Pěstitelské vlákno - zahrádka, rajčata, papriky, bylinky, kytky

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Pěstitelské vlákno - zahrádka, rajčata, papriky, bylinky, kytky

Příspěvekod vonkreuz » pát čer 1, 2018 8:36

Na mojí mega velké bytovkově balkonové zahrádce čítající 1x šnitlík, 1x bazalku, 1x petržel a 6x rajčata se ukázala první dvě malá zelená rajčátka. Já su taký ščasný. \:D/ *
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod GreyMouse » pát čer 1, 2018 11:28

Kdybych byla zlomyslná a chtěla ti zkazit radost, dala bych sem fotku svých rajčátek na terase. Třeba tuhle :mrgreen: :

rajcata_3.jpg
rajcata_3.jpg (57.09 KiB) Zobrazeno 21012 krát


Ale nejsem svině, tak sem žádný obrázek dávat nebudu [-(
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod budo » pát čer 1, 2018 12:15

Kdybych byl zlomyslnej, dal bych vám sem fotku dvaceti rajčat, co mám na zahradě v plechovkách podél zdi domu, která přes den kumuluje teplo a v noci topí.

VK: samozřejmě gratuluju :-) doufám, že se pochlubíš se sklizní :-)
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod GreyMouse » pát čer 1, 2018 13:41

Kvůli mně ani fotku dávat nemusíš, závidím každýmu, kdo má místo na rajčata někde u zdi pod střechou, takže na ně neprší a nechytají plíseň :D
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod vonkreuz » pát čer 1, 2018 14:28

Bohužel barák je izolovaný, takže teplo kumuluje jenom betonový balkon.
Takže doporučujete mít rajčata spíše u stěny. A nedávat je za deště ke kraji aby se "napila", protože je to de facto kontraproduktivní? :-k A zalívat externě z odstáté vody.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Chlubítko univerzální

Příspěvekod budo » pát čer 1, 2018 19:57

Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod vonkreuz » pát čer 1, 2018 20:33

Super! *
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod GreyMouse » pát čer 1, 2018 22:46

@budo: Pěkný. Přeju ať rostou a prší jen klasicky od západu :)

@vonkreuz: Přesně, rajčata je dobrý před deštěm chránit. Plíseň bramborová je největší nepřítel rajčat a na vlhkých listech se jí daří. Větší rostliny mají spotřebu vody docela velkou, když stojí květináč pořád v misce s vodou jim nevadí, ale je dobré nekropit při zalévání listy. Teď by to asi ještě nevadilo, ale několik deštivých dní v srpnu nebo září dokáže rajčatový záhon totálně zdecimovat. Pokud budou tvoje rostliny i přes deštivé počasí v suchu, můžou vydržet až do prvních mrazů, zatímco zahrádkáři budou likvidovat plísňovou spoušť. Nejspíš bude záležet i na tom, jak daleko je zdroj nákazy, ale tím, že budou rostliny chráněné před deštěm určitě nic nezkazíš :)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod vonkreuz » sob čer 2, 2018 6:33

Balkon máme naštěstí dost široký, tak rostliny jsou zpátky u stěny.
Přílohy
WP_20180602_07_30_21_Pro.jpg
WP_20180602_07_29_34_Pro.jpg
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod booze » sob čer 2, 2018 11:21

Pokud budes hnojit, tak zas lepsi na list. Ja mam do zavlah pripojenou Venturiho trubici tak hnojim, strikam postriky na list a problem jen u byciho srdce. Rajcata si potrpi na vapnik na list, zalevat staci jednou tydne. Mozna bude dobre jim ted hodit horkou sul.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod GreyMouse » sob čer 2, 2018 23:27

@vonkreuz: Pěkný, tam by měly být před plísní v bezpečí; pokud ne, mohli bysme to na zahrádkách zabalit. Rostou teď jako z vody, co? Za chvíli budete mít v bytě šero i v poledne a ty co stojí na skříňce budou drhnout o strop :D


@booze: Co je za problém s Býčím srdcem? Mám jedno od sousedky, tak abych ho nezabila. A myslíš, že bude zalévání jednou týdne stačit? Neplatí to jen pro záhon? Loni jsem měla tři nebo čtyři rostliny v květináčích a když byly větší, tak ve vedrech vytáhly i přes litr vody za den. Pravda, stály většinu dne na slunci, takže měly větší spotřebu, ale i tak... Aby VK nezačal ty svoje teď trápit žízní :-k
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » sob čer 2, 2018 23:39

