Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Hafi » čtv zář 21, 2017 23:09

Poslal jsem screenshot, kde byl uveden zacatek platnosti a deadline na zruseni a pridal k tomu komentar, ze nejspis jedno nebo druhy (prepokladal jsem u casovy jizdenky spis ten zacatek platnosti) je blbe.
Vážený pane Hafi, v tomto případě se rozhodně
nejedná o chybu. Byla Vám vygenerována ta
nejvýhodnější varianta jízdenky na konkrétní spoj,
protože kdyby Vám eShop nenabídl tuto variantu,
zaplatil byste za jízdenky zhruba 1003 Kč. Jízdenka je
zakoupena přes vyhledávač spojení, proto bude
platná od času odjezdu zamýšleného odjezdu vlaku
( bude tedy platit od 16:05).Vrácení síťové jízdenky má
stejné podmínky jak pro jízdenku zakoupenou přes
vyhledavač spojení, tak pro jízdenku zakoupenou bez
vyhledavače spojení, mění se jen doba začátku jejich
platnosti. S pozdravem
...takze nevysvetlili.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » pát zář 22, 2017 0:52

To spis vypada, ze nepochopili, co se ti na tom nelibi. Neprekvapuje mne to, mam s nima podobne zkusenosti, nesedi tam zadni lumeni...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Hafi » pát zář 22, 2017 6:02

Ja myslim, ze na muj dotaz odpovedeli v poslednich dvou vetach.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » pát zář 22, 2017 6:05

No, napsali ti, co to dela, ale tos videl sam. Ze je to ocividna blbost neresili a nejspis se nad tim ani nezamysleli.

Njn, klasika, kdyz chces neco zmenit, musis se dostat pres prvni level supportu a to je nekdy tezke.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Hafi » pát zář 22, 2017 6:25

Odepsal jsem na to jeste cosi ironickeho. Ale myslim, ze se u toho musela trochu zamyslet, aby zjistila, ze ta jizdenka jde koupit ruznymi zpusoby za ruznych podminek.
Kontakt mimo bezny infomail mám, ale tohle je detaiil, kvuli kterymi ho nechci pouzivat.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » pát zář 22, 2017 8:04

Hafi, podle SPP CD plati to barevne:
276. Při úplném nevyužití síťové jízdenky lze doklad vrátit nejpozději v první den platnosti nebo na základě potvrzení pověřeného zaměstnance ČD v době dle čl. 246 SPPO.
Částečné nevyužití není možné.
276. 1. Při vrácení dokladů dle tohoto článku činí srážka:
...
II. při nákupu v e-shop ČD:
a) mimo vyhledávač spojení 0 % do 23:59 hodin dne, který předchází prvnímu dni platnosti,
b) mimo vyhledávač spojení 100 Kč
nebo 50 ČD Bodů při vrácení do 8:00 hodin prvního dne platnosti,
c) přes vyhledávač spojení 0 % do 15 minut před začátkem platnosti dokladu (i po 8:00 hodin),
d) 100 % v ostatních případech.
Takze opravdu muzes vracet 15 min pred odjezdem prvniho vlaku. Jen to mohli zmenit i na jizdence, resp. by to mohli vedet Ti, co Ti odpovidali, resp. pokud to vedeli, tak by se mohli vyjadrit jasneji.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Hafi » pát zář 22, 2017 10:00

Tj. mi odpovedela spatne? Diky za dohledani.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » pát zář 22, 2017 11:01

Jo, samozrejme :twisted:
Vrácení síťové jízdenky má
stejné podmínky jak pro jízdenku zakoupenou přes
vyhledavač spojení
, tak pro jízdenku zakoupenou bez
vyhledavače spojení
, mění se jen doba začátku jejich
platnosti
.

vs.
1. Při vrácení dokladů dle tohoto článku činí srážka:
...
II. při nákupu v e-shop ČD:
a) mimo vyhledávač spojení 0 % do 23:59 hodin dne, který předchází prvnímu dni platnosti,
b) mimo vyhledávač spojení 100 Kč
nebo 50 ČD Bodů při vrácení do 8:00 hodin prvního dne platnosti,

c) přes vyhledávač spojení 0 % do 15 minut před začátkem platnosti dokladu (i po 8:00 hodin),
d) 100 % v ostatních případech.


