Hledám práci v přírodě

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Etheric » pon říj 29, 2018 12:48

apuka píše:Problemem jeste je, ze zmenu, obzvlaste tu horsi kazdy hned uvidi - ale Ty si ji nebudes vsimat, ani kdyz Ti to bude kazdy rikat.

Myslíš?

Ty moje příspěvky můžou působit chaoticky a já nevim jak... Je to dáno jednak mou trochu pozměněnou schopností komunikovat /následek traumatu/. Dělá mi fakt problémy se vymáčknout a často to vyzní jinak, než chci. A taky tim, že sám v tom mám bordel, litá jedna myšlenka přes druhou.. Prostě už mi z toho všeho kolem hrabe a pokud neudělám nějakou změnu, skončím hodně špatně...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod mike » pon říj 29, 2018 18:19

Etheric píše:Tak prohlížím ten Kickstarter, je tam zákaz vytvořit projekt, kterej bude financovat život tvůrce. A taky se musím vejít do jedný z už danejch kategorií. Což nevim kam by tenhle projekt mohl spadat

Zajimave. Jeste celkem nedavno (vloni?) jsem zaregistroval pripad, kdy se nekdo dostal na burze do velkeho minusu a pokousel se to vyresit prave takhle.

Kickstarter neni jediny, jak sam pises, a crowdfunding je jen jeden ze zpusobu, jak sveho cile dosahnout. Jak presne je na tobe.

Etheric píše:Tu částku jsem nadhodnotil no.. Stačí míň

Nemyslim si to, spis naopak. Inflace by to postupne sezrala a co ti dnes bohate staci, za 20 let stacit nebude ani nahodou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod mike » pon říj 29, 2018 18:24

Etheric píše:Teď narážím na další problém - ten crowdfunding vyžaduje sociální sítě. Tam už se dostávám k mýmu soudně řešenýmu problému. Nemůžu mít profil

Hmm. Nejake podrobnosti? Pripadne odkaz na (anonymizovany) rozsudek? Tohle u nas neni bezne, vlastne jsem to jeste nezaznamenal a rekl bych, ze by se o tom psalo. Navic pochybuju, ze by to bylo natrvalo, mozna tak rok nebo dva.

V pripad crowdfundingu by se to urcite dalo nejak resit. Nelegalne i legalne.

Etheric píše:Často narazím na něco, kde je účast podmíněna "životem" na soc síti. Nesnáším to, FB zničil poslední zbytky normálních lidskej vztahů, změnil způsob myšlení a fungování lidí... Je to něco, do čeho je člověk nucen, aniž by si to uvědomil. Nejsi na netu - nežiješ. Dyť to vidim, jak jsem odříznut od veškerýho dění jen proto...

Je nas tady vic, co FB nemame, je tu na to dokonce vlakno. Osobne s tim nemam vubec zadny problem a odriznuty se necitim. Pravda, jsem jeste z generace, co umi normalne telefonovat a pouzivat mail ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod mike » pon říj 29, 2018 18:37

Jeste jeden napad: sezonni prace. Pul roku vydelavat, pul mit volno. U nas to obvykle funguje naopak, nez potrebujes tj. prace v lete a v zime nic, takze Novy Zeland. Odletet tam na zimu, vydelat si (sklizen ovoce) a pak se vratit. Par lidi z fora tam takhle bylo, muzes pohledat a primo se jich zeptat na zkusenosti.

Jinak mi trochu prijde, ze cekas, ze to nekdo vyresi za tebe nebo ze to pujde snadno. Nevyresi a nepujde. Chces neco hodne nestandardniho a dosahnout toho bude vyzadovat nestandardni usili. Bude to vyzadovat cas, kompromisy a musis pocitat i s neuspechy. Kdyz si stanovis cil, tak se k nemu muzes postupne dopracovat, ale podstatne je to postupne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Etheric » pon říj 29, 2018 18:58

V mojí generaci je FB hodně velkej problém. Nejsi tam = neexistuješ. Fakt. Jsi totálně odříznut od společnosti.
Nemluví se o mně na fb a mluvit nebude. Jsem rád /oni ale ještě víc/ za to, že se nic nemedializuje. Tak se vzájemně necháváme na pokoji, je to lepší pro nás oba. Vždyť nemám ani počítač, ani TV...

