Hledám práci v přírodě

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Etheric » čtv říj 25, 2018 4:10

To nezní špatně.
Svoje svěřený úkoly vždy splním minimálně na 100%. Nemůžu chtít něco za nic žejo.. Takhle jsem třeba uklízel lesy. Dělám to i normálně, tak proč to nevzít jako přivýdělek. Tady se dostáváme k dalšímu problému. Takový práce jsou buď brigádně, nebo sezónní. Ono celý krásný léto makat a celou zimu bejt na UP a sedět doma, koukat z vokna jak mrzne.. Kdyby to tak šlo naopak, beru! Celou zimu makat, klidně 6 dní v týdnu a pak celý léto trekovat :supz: ale to už mi přijde jako fakt utopie
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod PaKo » čtv říj 25, 2018 6:47

Sice jen tak plácám, ale proč bys měl v zimě koukat z okna, jak mrzne? Však od podzimu do jara je v přírodě nejlíp, člověk není splavenej jen se 2x nadechne a lidí z lesů ubyde tak o 98% :) Tohle období je naopak na chození do přírody nejlepší (jediné negativum vidím v dlouhé noci / tmě, jinak mě jiné skutečně nenapadá). Konec plácání :)
PaKo
 

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Etheric » čtv říj 25, 2018 7:11

Zimu nesnáším víc než co jinýho. Dokonce ani lidská blbost mi tolik nevadí. "Mrtvá", jednolitá krajina a zima. Mrznu furt, hrozně na to trpim. Půjčil jsem si topový hadry od kámoše co zas v létě sedí doma, má stejnou velikost. I tak mi byla zima. Pro mě je ideální teplota +35, to se začínám zlehka potit :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod PaKo » čtv říj 25, 2018 7:20

Aha, tak to já jsem na tom přesně naopak, nepříjemné teplo u mne začíná nad 21°C a kdyby bylo celý rok 5-15°C, vůbec bych se nezlobil :D
PaKo
 

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod ketrin » čtv říj 25, 2018 8:40

Etheric, a co ti brání na dobu naší zimy se přemístit někam do tepla? V mnoha zemích jsou navíc i o dost nižší životní náklady.
namátkou jen jeden tip, tuto organizaci znám jako důvěryhodnou
http://kintari.org/info/jak-pomoci/vyuk ... -help-camp
ale určitě toho sám najdeš spoustu.
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod apuka » čtv říj 25, 2018 8:50

Tak obavam se, ze v podobnem prostredi to "chozeni v prirode mimo civilizaci" neni tak uplne bezproblemove. Resp. s chozenim takovy problem neni, vezme macetu, zato s prezitim muze byt.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod ketrin » čtv říj 25, 2018 9:14

Co je na světě bezproblémové? :wink: Reagovala jsem na Etherica potřebu teplejšího klimatu. (Jeden z mých synů v těch krajích žije už 14 let a je spokojen.)
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Etheric » čtv říj 25, 2018 9:40

Dvakrát jsem dal na podzim výpověď a jel do tepla makat na ovoce. Výdělek prd ae byl jsem v teple. Jenže zase je to sezónní, na jaro abych hledal zas novou práci. Vzhledem k dnešní situaci jsou všechny země celý žhavý na přistěhovalce. Koukaj na nás hůř než my na Ukrajince atd. Fakt. Byly moc problémy. Jen kvůli tomu, že jsem bílej a mám modrý oči. Je to tak...

Na výši výdělku mi až tak nezáleží, ale nějakej bejt musí. Dobrovolníka dělat nebudu. Já budu makat za byt a jídlo a ty nade mnou slíznou smetanu. To víže jo, nas....
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod apuka » čtv říj 25, 2018 10:25

No, ja bych to v tom pripade videl tak, ze by pro Tebe mohlo byt vhodne si zkusit napr. v Australii si najit praci nejakeho honaka, nebo podobne na nejake tamejsi farme. Jen nevim, jeslti by to nebyla prace na uplne cely rok. Taky nevim, nakolik je mozne takovou praci sehnat ale rozhodne vim, ze bys mel spoustu papirovani :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Etheric » čtv říj 25, 2018 12:23

Vyběhat papíry je sice o nervy, ale neni to překážka. Tady u nás jsem taky hledal po farmách, práce by byla, i v lese a po celej rok, ale od nevidim do nevidim a 6 dní v týdnu. Potřebuju volnej čas na traily a sám na sebe, takže z toho nic nevzniklo
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Etheric » čtv říj 25, 2018 14:28

