Vlakem, autem nebo letadlem?

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Dolomity

Příspěvekod Hafi » stř kvě 17, 2017 11:07

mike píše:Vlastne by se dal napsat optimalizator jizdenek CD.

Sak tak (pro vybrane destinace) funguje vlakem.net.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(
User is Online!

Re: Vlakem, autem nebo letadlem?

Příspěvekod slash1111 » stř kvě 17, 2017 20:05

Asi to nebude relevantné, ale nafta na OMV v Trenčíne (túto mám odsledovanú ako jednu z najlacnejších OMV) je za 1.129€/L, na OMV D1 Hybe je 1.149 €/L, a podľa natankuj.sk je teraz najlacnejšia nafta 1.039€/L...
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Vlakem, autem nebo letadlem?

Příspěvekod mike » stř kvě 17, 2017 20:33

@Hafi: velmi vybranych. Myslel jsem optimalizator pro CD, ktery by umel rozdelit cestu na nekolik jizdenek typu akcni nebo vcasna mezi velkymi mesty a zbytek normalne.

@pickard: jak? V tom turniketu? Asi bych ho prelezl. Tohle je unfair a jak se do lesa vola...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vlakem, autem nebo letadlem?

Příspěvekod Hafi » stř kvě 17, 2017 21:19

Jasně, jen mezinárodní, ale velká část těch informací neplatí jen pro danou stanici, ale pro celou zemi. Tj. na základě info, jak se dostat do Brasova, jde ušetřit při jakékoli cestě do Rumunska, apod.

Vnitrostátní...nejsem si úplně jistý, že by to bylo ku prospěchu věci, ono to má velmi často i stinné stránky a bez znalosti možných důsledků bych normálně třeba ty rozdělenné jízdenky, nebo jízdenky do následující stanice až tak nedoporučil. Ve špičce, kdy to jezdí co chvíli jasně, ale kdykoli hrozí nějaký problém je velká výhoda mít vše čistě.
Typicky ujetý poslední spoje, zpáteční jízdenka s plánovaným návratem na hraně platnosti, atp.
A v rámci toho, že člověk chce jízdenku z A do B už teď dává eshop celkem smysluplnné výsledky - nabídne síťovou jízdenku, pokud je levnější než běžný tarif, atp.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(
User is Online!

Re: Vlakem, autem nebo letadlem?

Příspěvekod mike » čtv kvě 18, 2017 3:37

Tohle je samozrejme advanced level a clovek, ktery ho pouzije, si musi byt dusledku vedom. Zas si ale nemyslim, ze by to bylo nejak zasadni, kolikrat v zivote se ti stalo, ze by na takove dusledky doslo? Mne presne jednou a v Rakousku, kdyz se na dve hodiny zastavila trat Salzburg - Linz a mne z Lince ujel posledni vlak a musel jsem tam prespat v hotelu. OEBB mi hotel zaplatily, protoze jsem mel mezinarodni jizdenku do Prahy. Kdybych z nejakych duvodu delil jizdenku v Linci, tak mam smulu. Ale to bylo fakt jednou za vic nez 30 let co jezdim vlakem a myslim, ze nejezdim uplne malo.

Jinak jsem myslel pripady, kdy je na cast trasy akcni nebo vcasna jizdenka. Treba Praha - Horni Lidec. Obycejne jizdne 495 Kc. Kdyz bych ale rozdelil jizdenku o stanici driv (Vsetin), tak mam vcasnou Praha - Vsetin za 339 Kc nebo nekdy i za 329 a Vsetin - Horni Lidec za 35 Kc, tedy celkem 374 nebo 364 Kc. Vlak jede primy, takze nebezpeci minimalni, jestli vubec nejake. Tohle mi dokonce sam od sebe nabidnul i pruvodci, kdyz jsem kupoval jizdenku ve vlaku na ceste ze Slovenska.

Ono se to da ale jeste vylepsit: Praha - Hranice na Morave superakcni za 159 Kc a Hranice - Horni Lidec 95 Kc, tedy celkem 254 Kc a to uz jsem skoro na polovine puvodni ceny. Znamena to prestup v Hranicich, jelikoz superakcni je na konkretni vlak a ten jede kamsi do cerne diry na severu.

