Hledám práci v přírodě

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod mike » pát říj 26, 2018 17:04

scinkk píše:stale si myslim, ze pokud ci clovek vydelava necim, co ho opravdu bavi, tak se to spise nezprotivi, spis ta rutina, ktera zas s ohledem na vydelavani penez, nemusi byt notne na skodu.

Njn, syty hladovemu neveri. Chapu, kdyby mi v tvem veku nekdo rekl, jak to dopadne, tak mu taky nebudu verit. Pritom uz v te dobe se prvni nenapadne priznaky objevovaly. Treba to, ze jsem si zalozil ucet na OF :twisted:

Proto jsem popisoval ten vyvoj. Nic mne v zivote nebavilo vic, nez programovani a byly doby, kdy jsem si nedokazal predstavit zit bez toho a v podstate jsem nedelal nic jineho. A ve finale jsem na to nekolik let nedokazal ani sahnout, v podstate fyzicky odpor. Nemohla za to korporace, to byl jen posledni (poradny) hrebik do rakve. Vyvijelo se to postupne pomalu dlouho a ke konci to nabralo rychle obratky. Mozna to tak bylo lepsi, bez korporace by to trvalo dyl a mozna by byly nasledky horsi. Celkove to trvalo od uplnych zacatku pri studiu asi tak 25 let, pricemz vyhoreni se zacalo projevovat asi tak poslednich 5. Ono to souviselo i s tim, ze jsem v oboru dosahl vseho, co jsem kdy chtel (vlastne i vic) a ztratil motivaci, uz nebyl zadny dalsi cil, nebylo co zkoumat.

@apuka: mne se tohle naopak libilo. Vetsinu slozitejsich veci, se kterym jsem nemohl hnout, vyresil mozek na pozadi. Delal jsem neco jineho, treba koukal na film a najednou se ozval, ze ma hotovo. Mne se ale darilo to na pozadi odsouvat, kdyz neco neslo, tak jsme proste vypnul pocitac a prestal na to myslet, protoze to nemelo cenu. No a na pozadi to casem dobehlo :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Etheric » ned říj 28, 2018 5:17

Děkuji všem za názory, tahle diskuze je pro mě velice inspirativní. Tak nějak mi vyplynulo, že bych nejradši práci, jejímž důsledkem je pohyb v přírodě, ale aby ta příroda nebyla jen kulisa. Aby se tý přírody dalo užít.
Takový profese aji jsou, ale ikdybych si dodělal školu, řídit stejně nebudu moct, takže jsem v... :-k

Jediná, nejlepší možnost, vyhrát sportku a nemuset už nic. Po zbytek života jen chodit krajinou a koukat do nebe :) Ono se může poštěstit i jinak než v loterii, může se to stát, ale ta pravděpodobnost...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Etheric » ned říj 28, 2018 6:36

Nebo mě napadlo udělat experiment - co se stane s člověkem, když stráví 20 let vkuse cestováním po svejch. Pokud najdu sponzora, kterej mi bude poskytovat vybavení a jídlo po celou dobu, jdu do toho!
Případní zájemci prosím pište do SZ :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod mike » ned říj 28, 2018 19:46

Etheric píše:Jediná, nejlepší možnost, vyhrát sportku a nemuset už nic. Po zbytek života jen chodit krajinou a koukat do nebe

Davej bacha na to, co si prejes, mohlo by se ti to splnit ;-) A pak bys mozna zjistil, ze se ti to vubec nelibi.

Etheric píše:Nebo mě napadlo udělat experiment - co se stane s člověkem, když stráví 20 let vkuse cestováním po svejch. Pokud najdu sponzora, kterej mi bude poskytovat vybavení a jídlo po celou dobu, jdu do toho!