U nás v práci dostanu v létě měsíc volna tahem, i 5 týdnů. To je pak 2dny na odpočinek před, 2dny na dopravu, 3dny na odpočinek po a - měsíc čistýho času na trailu. Za to jsem kua rád, kterej zaměstnavatel ti dneska dá 5tejdnů volna tahem...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod maty » čtv říj 25, 2018 15:15

Zimni strediska u nas i v zahranici se ted o brigadniky poperou...
maty
nováček
nováček
 
Příspěvky: 65
Registrován: pon led 29, 2018 11:18
Bydliště: Praha

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod dudy » čtv říj 25, 2018 15:39

Já mám ale pocit, že Etheric hledá něco mezi Roaldem Amundsenem, Thorem Heyerdahlem a Bear Gryllsem na plnej úvazek, ale bez přesčasů a ne kydat sníh na horách nebo pípat permice u vleku...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod dudy » čtv říj 25, 2018 15:47

Tak jsem si to tak nějak shrnul a vychází mi, že sháníš sice práci v přírodě, ale nesmí to bejt od nevidim do nevidim, musí to bejt za dobrý prachy, nesmí tam bejt zima, nesmí tam bejt moc lidí, musí bejt hodně volna, nesmíš potřebovat řidičák, nesmíš bejt podřízenej, nesmí tam bejt žádný nároky na vzdělání...
No tak to si asi běž sednout sám někam na louku a maluj krajinky a v zimě je prodávej v Maroku...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Etheric » čtv říj 25, 2018 17:20

Dudy, jasně že takhle to nejde. Dala by se tak shrnout utopistická představa a nejen moje, velký části lidí.
Ale zpět do reality... Třeba práce v přírodě 5x10h, to se dá vydržet i v zimě, když tam nemusim přespávat. Klidně celej den tahat větve, neva, ale... Češi Češi.... Najdi tu zaměstnavatele, dodržujícího ZP.
Jak to tak vidím, radši zůstanu kde su, celkem dobrý prachy vzhledem k tomu, že je to totálně čistá hlava bez přesčasů... Dovolená super, no... Lepší než si nechat kálet na hlavu od soukromýho lesníka a dělat mu tam šaška od rána do noci.
Tohle je pro mě vážný téma, Dudy, nedělej si z toho prosím p.... Děkuji :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod apuka » čtv říj 25, 2018 17:31

Etheric píše:Třeba práce v přírodě 5x10h ... Najdi tu zaměstnavatele, dodržujícího ZP.
Promin ze do toho kecam, ale sam chces praci 5x10h, pokud je to tydne, tak uz mas presah 2 hod nad max povoleny bezny pracovny cas vcetne prescasu (ktery Ti naridi zamestnavatel a nesouhlasis s nim)...
Byl bys asi hodne prekvapenej, ze v CR je docela dost zamestnavatelu, ktery ZP striktne dodrzuji - dokonce tak, ze zamestnanci nuti (nekdy i pod sankcemi pracovat vice nez se smi, ze je nuti si vybrat dovolenou vzdy do konce roku a to alespon ty dva tydny (nejlepe celou) v jednom kuse, ze je nuti chodit na predepsane zakonne preventivni prohlidky a vysetreni, atd. Jen nevim, jestli by se Ti takovy zamestnavatel libil :-). Ono jsou pokuty od inspektoratu prace nekdy docela drsny a oni radi prijdou na kontrolu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Etheric » čtv říj 25, 2018 17:35

Je to v přírodě, dvě hodiny navíc jsem za to "pracovní prostředí" ochoten obětovat, tak jsem to myslel.
U nás to dodržují taky, ale nikdo nás nenutí makat víc a víc. Mašina má program, ten neuspíšim. Jinak ano, když dodržovat zákony, tak oboustranně! Taky plně dodržuju ZP a práce si všímám nad rámec povinností. Když už tam jsem, udělám to co nejlíp!
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod dudy » čtv říj 25, 2018 17:45

