Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » úte led 14, 2020 14:45

Tak na CD muzes nadavat max. za zvyseni ceny za cesky usek, ten rakousky (resp. cizi) usek je otazka, jak to nastavi OEBB (resp. cizi zeleznice). Vcasna Jizdenka Evropa do sousednich zemi je vzdy dvojstranna smlouva, kde si cenu za vlastni usek (pro partnera) si stanovuje kazda strana. A pokud vim, nemusi byt pro partnera stejna jako pouziva sam pro nim vydane jizdenky.

Tabulka pasem si nejsem jisty, ze nekdy byla u CD oficialne prezentovana. Nekdy to mela ZSR primo ve svych podminkach, ze v A jsou pasma do 50, do 250 a nad 250km (ted si nejsem jisty jestli tam nebyl dalsi predel u 150km). A "experimentalne" vychazelo, ze u CD to funguje stejne.
Bohuzel, asi OEBB udelalo vice pasem. Ale nevim, jestli to nekdo dokaze "oficialne" potvrdit a uz vubec ne hranice. Zustane zase jen zkouset.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » úte led 14, 2020 16:36

:D to jsem presne cekal. A ted mi ukaz, kde jsem nadaval na CD :twisted:

Tabulka pasem byla v takovych tech delsich dokumentech, co jsi myslim i ty odkazoval. Z ni jsem prave vycetl, ze optimalni je kupovat jizdenky z Tabora, protoze ted se od hranic jeste vejde do prvniho pasma. Rakousko melo jen dve, ted ma evidentne aspon 3. Hrubym odhadem je treti pasmo od 300 km, nemuzu bohuzel najit vyhledavac, ktery ukaze kilometry, pritom driv to bylo bezne ](*,) IDOS je ukazuje, ale jen u nas. Chjo, tenhle trend orezavani technickych informaci, aby blbci nebyli zmateni, mne fakt stve.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » úte led 14, 2020 20:38

mike píše:ted mi ukaz, kde jsem nadaval na CD
:-k "Muzes nadavat" znamena "nadaval jsi"??? Nikde jsem nepsal, zes na ni nadaval...To spis na ni mohu nadavat ja (a opravdu tomu nejsem rad), ze na ceske strane zvysili ceny za delsi useky a to dost citelne - napr. z OV na rakouske nebo slovenske hranice.

No jo, kilometraze "se" nejak vytratily vsude...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » úte led 14, 2020 20:45

Vazne? A proc jsi to teda vubec psal? Proste tva typicka SJW obrana CD :twisted:

Zrovna jsem hledal tu tabulku. Nasel jsem ji v dokumentu z roku 2014: http://www.ceskedrahy.cz/assets/mezinar ... 2-2014.pdf, Rakousko od strany 3 dal. Tabulka pro Summerau vypada takhle:
vcasna_jizdenka.jpg

No a tu bych chtel pro letosni rok. Mam pocit, ze ji zverejnili i pozdeji, ceny byly trochu jine a byla i pro prvni tridu. Vlastne urcite, protoze me nejpouzivanejsi policko 1/2 nebylo za 17, ale za 14 Euro a to odpovida 364 Kc pri kurzu 26 Kc/EUR.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » úte led 14, 2020 21:46

Ano, ta tabulka byla nekdy pristupna, ale moc dlouho ne, myslim, ze naposled byla v r. 2015. V lonskem ZUJ CD jeste byla uvedena alespon tabulka "od do", letos je (doslova) vyskrtnuta i ta:
2020-01-14_213909.jpg
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » úte led 14, 2020 23:05

Jo, to jsem videl, ale zadna skoda, rozmezi bylo stejne k nicemu.

Tabulka by se s trochou usili dala vytvorit. Kdyz mi nekde najdete web, ktery ukaze kilometry na rakouskych drahach, tak to udelam. Druha moznost je zeptat se CD, ale trochu pochybuju, ze by to dobrovolne sdelili. Vztahuje se Zákon o svobodném přístupu k informacím i na CD? Pravnici?

edit: odpovim si sam: ano. Je tu nekdo, kdo by byl schopen a ochoten takovou zadost poslat?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Hafi » pon úno 10, 2020 0:48

ČD: na příští víkend sleva na víkendovou skupinovou jízdenku (až 2 dospělí, až 5 lidí celkem) při koupi za ČD body - jen za 100 bodů (normálně za 300).
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod scinkk » pon úno 10, 2020 17:48

Hm to by se mi asi vyplatilo na delsi cestu i kdyz pojedu sam :) Kdes na to prisel?
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Mawenzi » pon úno 10, 2020 20:29

zrovma sem.to taky chtela napsat, prislo mi to do mailu, takze mam.za 100 bodu lupen pro 2 z praglu.

ale ja su blbec a koupila sem to pres eshop bez pruchodu pres vybranej spoj takze mistenka a 35kc me nemine, ale koupit to pres eshop pres vlak by melo jit automaticky s moznosti mistenky.
ja tu svoji nechci rusit kdyby mi nebratili body at jinnekusim kupovat znova aa 35kc je ok praha brno cena:D

https://www.cd.cz/cs/e-shop/valentyn/default.htm
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Hafi » úte úno 11, 2020 0:13

