Vlakem, autem nebo letadlem?

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Dolomity

Příspěvekod grco » pon kvě 15, 2017 20:00

A jak sa v tom ma akoze clovek vyznat v tychto priblblych zlavach? To aby som nic ine nesledoval, len zlavy na CD, jak dochodci v Lidli...

Len dalsi dovod preco srat na vlaky...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Dolomity

Příspěvekod mike » pon kvě 15, 2017 20:14

Nic sledovat nemusis, zrovna tohle je celkem jednoduche. Kdyz obcas cestujes vlakem, tak si poridis kartu s IN 25, ta se vyplati skoro kazdemu. Na ni mas automaticky ten Rail+. Vcasne jizdenky do zahranici ti vyplivne eshop sam od sebe. Tohle ti v podstate staci, vylepsit se to sice jeste obcas da, ale uz to nejsou tak velke rozdily a muzes se na to vykaslat.

Treba jak jsem psal vys, ze mne Praha - Sillian vyjde (s IN 50) na 458 Kc, kdyz koupim dve jizdenky Praha - Tabor a Tabor - Sillian. Kdybych koupil jednu, tak to bude 521 Kc, coz je 63 Kc rozdil a kdybych mel jen IN 25, tak jen 26 Kc, to nemusis resit.

No a jinak ti apuka jiste vysvetli, ze kdyz chces jezdit vlakem, mas si nejdriv nastudovat vsechny podminky :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dolomity

Příspěvekod grco » pon kvě 15, 2017 20:25

Dakujem, radsej pojdem autom...

Fakt ten system musi byt uplne genialny, ked je levnejsi kupit si 2 jizdenky praha - tabor a tabor - neco, ako 1 jizdenku priamo praha - neco, aj ked nakoniec pojdem uplne tymi istymi vlakmi :D

Preco to kazdemu zjednodusit, ze? Cim komplikovanejsie tym lepsie!
Naposledy upravil grco dne pon kvě 15, 2017 20:27, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Dolomity

Příspěvekod mike » pon kvě 15, 2017 20:26

To bylo jasne od zacatku :twisted:

edit: kdyz vis, jak to funguje, tak je levnejsi delena jizdenka naprosto logicka ;-) No a jelikoz mne jako programatora zajima, jak veci funguji, tak to vim a kdyz se mi chce, tak to i vyuziju.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dolomity

Příspěvekod grco » pon kvě 15, 2017 20:30

A nie je najlacnejsie kupit si samostatne jizdenky medzi kazdymi 2 po sebe iducimi zastavkami? Ze ich budem mat 50 tych jizdenek? To nebude najlacnejsie?

Tipoval by som, ze to ti dementi, co prevadzkuju vlaky, su schopny vymysliet...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Dolomity

Příspěvekod grco » pon kvě 15, 2017 20:37

Ked viem jak to funguje? Akoze ked viem, ze to vymyslel nejaky magor, tak to nejakym sposobom moze davat zmysel?

Proste to ma byt od km a hotovo. 1km = 1kc napriklad u CD, 1.50kc napriklad u OEBB.

A ked jedu Praha - Salzburg - Innsbruck, z toho Praha - Salzburg (400km) je CD vlak a Salzburg - Innsbruck (200km) je OEBB vlak, tak budem platit 400*1 + 200*1.5 = 400 + 300 = 700kc za celu cestu a hotovo. A je jedno, ci si kupim 1 jizdenku, alebo ju rozdelim na 10. No vlastne ani nie, naopak na kazdu jizdenku by som dal nejaky pausalny poplatok, aby si magori nekupovali 10 jizdenek, ale 1, jak normalni lidi.

To je jediny logicky system, nie ten bordel, co v tom maju...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Dolomity

Příspěvekod mike » pon kvě 15, 2017 20:46

Dovedu si prestavit situaci, kdy to tak nejlevnejsi bude :twisted: Ale hledat ti to fakt nebudu (a nebude jich 50, na to je CR moc mala, spis 2 - 3). Zas musis vedet, jak to funguje a pak bys to jiste vymyslel sam. Vlastne by se dal napsat optimalizator jizdenek CD, nechces se do toho pustit? 8)

Deleni v Tabore neni zamer, ale side effect. Kdyz se nad tim zamyslis, tak ti mozna dojde, jak to vzniklo ;-)

Jsou horsi veci. Jednu dobu bylo levnejsi koupit jednicku z Teplic do Prahy na Hlavni nadrazi, nez do Holesovic, ktere jsou po trase bliz (coz mi poradili v Teplicich na pokladne :)). Taky side effect, ale debilniho ceniku, nastesti uz to zrusili.

