Rychlost chuze pri turistice, s batohem, v orkanu apod.

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Rychost chuze pri turistice, s batohem, v orkanu apod.

Příspěvekod GreyMouse » čtv bře 15, 2018 12:11

@ mike: Pravda, něco tak děsivého by mě mohlo přimět k pro mě jinak nepředstavitelné rychlosti. Největší rychlosti chůze jsem patrně dosáhla kdysi v mládí, když se na mě při nočním návratu z vinárny přilepil v liduprázdných ulicích stín a nepustil se mě ani když jsem zahnula do úzké uličky, kde byl chodec vzácným jevem i za bílého dne.


@Mawenzi: Pokud chodíš běžně po městě rychlostí 6 km/h, tak bych řekla, že důvodem proč s tebou lidi nechtějí jezdit na výlety nebude pomalá chůze ;-). Pokud si to, že z tvých parťáků teče pot proudem a lapají po dechu, vysvětluješ jako příznak nudy, tak bys měla tuhle teorii trochu přepracovat :mrgreen:
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Rychost chuze pri turistice, s batohem, v orkanu apod.

Příspěvekod Mawenzi » čtv bře 15, 2018 12:40

greymouse - mesto. rovina. bez batohu. Na vylete jim, fotim, piju, curam a mam.zatezovy astma a nalozenej batoh. Ve meste se nedusim - rovina, ale pri chuzi do kopce uz vetsinou ano. prumerna rychlost chuze tedy 3,5km h coz jiste je hluboko pod prumerem tu udavanych 5kmh, misty i 8kmh a jeste stihas tu kochacku :D

aj kdyz mam batoh narvanej nakupem tak se mi uz tak lehce nejde a to je stale lehci:D

a 3,5kmh dle tohoto vlakna asi chodi snad jen lidi bez nohy pokid budem pocitat opravdu beznou turistiku :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Rychost chuze pri turistice, s batohem, v orkanu apod.

Příspěvekod apuka » čtv bře 15, 2018 13:00

Teda ja Ti nevim, ale v kopcich prumerna rychlost 3,5 km/h pri zahrnuti, jidla, foceni, piti, curani, a zatezoveho astmatu, tak to je dobry mazec a myslim si, ze nastupuje scenar, co psala GM :-D.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Rychost chuze pri turistice, s batohem, v orkanu apod.

Příspěvekod Mawenzi » čtv bře 15, 2018 13:45

ja mluvim o bezny turistice po cr, zadny alpy a vysoky tatry coz je spise vysokohorska turistika, ne?

na zajezdech s kudrnou su dycky nejpomalejsi, pac to je furt do kopce...

mozna pouzivat mikuv vyhlazovaci algorytmus by ukazalo, ze to je mnohem min :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Rychost chuze pri turistice, s batohem, v orkanu apod.

Příspěvekod apuka » čtv bře 15, 2018 14:48

Ja taky mluvim o CR... V Alpach 3,5km/h je to stejne jako tady 5km/h.

Edit: Ted jsem se kouknul na Locus - v Beskydech mam prumernou rychlost v pohybu 2,9-3,6km/h (to druhe, kdyz se snazim slapat co mi to da), celkove vcetne jidla, piti, foceni, curani a koukani 2,1-3,4 (to ale bylo, kdyz jsem se stavoval jen parkrat se napit, jinak jsem to bral treninkove na rychlost).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Rychost chuze pri turistice, s batohem, v orkanu apod.

Příspěvekod mike » čtv bře 15, 2018 17:12

GreyMouse píše:Největší rychlosti chůze jsem patrně dosáhla kdysi v mládí, když se na mě při nočním návratu z vinárny přilepil v liduprázdných ulicích stín a nepustil se mě ani když jsem zahnula do úzké uličky, kde byl chodec vzácným jevem i za bílého dne.

To je neco jako kdyz clovek kouka na horor a chyta se za hlavu, proc dotycna dela to nejhorsi, co muze udelat? :-k

apuka píše: Ted jsem se kouknul na Locus - v Beskydech mam prumernou rychlost v pohybu 2,9-3,6km/h

Tady jsem psal sve dlouhodobe rychlostni prumery. Pri vsi ucte k Locusu bych mu zas tak moc neveril, ze dokaze rozeznat pohyb od prestavky. U mne je to spravne, jelikoz prestavky resim rucne, proste zastavim cas na hodinkach. Takze mam na konci dva. Cisty bez prestavek z hodinek a celkovy s prestavkama z GPS. Po CR mi to vychazi bez prestavek 4.39 km/h a s nima 3.86 km/h. Kdyz vezmu jen trasy s prevysenim aspon 1000 m na den (abych vyloucil rychlejsi trasy po rovine), tak je to 4.27 a 3.66. Zajimave je, ze to s prevysenim uz moc neklesa, kdyz dam 1500, tak je to porad 4.11 a 3.52.

apuka píše:V Alpach 3,5km/h je to stejne jako tady 5km/h.

