Rychlost chuze pri turistice, s batohem, v orkanu apod.

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Rychost chuze pri turistice, s batohem, v orkanu apod.

Příspěvekod mike » sob bře 17, 2018 0:11

To uz je promlcene, ne? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rychost chuze pri turistice, s batohem, v orkanu apod.

Příspěvekod GreyMouse » sob bře 17, 2018 0:19

Vražda je po 20 letech promlčená? Tak to je skvělý, to se ani nemusím modlit, aby nového majitele nenapadlo dělat nějakou rozsáhlou rekonstrukci :D
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Rychost chuze pri turistice, s batohem, v orkanu apod.

Příspěvekod mike » sob bře 17, 2018 0:28

Myslim, ze jo, ale radej si to over. Nikoho jsem jeste nezabil, a tak jsem to nijak nezjistoval, jen to mam v povedomi z nejakych clanku. Zkus apuku :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rychost chuze pri turistice, s batohem, v orkanu apod.

Příspěvekod booze » sob bře 17, 2018 7:03

GreyMouse píše:takže doufám, že vyváznu maximálně s podmínkou

Podminka je pro slabochy. [-( Odsedis si svoje, vysekas se ve vezenskem fitku, naucis se vyrabet curo a nakonec budes mit origo vezenske tetovani. :smt023 Zadne hipsterske fake. :vom:
GreyMouse píše:Tak to je skvělý, to se ani nemusím modlit, aby nového majitele nenapadlo dělat nějakou rozsáhlou rekonstrukci

Nezapomen rict novemu majiteli, ze se nesmi prestat modlit. Jinak kdyby chtel, mam cislo na vyborneho vymitace. :P

btw u toho betonovani byl venku orkan? Jak rychle jste betonovali?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Rychost chuze pri turistice, s batohem, v orkanu apod.

Příspěvekod GreyMouse » ned bře 18, 2018 0:28

@mike: Apuka někoho zabil? Spíš bych čekala, že někdo zabije apuku :-k. Např. zaměstnanec reklamačního oddělení nebo majitel obchodu s botama :twisted:

@booze: To všechno funguje i v ženských věznicích? Abych se nenechala zlákat a pak mě nečekalo místo posilovny třeba vyšívání a místo tetování řeči o šminkách :?

Orkán bohužel nebyl, nevím ani kolik betonu jsme zpracovali za jednotku času :((. Aspoň ten batoh, kdybych si vzala... takhle jsem už zase úplně OT :oops:
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Rychost chuze pri turistice, s batohem, v orkanu apod.

Příspěvekod mike » ned bře 18, 2018 0:34

GreyMouse píše:Apuka někoho zabil? Spíš bych čekala, že někdo zabije apuku :-k.

No prave. Mas nejake jine vysvetleni pro to, ze jeste zije? :-k
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod dudy » sob kvě 26, 2018 5:07

Presunuto odjinud. mike

Michal82 píše:...Moje ,,základní,, vybavení na měsíc je cca 12kg a krom toho 3,3kg ,,tanku,, jak psal booze obsahuje i 4kg stan... A určitě nemám nejlehčí vybavení...




Si děláš prdel?
4,7 kg vybavení a oblečení na měsíc, notabene, jak tady rád zdůrazňuješ "mimo civilizaci"?
To mám na podzimní víkend a mám vychytaný UL vybavení...
Sis zase trošku zabájil, co?
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » sob kvě 26, 2018 7:04

dudy - naopak a prdel si nedělám.
Na těch 12kg se nabalim někdy kolem 13kg pokud beru třeba nesmeky a jiné věci které zas běžně nenosím.

K té váze potom připočti jídlo, vodu a benzín.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod remy77 » sob kvě 26, 2018 7:49

Toto fakt prestavam zase davat...

