Hledá se majitel fotoaparátu - výzva

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Hledá se majitel fotoaparátu - výzva

Příspěvekod michalzhor » pát črc 16, 2021 19:17

Nalezl jsem mimo ČR fotoaparát a nyní hledám jeho majitele. Třeba někoho chytne tato výzva, pomůže a foťák se vrátí k majiteli. U českého i francouzského Panasonicu není veden v jejich klubu a tak tudy cesta nevedla.

Indicie k hledání majitele
Co hledá majitele: fotoaparát Panasonic Lumix DMC-TZ70
Kde byl fotoaparát nalezen: ve skalách Přímořských Alp, nad chatou Refuge de Nice v lokaci přibližně zde GPS: 44.1044856N, 7.4195936E

Více zde:
https://www.michalzhor.cz/2021/07/16/hleda-se-majitel-fotoaparatu-panasonic-dmc-tz70/

Díky za pomoc, vítám i tipy a je to výzva s odměnou (nejen tou, že naleznete jehlu v kupce sena)

Nazdar MZH
Přílohy
panaweb.jpg
michalzhor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 87
Registrován: pon črc 15, 2019 16:32

Re: Hledá se majitel fotoaparátu - výzva

Příspěvekod mike » pát črc 16, 2021 20:42

Zajimavy problem a ocenuju tvuj pristup =D>

Par postrehu:
- holka nevypada jako Italka a nejspis ani jako Francouzka, spis bych ji tipoval na Holandanku. Coz ale nemusi vubec nic znamenat.
- zkusil jsem Google image search na oblicej a vypadlo z toho milion zenskych s brylema mezi 10 a 90 lety :roll: Tudy cesta nevede, neznate nekdo vyhledavac, co umi umelou inteligenci? Kdybych mel milion fotek, tak bych v nich dokazal najit tu nejpodobnejsi, s umelou inteligenci si hrajeme a ten oblicej z fotky by docela stacil. Jenze kde vzit ty fotky? Nejspis je bude mit FB, ale z nich je nedostanes.
- fotak asi nema GPS, co? Koukni na EXIF info u fotek, jeslti tam nejsou udaje o poloze.
- prohlednul bych fotky, jestli tam nejsou nejaka mesta a pripadne dum, kde bydli nebo neco tak.
- no a jinak by to chtelo najit italske a francouzske OF a napsat tam, jestli je nekdo nezna. Myslim, ze tam klidne muzes napsat anglicky, pripadne pouzit automaticky prekladac. Google Translate nebo DeepL, vysledky to ma pro tenhle ucel dostatecne. Napsal bych to anglicky a nechal prelozit, protoze z cestiny to stejne jde pres anglictinu a sum roste.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Hledá se majitel fotoaparátu - výzva

Příspěvekod michalzhor » pát črc 16, 2021 21:10

Je pravdou, že v dnešní době můžeme konstatovat maximálně to, že se bude jednat o pozemšťanku :-).
Vyhledávání fotek jsem zkusil. Klasické (pro mne dostupné) služby jsou vynikající, když jsem si musel v praxi ověřit původ fotky (podvodný inzerát, podvodné recenze stavební firmy apod.). Funguje to na nalezení identity, na podobnosti by to asi zafungovalo kdyby byla obličejem "provařená" osoba.
Fotky ve fotoaparátu jsou jen z tohoto treku v kopcích jak jsem byl já. Zkusím ještě obnovit soubory co jsou na kartě smazané .....
Napsat na "národní" fóra by šlo - horší bude vyhledat ty horofóra zemí okolo. Mimochodem, v to doufám a uvítám, že mi někdo pomůže. Nyní jsem za cca měsíc zkusil pár možností, ale holt jsem zavalen prací, místy horami a nemocemi lidí okolo :-(.
Myslím si, že tomu by pomohl nejvíce facebook (bohužel mi ho zakázali a to jsem nebyl vulgární apod. - jen jsem nechtěl pro fb zasílat kopii ID) a nebo jiné sociální sítě (zde nefunguji - já si píšu jen svůj blogodeníček :-) pro lidi okolo).

