Letní/zimní čas

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Jak byste upravili stridani casu?

nijak, nechat stridani tak, jak je
12
23%
zrusit a nechat astronomicky cas cely rok (SEC)
20
38%
zrusit a nechat letni cas cely rok (SELC)
21
40%
 
Celkem hlasů : 53

Re: Letní/zimní čas

Příspěvekod Mawenzi » stř lis 2, 2022 10:13

moje trouba teda ukazuje presne a nerozchazi se ale ma jinou vadu, kdyz ji blika nenastavenej cas, tak netroubuje :D ale na druhou stranu by se to asi dalo prelepit paskou, hodiny na troube sou jediny v kuchyni a pouzivam je jako orieantacni, takze nejakou minutu sem nebo tam bych stejne nepoznala (ridim se hodinkama).
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Letní/zimní čas

Příspěvekod mike » stř lis 2, 2022 10:13

@Quido: proc by to mela byt marketingova vec? Moje funguji skvele a mam je misto hodin v kuchyni. Mj. i proto musi ukazovat spravne. Timer (minutka) je tam taky.

Kupovat kvalitnejsi znacky se holt vyplati 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Letní/zimní čas

Příspěvekod Quido » stř lis 2, 2022 15:16

@mike
mineno tak, ze kvuli hodinam si asi nikdo troubu nekupuje... vyber trouby IMHO probiha podle jinych kriterii a jestli tam jsou hodiny, nebo ne, to nerozhoduje...
BTW: ja mam taky jedinne hodny v kuchyni na troube, ale vibec nokdo se na ne nediva, jelikoz jsou dost male, pricemz kazdy mame na ruce hdinky a mala jeste hodiny dobre nepozna...

ale asi takto: spatne jdouci hodiny jsou horsi nez zadne :prayer:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Letní/zimní čas

Příspěvekod mike » stř lis 2, 2022 16:08

Jestli nerozhoduje, v cem je to teda marketingova vec? :twisted:

Jasne, ze ne, ale je to bezna funkcnost a ocekavam, ze bude fungovat spravne. Kdyby mi to delalo to, co pp, tak bych se nerozpakoval troubu reklamovat (za ty prachy to musi byt perfektni ;-)). Reklamoval jsem tenkrat varnou desku, protoze piskala. Mirne, ale mne takove veci docela vadi. Prijel technik, vymenil desku s elektronikou a piskani prestalo.

Nosite hodinky doma? To ja teda ne. Jak sednu, tak je sundavam, proc by mi mely strasit na ruce?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Letní/zimní čas

Příspěvekod pavproch » stř lis 2, 2022 16:16

Hodinky sem na zápěstí neměl od 96-tého (= to sem si pořídil první mobil - krásnou dřevenou N3110) a tak leží od té doby v sejfu jak (mrtvá) mrcha.
Ta róra je značková = byla dražší, ne že ne, ale takovou prkotinu reklamovat, co sem apuka?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28272
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Letní/zimní čas

Příspěvekod mike » stř lis 2, 2022 16:22

Na to nemusis byt apuka. Prave proto, ze neni levna, ma byt i takova funkce spravne. To je proste samozrejmost. Holt jsi dinosaurus, co zustal mentalne v sociku, kde byl clovek rad, ze vubec neco koupil ;-)

Mne tu desku, jak jsem psal, vymenil naprosto bez reci. Teda, rikal, ze to sam to neslysi, lidi maji problem s vyssima frekvencema, ale kdyz ja jo, tak neni co resit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Letní/zimní čas

Příspěvekod Quido » stř lis 2, 2022 16:46

pavproch píše:Ta róra je značková = byla dražší, ne že ne, ale takovou prkotinu reklamovat, co sem apuka?

njn, ale nas### to... :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Letní/zimní čas

Příspěvekod mike » stř lis 2, 2022 16:48

Co nasere, bude srat porad ;-) Coz je prave duvod to vyresit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Letní/zimní čas

Příspěvekod Lipon » čtv lis 3, 2022 6:41

Reklamovat troubu kvůli tomu, že se hodiny rozchází o pár minut za třeba 3 týdny je fakt kokotina
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Letní/zimní čas

Příspěvekod pavproch » čtv lis 3, 2022 9:36

Kuju za potforu, teda podporu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28272
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Letní/zimní čas

Příspěvekod apuka » čtv lis 3, 2022 10:42

mike píše:je to bezna funkcnost a ocekavam, ze bude fungovat spravne. Kdyby mi to delalo to, co pp, tak bych se nerozpakoval troubu reklamovat (za ty prachy to musi byt perfektni ;-))
Mylis si pojem "spravne" a "presne" :wink:.