Bych ti navrhl jít na polomy a rizikový kácení.
Tam se jde celej rok, prachy víc než Gut, ale...
Nutný papíry na traktor, papíry na pilu, papíry na vejškovky, dřina jako hovado, kolikrát po pás ve sněhu...
Ale přírody budeš mít tolik, že o víkendu rád pojedeš se starou do supermarketu a když uvidíš v televizi les, tak dostaneš osypky.
Já tam párkrát byl na výpomoc, nejdýl tři neděle. Dneska už bych to nedal.
Nebo můžeš jít natírat stožáry vysokýho napětí. Tam je přírody až až.
Ráno tě vyklopí na poli s půl tunou barvy, a celej den seš venku.
Žereš na mezi, sreš v křoví, pro vodu nebo rohlíky šest kiláků roštím.
Jo a prachy úplně na hovno.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Etheric » čtv říj 25, 2018 17:53

Naprostej souhlas! Taky jsem pomáhal... Na pilu nemám dostatečnou protiváhu, to mi vsude řekli aj já to vim, pila se cukne a letim za ní do zubů :D
Já stahoval bordel tak vim kolik toho nataháš.. A nejlepší je, když je všechno durch nasáklý, to je libovka...
Ale i přesto jsem si užil uvařit jídlo na liháči a všechno tohle okolo... Ale.. Jak říká Dudy, je to dřina jako debil...

To je údržba vysokýho napětí až tak špatně placená?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod scinkk » čtv říj 25, 2018 18:52

Rekl bych, ze o mnoho profesich a cinnostech obecne panuji dosti zkreslene predstavy, co obnaseji a co vyzaduji, coz byva trochu nebezpecne, ci v lepsim pripade prekvapujici :). Ostatne predstava, jak skvele je, se zivit necim, co je soucasne zalibou, muze byt casto licha. Rekl bych ze malo ktera cinnost, ktera ma nest trochu "slusne" penize, se neobejde bez pocatecni investice. Nejcastejsi investici je vzdelani, ale, rekl bych ze dnes stale casteji, je to investice, kdy treba clovek roky dela neco vicemene zadarmo, nez si za to muze "rici" o penize. Casto se tak clovek dlouho venuje urcite zabave (ziskavani praxe), ktery pokud se ukaze, ze je v tom orpavdu schopny, to muze prenest do nejakeho business modelu. Rekl bych ale, ze pote, ci casem, ze z toho vice ci mene vytrati ta slozka zabavy, ale porad muze clovek tu cinnost mit rad, a bonus jsou penize na veci, ktere zabavne zustaly :) Myslim, ze to muze byt casto pripad tech youtube videi, jak uz tu bylo popsano, navic pokud je clovek zavisly na prizni puiblika, muze to byt hadam, dosti narocne na psychiku s rizikem vyhoreni. Taky si myslim (a co jsem cetl nejen ja), ze pokud clovek zahaji jakykoliv podnikatelsky pocin s primarnim umyslem, ze je to o vydelani penez, je dost pravdepodbny neuspech. Hadam, ze treba youtube je takovych pripadny preplnen, pac prece neco tak jendoducheho zvladne kazdy, ale zas to plati u mnoha podnikatelskych zameru :)
Verim, ze kdyz clovek rad travi cas treba v lese, je plny pracovni uvazek jako lesni delnik, cesta dosti spatnym smerem, tak jak psal dudy. Kdybychom tu udelali anketu, verim, ze by vyslo, ze tak 75 % navstevniku OF pracuji jako kancelarske krysy ci cinnosti velmi podobne a nebylo by to nijak prkvapujici. Samozrejme to castecne ovlivni to, ze OF je internetova komunita, ale i tak.

Pokud nemam zavazky a rodinu, predpokaldal bych, ze pro tebe bude nelepsi, a rekneme asi nejcastejsi, model, kdy se budes pres zimu snazit vydelat co nejvic a i za cenu rekneme prescasu a v leto budes travit v prirode. Zrovna ted tomu preje i doba, hadam, ze firmy o sezonni pracovniky budou mit mozna ejste vetsi zajem nez o ty na plny uvazek, pac je vsech nedostatek.
Naposledy upravil scinkk dne čtv říj 25, 2018 19:16, celkově upraveno 2
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Etheric » čtv říj 25, 2018 19:15

Jo. Tak jako uklízečka má doma bordel, kuchař v pizzerii nežere pizzu... S čím pracuješ, se ti časem může zprotivit, to je pravda. Obzvláště, když se ze zábavy stane "něco musim"
Toť taky další úhel pohledu na věc...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod scinkk » čtv říj 25, 2018 19:51