Michal82
Cim viac tu pises, tym viac sa uistujem, ze si druhy Ezop. Teda prvy internetovy.
Pred 3 rokmi si si nevedel vybrat ani len topanky, pred 2 si tu nahanal spacak, neskor batoh, poznas a komentujes snad vsetko a vsetky mizne vyrobky roznych znaciek, zijes z 300 g jedla na den, zbalis sa na mesiac do 12 kg a potom tu zajebes, kolko krat si kde bol na mesiac prec, kolko sto dni si odspal v spacaku, len mi za toho boha nejde do hlavy, kedy si to vsetko stihol, ked tu mas skoro denne prispevky...
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » sob kvě 26, 2018 8:29

remy77 tak jsme se pobavili ;)
Před třemi roky jsem si rozhodne uměl vybrat boty ostatně si je kupuji dost často, na forum jsem přišel jelikož jsem hledal výbavu do vlhka - pokud si vzpominas chtěl jsem synteticky spacak po špatných zkušenostech s běžným peřím ve vlhku - pak mi tu kdosi napsal ze se začlo dělat HP ať to vyzkousim - byla to asi rok novinka - tak sem to vyzkoušel. Batohy jsem jen za ty 3 roky co sem chodím koupil 4
A ano se 300g jídla na den se dá přežít - zvláště když jde o dehydratovanou stravu - když se chci najíst víc beru si 500g.

Proste z té běžné ,,středoevropské,, turistiky jsem před 3 lety přešel na jiné pojetí a proto mě zajímalo par věci - bohužel většina lidi zde sama nic takového neprovozuje a proto je to věcný důvod hádek.

Mě jen udivuje, ze jakmile vám dojdou rozumné argumenty k nějakému kousku vybavení o kterém se diskutuje tak začnete řešit vše okolo jen ne to co se řešilo.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » sob kvě 26, 2018 8:33

remy77 - jak jsem tu psal - počítáte tu zkušenosti na základě toho jak kdo dlouho chodi na forum - opravdu si myslíš ze jsem ven začal chodit před 3 lety?
Jak jsem tu psal ven chodím 20 let jen jsem nechodil na tohle forum. Zajímavé ze jak někdo mohl bez vašich rad existovat a teď si dovolí je ještě rozporovat.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » sob kvě 26, 2018 22:05

booze

ano je, kdo by napsal nejaky hate na batoh, za ktery dal nemalou castku. To se bohuzel v dnesni dobe moc nenosi.

Na to bych ti mohl říct:

A pro koho je ten batoh moc drahej tak si hledá důvody proč je špatnej.

——
Věř tomu, že kdybych s batohem nebyl spokojen tak to napíšu, stejně jako mě zklamala top řada GTX oblečení od Milletu o tom jsem také napsal a naopak od Milletu mám rad SS bundu a fleece které slouží překvapivě dobře.

To je jen takové ,,čecháčkovské,, když jsem za to dal balík tak nebudu říkat že je to špatné, ještě by se mi smáli, že sem vyhodil peníze.
Lidi za kopečkama k tomu mají jiný přístup a když něco není dobré tak to řeknou.

Dá se dohledat plno recenzi kde tomu batohu bylo lecos vytýkáno a že měl z počátku problémy jako kluzkou látku na vycpávkách nebo trhající se spodek od výstuh - obojí je dnes odstraněno.

Stejně tak jako se dá dohledat to že s tím batohem lidi dávají pochody v polárních oblastech, tropech, nebo s 30kg Mont Blanc či přechody přes velká pohoří. A že to jsou lidé kteří měli předtím mnoho batohů od firem jako Lundhags, Expeed, Helsport, Häglöfs, OXO, Arcteryx, Norröna, Bergans....
(Někdo to tu zmínil zda si tu Kajku nekoupí někdo jen proto, že je drahá)
——

Ale jo bude lepší to dál neřešit, jen je škoda žes neřekl kde jsis ten batoh k otestování půjčil, protože byť vím kde půjčit lze tak 65l verzi nepůjčují a je ke zkoušce jen v 85l - já si ho totiž také chtěl v 65l zapůjčit ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » ned kvě 27, 2018 0:46

booze píše:Dobre, muzes udelat hlasovani jestli je ten muj popis k necemu.