Já vím, že je to těžký. Co dneska neni.. Snažím se už dlouho a všelijak, ale zatím to přináší jen slzy a zklamání. Ale třeba jednou něco vyjde. Nebo /pevně v to doufám/ bude dřív apokalypsa a všechen tenhle sajrajt nadobro zmizí [-o<
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod dudy » úte říj 30, 2018 9:39

Etheric píše:No, ŘP nemám, jsem od přírody neřidič,bohužel

Etheric píše:Na strážce parku jsem posílal životopisů....maj volný místa, v administrativě. Nebo jen sezonní práci, já ale musím z něčeho žít celej rok. Stejně tak lesní dělník, taky jen sezónní.

Etheric píše:Geodety jsem taky zkoušel, stejně jako dendrology, opálkovali mě s tím, že nemám odborný vzdělání.

Etheric píše:Soudní problém se všemi nemám. Jak jsem ale říkal, ta ztráta soukromí...
Jo, nehledě na to, že často propagujou věci, který ani neznaj nebo dokonce nemaj rádi... Je to kolikrát trapný a umělý.

Etheric píše:Nehledě na můj odpor k neefektivním spalovacím motorům...

Etheric píše:Je mi 27, mám školu života. Tedy ZŠ, dál jsem bohužel nemoh ale to sem nepatří.
Praxi mám jako dělník ve strojírenství, textilní výrobě, montážích,.... Prostě manuální makáč. Taky jsem dělal kontrolu kvality, jsem holt perfekcionista :)

Etheric píše:Další moje praxe - snad skoro cokoliv v přírodě, už v 5ti jsem uměl chytit pstruha do ruky, vykuchat a upect na ohni :D Plus další věci, některý bys často ani zažít nechtěl... Měl jsem to divoký no, říkám, praktická škola života

Etheric píše:Mike, jo, focení, natáčení... I tak je ale dost aranžování atd, taky mě to občas otravuje, ruší... Natožpak se s tim s**t doma a dál to zpracovávat...

Etheric píše:Vybavení testovat mi nepomůže, co chci si koupim, co nechci, používat nebudu.

Etheric píše:...děti nechci a nikdy, nikdy mít nebudu. Jsem 6let single. Chudák moje potenciální holka, musela by každej víkend trnout, jestli se vrátím a v jakým stavu. Nebo aby jezdila se mnou

Etheric píše:sem prostě nespoutanej živel co nesnáší jakýkoliv podřizování, omezování, kompromisy...

Etheric píše:Nebaví mě se přizpůsobovat ostatním lidem.

Etheric píše:Zimu nesnáším víc než co jinýho. Dokonce ani lidská blbost mi tolik nevadí. "Mrtvá", jednolitá krajina a zima. Mrznu furt, hrozně na to trpim.

Etheric píše:Dvakrát jsem dal na podzim výpověď a jel do tepla makat na ovoce. Výdělek prd ae byl jsem v teple. Jenže zase je to sezónní, na jaro abych hledal zas novou práci.

Etheric píše:Dobrovolníka dělat nebudu. Já budu makat za byt a jídlo a ty nade mnou slíznou smetanu. To víže jo, nas....

Etheric píše:...práce by byla, i v lese a po celej rok, ale od nevidim do nevidim a 6 dní v týdnu. Potřebuju volnej čas na traily a sám na sebe, takže z toho nic nevzniklo

Etheric píše:...Třeba práce v přírodě 5x10h, to se dá vydržet i v zimě, když tam nemusim přespávat. Klidně celej den tahat větve, neva, ale... Češi Češi.... Najdi tu zaměstnavatele, dodržujícího ZP.