Tak zprotivit snad ne, pokud se ti povede si vydelavat necim, co je tva zaliba, spis ta rutina, ci to, ze tu cinnost vice ci mene musis nekomu podridit, at uz je to zamestavatel ci klienti, coz prave muze vest k tomu, proc ma plno lidi o urcite profesi zkreslene predstavy. Ale zas je to porad mnohem lepsi, nez kdyz delas neco jen kvuli tomu, ze musis, respektive kvuli penezum s jejichz mnozstvim za tuto praci stejnak nebudes spokojen. Ale to je kazdemu zrejme. Ta uklizecka asi neni dobry priklad, ale ten kuchar uz k tomu mozna muze mit bliz, ono pokud rad varis, mas na to urcity talent, coz predevsim znamena, ze ti to jde tak nejak dobre a samo, tak sice nebudes kazdy den jasat nad tim, ze zas dneska das pres 8 h vareni v restauraci, ale zas odhakujes na pohodu ten vymezeny cas a tesis se ze si uzijes volno a verim, ze muzou byt taci, co si v tom volnu doma neco dobreho uvari :) Urcite to neplati o vsech kucharich :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod apuka » čtv říj 25, 2018 22:48

scinkk píše:Tak zprotivit snad ne
Teda klidne. Dudy uz neco naznacil.
Priklad:
Vis kolik je nadsenych (nejen) mladych lidi, kteri chteji delat socialni praci - pracovat s nemocnymi, starymi lidmi nebo opustenymi detmi, atd, pomahat jim? Ted je to hodne in, takze opravdu jich je moc. A vis kolik z nich po vystudovani nebo jen dlouhodobe praci v te oblasti zustava nadsenym a kolik jich hodne rychle utece, kdyz zjisti, ze od tech "nemohoucich", "potrebnych" a "potreby lasky plnych", atd. lidicek se dockaji o rad(y) casteji umyslne podrazy, ponizovani, ubizovani, ... nez vdecnosti za pomoc? Nemam zadna presna cisla, ale drtiva vetsina tech nadsenych lidi, kteri rychle neutecou se promeni v netecne a casto bezcitne "osetrovatele" a mimo te prace se bude stranit lidi mimo sveho znameho okoli (je to jejich ochrana, aby se nezblaznili, a to doslova) a jen malo jich bude dal vyhledavat dalsi a dalsi socialni kontakty.
Vis kolik lidi, kteri obdivovali prirodu, kterou znali jen povrchne nebo jen z omezeneho pohledu a nasli si praci, kde s ni byli v kazdodennim dlouhem kontaktu za vsech okolnisti skoncilo jak dudy psal o pracovnicich a o lese, tj. znechuceni temi strankami te predtim milovane prirody, o kterych drive vubec netusili a ktere udelali z te jemne krasy (i) drsne a krute peklo, na ktere vubec nebyli psychicky pripraveni?

Cimz jen chci rict, ze kym clovek neco silne miluje, ale vidi jenom nektere stranky, muze pri delsim a castejsim "blizsim" setkani hodne zklamanym z tech jinych stranek nebo necekanych souvislosti a dusledku i tech, co znal pouze v jinem svetle nez se mu pozdeji ukazali. A toto muze casom opravdu lehce vest az k odmitani i toho, co miloval.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod mike » pát říj 26, 2018 1:07

scinkk píše:Rekl bych ze malo ktera cinnost, ktera ma nest trochu "slusne" penize, se neobejde bez pocatecni investice. Nejcastejsi investici je vzdelani, ale, rekl bych ze dnes stale casteji, je to investice, kdy treba clovek roky dela neco vicemene zadarmo, nez si za to muze "rici" o penize. Casto se tak clovek dlouho venuje urcite zabave (ziskavani praxe), ktery pokud se ukaze, ze je v tom orpavdu schopny, to muze prenest do nejakeho business modelu.

Jj, takhle jsem to mel. Programovat jsem zacal koncem osmdesatych let, kdy jeste nebylo zvykem za neco takoveho platit, protoze mne to bavilo a to hodne. Za prvni PC, dovezene hned po revoluci z Nemecka, jsem dal, prepocitano na dnesni pomery, silene prachy (iOvce jsou proti tomu socky ;-)), to se myslim ani nezaplatilo. Dalsi uz jo a kdyz se za programovani platit zacalo, uz jsem toho umel docela dost, mel v oboru nejake jmeno a znal spravne lidi, takze se mi to pak zacalo vracet mnohonasobne.

scinkk píše:Rekl bych ale, ze pote, ci casem, ze z toho vice ci mene vytrati ta slozka zabavy, ale porad muze clovek tu cinnost mit rad, a bonus jsou penize na veci, ktere zabavne zustaly

Jo. Ale vseho docasu, viz dale.

scinkk píše:Tak zprotivit snad ne, pokud se ti povede si vydelavat necim, co je tva zaliba...