Hlasuju pro ;-)

remy77 píše:Cim viac tu pises, tym viac sa uistujem, ze si druhy Ezop.

Za mne Baron Prasil ;-)

Michal82 píše:bohužel většina lidi zde sama nic takového neprovozuje a proto je to věcný důvod hádek.

Uz jsem to jednou psal a pisu znovu: duvod hadek s tebou neni to, co pises, ale jak to pises. Tvuj priserny zpusob "diskuse". Zrovna tady. Booze napsal svou zkusenost a ty vyvadis jako hystericka fanynka, ktere znectili idola. Zkusenost je jina, nez tva, ale to je naprosto normalni. Smir se s tim, ze jsou lidi, co vidi veci jinak nez ty, tohle forum je mimo jine o vymene zkusenosti. Ne o nekritickem fandeni cemukoliv a prekriceni tech, co nefandi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » ned kvě 27, 2018 7:00

Mike hele a umíš si obhájit svůj názor nebo jen vždy přitakávat když se to hodí?

Já jen, že ses pořád nevyjádřil k tomu, že je podle tebe PE vzduchotěsná tkanina.

Ale chápu bylo lepší vyklidit pole ;)

Já boozemu jeho názor neberu, mě prostě přijde divný to, že batoh který je určen na velké zátěže hodnotí negativně v tom smyslu, že je předimenzovaný a přitom v něm tu velkou zátěž vlastně ani nevyzkoušel čímž to vlastně jaksi postrádá smysl.
Že zádovej systém, který se dá nastavit v takovém rozpětí, že batoh může nosit někdo se 160 i 200 cm a pokud si s tím pohraje dá se nastavit spoustu různých poloh včetně šíře ramen hodnotí jednoznačně negativně - asi jako jediný - ano pokud se nastaví špatně pohodlné to být nemůže.
Že vlastně ani neřekl kde a v jakém terénu ten batoh testoval, ani kde si k testu tu 65 zapůjčil přesto že jsem jí scháněl po celé ČR a v této velikosti se prostě nepůjčuje - pro mě by to bylo zajímavé info a několikrát jsem se na to boozeho ptal.
Taky nepřidal ani žádnou fotečku s tím jak měl batoh naložený nebo s ukázkou míst které mu vadí....
A celé to kategoricky několikrát završil tak, že jde o batoh vhodný akorát tak do lesa pro kotlíkáře - což vzhledem k té ,,zvláštní recenzi nerecenzi,, je dosti silné stanovisko.

Tak pardon že jsem k tomu měl taky komentáře - jako někdo kdo ten batoh opravdu používá.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod remy77 » ned kvě 27, 2018 9:34

Michal82 píše:remy77 - jak jsem tu psal - počítáte tu zkušenosti na základě toho jak kdo dlouho chodi na forum - opravdu si myslíš ze jsem ven začal chodit před 3 lety?
Jak jsem tu psal ven chodím 20 let jen jsem nechodil na tohle forum. Zajímavé ze jak někdo mohl bez vašich rad existovat a teď si dovolí je ještě rozporovat.


No pokial viem, ty si tu tych rad hladal neurekom. Nemal si sajnu o nicom. Este pred 4 rokmi si bol nadseny z prvej tury v Alpach, nerozoznal si B a D topanky, goretex premokal za hodinu. Spacak a stan si kupoval do kempu, aby si mal kde spat ked pojdes na ostrovy za pracou. Balit si sa chcel do 30 l batoha. Spat si chcel v 1,5 kg syntetike aj v -20, namiesto karimatky pouzivat iba alumatku, pri Devolde Expedition si sa pytal, ci ti bude v poho pri -5 aj -50, ak si zhanal spacak a odporucili pozriet na Primu, tak si odpisal, ze TV si nevidel pol roka...
A teraz po 3 rokoch si odbornik snad na vsetky svetove znacky a vybavenie, mas za sebou mesacne tripy po ostrovoch - hlavne ze tu denne vypisujes picoviny ako vyzijes s 300 g jedla jedla (mimochodom je to cca 1200 kcal pri deh. jedlach), za ked mas pohodlny batoh, tak aj 30 kg je malina, chodis po horach 6 km/h, zbalis sa pri 4 kg stane a 3,5 kg batohu do 12 kg, stanujes v orkane...

