Letní/zimní čas

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Jak byste upravili stridani casu?

nijak, nechat stridani tak, jak je
12
23%
zrusit a nechat astronomicky cas cely rok (SEC)
20
38%
zrusit a nechat letni cas cely rok (SELC)
21
40%
 
Celkem hlasů : 53

Re: Letní/zimní čas

Příspěvekod pavproch » úte říj 8, 2019 6:53

Tak v prdeli, pardoň v bruseli prý rozhodli o odkladu konce střídání do 2021. Čili budem zase a pak ještě asi 3x měnit.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Letní/zimní čas

Příspěvekod apuka » úte říj 8, 2019 7:51

Myslim, ze se tady uz psalo o tom, ze puvodne rozhodnuti bylo jak Hurvinek s valkou. Ono to vubec neni jednoduche vsechny systemy dostat zpet tak, aby nepocitaly s prechodem, takze par mesicu nebo rok na tyto zmeny stacit nebude.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Letní/zimní čas

Příspěvekod booze » sob říj 26, 2019 6:58

mike píše:
Zpet k tematu. Vite nekdo o firme, ktera dokaze udelat 100 % zatemneni? .

Rolety blackout. Pro 100% zatemneni musi mit na krajich okna kolejnice ve kterych jezdi.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Letní/zimní čas

Příspěvekod mike » ned říj 27, 2019 0:59

Jo, to je jedna z moznosti. Moje otazka ale byla na firmu, zajimaji mne konkretni doporuceni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Letní/zimní čas

Příspěvekod booze » ned říj 27, 2019 21:23

Si nepamatuju, co jsem obedval, natoz kdo montoval rolety. :D
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Letní/zimní čas

Příspěvekod FrantaKrajta » ned říj 27, 2019 23:14

100% bez kolejnicek urcite neudelas, ale 95% mi docela staci nepruhledna roleta z Ikea. Ale asi taky zalezi na okne, jak tam sedne...
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Letní/zimní čas

Příspěvekod mike » pon říj 28, 2019 3:04

Ktera konkretne?

No, udelam. Treba alobal primo na sklo, jak tady padlo. V mem pripade nejspis i zatemnovaci zaves, mam pred okny asi 25 cm vysoky preklad, takze by mohl byt pred nim a svetlo by "neprotekalo" horem. Ma to sve vyhody i nevyhody, jako ostatne vsechno.

K tematu vlakna: dneska jsem stravil nejakou dobu nadavanim a prerizovanim vsech hodin v byte, jen pocitace se preridily samy. Uz at ten nesmysl skonci, zavina mi byt skoro jedno jak, ale hlavne at je to stejne s okolnimi zememi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Letní/zimní čas

Příspěvekod FrantaKrajta » pon říj 28, 2019 10:12

Roleta - uz nevim, kdysi jsem kvuli projektoru poridil nejakou cernou obycejnou zatemnovaci z Ikea, proste polyester s tlustym zaterem, celkem stacila, akorat jde svetlo mezerami u okraju (tam by samozrejme pomohla ta lista nebo natrit okenni ramy matne cernou, coz se mi moc nechtelo...). Jasne, alobal muzes nalepit taky, ale to je trochu prilis permanentni reseni :)

K tematu - zmena casu mne rozhodila uz vcera rano na vandru - jine vstavani, vecer o hodinu "driv" tma, porad jsem nejak blbe pocital, kam az dojdu za svetla. Uz aby to skoncilo, to jo :)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Letní/zimní čas

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 29, 2019 9:02

frantakrajta
mam to podobne, ale tak za 3 tydny si zvyknu... ale aspon sem na dovolene unavila psa, nikdo po me neskakal ve "4" ze chce nazrat :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Letní/zimní čas

Příspěvekod Olchor » úte říj 29, 2019 13:18

Změna času mě trochu dostala teď v Bratislavě. Vraceli jsme se z Madeiry, celý den cestování. Flixbus z Vídně, příjezd 1.30, ve 2.15 měl být odjezd s Jančurou do Brna. Je to spoj z Budapešti, tak jsem si říkal, že v těch 2.15 přijede, zalezem do něj, hodinu počká a jedem. ( bus stanice BTS Nivy je v noci zavřená a dost tristní). Houby. přijel o hodinu později, už podle nového času. Přitom mezi Budapeští a BTS nemá jinou zastávku. Stálo tam na peroně několik cizinců, kroutili hlavama a nechápali.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Letní/zimní čas