Mne to vychazi 6.7 ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rychost chuze pri turistice, s batohem, v orkanu apod.

Příspěvekod mitau » čtv bře 15, 2018 17:20

mike píše:Kdyz vezmu jen trasy s prevysenim aspon 1000 m na den (abych vyloucil rychlejsi trasy po rovine), tak je to 4.27 a 3.66. Zajimave je, ze to s prevysenim uz moc neklesa, kdyz dam 1500, tak je to porad 4.11 a 3.52.

Pokud filtrujes jen podle kumulativniho prevyseni, tak se nedivim. Abys dal 1000m, tak uz jdes tempem, kterym vydrzis jit cely den bez vetsi unavy (samozrejme, ze vecer budes unaveny, ale pres den to moc necitis). A pak tak neni problem ujit ani 1500m. Clovek ve stejne lokalite ma casto velmi podobny prumerny sklon a kumulativni prevyseni je vic zavisle na celkove vzdalenosti nez na narocnosti konkretni trasy.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Rychost chuze pri turistice, s batohem, v orkanu apod.

Příspěvekod GreyMouse » čtv bře 15, 2018 17:23

@Mawenzi: Musíš rozlišovat příspěvky o rychlosti při turistice a ty, kde se chlapci chtěli pochlubit, jakou maximální rychlostí jsou schopní jít bez batohu na pár stech metrech po rovině ;-). Ale po městě tak běžně chodí asi málokdo. Já nemám ani těch 6 km/h (tuhle rychlost mám na sobě otestovanou na změřeném úseku v lese) a nemám pocit, že by mě na ulicích pořád všichni předcházeli. A pokud tě to potěší... našla jsem na mapě úsek, který jsem šlapala hodinu (manžel mi pak nahoře vyčítal, že kvůli čekání málem zmrznul); v Jeseníkách, takže taky žádný Alpy, Tatry apod. A měl jen 2,3 km. Sice do kopce, ale nijak šílenýho; jak jsem se dočetla na Koňské vyhlídce, jezdívaly tam kdysi koňské potahy s pivem. A šla jsem pořád až na tu krátkou zastávku na vyhlídce, kde jsem se stačila jen trochu vydýchat než jsem si přečetla, co tam píšou :oops:

mike píše:To je neco jako kdyz clovek kouka na horor a chyta se za hlavu, proc dotycna dela to nejhorsi, co muze udelat? :-k

My jsme v tý ulici bydleli. Jak jsem se měla dostat domů? [-(
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Rychost chuze pri turistice, s batohem, v orkanu apod.

Příspěvekod mike » čtv bře 15, 2018 17:30

mitau píše:Pokud filtrujes jen podle kumulativniho prevyseni, tak se nedivim. Abys dal 1000m, tak uz jdes tempem, kterym vydrzis jit cely den bez vetsi unavy (samozrejme, ze vecer budes unaveny, ale pres den to moc necitis). A pak tak neni problem ujit ani 1500m. Clovek ve stejne lokalite ma casto velmi podobny prumerny sklon a kumulativni prevyseni je vic zavisle na celkove vzdalenosti nez na narocnosti konkretni trasy.

Jj, vypada to tak. Ted jsem si jeste vsimnul, ze tam mam i Slovensko, konkretne Malou Fatru. To mi tam delalo trochu paseku, jelikoz teren je jiny, nez u nas. Vetsi prevyseni na mensi vzdalenosti a tudiz mensi rychlost. Vyrazeni zvedlo lehce prumery, ale hlavne se priblizil prumer medianu.

Zkusil jsem zvednout minimum na 2000 m a porad to dava 4.24 bez a 3.51 s prestavkama. Vsechny trasy maji pres 45 km a 10 hodin ciste chuze. Vsak jich taky moc neni ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rychost chuze pri turistice, s batohem, v orkanu apod.

Příspěvekod mike » čtv bře 15, 2018 17:30

GreyMouse píše:My jsme v tý ulici bydleli. Jak jsem se měla dostat domů? [-(

:roll: a jeste ho privede az domu...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rychost chuze pri turistice, s batohem, v orkanu apod.

