Hledám práci v přírodě

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod mike » čtv lis 1, 2018 18:48

I ti urednici dostavaji penize za to, ze sve cinnosti (prici se mi napsat praci ;-)) venuji svuj cas. Jestli je ta cinnost pro ostatni uzitecna a jestli by nebylo lepsi, kdyby dostavali penize za to, ze tam nechodi, je jina vec ;-)

Etheric píše:Jinak ty peníze jsou nástroj k manipulaci s lidma, ne že ne. Problém je ale v lidech

Jj, komunismus je skvela myslenka, ale ztroskotala na tom, jaci jsou lidi ;-) Ne, presne naopak. Komunismus je zvracena myslenka, protoze nemuze fungovat s realnyma lidma a proto zakonite konci gulagama a zadratovanyma hranicema. Musis vychazet z reality, lidi jsou takovi, jaci jsou a penize jsou v principu skvely prostredek, diky kteremu muzou vetsi spolecnosti fungovat. Ne ze bych chtel v tehle diskusi pokracovat, jen naznacit, ze je dobre se na vec kouknout jinak.

Mozna se ti tva idea casem splni sama a mozna to nebude trvat tak dlouho. Zaridime to my, co delame IT. Delnicke profese budou nahrazeny roboty (protoze budou levnejsi a pracuji 24 hodin denne), zaniknou cele profese, jako treba ridici, a najednou bude spousta lidi, kteri nebudou mit co na praci. Jak to dopadne, netusim, jedna z moznosti je nepodmineny prijem, to uz se nekde i zkousi. Kazdy proste dostane nejakou zakladni castku. Co ale budou vsichni ti lidi delat? V tomhle budes mit vyhodu, jako jeden z mala budes vedet :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod apuka » pát lis 2, 2018 19:34

Etheric píše:
apuka píše:Problemem jeste je, ze zmenu, obzvlaste tu horsi kazdy hned uvidi - ale Ty si ji nebudes vsimat, ani kdyz Ti to bude kazdy rikat.
Myslíš?
Pokud si prectes odpovedi lidi na Tvuj post o (soucasnem) otroctvi (penez), tak mas pred sebou presny priklad, jak jsem to myslel :wink: :evil:.
Akurat je to tentokrat v opacnem gardu.

Nedelej si zadne iluze, ze Tve situaci tady nekdo moc porozumi. (A taky o tom, ze ji spravne porozumi vetsina psychologu - a to opravdu vim, o cem mluvim, pracoval jsem s mnohyma z nich :evil:). Bohuzel, tady plati taky, ze syty hladovemu neveri. Ja nevim, cim vsim jsi v detstvi prosel, z jakych pomeru jsi vysel, ale (nevim jestli nastesti nebo nanestesti) mel jsem tu "prilezitost" se setkat se situacemi lidi, kteri prezili veci, ktere (troufam si tvrdit) by vetsinu osazenstvi OF polozila. Takovych, co vysli z prostredi, ktere si vetsina z nas nedokaze ani predstavit a kteri doslova nebo obrazne zesileli z naseho "jineho" sveta, kdyz se do nej dostali - a nakonec chtic nebo nechtic radeji utekli do uzavrenych prostor napr. mikovych sousedu, aby alespon trochu byly pred tim svetem chraneni...
A taky si dovolim myslet, ze min. pulka osazenstvi by po "prevypraveni" vetsiny tech situaci rekla, ze to prece to nic neni, ze to je lehce zvladnutelnych - bo o tom nic netusi a uz vubec netusi, jak i zdanlive banalni veci meni "ve spravne chvili a na spravnem miste" zivot lidi a jak se i malickosti za "priznivych" okolnosti nabali do obludnych rozmeru.

Proto si dovoluji myslet, ze po precteni vsech Tvych prispevku mi alespon trochu je jasnejsi Tvuj problem. Vyresit jej nedokazu, bohuzel ani nikdo jiny - svoji cestu k reseni si budes muset najit sam. I Ty nejlepsi psychologove a jiny -logove by Ti mohly pomoci pouze si ujasnit nektere slepe ulicky, nic vice.
Ja Ti poradim jen to (pokracovani toho, co jsem radil predtim), abys zkusil poradne najit, co jsi, cim jsi, jaky jsi, najit si to "jadro" v sobe, dobre si jej uvedomit a zapamatoval a za kazdych okolnosti snazil se jej zachovat. Ne presvedcovat jine, ze maji byt, jako Ty, ze Ty jsi lepsi, davat svoji "jinakost" na obdiv (to je ted v mode :twisted:), atd. - pouze byt sam sebou. Nic vic, ale ani nic min. Ver mi, ze lehke to neni - ale je to jedina cesta, jak zabranit aby Te ten system "sezral" a znicil.

