Rychlost chuze pri turistice, s batohem, v orkanu apod.

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Michal82 » čtv bře 7, 2019 14:37

Pierre111 já se už opravdu počůrám :D

Ne nikdy sem nešel ve větru :D psal sem ti že v silném větru je to buřť, protože vítr si hraje už s tebou to zda ti kousek plandá pončo nebo větrovka je celkem buřt, ty sám jsi ta největší plocha která zachytava vítr. To je jako bys řekl ze velkej tlustej chlap nemůže do větru protože jeho plocha je větší než u malého stihleho. Jo vlaje to víc, ale fakt tě to neodnese ;) pokud nepotkáš tornádo a pak bude asi fuk co mas na sobě ;)

Hele outdoorové aktivity se počítají od jaké nadmořské výšky.....? 3000 metrů.... 5000 metrů....? Já se často pohybuji třeba v 1m nebo ve 100m nebo v 800m takže to asi otdoor není viď.... hm to vlastně ani severní pól, tam vlastně chodí jen důchodci na pokec nasypat holubům....

Proboha - turistika/outdoor nebo jak tomu chcete říkat neznamená jen vrcholky Alp!

Pierre111 a jasný bunda a kalhoty jsou lepší na pohyb a do větru - jenže zas se to hůř obléká a hlavně to hůř ventiluje. Ponco proste vetra a větrání je v celodenním lijáku sakra podstatnější než to jestli té někde trochu osplichne voda.

A jestli ti ta voda tak vadí tak si k ponču můžeš použit navleky nebo chapsiky, nebo a to je úplně nejlepší můžeš zůstat doma v teple.

A ne v lijáku se vážně zipy na kalhotách větrat nedá pokud se té vody bojis. A pokud v lijáku větras těmi zipy pak sou ty kalhoty už celkem zbytecne :D

A už vůbec se neptám co si dáváš do lijáku na hlavu, protože kapuce jaký jsou na gtx bundach ti sou v opravdovým lijáku s větrem na dvě věci - na hovínko a na nic - obličej budeš mít mokrej jak ve sprše a voda ti poteče hezky po krku na prsa a břicho. A až přestane nejhorší slejvak a bude jen pršet a vypustis si rybníček kterej ti nacamra až do trenek, tak to ze si celej zmacenej zevnitř přes gtx nevysusis.

Jak sem psal - nic není stoprocentní!
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Pierre111 » čtv bře 7, 2019 15:03

No shrňme to. Michale ty nechodíš ven ve špatných podmínkách, pokud vůbec chodíš ven :D. Jinak by jsi totiž nemohl psát takový blbosti jaký píšeš. Ty máš nějakou zvláštní schopnost seliktivního čtení a ktomu velmi velkou fantazii. Kde prosím tě píšu, že když nechodíš nad 3000mnm tak to není outdoor ? No kde ? Nikde. Zase jsi si něco vymyslel.

Jo a dostal jsem takový nápad. Co tady na foru zavést hodnocení přispěvovatelů ? Každej by mohl dát komukoliv bud palec nahoru nebo dolů, podle svého mínění, jak vnímá jeho příspěvky.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Michal82 » čtv bře 7, 2019 16:11

Pierre111 super nápad. Budu mít nejvíc palců.

Píšeš, že pončo je tak pro batůžkáře do nížiny. Tedy nevím jak jinak to pochopit než ze to dle tebe není outdoorova aktivita.
A kde chodím? Šplhám po laně? Lezu ferraty? Nebo chodím po kopcovitém terénu s občasným výletem do skal?

Pierre111 myslíš ze více lidi leze a horolezci nebo chodi po kopcích, do lesa, do hor po stezkách?
Zamysli se nad tím. Možná budeš překvapen, že nejsi ta většina.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Michal82 » čtv bře 7, 2019 16:12

Pierre111 a nechodím ven ve špatných podmínkách, pokud tedy chodím ven?

cha cha, chi chi, cho cho....

