Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod karaya1 » čtv říj 5, 2017 22:08

mike píše:na karte mam jen transakce od 5.3.2017

Historii mám na webu dlouhou, ČD kreditu i peněženky na InKartě. I když, jak se teď dívám... Nejstarší transakce je 14. 9. 2015, což vychází akorát na tři stránky historie. Jestli to spíš než časově není omezeno na počet položek?

QR kód funguje i bez synchronizace, protože jezdím v místě bez mobilního signálu - a když průvodčí nenajde jízdenku přes InKartu, z mobilu načte QR kód a ten už funguje. Spíš by se mi líbila možnost uložit si různé InKarty i v mobilní aplikaci (jako je to na webu), kupuju lístky sobě i ženě a je na hlavu zadávat tam vždycky číslo a datum narození ](*,)
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 687
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Hafi » čtv říj 5, 2017 22:57

To je nevýhoda slev při využití těch bodů. Podobná matematická nelogičnost, jako ta tvoje první třída. Když přivezeš ukázat rodičům tvou drahou bez slevy, ušetříš víc (byť asi ne dvojnásobek, bo akční jízdenky).

Teď jsme jeli v neděli dva z Mostů u Jablunkova po čundru v Beskydech do Prahy (a kamarád ještě pokračoval do ČB). Tak jsem za 300 bodů koupil síťovku pro oba (běžně za 679...a pravda dostal bych 67 bodů, tj. fér výpočet je 1,85 Kc/bod).
Ale jasně, když jezdíš sám a ještě máš IN50, tak z toho nejde vymyslet nic moc lepšího.

Btw zkušenost: měl jet předposledním vlakem do ČB (který tam je asi v 0:20) s tím, že si pak dokoupí lístek z Veselí (poslední zastávka před půlnocí). Jenže vlak z Ostravy měl třičtvrtě hodinu zpoždění, v Praze to nepočkalo (ačkoli dylina průvodčí slibovala, že to zjistí a dá vědět, tak už se neukázala a vlak do ČB odjížděl asi 8 minut zpožděný, tedy už to dle netu vypadalo, že čeká, mi přijeli o dalších 7 minut poté).

Jízdenka byla koupena přes vyhledávač spojení a jen do Prahy, ale průvodčí pak na Hlavním bez problému vydal zpožděnku a kamarád dojel až do ČB (někdy ve 2 ráno).
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » pát říj 6, 2017 0:12

karaya1 píše:Nejstarší transakce je 14. 9. 2015, což vychází akorát na tři stránky historie. Jestli to spíš než časově není omezeno na počet položek?

To mne taky napadlo, ale ja to mam na 4 obrazovky... Kompletni historii jsem ale nasel na puvodnim miste: https://moje.inkarta.cz/Account/LogOn.

Tak jsem to spocital a vyslo mi, ze mne IN50 vysla skoro presne stejne jako kdybych mel IN25 :) Na jare jsem byl ale nemocny a pres mesic jsem nikde nejezdil, takze normalne se mi to vyplati. A i takhle to melo nezanedbatelny psychologicky efekt, jelikoz s IN50 jsou jizdenky opravdu levne (a ze clovek pred X mesici zaplatil 3k uz ho netrapi).

Hafi píše:To je nevýhoda slev při využití těch bodů. Podobná matematická nelogičnost, jako ta tvoje první třída. Když přivezeš ukázat rodičům tvou drahou bez slevy, ušetříš víc (byť asi ne dvojnásobek, bo akční jízdenky).

Uplne stejne to neni. Jednicka ma pevne danou sazbu, 30 % navic, a kdyz za ni chteji 100 % bodu navic, tak je to na hlavu a navic se to da snadno vyresit, ovsem pak zbytecne otravuju pruvodciho s doplatkem. Coz taky nemaji dobre vyresene, jelikoz musi opisovat cislo jizdenky, nechapu, proc jim to ten strojek nemuze nacist. Ted si ale neuvedomuju, jak je to, kdyz je jizdenka elektronicka.