Nevim, jak je to ted, ale davneji byly nejake normy, ktere hodinove strojky musely splnovat aby se mohly prodavat (v hodinkach/hodinach). Nepamatuji si presne na ty hodnoty, bylo to jine u mechanickych a "qvartzovych", pokud si dobre pamatuji, tak u jednech byla povolena odchylak od presneho casu az 30 nebo 60 vterin/24 hod. (nebylo jeste tak davno, kdyz se tato informace uvadela v navodu pro budiky/hodinky). Lepsi svycarske hodinove strojky maji specialni vlastni normu, ale nepredpokladam, ze by do trouby dali neco, co to certifikovane splnuje (a stoji pekne penize).

BTW, urcite si jeste pamatujes doby, kdy byly PC bez internetu, dokonce domaci vetsinou i bez siti. Thedy nebyl zadny div, kdyz se Ti cas (pocitany z frekvence procesoru) za nejakou dobu odchylil od skutecneho o minuty. My jsme v datovem centru meli parkrat problem, ze nektery server prestal fungovat, protoze jeho hodiny se rozesly s "referencnim casem site" o vice nez povoleny limit (bylo to neco vice nez minuta). A to byly servry za miliony (pred dvaceti lety) od HP. A neslo nastavit zadnou automatickou synchronizaci... :twisted:

Takze nepresne "rourohodinky" problemem fakt nejsou a nejspise bys s rekalamaci narazil - pokud bys nemel uvedene v navodu, jakou maji presnost a tu by prekracovaly. Nemusis se obavat, takova nepresnost, ze by kvuli ni jsi pripalil buchtu nebo peceni tam nebude :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Letní/zimní čas

Příspěvekod apuka » čtv lis 3, 2022 11:34

pavproch píše:Hodinky sem na zápěstí neměl od 96-tého (= to sem si pořídil první mobil - krásnou dřevenou N3110)
Tos musel byt nejaky pre-tester Nokie :wink:

3110 uvedly prvnikrat na CEBITu v breznu 97, do obchodu to slo jeste o neco pozdeji :D
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Letní/zimní čas

Příspěvekod pavproch » čtv lis 3, 2022 11:41

Sorry, byl to 97-mý, ne 96-tý sem se splet no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28272
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Letní/zimní čas

Příspěvekod mike » čtv lis 3, 2022 12:44

Lipon píše:Reklamovat troubu kvůli tomu, že se hodiny rozchází o pár minut za třeba 3 týdny je fakt kokotina

Vazne? Prosil bych logicke zduvodneni.

Tady je moje: kdyz budu muset kazdych 14 dni hodiny serizovat, bude mne to srat 26x za rok tj. tak 260x - 520x za dobu zivotnosti trouby. Navic kvuli tomu mozna neco nestihnu, protoze chodim na bus presne a minuta rozdilu uz hraje roli. Takove veci mam ve zvyku resit, jelikoz se to dlouhodobe vyplati. Nejsem pavproch, abych si misto reseni problemu akorat vsude stezoval ;-)

apuka píše:Mylis si pojem "spravne" a "presne"

"Mylis si" neni cesky. Cesky je "pletes si" a ne, nepletu, napsal jsem presne, co jsem napsat chtel. Zrovna od tebe je naprosta nesoudnost kohokoliv poucovat o jazyce, ktery nezvladas ani na urovni zaka ZS, a takovehle drobne nuance uz vubec ne.

apuka píše:Takze nepresne "rourohodinky" problemem fakt nejsou a nejspise bys s rekalamaci narazil - pokud bys nemel uvedene v navodu, jakou maji presnost a tu by prekracovaly.

No a ja jsem si temer jisty, ze by proste prijel technik, za par minut vymenil modul a bylo by vyreseno. Stejne jako v pripade toho piskani. Protoze by slo o neco, co jim uteklo pri vystupni kontrole (pripadne dodavateli tech modulu) a jelikoz jim zalezi na povesti, tak takove veci bez reci opravuji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Letní/zimní čas

Příspěvekod Quido » čtv lis 3, 2022 15:17

apuka píše:Mylis si pojem "spravne" a "presne" :wink:.