Stav se, projdeme se spolu ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Pierre111 » čtv bře 7, 2019 16:31

Zase píšeš samý hlouposti akt už síla. Píšu batůžkáři, tím myslím lidi co chodí s batohem na treky. Trek snad není outodoor aktivita ? No možná jak u koho, u tebe asi ne, možná v těch svých věcech totiž pořád sedíš doma :D. Takže ano pochopil jsi to opět špatně. Kde píšu, že většina lidí musí lézt v Alpách ? Kde ? Opět nikde. ;) Ty si strašně vymýšlíš.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Pierre111 » čtv bře 7, 2019 16:37

A nehraj tu dsrňáka, že chodíš na Skye a podobně. Kamarádka tam za sezonu provede plno turistů. Btw psala, že má volné místo, nechceš se přihlásit, aby jsi vlastně vůbec věděl jak to tam vypadá ? :D
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod dudy » čtv bře 7, 2019 17:06

Tvl, já bloud zapomněl na magickou sílu zaklínadla co začíná na A a končí číslem osm a vyslovil jsem ho nahlas, přestože tuše co to přinese.
Se kajku.
Eh, co to melu, kaju...
:oops:
Nicméně 8.oN karonA (snad to pozpátku nefunguje), není nepromokavá bunda a patří do vlákna o hubertusech.
.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3965
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Michal82 » čtv bře 7, 2019 17:47

Pierre111 :D možná tvá kamarádka zde provádí turisty no a....? Super gratuluji, tak zde stráví pár týdnů během letní sezóny a provede je po stezkách.

Ať se kamarádka staví někdy v zimě a pozná ostrov z trochu jiné strany ;)

Pierre111 nepotřebuju se hlásit na přiblblé výlety s průvodcem, abych to zde viděl, já tu žiju a pracuju, v létě, v zimně na podzim na jaře.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Michal82 » čtv bře 7, 2019 18:06

PS: kolik za ten zájezd a na jak dlouho? Kdyby měli dobrou cenu.....
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Stani » čtv bře 7, 2019 21:15

A načo sa práve ty pýtaš na cenu, ak nemáš záujem o priblblé výlety :wink: ?

Počuj, ten Millet K pro a nevydrží...to je proste...jedine, že ich ťahám cez ker šípok, či ruží s 2cm ostňami. Je to úplne iný názor ako moje dlhodobé skúsenosti + mojich kolegov - VHTa lezenie, cca 9 rokov.

Možno si natrafil na chybný kus z novšej rady kolekcie, že si natrhol rukáv, ale nedovolil by som si zovšeobecňovať, že tento model nevydrží, je to zavádzajúca informácia. U nohaviciach bol jediný problém s odlepením pulleru na spodnom leme, na ktorom je nalepená časť suchého zipsu. Inak nič a s bundou detto.

Ak by som dal len na tvoj názor, tak by som si niečo z rady K PRO asi ani nekúpil, ale to by som urobil chybu. No fakt nepoznám, kto by sa na tento model sťažoval.

A čo presne sa ti natrhlo na tej bunde - šitie strihu, či samotná látka?
Naposledy upravil Stani dne čtv bře 7, 2019 21:40, celkově upraveno 1
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Michal82 » čtv bře 7, 2019 21:39

Stani - neberu to jako nějakou chybu série a ani vadný kus. Proste sem schazoval batoh který se svezl po rukávu a ten natrhl z ramene. Ano trochu to bylo i nacate od trnů ale hlavně kalhoty by byly proste dodelany dost těmi křovisky a trny ve spodní části.

Co mi nesedelo dal nebo nesedelo.... proste to skoro nedejchalo, takže v dešti sem v tom byl zapařenej.

Neříkám ze to sou špatný hadry na to na co sou určeny. Ale na moje použití proste nebyly vhodne.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Pierre111 » čtv bře 7, 2019 21:49

Michale ona tam jiz par let zije, takze moc dobre vi jak to tam v zime vypada. ;) vedle Skotska jeste dela Camino, Malorku a Indonesii. No nevim zda ti kontakt dam, nechci pak od ni kvuli tobe dostat pres drzku. :D
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Stani » čtv bře 7, 2019 21:51

K PRO - Aha, takže už ten rukáv bol načatý...no, lebo to od teba vyznelo inak. jasné,ak je už natrhnutý, tak si to tým batohom dokonal.

Jediné, čo mi na bunde vadilo, bol kratší podpazušný vetrák, teda je dlhší ako bežná produkcia, ale Mammut ho má, na mojej terajšej bunde, ešte dlhší a lepšie to odvetráva.