Příspěvekod apuka » úte říj 29, 2019 14:15

Ti nevim, takovymto zpusobem se resi odjezdy nocnych spoju, ktere vyjizdeji po nebo blizko pulnoci a jedou dalekou trasu prakticky od zacatku zmeny casu. Jak vlaky, tak i busy. Takze jste na to mohli byt pripraveni - taky je to ta nejlogictejsi varianta. Zmena se tyka odjezdu z jedine (vychozi) zastavky (i cas 2:30 je spravny, i kdyz az ten druhy :-)), jinak by se musel posunout vsude jinde. A cekat hodinu na zastavce, kde dochazi k posunu casu, to se nikde nedela a nedelalo, snad mozna tak uplne prvni rok.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Letní/zimní čas

Příspěvekod pavproch » úte říj 29, 2019 14:59

Jak po fší té chemii a tak mám celýho člověka furt rozštělovaného a citlivého na sebemenší podněty, tak změna životního rytmu o hodinu (v souvislosti se změnou času) mě kupodivu nerozštelovala víc, tělo si zvyklo hned první den a neprotestovalo. Klep, klep, klep na dřwo. .
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Letní/zimní čas

Příspěvekod Olchor » úte říj 29, 2019 15:58

@apuka: No čekalo nás tam cca 15, na skutečný odjezd už nedošel tuším nikdo...takže nejsme sami trubky...
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Letní/zimní čas

Příspěvekod tsunami » úte říj 29, 2019 16:05

Změna času je stejně divná - ve 2:55 jsem se vyhrabal ze spacáku, vypustil o kus dál přebytečné kapaliny, střihnul si krátkou procházku po zřícenině za svitu hvězd a vrátil se ve 2:15.
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Re: Letní/zimní čas

Příspěvekod sobb » stř pro 11, 2019 22:04

My to letos se změnou času měli trochu zmatené. Nejdříve jsme se o měsíc sekli a pořád se divili, že se mobil neposunul oproti palubnímu počítači a ntb (naše jediné odtikávače času). Ani kostelní hodiny nebyly posunuté. Dokonce jsme začli podezřívat nebohé Frantíky, že mají zas něco extra. Asi po týdnu nám došlo, kde je chyba :lol:
Opravdový posun času jsme pro změnu zas nezaregistrovali a nakonec se raděj řídili původním časem až do návratu z vejletu :-)

Takže mi osobně vůbec nebude vadit, když se zavede jen jeden čas, kdo si to má furt pamatovat, kdy se mění.
Zrovna loni zjara bychom kvůli změně času nejspíš prošvihli trajekt, naštěstí jsme nakonec sehnali večerní lístky ještě na den před změnou času, jinak jsme trajektu nejspíš mohli jen mávat (i když možná by nás zavčas zachránila varovná SMS od mika).

Jo, a ještě by bylo krásné, kdyby byl jeden čas aspoň v celé EU, to je taky chaos …
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Letní/zimní čas

Příspěvekod booze » stř pro 11, 2019 22:26

Tak to ja jsem si popletl rijen se srpnem a cekal na Skritku jak kreten na bus. :D
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Letní/zimní čas

Příspěvekod sobb » pát pro 13, 2019 0:16

a aspoň i s lyžema? :mrgreen: ... v tomto případku už Ti asi EU vyhlazování času stejně moc nepomůže :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Letní/zimní čas

Příspěvekod booze » pát pro 13, 2019 10:19

To by bylo uz moc. 8-[ v kazdem pripade to nyl pribeh plny zvratu se stastnym koncem.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Letní/zimní čas

Příspěvekod pavproch » sob říj 24, 2020 12:24

Taxem se fčíl na idnes dočet, že Covid má vliv i na střídání časů - 2021 střídání časů neskončí, jak bylo slibováno.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Letní/zimní čas

Příspěvekod Mawenzi » sob říj 24, 2020 17:18

tak to je pozitivum, pac ja zimni - spravnej - nechci tak aspon bude odklad :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Letní/zimní čas

Příspěvekod pavproch » ned říj 25, 2020 18:01

Ešče k té změně času.... sem byl zvyklý (asitak 18 let či kolik) 2x ročně sednout k telce a přenastavit hodiny o hodinu tam či z5.... před chvílí sem do toho asi deset minut marně klikal a hledat kde to přenastavit, až potom mi došlo že:

a) máme už rok či jak dlouho nový satelit
b) se v něm čas přenastavuje sám, není třeba do toho gabat...

