Rychlost chuze pri turistice, s batohem, v orkanu apod.

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Rychost chuze pri turistice, s batohem, v orkanu apod.

Příspěvekod Pierre111 » pát bře 9, 2018 13:43

dudy: souhlasím s tebou. Jednalo se o chůzi v terénu při turistice (ne lezení) a s batohem. Navíc se jednalo o průměrnou rychlost i s přestávkami na pozorování skalek a hovniválů, jak píše Michal v příspěvku. Některým lidem se to zdálo dost. Kdyby to Michal nezačal hájit a postovat wikipedii a celkově se do toho stále zamotávat, tak se to tu tak dlouho nebude rozebírat. Ono popravdě asi tak nejde o tu rychlost ale Michalovo "básnictví", které se prolíná velkou částí jeho příspěvků. Lidi to už přestalo bavit a tak to rozporují.

Apuko jestli chceš reagovat tak si prosím tě přečti všechny ty příspěvky a pak piš. Jinak to fakt nejde. :-k [-X
Mícháš sem zase věci, který už jsme probírali, jako špičková rychlost chůze a chůze z kopce za speciálních podmínek atd.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Rychost chuze pri turistice, s batohem, v orkanu apod.

Příspěvekod Mawenzi » pát bře 9, 2018 13:46

michal82
me to teda prislo, ze pro tebe je turistika to vsechno co jsi napsal, tudiz kochacka s rychlosti 4-6kmh. A myslim, ze takhle to asi chape vetsina.protoze turistika JE chuze s batohem takze to vic vypada jako dodatek definice nez nejaka hodnota uplne mino turistiku
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9408
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Rychost chuze pri turistice, s batohem, v orkanu apod.

Příspěvekod Pierre111 » pát bře 9, 2018 13:48

Hezký rozbor Michale, právě jsi se přiznal ,že neumíš porozumět a správně významově napsat český text :D . Tak hlavně, že jsi nám vysvětlil, že se u tebe pod tečkou na konci věty skrývá spojka a nebo. To ovšem celkově mění situaci. :D
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Rychost chuze pri turistice, s batohem, v orkanu apod.

Příspěvekod Michal82 » pát bře 9, 2018 15:29

Pierre111 - speciálně pro tebe.

Včera bylo hezké počasí a tak jsem se procházel po městě.
V Brně pršelo.

..... znamená to tedy že je pro mne hezké počasí když prší a rád se procházím v dešti městem, a nebo bylo na většině území hezky a tak jsem se procházel městem, ale v Brně bylo ošklivě a pršelo?
Trochu ti to zamotám - a co když jsou přípustné obě možnosti zároveň?

Právě jsi přiznal, že tvé IQ moc vysokých hodnot dosahovat nebude.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Rychost chuze pri turistice, s batohem, v orkanu apod.

Příspěvekod Stani » pát bře 9, 2018 15:33

Tiež som to pochopil tak, že 4-6km/h s batohom a v tomto je zahrnutá kochačka prírodou, tu skalka tam skalka, tu chrobáčik. Len pozerám, že z toho nakoniec vyjde niečo úplne iné :D .
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Rychost chuze pri turistice, s batohem, v orkanu apod.

Příspěvekod mitau » pát bře 9, 2018 15:56

Uz to vypadalo, ze se shodnem, ze to bylo jen malicko nestastne Michalovo vyjadreni ohledne rychlosti a tohle vlakno umre a to by byla velka skoda [-X

Tak radeji vytrhnu z kontextu dalsi Michalovu basnickou hyperbolu ohledne GPS a vlivu prevyseni:
Michal82 píše:tvá reálná rychlost je na šikmém povrchu dokonce vyšší než ukazuje GPS. Tohle je třeba u cyklistiky dost podstatný parametr kde vznikají velké rozdíly. Samotná GPS je dost nepřesná - přístroj musí mít barometr a čidla otáček aby bylo měření reálné - což u turistiky nezmeris takže pokud chodíš často ve velkých kopcích a mas třeba rychlost dle GPS 2,7 km/h tak reálné je třeba 3,2 km/h. Plus samozrejmne vliv toho ze místo 24,7km si reálně ušel třeba 28,9 km.