Ale kto takúto bundu z K PRO rady kupuje, a vtedy stála dosť veľa, tuším cez 400EUR, už má nejaké skúsenosti a vie, načo ho bude používať. Ale kolegovia sa nesťažovali ani na tú tebou spomínanú slabú priedušnosť. Pravda, nepohybovali sa dlhodobo a pravidelne v lejaku.

Nohavice mám tých 9 rokov a pochodil som v nich dosť, aj kosodrevinou, aj třňami a nemám spodné časti extra dotrhané, jediný problém s tým pullerom ako som písal. Väčší zásek mám len od mačiek.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » čtv bře 7, 2019 21:59

grco píše:Ale do mesta sa mi ten old-school styl paci, jak to vypada take "osuchane". Ja by som v tom chodil do hospody na pivo :D

Uz delsi dobu jsem mel podezreni, ktere se ted zmenilo v jistotu. Grco je hipster! :twisted:

TVL, to je diskuse. Ze vas to bavi. Soutezite o to, kdo z nej dostane nejvetsi kravinu? Kdo je rozhodci? Tady uz jich padlo tolik, ze vybrat bude opravdu tezke :D

Pierre111 píše:Co tady na foru zavést hodnocení přispěvovatelů ? Každej by mohl dát komukoliv bud palec nahoru nebo dolů, podle svého mínění, jak vnímá jeho příspěvky.

Tohle phpBB (doufam) neumi. Neni to dobry napad, koukni do diskusi na iBulvar, kazdou chvili tam nejake pako resi, proc mu nekdo dal minus. OF je diskusni forum, volba miss se porada jinde ;-)

Pierre111 píše:nechci pak od ni kvuli tobe dostat pres drzku

Jeste to zvaz, vyresil by se tim jisty drobny problem, ktery tu mame. At si poridi dobre pojisteni zodpovednosti a dusevne se pripravi na prvni ztratu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49434
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Michal82 » čtv bře 7, 2019 22:04

Stani ne rukáv nebyl nacatej. Rukáv byl úplně v pohodě dokud se nesvezl ten batoh.

Nacete sem myslel ta bunda od trnů trosku, spis tak zatrhana a malé dírky. Kalhoty měli nohavice roztrhane jako roztrhane.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Michal82 » čtv bře 7, 2019 22:07

Pierre111 jestli je hezká a nezadana kontak je vítán ;)
Třeba se mě pak zbavite když se ji budu muset věnovat :D
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Stani » čtv bře 7, 2019 22:35

Michal, prepáč, ale ako inak chápať tebou písaný text? Takže nakoniec bol rukáv úplne v poriadku, ale z tohoto textu to tak vôbec nevyznieva. Raz píšeš tak, potom inak...

Michal82 píše:Stani - neberu to jako nějakou chybu série a ani vadný kus. Proste sem schazoval batoh který se svezl po rukávu a ten natrhl z ramene. Ano trochu to bylo i nacate od trnů ale hlavně kalhoty by byly proste dodelany dost těmi křovisky a trny ve spodní části.

Michal82 píše:Stani ne rukáv nebyl nacatej. Rukáv byl úplně v pohodě dokud se nesvezl ten batoh.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Michal82 » čtv bře 7, 2019 22:50

Stani - svezl se batoh a ten natrhl rukáv TEČKA
Trochu to bylo i nacate od trnů. - predtim sme psali o potrhani od trnů.

Dvě rozdílné věci, co spolu nesouvisí.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Stani » čtv bře 7, 2019 23:04

Ale píšeš ich v súvistlosti, veď si to po sebe prečítaj, ako to vyznieva. Pletie to.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Michal82 » čtv bře 7, 2019 23:44

Stani ok.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod dudy » pát bře 8, 2019 7:21

Michal82 píše:Neříkám ze to sou špatný hadry na to na co sou určeny. Ale na moje použití proste nebyly vhodne.


A jsme u jádra pudla.
Používš věci na něco, na co nejsou určený a pak je kritizuješ za to že to nevydržely?
Taky zatloukáš mobilem hřebíky a slaňuješ na prádelní šňůře?
Na to co popisuješ, jsou neprořezový montérky...