Příspěvekod Mawenzi » čtv bře 15, 2018 17:34

vzhledem k tomu, ze mike je terminator tak to asi upresnim spis na to, ze beru beznou turistiku pro chciplyho kolenare, ne 3x za den na milesovku ze vsech 3 stran...

Ja to beru od oka, tak to asi budu mit spis max 3 :D asi sem se spletla, nez ze bych se blizila vasim trenovanym koncetinam. Jako vim, ze ste nekde resily treba ty vyskovy metry a tam vim, ze mam cca 300m/hod a i tak vypadam ze kazdou chvili budu mit infarkt:D

Asi by bylo taky zajimavy si to nekde zapisovat, protoze je samozrejme nerealny abych se zespod blizila nejpomalejsi rychlosti nekoho, kdo nachodi 5x vic nez ja za rok.

hlavne kdyz mike touhle rychlosti dava 45km, tak to ja bych zcela jiste umrela, to stihnu max tady na rovine u brna :D

Greymouse - no do kopce su pekelne pomala, musim to dohanet z kopce a po rovine. Do kopce nemuzu dychat, z kopce nemuzu na koleno a roviny dycky desne rychle skoncej :D

no ve meste me vsichni desne zavazi a vetsinou sem si vsimla ze predbiham i lidi co jdou evidentne svizneji, proto taky dost casto nechapu ty komentare treba u neodstatecne prodysnyho obleceni "do mesta dobry". Me kdyz to neda ve meste, tak venku urcite ne... pac venku kdyz mam krosnu a musim furt vsechno fotit je ta rychlost pohybu vyrazne nizsi :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Rychost chuze pri turistice, s batohem, v orkanu apod.

Příspěvekod Mawenzi » čtv bře 15, 2018 17:40

budu si muset nekde vyrazit na vylet, aby to byla fakt moje rychlost a ne zkresleny tim ze tady se ceka v kopcu, tady se ceka pod kopcem, tady se ceka u vyhlidky a tady se ceka na treti pivo :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Rychost chuze pri turistice, s batohem, v orkanu apod.

Příspěvekod mike » čtv bře 15, 2018 17:46

Do terminatora mam daleko, oodoow je terminator ;-) Tech tras nad 45 km a 2000 m mam presne 6...

Jinak odhadovat nema cenu, muzes se seknout opravdu hodne, chce to merit ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rychost chuze pri turistice, s batohem, v orkanu apod.

Příspěvekod Mawenzi » čtv bře 15, 2018 18:08

mike
tak kdyz vim, ze sem z vlaku vylezla v 10 a v 8 su na bivaku a usla sem 35km mezitim nebo ze sem od 7 do 7 byla na DT na trati a usla 44 km tak si myslim, ze na to mi skoro stacej prsty jedne ruky a mereni neni tak nutny. Ale jak rikam, mluvim o bezny turistice v CR. Co se divam treba na ukrajinu, tam to bylo tak lehce pres 2km, na cca 17km 1300 vyskovych prvni den.

jinak pro me ses terminator uz ty, oodoow to uz je nadterminator :D

na vsechny vylety si teda +/- tech 3,5 pocitam krz spoje a vychazi mi to dobre, jeste mi nikdy zadnej neujel :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Rychost chuze pri turistice, s batohem, v orkanu apod.

Příspěvekod GreyMouse » pát bře 16, 2018 0:29

mike píše: :roll: a jeste ho privede az domu...

Díval ses na nějaký dokument o zvířatech, kde se matka snažila odlákat predátora od hnízda s mláďaty? :-k Já teda myslím, že i v případě, že by můj stín nebyl náhodný chodec, tak mu nešlo o to najít a sežrat moje potomky a tudíž ho ani nezajímalo, kde mám hnízdo :D
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Rychost chuze pri turistice, s batohem, v orkanu apod.

Příspěvekod mike » pát bře 16, 2018 3:50

To jsem videl nedavno v realu :P Ptak poskakoval po silnici pred kockou a ta nechapala, co se deje :D

V hororu by te sledoval az domu a vratil by se tam pozdeji. Jak to vlastne dopadlo? Prezila jsi to? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rychost chuze pri turistice, s batohem, v orkanu apod.

Příspěvekod booze » pát bře 16, 2018 8:36

mike píše:Jak to vlastne dopadlo? Prezila jsi to?

Prehnizdil a ma ho zahnizdeneho doma. :mrgreen:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Rychost chuze pri turistice, s batohem, v orkanu apod.