Etheric píše:Na pilu nemám dostatečnou protiváhu, to mi vsude řekli aj já to vim, pila se cukne a letim za ní do zubů...

Etheric píše:...když už náhodou přijde ten inspektorát, žádnej zaměstnanec to nepřizná. Lidi jsou udržovaný ve strachu, musej živit rodiny, platit hypotéky...

Etheric píše:Jedním jsem si jistej, že tak jak je to teď /práce-domov.... /prostě "normální život", že tohle fakt neni pro mě

Etheric píše:Jak to tak vidím, radši zůstanu kde su, celkem dobrý prachy vzhledem k tomu, že je to totálně čistá hlava bez přesčasů... Dovolená super, no... Lepší než si nechat kálet na hlavu od soukromýho lesníka a dělat mu tam šaška od rána do noci.

Etheric píše:To neni tak jednoduchý jak si myslíš. S tímhle přístupem se budeš tak leda protloukat s***kama a užiješ si prd, furt budeš muset neco řešit,...

Etheric píše:Teď narážím na další problém - ten crowdfunding vyžaduje sociální sítě. Tam už se dostávám k mýmu soudně řešenýmu problému. Nemůžu mít profil

Etheric píše:...Nesnáším to, FB zničil poslední zbytky normálních lidskej vztahů, změnil způsob myšlení a fungování lidí... Je to něco, do čeho je člověk nucen, aniž by si to uvědomil. Nejsi na netu - nežiješ. Dyť to vidim, jak jsem odříznut od veškerýho dění jen proto...

Etheric píše:Kam se bude ubírat mysl dál, těžko říct. To nezjistim, dokud to nezkusim. Možná mě to úplně dodělá a budu na odpis, možná dosáhnu vrcholu bytí a pochopení, těžko říct.
Jedno vim jistě - život v režimu jak je teď vůbec nezvládám a hrozně mě to ničí.

Etheric píše:Ty moje příspěvky můžou působit chaoticky a já nevim jak... Je to dáno jednak mou trochu pozměněnou schopností komunikovat /následek traumatu/. Dělá mi fakt problémy se vymáčknout a často to vyzní jinak, než chci. A taky tim, že sám v tom mám bordel, litá jedna myšlenka přes druhou.. Prostě už mi z toho všeho kolem hrabe a pokud neudělám nějakou změnu, skončím hodně špatně...

Etheric píše:V mojí generaci je FB hodně velkej problém. Nejsi tam = neexistuješ. Fakt. Jsi totálně odříznut od společnosti.
Nemluví se o mně na fb a mluvit nebude. Jsem rád /oni ale ještě víc/ za to, že se nic nemedializuje. Tak se vzájemně necháváme na pokoji, je to lepší pro nás oba. Vždyť nemám ani počítač, ani TV...

Etheric píše:Já vím, že je to těžký. Co dneska neni.. Snažím se už dlouho a všelijak, ale zatím to přináší jen slzy a zklamání. Ale třeba jednou něco vyjde. Nebo /pevně v to doufám/ bude dřív apokalypsa a všechen tenhle sajrajt nadobro zmizí

Etheric píše:Nočníma jsem si vykoledoval velký zdravotní problémy a mám je zakázaný, musim dodržovat pravidelnej režim. Ani noční mejdany, nic...