S Michalem urcite souhlasim, ze urcovani tempa podle dat z GPS (zvalst tempo v danem okamziku) je hodne nepresne. To je ale zpusobeno nepresnosti mereni a urcite ne tim, ze se nezapocitava prevyseni, jak se snazi tvrdit Michal. Jen pro predstavu na tom imaginarnim vylete, kde by GPS namerila 24.7km a realne by to bylo 28.9km by muselo byt 15km prevyseni (takze 7.5km nahoru). Nevim, jak to vypada na Hebridech, ale v Cesku takovehle prevyseni vetsinou nedavam. Jestli tyhle rozdily trapi Michala hlavne na kole, tak musi mit zajimave vyjizdky :supz: :supz:
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Rychost chuze pri turistice, s batohem, v orkanu apod.

Příspěvekod Michal82 » pát bře 9, 2018 16:14

Mitau - když už pominu že jsem to psal apukovi - a předpokládal že chodí v Alpách.

Pokud půjdeš po schodech na věž/rozhlednu třeba desetkrát za sebou.... kolik ujdes podle GPS.... a kolik ujdes v reálu?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Rychost chuze pri turistice, s batohem, v orkanu apod.

Příspěvekod GreyMouse » pát bře 9, 2018 16:32

@Michal82: Taky jsem to pochopila jako Mawenzi a ostatní. Otázka byla, jak vypadá ta tvoje turistická aktivita, při které máš na sobě třeba týdny merino triko a nepropotíš ho, ne jakou jdeš rychlostí na krátké vycházce po práci. Kdybys popis omezil na poklidnou chůzi přírodou, při které se kocháš okolím, tak by se diskuze takhle nerozjela ;-)

@mitau: Předběhnul jsi mě s tou Pythagorovou větou. Kdysi jsem zkusila spočítat jaký vliv má převýšení na délku trasy odečtenou z mapy a zjistila jsem, že přestože jsem byla z toho kopce úplně grogy, tak vliv na ujitou vzdálenost nestojí za řeč :?
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1982
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Rychost chuze pri turistice, s batohem, v orkanu apod.

Příspěvekod mike » pát bře 9, 2018 16:36

@mitau: Jsem si rikal, jestli na to mam reagovat... :D Ono teda zalezi na profilu terenu. Kdyby tech 24.7 km usel po rovine, tak by mu pak stacilo vylezt 2.1 km nahoru po kolme stene a pak zase slezt dolu :twisted: Kazdopadne pro bezny teren je vliv prevyseni na vzdalenost zanedbatelny, kdysi jsem to pocital. Na kole zvlast, na silnici byvaji varovne znacky uz pri 12 % klesani a tam je rozdil minimalni. V chodeckych terenech jsou svahy vetsi, ale kdyz uz prestane byt vliv zmeny vysky na vzdalenost vylozene zanedbatelny, tak uz je to takovy sesup, ze clovek musi naopak brzdit a proto jde pomaleji.

A mezitim zase pribyla dalsi nesmyslna odpoved #-o Chodim v Alpach a ani tam nema vliv prevyseni na vzdalenost podstatny vliv, takze ho zanedbavam. O chozeni po schodech rec nebyla, ale schvalne si zkus spocitat, jak se vyska na vzdalenosti projevi. Budes prekvapen, ze je to vyrazne min, nez bys cekal. Jestli to teda spocitat dovedes, o cemz trochu pochybuju :twisted:

No a tohle je vylozeny nesmysl
Michal82 píše:... tedy tvá reálná rychlost je na šikmém povrchu dokonce vyšší než ukazuje GPS. Tohle je třeba u cyklistiky dost podstatný parametr kde vznikají velké rozdíly

Jake maximalni svahy se jezdi pri cyklistice? 15 %? Tam zadny velky rozdil neni. Velky rozdil by byl na 100 % svahu :twisted:

@GreyMouse: presne tak. To by musel clovek lezt po ctyrech primo nahoru, aby se to projevilo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49438
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Rychost chuze pri turistice, s batohem, v orkanu apod.

Příspěvekod mike » pát bře 9, 2018 16:53

GreyMouse píše:Taky jsem to pochopila jako Mawenzi a ostatní.