Neco je ale uplne bezpecne, treba Praha - Lipnik nad Becvou. Zakladni jizdne 393 Kc, ale kdyz si koupim jizdenku o stanici dal, coz jsou opet Hranice, tak akcni je za 269 Kc (superakcni vlak v Lipniku nestavi). Nebezpeci mne nenapada zadne, sednu do libovolneho vlaku, ktery jede do Lipniku, coz bych udelal i normalne.

A tak by se dalo pokracovat, myslim, ze optimalizator naplneny daty by dokazal najit i varianty, ktere te nenapadnou, Pro mne je to teda spis akademicka zalezitost, jelikoz jezdim jednickou, kde akcni nejsou (neni to diskriminace? :-k) a mam IN50, coz vetsinu vyhod zmensi na nepodstatne nebo uplne eliminuje. Treba Akční IN 50 jednosměrná, 2. třída, 1 osoba z Prahy do Hranic je za 205 Kc a normalni IN 50 jednosměrná, 2. třída, 1 osoba za 206 Kc. To je celkem smesne, nechapu, proc se vubec namahaji s tou akcni IN50 :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod pickard » čtv kvě 18, 2017 7:17

Mike, jak, to nevím, bo jsem to nikdy nedělal. Když jsem se na to ptal, tak prej v okýnku. Co v noci a na neobsluhovanejch stanicích, netusim.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Vlakem, autem nebo letadlem?

Příspěvekod Hafi » čtv kvě 18, 2017 7:55

Ad Lipnik: kdyz pojedes poslednim vlakem ten den, ujede ti z duvodu zpozdeni, tak je job CD te tam dostat. Kdyz budes mit jizdenku az do Hranic, tak te posadi na dalsi rychlik, ktery celkem jiste bude existovat a vysadi te v Hranicich. Přes den opravdu riziko nevidim, krom nejakych nouzovych situaci, kdy by z nejakych duvodu vlak Lipnikem musel projet.
Ale vic mi prijde divny eshop CD obcas nenabidne levnejsi spojeni ani tam, kde by to slo ciste na jizdence z A do B, pokud je to levnejsi spojeni pomalejsi (a to i kdyz je pomalejsi celkem zanedbatelne). Vizz Breclav - Decin treba ted bez jakekoli karty. Za 579 primym vlakem (nebo s prestupem v Praze). Ale kdyz pridam prujezdni misto Ceskou Lipu, tak jsem tam s prestupem navic jen o ctvrt hodky pozdeji, ale o 50 levneji (tj. vyhodne pro kohokoliv kdo ma tak pod 150 cisteho na hodinu :) ) Jasne, ze rozdelenim jizdenky v Praze se clovek dostane na lepsi cenu, ale to uz je jina disciplina.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(
User is Online!

Re: Dolomity

Příspěvekod vonkreuz » čtv kvě 18, 2017 9:00

apuka píše:Jenze ja vyrazim z Ostravy.... ....drive nez v 6:00 nevyrazime, spise o neco pozdeji. To ale znamena, ze pred Brnem uz "stihneme" kolony, stejne tak u hranic a vsude jinde...
O přejezdu z Ovy na Žilinu a cestě dolu přes Bratislavu jsi neuvažoval? Protože slovenské dálnice jsou méně přeplněné než české. Ano, teď se dělá dálniční křižovatka před Bratislavou a jsou tam kolony a současně se opravuje dálnice u letiště Swechat, tak jsou tam rychlostní omezení.
mike píše:Kdyz jsem jel naposled z Lienze, mel jsem natazeny sval tesne nad kolenem... ...druhy den jsem byl velmi rad, ze muzu sedet ve vlaku a mit nohu natazenou na protejsi sedacce. V aute by to bylo utrpeni i kdybych neridil, neni tam dost mista.
To záleží jaké máš auto. Jestli česká sen Octavii, tak je to jasně nepohodlné. Já mám sice starou, ale pohodlnou limuzínu určenou pro rychlé dálniční cestování, kde není problém posadit se dozadu do pohodlného křesla, sklopit přední sedačku a na ni si položit nohu...

V létě mám 2 týdny dovolenou a vzlehledem k tomu, že plán zahrnuje Dachstein, Grossglockner, Tre Cime (vše jen tury na první chatu bez vrcholových ambicí), dvě automobilová muzea v Itálii, Vesuv a kdo ví co ještě, tak jinak než autem si to nedovedu představit.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Vlakem, autem nebo letadlem?