Jinak taky zalezi na uhlu pohledu. Mne nejde o to, abych mel co nejvetsi slevu, ale abych celkove zaplatil nejmin. Tedy o prumernou cenu za kilometr. Takze kdyz projezdim 10000, bez slevy na to (zjednodusene) najedu 6944 km, s IN25 8750 km a s IN50 9736 km. Plus ke kazdemu 1000 bodu, ktere muzu vyuzit stejne. Tim se prumerna cena za km priblizi, ale porad na tom budu s vetsi slevou nejlip. Nebo to muzu propocitat opacne, najezdim X km a podle X poroste cena ruznym tempem. Muzu najit hodnoty, kde se grafy pro jednotlive varianty protinaji (coz se zapoctenim bodu nebude uplne trivialni), ale od te chvile bude platit, ze cim vic toho najezdim, tim bude vyssi sleva vyhodnejsi.

Pro zajimavost to dopocitam. 1000 bodu je pro mne 5 jizdenek po 371 km, tedy 1855 km a pak je to 8799, 10605 a 11591 km. Tedy 1.14, 0.94 a 0.86 Kc/km. Bez bodu 1.44, 1.14 a 1.03 Kc/km.

(jestli to cte pp, docetl az sem a nejeblo ho, tak gratuluju :twisted:)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod budo » pát říj 6, 2017 7:11

Jezis to je veda jako prase ... Evidentne nejsem ta spravna cilovka. Coz je dany zejmena tim, ze mam 3 auta a nejblizsi nadrazi, kde jede skutecnej vlak, je Kolin - tedy 1,5 h cesty lokalkou nebo 45 min autem. Proto když mám jet například Zruč n.S. - Kanina, tak autem je to nakonec nesrovnatelně výhodnější než vlakem.

Takze mam tu IN Kartu spis jako doplnek a motivaci aspon obcas udelat delsi vylet vlakem. A tim padem takhle do hloubky to nastudovane nemam.

Třeba zajímavá destinace je tohle - ale taky šílenost. V lepším případě zas musím aspoň do Bene autem, ale i tak je to ujetý - cestovat to 5 hodin.

Takze IN Karta je jedine pro toho, kdo auto nema vubec nebo jezdi vlakem denne nebo jezdi dlouhy trasy ... takovy TA3 uz budou jiste zajimavejsi destinace na jeji vyuziti.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Hafi » pát říj 6, 2017 7:32

Do tater ti to vetsinou ( pri vcasne koupi) nijak nepomuze. Ale i po cr to pri delsich strekach nabidne moznost koupit misto obycejne jizdenky jizdenku s In25 a aplikaci s kratkou platnosti myslim za 150. Obcas se to vyplati samo, obcas hned kdyz si clovek uvedomi, ze za 3 dny jede zpet.

@mike: 100% bodu navic za 1. tridu...stejne tak je snadno spocitatelna ta sleva, bych tu jizdenku s In25 moh mit za 150 bodu a ty za 100. Proste akcni jizdenky do 1. tridy jsou znevyhodneny. Kdyz si koupis za penize nejlevnejsi dostupnou Praha - Brno a pak budes chtit doplatek do 1. tridy, tak to fakt nebude za +30 %.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod scinkk » pát říj 6, 2017 10:24

takze neb na netu se da najit rozlicne info abychom neplytvaly dohady

1. Data o jízdence jsou kódována jako binární data ve čtvercovém kódu dle normy Aztec.
2. Základní struktura dat je jasně dokumentovaná a i obecnou aplikací ji lze bez potíží načíst.
3. Součástí dat kódu je digitální podpis. Ten je vytvořen metodou DSA s použitím privátního klíče vydavatele DST. V ověření podpisu je třeba jeho veřejná část (certifikát). Takto lze s naprostou jistotou ověřit, že jízdenku skutečně vydala příslušná strana a že data nebyla následně žádným způsobem pozměněna.

Jsou tam vsechny informace o jizdence a o karte vcetne jmena majitele, kazdopadne je tam tedy klic, kterym overuji platnost, respektive pravost. Cist kod muze kdokoliv ale nevim zda neni potreba specialne upraveny sw, aby ta data interpretoval do textove podoby (myslen konkretne aztec kod CD ne obecne)

mike: hm ja zas tak casto tichym oddilem nejezdim (uz proto ze ho treba hradcany nemaji) ale posledni cca 3 jizdy byly v pohode a v pri jedny si dva typci nechali prinest snidani a pri tom zacali kecat, ale pruvodci je upozornil a byl klid, vypadali spis ze si to neuvedomili ci na to zapomneli. Verim, ze to nefunguje vzdy, ale lepsi neco...