O sponzorovi pochybuju, ale mam napad. Crowdfunding. Kdyz se ti to podari prezentovat tak, ze lidi na Kickstarteru zaujmes, tak by to par desitek nebo stovek tisic dolaru na rok hodit mohlo. Musel bys to ale poradne promyslet, co jim za to nabidnes. Melo by to byt neco netradicniho. Treba vystupy z pravidelnych podrobnych lekarskych prohlidek, aby ten efekt byl videt ;-) Podstatna je prezentace, musis zaujmout na prvni dobrou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Etheric » ned říj 28, 2018 20:12

Jen tak chodit by mě neomrzelo, obzvlášť když bych věděl, že nic jinýho nemusím řešit..

Právě nevim, jakej by to mohlo mít přínos pro investory. Kromě toho, že budou mít dobrej pocit :)
Spíš mi přijde pravděpodobnější, že by někdo dělal výzkum. Tady se ale už zase dostáváme k tomu, že bych asi nejspíš musel žít podle něčeho...

Fakt mě jinak nenapadá, co by z toho investoři měli. Jedině, že roupama neví co s penězma a tohle se zdá bejt lepší než televizní seriál?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Etheric » ned říj 28, 2018 20:20

O přínosu pro tělo je to jasný, tam u mě rozdíl ani nebude, vzhledem k mýmu životnímu stylu a zaměstnání.
Co se ale bude kua měnit, je psychika. Jenže tohle nejde změřit, zachytit... Přitom to je nejdůležitější část z toho všeho, to proč to dělám. Ze systému jsem vypadl jak jen to jde, ale mě samotnýho zajímá, jak byse psychika vyvíjela takhle samovolně, nezatížená povinnostma...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod mike » ned říj 28, 2018 20:42

Etheric píše:Fakt mě jinak nenapadá, co by z toho investoři měli. Jedině, že roupama neví co s penězma a tohle se zdá bejt lepší než televizní seriál?

Treba :) Kdyz jich zaujmes hodne, tak staci pro kazdeho zanedbatelna castka. Lepsi je dostat 10 dolaru od 10000 lidi, nez 1000 dolaru od stovky. Tohle je na tobe, muzes zkusit neco vymyslet a necekej, ze na to prijdes za par minut nebo dni. Kdyby to bylo jednoduche, tak to dela kazdy druhy ;-)

Etheric píše:Jen tak chodit by mě neomrzelo, obzvlášť když bych věděl, že nic jinýho nemusím řešit..

Kazdy jsme jiny, ja bych to nedal. Vim to zcela jiste, jelikoz jsem si to ted par let vyzkousel. Chybelo mi neco vytvaret a na psychiku to melo plizive destruktivni vliv. Coz jsem poznal az kdyz jsem se k tvurci praci vratil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Stani » ned říj 28, 2018 20:44

Výskumov dlhodobého účinku samoty aj v extrémnejších podmienkach ako len "plácanie" sa prírodou, už tu dávno prebehli. Výsledkom je mať neustály program povinností a úloh, zmena výkonu úloh (kolektív), v opačnom prípade vedie myslenie k odporu, podráždenosti, potom k letargii, telo chradne. Ale to už spomína predsa aj Jára Cimrman s tou trudomyslností :)
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod mike » ned říj 28, 2018 20:54

Jo, ale lidi nejsou stejni. Treba to u nekoho takhle fungovat muze a mozek se dokaze dostatecne zabavit jen tim placanim se.

Treba by se to dalo postavit takhle. Jako vyzva/sazka. Ze dokaze zvladnout 20 let nic nedelat, jen se toulat prirodou. Prezentovat vyzkumy, podle kterych je to nemozne a pokusit se je vyvratit. Tohle by v dnesnim prezranem svete zaujmout mohlo 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Etheric » ned říj 28, 2018 21:10

Ono to není jen plácání se, při tom narazím na spoustu možností k tvůrčí činnosti :)
Hlavně by mě zajímalo jedno. Jak může fungovat psychika, když nebudeš mít žádný limity? Ani morální, finanční, časový, proste nebudeš muset vůbec nic. Nějakej čas bude trvat si zvyknout na tu abnormální volnost, ale pak se adaptuješ a...co dál? Vim jedno, zařadit se pak zpět do systému bude nemožný
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod mike » ned říj 28, 2018 21:17