Kdyz par lidi neco pochopi spatne, tak muze byt chyba v nich. Kdyz to ale pochopi spatne vetsina nebo vsichni, tak je chyba v tom, kdo to napsal. Mozna to myslel jinak, ale napsal to blbe a mel by se z toho poucit. Coz je ale zrejme nerealne, protoze se tu kazdou chvili opakuje neco podobneho a protoze se ty nesmyslne diskuse porad restartuji.

Treba takhle -- kdyz mu dojdou argumenty, tak napise:
Michal82 píše:mě už tyhle žabomyší války nebaví

Coz normalne znamena ukonceni diskuse. Jenze pak hned reaguje v puvodnim duchu na dalsi prispevek od nekoho jineho, ktery zadnou takovou reakci nevyzadoval.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49438
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Rychost chuze pri turistice, s batohem, v orkanu apod.

Příspěvekod Pierre111 » pát bře 9, 2018 17:03

Michal82 píše:Pierre111 - speciálně pro tebe.

Včera bylo hezké počasí a tak jsem se procházel po městě.
V Brně pršelo.

..... znamená to tedy že je pro mne hezké počasí když prší a rád se procházím v dešti městem, a nebo bylo na většině území hezky a tak jsem se procházel městem, ale v Brně bylo ošklivě a pršelo?
Trochu ti to zamotám - a co když jsou přípustné obě možnosti zároveň?

Právě jsi přiznal, že tvé IQ moc vysokých hodnot dosahovat nebude.


Michale hlavu mi tím vůbec nezamotáš. Tyto věty jsou stejně špatně jako ty předchozí. Opět jsi jen ukázal, že neumíš používat český jazyk. Možná ale už jsi na Hebridech moc dlouho a to tě omlouvá :D.

Tady to není o IQ ale o Baroprášilství a v tom ty nemáš na tomto fóru konkurenci.

tvá reálná rychlost je na šikmém povrchu dokonce vyšší než ukazuje GPS. Tohle je třeba u cyklistiky dost podstatný parametr kde vznikají velké rozdíly. Samotná GPS je dost nepřesná - přístroj musí mít barometr a čidla otáček aby bylo měření reálné - což u turistiky nezmeris takže pokud chodíš často ve velkých kopcích a mas třeba rychlost dle GPS 2,7 km/h tak reálné je třeba 3,2 km/h. Plus samozrejmne vliv toho ze místo 24,7km si reálně ušel třeba 28,9 km.


Přesně jak jsem již několikrát psal, akorát se do toho stále víc zamotáváš. A pak se z toho snažíš všemožně vybruslit jako třeba tady :

Mitau - když už pominu že jsem to psal apukovi - a předpokládal že chodí v Alpách.


A řekneš další perlu :D.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Rychost chuze pri turistice, s batohem, v orkanu apod.

Příspěvekod Michal82 » pát bře 9, 2018 17:14

mike - v silniční cyklistice se GPS používá spíše k záznamům trasy - druhá věc je ze díky tomu ze jedes po silnici které jsou dobře zmapované se s tím počítá a soft to dopocitava.

Rozdíly v rychlosti jsou možná pro tebe nepodstatné ale většina cyklistu považuje za rozdíl ve výkonu i dle tebe zanedbatelné rozdíly ;)
Byl bys překvapen tím co všechno se tam měří a jaký vliv na výkon mají i dle běžného člověka zanedbatelné parametry - například z čeho je uplý dres ušit nebo jeho tvar - myslím ze tam by sis ,,rochnil,, je to dnes snad víc o výpočtech než o šlapání.
Jezdí se kopce se stoupáním v určitých pasáží i přes 20%.

Ano když mám pocit ze je to to samé dokola a už jsem řekl vše tak nevidím důvod pokračovat. Když pak zareagují jiní tak třeba zas nějaký důvod a chuť na reakci najdu.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Příspěvekod scinkk » pát bře 9, 2018 18:02

No ale zas jako čtení do vlaku proč ne.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Rychost chuze pri turistice, s batohem, v orkanu apod.

Příspěvekod mike » pát bře 9, 2018 18:09

Neprezen to. Kdyz toho prectes moc najedou, vybuchne ti hlava :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49438
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Rychost chuze pri turistice, s batohem, v orkanu apod.

Příspěvekod mike » pát bře 9, 2018 18:21

Michal82 píše:mike - v silniční cyklistice se GPS používá spíše k záznamům trasy - druhá věc je ze díky tomu ze jedes po silnici které jsou dobře zmapované se s tím počítá a soft to dopocitava.