Ja zatim utratil 1800 bodu, kupuji zatim zpatecni jizdenky na CZ/SK hranici at uz jako jednodenni akci tam ci jako dvoudenak na Slovensko. Z Kolina to vychazi prumerne 400 Kc jizdenka s IN50. Takze za 1800 bodu jsem mel jizdenky za 2316 Kč coz vychazi asi na 12%
Neni to presne pac
a) ziskavani bodu ze zaokrouhluje dolu takze za 1800 bodu jsem utratil vice nez 18000 Kč
b) Za jizdenku do zahranici je jen 10 bodu nezavisle na vyse utraty
c) driv nebyla jizdenka zadarmo ale za 90% ceny
d) kdyz ji mam zadarmo kupuji zpatecni do vzdalenejsi stanice, coz bych jinak nedelal

Historii sbirani bodu mam na webu CD komplet co sjem zacal asi 280 zaznamu
Nejstarsi zaznam co jsme nasel je z unora 2014 jako zadost o inkratu.

Co je podle me super, ze body jsou i za nakup aplikace takze za in50 mam 300 bodu coz je pro me cca tech 400 Kc takze in50 me stoji 2600, takze se zas o neco vice, respektive drive, vyplati.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Hafi » pát říj 6, 2017 11:03

Oukej, to jsem netusil, ze to maj podepsany. V tom pripade ale uz vubec nechapu, proc nejde kupovat jizdenky klidne po odjezdu, akorat by mohli rict, ze v pripade koupe s mensim predstihem muze byt vyzadovan qr kod.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » pát říj 6, 2017 12:33

mike píše:Pro zajimavost to dopocitam.
Miku, kazdy podobny vypocet bude hodne nepresny. Resp. patny pro toho, co kupuje jizdenky na posledni chvili. Ale pro normalni lidi (alespon pro nektere relace) existuji Akcni jizdenky, Akcni zakaznicke, Superakcni (ktera Ti hned srazi vyhodu karet,protoze ani In50 se nema sanci k ni cenou priblizit), In25 muzes koupit na 3 roky za 990,- Kc, nemusis za mnohem vyssi rocni cenu. Atd, atd... Na druhe strane se na ty akcni/superakcni jizdenky nemuzes spolehat.

Holt, kazdy si musi spocitat sam, jestli se mu neco a kdyz ano, co se mu vyplati.

Na "bodovani" me stve, ze kdyz si koupit zahranicni jizdenku, tak se zapocita jenom minimum bodu, nesrovnatelne min nez za vnitrsotatni cesty.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod scinkk » pát říj 6, 2017 15:55

Ty akcni jizdenky jsou vetsinou na urovni jizdenky s in50 co jsem tak koukal, nevim co je mysleno superakcni, vim, ze treba loni meli akci na jizdenky na Slovensko a tu jsem jednu kupoval pac to vyslo o neco lepe nez s in50. Je pravda, ze ty akcni nabidky kdyz mam in50 moc nezkoumam.
Ten 10 bodovy vytezny pausal do zahranici je nic moc, mohlo by to odpovidat cenne jizdenky ale zisk bodu treba polovicni. Ale netusim, jak maji CD vyteznost z utracene castky pri ceste do zahranici.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » pát říj 6, 2017 17:58

budo píše:Takze IN Karta je jedine pro toho, kdo auto nema vubec nebo jezdi vlakem denne nebo jezdi dlouhy trasy ...

Vubec ne. Muzes to brat uplne jednoduse, IN25 se ti vyplati, kdyz rocne ujedes aspon 916 km (na tri roky) nebo 1250 km (na rok). Nemusis pak resit zadne akcni ani kupovani s predstihem, proste prijdes na nadrazi, koupis jizdenku a jedes.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » pát říj 6, 2017 18:11

apuka píše:Miku, kazdy podobny vypocet bude hodne nepresny. Resp. patny pro toho, co kupuje jizdenky na posledni chvili.

Porovnaval jsem ciste vyhodnost jednotlivych slev proti normalnimu jizdnemu, nic vic. Pak je to presne.

apuka píše:In25 muzes koupit na 3 roky za 990,- Kc, nemusis za mnohem vyssi rocni cenu.