Za predpokladu, ze spojeni "jejich platnosti" se vztahuje na jizdenky a ne na "stejne podminky". :(( :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » sob zář 23, 2017 1:17

Aha, takhle uz to dava trochu smysl. Uplne idealni by ale bylo, kdyby to rovnou nabizelo obe moznosti. Celodenni platnost se standardni moznosti vraceni a platnost az od doby odjezdu vlaku s moznosti vraceni 15 minut pred. A takhle by to melo byt u kazde jizdenky, cimz by se vyresily vsechny problemy. Clovek by si proste vybral, co mu zrovna vic vyhovuje. Pro mne je moznost vraceni 15 minut pred temer nezajimava, zato si obvykle kupuju jizdenku tesne pres odjezdem vlaku a to mi ted eshop neumoznuje :evil:

Hafi píše:Kontakt mimo bezny infomail mám, ale tohle je detaiil, kvuli kterymi ho nechci pouzivat.

Jasne, navic kdyz se ukazalo, ze je to jinak. Mozna bys ho ale mohl vyuzit na vyse zmineny problem, ten mi prijde dost zasadni. Bych to i sepsal a poslal, ale nemam chut hazet perly svinim, jelikoz na infocentru by to stejne nepochopili :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Hafi » sob zář 23, 2017 10:27

apuka píše:Jo, samozrejme :twisted:

to už byla spíše řečnická otázka, obratem jsem jí to poslal a obratem odpověděla
ČD píše:děkujeme za upozornění, Váš poznatek a žádost o prozkoumání informací, které Vám eShop zobrazil, jsme postoupili k řešení oprávněným.


mike píše:Bych to i sepsal a poslal, ale nemam chut hazet perly svinim, jelikoz na infocentru by to stejne nepochopili :?

Ta úprava platnosti je na hlavu, ale to je obchodní rozhodnutí, na to je můj kontakt k ničemu. Psal jsem jim před cca dvěma týdny na info a pod nějaký článek na webu jsem psal, ať tam lidi napíšou, že s tím třeba někdo něco udělá, když jim toho tam přijde hodně.
Dobrý den,

na http://www.zdopravy.cz jsem postřehl zmínku o změně způsobu storna jízdenek se zmíněním "drobné" nevýhody s omezením platnosti jízdenky od koupeného vlaku dále. Tato nevýhoda mi především pro jízdenky z eshopu přijde více než drobná, Jízdenky jsem vracel párkrát, mírné storno bych zkousnul, navíc při výměně kus za kus to bylo zdarma. Ale dřívějším vlakem, než jsem měl jízdenku, jsem jel mnohokrát.

A kupovat si jízdenku na první možný vlak nevždy jde:
1) chci si koupit jízdenku na nejpravděpodobnější spojení kvůli místence zdarma
2) krátce před odjezdem nejde na daný vlak jízdenku koupit (zatím se řešilo koupí na další vlak)
3) po pravidelném odjezdu nejde na daný vlak koupit jízdenku vůbec (to byl v současnosti problém, pokud poslední vlak ten den byl zpožděný, tak na něj nešlo koupit online jízdenku, teď už se to týká všech vlaků).
Ocenil bych možnost koupit jízdenky i na ujeté vlaky (to by vyřešilo alespoň body 2 a 3), nebo lépe si během nákupu moct vybrat jestli chci za stejnou cenu tvrdé nebo měkké storno podmínky, z nichž by plynula i odlišná platnost jízdenky (to by vyřešilo všechny tři problémy). Bod 1 by šel řešit možností koupě místenky na jiný vlak než ten určuijící platnost jízdenky, ale to mi přijde relativně komplikované řešení.
Předem děkuji za zvážení, především to podtržené řešení mi nepřijde nijak složité technicky (jedno zatržítko v eshopu, nebo ještě lépe nějaká časová osa, kam si kliknutím sám vyberu začátek platnosti jízdenky kdykoli před časem odjezdu vybraného vlaku a nejpozději 15 minut před začátkem platnosti to půjde zrušit) a pro každou jízdenku si budu moct vybrat, co je pro mne důležité.
Hezký den,