[-o<
a co myslis tedy tim "davneji"...? :roll:

apuka píše:.... povolena odchylak od presneho casu az 30 nebo 60 vterin/24 hod. (nebylo jeste tak davno, kdyz se tato informace uvadela v navodu pro budiky/hodinky). Lepsi svycarske hodinove strojky maji specialni vlastni normu, ale nepredpokladam, ze by do trouby dali neco, co to certifikovane splnuje (a stoji pekne penize).

Kdy uz chces byt tak akuratni, tak jedina norma pro mechanicke hodinky, ktera se musi dodrzovat je COSC - tedy oznaceni hodinek coby chronograf, ktere se musi vlezt do tolerance -4, +6 sec / den, jinak vse ostatni je jen nepsany uzus:
pro panske hodinky je to +- 20 sec/den
dámské pak az 40 sec / den
Pro kvartzove hodinky o zadne norme nevim, ale predpoklada se, ze nebudou mene presne, nez ty mechanicke... mam doma nekolikery kvartzovky, a ty "nejhorsi" delaji 12 sec / rok
Garance odchylky vetsiny vyrobcu je u kvartzu do 0,5 sec/den

Ovsem ani trouba ani jine podobne zarizeni neni primarne urceno na sledovani casu, jako hodinky, takze tam se to nehlida vubec.....

apuka píše:...nektery server prestal fungovat, protoze jeho hodiny se rozesly s "referencnim casem site" o vice nez povoleny limit (bylo to neco vice nez minuta). A to byly servry za miliony (pred dvaceti lety) od HP. A neslo nastavit zadnou automatickou synchronizaci...


Nevim o tom, ze by servery zcela prestaly fungovat - byly problemy se sluzbami DNS, DHCP serveru a taky obcas s AD, kdy se stanice v siti pri velkem rozdilu casu nedokazaly spojit se serverem, nebo servery DNS se nedomluvily mezi sebou, podobne i s DHCP... mozna i nektere aplikace, zavisle na case mely problemy, ale ze by prestaly fungovat...? [-X
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Letní/zimní čas

Příspěvekod apuka » čtv lis 3, 2022 15:38

@Mike: Jo mas pravdu, ze je to slovakizmus - ale kopat do me tou dalsi vetou je zase Tvuj ulet. Myslim si, ze pokud by kazdy na OF psal alespon tak "cesky" jako ja, tak bys mohl byt hodne spokojeny.

Jinak ale stale plati, abych to napsal cesky - ano, pletes si ty dva pojmy, navic vypada, ze vubec nechapes rozdil mezi nimi. Hodiny mohou jit "spravne" i kdyz neukazuji "presny" cas. "Spravne" jdou, pokud je jejich odchylka v ramci stanovene tolerance.

Pokud bude v navode napsana povolena odchylka hodinek (ja netusim, jestli to tam je, nejspise ne) a Tvoje odchylka je "v norme", tak se Ti to muze libit, ale neni to opravneny duvod na reklamaci. Pokud to tam nebude, nejspise se bude opravnenost ridit nejakou interni nebo jinak existujici normou. Tam uz bude hodne zaviset od toho, jestli tam mas mechanicky (asi ne) nebo quartzovy (nejspise) strojek, tam je rozdil v toleranci docela velky. Nebo jeste muzes mit synchronizaci casu (nektere Miele to maji) a v tom pripade by byla Tvoje reklamace opravnena.
Nespokojenost zakaznika s necim, co vyrobce netvrdil neni duvod k reklamaci.

Klidne by se mohlo stat, ze by Ti mechanik vymenil modul - ale nejspise bys nemel vyrazne lepsi vysledky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Letní/zimní čas

Příspěvekod Quido » čtv lis 3, 2022 15:47

@apuka
(tohle mi nedelej - malem jsem si ucvrknul)
:smt082
aha, tak ten vitr - co jsi napsal vytr - je podle tve retoriky presne spatne :rolleyes:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Letní/zimní čas

Příspěvekod apuka » čtv lis 3, 2022 15:51

Quido, uz zase se chytas slovicek...

"Davneji" - rikal mi to nekdy hodinar, ze to existovalo a bylo to nekdy kolem 95 (nerikal ale, jeslti to tehdy jeste stale existovalo). Take to bylo nekdy (neptej se kdy) uvedeno v navodu k el. budiku, tam byla i nejaka CSN, ale to bylo jeste na vysce.