:finga:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Letní/zimní čas

Příspěvekod Etheric » ned říj 25, 2020 18:30

Nikdo ale neví, jestli se bude rušit letní nebo zimní a jak by to mělo probíhat...
Každopádně ten posun je debilní, teď se budim ve 3:30 namísto ve 4:30 :?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Letní/zimní čas

Příspěvekod pavproch » pon říj 26, 2020 12:27

Btw, až (jestli) se o tom bude hlasovat, tak já už vím, že budu hlasovat za trvalý "zimní" čas quli temu, abych ráno do práce polemsemeloukou3 nechodil za šera/potmě.... kratší večur mi nevadí, později odpoledne a večur sem stejně už "mrtvola", jak furt tak strašně blbě spím, tak mi dycky docházejí baterky.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Letní/zimní čas

Příspěvekod mike » pon říj 26, 2020 16:34

Proc myslis, ze budeme hlasovat? Budeme to mit stejne jako Nemecko a Rakousko.

V sobotu vecer jsem si nastavoval budik na telefonu na nedeli rano. K memu prekvapeni ukazoval delku vcetne tedy hodiny navic, a tak jsem ho teda nechal, co to udela. A ono to zafungovalo, zvonil spravne :D Teda, ona je to samozrejmost a z hlediska programovani trivialita, ale jeste pamatuju dobu, kdy to nefungovalo ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Letní/zimní čas

Příspěvekod sobb » pon říj 26, 2020 23:22

To doufám. Teda raději bych, aby to bylo celounijní. Aspoň k něčemu dalšímu by ta únie byla docela užitečná.

Jinak v tom mám docela chaos, na každých hodinách teď máme něco jinýho a nevím, čím se chci vlastně řídit :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Letní/zimní čas

Příspěvekod mike » úte říj 27, 2020 5:07

Ja taky, pulka veci se mi prenastavila sama, druha ne. Budu to ale muset spravit, uz jsem se parkrat leknul :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Letní/zimní čas

Příspěvekod Lipon » úte říj 27, 2020 13:53

Mě nejvíc zmátly rádiem řízené hodiny, které se nepřenastavily. Musel jsem je dát blíž k oknu a dát synchronizaci, pak až se chytly. 2 metry v místnosti nemají signál :-(
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Letní/zimní čas

Příspěvekod pavproch » ned bře 28, 2021 12:15

Neska v noci se mobil sám přepnul na letní, tosem zvjedaff, esli zítra ráno budík zazvoní správně nebo ne.

Fčera ve zprávách na čété o tom střídání mluvili a zazněly tam dvě in(g)formace:

a) rozhodnutí kdy skončí střídání je odloženo ad acta (to sem věděl)

b) (to sem nevěděl) - jakýsi poradní výbor při úhniji prý dal doporučení, že by (až se přestane střídat) měl zůstat zimní (SEČ) čas. Po dlouhé době zase něco fčem s uhnijí souhlasím.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Letní/zimní čas

Příspěvekod Zdéňa » ned bře 28, 2021 14:25

Kdysi jsem chtěl letní, teď je mi to asi jedno. Nevýhoda toho středoevropského je, že v létě bude světlo už někdy ve 3. Tak si prostě posunu režim o hodinu dřív :wink:
Nakonec by bylo asi nejlepší nechat to, jak to je teď..
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Letní/zimní čas

Příspěvekod Mawenzi » ned bře 28, 2021 14:50

no rezim si posunout muzes, ale autobusy kvuli tobe ve 3h rano jezdit nezacnou :D

jo, taky bych to radsi nechala... nez zimni celej rok :D a to rikam z pozice cloveka kteryho to desne rozhazuje :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Pokec