Etheric píše:...ta hodina posunutá mi dá zabrat. Když ve 22 předávám směnu, moje tělo má 23 a já padám na hubu


Když si to takhle sepíšu pod sebe, tak mě napadá jediné:
"Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod"
Naposledy upravil dudy dne úte říj 30, 2018 18:52, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Etheric » úte říj 30, 2018 10:18

To sis dal teda práci tohle všechno vycitovat :) Sloupec příspěvků, vytrženejch z kontextu hezky seřazenejch pod sebou :)
Ono na netu to možná vypadá tak, v reálu zas onak... Zkouším, hledám, prostě vyjde/nevyjde. Třeba bude trvat dalších 20 let než objevim svou cestu k tomu všemu. Nebo dřív vyhraju sportku, nebo celej zas*** svět sežerou zombíci :D

Edit : "vytrženejch z kontextu" zvýrazněno tučně
Naposledy upravil Etheric dne úte říj 30, 2018 22:54, celkově upraveno 1
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod JohnyFK » úte říj 30, 2018 10:30

Zas*** svět? A napadlo Tě někdy že třeba chyba není v systému, ale v Tobě?
Uživatelský avatar
JohnyFK
účastník
účastník
 
Příspěvky: 264
Registrován: pát říj 14, 2011 10:49
Bydliště: Už zase Stověžatá

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Etheric » úte říj 30, 2018 10:52

Jakože bych byl jedinej, kdo vidí skrz? Jedinej, kdo si uvědomuje, že takhle to je špatně? Jedinej, kdo si uvědomuje, že dnes je otroctví víc, než kdy jindy? Že je stádo manipulováno aniž by si to uvědomilo?

Pokud jsem jedinej, kdo vidí tohle všechno a ví, že to všechno spěje do p..., pak ano, chyba je ve mně. Ale stokrát větší chyba je v ostatních, který si to neuvědomujou
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Etheric » úte říj 30, 2018 11:01

A pokud si myslíš, že je svět v poho a systém skvěle nastavenej, pak je chyba v tobě a je mi tě líto /zcela upřímně, žádnej hate/
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod karaya1 » úte říj 30, 2018 11:55

Můžeš to zkusit třeba jako pan X.

Nebo do výčtu sezonních prací zahrň ropné plošiny, rybářské lodě apod. Můj kolega z Brazílie si za rok na plošině vydělal na studia v USA. Je to sice těžká fyzická práce, kde je nutno spolupracovat s jinými a poslouchat předáky, ale za půl roku na plošině bys měl dost peněz na dva roky toulání. To by za to stálo...
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 687
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod ketrin » úte říj 30, 2018 12:10

Etheric, to myslíš vážně s tim otroctvím?
Nějak mi připomínáš Alexandra Supertrampa, (i když ten měl aspoň řidičák)
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Etheric » úte říj 30, 2018 12:31

Dřív pracovali za jídlo, bydlení a věci nejnutnější potřeby. Dnes pracují za barevnej papírek, kterej vymění za jídlo, bydlení a věci nejnutnější potřeby. /dobře, je to "pouze" 5x8 (v lepším případě)/. Pokud mají to štěstí, zbyde jim i na něco navíc.
Vlastně je to skoro stejný - dřív ten otrok dostal od Pána kousek pozemku, kterej moh obdělávat, tu zeleninu pak prodat a mít tak "něco navíc".
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Kuba Turek » úte říj 30, 2018 13:59

To je celkem jednoduché rozhodování:

Chceš využívat současného systému? Cestovat, dobře jíst, odpočívat, mít lékařskou péči... Tak se do něj zapoj. Prostě makej a za to si vyděláš peníze, které můžeš libovolně utratit za požitky.

Nevyhovuje Ti současný systém jenom trochu? Odjeď do nějaké jiné země, kde ho mají nastavený poněkud jinak. V USA budeš nejspíš svobodnější, ale také víc ohrožený. V Německu budeš víc regulovaný, ale s většími jistotami. Na výběr je Čína, Rusko, Venezuela, celá Jižní Amerika...

Chceš se odříznout od lidí a žít život po svém? Kup nebo pronajmi pozemek v odlehlém kraji, pěstuj si potraviny a kašli na systém. Pokud nebudeš krást a vraždit, tak bude každému buřt, jak si žiješ a co děláš. Třeba že furt koukáš do nebe.
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Etheric » úte říj 30, 2018 15:11

Kuba Turek píše: Pokud nebudeš krást a vraždit, tak bude každému buřt, jak si žiješ a co děláš.