To fakt si myslis, ze tu su vsetci jebnuti a budu ti to zrat?
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » ned kvě 27, 2018 9:58

remy77 ne myslím si že jeblo tobě - beze srandy.

Ty ses nikdy neptal jestli jsou lepší ty nebo ty boty nebo nějaké jiné vybavení na základě toho, že někdo jiný už to otestoval a td?

Vypisujes blbosti absolutně vytržené z kontextu a s přimyšlenými souvislostmi.

Kdo chtěl spát v syntetice při -20? Možná se ti o tom zdálo. Syntetiku sem chtěl kvůli vlhku což byl do nástupu HP celkem logicky požadavek a je stále pokud nechceš dat za spacak více peněz.

Pěnovou karimatku sem si koupil loni po samonafukovacce a nafukovacce a do 30l batohu jsem se nabalil s lehkým vybavením když ste tu všude začli o UL a velmi rychle zjistil ze UL mi zde nefunguje a vrátil se zas k jinému druhu vybavení.

A to ze nejste schopni se s UL nabalit do 12kg je vaše neschopnost nebo pohodlnost - já to s UL zvládal do 8kg a na těch 12 to zvládam i s těžkým stanem a batohem. Mnohokrát sem zde psal ze řešíte gramy ale taháte sebou spoustu blbosti které k opravdovemu přežití venku nejsou vůbec potřeba.

U devoldu sem se opravdu neptal zda v něm bude teplo v -50 :D spis sem řešil zda v něm nebude vedro kolem 15 stupňů - a hle nosím triko i v 25.

A to co zvladam obejít - nevím jak ty ale já proste nemusím hakovat v práci každý den, týden, měsíc.... když chci tak si proste udělám volno - a ze sem píšu - nevím zda to k tobě došlo ale psát na forum se dá i bez počítače.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » ned kvě 27, 2018 22:56

Michal82 píše:Mike hele a umíš si obhájit svůj názor nebo jen vždy přitakávat když se to hodí?

Coze? TVL, ja tady roky pisu a obhajuju sve nazory mozna nejvic ze vsech, ty jsi fakt uplny mimon.

Michal82 píše:Já jen, že ses pořád nevyjádřil k tomu, že je podle tebe PE vzduchotěsná tkanina.

Co sem pletes PE? O tom jsme diskutovali jinde a ukazalo se, ze nemas ani paru o tom, jak funguji membrany, ale o to vic mas reci. Vsechno podstatne jsem ti napsal a jestli to nechapes, tvuj problem. Nevidim zadny duvod ztracet cas s tvym nedostatkem vedomosti, dovzdelej se sam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » pon kvě 28, 2018 6:37

Ano diskutovali sme o tom jinde a ukázalo se ze jakmile ti polozim primitivní otázku - pro tebe takového vědce - tak nedokazes jednoduše odpovědět - je to vzduchotesny materiál - ANO nebo NE.

To je cele mike - nic víc nic min.
Klidně to tam přesun zde to opravdu nemá co dělat. Jen tam jsi jaksi ,,raději neodpověděl,,.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod remy77 » pon kvě 28, 2018 10:11

Michal82 píše:Ty ses nikdy neptal jestli jsou lepší ty nebo ty boty nebo nějaké jiné vybavení na základě toho, že někdo jiný už to otestoval a td?


Michal82 píše:Vypisujes blbosti absolutně vytržené z kontextu a s přimyšlenými souvislostmi.