Nutno dodat, že velké plus je, že vrátí peníze na ČD kredit celkem obratem, teď jedu na prodloužený víkend s kamarády na vandr směrem na Ostravu. Jelikož čekám vlaky dosti plné, tak je super rezervovat jízdenky včas a místa u sebe a když to někdo zruší, tak nebude akce na měsíc než připíšou peníze. Ale 15 minut prostě nepotřebuju. Navíc mi nějak nejde online změnit jízdenku na dřívější vlak - nevím, jestli nějaký error, ale tváří se to, že by to jít mělo, ale prostě mi nedovolí to předchozí vlak vybrat.
Btw. v rámci Apukova příspěvku jsem se podíval do těch SPP a z bodu 271 a 272 připouštěj možnost nákupu v eshopu jednosměšné/zpáteční jízdenky mimo vyhledávač spojení, kde by měly platit staré storno podmínky (tiše doufám, že i starý začátek platnosti). Pokud to není nějaký řešení jedné konkrétní věci, tak jsou SPP asi připravený na to, aby šlo kupovat jízdenky nevázané na spojení. (Ale tím asi člověk přijde o možnost místenky zdarma, tedy to je v podstatě ekvivalentní koupi jízdenky na první ranní spoj).
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » sob zář 23, 2017 22:10

Vsak jim to obchodni rozhodnuti nikdo nebere, jde jen o to, aby se nejak daly poresit ty nefunkcni pripady. Reseni vidime stejne, v podstate pridat moznost, jak pres e-shop koupit standardni jizdenku, co se prodava na pokladne. Nemusi vymyslet nic noveho, jen prodat to, co uz prodavaji jinak.

Napsal bych to podobne, jako ty. Odpovedeli nejak? Mozna jim to jeste napisu, aby toho bylo vic, jak pises.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Hafi » sob zář 23, 2017 23:50

Postreh: komplikovane, ale asi reseni problemu, kdy nevim, kdy presne pojedu, ale na nejpravdepodobnejsi spoj chci mistenku.

Kdyz zazadam online o vymenu mistenky, tak mi to nabizi jen pozdejsi spoje, z cehoz soudim, ze zmena mistenky neumi ovlivnit zacatek platnosti jizdenky.
To ma nevyhodu, ze pri zmene na drivejsi vlak je nutno vratit + koupit, nejde jen zmenit. A vyhodu, ze jde koupit jizdenku na prvni ranni spoj a nasledne si zmenit mistenku na nejpravdepodobnejsi spoj. Tj. tak koupit něco hodne podobneho starym jizdenkam s platnosti od rana.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod scinkk » pon říj 2, 2017 20:03

Ha, to trvalo fakt dlouho nez me ten novy system kvuli vraceni jizdenek zacne s*at.
Byl jsem an nadrazi pul hodiny predem, ac to byla ma blbost, vzpomnel jsem si ze si musim koupit jizdenku na zpet, kdy? 4 min pred odjezdem vlaku, takze smula. Jeste ze to ta aplikace pise, ze to zmenili od 15. jinak bych si proste koupil na pozdejsi spoj.
Nuz koupil jsem si listek az od dalsi stanice a tu jednu stanici od pruvodci, jelikoz to byl osobak, tak to bylo celkem sumak, ale...
Jinak pani pruvodci rikala, ze vubec nechape proc to takhle zmenili (coz ja jako jo ale viz diskue vyse a mozne reseni jizdenky bez moznsti vraceni), navic to plati od 15. a jeste nedostali k tomu skoro zadne materialy ci nejake skoleni.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » pon říj 2, 2017 22:17

Kolik je teda ten limit, kdyz ti to slo koupit z dalsi stanice? 5 minut? Je to nekde oficialne napsane? Mne totiz posledne fakt prislo, ze je to aspon 15.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod budo » úte říj 3, 2017 11:06

Rád bych si tady, tfuj, ulevil.

V neděli jsme chtěli lanovkou na Ještěd. Protože zážitek pro děti atd.