450 je mnohem vyssi, nez 330? Uvazoval jsi o tom, ze bys to sve prehaneni mohl treba zkusit lecit? :twisted:

scinkk píše:Ty akcni jizdenky jsou vetsinou na urovni jizdenky s in50 co jsem tak koukal, nevim co je mysleno superakcni, vim, ze treba loni meli akci na jizdenky na Slovensko a tu jsem jednu kupoval pac to vyslo o neco lepe nez s in50. Je pravda, ze ty akcni nabidky kdyz mam in50 moc nezkoumam.

Asi tak. IN50 ma vyhodu v tom, ze slevy nemusis resit, protoze bud vyhodnejsi nejsou nebo minimalne. Vec pristupu, chapu, ze to nekdo ma jinak, ale mne tohle uplne vyhovuje. Zaplatim jednorazove IN50 a pak uz kupuju jizdenky levne a do obvykle do jednicky, kdyz je lepsi, nez dvojka (coz nemusi nutne byt).

Mam to podobne s rocni na MHD. Co jsem opustil korporaci, co nas sezrala, tak funguju z domu a jelikoz nejezdim denne do prace, tak se mi mozna rocni ani nevyplati. Jenze rozdil bude minimalni a to pohodli, ze nemusim resit jizdenky a jejich platnost, mi za to stoji. Stalo i kdyz byla drazsi, ted se mozna i vyplati. Pocitat to nebudu, kvuli tomu pohodli bych ji mozna koupil i za dvojnasobek.

Hafi píše:100% bodu navic za 1. tridu...stejne tak je snadno spocitatelna ta sleva, bych tu jizdenku s In25 moh mit za 150 bodu a ty za 100. Proste akcni jizdenky do 1. tridy jsou znevyhodneny. Kdyz si koupis za penize nejlevnejsi dostupnou Praha - Brno a pak budes chtit doplatek do 1. tridy, tak to fakt nebude za +30 %.

Jenze ja akcni nepocitam, pocitam rozdil proti normalnimu jizdnemu. K akcni doplatek do jednicky koupit nemuzes, na to uz jsem narazil, kdyz mi ji kdesi bez ptani prodali a pak jsme to s pruvodcim slozite resili. "Spravne" reseni je doplatit normalni jizdne do dvojky a k nemu pak 30 % doplatek. Mozna dokonce i tu akcni zahodit a koupit uplne novou, uz si to presne nevzpominam, ale bylo to na hlavu a od te doby si davam pozor, abych omylem akcni nekoupil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » pát říj 6, 2017 18:19

scinkk píše:Jsou tam vsechny informace o jizdence a o karte vcetne jmena majitele, kazdopadne je tam tedy klic, kterym overuji platnost, respektive pravost.

Jen pravost. Resp. to, ze kod vygeneroval ten, kdo ma privatni klic. Coz muze byt problem, jelikoz kdyz CD utece, a to je v tom jejich bordelu pravdepodobne, tak si bude moc vygenerovat jizdenku kdokoliv. Zas je pravda, ze u nas by se na to asi rychle prislo, jelikoz maji jizdenky on-line, ale v zahranici se nejspis spoleha ciste na ten podpis.

Hafi píše: V tom pripade ale uz vubec nechapu, proc nejde kupovat jizdenky klidne po odjezdu, akorat by mohli rict, ze v pripade koupe s mensim predstihem muze byt vyzadovan qr kod.

Kde tam vidis souvislost? QR kod rika, ze jizdenka je prava, ale nic o jeji platnosti. Muzes ji koupit a obratem vratit a QR kod zustane validni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » pát říj 6, 2017 18:33

scinkk píše:hm ja zas tak casto tichym oddilem nejezdim (uz proto ze ho treba hradcany nemaji) ale posledni cca 3 jizdy byly v pohode a v pri jedny si dva typci nechali prinest snidani a pri tom zacali kecat, ale pruvodci je upozornil a byl klid, vypadali spis ze si to neuvedomili ci na to zapomneli. Verim, ze to nefunguje vzdy, ale lepsi neco...

Ja to znam hlavne z Rakouska (u nas jsem to myslim videl jen v railjetu) a tam moc nefunguje. Pruvodci to bohuzel neresi, takze klidne projde kolem kretena, ktery hlasite telefonuje primo pod obrazkem s preskrtnutym telefonem.