Dal som si tu namahu. Mas to aj s casmi a datumami. Snad mi mike prepaci ... :lol:

Michal82 píše:Kdo chtěl spát v syntetice při -20? Možná se ti o tom zdálo. Syntetiku sem chtěl kvůli vlhku což byl do nástupu HP celkem logicky požadavek a je stále pokud nechceš dat za spacak více peněz.


citaj, co si pisal:

Michal82 píše:od Michal 82 »stř kvě 6, 2015 22:12
Ahoj co od Milletu Baikal 1100 ? Na Skotsko (Skye) v létě v zimě a Alpy spíše víkendy přes léto, plus ČR tak nějak možná i v zimě.
Chtěl bych hlavně syntetiku kvůli Skye - mokro.
Udávané rozmezí 5/0/-16 mohlo by to stačit ?
V kolika by se tak ve ,,zdraví,, (rýmu nepočítám) v tom dalo přespat když se člověk obleče - jestli by šel použít i na nějaké ty zimní noci na horách ve stanu.
Nebo vyšší model Baikal 1500 - 1/-4/-21 ale zároveň se bojím že zabere už moc místa.


Michal82 píše:od Michal 82 » stř kvě 6, 2015 22:27
No koukal jsem udávaj u 1100 že veme 8,5l a 1500 je 10l to se zas nezdá tolik rozdíl. Váha cca 1170 versus 1550
Jaký by jste brali, nebo obecně na jaký teplotní rozmezí se koukat?


Michal82 píše:od Michal 82 » čtv kvě 7, 2015 9:00
Četl jsem a je mi jasný že první číslo je komfort pro ženu druhé pro otužilého muže a to třetí znamená že se nevyspím.
Ano v zimě je u nás -20 běžně pro tyhle teploty sem počítal ten extrém - prostě oblečenej přespat.
Zatím jsem nějak nenašel syntetický spacák s komfortem -20 a rozměry abych ho se stanem a základním vybavením narval do batohu. Můžete dát typ?
Prvotní pro mě je to Skotsko - vždy pár měsíců v kuse - v zimě tu je 0-10 nad nulou možná občas -5 ranní mrazíky, v létě 10-20, tak sem si říkal, že ty dva by cca mohli vyhovovat. Letní Alpy někde dolejc ve stanu nebo na chatě asi taky nebude -20 a ta ČR tam by šlo Max o víkend.
Ale rád si nechám doporučit teplejší - jen to nesmí být peří.


Michal82 píše:od Michal 82 » čtv kvě 7, 2015 11:51
Jde mi o to zda když je komfort -5 a venku bude -5 v tom bude opravdu v dobrém spodní vrstvě fajn a při navlečení se v tom těch -20 dá přečkat. Kdybych chtěl spacák jen na víkend na horách koupím péřák od Sira, ale na Skye v něm budu několik měsíců.


A topka:
axi12 píše:
Michal82 píše:Jde mi o to zda když je komfort -5 a venku bude -5 v tom bude opravdu v dobrém spodní vrstvě fajn a při navlečení se v tom těch -20 dá přečkat.

Ne, nedá. Teda přečkat jo, ale nebudeš spát, ale klepat kosu. Pokud koukáš na primu, tak si ten komfort sniž tak o pár stupnu, viz. debata zde na foru.


Michal82 píše:od Michal82 » čtv kvě 7, 2015 13:01
Na Primu? Nechápu... Na TV sem půl roku nekoukl.



Michal82 píše:Pěnovou karimatku sem si koupil loni po samonafukovacce a nafukovacce a do 30l batohu jsem se nabalil s lehkým vybavením když ste tu všude začli o UL a velmi rychle zjistil ze UL mi zde nefunguje a vrátil se zas k jinému druhu vybavení.

Prekrucas ty, Pisal som, ze si chcel na spanie namiesto karimatky pouzivat alumatku.