Neresime, k cemu se v cyklistice pouziva GPS, ale vliv prevyseni na vzdalenost a rychlost.

Michal82 píše:Jezdí se kopce se stoupáním v určitých pasáží i přes 20%.

Tak schvalne. 20 % stoupani je 200 m prevyseni na kilometru (a takovou silnici bych chtel videt). Realna vzdalenost je, chvile napeti... 1020 m! Tj. celych 20 m rozdil na kilometru. Dve procenta v nerealisticke situaci. Kdyz vezmu realistictejsich 12 %, tak je to 7 metru na kilometru. Tj. 0.7 %. To uz vic zalezi na tom, jak presne trasu projedes, jestli budes rezat zatacky u krajnice apod. No a samozrejme bude mit zaznam z GPS chybu vetsi.

Mozna cyklisti takove veci resi, ale puvodne byla rec u turistech a ti ani nahodou.

Michal82 píše:Ano když mám pocit ze je to to samé dokola a už jsem řekl vše tak nevidím důvod pokračovat. Když pak zareagují jiní tak třeba zas nějaký důvod a chuť na reakci najdu.

Jenze tady zadny duvod nebyl a jen jsi zopakoval to, co uz jsi psal predtim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49438
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Rychost chuze pri turistice, s batohem, v orkanu apod.

Příspěvekod booze » pát bře 9, 2018 18:29

mitau píše:S Michalem urcite souhlasim, ze urcovani tempa podle dat z GPS (zvalst tempo v danem okamziku) je hodne nepresne.

Nechci vam do toho moc rypat, ale neni nahodou rozdil mezi tempem (kroku/min) a rychlosti (km/h)? Proc bych pocital tempo na dany usek z rychlosti a profilu terenu, kdyz by se teren zasadne menil? Pokud se pletu tak sry.

mike píše: predbiham uplne vsechny a i nektere pomalejsi behny

[-o<
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Rychost chuze pri turistice, s batohem, v orkanu apod.

Příspěvekod mike » pát bře 9, 2018 18:37

Snad nechces zacit slovickarit ty? :shock: Bavime se celou dobu o rychlosti v km/h, tempo je jen hovorovy vyraz pro to same. To ci pises je myslim kadence (kroku/min). Pak je taky pace time, coz je obracena hodnota rychlosti a obvykle se udava v min/km (treba Strava).

Ty pomale behny k tomu obvykle maji duvod a ten by se ti nelibil. Pekne jsou ty rychle a tem bych nestacil ani kdybych bezel. Mozna par minut ;-) I kdyz vlastne... jsem to asi napsal blbe. Pomale nejsou behny, ale coury :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49438
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Rychost chuze pri turistice, s batohem, v orkanu apod.

Příspěvekod booze » pát bře 9, 2018 18:45

mike píše:Snad nechces zacit slovickarit ty?

Ne :roll: ale chci to pochopit.
Kdyz jsem behal, tak na tempa. Kdyz jsem chodil, tak na km/h. Takze jsem myslel, ze se propocitava km/h na tempo v rozdilnem terenu pri rozdilne vaze batohu. Tady jeste nejste, tak to muzu byt v klidu. :wink:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Rychost chuze pri turistice, s batohem, v orkanu apod.

Příspěvekod booze » pát bře 9, 2018 18:50

Kdyz jsem se bavil s jednim panem, ktery pracuje v Alpach, tak rikal, ze pokud trenujes chozeni v Alpach, :D tak je rozumne se nekochat a delat si tempa. Je to chozeni podobne tomu fps (zna delku sveho kroku, drzi si nepotive tempo) Takze si podle trasy muzes spocitat tempa a pak podle toho jdes. MUSIS MIT NATRENOVANO
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Rychost chuze pri turistice, s batohem, v orkanu apod.

Příspěvekod booze » pát bře 9, 2018 18:55

mike píše: Pekne jsou ty rychle a tem bych nestacil ani kdybych bezel. Mozna par minut ;-) I kdyz vlastne... jsem to asi napsal blbe. Pomale nejsou behny, ale coury :twisted:

Vcera jsem se vracel z vecerni prochazky a kousek jsem sel po asfaltu. Nejednou ve tme vidim, jak se neco cerne ke me rychle priblizuje. Mozek vyhodnotil cokla, kdyz slecna probehla okolo, tak jsem byl zrovna v pozici "pripraveny na srazku s coklem." #-o
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Rychost chuze pri turistice, s batohem, v orkanu apod.