Výzva to je, já mám rád náhody a sem tam i nesmyslné aktivity.
michalzhor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 87
Registrován: pon črc 15, 2019 16:32

Re: Hledá se majitel fotoaparátu - výzva

Příspěvekod apuka » pát črc 16, 2021 21:12

Mas tam fotku auta s viditelnou SPZ, "staci" mit znameho nekde v Europolu/Interpolu, mozna dokonce jen u PCR... Nebo nahlas, ze Ti prejelo nohu toto auto :-).
Nejsem si sice jisty, ze je to auto spojene s tou holkou (resp. mas tam dve), ale kdyby nahodou.

Jinak ale preju uspesne hledani.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Hledá se majitel fotoaparátu - výzva

Příspěvekod michalzhor » pát črc 16, 2021 22:01

Já tam byl celkem mimo hlavní sezónu, přespával jsem pod parkovištěm a do rána bylo parkoviště zaplněné auty. V srpnu to muselo být lehce horší. To horní auto, kde je vidět SPZ, tak ta nebude s téměř 100% jistotou jejich. To šedé auto může být jejich (Peugeot), ale bohužel, zde není SPZ.
A další fotky či videa nepřinesly nic nového.
Já sázím na sociální sítě a komunitní weby FR/IT .....
Ano, je to výzva ...... otevřená výzva :-)
michalzhor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 87
Registrován: pon črc 15, 2019 16:32

Re: Hledá se majitel fotoaparátu - výzva

Příspěvekod michalzhor » pát črc 16, 2021 22:09

Zajímavý tip:
https://www.stolencamerafinder.com/
tak pokud by vám někdo ukradl foťák - tak ........
michalzhor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 87
Registrován: pon črc 15, 2019 16:32

Re: Hledá se majitel fotoaparátu - výzva

Příspěvekod mike » pát črc 16, 2021 22:14

A hele, to je dobry :) Naslo ti to neco? Nejake starsi fotky z toho fotaku...

Jinak mas IMO nejlepsi sanci s tema socialnima sitema a komunitnimi weby, staci, aby ji nekdo poznal. Jen bych se neomezoval jen na IT/FR, mohli to byt turisti odkudkoliv. Na svuj web bys mohl pridat i chlapa, jestli jsem spravne pochopil, ze jeho fotku mas taky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Hledá se majitel fotoaparátu - výzva

Příspěvekod michalzhor » pát črc 16, 2021 22:25

Bohužel - fotoaparát není v databázi, žádné další fotky ve světě www :-(.
K tomu "chlapci": veřejně se přiznávám, že jsem zatížen stereotypy i předsudky a vzhledem k tomu, že ji někdo fotil, tak jsem "to" nazval chlapcem. Já se holt asi nepolepším.
Fotky osob jsou tam tři, stále slečna a jednou v dáli a zády. Ostatní hory, mlha, kvítí, kozy, chajda Nice.
Budu reportovat - to musí dopadnout happy endem !
michalzhor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 87
Registrován: pon črc 15, 2019 16:32

Re: Hledá se majitel fotoaparátu - výzva

Příspěvekod mike » pát črc 16, 2021 22:31

:D stereotyp s pravdepodobnosti 96 % neni tak spatny ;-)

Myslim, ze sance je. Rika se, ze ke kazdemu cloveku na svete se dostanes pres 6 - 7 dalsich lidi. Takze by ji nekdo poznat mohl, akorat to chce rozeslat na co nejvic mist.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Hledá se majitel fotoaparátu - výzva

Příspěvekod mike » pát črc 16, 2021 22:37

Jeste dodam, ze idealni by bylo udelat z toho viral, aby si to lidi posilali sami.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Hledá se majitel fotoaparátu - výzva

Příspěvekod michalzhor » pát črc 16, 2021 22:51

A právě proto jsem úkol "předhodil" mladým a nadějným. Derivace ano, radikálová kopolymerace ano, odbetonovat strop ano, snad bych v případě nejvyšší nouze uvařil i guláš, ale virál ne - ten vážně nemám v repertoáru.
Poslal jsem dotaz na chaty okolo, pošlu na fízlárnu a těším se, že to třeba někoho chytne.
michalzhor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 87
Registrován: pon črc 15, 2019 16:32

Re: Hledá se majitel fotoaparátu - výzva

Příspěvekod sobb » pát črc 16, 2021 23:12

Nemám jak pomoct, ale líbí se mi Tvoje nadšení pro věc :) Jsem zvědavá, jak moc je svět propojenej, a jak to dopadne.