No, lepsi... kdyz jdes do schvalne do ticheho oddilu a pak se tam nejaky blb vyskytne, tak te to nastve vic, nez normalne. Vloni jsem se v Rakousku s jednou kravou pohadal. Jak jsem se vracel rozbity po nehode, to jsem chtel akorat pospavat a proto jsem si nasel tichy oddil v railjetu. No a po case pristoupila krava s detma, sedli si primo za mne a hubu nezavreli. Nejdriv jsem se ji snazil slusne vysvetlit, ze jsou v tichem oddile, ale ne, pry to takhle u nich nefunguje a zvanili dal. Pozdeji uz jsem byl fakt nastvany a bylo mi blbe, tak jsem byl duraznejsi a nastesti se pridali i mistni, a tak konecne vypadla.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod scinkk » pát říj 6, 2017 18:37

Tak oni potrebuji overit pravost, platnost by podle me mela byt dana temi vsemi udaji co tam jsou, tedy stejne jako papirova jizdenka, i ta ma nejake bezpecnostni prvky proti falsovani a v nejhorsim i tam je ten kod.
To jest pravost jim hlasi pristroj, platnost overi pruvodci, pac vi kam kdy a jak jedes.

Ano podle me tech 5 min limit nedava a nedaval smysl, kdyz jsme jim tenkrat psal tak to bylo spis ve stylu, no mi ani moc nevime proc to tam je. Proste to nekdo tak nastavil :)
Takze jim asi napisu a zkusim znovu zatlacit a by to zrusili uz proto, ze ted se to jeste vice komplikuje pac to vraceni jizdenek.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod scinkk » pát říj 6, 2017 18:40

Konkretne

Z technologických důvodů souvisejících s přenosy dat do pokladen průvodčích nabízí eShopČD i vyhledávač spojení na www.cd.cz možnost zakoupení jízdenky nejpozději 15 minut před pravidelným odjezdem vlaku z nástupní stanice. Vzhledem k tomu, že jízdenka zakoupená v eshopČD není kromě superakční jízdenky a včasné jízdenky Evropa vázána na konkrétní vlak, není problém zakoupit jízdenku na odpovídající pozdější spoj, ale ve skutečnosti použít zamýšlený předchozí vlak. Spojení uvedené na jízdence je informativní pouze pro Vaši potřebu. V případě místenek, zejména na povinně místenkové vlaky ovšem takto problém řešit nelze, ale místenku lze zakoupit na pokladně.
S kolegy ve vývojovém týmu eShopČD Vámi popisovaný znovu prodiskutujeme.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » pát říj 6, 2017 18:48

Vsak jo, mas tam stejne udaje, jako na papirove jizdence a podpis overuje, ze sis je nijak neupravil (nebo nevygeneroval sam). Nijak to ale neresi, jestli je jizdenka jeste platna tj. jestli jsi ji nevratil. U papirove je to jednoduche, jizdenku ti seberou a kopii si neudelas kvuli tem bezpecnostnim prvkum. Proto je elektronickou potreba overit jeste bud z databaze nebo telefonicky pres ten kod, co prijde na telefon (a asi bude i v QR kodu). Ze to obvykle nedelaji je jina vec, ale muzou.

Aha, takze 15 minut, to uz by odpovidalo. Ty technologicke duvody by mne fakt zajimaly ;-) Zkus to, jelikoz to, co ti napsali, uz neplati. Limit pred odjezdem muze davat smysl jen v tom, ze ty "technologicke" duvody jsou interval nacitani databaze do terminalu, aby je tam vetsinou meli.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod scinkk » pát říj 6, 2017 19:01

Jo ty resis situaci kdy tu jizdenku vratis, je otazka zda se nekdo nad tim zamyslel, pac predtim to asi nebylo potreba, ale ted kdyz v appce tu jizdenku vartis tak hadam, ze se k tomu kodu uz neodstanes a nemas co ukazat. No vlastne kdyz uz ses ve vlaku tak stejnak nic nevratis pac uz je pozde.
No ale z eshopu pokud to vytisknes tak asi muzes jet na vracenou jizdenku :) Jen jim nesmis dat kartu, takze jen u jizdenek beze slevy :)
Jo uz jsem jim napsal, tak uvidime.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » pát říj 6, 2017 19:05

Proc by ses nedostal? Prijde ti prece PDFko mailem.