Příspěvekod mike » pát bře 9, 2018 19:03

:D a to je jaka pozice? Zrychlila slecna? Nebo zacala kricet Pomoc, uchyl? :twisted:

booze píše:Je to chozeni podobne tomu fps (zna delku sveho kroku, drzi si nepotive tempo) Takze si podle trasy muzes spocitat tempa a pak podle toho jdes.

To si nejak neumim predstavit. Delka kroku se prece meni podle sklonu terenu. Ja se teda ridim spis vyskomerem. Ten mi ukazuje stoupani/klesani v m/min. Zvlast na zacatku, kdyz jsem nabuzeneny, tak ho sleduju, abych to neprepalil. Z kopce pro zmenu abych si neodvaril kolena. Znam sve meze v obou smerech.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49438
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Rychost chuze pri turistice, s batohem, v orkanu apod.

Příspěvekod apuka » pát bře 9, 2018 19:40

Uz je tady spouzta zbytecnych osobnich utoku :twisted: :twisted: :twisted:.

@dudy, Pierre111: ja jsem myslel pod "puvodni Michalovou vetou" vetu o rychle chuzi 8km/h a diskusi ohledne rozebirani tohoto cisla (a pozdeji meho 9 km/h u syna). Nedotykal jsem se predchozi diskuse, takze nevim proc bych mel pritom brat do uvahy ostatne prispevky, kdyz na ne nereaguji a k tomuto tematu ("rychla chuze") to nepatri. Myslim, ze jsem dostatecne zduraznil, ze pisu prave o rychle chuzi. Bohuzel, pokud jsi z meho popisu nepochopil, ze nepisu o "spickove rychlosti chuze a zhuzi z kopce za specialnich podminek", ale jsem to (druhe) pouzil jako srovnani rychlosti podle delky a frekvence kroku. To jen o pochopeni psaneho textu.

@michale: jsem psal "nejenom z GPS znama delka trasy", tj. napr., mezi dvema rozcestnikami, mysleno presna vzdalenost podle mapy (napr. na hiking.sk), ne (pouze) namerena pres GPS, ta slouzila hlavne na urceni delky casu, za ktery jsme usek presli. A nebylo to v Alpach, spise v Beskydech nebo na Slovensku.

mike píše:20 % stoupani je 200 m prevyseni na kilometru (a takovou silnici bych chtel videt)
Kdyby ses koukal, kdyz jdes busem (napr. kolem Lienzu), co je na znackach na silnicich odbocujicich z hlavni, bys videl. Ty placene na nekteren parkoviste vys u almu nebo chat jsou casto do 21%, nejvetsi stoupani, co jsem tam videl (podle dopravni znacky) bylo 24%. A to vsechno byly verejne pristupne (i kdyz vetsinou soukrome a placene) asfaltove silnice. No a kdybys meril nektere prasne silnice, ktere uz nejsou plne verejne, tak bys nameril i vice. Jen bacha - toto je maximalni sklon a staci aby byl na nejakych par desitkach metru!
Jo, kdyz jsme v lete byli bud v Lienzu nebo ve Stubai, tak jak jsme nekam jeli autem po podobne placene silnici, bylo pri nastupu na silnici primo velke upozorneni, ze prumerny sklon cesty je 20%. Bohuzel si nepamatuji presne, kam to bylo. Ale je pravda, ze tam bylo jen malo hodne kratkych rovinatych useku, jinak stale stejne, takze mozna max. stoupani nemuselo byt vetsi nez 22%. Nastesti to nebylo prilis dlouhe, auto se trapilo i tak (nemame terenak).

Edit: Urcite byly min. 2 znacky na silnice s 21% jak se jede z Lienzu do Italie na prave strane.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16607
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Rychost chuze pri turistice, s batohem, v orkanu apod.

Příspěvekod Lipon » pát bře 9, 2018 20:23

Scinkk - tak to jsi teda pěkný masochista se prokousávat tímhle Michalovým překrucováním vlastních tvrzení.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Rychost chuze pri turistice, s batohem, v orkanu apod.