@Vetsine ostatnych: Nevim, proc Vas tak irituje jeho videni "otroctvi" (ano, v uvozovkach by to bylo lepsi)? Vzdyt ma plnou pravdu. Prave Vase odpovedi jsou casto potvrzenim toho, o cem pise.
Ano, mnozi tady maji pravdu - "chyba" je v "Ethericovi". Alespon z pohledu systemu, protoze ten system udela vsechno, aby "jine", "neprizpusobive" (ne v tom smyslu, jak to my pouzivame, ale v tom v cem tkvi Ethericum problem, ze se systemu prizpusobit nedokaze) znicil.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod scinkk » pát lis 2, 2018 20:17

zaniknou cele profese, jako treba ridici, a najednou bude spousta lidi, kteri nebudou mit co na praci. Jak to dopadne, netusim


tady najdes par odpovedi https://www.databazeknih.cz/knihy/zpev-drozda-3732, ktere se jevi stale realneji :) Fascinujici, ze ta kniha je skoro 40 let stara.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Stani » pát lis 2, 2018 20:35

Otroctvo - ani by som ten termín nezavrhoval, je to zrejmé pri vzdelanostne nižších profesiách, s nižším zárobkom, kedy sa človek dostane do bludného kruhu, zvlášť ak má rodinu. Berieš potom všetko, len aby si niečo zarobil a to sú väčšinou psycho práce za malý peniaz.

Druhý znak otroctva je prístup zamestnávateľa a ich platobnej neschopnosti. Vyslovene oje..y. Ale ty nemáš čas riešiť niečo súdom, SOI, ty potrebuješ platbu za byt, jedlo, máš deti, idú do školy...tak mu veríš, že to vyplatí, čo sa samo, nestane, ale už si v tom kruhu - dlhy, platby, berieš všetko aby si zarobil . Ak dáš na dotyčného oznámenie, stihne na to upozorniť okolitých zamestnávateľov, nakecá nezmysly o tebe a nevezmú ťa. Ojoj, častý prípad hlavne na stavbách. Ale ako píšem, týka sa to špecifickej skupiny.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod mike » pát lis 2, 2018 20:38

@scinkk: tu knizku jsem cetl. Asi tak pred 30 lety. Skoro nic si z ni nepamatuju, asi mi tenkrat neprislo na mysl, ze bych se mohl dozit doby, kdy to zacne byt aktualni :? Mozna bych si ji mel precist znovu, urcite ji nekde mam.

apuka píše:Nevim, proc Vas tak irituje jeho videni "otroctvi" (ano, v uvozovkach by to bylo lepsi)?

Mne to treba neirituje, jen si myslim, ze je to dusledek nepochopeni, jak nase (zapadni) civilizace funguje. K dokonalosti ma daleko, ale je docela uspesna a zatim vsechny pokusy o zmenu fungovani selhaly, obvykle dost tragicky. Prijde mi, ze to vidi jen ze sveho pohledu a jen to, co mu na ni vadi a veci, ktere vyuziva, mu prijdou jako samozrejmost. Treba uz jen to, ze se tady muzem bavit na foru. Pred tema 30 lety to pro vetsinu lidi bylo sci-fi.

apuka píše: Alespon z pohledu systemu, protoze ten system udela vsechno, aby "jine", "neprizpusobive" (ne v tom smyslu, jak to my pouzivame, ale v tom v cem tkvi Ethericum problem, ze se systemu prizpusobit nedokaze) znicil.

Ne nutne. Jen ty, co se s nim pokouseji prat. Naopak, dnes ma svobodu v nem existovat cestou nejmensiho odporu nebo se mu uplne vyhnout. Jak myslis, ze by skoncil v minulem rezimu?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Etheric » sob lis 3, 2018 9:15

Skončil bych jako můj děda, s razítkem "nespolehlivý", byl bych přidělen do pracovního tábora s poznámkou "návrat nežádoucí" a kdyby ty dva zku*venci Gottwald a Stalin nenatáhli bačkory takhle po sobě, šel bych rovnou na Sibiř. :evil: přesně takhle bych dopad

Edit: oprava dejepisné chyby ;)
Naposledy upravil Etheric dne ned lis 4, 2018 7:37, celkově upraveno 1
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Etheric » sob lis 3, 2018 11:45

Apuka: tys to zabil, /v nejlepším slova smyslu/, je vidět, že víš, o čem mluvíš ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Etheric » sob lis 3, 2018 12:04

Tut bylo krásně řečeno :

Ref.:To vy jste nás naučili
nenávidět tenhle svět,
to vy jste nás naučili
křičet, křičet, křičet
Punk's not dead!