To nebudu. Ale musel bych pytlačit, jinak nevím, co bych žral. Tahle možnost mě napadla, pozemek bez možnosti těžby a zástavby kdesi uprostřed ničeho nevyjde draho. Že nemůžu stavět neva, budu bydlet v jurtě, to je dle zákona stan. Ale to jidlo?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod mike » úte říj 30, 2018 18:53

dudy píše:Když si to takhle sepíšu pod sebe, tak mě napadá jediné:
"Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod"

Jj, ke konci uz mne napadalo to same.

Kuba Turek píše:Chceš využívat současného systému? Cestovat, dobře jíst, odpočívat, mít lékařskou péči... Tak se do něj zapoj. Prostě makej a za to si vyděláš peníze, které můžeš libovolně utratit za požitky.

:smt023 a neco takoveho jsem chtel napsat. TANSTAAFL.

Etheric píše:Jakože bych byl jedinej, kdo vidí skrz? Jedinej, kdo si uvědomuje, že takhle to je špatně? Jedinej, kdo si uvědomuje, že dnes je otroctví víc, než kdy jindy? Že je stádo manipulováno aniž by si to uvědomilo?

Napadlo te, ze by treba mohla byt chyba v tobe? Ze vidis veci jen ze sveho uzkeho pohledu a nedokazes se na ne podivat z druhe strany? Ze tvuj pocit, ze vidis skrz, muze byt jen pocit a skutecnost je uplne jina? Tvuj pohled na svet je silne negativni a myslenky tohodle typu nejsou zdrave: Nebo /pevně v to doufám/ bude dřív apokalypsa a všechen tenhle sajrajt nadobro zmizí. Mozna by nebylo od veci zajit za nejakym psychologem, ktery by ti pomohl dostat se ze zacarovaneho kruhu a najit zpusob, jak byt spokojeny nebo spis jak se k te spokojenosti dopracovat.

Spousta veci u nas v poradku neni, osobne mi nektere vadi velmi, ale jakozto pametnik komunismu ti muzu rict, ze je to porad mnohem lepsi, nez tehdy. Dneska si muzes pul roku vydelavat a pul roku se toulat. Tenkrat by te zavreli. Dneska muzes odjet kamkoliv chces, tenkrat by te nepustili a kdybys zkusil utect, tak by te mozna zastrelili na hranicich. Atd. Bohuzel se tim smerem trochu vracime, ale porad je mnohem vic svobody, nez tehdy. Takze reci že dnes je otroctví víc, než kdy jindy plynou jen z neznalosti. Jestli chces zazit otroctvi, zkus Severni Koreu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Stani » úte říj 30, 2018 20:21

Etheric, dovolím povedať, že ty v skutočnosti utekáš od problémov. V stave frustrácie je vždy vinný ten druhý, systém a pod.

FB je sice chobotina, ale aj prostriedok na sebaprezentovanie, či odkazovanie (a zadarmo) na tvoje prípadné cesty prírodou, pozri si články borcov prostredníctvom fb a webu nalehko.com. Netreba to hneď kategoricky odmietať, ale vybrať to, čo sa mi hodí. Uzatváraním do seba nevytváraš perspektívne možnosti druhým zafinancovať tvoje projekty.