Příspěvekod slash1111 » pát bře 9, 2018 20:37

Vcelku netuším k čomu ste sa tu dopracovali, ale schválne som si zmeral rýchlu chôdzu z bankomatu :lol:
(Začiatok gps záznamu som kvôli presnosti odmazal, to prevyšetrenie/klesanie nesedí, reálne to je iba 20m klesanie)
Screenshot_20180309-201353-562x1000.png
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Rychost chuze pri turistice, s batohem, v orkanu apod.

Příspěvekod mike » pát bře 9, 2018 21:28

Super :) Sis na to vzal dokonce hrudni pas?

Takhle jsem to nejak myslel. Kilometr okolo 8 minut. Z tepovky je videt, ze uz to byla trochu vic, nez rychla chuze. Ta by mela byt podle veku tak do 130 - 140, aby telo spalovalo tuky a ne cukry. Protoze rychla chuze se pouziva na hubnuti.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49438
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Rychost chuze pri turistice, s batohem, v orkanu apod.

Příspěvekod mike » pát bře 9, 2018 21:37

apuka píše:Urcite byly min. 2 znacky na silnice s 21% jak se jede z Lienzu do Italie na prave strane.

Tudy nejezdim busem, kdyz tak vlakem nebo radej letadlem a z nej znacky neprectu ;-)

Je to klidne mozne, udoli je docela zarizle a svahy z nej rostou strme. Vis ale, jak ty silnice vypadaji, ze? Ostre kratke serpentiny a kdyby ses nahodou prastil do hlavy a chtel tam jet na kole, tak nebudes resit, jestli je rychlost o 2 % vetsi nebo mensi, ale aby ti neshorely brzdy :twisted: Mozna se pozdeji podivam na jednu lesni cestu kousek severneji. 600 m prevyseni timhle stylem a tak strma, ze tam maji problemy i chodci. Klickuji ze strany na stranu. Presto jsem parkrat nahore videl zaparkovany terenak (je tam salas) a nechapal, jak tam vyjel. Na kole leda na horskem a brzdy se budou tavit.

Lipon píše:Scinkk - tak to jsi teda pěkný masochista se prokousávat tímhle Michalovým překrucováním vlastních tvrzení.

Nahodou, je svym zpusobem zabavne, jak do toho zabrusuje cim dal vic, protoze neni schopen priznat, ze napsal blbost(i). Nebo se v tom aspon prestat strourat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49438
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Rychost chuze pri turistice, s batohem, v orkanu apod.

Příspěvekod Michal82 » pát bře 9, 2018 21:47

mike - žádná blbost.
Na žiletce se šlape a né brzdí. A kdybys trochu jezdil tak bys nepsal že nebudeš řešit rychlost - tam se řeší drobné a ne to když jeden dojede do cíle zda ty jsi par km za nim - to znamená ze jsi odepsanej.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Rychost chuze pri turistice, s batohem, v orkanu apod.

Příspěvekod Stani » pát bře 9, 2018 21:56

Takže sme sa už dostali do profesionálnej cyklistiky? Lebo ešte nedávno sme boli s batohom na chrbte a pozerali po skalkách :D . Prepáč, ale musel som.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Rychost chuze pri turistice, s batohem, v orkanu apod.

Příspěvekod mike » pát bře 9, 2018 22:25

Zacina to vypadat jako uloha na fyzikalni olympiadu. Jedeme na kole s 25 kilovym batohem na zadech z 20 % svahu bez brzdeni a koukame se po skalkach. Kolik sekund zivota nam zbyva? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49438
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Rychost chuze pri turistice, s batohem, v orkanu apod.

Příspěvekod booze » pát bře 9, 2018 22:31

mike píše:to je jaka pozice? Zrychlila slecna? Nebo zacala kricet Pomoc, uchyl?

Pozice "priposrany" s naprazenou hulkou :D slecna hodne zrychlila. :oops:
slash1111 píše:Vcelku netuším k čomu ste sa tu dopracovali, ale schválne som si zmeral rýchlu chôdzu z bankomatu

Nemas tam cislo uctu, kolik sis vybral a zustatek :wink:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

PředchozíDalší

Zpět na Pokec