Ano ta svycarska norma je hodne prisna, na quartzove strojky ma, myslim povolenou odchylku 0,07 vteriny za den. Ale takovy strojek zajiste v troube mike mit nebude :-).
Quido píše:zavisle na case mely problemy, ale ze by prestaly fungovat
Jasne, v uzkem slova smyslu mas pravdu - jenze pro nas prakticky prestaly fungovat, protoze nic neslo krome zakladniho OS a aplikace, ktera se vsak nemohla dostat ke sve databaze bezici na jinem servru, tudiz byla zasekla a teda prakticky nesla. Nevyhoda sitove "distribuovanych" (ne v klasickem vyznamu, ale ze casti systemu beziu na ruznych servrech) systemu, kdyz vypadne jedna cast, tak prestane fungovat celek.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Letní/zimní čas

Příspěvekod Quido » čtv lis 3, 2022 16:04

apuka píše:Mylis si pojem "spravne" a "presne"

takze toto neni chytani slovicek? :-s


Prosim, vysvetli mi tedy rozdil - auta ktera jedou, ale nesviti a netroubi, pripadne jim nejede klima - fungujou nebo nefungujou?!
:roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Letní/zimní čas

Příspěvekod mike » čtv lis 3, 2022 18:31

apuka píše:Myslim si, ze pokud by kazdy na OF psal alespon tak "cesky" jako ja, tak bys mohl byt hodne spokojeny.

:shock: :lol: jako vtip dobry, ale neco mi rika, ze to vtip neni. Pak je to ta neuveritelna nesoudnost. Pises cesky uplne nejhur ze vsech pritomnych. Obcas se ti nekdo v nejake oblasti priblizi, treba Mawenzi s mobilnimi preklepy, fps (driv) s hrubkami, ale ty to delas vsechno najednou a navic pouzivas slovakismy, madarismy, tararismy... k tomu otresny styl a formu. Kdyby takhle psali vsichni, tak to tu muzeme zavrit. Navic mas vzhledem k mnozstvi textu i absolutne nejvetsi pocet chyb, nejspis vetsi, nez vsichni ostatni dohromady.

Jestli si toho nejsi vedom, tak mas tezky problem s vnimanim reality a chtelo by to lecbu. Zcela bez legrace.

K tem byrokratickym blbostem nema cenu nic psat, to je fakt z jineho vesmiru. Realne by to probehlo asi takhle. Zakaznik si koupil troubu za X desitek tisic (plus dalsi spotrebice, celkova castka byla sestimistna) a vola, protoze je s necim nespokojen. Kdyz to nevyresime, uz si od nas nic nekoupi a navic nam v dobe socialnich siti muze pekne zavarit. Jsme znacka s image zalozenem na solidnosti a spolehlivosti a tohle nam do obrazu fakt nezapada. V nejhorsim pripade si to prectou statisice lidi a skody budou katastrofalni. Takze se radej kouknem, jestli se to da spravit a kdyz jo, tak tam poslem technika a ta tisicovka za vyjezd se nam bohate vyplati.

apuka píše:Klidne by se mohlo stat, ze by Ti mechanik vymenil modul - ale nejspise bys nemel vyrazne lepsi vysledky.

Opet neco realneho. Vyrobce tyhle moduly nevyrabi, ale nekde si je objedna. Hodiny maji nejakou toleranci, ktera v tomhle pripade nebude velka a nijak nesouvisi s normama, to je na dohode. Takze si bud objednal levny sunt se sirokym rozsahem, coz neni tenhle pripad, nebo nekde neco uteklo a pak se vymeni a vysledek lepsi bude.

V mem pripade se nic takoveho nestalo, vsechny hodiny jsou rozumne presne, nejake desitky sekund za rok. Kdyby se rozjizdely, jako pavprochovi, tak by vymena samozrejme vyrazne lepsi vysledek prinesla.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Letní/zimní čas