Vezmi sezónnu prácu, ona takisto prečistí hlavu, potom vypadni von sa "poflakovať". Poznám to sám, lebo čokoľvek protichodné, keď mi v tom blbom stave povedal, ma len utvrdzovalo v odmietaní systému. Ale to je normálna počiatočná reakcia, potom to prešlo, dokonca som zistil, že to čo som mal a odmietal, bolo v porovnaní s tým, čo som zažil, nakoniec lepšie. Jednoducho mi chýbal ten odstup.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Etheric » úte říj 30, 2018 22:34

Kuba Turek píše:Chceš využívat současného systému? Cestovat, dobře jíst, odpočívat, mít lékařskou péči... Tak se do něj zapoj. Prostě makej a za to si vyděláš peníze, které můžeš libovolně utratit

To přesně dělám, ač se mi to příčí :evil:

Jinak ano, ano, jsem frustrovanej a hledám rychlou cestu ven.
U psycholožky jsem byl na tooolika terapiích, v tolika zařízeních. A? Prej to je naprosto normální, důsledek toho, čím jsem si prošel /tohle nebudu víc rozebírat/. Že už asi nikdy nebudu věřit lidem ani je mít rád a prej se mi nediví /psycholožka/ vzhledem k tomu všemu. No... Kdybyste viděli, jak jsem na tom byl a měli možnost to srovnat s tím, co je teď - pokrok byl obrovskej.
Taky mi kdosi řekl "jsi světskej, vole, potřebuješ cestovat /ale mít se kam vracet/. Nemysli si, že budeš šťastněj když budeš furt na jednom místě a žít takhle..." - - Na tom něco bude
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Etheric » úte říj 30, 2018 22:44

mike píše:Takze reci že dnes je otroctví víc, než kdy jindy plynou jen z neznalosti. Jestli chces zazit otroctvi, zkus Severni Koreu.

Nepochopil jsi můj příměr s barevným papírkem. Otroctví je všude, avšak skryto velmi sofistikovaně. Otroctví s puncem svobody. Nebo ať jsem přesnej - otroctví trvá "jen" 40 hodin týdně, po zbytek otrok nejsi.

A neni moje iluze, že jsem prokouk systém. Je to tak. Měl jsem možnost nahlédnout "pod pokličku"... Nevím, kdo jste, vy tady, co jste prožili, čím si prošli tak nemůžu soudit. Jedno vim jistě, určitě jste /ve většině případů/ z "normálních poměrů", "normálních rodin" a tak to zas vidíte jinak než já. V žádném případě to nemyslím ve zlym
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Etheric » úte říj 30, 2018 23:11

Jsem prostě z jinýho světa než vy... Ač je outdoor moje vpodstatě jediná záliba od dětství, tohle fórum jsem objevil nedávno. Jak jsem psal, nemám ani pc, ani tv
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod dudy » stř říj 31, 2018 7:42

Etheric píše:Jsem prostě z jinýho světa než vy...

A to je právě ten základní a klíčový omyl.
Jsi z úplně stejného světa jako my, jen ho TY! jinak vnímáš (pokud tedy netrváš na formulaci, že ho, podle vzoru "všichni jsou blázni, jenom já letadlo", "jinak" vnímají všichni okolo Tebe a jen Ty správně).
Ten svět se skládá ze stejných prvků, žijí v něm stejná zvířata, svítí stejný sluníčko, které zapadá ve stejnou hodinu Tobě jako mě...
Problém není ve světě, ale v pohledu a ten si určuje každý sám.

Jinak nejsi sám, kdo si prošel nějakou nepříjemností.
Například já měsíc ve špitále poslouchal, jak se nade mnou doktoři dohadovali, jestli přežiju nebo ne a když sem přežil, tak se další měsíc dohadovali, jestli budu jezdit na káře, nebo budu ležák.
Vím o uživateli který prodělal trauma asi nejhorší ze všech a musel pohřbít vlastní dítě, které navíc zahynulo jeho vinou...
A přesto všichni žijeme v jednom světě...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Etheric » stř říj 31, 2018 8:44

Sry, špatná formulace. Vyrůstal jsem v jinejch poměrech, kde platily jiný pravidla, všechno fungovalo jinak. Potom, když jsem se měl zařadit do "běžnýho" světa, čuměl jsem jak péro z gauče a nechápal ty "vaše" pravidla a zvyklosti /a nechápu doteď, přijde mi to na palici/. Říkal jsem si co to je, jak takhle můžou žít...
Tak jsem to myslel. Kdybych od začátku žil ve "vaší" společnosti, asi by mi nic nepřišlo divný
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod slash1111 » stř říj 31, 2018 14:22