No, ja jsem si to v podstate vyzkousel a nemas pravdu ani v jednom ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod mike » ned říj 28, 2018 23:12

Jeste mne napadlo, co to zkusit pres drzost? Proste si na Kickstarteru natvrdo rict o penize na 20 let flakani. Napsat to same co tady, jen to poradne promyslet a formulovat. A neslibovat za to nic, jen mozna obcas report po roce. Urcite bys mel spoustu negativnich reakci, ale mluvilo by se o tom, sirilo by se to socialnima sitema a obcas by se nasel nekdo, koho by to pobavilo a prispel. Nevim, jestli uz to nekdo nezkousel, pak by to asi nezabralo, ale jestli ne, tak by ses odlisil a to v dnesnim svete funguje.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod remy77 » pon říj 29, 2018 0:56

Etheric
Od jari do jesene sa na SK daju past ovce. Niektori bacovia su tam nonstop, ini sa striedaju po 5-7 dnoch.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Stani » pon říj 29, 2018 1:03

mike píše:Jo, ale lidi nejsou stejni. Treba to u nekoho takhle fungovat muze a mozek se dokaze dostatecne zabavit jen tim placanim se.

A aká potom bude relevantnosť tohto výskumu prospešné pre nás všetkých? Výsledkom bude že Etheric nezcvokatie a na to mu majú iní poskytnúť peniaze? :D :D :D

Je pravda, že testy jedincov vytvárajú potom selektívne triedy, podľa čoho sa potom vyberajú ďalší jedinci na misie - viď program Mercury, Sealab, príprava na prieskum Golfského prúdu ponorkou Ben Franklin, talianská výprava na K2, alebo u nás pri prvých prechodoch hrebeňom Tatier apod.

Remyho návrh je tiež zaujímavý.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod mike » pon říj 29, 2018 1:47

Vsak neresime relevantnost vyzkumu, ale jak ma Etheric ziskat finance na sve flakani :twisted: Ale jinak jak pises, kdyz nezblbne on, tak je slusna sance, ze takovych bude vic a budou se na neco hodit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Etheric » pon říj 29, 2018 6:32

mike píše:No, ja jsem si to v podstate vyzkousel a nemas pravdu ani v jednom ;-)

To jsme každej jinej. Takhle jsem strávil několikrát několik měsíců až půl roku na cestě tahem. Našetřil, zaplatil pojištění a půl roku v kuse chodil a chodil. Bez cíle, kam dál jsem se rozhodoval až u dalšího rozcestníku. A bavilo mě to, tak moc... Cítil jsem se líp než kdy jindy. Jakobych konečně dělal něco přirozenýho. Všechny problémy /hlavně ty psychický/ zmizely. No a po návratu.... Jsem byl od rána do noci v slzách kvůli tomu, že zas musim zpět do systému....
Hele, nechci aby to vyznělo namyšleně nebo tak něco, ale - já fakt nejsem obyčejnej člověk a tak je logický, že když budu žít jako obyčejnej člověk, budu nešťastnej a nenaplněnej.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod mike » pon říj 29, 2018 6:43

Jenze ja nepisu o pul roce, ale o nekolika letech s vyhlidkou, ze to tak zustane. Ze to tak neni spravne se zacalo vic projevovat az tak treti rok. Toulat se pul roku v tvem veku si dovedu predstavit bez problemu, akorat mne to tenkrat nenapadlo ;-) Teda, vlastne napadlo, ale mel jsem jine priority. Mozna to jeste nekdy zkusim, konkretni plan mam jeste z te doby, ale muselo by se mi podarit vyresit jeden zdravotni problem, co by mne omezoval. Ale jde o to, ze je cas omezeny na nekolik mesicu az pul roku a to je uplne jina situace, nez kdyz omezeny neni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Etheric » pon říj 29, 2018 7:01