Michal82 píše:od Michal 82 » čtv kvě 7, 2015 13:01
Karimatku asi ani ne spíše záchranářskou alu fólii. Nebo něco takového silnější.


a este k tomu 30 l batohu:

Michal82 píše:od Michal 82 » čtv kvě 7, 2015 11:10
Chlapi já to upřesním - do toho batohu nechci narvat jen spacák a stan, ale i oblečení, pití, jídlo (žeru jak tank) náhradní lehké boty (Boulder X)
A teď beze srandy to musí vejít do BD Speed 30.
Takže 20l spacáky prostě neexistují....
Takže asi spacák do 10l a řešit třeba Devold Extreme a v zimě prostě chodit spát v tom v čem budu chodit. O_O


Michal82 píše:A to ze nejste schopni se s UL nabalit do 12kg je vaše neschopnost nebo pohodlnost - já to s UL zvládal do 8kg a na těch 12 to zvládam i s těžkým stanem a batohem. Mnohokrát sem zde psal ze řešíte gramy ale taháte sebou spoustu blbosti které k opravdovemu přežití venku nejsou vůbec potřeba.


Vyzvali ta, aby si napisal gearlist, ale namiesto aby "prezradil" co nosis (a mozno by sme sa od teba nieco naucili) toho tu tocis len o tom jednom, ako sa s 3,5 kg batohom a 4 kg stanom zbalis do 12 kg.

Michal82 píše:A to co zvladam obejít - nevím jak ty ale já proste nemusím hakovat v práci každý den, týden, měsíc.... když chci tak si proste udělám volno - a ze sem píšu - nevím zda to k tobě došlo ale psát na forum se dá i bez počítače.


Viem, ze existuju mobily, ale ak chodis na mesacne treky po divocine tak to by len powerbanka mala 2 kg. Jedine zeby si uz bol aj macher na veternu energiu a dobijal mobil v orkane...

PS:
Nasiel by som tu toho este vela dokazov k tvojmu syndromu Barona Prasila, len to by som musel tahat nadcasy pri tom objeme kecov
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Pierre111 » pon kvě 28, 2018 10:48

Remy77: tady si dal někdo práci. :D
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » pon kvě 28, 2018 11:20

Pierre111 dal si dost práce ale asi ho zklamu - remy77 copak se ti nelíbí?

Ten spacak byl zcela logicky.
Požadavek na syntetiku dokud sem nevěděl o tom ze už je HP. Takže to je ok.
A teplotní rozmezí?
Ano zcela odpovídalo tomu ze ve Skotsku jsou teploty v zimě tak 0 max čas od času -5 a dotaz na to když se nabalis zda se dá ve spacaku přečkat ta teplota extrému kdybych ho použil v ČR kde mas většinou v zimě poslední dobou kol 0-5 ale občas to jde na -20 tak kdyby mě potkala taková noc.
Já na tom nevidím nic zvláštního.

Alumatka - ano sak sem ji v ČR léta používal a jelikož bylo na mé prvoplanovane období - Skotsko koncem léta - v noci 10-5 tak nějak se to dá použit. S obyčejnou evazotkou a alumatkou sem spaval v -15°C ano ten komfort by nebyl velký ale nafukovackam sem moc nevěřil.
Pak sem měl samonafukovacku pak nafukovacku pak sem ji píchl a od té doby už na to nevlezl a mám penovku.

Batoh - já sem ale už parkrat psal co nosím - tuším fps sme to řešili - došli ste k tomu ze si neberu sebou věci které si berete a ze sebou nemám spoustu náhradního oblečení - ze by vám to nevyhovovalo. Mě jo.