Takže místo standardního parkování na Výpřeži za přijatelný peníz a šlapensie hore, případně výjezd autem a parking za 200,- (to jsem udělal asi 1x), tak jsme zaparkovali za 100,- hýr (celodenní, kratší koupit nelze) a za lanovku dali ostudných 450,- (2 dospělí, děti 4+7 let a štěně). A to za situace, kdy mi ženská v okýnku řekla, že mi je vlastnictví INkarty naprd, protože když ji nemám s sebou, tak ona mne v systému podle osobních údajů (řidičák) najít a slevu přiřadit nemůže. Zatímco následně mi na infolince ČD jiná ženská řekla, že mne vyhledat může (ale buď neumí nebo nechce). Ale zase pro změnu že bez toho debilního kusu plastu to neplatí, přestože oni ve svém systému uviděj, že tu INkartu mám a podle dokladů identifikujou, že to jsem já.

Manželka zavzpomínala, že dřív to bylo pod libereckým MHD za pár kaček.

A já byl nasranej, že když přijdu v Decathlonu (např., a samozřejmě v dalších 50-ti dalších kšeftech) s nákupem ke kase a řeknu svý osobní údaje nebo email, tak oni si mne najdou a nákup k účtu (případně slevě) přiřaděj. Zatímco polostátní z našich daní sakramentsky dotovanej podnik ČD, se svýma luxusně drahýma IT zakázkama, principiálně stejnej úkon v roce 2017 pro svýho zákazníka udělat neumí (resp. nechce) a chová se jak za Rakouska-Uherska!

Stejně tak i aplikace Můj vlak v mobilu mi byla k prdu, přestože v ní mám tu pitomou INkartu zaregistrovanou.
Prostě ten pitomej kousek plastu nemám u sebe, tak moje sleva, za kterou jsem ČD zaplatil, zkrátka z jejich pohledu neexistuje. Tohle je zase z mého pohledu svinské chování k zákazníkovi a příště žádnou INkartu od Českých Drah nekoupím!

Grrrrr!
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » úte říj 3, 2017 11:42

@budo: teda nevim, ale zadny dopravce Ti slevu vazanou na nejaky prukaz/kartu neuzna bez prokazani se tou kartou. Ani v CR, ani v D, ani v A a asi ani jinde.
U Inkarty to je asi z "praktickych" duvodu: Tobe neplati jako sleva samotna InKarta ale nahrane aplikace. No a to se overuje nactenim primo z inkarty. Principialne se muze stat, ze v online systemu budou jine aplikace jako na InKarte (ne vsechno se dela a prenasi okamzite online). Navic bez toho by mohl nekdo system zneuzit, napr. jeden se prokaze ve vlaku (klidne nekde na stovky km dal) platnou inkartou, druhy jinym prukazem jinde a to ve stejnou dobu. System toto nedokaze rozeznat.
Proste toto je neco jineho nez vernostni karty, tam vlastne zadne penize nedostavas - ale InKarta je do jiste miry podobna platebni karte, a tu asi neocekavas, ze u obchodnika nebo v bance nahradis napr. obcankou, ze jo?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod budo » úte říj 3, 2017 13:04

apuka: zacinas slovy "teda nevim".

Ja bych naopak uvedl, co bezpecne vim:
- technologicky je IN Karta na rozdil od platebnich karet jen obycejny potisteny kus plastu, na kterem je cislo karty (ani to neni embosovane), moje fotka, jmeno, datum narozeni, napisy jako Ceske drahy, in karta, platnost do, QR kod a carovy kod. - tedy nic, co by se nedalo pouzit v prenesene podobe - jako napriklad fotka toho QR kodu. - Takze srovnavat IN Kartu s platebni kartou podle meho nazoru nelze.
- na sve IN Karte nemam nahrano nic. Nic a znovu nic. Jestli maji k cislu moji IN Katry ve svem IT systemu neco nahrano Ceske drahy nevim, je to mozne, ale rozhodne to fyzicky ani technoloficky nemuze byt vazano na ten kus plastu pozbyvajici jakoukoliv technologickou vybavenost srovnatelnou s platebnimi kartami.
- zajimalo by mne, kolik cinily naklady na realizaci projektu IN Karta - kolik "narodni dopravce Ceske drahy - polostatni firma dotovana z mych dani" zaplatila za realizaci teto IT zakazky, jejimz nosnym prvkem na strane zakaznika je obycejny kus potisteneho plastu na urovni karty do Makra, kterou mi na recepci/informacich na tiskarne vyrobila za 5 minut na mistni tiskarne pracovnice a kterazto karta ma oproti IN Karte o jeden "technologicky" prvek navic - totiz prouzek s odlisnym povrchem urceny pro podpis majitele karty ;-)
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 3, 2017 14:09