Příspěvekod Lipon » pát lis 4, 2022 10:06

2mike: je to trouba, jejím primárním úkolem a funkcí je ohřev toho, co se do ní strčí, proto si jí taky lidi kupujou, žejo
z principu věci jsou hodiny na troubě doplňkovou funkcí, a to ještě marginální - když už trouba má funkci časovače ohřevu, tak se tam teda doplní i zobrazování času, ten krystal nebo co to dneska řídí, to stejnak umí; jako orientační údaj o čase to stačí

reklamace má smysl, pokud by se hodiny rozjížděly o desítky minut za den, ale o pár minut během pár týdnů? kravina
o naprosté ztrátě času kolem samotné reklamace trouby ani nemluvě - buď ji musím vymontovat a někam odvézt (tedy budu až měsíc bez trouby), nebo řešit, jak bude kdo doma, aby přijel technik, vymontoval si jí, rozebral, vyměnil modul hodin (pokud to půjde), zase jí dal zpátky a pak tejden zkoušet, jestli je to stejný nebo ne
a když jo, tak zase nanovo, a to všechno jenom kvůli lehké odchylce doplňkové funkce trouby s naprosto marginální důležitostí

pokud budu chtít, aby trouba měla přesný čas, a to tak přesný, že se bude odchylovat max. o pár (desítek) sekund za rok, tak si to musím vymínit při koupi - pokud tu funkci mít nebude, pak to budu reklamovat, neb to požadovanou funkci nemá
troufám si odhadnout, že u civilního soudu by taková žaloba moc šanci na úspěch neměla

tohle už fakt chce řekněme posunutí vnímání každodenní reality jinam, abych kvůli takové banalitě reklamoval celou troubu, která jinak bezproblémově funguje
a ta kalkulace, kolikrát za životnost trouby bude třeba štelovat hodiny - racionální to teda úplně není, spíš údaj úplně k ničemu

pokud potřebuju znát přesný čas, třeba abych stíhal MHD, tak použiju adekvátní přístroj, jako třeba hodinky, mobil, hlášení času v rozhlase, údaj v TV apod.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Letní/zimní čas

Příspěvekod mike » pát lis 4, 2022 13:35

Jasne, ze hodiny jsou doplnkova funkce. Kdyby tam nebyly, tak to nevadi, ale kdyz uz tam jsou, tak chci, aby fungovaly poradne. Zvlast kdyz jde o vyrobce, ktery si zaklada na solidnosti a spolehlivosti a nechava si za to dobre zaplatit.

Cele je to o prioritach. Znam se, a tak vim, ze by mne to pokazde stvalo a nikdy neprestalo. Takze radej problem vyresim nebo se o to aspon pokusim hned a kdyz se to povede, tak mam pokoj. Kdyz ne, tak aspon budu vedet, ze jsem pro to neco udelal.

Tohle mame evidentne kazdy jinak. Viz treba iPad, ty ho pouzivas a evidentne ti nevadi, ja povazuju iOS za naprostou sracku a nikdy jsem si na nej nezvykl (zato na Android okamzite). Zrovna vcera jsem ten kram po mesici nebo dvou vytahnul, jelikoz jsem si na nem chtel precist zpravy u snidane a okamzite mne nasral, jelikoz trikrat (!) za sebou vyskocil dialog otravujici s Apple ID. Jako programator si hned pomyslim neco o nechopnych kretenech.

Lipon píše:reklamace má smysl, pokud by se hodiny rozjížděly o desítky minut za den, ale o pár minut během pár týdnů? kravina

Kde ze je presne ta hranice a jak se urci? ;-) Neni to nahodou ciste individualni?

Lipon píše:buď ji musím vymontovat a někam odvézt (tedy budu až měsíc bez trouby), nebo řešit, jak bude kdo doma, aby přijel technik, vymontoval si jí, rozebral, vyměnil modul hodin (pokud to půjde), zase jí dal zpátky

Kdybych ji mel nekam vozit, tak se na to vykaslu, ale tady to probiha tak, jak jsem psal. Zavolas na servis, domluvis si konkretni hodinu, kdy prijede technik a zbytek je na nem. Maji na to nastroje, jsou rychli a efektivni, tohle je maximalne na pul hodiny.

Lipon píše:pak tejden zkoušet, jestli je to stejný nebo ne
a když jo, tak zase nanovo, a to všechno jenom kvůli lehké odchylce doplňkové funkce trouby s naprosto marginální důležitostí

Tohle je uz ovsem apukauvaha ;-) Ocekavam, ze se to povede hned napoprve. Viz vyse, co jsem psal o tolerancich, kdyby se tohle stalo, tak to bude vyjimka resp. modul mimo toleranci a takovou smulu, abych dostal dalsi takovy, normalne nemivam.