Jinak ti nic nebrani pouzit tvuj jediny logicky system, pro zakladni jizdne to tak samozrejme funguje. Akorat je to nejdrazsi moznost. Je ciste na tobe, jestli chces jet logicky nebo levneji ;-) Sam po CR tyhle veci obvykle neresim, jelikoz jde o par korun a nestoji mi to za to. U Rakouska je to ale jine, do Sillianu by zakladni jizdne bylo 2461 Kc, coz je 5.4x vic, neboli platim jen 19 % tve jedine logicke ceny. A to uz mi za trochu premysleni stoji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dolomity

Příspěvekod grco » pon kvě 15, 2017 20:48

Nebudem premyslat nad somarinami :)

Ked jedu autem, tak to stoji rovnako, ci sa zastavim v Tabore alebo nie :D
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Dolomity

Příspěvekod mike » pon kvě 15, 2017 20:49

Ani kdyz bude v Tabore pumpa, kde bude o 80 % levnejsi benzin? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dolomity

Příspěvekod grco » pon kvě 15, 2017 20:55

Nie, ani vtedy, pretoze na podozrivo lacnych benzinkach netankujem. Takze by som ten benzin aj tak nenatankoval.

Ja vlastne netankujem na ziadnych podozrivych benzinkach. Tankujem vacsinou na OMV, a ked neni OMV, tak na Agip, Shell, alebo BP. Na inych len v case velkej nudze. :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Dolomity

Příspěvekod apuka » úte kvě 16, 2017 7:31

A co udelas, kdyz jedes po dalnici v A, mas napr. u OMV (i vsech ostatnych) benzin za X penez, kdyz sjedes z dalnice 1km, mas tam OMV a mas tam benzin o 30-40 centu (nekdy i znacne vice) levnejsi? Samozrejme, kdyz o tom vis.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Dolomity

Příspěvekod apuka » úte kvě 16, 2017 7:32

Jinak nebylo by vhodne celou diskusi o vlacich a aute presunout do vlakna o vlacich?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Dolomity

Příspěvekod ratel » úte kvě 16, 2017 7:52

mike píše:
Asi nejel, jih Italie mne nelaka, na mne je v lete moc horko i na severu. Teda, byl jsem na Sardinii, ale u more. Kdyz jsme zkouseli trochu chodit po kopeckach hned u more, tak to bylo narocne prave kvuli vedru.


to delas chybu, od Rima na jih jsou moc pekne kopce bez lidi, i Dolomity tam jsou :-) treba Parco dell’Aspromonte a Dolomiti del Sud . A horko je tam jen v cervenci a srpnu, minuly tyden byly na severnich svazich v 1700 mnm jeste snehove pole.
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Dolomity

Příspěvekod grco » úte kvě 16, 2017 7:59

@apuka: Najdi mi OMV benzinku v Rakusku, 1 km od dalnice, ktora ma o 40 CENTOV!!! lacnejsi benzin ako OMV na dalnici :D

Ty si uplne mimo... Samozrejme tam rozdiely su, ale tak 10 centov, co neriesim. Tankujem na dalnici, ked potrebujem. Nevyhladavam levne benzinky, jak dochodca akce v Lidlu...

Ci ma plna nadrzi stoji 1500kc, alebo 1650kc, to je mi uz jedno, zanedbatelny rozdiel. Nestoji mi to za zjizdeni z dalnice a zbytocne starosti.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Dolomity

Příspěvekod grco » úte kvě 16, 2017 8:02

Inak dalsia uzasna prihoda s CD, proste mi to neda, tak si s tym ich webom hram...

Maju tam sekci ze "Nejlevnejsi jizdenky", napriklad Brno - Hamburg od 658kc.

Kliknem PRIAMO na ten odkaz, vyhodi mi to 5 roznych jizdenek, cena kazdej 4148kc! :D hahaha, demence fakt
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Dolomity

Příspěvekod pickard » úte kvě 16, 2017 9:37

Jsme těžce offtopic, navrhuji ustřihnout a přesunout.