:D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod dudy » sob lis 3, 2018 21:18

Etheric píše:...kdyby ty dva zku*venci Husák a Lenin nenatáhli bačkory takhle po sobě, šel bych rovnou na Sibiř...


Prosím?


Vladimir Iljič Uljanov aka Lenin † 21. ledna 1924 Gorki u Moskvy

Gustáv Husák † 18. listopadu 1991 Bratislava

Ty bys měl skončit v nějákym dějepisnym gulagu

](*,)
Naposledy upravil dudy dne sob lis 3, 2018 21:40, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod dudy » sob lis 3, 2018 21:35

Hlavně je pěkný jak TY nesnášíš svět a nenávidíš systém, ale chceš aby TI někdo, nějakej člověk ze systému, dal práci, která bude podle TVEJCH představ a dával ti za ní prachy.
Proč by tobě, kterej nás nenávidí, měl někdo z nás platit a starat se o tebe?
Proč se ptáš TY, jedinečný, vyvolený, prozřený, na radu nás ovcí a otroků systému, abysme ti pomohli sehnat práci v systému?
Buď od tý dobroty a postarej se o SEBE sám a nechtěj to po jinejch.
Tím by mělo vyčlenění ze stáda asi začínat...

Nic odcházím tisknout tlačítko ignorlist...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod vonkreuz » ned lis 4, 2018 6:07

A teď se Dudy dozvíš, že jsi ošklivý a zlý, když nereflektuješ na to, že tazatel má"jen" základní vzdělání. Plus samozřejmě dnes tak oblíbenou školu života.

Irák nebo Irán. Lenin Stalin. Kléma Gusta...
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Etheric » ned lis 4, 2018 7:35

Pardon, mě se ty postavy v zápalu boje pletou :) /boj se sestřenicí, ne na OF/. Opravím to. Každýmu snad dojde, že jsem myslel Stalina a Gottwalda ;) se vomlouvám no, nemusí se z toho hned dělat takový melodrama.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Etheric » ned lis 4, 2018 7:51

dudy píše:Proč by tobě, kterej nás nenávidí, měl někdo z nás platit a starat se o tebe?
Proč se ptáš TY, jedinečný, vyvolený, prozřený, na radu nás ovcí a otroků systému, abysme ti pomohli sehnat práci v systému?


Nebuď tak vztahovačnej ;) nepadlo ani slovo ohledně nenávisti vůči komukoliv tady. Opravdu necítím nenávist k nikomu tady. Vůči nekomu možná tak opovržení, či spíš lítost nad jeho primitivní existencí. Nenávist ale ne! [-X

Kdo říká, že ta práce musí bejt v systému.. Ptám se, protože je to otevřené fórum a tím pádem je tu i naděje, že "potkám" někoho, kdo neni "ovce a otrok"..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Etheric » ned lis 4, 2018 9:38

Nutno vzít v úvahu další faktor - kdybych našel tu práci, která by mě /až tak/ nevadila a třeba i svým způsobem naplňovala - byť by byl zaměstnavatel sám systém, tak by se vlk nažral a koza zůstala celá. Já bych vyhrál, že bych měl klid a systém by vyhrál, že bych se ho plně /bez takovýho odporu/ účastnil. No nebylo by to takhle nejlepší a nejrozumnější?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod apuka » ned lis 4, 2018 11:08

Trochu odbocim... Jsem narazil na clanek na jednom blogu o tom jak se dostat na ropne plosiny (nebo spise o lidech, co by to chteli). Jen jsem videl nadpis, hned jsem si spomenul na tuto diskuzi, ze se ropne plosyny spominaly, tak jsem si jej precetl. Pro mne tam nebylo tolik novych informaci, ale nekoho muze prekvapit, ze dostat se tam je v prvni rade otazka pocatecni pomerne znacne investice (s nejistym koncem/vynosem). Tem, co by si tam chteli vydelat, je to dobre vedet.