Příspěvekod apuka » čtv kvě 18, 2017 11:33

vonkreuz píše:O přejezdu z Ovy na Žilinu a cestě dolu přes Bratislavu jsi neuvažoval?
Ani ne. V case, kdybychom byli u Blavy a nasledne u Vidne, bychom se nevyhnuli zacpam u ubou mist. Mozna u Vidne jiznym obchvatem to neni tak spatne, ale kdyz spocitam casy, tak i se zacpami u Brna a pomalym posouvanim se u hranic je to rychlejsi tak nez 1,5+ hod do Ziliny, 1,75+ Blava + Viden + obchvat. My to nasim autem za bezneho stavu provozu rychleji nedame a kdyz zafouka silnejsi bocni vitr, tak musime jezdit jeste pomaleji (vysoke auto) - a to se napr. od Nemsove az do Trnavy byvalo docela caste.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vlakem, autem nebo letadlem?

Příspěvekod mike » čtv kvě 18, 2017 21:30

Hafi píše:Ad Lipnik: kdyz pojedes poslednim vlakem ten den, ujede ti z duvodu zpozdeni, tak je job CD te tam dostat. Kdyz budes mit jizdenku az do Hranic, tak te posadi na dalsi rychlik, ktery celkem jiste bude existovat a vysadi te v Hranicich.

Jasne, ale myslel jsem to tak, ze pojedu primo z Prahy bez presedani. Vlakem, co v Lipniku stavi.

Hafi píše:Přes den opravdu riziko nevidim, krom nejakych nouzovych situaci, kdy by z nejakych duvodu vlak Lipnikem musel projet.

To si moc nedovedu predstavit. Leda by nejaky zlomyslny clen OF zavolal na nadrazi, ze v Lipniku je bomba :twisted:

Hafi píše:Ale vic mi prijde divny eshop CD obcas nenabidne levnejsi spojeni ani tam, kde by to slo ciste na jizdence z A do B, pokud je to levnejsi spojeni pomalejsi (a to i kdyz je pomalejsi celkem zanedbatelne). Vizz Breclav - Decin treba ted bez jakekoli karty. Za 579 primym vlakem (nebo s prestupem v Praze). Ale kdyz pridam prujezdni misto Ceskou Lipu, tak jsem tam s prestupem navic jen o ctvrt hodky pozdeji, ale o 50 levneji (tj. vyhodne pro kohokoliv kdo ma tak pod 150 cisteho na hodinu :) )

Vidis, dalsi job pro optimalizator. Tady se ale nedivim, takhle by jel jen masochista nebo opravdu socialni pripad. Jednak tam vidim dva prestupy (Kolin a Ceska Lipa), coz muze vest k vetsi casove ztrate, kdyz nejaky ujede a jednak jede z Breclavi do Decina prime EC, zatimco ty rychliky jsou celkem priserne, tomu z Ceske Lipy se snad ani rychlik rikat neda a pohodli proti EC uplne jinde. Navic tam byvaji vyluky a zpozdeni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dolomity

Příspěvekod mike » čtv kvě 18, 2017 21:41

vonkreuz píše:To záleží jaké máš auto. Jestli česká sen Octavii, tak je to jasně nepohodlné. Já mám sice starou, ale pohodlnou limuzínu určenou pro rychlé dálniční cestování, kde není problém posadit se dozadu do pohodlného křesla, sklopit přední sedačku a na ni si položit nohu...

Na to bych jednak potreboval ridice a jednak neverim, ze by to slo bez sundani operadla predni sedacky. Aby to bylo uplne rovne, jak jsem potreboval.

vonkreuz píše:V létě mám 2 týdny dovolenou a vzlehledem k tomu, že plán zahrnuje Dachstein, Grossglockner, Tre Cime (vše jen tury na první chatu bez vrcholových ambicí), dvě automobilová muzea v Itálii, Vesuv a kdo ví co ještě, tak jinak než autem si to nedovedu představit.

Jasne, tohle nejde, ale mne by zas ani nenapadlo takhle planovat. Jak jsem psal, presuny z mista A do mista B povazuju za nutne zlo, takze planuju dovolenou tak, ze se presunu na zacatku a na konci zpatky. To jeste nejak pretrpim, ale presuny v prubehu by dovolenou zabily.

Holt mas jiny styl, na ktery se verejna doprava fakt nehodi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Předchozí

Zpět na Pokec