Mozna jim slo puvodne o to, aby pruvodci meli vetsinou jizdenku v terminalu a nemuseli ji overovat telefonicky.

Na jakou adresu jim pises? Asi jim napisu taky, at toho maji vic a vidi, ze je tam fakt problem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod scinkk » pát říj 6, 2017 19:17

No hadam, ze pokud vratis, tak proste pak uz v appce nemas jak otevrit obrazovku jizdenky s aztec kodem, proste ta jizdenka zmizi. No mohl by sis obejit a udelat screenshot a ten ukazat :) Coz by byla situace vytisteny jizdenky na papire.
Zatim vzdy kdyz skenovali kod nikam nevolali, takze pokud jen skenuji nemaji, tedy jak zjistit zes jizdenku pred 15 min vratil. Pokud nemas slevu, nemusis ukazovat inkartu (respektive pokud je jizdenka vazana na obcanku) a oni neoveri, zda byla jizdenka vracena, pac nevis, zda uz maji hotovou synchronizaci.
I kdyz ono vlastne kdyz uz tu synchronizaci maji, tak uz by to poznali asi po naskenovani, ono se to asi i tak sparuje.
Je otazka, zda jim ted nenakazou, zda pri skenovani nebudou muset povine volat na overeni, to by se jim ten system vraceni asi dost prestal vyplacet.


Dole na webu je odkaz na kontaktni formular, ktery prideluje zprave i cislo.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » pát říj 6, 2017 19:27

Vsak ja nepisu o appce, ale o PDFku, co mas v mailu :) To ti nikdo po vraceni nesebere a QR kod je v nem taky.

Njn, cele to vraceni je cisty populismus, ktery nadelal vic skody, nez uzitku :? Jinak mas ale zajimavy napad v tom, ze by se naskenovane kody mohly kontrolovat automaticky pri dalsi synchronizaci, ale trochu pochybuju, ze to tak maji. Zneuziti bych se az tak nebal, na to musis trochu rozumet tomu, jak to funguje a clovek, co ma tyhle (IT) znalosti obvykle slusne vydelava a nema potrebu krast. Osetrit je treba nejjednodussi zpusob, ktery by zvladnul kazdy.

Aha, myslel jsem, jestli nemas neco lepsiho. S formularem nemam dobre zkusenosti, jelikoz je to klasicky first level support, co ma za ukol se zbavit otravnych stezovatelu. Ale jo, zkusim to, v pondeli, v patek vecer je vetsi pravdepodobnost, ze to zahodi :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod scinkk » pát říj 6, 2017 19:41

Zas kdyz ten formular prideluje nejaky cislo, tak to naznacuje, ze maji nejaky system, a ze to negeneruje jen mail z webu a ze si to muzou nejak lepe predavat a kontrolovat, zda bylo odpovezeno, asi lepsi nez to poslat na nejaky info@, no uvidim.
Leda by tu byl nekdo, kdo tam nekoho zna :)

Casto me kontroluji par minut po nakupu 5-10 min a skoro vzdy projde inkarta, ale nedavno se mi stalo, ze to pruvodci nevidela ani snad po 1,5h od nakupu coz uz byla asi nejaka chyba. Takze skenovala a me by tedy dle vseho prosla jizda na vracenou jizdenku.
Ale spolehat na to je jako se schovavat na zachode :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » pát říj 6, 2017 19:48

Klasika, nejaky system, co eviduje pozadavky a jejich stav. Managori to maji radi, protoze se z toho daji delat pekne statistiky. Kolik pozadavku bylo vyreseno a kolik jich kdo vyresil. takze ucelem je dotaz pokud mozno co nejdriv uzavrit, protoze ten, co ma nejvetsi pocet, dostane premie ;-)

Asi tak a na stejne urovni. Ale kdyz to chce clovek spravne zabezpecit, tak holt takove scenare vymyslet musi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod scinkk » pon říj 9, 2017 18:15

Pres prvni support level jsem dle ocekavani neprosel, vzhledem k tomu, ze me to nijak zvlast netrapi, tak se vice snazit nebudu, takze zde odpoved:

Chápeme, že současný trend nemusí vyhovovat všem okruhům cestujících, nicméně částečné omezení flexibility jízdních dokladů eTiket je daní za zákaznicky vstřícnější možnosti stornování jízdního dokladu (což je oblast, která byla cílem silné kritiky cestujících i médií). Děkujeme za pochopení.