Lipon píše:a ta kalkulace, kolikrát za životnost trouby bude třeba štelovat hodiny - racionální to teda úplně není, spíš údaj úplně k ničemu

Je to uplne stejne racionalni jako tva kalkulace s casovymi naklady reklamace. Ty se daji spocitat i tady. 500 nastaveni, kazde zabere aspon 2 minuty, to mas nejakych 17 hodin casu a pokazde s nasranim. To radej obetuju tu hodinu na reklamaci. Mam to proste takhle nastavene a docela se mi to vyplaci. Casove i financne.

Lipon píše:pokud potřebuju znát přesný čas, třeba abych stíhal MHD, tak použiju adekvátní přístroj, jako třeba hodinky, mobil

Nebo hodiny na troube, ktere mam pred ocima ;-)

Moje zkusenost za poslednich tak 20 let je, ze presnost na desitky sekund rocne je standard snad uplne u vseho, co jsem potkal. Tak proc by zrovna trouba mela byt vyjimka?

Lipon píše:troufám si odhadnout, že u civilního soudu by taková žaloba moc šanci na úspěch neměla

S tim souhlasim, ale nebavime se prece o soudech, ale o pristupu "nas zakaznik, nas pan". Viz ocekavany prubeh, jak jsem psal vcera. Ona to oficialne snad ani neni reklamace. U piskajici varne desky jsem proste zavolal na servis, domluvili jsme ti termin, prijel technik, vymenil desku s elektronikou a bylo vyreseno. Pricemz opravnenost "reklamace" nikdo neposuzoval, technik konstatoval, ze on nic neslysi, ale kdyz ja ano, tak to zkusi vymenit a uvidime. Vymenil, piskani prestalo, vyreseno. Jsem si temer jisty, ze u hodin by to probehlo stejne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Letní/zimní čas

Příspěvekod JohnyFK » pát lis 4, 2022 14:01

Nebo staci prelepit ty hodiny ducktejpou a mas po problemu :D
Uživatelský avatar
JohnyFK
účastník
účastník
 
Příspěvky: 263
Registrován: pát říj 14, 2011 10:49
Bydliště: Už zase Stověžatá

Re: Letní/zimní čas

Příspěvekod mike » pát lis 4, 2022 14:04

Ony se daji uplne vypnout, kdyz na to prijde. U pp nevim, ale pocitam, ze prelepeni by zpusobilo podstatne vetsi problem s manzelkou :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Letní/zimní čas

Příspěvekod pavproch » pát lis 4, 2022 14:22

To je neuvěřitelné, kolik (zbytečných) slov a úvah o jedněch ne úplně přesných (pomocných) hodinách.
Nebudu reklamovat, nebudu tejpovat, budu ca co 14dní štelovat. Je to klik,klik, hotovo, to mě nezabije.

Zpět k tomu mému mobilu (Hammer Bow +) a jeho hodinám: Za ten týden od štelování se nerozešly s přesným časem ani o sekundu. Že ty hodiny v mobilu NEjsou řízeny rádiovým signálem sem si na 100% jistý, že se (ne)synchronizují tím gsm NITS mě zajímá. Uvažuju, jak to vyzkoušet = vyndat obě SIM, zapnout a nechat týden (bez signálu GSM) a pak zjistit o kolik se rozejdou. Nojo, ale být týden mimo příjem/vysílání - to asi ne. Kura fiks.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28272
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Letní/zimní čas

Příspěvekod Quido » pát lis 4, 2022 14:42

pavproch píše:To je neuvěřitelné, kolik (zbytečných) slov a úvah o jedněch ne úplně přesných (pomocných) hodinách..


asi tady uz vsichni apukovati... #-o
je to nakazlive :twisted:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Letní/zimní čas

Příspěvekod mike » pát lis 4, 2022 15:56

Teda zrovna vy dva mate co mluvit o zbytecnych slovech :lol:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Letní/zimní čas

Příspěvekod Quido » pát lis 4, 2022 19:42

no jo, mike, ale znas to - kdyz dva delaji totez, neni to totez :mrgreen:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Letní/zimní čas

Příspěvekod mike » sob lis 5, 2022 4:49

To rozhodne, zrovna vy dva jste celkem extrem :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Letní/zimní čas

Příspěvekod Quido » sob lis 5, 2022 11:49

rika dalsi do tretice... :twisted:
:supz:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

PředchozíDalší

Zpět na Pokec