Železniční tarifní systému jsou, přiznávám, také jeden z důvodů, proč to nepoužívám. Samozřejmě uznávám, že do toho lze proniknout za užití kombinace inteligence a šamanství.
Podobně jako grco, nechci. Odrazuje mne to z principu. Nerad obchoduji se subjekty, které mají kryptickou cenovou politiku.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Dolomity

Příspěvekod pickard » úte kvě 16, 2017 9:41

Teď jsem si vzpomněl na výborný opatření z Anglie. Tam mají taky kryptický jízdenky, a to i vnitrostátní. Je třeba časté, že lístek dál (do velkého města) je levnější než lístek blíž (někam do Armpit upon Thames). To by našinec vyřešil tak, že si koupí ten lístek daleko, ale pak prostě vystoupí dřív.

Ha! Kam s tím na její veličenstvo.

Na nejednom malým nádraží jsou turnikety i na cestu ven a prostě vás to nepustí, když jste vystoupili na dřívější stanici.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Dolomity

Příspěvekod grco » úte kvě 16, 2017 10:18

@pickard: to maju na tvoju vlastnu ochranu, ked si si kupil listok inde, tak aby si sa nahodou nesplietol a nevystupil inde ako si chcel, pretoze potom by si bol strateny :D

klasicky nanny state...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vlakem, autem nebo letadlem?

Příspěvekod mike » úte kvě 16, 2017 18:58

Diskusi jsem odtrhnul. Normalne bych ji sloucil do vlakna o vlacich a CD, ale tam probihala paralelni diskuse a vysledkem by byl naprosto neprehledny bordel, jelikoz pri slucovani se prispevky ridi podle casu odeslani a neda se to ovlivnit. A nakonec, tohle tema si mozna vlastni vlakno zaslouzi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dolomity

Příspěvekod mike » úte kvě 16, 2017 19:04

ratel píše:to delas chybu, od Rima na jih jsou moc pekne kopce bez lidi, i Dolomity tam jsou :-) treba Parco dell’Aspromonte a Dolomiti del Sud . A horko je tam jen v cervenci a srpnu, minuly tyden byly na severnich svazich v 1700 mnm jeste snehove pole.

OK, kouknu na to, diky za tip. Letadlem do Rima by to mozna nebylo spatne, jestli se tam pak da rozumne nejak dostat.

To je tam nekde, jak v zime zavalila lavina hotel? To jsem docela koukal, jak jsou hned u Rima vysoke hory.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dolomity

Příspěvekod mike » úte kvě 16, 2017 19:11

pickard píše:Na nejednom malým nádraží jsou turnikety i na cestu ven a prostě vás to nepustí, když jste vystoupili na dřívější stanici.

Tohle jsi zazil na vlastni kuzi? Uz jsem to nekde cetl, ale nechtelo se mi tomu verit. To jako musim dojet az tam, kam mam koupeny listek? Co kdyz cestou zmenim plan nebo se mi udela spatne a budu chtit vystoupit? Neco tak ujeteho prece nemuzou myslet vazne. Tohle by byl duvod pro mne, proc necestovat vlakem. Jeden z plusu vlaku (treba proti busu) je moznost prerusit jizdu. Muzu (v pricetnem state) vystoupit a pokracovat dalsi den.

grco píše:klasicky nanny state...

Tohle myslim nema s nanny state nic spolecneho, jde jim ciste o prachy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vlakem, autem nebo letadlem?

Příspěvekod grco » úte kvě 16, 2017 19:16

Kazdemu jde ciste o prachy, nerob si iluze :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vlakem, autem nebo letadlem?

Příspěvekod mike » úte kvě 16, 2017 19:27

Mas divne kamarady :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dolomity

Příspěvekod apuka » úte kvě 16, 2017 21:06

grco píše:@apuka: Najdi mi OMV benzinku v Rakusku, 1 km od dalnice, ktora ma o 40 CENTOV!!! lacnejsi benzin ako OMV na dalnici :D

Ty si uplne mimo... Samozrejme tam rozdiely su, ale tak 10 centov, co neriesim..