Taky bych videl jednou na za tyden leda na zahonu. Vloni jsem naopak presel na kontinualni zavlazovani, samozavlazovaci truhliky neustale doplnovane na nastavenou vysku hladiny, a mel jsem zdaleka nejvetsi urodu za mnoho let, co rajcata na balkone pestuju. Mohlo to byt i necim jinym, to se ukaze letos, ale spis bych rekl, ze prave zavlazovanim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod vonkreuz » sob čer 2, 2018 23:55

Tohle jsou okna pracovny, takže stín nevadí. Je to jižní strana, svítí tam od 8:10 do 18:00. Musím tedy koupit hnojivo. Vápenitá voda je tady dost, musíme min. 1x měsíčně odvápňovat konvici na vodu.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » ned čer 3, 2018 0:01

Do cehos to sazel? Substraty, co se bezne prodavaji, maji v sobe hnojivo na 6 tydnu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod sobb » pon čer 4, 2018 21:25

GreyMouse píše: závidím každýmu, kdo má místo na rajčata někde u zdi pod střechou, takže na ně neprší a nechytají plíseň :D
Nezáviď, prý to není hezký :mrgreen: Je to tak sice mnohem lepší než na záhonu (tam je to u nás zcela marný, vyhazuju zelený a už to ani nezkouším), ale stejně se to ke konci sezóny rozšíří a dozrávající zbytek zdecimuje :evil: Dřív to tu nebylo, ale teď pravidelně.
Ale je fakt, že letos rajčata fakt valej, už mi nestačí tyčky a jestli to ak půjde dál, tak rozboří balkón :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » pon čer 4, 2018 21:36

Mne ve druhem patre nastesti nic nechytaji, nemely odkud, ale letos se inspirovali sousedi, a tak kdo vi :-k Sazel jsem trochu pozdeji, ale ted chytly pekny drajv a rostou metodou zpomaleneho vybuchu :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod booze » pon čer 4, 2018 21:40

GreyMouse píše:Co je za problém s Býčím srdcem?

Pokud nema dostatek vapniku, tak hnije zevnitr. A pokud mate v okoli thuje, tak chyta nejakou dementni plisem. Jak budes mit plody, tak zredukuj listy a hlavne staci jen par plodu aby ti dozraly.
GreyMouse píše:A myslíš, že bude zalévání jednou týdne stačit? Neplatí to jen pro záhon?

Pokud sadis do hliny, tak staci jednou tydne. Pokud do substratu, tak casteji. Substrat ma nevyhodu, ze se dost prehriva a nekdy se rajcata uvari.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod GreyMouse » úte čer 5, 2018 13:52

sobb píše:Nezáviď, prý to není hezký :mrgreen:

Na převýchovu už je asi pozdě :oops:

sobb píše: Je to tak sice mnohem lepší než na záhonu (tam je to u nás zcela marný, vyhazuju zelený a už to ani nezkouším), ale stejně se to ke konci sezóny rozšíří a dozrávající zbytek zdecimuje :evil: Dřív to tu nebylo, ale teď pravidelně.

No, rajčata asi nemají moc dobrou prognózu :? . Snažila jsem se jich vypěstovat tolik, aby se mi navždy znechutily, ale nepodařilo se :((

Loni jsem měla pár rostlin v květináči pod střechou a byly v pořádku, i když o necelých 10 m dál už jsem ze záhonu nosila celé rostliny napadené plísní do popelnice. Ale nevím, o kolik týdnů déle by vydržely; byly v dost malých květináčích, úroda nebyla moc velká, tak už jsem je pak rušila, protože bylo sklizeno. Každopádně rozdíl mezi těma na dešti a pod střechou byl nezanedbatelný.


booze píše:Pokud nema dostatek vapniku, tak hnije zevnitr. A pokud mate v okoli thuje, tak chyta nejakou dementni plisem.

Dík za info. Ještě jsem si k tomu něco našla a asi se po nějakém tom hnojivu na list podívám. Podle toho co píšou bych se rajčeti šumivou tabletou vápníku s vitamínem D do zálivky asi moc nezavděčila :D
Túje v okolí taky máme :(

booze píše:Pokud sadis do hliny, tak staci jednou tydne. Pokud do substratu, tak casteji. Substrat ma nevyhodu, ze se dost prehriva a nekdy se rajcata uvari.