Etheric: ak sa Ti nepacia pravidla a fungovanie "naseho" sveta, tak si urob svoj so svojimi pravidlami. Zaloz si firmu/startup - v nej mozes robit co chces, kolko chces a ako chces a ked bude uspesna tak ju predaj, alebo este lepsie ju zver niekomu na riadenie a ona Ta bude zivit a potom mozes tych 20rokov chodit hore-dole podla chuti...
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Etheric » stř říj 31, 2018 16:35

Nebo žebych zkusil ten českej přístup - neřešit, vyprdnout se na to, vono se to spraví :D

Viděl bych to tak, že už tu na fóru budu řešit jen a pouze výbavu, plánování treků atd :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod aksam » stř říj 31, 2018 17:57

Etheric...sežeň si knížku Raději zešílet v divočině, autoři Palán, Šibík
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod scinkk » stř říj 31, 2018 17:59

Ale zas v ramci moznosti tohoto fora si podle me dostal dost relevantnich nazoru a rad, takze bych mirnil nevdecnost a zklamani :)

Nekolikrat tu padlo, ze stale mas moznost to resit 50/50 - polovinu casu makat a byt nespokojeny a vydelavat na tu druhou polovinu kdy budes spokojen, pul/pul roku rok/rok 10let/10let jak ti to vyhovuje.

Druha varianta je snaha opustit system, odstehovat se nekam, co nejdale civilizace a pokusit se tam zit, jelikoz to uz zkouselo mnoho, pouzil bych spise slovo zkusit to prezit, mnozi se vyskytli i zde na foru (naposled nejaky programator, ktery ted zrejme operuje ze sibire). Samozrejme to nemusi byt extrem, stacila by snad samota, kde se (snad) z poloviny uzivis chovem a pestovani, z druhe nejakou remeslnou cinnosti kterou aspon trochu zpenezis, na polozky, ktere musis koupit, pac ta snaha o uplnou sobestacnost je fakt z rise snu a dost lidi uz an to asi doplatila. Podle me vyrazne obtiznejsi varianta nez ta prvni, ale treba pro tebe jedina mozna.

Pak je tu treti, to tu taky padlo, ziskat co nejrychleji velkou sumu penez, ktera ti zaruci fungovani dle tvych predstav, ne nadarmo se takove situaci rika financni svoboda, a je to sen mnohych, podle me mnhem lepsi sen, nez prace v prirode ci sobestacnost mimo civilizaci. Obtiznost na uspech je jeste mnohem vice individualni nez varianta dve, ale o to vic to za to stoji, navic tech moznosti jak toho dosahnout je nespocet (taky je hodne moznosti jak toho nedosahnout) :)

Myslim si, ze uspesne zavedeni jakekoliv ze tri variant, muze nakonec skoncit tim, ze zjistis, ze to vlastne neni vubec to, co jsi chtel a co sis predstavoval. Tomu se pak rika nastrahy zivota :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Etheric » stř říj 31, 2018 18:44

scinkk píše:Ale zas v ramci moznosti tohoto fora si podle me dostal dost relevantnich nazoru a rad, takze bych mirnil nevdecnost a zklamani :)

Naopak, jsem vám všem velmi vděčnej, viz
Etheric píše:Děkuji všem za názory, tahle diskuze je pro mě velice inspirativní.


Jasně, finanční svoboda by byla to nej, nemuset řešit :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod mike » stř říj 31, 2018 23:09

Zkus se na svou situaci podivat realisticky. Ty mas problem s civilizaci, ne ona s tebou. Jak se to stalo, kdo za to muze a jestli je chyba v civilizaci nebo v tobe je vedlejsi. Podstatne je, ze nekompatibilni jsi ty a rekl bych, ze nemas silu ani vuli civilizaci zmenit. Takze ti nezbyva, nez udelat zmenu u sebe.