Navic ta prace tam fakt je (doslova) casto o nervy a o hlavu/rozum. Zrovna pro cloveka, kdo ma problem se podrizovat a prizpusobovat ruznym omezenim je to rada jako skocit z mrakodrapu bez padaku.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod remy77 » ned lis 4, 2018 13:55

Etheric
Ak by kazdy robil, len to co ho bavi, kto by robil napr. smetiara? Kto by v nemocnici upratoval hovna po pacientoch alebo im menil plienky?
Co budes robit, ak sa nedajboze niekde v prirode zrakvis a budes potrebovat operacie a pol roka v spitali? Pretoze "system" je aj zdravotna starostlivost, invalidny, pripadne starobny dochodok.. atd. Nehovorim, ze je to terno, hlavne pre tych co odvadzaju majland, ale ak niekto zarobi malo, tazko by si z vlastneho zaplatil umely klb alebo transplantaciu...
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod apuka » ned lis 4, 2018 14:50

remy77 píše:Ak by kazdy robil, len to co ho bavi, kto by robil napr. smetiara?
No prece metar "Beppo Koště" :lol:. A tady je "od nej" jeden citat/uryvek, ktery se do tohoto tematu docela hodi...
z knihy M. Ende: Devcatko Momo a ukradeny cas píše:Tak třeba řekl: „Víš, Momo, ono je to tak: Někdy máš před sebou ulici jako bez konce. Myslíš si, jak je strašně dlouhá a že to nikdy nemůžeš dokázat. Tak si to lidé myslí."
Zmlkl, díval se před sebe. A zase řekl: „Pak začne člověk pospíchat. Pospíchá pořád víc. Pokaždé, když zvedne hlavu, vidí, že před ním toho vůbec neubývá. Vynakládá ještě větší úsilí, potí se úzkostí, až nakonec úplně ztratí dech a víc už nemůže. A ulici má stále před sebou. Takhle si člověk počínat nesmí."
Chvíli se zamyslel a mluvil dál: „Momo, nesmíme si nikdy představovat celou ulici. Rozumíš mi? Jenom příští krok, příští nadechnutí, příští pohyb koštětem. A pořád tak. Pořád myslet jenom na to, co následuje."
Znovu se zarazil a přemýšlel, než dokončil, co chtěl vyslovit: „Taková práce těší. To je důležité. Taky potom za něco stojí. A tak to má být."
A zase po dlouhé odmlce pokračoval: „Najednou člověk vidí, že přešel krok za krokem celou ulici. Ani neví jak a není zadýchaný."


Mimochodem, zrovna tato knizka je pekny popis otroctvi v tom nasem systemu - i kdyz je to jenom pohadkova kniha. Doporucuji si precist, idealne svym detem a obcas se nad obsahem zamyslet. Jo, druha podobna od stejneho autora je Nekonecny pribeh, ale hlavne druha cast, ktera ve filmu uz vubec nebyl.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod mike » ned lis 4, 2018 18:37

remy77 píše:Ak by kazdy robil, len to co ho bavi, kto by robil napr. smetiara? Kto by v nemocnici upratoval hovna po pacientoch alebo im menil plienky?

Lepsi slovo, nez bavi, je naplnuje. Pak uz to fungovat muze. U zdravotnich sester urcite, par takovych jsem potkal. Naplnuje je, ze se staraji o jine lidi a ze k tomu patri i neco neprijemneho? To ke kazde praci, ne?

Samozrejme to neplati pro vsechny, ale pak je to ciste nabidka/poptavka a kazdy si muze vybrat. Kdyz nikdo nebude chtit delat popelare, tak holt budou muset priplatit a nekdo se najde. Nekdo da prednost naplneni, jiny penezum. Otrokarstvi by znamenalo, ze te k takove praci prinuti a moznost zmeny nebude.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod iggi » ned lis 4, 2018 22:25

Neviem či sa spomínalo, ale čo tak robiť baču? To u nás nik nechce robiť a je to relatívne dobre platené :)
iggi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: ned led 16, 2011 9:29

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Etheric » pon lis 5, 2018 6:53

remy77 píše:Etheric
Ak by kazdy robil, len to co ho bavi, kto by robil napr. smetiara? Kto by v nemocnici upratoval hovna po pacientoch alebo im menil plienky?