V aplikaci Můj vlak lze nyní koupit jízdenku nejpozději 5 minut před pravidelným odjezdem. Tamtéž máte aktuální informace o aktuálním zpoždění vlaků na trati. V klasickém e-shop je to 10 minut. Jedná se o ochrannou technologickou lhůtu. Prověřujeme možnosti jak tento limit zrušit (případně umožnit nákup i na zpožděný vlak), nicméně z důvodu provázanosti na další systémy (rezervační systém, platební brána a podobně) nejde o triviální záležitost. V případě, že Vám nastavený systém elektronických jízdenek nevyhovuje, je možné využít klasické odbavení u pokladny či ve vlaku (za jasně definovaných podmínek). Další možností je nákup e-tiket v předstihu na první možný vlak, který pro Vás připadá v úvahu, a v reálu cestovat kterýmkoliv následným spojem podle osobní potřeby.


Nic zajimaveho, je fakt, ze v ramci rezervaci ten limit nejaky smysl dava, na druhou stranu si rikam, na kolik tech 5 min jeste neco zmeni. Ale porad lespi nez kdyby to bylo 15 min.

Nedavno jsem "objevil" web http://zdopravy.cz/, celkem zajimavy zdoj informaci, no jaksi... z dopravy :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » pon říj 9, 2017 18:23

Zeptej se, co presne znamena "ochranna technologicka lhuta" :)

Hmm, proc je v aplikaci 5 minut a na webu 10? To je diskriminace [-(
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod scinkk » pon říj 9, 2017 18:28

majitelum telefonu s WM musi byt diskriminace vlastni ci z dokonce jejich strany vyzadovana :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » pon říj 9, 2017 18:33

Ale zas mam data pro Smartrady uz hezkych par let zdarma ;-) Driv to bylo za 350 Kc rocne, myslim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » pon říj 9, 2017 18:56

scinkk píše:Nedavno jsem "objevil" web http://zdopravy.cz/, celkem zajimavy zdoj informaci, no jaksi... z dopravy :)

A hele, tak tady skoncil Jan Sura.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Hafi » pon říj 9, 2017 19:36

Jj, jeden z mála, který něl koule odejít z Idnes kvůli ....nepovolené politické kecy... a tohle si založil, spolu s pár dalšíma lidma, např. z želpage. Sleduju od začátku, výše zmíněný podnět, aby lidi psali na info@cd.cz, že se jim změna v platnosti dokladů u ČD nelíbí, jsem psal do diskuse tam. Ne, že by Honza byl bezchybný, ale nutno dodat, že když občas otevřu na idnes nějaký článek na Sůrovo téma, tak je to hrozná tragédie.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » pon říj 9, 2017 19:44

Prislo mi to trochu jako sice pozde, ale prece, ale moje kredo je taky lepsi pozde, nez nikdy ;-) Jo, ma v sobe neco podobneho jako Kuba Turek, ale zdaleka ne tak moc a nijak zvlast mi to nevadilo ani tam. A mas pravdu, ze zmena je k horsimu, on se aspon o neco snazil, ted to vypada, ze to dela nekdo uplne bez zajmu a znalosti.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » úte říj 10, 2017 7:13

Nedavno jste mirne rozebirali, co vsechno je v tom aztec kodu jizdenky. Tak jsem si vyjel nejake stare jizdenky koupene na DB a teda v tom kodu je zakodovane toho docela dost: cele spojeni vcetne vsech pouzivanych vlaku (jizdenka na konkretni spojeni), trida, platnost, vsechny rezervace na ty vlaky, jmeno, pripadne pouzity slevovy prukaz, cislo transakce. Vzhledem ke ctyrem prestupum mi v jejich aplikaci hned vyskoci asi 2,5 obrazovky textu za kodem. Plus jsou v kodu, samozrejme, nejake kontrolni soucty. Az mi nekdy prijde, ze docela dost na moznosti toho kodu.
V aplikaci Mujvlak je uvedena jen cast techto informaci. Na druhe strane, oni sami mi potvrdili, ze kdyz v OEBB nebo DB pruvodci nacte jejich kod, vsechny tyto informace z nej dostanou - a to ne online.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Pokec