Mas v zasade dve zakladni moznosti. Prizpusobit se, najit si zpusob, jak v civilizaci fungovat aspon tak, abys z toho nebyl zoufaly, kdyz uz nemuzes byt uplne spokojeny. Casem se treba ukaze, ze spokojeny byt muzes. Nebo civilizaci opustit. U nas to asi nepujde, ale porad jsou na svete zeme, kde muzes odejit do divociny a civilizace te necha byt. Ale znamena to, ze se o sebe budes muset postarat sam se vsim vsudy. Jenze to vypada, ze ty bys chtel oboji. Odpoutat se od civilizace a zaroven vyuzivat jeji vyhody. To nejde. Resp. jde, ale rika se tomu parazitovani a tomu se civilizace pochopitelne brani. Podotykam, ze nemyslim dosazeni financni svobody, to spada pod prvni moznost, aspon na nejakou dobu.

Nejdriv mi prislo, ze k tomu takhle pristupujes a hledas zpusob, jak to udelat. Na to se diskuse tady hodi, ale ted mi prijde, ze tak daleko ses jeste nedostal a nejdriv potrebujes vyresit problem ve sve hlave. Protoze se nechas snadno odradit prvni malou prekazkou, chybi ti odhodlani opravdu neco zmenit. Muze to byt priznak zoufalstvi ze (zdanlive) bezvychodne situace, muze to byt priznak neceho spatne fungujiciho v hlave. S tim ti bohuzel neznami lidi na Internetu nepomuzou, chce to odbornika, co s tim ma zkusenosti a je schopen se dobrat k pricinam. Psal jsi, zes u psychologu uz byl a ze ti pomohli. Fajn, ale mozna by to chtelo jeste pokracovat a najit zpusob, jak se dostat dal. Nebude to lehke ani rychle, ale zatim jsi mlady a predpokladam zdravy, a tak sanci mas. Vetsi, nez za 10 nebo 20 let.

Jeste k tem penezum. Penize nejsou nastroj ke zotroceni, ale prostredek smeny. Dostavas je za svuj cas, usili, dovednosti a dostavas za ne neco, co vzniklo diky casu/usili/dovednostem jinych lidi. To je prece spravedlive, ne? Jak by k tomu ostatni prisli, kdybys (zprostredkovane) dostaval jejich cas/usili/dovednosti za nic?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Etheric » čtv lis 1, 2018 8:45

Víš, já už se při těch pokusech tolikrát namlátil a tolikrát přišel o vše, co jsem předtím pracně vybudoval /ano, vše nese svá rizika, to vím/, že už chci mít přece jen nějakou, byť třeba malou jistotu.
Jak už jsem psal, udělal jsem to aspoň tak, že mám práci bez buzerace, přesčasů a za relativně dobrej peníz. Všech ostatních povinností jsem se zbavil. Takže aspoň můžu fungovat a nebejt tak moc nešťastnej..
Jinak ty peníze jsou nástroj k manipulaci s lidma, ne že ne. Problém je ale v lidech - např - zavedem anarchii. Zrušíme peníze, pracovat budou všichni 5x5 hodin což stačí aby se vyrobilo vše potřebný pro národ. Prostě něco potřebuješ tak jdeš do krámu a vezmeš si to. Ale---budou lidi, co doma budou mít ledniček deset a úplně narvanejch a budou pravidelně vyhazovat zkažený jídlo.....
To byl jen příklad, tady už bysme se ale tematicky dostali úplně jinam...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Etheric » čtv lis 1, 2018 9:41

mike píše:Jak by k tomu ostatni prisli, kdybys (zprostredkovane) dostaval jejich cas/usili/dovednosti za nic?


Takhle to maj např úředníci - nadávaj na parazity, přitom dělaj velký h a žijou z našich peněz. No neni tak?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Pokec