Pisem zkusenosti.
Sjezd na Otztal, kousek, obchodni "centrum". Kupovali jsme tam za 1.08, na dalnici az po Viden vsude 1.43- 1.49. Sjezdna Paznauntal, tamneni OMV, ale uz nevim kdo, podobne velka spol. Sjezdnekde mezi Linzem a Salzburgem. Obe mista ceny podobne jako v Otztale.
Znam ty mista z dovolenych, treti byl na vyjezdu, kdyz jsme spali po ceste do Saastalu, proto jsme tam tankovali. Jinak bych je nevyhledaval. Ale prvni dve pouziju, kdyz pujdu kolem a budu brzo potrebovat tankovat. Proste si udelame odpocinek tam, alespon neni tolik aut a lidi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vlakem, autem nebo letadlem?

Příspěvekod grco » stř kvě 17, 2017 6:49

@apuka: Jak rikam, ty musis mat fakt zivotnu smolu, alebo si tie extremy hladas, alebo si vymyslas :D

Fakt ti neverim, ze na benzinke ako je OMV (nepocitam, niekoho kto ma na zahrade ukradnutu cisternu) si nasiel v jednej krajine rozdiel v cene vacsi ako 30%!

Benzin v celom rakusku, ci Otztal, ci Innsbruck, ci hocijaka diera pri dalnici, alebo aj Vieden, sa pohybuje v cene +-5 centov.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vlakem, autem nebo letadlem?

Příspěvekod slash1111 » stř kvě 17, 2017 7:17

tu je nejaky prehlad cien v AT:
Najnizsia cena
Najvyssia cena
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Vlakem, autem nebo letadlem?

Příspěvekod wawrik » stř kvě 17, 2017 7:23

grco píše:Benzin v celom rakusku, ci Otztal, ci Innsbruck, ci hocijaka diera pri dalnici, alebo aj Vieden, sa pohybuje v cene +-5 centov.
No, skôr 10... ale rozdiel 40 centov je čistá fikcia.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vlakem, autem nebo letadlem?

Příspěvekod grco » stř kvě 17, 2017 7:30

@slash: diky

@wawrik: +-5 znamena celkovy rozdiel 10 :D

tak na tej oamtc stranke je to pekne vidno, dal som hladat Super, a rozdiel medzi najdrahsim a najlacnejsim je 13 centov! takze +- 6.5 centu od prumeru :)

ale samozrejme ten najlacnejsi je nejaka NONAME DISKONT benzinka...

medzi najlacnejsim a najdrahsim OMV je rozdiel 0.076, takze ani nie 8 centov...

takze to u mna robi celkovy rozdiel na plnej nadrzi 100kc...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Dolomity

Příspěvekod pickard » stř kvě 17, 2017 9:32

mike píše:Tohle jsi zazil na vlastni kuzi? Uz jsem to nekde cetl, ale nechtelo se mi tomu verit. To jako musim dojet az tam, kam mam koupeny listek?


Když vystoupíš dřív - na místě, kam by byl lístek dražší, kdyby sis ho kupoval tam a ne do té vzdálenější destinace - očekává se, že doplatíš jízdné.

Nebo přelezeš turniket, že.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Vlakem, autem nebo letadlem?

Příspěvekod apuka » stř kvě 17, 2017 11:02

grco píše:medzi najlacnejsim a najdrahsim OMV je rozdiel 0.076, takze ani nie 8 centov...
Ale taky se koukni na to, kolik benzinek a kde jsou v tom prehledu a taky kolik jich ma (ne)platne data. Toto povazovat za verny prehled je ponekud smesne.

Proste si muzes myslet, co chces, ja vim, co vim a nevim, proc bych si myslel ze si vymyslim neco, kdyz jsem to uz nekolikrat sam vyuzil a rozdil videl. Holt, uctenky si roky neukladam, takze Ti to nedolozim (a ve starych vypisech z uctu se hrabat neminim). Az tam pujdem priste, budu na to myslet aych Ti to zdokladoval.

Ale ze je rozdil mezi levnou benzinkou (i znackovou, napr. OMV) nekde v haji a na dalnici max. 10 centu, tak to jsi me rozesmal :-). Zkus se divat po cenach, az pojedes do A pres Mikulov za hranicema (nemyslim to "NoName nejlevnejsi" a potom az najedes na dalnici :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Pokec