Remy77 tak jestli budeš hooodne chtít já ti to snad vypisu znovu ano?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod GreyMouse » pon kvě 28, 2018 12:47

@remy77: To je nějaká účelovka, ne? :lol:

Ono stačilo tohle:
Michal82 píše:Před třemi roky jsem si rozhodne uměl vybrat boty ostatně si je kupuji dost často, na forum jsem přišel jelikož jsem hledal výbavu do vlhka
...
Jak jsem tu psal ven chodím 20 let jen jsem nechodil na tohle forum.

a k tomu si dohledat Michalův první příspěvek na fóru:
Michal82 píše:...
Potřeboval bych poradit s výběrem vybavení to se budu ptát i jinde nicméně tady bych rád začal u botiček. O víkendu jsem byl v Alpách a současné obyčejné ,,rádoby outdoorové,, boty po cca měsíci používání v horším počasí ve městě tento jednodenní výlet nepřežily.

Takže bych rád koupil něco kvalitního co ty Alpy dá v pohodě. Jelikož budu postupně pořizovat i jiné vybavení koukal jsem se tak obecně po různých značkách a dost mě svým portfoliem a kvalitou - na omak - zaujala značka MAMMUT - ono jich asi bude více kvalitních, ale jakožto nováček jsem se o to nikdy moc nezajímal a toto mám tak nějak v podvědomí.
...
Jinak ty Alpy budou párkrát do roka - teď jsem byl poprvé a úplně mě to nadchlo...

... chybně byly jen ty tři roky (správně skoro čtyři), jinak bylo hned zřejmé, komu slouží líp paměť :D


@Michal82: Podívej, nikdo ti nebere, žes třeba za ty čtyři roky, co jsi na fóru nasbíral spoustu outdoorových zkušeností, klidně můžeš mít i jiné preference než většina ostatních, problém je, jak to prezentuješ. Čtyřkilový stan a tříkilový batoh si nejspíš moc lidí nepořídí, ale tvoje zkušenosti s hydrofobním peřím jsou určitě zajímavé pro řadu čtenářů. A mě by třeba zajímalo, co si sebou na měsíc bereš, když se se spaním, vařením, oblečením a dalšíma drobnostma (hygiena, lékárnička, mobil, peněženka...) vejdeš do necelých 5 kilo (možná jsi to někde napsal, fps, v takových případech dává odkaz na svůj starší příspěvek, aby to nemusel znova vypisovat). Třeba by se mi něco z toho hodilo, třeba ne, kdyby to znamenalo, že váha hygieny + náhradního oblečení oblečení se blíží nule, těžko takhle soudit, když podrobnosti nenapíšeš, protože seš dotčenej, že někdo má na něco jinej názor než ty a další ti připomene, cos tady psal před pár lety. Chápu, že někdy se debata vyostří a člověk pak třeba v obraně reaguje zbytečně útočně a kope, když je zatlačenej do kouta, ale třeba v boozeho recenzi žádný osobní útok nevidím. Popsal z jeho pohledu plusy a minusy batohu a na závěr, proč on by si tenhle batoh nevybral. Ale netvrdil, že tím pádem nemůže vyhovovat nikomu. A pro případné zájemce jsou to určitě důležitější informace než jednoznačná chvála výrobku.

Já myslím, že když se pokusíš trochu omezit přehánění a nebudeš si všechno brát osobně, tak bude líp tobě i ostatním :). A kdybys ještě přestal psát všechny uvozovky dole a začal používat atd. místo a td, budou se tvoje příspěvky číst mnohem líp ;-)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Pierre111 » pon kvě 28, 2018 13:14

Tak já myslím, že chtěl spíš poukázat na to, že před třemi lety jsi tu byl nový a dle dotazů jsi této problematice moc nerozuměl, což se mu aspoň za mě docela povedlo. GreyMouse dokonce našla další tvé příspěvky, které na tohle ukazují. ;) Myslím, že není oč se hádat. Ono by asi hodně lidí zajímalo, vybavení, které s sebou nosíš a i v jeho váhou případně.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » pon kvě 28, 2018 14:12

Hele a tvrdil jsem někde že jsem dřív používal nějaké lepší outdoorove vybavení nebo se zajímal o nějaké značky a jejich výrobky a td?