souhlasim.s.budem, ze pokud.oni v systemu vidi moji kartu s platnou aplikaci tak by jim melo k prokazani tottoznosti OP ci tak stacit, otazka je ve smluvnich podminkch, k nimz ses koupi inkarty zavazal a pokud v nich je ze se ji musis prokazat fyzicky pro vyuziti slevy tak pozde bycha honit a lepsi poradne cist podminky...

coz nijak nesouvisi s tim, ze nekdy je to peklo "bezduvodne"
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Hafi » úte říj 3, 2017 14:47

@budo: myslim, ze se mylis prinejmensim v tom technickem popisu inkarty, musi v ni byt nejaky rfid cip ci něco podobneho, protoze ji nacitaji prilozenim, nikoli nactenim infracteckou z povrchu.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » úte říj 3, 2017 15:11

IN karta je cipova karta a umi toho vic, nez platebni. Pro buda: https://old.cd.cz/vyhody-pro-cestujici/ ... rte/-9108/
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » úte říj 3, 2017 15:21

@budo: pokud mas narok na nejakou slevu, tak ja bezpecne vim, ze na Inkarte urcite mas nahranou nejakou aplikace :wink: Jen na "cistou" Inkartu Ti CD zadnou slevu neda.
Je v ni cip, jinak bys asi nemohl pouzit el. penezenku i pri vypadku site.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 3, 2017 15:57

tak ono hlavne vzhledem k moznosi byti/nebyti online kdykoli je mnohem jednodussi zkontrolovat nejaky udaje na cipu jen s cteckou nez mit neustale aktualni a dosazitelnou a spolehlivou databazi uzivatelu inkarty...

ja sem teda uplne nepochopila zda budo ten listek kupoval u okynka (tam ji prece ukazovat nemusi, staci ve vlaku) nebo pak ve vlaku, takze tam proste je mozny ze vubec nemaj jak zjistit vlastnika aplikace...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod scinkk » úte říj 3, 2017 17:56

mike: jo 5 min, s tim ze do te doby uz musi byt listek koupen, zahajeni nakupniho procesu nestaci.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » úte říj 3, 2017 19:20

A je to nekde oficialne napsane? Protoze mi to fakt prislo podstatne vic, ale kolik to presne bylo jsem se bohuzel nekouknul.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod scinkk » úte říj 3, 2017 19:35

to nevim, aj to mam tak odzkousene, pac prave casto kupuji na posledni chvili
hlavne mi tenkrat psali, kdyz jsme se ptal proc ten limit je a ze me to stve, ze resni je koupit si jizdenku na pozdejsi vlak, asi jim napisu znova jaky maji reseni ted :(
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » úte říj 3, 2017 19:36

Mawenzi píše:souhlasim.s.budem, ze pokud.oni v systemu vidi moji kartu s platnou aplikaci tak by jim melo k prokazani tottoznosti OP ci tak stacit

Technicky by to stacilo uz ted, ale zkus domyslet dusledky. Myslim, ze by to vedlo k tomu, ze by se s IN kartou musela kontrolovat zaroven obcanka a to by se mi fakt nelibilo. Je to podobne, jako ted s tim vracenim jizdenky do 15 minut pred odjezdem. Slavne vyresili celkem marginalni problem a zhorsili funkcnost eshopu pro spoustu lidi. No a tady je problem jeste mnohem mensi a postizeni by byli uplne vsichni. Kvuli tomu, ze je nekdo pako a zapomene si kartu prece neni rozumne delat takovy overkill. S tim, ze to pako klidne muzu jednou byt i ja.