To první dělám brigádně. Uklízím takový ty věci, co běžná úklidovka odmítne. Je to hnus, ale vždycky rychle hotový a dobře placený. A dělal bych to nejradši na plno, jenže neni tolik zakázek aby to uživilo..
To druhý dělá ségra a je spokojená, s platem i prostředím
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Etheric » pon lis 5, 2018 7:02

Když se Pán dozví, že otrok umí vařit /číst, psát,.../, přeřadí ho z pole na příslušný místo. Tam mu bude prospěšnější. Pán získá dobrýho pracovníka a otrok něco jako lepší život.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod dudy » pon lis 5, 2018 7:52

Tvl, odcházím stloukat galéru...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod ratel » pon lis 5, 2018 18:06

iggi píše:...robiť baču? To u nás nik nechce robiť a je to relatívne dobre platené :)

v ktorej doline ? :D
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod apuka » pon lis 5, 2018 19:03

@Iggy: uz se psalo, ze delat bacu je dobry zahul - a na chozeni pritom po prirode (v praci) muzes primo zapomenout.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod ratel » pon lis 5, 2018 19:10

apuka píše: delat bacu je dobry zahul - a na chozeni pritom po prirode (v praci) muzes primo zapomenout.

? ja jsem si myslel aj videl, ze baca je venku furt. Dokonce jsem delal bacu na ctvrtinovy uvazek aj v cizine :mrgreen: a taky to bylo venku. Jenom na noc jsem ty bestie musel dostat pod strechu :-)
Tys videl indoor baču ? Nebyl to pasák :shock: ?
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod apuka » pon lis 5, 2018 19:30

Asi jsem to spatne napsal. Chozenim po prirode jsem myslel takove volne potulovani se, jak se mi chce ("vsak se ovecky pasou same"). Bo si jeste z vysky pamatuji na spoluzaka, ktery touzil po skole jit delat bacu, aby mohl mit dost volneho casu aby se venoval sve teorii grafu (vedecke prace), protoze pri normalni 8-mihodinove praci by na to nemel dost casu :lol:. (Prece baca rano vyjde s oveckama, sedne si pod strom, vybere si fujaru - a chleba, slaninu a flasu borovicky - a cely den si jen tak hraje na fujare a pospevuje si, obcas se naji a napije, pospi a vecer pujde zpet s oveckami na salas.)
Co jsem ja videl pracovat bace a mluvil jsem s par z nich i s lidma, co to delali (vsechno SK), tak takove a podobne predstave laiku se opravdu dobre zasmali.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod remy77 » pon lis 5, 2018 20:10

Uz som to tu o bacochpisal.
Niektori bacovia su hore cely cas, ini sa po tyzdni striedaju. Ludi hladaju vzdy, nema to kto robit.
Napr. vo VF v Strednej Revucej je druzstvo. Baca na salasi pod Ciernym kamenom je hore aj so synom nonstop od jari do jesene. Ovce doja, robia syry.
Baca na salasi v sedle Kysky sa strieda tusim po 6 dnoch, ovce nedoji, chov je na mlade jahnata. Zarobi trochu menej (o 100-150) ako ten pod Ciernym kamenom
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Etheric » úte lis 6, 2018 8:56

S ovcema je dřina, jako s každým větším zvířectvem. Každej rok pomáhám porážet, vim, co se ti chlapi toho nalítaj a natahaj okolo těch ovcí. Práce je furt a všude. Některý lidi si myslej, /i já si to zprvu myslel/, že "skopeček" je malinký, krotký zvířátko. Jo, jenže má přes 40kil, rychlý a kua silný nohy... Obzvláště, když mu jde o život.
S kozama je to trochu jednodušší
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Etheric » stř lis 28, 2018 12:47

Teď jsem mluvil s jedním člověkem, dokonalej příklad toho, co tu bylo zmíněno. Taky miloval přírodu a rybaření, měl kliku, byl dobrej, podařilo se mu stát profi rybářem. Peněz dost, koníček jako zaměstnání, no nezní to skvěle? Služební cesta, jejíž náplň je chytat ryby v Norsku, hmm?
Prej to je asi jako "mám rád párty, budu zvukař"... Jsi tam, ale máš z toho velký h. Protože máš něco jako pracovní postup, podle kterýho jedeš, jako já v práci na stroji...
Nadobro mu to ryby zprotivilo, už mu ani nechutnaj a to je miloval...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod mike » stř lis 28, 2018 20:34

Jj, to je ono. Jak dlouho mu to trvalo?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Pokec