Před pár lety jsme na Islandu pozorovali Němce, který "ukradnul" zapomemutý asi drahý foťák na pozorovatelně puffinů. Ten moc nevypadal, že by chtěl hledat majitele :? Tehdy se blížil déšť a my přemýšleli, jak ten foťák ochránit a kam ho schovat, aby ho majitel našel, no chlapík to vyřešil za nás, do konfliktu jsme tehdy neměli chuť jít.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Hledá se majitel fotoaparátu - výzva

Příspěvekod Etheric » sob črc 17, 2021 6:19

Já taky hledal podobně majitelku foťáku. Jelikož to byla řádová sestra, bylo hledání jednodušší. Jsem nevěděl, že jeptišky chodí po horách :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Hledá se majitel fotoaparátu - výzva

Příspěvekod Mawenzi » sob črc 17, 2021 6:51

necetla jsem diskuzi celou ale obcas znalejsi majitele pisou do info o fotaku (lze zobrazit v exifu) web, email nebo tel.c... tak jestli tam neco takoveho neni (informace o copyrightu nebo tak ve fotaku, prip. stahnout fotku a zobrazit si jeji exif treba v irfanview)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Hledá se majitel fotoaparátu - výzva

Příspěvekod Mawenzi » sob črc 17, 2021 6:54

a taky tip pro ostatni - treba na kryt baterce nebo pod oteviraci displej nalepit email/cislo, nastavit to do fotaku at se to zobrazuje v exifu...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Hledá se majitel fotoaparátu - výzva

Příspěvekod michalzhor » sob črc 17, 2021 7:06

EXIF jsem prohlédl a tam nic není. Ono to koresponduje s těmi fotkami co tam jsou, takové bezstarostné blik. Bohužel ani v obalu nic nebylo. Jediným vodítkem jsou dvě fotky dívčiny z výletu. Není to moc, ale bez nich by to byla asi prohraná výzva.
michalzhor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 87
Registrován: pon črc 15, 2019 16:32

Re: Hledá se majitel fotoaparátu - výzva

Příspěvekod Hafi » sob črc 17, 2021 8:52

Kontaktovat horské chaty, kde mohli přespat den před/po?
Datum znas, s trochou štěstí se mohli i tehdy aktivně ptát, jestli někdo nenašel...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Hledá se majitel fotoaparátu - výzva

Příspěvekod michalzhor » sob črc 17, 2021 9:30

Sázím na refuge de Nice. Zaslal jsem mail, ale zatím mlčí. Byli v oblasti jednu noc (dle fotek a venku asi nespali - ráno a večer se točili okolo chaty).
michalzhor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 87
Registrován: pon črc 15, 2019 16:32

Re: Hledá se majitel fotoaparátu - výzva

Příspěvekod jony800 » sob črc 17, 2021 14:06

Zkus ho nějak nabít a zapnou. Jazyk nastavený v menu by třeba mohl pomoct s národností.
jony800
nováček
nováček
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned dub 10, 2016 6:21

Re: Hledá se majitel fotoaparátu - výzva

Příspěvekod mike » sob črc 17, 2021 22:32

Hafi píše:Datum znas, s trochou štěstí se mohli i tehdy aktivně ptát, jestli někdo nenašel...

To jedine a navic by na sebe museli nechat kontakt. Na chatach normalne zadne doklady nechteji, maximalne se zeptaji na krestni jmeno. I kdyz, vloni uz byl covid, mozna nejakou evidenci vest museli.

michalzhor píše:Zaslal jsem mail, ale zatím mlčí.

Napsal jsi to zabozroutsky? Oni jsou v tomhle strasne pitomi a anglicke muzou ignorovat. Nebo to spadne rovnou do spamu. Lepsi to prohnat prekladacem a napsat to tam s omluvou, je vetsi sance.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!


Zpět na Pokec