Já jsem třeba, při běžném rozepínání, vytrhl druk na kapse u Barentsů a sám od sebe se mi rozjel boční zip a potrhaly se mi táhla zipu na A8.
Je Fjallraven, dle mustru Millet & GTX, kvůli tomu podřadná značka co nevydrží běžné používání?
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3965
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Michal82 » pát bře 8, 2019 7:45

Dudy ano sme u jádra pudla.

Já netvrdím ze je Millet podradna značka. Dodnes od nich některé věci používám do města nebo kolem města a po ČR.

Já tvrdím, že 600g bunda z gtx pro není žádný brnění co přežije vše.

A názorně jsem uvedl příklad toho co nevydrželo.

A jinak asi takhle. Pokud by GTX ze své podstaty byl vhodný materiál na mé podmínky, tak bych si koupil jinou gtx bundu. Jelikož se mi první gtx neosvedcila tak sem koupil tu K s tím ze bude lepší - stala skoro 2 krát tolik a krom toho ze byla trosku jiná tak v paropropustnosti nijak o moc lepší nebyla - ano v číslech byla lepší, v praxi to neslo moc rozeznat.

Když k tomu vemu tu nízkou odolnost tak se mi další gtx komplet kupovat už nechtěl a volil jsem mezi SS kde sem měl lety vyzkoušeno ze proste opravdu hezky dýchá a kde sem už po první gtx bunde říkal ze je mi sem vhodnější a G1000 kde mě lákalo ze víc vydrží proti těm kroviskum a nějakým těm jiskram u ohně a hlavně pak konstrukce jednak festovnejsi a jednak výrazně technictejsi - jako velká kapuce, vysoký límec který i při větrání ochrání krk ve větru, stahování mezi nohama aby nic nevylézalo, jako opravdu velké kapsy do kterých se vejde víc než kapesník a občanka, předtvarované části, možnost z kalhot udělat kratasy a samostatne navleky s háčky k uchycení za tkaničky a td což proste oblečení z SS ani GTX nenabizelo plus možnost si voskem trochu poupravit vlastnosti materiálu.

A není to dokonale.

Ale z SS, GTX, G1000 mi zde nejvíce vyhovuje ta G1000. A kdybych nepoužíval tu tak používám opět SS.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod dudy » pát bře 8, 2019 8:18

Michal82 píše:...Já netvrdím ze je Millet podradna značka...


Ne, ty jenom píšeš:

Michal82 píše:Měl jsem z GTX Pro bundu Millet K skoro 600g v kombinaci s kevlarem....
,,Všechno” opravdu nezažila a jelikož o ní píši v minulém čase tak ani běžné zacházení nevydržela.

Michal82 píše:Když sem někdo hodí odkaz na bundu s kalhotama co opravdu mechanicky vydrží rad na to kouknu - tedy Millet, Arcteryx, Mammut a td můžete rovnou vynechat ty nic takového v nabídce nemají.
Naposledy upravil dudy dne pát bře 8, 2019 13:23, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3965
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Pierre111 » pát bře 8, 2019 8:41

Že na to lidi nepřišli dřív. Stačí smíchat obyčejnou bavlnu s ještě obyčejnějším polyesterem a vznikne takový zázrak :D.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Michal82 » pát bře 8, 2019 8:48

Dudy řeknu ti to na rovinu.

JSI PĚKNEJ LHÁŘ!

Spojil jsi opět části citací z několika různých příspěvků vytržené z kontextu, tak jak se ti hodilo a vytvořil jsi z toho opět něco co jsem nenapsal - NE TAK JAK TY TO CITUJEŠ!
Naposledy upravil Michal82 dne pát bře 8, 2019 8:52, celkově upraveno 1
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Pierre111 » pát bře 8, 2019 8:52

Mike to mě nenapadlo. Myslíš, že nějaký malý ostrůvek v Indonésii by byl dobrý ? :D
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » pát bře 8, 2019 9:21

Michale, ja mam jednu otazku na Tebe a G1000 bundu:
Michal82 píše:sem schazoval batoh který se svezl po rukávu
Uz jsi zkusil udelat za stejnych okolnosti (stejny a stejne tezky batoh, stejnym zpusobem zachyceny batoh o rukav stejne "blokovane" bundy na telu, stejnou razanci shozeny) to same i v G1000 bunde? Ne ze jsi si uz tisickrat daval dole batoh, ale jak pisu - stejnym zpusobem stejny batoh.
Ptam se, protoze by me zajimalo, jestli i v praxi ten Fjallraven vydrzi bez problemu, co nevydrzel Millet K Pro. Jak si poamatuji, jak jsi ten pripad popisoval, tak to byla docela extremni zatez, ktery se bezne nestava.