Příspěvekod GreyMouse » pát bře 16, 2018 14:50

@mike: To měla zdegenerovaná kočka štěstí, že nenarazila na bojového ptáka jako byl náš papoušek. Ten se jednou chystal zaútočit na kočku, co se nám vetřela domů. Od tý doby co zvítězil nad plyšovým krokodýlem, měl totiž děsný sebevědomí :D

Nevzpomínám si, jak to dopadlo, je to už dávno :(( . Možná mě tenkrát dostihnul dřív než jsem stačila otevřít domovní dveře a jsem teď jenom váš zlý sen :twisted:


@booze: Kdyby šlo stínu o hnízdění, tak by se to asi tomu co byl v hnízdě dřív, nelíbilo :D
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Rychost chuze pri turistice, s batohem, v orkanu apod.

Příspěvekod mike » pát bře 16, 2018 17:58

GreyMouse píše:Možná mě tenkrát dostihnul dřív než jsem stačila otevřít domovní dveře a jsem teď jenom váš zlý sen :twisted:

To by mozna nektere veci vysvetlovalo :-k

GreyMouse píše:Kdyby šlo stínu o hnízdění, tak by se to asi tomu co byl v hnízdě dřív, nelíbilo :D

V realu vyzene silnejsi toho, co byl driv. V hororu by ho zabil jako prvniho ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rychost chuze pri turistice, s batohem, v orkanu apod.

Příspěvekod booze » pát bře 16, 2018 18:36

mike píše:To by mozna nektere veci vysvetlovalo

Taky ti poblikava svetlo, kdyz greymouse napise prispevek... 8-[
mike píše: V hororu by ho zabil jako prvniho

JJ sni jeho lahodne sladke ocni bulvy, vysusi si usi a da si je na privesek ke klicum od auta hned vedle kralici pacicky pro stesti a pak rozctvrtene torzo zabetonuje v zakladech domu. :D
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Rychost chuze pri turistice, s batohem, v orkanu apod.

Příspěvekod mike » pát bře 16, 2018 18:46

No, ted mi problikava varovne svetyklo v hlave, kdyz jsem si precetl tvuj prispevek :-k Zacinam chapat, proc tak utajujes svou identitu :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rychost chuze pri turistice, s batohem, v orkanu apod.

Příspěvekod booze » pát bře 16, 2018 19:12

:mrgreen:
Kdy mam dojit na tu navstevu? V orkanu, s batohem do ktereho se vleze 25kg... :twisted:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Rychost chuze pri turistice, s batohem, v orkanu apod.

Příspěvekod mike » pát bře 16, 2018 19:43

Orkan ma byt v nedeli, asi kvuli nemu na hory nepojedu, tak si muzes nekde pujcit Kajku a prijet :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rychost chuze pri turistice, s batohem, v orkanu apod.

Příspěvekod booze » pát bře 16, 2018 20:33

Co bude k jidlu? Kdyz mam hlad, tak jsem nervozni a pro kousek jidla bych vrazdil. :twisted:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Rychost chuze pri turistice, s batohem, v orkanu apod.

Příspěvekod mike » pát bře 16, 2018 20:34

:-k sousedka ma deti, co rady behaji a dupou po schodech... by se zabily dve mouchy jednou ranou. Nebo mozna i tri :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rychost chuze pri turistice, s batohem, v orkanu apod.

Příspěvekod booze » pát bře 16, 2018 20:43

Takze jsme se prave pozvali na nedelni obed k sousedce. Vyborne. :mrgreen:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Rychost chuze pri turistice, s batohem, v orkanu apod.

Příspěvekod mike » pát bře 16, 2018 20:44

Pujdu ji to rict 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rychost chuze pri turistice, s batohem, v orkanu apod.

Příspěvekod booze » pát bře 16, 2018 20:53

Nejaky rozumny cas, at me vychovatele nehledaji po cele Praze. Vychazky nejsou holubnik. [-X :twisted:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Rychost chuze pri turistice, s batohem, v orkanu apod.

Příspěvekod mike » pát bře 16, 2018 21:19

Napis, kdy mas vychazky. Doufam, ze ne moc brzo, zasadne nesnidam pred polednem [-X
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rychost chuze pri turistice, s batohem, v orkanu apod.

Příspěvekod GreyMouse » sob bře 17, 2018 0:10

booze píše:... a pak rozctvrtene torzo zabetonuje v zakladech domu. :D

A já věřila, že tu dobře metr hlubokou díru přes půlku ložnice máme kvůli tomu, že je potřeba vyměnit prasklé potrubí pod podlahou :(( . Ale u čtvrcení ani zahrábávání jsem nebyla (jen jsem míchala beton), takže doufám, že vyváznu maximálně s podmínkou 8-[
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

PředchozíDalší

Zpět na Pokec