Bohuzel ano. Podarilo se mi to dotahnout az k syndromu vyhoreni. Firma postupne rostla, s tim pribyvalo cinnosti spise otravnych, pak se spojila s jinou, cimz prekrocila kritickou velikost a prace mne prestala tesit. Porad to jeste slo, ale pak nas spolkla megakorporace a tam uz ne. Stupen zazmrdovani podle D-FENSe maximum a paraziti uz nejen ze pasivne prekazeji, oni aktivne brani v praci. Platili mi nejvic v zivote za nejmin prace a vydrzel jsem to rok, ktery se nepriznive podepsal na zdravi. Pak jsem se na programovani nekolik let ani nepodival, neslo to. Nakonec jsem to prekonal a postupne se k tomu vratil, ovsem jinak. Na volne noze, vybiram si, co mne bavi a rozhodne se nepredru.

scinkk píše:Taky si myslim (a co jsem cetl nejen ja), ze pokud clovek zahaji jakykoliv podnikatelsky pocin s primarnim umyslem, ze je to o vydelani penez, je dost pravdepodbny neuspech.

Spravne. Kdyz jsem vyhorel, zkusil jsem neco uplne jineho. Prvotni motivace byla, ze to bylo uplne nove, musel jsem se vsechno ucit a prozkoumat od zacatku, to bylo fajn. Jenze vydelavani penez bohuzel nebyla nepodstatna cast, a tak to moc nedopadlo. Zabavna cast se rychle spotrebovala a pak jsem zjistil, ze to, co bych musel delat, aby to opravdu vydelavalo, delat nechci. A tak jsem to zas otocil, vratil se k puvodnimu povolani a tohle si nechavam jako prilezitostneho konicka. Rekl bych, ze to nebyl ztraceny cas a jeste se mi to bude hodit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Etheric » pát říj 26, 2018 5:09

Mike, máš naprostou pravdu. Znám dost lidí z různejch odvětví, který dopadli podobně jako ty s programováním..

Že krásná příroda se může změnit v nejhorší noční můru, ví snad každej čundrák. Teda až na ty dva naše teď v Rakousku, asi si ten výstup predstavovali jako procházku ranní rosou...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod ONDRA » pát říj 26, 2018 6:49

Etheric píše:Nehledě na můj odpor k neefektivním spalovacím motorům...


No to Tě skoro pasuje na ideálního kandidáta pro Duhu, Děti Země a podobné mamrdy :-) Sry, vím, že je to dobrovolnická činnost. Jinak školy sice nemáš, ale dokážu si představit zaměstnavatele, kteří by opravdu ocenili tu školu života (a teď nemyslím nic za hranou).
Uživatelský avatar
ONDRA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 664
Registrován: úte pro 7, 2004 12:16
Bydliště: OV

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod dudy » pát říj 26, 2018 6:51

scinkk píše:...dneska das pres 8 h vareni v restauraci, ale zas odhakujes na pohodu ten vymezeny cas a tesis se ze si uzijes volno...

Jenom technická, 8 hodin vaření?
To dělaj tak báby ve školní jídelně.
Kuchař přijde na osmou, musí zadělat na knedlíky, na guláš, aby měl na jedenáctku obědy. Okolo druhý skončej žrádelníci a je potřeba udělat oblohy a přílohy na večeře a minutky, pokud má večer hotovky, tak stáhnout, zašokovat, uskladnit, okolo čtvrtý se začnou trousit první strávníci a pak se nezastaví tak do desíti, pak zavřou kuchyni, výkazy, papíry, seznam na nákup a o půlnoci šupajdí dom.
A v osm nanovo...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Etheric » pát říj 26, 2018 7:14

dudy píše:o půlnoci šupajdí dom.
A v osm nanovo...