Myslíš substrátem tohle? (Říkala bych tomu lepší hlína z obchodu, ale zemědělci kdysi ze slova hlína šíleli a nutili nás říkat zemina; hlína je prý to, z čeho se dělají cihly :D) Nečekala bych, že se to bude chovat jinak než to, co naberu na zahradě (až na obsah živin, ten je na rostlinách znát, v zemině ze záhonu sazenice časem začaly žloutnout a objevily se na listech fialový žilky). Jestli to přehřívání a vaření není specifikem subtropického počasí v boozelandu :-k
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod booze » úte čer 5, 2018 14:42

Kuprikolem nic nepokazis. A pokud se jedna o nejake silnejsi plisne a bordel, tak je z thuji (vykacet a spalit).
Kazdy rok mame asi 60 rostlin neco zdechne, neco sezere hryzec a co prezije je k jidlu nebo na zavareni. Vloni jsme zkouseli nejake prapuvodni rajcata a bylo to psycho (lijany asi 15m dlouhe ](*,) ) a soudkove F1. Ty jsou nejlepsi uplne na vsechno. :tonqe:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod GreyMouse » stř čer 6, 2018 15:29

booze píše:A pokud se jedna o nejake silnejsi plisne a bordel, tak je z thuji (vykacet a spalit).

Dobrá, píšu si do notýsku :D. Sousedi budou mít určitě radost až ráno zjistí, že jejich hnusný živý plot je pryč a přes doutnající spáleniště je jim zase hezky vidět ze silnice na zahradu :mrgreen:
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod GreyMouse » pon čer 18, 2018 14:10

Pěstování rajčat v poušti vyžaduje sice dost zalévání, ale jinak rostlinám docela svědčí. Myslím, že letošní sklizeň začne rekordně brzo :)

rajcata_4.jpg
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod budo » stř čer 20, 2018 13:46

=D> \:D/ :rolleyes:
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod GreyMouse » stř čer 20, 2018 14:42

@pp: :smt023 No netvrdila jsem už na začátku, že "66" je dobrej ročník? * Tak ať ti pan doktor šeptá do ouška pořád to samý ;-)


@vk: Dost spodních listů jsem otrhala, aby se nedotýkaly země, kdyby náhodou zapršelo (doporučuje se to jako prevence proti šíření plísně). A trochu to může být odrůdou - Stupické se mi nezdá tak husté jako jiné druhy a má i jiný tvar listů. A navíc už moc nerostou. Když jsem je dávala na záhon byly největší, teď co už mají dost nasazených rajčat, tak se růst zpomalil a proti ostatním vypadají jako chudáčkové. Ale plodí nejdřív, tak jim to promíjím :D
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Pěstitelské vlákno - zahrádka, rajčata, papriky, bylinky

Příspěvekod vonkreuz » sob zář 15, 2018 7:56

Tak jak si vedou pěstitelé? Včera jsem ještě sbíral, ale už to pujde asi pomaleji. Nejvíc překvapily klasické cherry keříčkové. Kompltně odplodily. A pak předminulý týden než jsem se po 5ti dnech vrátil ze služebky, se z květu přehouply do plodu.

Letos od jara do teď jsem nemusel koupit jediné rajče nebo papriku (máma a partnerky máma). A je to fajné. Jíst něco, co má chuť.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Pěstitelské vlákno - zahrádka, rajčata, papriky, bylinky

Příspěvekod mike » ned zář 16, 2018 0:20

Jj, taky mam denne ke snidani 2 - 3 rajcata z balkonu, ale jeste par dni a bude konec. Zelene tam jeste jsou, ale uz nestihaji dozravat. Pocitam, ze budou aspon do pulky rijna, mozna i do listopadu. Na uschlych rostlinach, uz ted zacinaji usychat a pijou vyrazne min. Na zacatku leta vypil truhlik (dve rostliny) 25 litrovy kanystr za min, nez tyden, ted v pohode staci na dva nebo vic.

Akorat nejsem uplne spokojen s odrudami. K jidlu jsou, chut maji, ale uz jsem mel lepsi. Zato papricky se povedly, fakt dobre, palive tak akorat. Navic se ted objevily nove kvety, jsem zvedav, jestli z nich jeste neco bude. Pristi rok zasadim vic.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pěstitelské vlákno - zahrádka, rajčata, papriky, bylinky

Příspěvekod Olchor » ned zář 16, 2018 7:26

vonkreuz píše:Tak jak si vedou pěstitelé?