To určitě bude jiný. Už jen v tom, že to je vpodstatě nekonečný. Jediná možnost jak to zjistit je zo zkusit.
Jedním jsem si jistej, že tak jak je to teď /práce-domov.... /prostě "normální život", že tohle fakt neni pro mě
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Etheric » pon říj 29, 2018 7:16

Tak prohlížím ten Kickstarter, je tam zákaz vytvořit projekt, kterej bude financovat život tvůrce. A taky se musím vejít do jedný z už danejch kategorií. Což nevim kam by tenhle projekt mohl spadat
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod slezacekm » pon říj 29, 2018 7:34

proc se proste neseberes a nevypadnes? a uvidis co se bude dit. co horsiho se muze stat, nez ze se vratis. hledas “nenirmalni” zivot, ale snazis se ho naplanovat podle “normalnich” principu. zase tak moc prostredku na ziti mimo potrebovat nebudes, tak by treba mohlo stacit nekde obcas “nameznicit”. nebude to tak pohodlne jako zit ze “ziskanych penez”, ale aspon to budes mit pestre. postupne zjistis kolik toho potrebujes a tomu prizpusobis zbytek.

takovy hobo (Jack London Cesta)
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Etheric » pon říj 29, 2018 7:37

To neni tak jednoduchý jak si myslíš. S tímhle přístupem se budeš tak leda protloukat s***kama a užiješ si prd, furt budeš muset neco řešit,... Odzkoušeno

Na jinejch stránkách by ten můj crowdfunding šel. Na dvacet let musim vybrat 130 300 euro :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod slezacekm » pon říj 29, 2018 7:42

jen pro jistotu...nebylo to mysleno nijak ironicky nebo urazlive.

co budes resit? kde vzit penize na jidlo? obcas na hadry?

z tve castky ti vyslo, ze potrebujes 14000 mesicne?
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Etheric » pon říj 29, 2018 7:49

Ano, kde vzít na jídlo, hadry, to spolkne dost. Taky pojištění na celou tu dobu,...
Tu částku jsem nadhodnotil no.. Stačí míň
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Etheric » pon říj 29, 2018 8:09

Teď narážím na další problém - ten crowdfunding vyžaduje sociální sítě. Tam už se dostávám k mýmu soudně řešenýmu problému. Nemůžu mít profil
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Etheric » pon říj 29, 2018 8:43

Co se týče sociálních sítí, neni to jedinej problém. Často narazím na něco, kde je účast podmíněna "životem" na soc síti. Nesnáším to, FB zničil poslední zbytky normálních lidskej vztahů, změnil způsob myšlení a fungování lidí... Je to něco, do čeho je člověk nucen, aniž by si to uvědomil. Nejsi na netu - nežiješ. Dyť to vidim, jak jsem odříznut od veškerýho dění jen proto...
Profil na OF je mým jediným profilem na celým internetu :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod apuka » pon říj 29, 2018 9:49

Etheric píše:Jak může fungovat psychika, když nebudeš mít žádný limity? Ani morální, finanční, časový, proste nebudeš muset vůbec nic. Nějakej čas bude trvat si zvyknout na tu abnormální volnost, ale pak se adaptuješ a...co dál?
Sice kazdy clvoek je jiny, ale v tomto piipade a zpusobu ziti, jakmpredpokladas se da s pravdepodobnosti hodne vysokou predpokladat, ze se zacne menit tak, ze postupne prevladnou myslenky pouze na zabezpeceni jidla a preziti, vsechno ostatni pujde stranou, az se jernou skoro uplne vytrati. Navic vzhledem k tomu, ze bys moh mit s jidlem a prezitim jen pramaly problem, pokud bys mel penize, tak ani to by mysl nezamestnalo. Takze by zustala prazdna. A na Tebe by zustalo vymyslet pro nej veci k reseni, jinak fakt se dostanes do stavu blizkemu zcvoknuti.
Euforie z volnosti Te bude nejakou dobu hodne silne naplnovat, ale jak si na nej zvyknes, vytrati se - a s nejvetsi pravdepodobnosti zustane prazdnota. To je stav idealni k meditaci (i za chuzi), rekli by ezoterici :wink:. Mozna se bude branit necinnosti obcasnymi divnymi myslenkami a nutit Te se jimi zabyvat. (tj. budes se jim musetridit a uz nebudes mit uplnou volnost)..
Proste lidska mysl potrebuje zamestnani, jinak zakrne a kdyz toto nechces, a nechces ani aby se ubyrala "vlastnim smerem" tak jej musis vedome zamestnavat resenim problemu.