Jo. Dělal jsem číšníka, úplně to stejný. V ČR neexistuje jiná práce, kde by se s lidma vymr*** víc, než s kuchařema a číšníkama. Dle ZP při nerovnoměrným rozložení pracovní doby nesmí délka přesáhnout 12hodin denně. To ale nikdo nedodržuje. Můžou si za to lidi sami, stačí pár blbců, který řeknou "mě to nevadí" a nechaj se sebou vymr*** no a tak se z toho stane běžná praxe.

A když už náhodou přijde ten inspektorát, žádnej zaměstnanec to nepřizná. Lidi jsou udržovaný ve strachu, musej živit rodiny, platit hypotéky... Je to hodně smutný, ale je to tak.
Naposledy upravil Etheric dne pát říj 26, 2018 8:28, celkově upraveno 1
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod apuka » pát říj 26, 2018 7:55

Ad programovani: Ja jsem s tim skoncil, kdyz jsem najednou zjistil, ze premyslim nad resenim neceho, jak to naprogramovat stale. V noci se probudis s tim, ze vecer vymyslene ma takove a makove chyby. Mluvis s nekym z rodiny o necem a najednou zjistis, ze vlastne netusis o cem, protoze Tvoje hlava furt resi ten programatorsky problem. TO same v prirode - slapes, slapes, koukas se na vyhled a ani netusis, co jsi zazil, protoze sice koukas na kopec ale pred sebou vidis problem a jeho (ne(reseni. Atd. Atd. Kdyz mi to doslo, ze na ta prace zabira velkou cast me mysli 24 hod denne, tak jsem si uz rekl tohle ne, to nestoji za to.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod scinkk » pát říj 26, 2018 10:15

@mike, @apuka, stale si myslim, ze pokud ci clovek vydelava necim, co ho opravdu bavi, tak se to spise nezprotivi, spis ta rutina, ktera zas s ohledem na vydelavani penez, nemusi byt notne na skodu. To co dava jako priklad apuka, socilani pece, spis narazi na ten problem zkreslene predstavy o nekterych profesi a fungovani v praxi a taky nevim, zda pece o lidi muze pro nekoho byt zabava v pravem smyslu, jako muzou mit pocit, ze na to maji "prirozeny talent" ci je ta cinnost prote potreba ci je jen nenapada profese, do ktere by se vrhli, ale zabava, no, spis to videni sveta pres ruzove bryle + nutnost vydelat nejake penize.
A ten problem vyhoreni, to uz je prave spis ovlivneno u cinnosti, ktera je zabavou, ale tim, ze pokud si clovek rekne o penize, ztrati tu svobodu, musi se vice ci mene podridit zamestnavateli a klientum, coz muze vest treba k divnym pozadavku ci spatne kvalite a kvantite prace. Jak pise mike, pokud si treba clovek muze klienty vybirat, coz predevsim znamena moznost klienty odmitat, je to zasadni rozdil. Verim, ze stejny problem muze byt u nataceni videi, kde clovek musi neustale bojovat o tu prizen publika, ac to mohlo jit puvedne tak nejak samovolne a bez usili.
Nerekl bych, ze do toho moc zapada ten priklad pracovniku v lese, kteri do toho jdou, pac se jim libi les, to neni prace na zaklade zaliby. Tedy trochu k puvodnimu tematu. Pokud nekoho enormne bavi prace s motorovkou, o vikendu se bavi tim, ze vyrezava sochy, verim, ze treba muze byt spokojen jako drevorubec, odmaka tu rutinu, vcetne te protivnejsi naplne prace bez motorovky, a o vikendu si neco vyreze a zajde na vylet do lesa :)
Ale asi clovek nebude spokojen proto, ze ma rad prirodu, pac nepovazuje tahani vetvi za zabavu, ktere se puvodne venoval ve svem volnu :)

@dudy, ha, proto jsem psal pres 8 h :) O tom kuchari jsem varil z vody, by to vic ci min teoreticky priklad. A jak jsem psal, urcite neni kuchar jako kuchar, verim, ze hlavne neni restaurace jako restaurace a existuji pracovni raje i pro tyto profese :) A kdyz ho to bude opravdu bavit, ma sanci se v oboru dostat na tuto spici oboru. A porad mu dnes nebrani nic v tom, aby zalozil food blog, natacel videa, psal knizky, co co ja vim, a zacal generovat pasivni prijem a varil jen v momente kdy ho to zrovna bude bavit, ani to neni nerealny sen :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

PředchozíDalší

Zpět na Pokec