Dík za optání, celkem dobře. Už mám ve sklepě 8 x 50l beček rynglo-švestkového kvasu :rolleyes:
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Pěstitelské vlákno - zahrádka, rajčata, papriky, bylinky

Příspěvekod mike » pon zář 17, 2018 1:21

Pestovani ma i sve minusy. Vcera jsem blbnul s 25 kilovym kanystrem a dneska jsem mel problem chodit. Pohnul jsem si bederni pateri; jak jsem s nim maval v prave ruce, tak mne dneska pichalo v levem boku. Uz podruhe letos #-o Pristi rok si budu muset poridit delsi hadicku a napoustet kanystr z koupelny.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Pěstitelské vlákno - zahrádka, rajčata, papriky, bylinky, ky

Příspěvekod Lipon » pon zář 17, 2018 6:28

Zaléváme PETkama, čtyři najednou vezmu, jen když byly vedra, šel jsem 2x
Máme teda jenom 2 truhlíky rajčat a 1 paprik
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pěstitelské vlákno - zahrádka, rajčata, papriky, bylinky

Příspěvekod GreyMouse » pon zář 17, 2018 13:52

GreyMouse píše:Pěstování rajčat v poušti vyžaduje sice dost zalévání, ale jinak rostlinám docela svědčí. Myslím, že letošní sklizeň začne rekordně brzo :)

Letošní sklizeň opravdu začala brzy (800 g sklizených rajčat jsem v červnu nikdy neměla, většinou dozrály první kusy v červenci, občas i v srpnu), ale asi taky dřív skončí. Za cca 15 let mé pěstitelské kariéry nepamatuju takové sucho, že by na záhonech usychal i plevel. Pomocí hektolitrů vody se rostliny podařilo udržet při životě, ale sucho a vedro se na nich viditelně podepsalo. Zatímco jiné roky jsem řadu rostlin nahoře zaštipovala, abych si na sklizeň nemusela brát štafle, letos mě ze sazenic na záhonu přerostly jen dvě rostliny cherry a jedno bláznivé divoké. Poprvé byly v průměru větší sazenice v nádobách, které sice měly jen celkem malé květináče, ale vody relativně dostatek. Na jejich plodech se ale zase víc podepsala vedra v půlce prázdnin - některé plody se na sluci upekly do měkka a nebyly k jídlu. Rostliny také ve vedrech skoro přestaly kvést, což je vidět na současné sklizni. V uplynulých třech letech jsem v první půlce září sklidila 6 - 15 kg rajčat, letos necelá 2 kila. Když klesly teploty pod 30°, rostliny se zase probraly a na polovičních mrtvolách se objevily nové květy, ale z těch už asi nic nebude (pokud nebude léto trvat do listopadu). Doteď mám sklizeno necelých 30 kilo, pár ještě sklidím, ale obvyklých víc než 40 to nejspíš letos nebude (na jídlo jsme nekupovali, ale nasušeno mám míň :|).

Pokud by se podobná léta měla opakovat, chtělo by to pořádný zavlažovací systém a záhon v polostínu :-k

Sluncem vyhřívaná dřevěná stěna orientovaná na západ se v letošních vedrech ukázala jako kontraproduktivní, některá rajčata se upekla #-o
rajcata_5.jpg
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Pěstitelské vlákno - zahrádka, rajčata, papriky, bylinky

Příspěvekod mike » pon zář 17, 2018 21:38

@Lipon: mne se do truhliku vejde asi 5 l vody a to v lete staci maximalne na dva dny. Takze jsem vyrobil automaticky zavlazovaci system. Slo mi hlavne o to, abych nemusel nikoho otravovat se zalevanim, kdyz jedu na dovolenou, ale ukazalo se, ze stale zavlazovani rajcatum vylozene prospiva, uroda je vetsi. Navic jsem liny a radej jednou za tyden nebo dva nachystam 25 litrovy kanystr nez abych ob den behal s PETkama.

Akorat si musim davat bacha na tu asymetrickou zatez, holt uz nejsem nejmladsi a zada nemam v idealnim stavu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Další

Zpět na Pokec