Jo, prosim, nezavadej s poncem ve vetru. Ja jsem psal, ktery upozornoval, ze ve velkem vetru Ti klidne pri slozitejsim postupu (kroky do vysokych "schodu" Ti klidne i v pase zatazene ponco vrazi poradny pohlavek, kdyz se s stretne se spraven smerovanym a silnym vetrem. Pokud zatahnes ponco v pase a mas jej pod koleno, tak mas tak 50-60 cm volne a mas tam latky dost na to, aby to letalo a bouchalo kdekoliv na telo.
Ponco v klasickem slova smyslu (tj. ne bezna plastenka - bunda se zipem vepredu a rukavem, co vyrobci taky obcas nazyvaji ponco) ma ty dve cca ctvercove kusy latky spojene dvema-trema pary druku/knofliku na bocich pod nej se pri "spravne" kombinaci deste a vetru dostane docela dost vody, suchy zvenku rozhodne nebudes.
No a je jeden obrovsky rozdil mezi bundou/plastenkou s rukavy a poncem co se tyce odporu proti vetru - tim, ze nema rukavy, tak vitr nemuze prosvistet mezi telem a rukama, misto toho se opre do latky, co mezinima mas. Takze vubec neni pravda, ze nema vliv na odpor vuci vetru.
Mike uz napsal, ze ponco muze byt nebezpecne jak pri prudkych sestupech tak i pri vystupech - muzes na nej slapnout.

Co tady pisu, jsou vsechno moje mnohokrat zazite zkusenosti z casu, kdyz jsme ja i rodina po horach chodili v desti s poncem. A neni to ani o nadmorske vysce - bylo to tak 3000+ i nejakych 500 nad morem.

Tim nechci rict, ze Ty nemas jine zkusenosti - ale Ty ty svoje zovseobecnujes na naprosto vsechno, pricemz je tam tolik promennych, ktere to ovlivnuji, ze nikoho /jakkoliv caste/ zkusenosti se zevseobecnit nedaji.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Michal82 » pát bře 8, 2019 9:37

Apuka - ne

Za úplně stejne situace jsem ten batoh takto znovu neschodil, jednoduše proto, že nejsem nějaký laboratorní zátěžový stroj, který dokáže simulovat stejné podmínky.

Kdybych řekl že ano ozvali by se rejpálci, že povrch g1000 má jiné tření (ostatně vyšší) že v tom hraje rozdíl i vlhkost a těžko po takové době odhadnout hlavně stejnou sílu a razanci.

Jo souhlasím ze pokud má někdo extra dlouhé pončo a jde do extra prudkého kopce muže na to šlapat. Jenže pro tuto situaci lze to pončo ,,vykasat” v místě stažení tak aby nepřekáželo.

Souhlasím a i sem to psal ze kalhoty a bunda sou pohodlnější na pohyb - bez debat.
Jenže zas proste nevetraji v ponču se ten vzduch a vlhkost proste vyvetra.

Jinak pončo které by mne hodně zajímalo je tohle

https://youtu.be/TZqxec1Zjog

Líbí se mi samostatne rukávy a líbí se mi hlavně ta klokanka a střih.
Zas to nebude tolik větrat v té horní části - rukávy. A cena je taky jinde. A váha je výrazně vyšší. Ale možná ho časem vyzkousim.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Pierre111 » pát bře 8, 2019 10:14

Prodyšnost píšou 15000, to bude určitě lepší než Gore-tex :).
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Michal82 » pát bře 8, 2019 10:27

Pierre111 lepší než gtx to bude - už jen z prostého faktu ze to aspoň ze spodu nasává nový vzduch.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

PředchozíDalší

Zpět na Pokec