Nebo jsem řekl ze jsem dřív používal vesměs maskace a Kanady - které mi třeba sloužili radu let narozdíl od levných ,,outdoor,, bot - a td co se dalo a par starých věci?

Hm....?

Nebo je to tak ze v tomhle se ven chodit nedá?
A nebo zkušenosti s pobytem venku souvisí se znalosti vybavení jaké je zrovna na trhu?

A ano za ty 3-4 roky mě některé značky zaujaly a začal jsem se o to zajímat víc než predtim kdy mi to bylo fuk.

Tvrdím zde někdy ze je špatnej výrobek kterej sem sám nevyzkousel?
Nebo debatuji o tom co jsem si sám vyzkoušel?

Mas pravdu účelové to je.....

Zajímavé je že jasnou odpověď jsem nedostal ani od mike v jiném tématu ani od booze zde kde jsi zázračně vypůjčil batoh na test který vlastně žádný obchod v ČR v uvedené litráži nepůjčuje - zato se tu řeší vše okolo.

——
Batoh 3,3
Stan 3,8
Spacak 0,9
Karimatka 0,7 (63x196)
Vaření 1,4 (vařič, láhve, křesadlo, hrnec, termoska, lžíce)
Oblečení 1 (devold, trenky, ponožky, mikina, pončo)
Drobnosti + hygiena 1,1 (klesticky na nehty, nožík, žiletka, mýdlo, kartáček, pasta, paralen, náplast, uhlí, micropur, papír, kav. filtr, powerbanka a kabel)

Cca 12,2kg - někdy si beru jiné věci někdy toho vemu víc třeba na zimu potom je to kolem 13kg.

Potom připočti benzin, vodu, jídlo.
——

Ale nepochybuji o tom, že to bude zas všem vadit ;)

Kompas a mapa jsou v kapse u mě - vlastně i ten nozik a kapesník.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod GreyMouse » pon kvě 28, 2018 14:48

Dík za seznam. Koukám, že se mi to nějak zásadně neliší (když vynechám batoh a stan) až na to oblečení. Mám víc i na květnový víkend :((. Holt ženská, no... tohle asi nemá řešení :-k. Hormonální terapii, kvůli tomu podstupovat nebudu :D
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Pierre111 » pon kvě 28, 2018 14:56

Na hormonální terapii zapomeň, já mám na víkend taky víc oblečení, ono je to tak totiž normální :D.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod GreyMouse » pon kvě 28, 2018 15:08

No, někdy by se to omezit dalo, náhradní tričko, ponožky a větrovku jsem třeba z batohu vůbec nevytáhla a prošívaná bunda sloužila jen jako polštář. Vzala jsem si ji jako rezervu, kdyby Viking 300 nestačil, ale jak začalo letos léto už v dubnu, tak na nic víc nebyla potřeba. Ale zase hezky vycpe vršek batohu (45 + 10 l, ať nejsem úplně OT), takže vlastně posloužila hned dvakrát :D
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » pon kvě 28, 2018 15:18

Taky jsem vcera vetrovku a merino s dlouhym z batohu vubec nevytahnul, ale minuly tyden oboji najednou. V noci byla na Milesovce docela kosa a foukalo a ja jsem se potreboval na chvili natahnout (na stole), abych si srovnal zada. Jednou to potrebujes, jindy ne, ale predem to nevis, a tak to nosis pokazde. Aspon ja teda ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » pon kvě 28, 2018 15:43

Šedá myš - jako polštář mám obal od spacáku - je vzduchotěsný - zaroluju a mám vzduchový polštářek.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod GreyMouse » pon kvě 28, 2018 15:58

Když já mám v batohu spacák v igelitce, tu asi neukecám, aby se stala na noc polštářkem :D

Ale jinak dobrý. A ráno nemusíš hledat, do čeho spacák zabalit :)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

PředchozíDalší

Zpět na Pokec