Jak jsem uz psal, IN karta je samozrejme cipova, jsou na ni nahrany aplikace/slevy (muze jich byt vic) a navic umi fungovat jako elektronicka penezenka, takze se na ni zapisuje i z terminalu pruvodcich. Do tech terminalu se jim informace resp. asi databaze stahuji, ale ma to nejake zpozdeni a musi byt signal. Takze se info na karte a v terminalu muze lisit. To jsem si zrovna o vikendu overil. Vecer jsem koupil pres e-shop IN50 na dalsi rok a jelikoz mi to nikde nenapsalo, ze sleva bude platit az po zapisu na kartu, rano jsem to neresil a koupil si jizdenku pres e-shop. Ve vlaku pruvodci videl na terminalu, ze slevu mam. Na kartu se zapsala az vecer, kdyz jsem kupoval jizdenku na pokladne (vyskocilo to tam). Pritom mi jeste vloni pruvodci tvrdila, ze dokud neni sleva zapsana na karte, tak ji nemuze uznat. Argumentoval jsem presne timhle, ze by ji mela videt na terminalu a pry ne. Takze to mozna vylepsili nebo jen byla neinformovana :)

budo píše:Stejně tak i aplikace Můj vlak v mobilu mi byla k prdu, přestože v ní mám tu pitomou INkartu zaregistrovanou.

To proto, ze tam muzes mit libovolnou kartu, nijak se nekontroluje, jestli je tvoje. Nekdy se muze hodit tam mit jinou, treba kdyz kupujes jizdenku pro nekoho jineho.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » úte říj 3, 2017 19:38

scinkk píše:hlavne mi tenkrat psali, kdyz jsme se ptal proc ten limit je a ze me to stve, ze resni je koupit si jizdenku na pozdejsi vlak, asi jim napisu znova jaky maji reseni ted :(

Napis. Ono to nebylo reseni ani predtim, obvykle jezdim poslednim vlakem. Takze spis takovy castecny workaround. Ale zas je ted prilezitost pozadovat opravdove reseni. A to je IMO volba standardni celodenni jizdenky se stejnyma moznostma vraceni, jako na pokladne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 3, 2017 19:45

mike - samozrejme predpoklad byl, ze zapomenu IN kartu, oni se mohou v systemu podivat na platnost aplikace aby si overili, ze opravdu je platna a zakoupena a s OP zkontrolovat, ze teda jsem ja majitel zapomenute in karty (jmeno, datum narozeni). Urcite ne to delat oboji, to by byl peknej opruz a rozhodne radsi at trpi zapometlivec nez at nam kontrolujou OP (by asi zjistili, ze uz se davno jmenuju jinak, jen se mi to nechtelo resit kdyz stejne za chvilu vyprsi :D

A treba ted uz nevyzaduji pri koupi jizdenky online cislo OP - staci jen jmeno, coz beru jako super bonus, ze nemusim furt dokola kdyz kupuju hromadne listky na vylet furt vsem vypisovat sms o cislo OP a jeste to opisovat, takze se muzes fakt prokazat skoro cimkoli, kdyz bys OP ukazovat nechtel.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » úte říj 3, 2017 19:50

Jenze jak by to dopadlo v CR? Jeden by si koupil IN kartu a slevu, pokazde ji "zapomnel" a ukazoval misto ni obcanku. No a druhy by jezdil na IN kartu. Proto mi vychazi, ze by se muselo kontrolovat oboji.

Kdyz to vezmes do dusledku, tak by pak vlastne IN karta vubec nebyla potreba a stacila by obcanka. Coz by neproslo u UOOU a u mne taky ne, protoze nechci davat do ruky obcanku nikomu, komu ze zakona nemusim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod scinkk » úte říj 3, 2017 20:10

mno je zase fakt, ze by clovek mohl zacit operovat s tim snadnym vracenim jizdenky, s cimz jsem drive nepocital. Ve smyslu, ted jsem byl zvykly kupovat na posledni chvili, prave kvuli enjakym neocekavanym vecem, ale ted bych mohl pocitat proste s tim, ze 15 min pred odjezdem kdyztak jizdenku snadno vratim a koupim bez obav predem. Ne ze bych nespatroval negativa, hlavne asi kdyz by mi vlak tesne ujel, apc pak bych ji uz beztak nevratil. Chtelo by to zkratit taky aspon na 5 min.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

PředchozíDalší

Zpět na Pokec