Ale toto opravdu neni otazka napr. roku, tam jeste funguje ta euforie ze svobody. Za par dalsich let se z Tebe ale muze lehce stat jiny clovek, s velkou pravdepodobnosti jiny, nez bys chtel.

Pozn.: casteji pisu o velke pravdepodobnosti jen kvuli tomu, ze mohou existovat vyjimky a mozna Ty mezi ne patris. To nikdo nevi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod apuka » pon říj 29, 2018 9:51

Ad baca: tam nebude mit cas jen tak chodit po prirode. Naopak, bude hodne moc omezeny tou praci, ktera je od vidim do nevidim, patek-svatek.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Etheric » pon říj 29, 2018 10:11

Ta euforie je skvělá a rád bych ji zažil znova. Jasně, že ty nejhezčí věci jsou nejpomíjivější :)
Kam se bude ubírat mysl dál, těžko říct. To nezjistim, dokud to nezkusim. Možná mě to úplně dodělá a budu na odpis, možná dosáhnu vrcholu bytí a pochopení, těžko říct.
Jedno vim jistě - život v režimu jak je teď vůbec nezvládám a hrozně mě to ničí.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod remy77 » pon říj 29, 2018 10:56

apuka píše:Ad baca: tam nebude mit cas jen tak chodit po prirode. Naopak, bude hodne moc omezeny tou praci, ktera je od vidim do nevidim, patek-svatek.


Ak robi na tyzdnovky, tak po tyzdni roboty ma tyzden volna. Inak ale ked je hore, tak sa od rana do vecera nezastavi.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod apuka » pon říj 29, 2018 12:33

Etheric píše:Možná mě to úplně dodělá a budu na odpis, možná dosáhnu vrcholu bytí a pochopení, těžko říct
Jo, asi tak. Problemem jeste je, ze zmenu, obzvlaste tu horsi kazdy hned uvidi - ale Ty si ji nebudes vsimat, ani kdyz Ti to bude kazdy rikat.

Etheric píše:život v režimu jak je teď vůbec nezvládám a hrozně mě to ničí
Tak ted to bude znit, jako rada od psychologa nebo mystika (ani jeden nejsem ani zdaleka), ale fakt si myslim, ze je to nejrozumnejsi reseni:
Zacni si poradnet vsimat doslova kazdy svuj krok. Normalne se na to zkoncentruj a vnimej, co ty udelas a co ten krok udela s Tebou. A to juzes delat jak ve skutecnem tak i prenesenem smyslu vyrazu "Tvuj krok". Prvne prestan premyslet dopredu, co a jak bude spatne, ber veci tak, jak prijdou a dobre se nad nimi zamyslej, dej je do souvislosti - zamestnej na to svou mysl. Nehodnot, jen nech plynout, co se bude dit. Jinak receno, delejnto, co bys po case asi delal i v te prirode abys nezcvoknul...
Ja vim, ze je to hrozne tezke , hlavne zpocatku, ale pokud to vydrzis, "zmenis svet". Resp. zmenis svuj pohled na veci, ty veci budounstejne jako driv, Ty je ale budes vnimat jinak.

Toto vubec neni proti Tvemu prani, jak bys chtel zit - prave naopak, muze Te to velice dobre priprit, abys na takovy zivot byl pripraven, az prijde. Protoze mi z Tvych prispevku to zda jen (velice) castecne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Pokec