V eshopu je to v pravém menu jako valentýnská nabídka. Tak jsem to při koupi jináých lístků zahlíd a prozkoumal. Mělo by stačit si koupit ten správný lístek na jeden z těch dnů a pak při platbě uplatnit body - mělo by to chhtít jen těch 100.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod malejjarda » sob čer 6, 2020 9:14

Kupoval jsem synovi jízdenku s místenku na vlak z Brna do Chocně - konkrátně R Svitava 862.
A na nákup místenky jsem nemohl najít rozkres jednotlivých míst ve vozu soupravy. Už to není ani v Idosu, ani na jiných stránkách jsem to nenašel, ani na Zelpage.cz.
Ach jo, takže nákup naslepo.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod fps » sob čer 6, 2020 9:50

místenky nešli ještě do nedávna kupovat, takže ani nebyl plánek jednotlivcích vozů, koukám že už to ale jde, tedy na stránkách ČD, viz příloha
Přílohy
Bez názvu.png
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Lipon » sob čer 6, 2020 10:13

Asi jak kde, my asi před 2,5 lety kupovali lístky z Prahy do Chocně, vlakem Rx, a tam šly vybrat místenky. Ve vlaku na displeji nad sedadly už svítila rezervace Pha - Choceň
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod malejjarda » sob čer 6, 2020 10:29

Díky.
Kupoval jsem to včera. Dřív byla možnost vybrat z plánku, ta tam tentokrát nebyla. Jen dát konkrétní číslo vozu a místa. A to bez plánku těžko vyberu.
Možná že ještě úplně neobnovili všechny funkce na eschopu.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod aksam » sob čer 6, 2020 11:32

Na eshopu ČD se místenky prodávají opět od 2.6. .....u R Svitava se může stát, že ne všechny spoje jezdí Interpanter u něj je schéma zobrazené vždy, ale když jede náhradní souprava ze starých kupé po 8 lidech, kupuješ místenku naslepo jen podle čísla vagónu a místa.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Dromedaro » sob čer 6, 2020 11:41

ČD místenky kvůli koronaviru zrušili. Aby si lidé až na místě mohli vybrat místo v bezpečné vzdálenosti od ostatních a nemačkali se.
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/odstup-ve-vlacich-resi-ceske-drahy-a-soukromnici-presne-naopak-40323851
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod malejjarda » sob čer 6, 2020 11:47

Od 2.6. jsou opět místenky v prodeji.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod malejjarda » sob čer 6, 2020 11:52

Aksam@
Díky to bude ono! U dalšího spoje o 2 hodiny později to jde.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » čtv črc 16, 2020 17:36

Rychlík na Teplicku přejel výhybku, hasiči evakuovali 80 lidí

Mam pocit, ze podobne (a o hodne horsi) zpravy jsou ted kazdy den :shock: Co se deje? CD dostihla karma? Ja se snad zacnu bat jezdit vlakem :? Zrovna timhle obcas jezdim...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod pavproch » čtv črc 16, 2020 17:38

Tohle sem fčera naspal na AF.cz

pavproch píše:Není to o řidičích, ale o rušeňvodičích - za posledních ca 10 dní už asi 4 nebo 5 nehod vlaků na našich tratích, prakticky vždy že rušeňvodič ignoroval návěstidla nebo jinak opomenul svoje povinnosti. Nevím proč, ale v hlavě se mi rodí paralela s opakovanými "náhodnými" mimořádnými událostmi v posledním měsíci v iránských strategických zařízeních a následné izraelské "my nic, my muzykanti" . Jenom mi ta paralela nějak silně kulhá v tom, že nevím, kdo by mohl mít zájem "ohrožovat" kocourkovské cestující.....


jerry píše:pavproch: Spíš než konspiraci bych měl podezření na čumění do mobilu. Páč hodně moc lidí na tom začíná být fest závislí. Vlakem nejezdím, ale na silnici to vidím denně. A mezi Valachy jsou muzikanti s tvrdým? :D


pavproch píše:Jo vidíš, to mě nenapadlo, já mám mobil jenom na mobilování = SMS a/nebo volání (a to jen dyž neřídím). Dyž řídím, tak létadlo, čili nemobiluju.
y..... jen tak z plaisiru... :ymhug:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » čtv črc 16, 2020 17:42

To uz mi prijde pravdepodobnejsi ta karma, nez tva konspirace :twisted: Protoze mne taky nenapada, kdo by na tomhle mohl mit zajem. Mobily jsou pravdepodobnejsi, ale nevysvetluji, proc je toho ted tolik najednou. Ledaze by strojvudci nedavno vyfasovali nove sluzebni :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod malejjarda » čtv črc 16, 2020 18:12

Mike, za tu řízlou výhybku v Teplicích fíra opravdu nemůže. To je problém Správy řeleznic. Buď mu to blbě postavili nebo byla vadná. To samé včera v Chrudimi. Tam prý taky byla špatná výhybka, proto regina vykolejila.
Zkrátka je drážní infrastruktura dlouhodobě podfinancovaná a navíc se poslední roky hodně zvýšil provoz, hlavně osobních vlaků.
A taky novináři nemají o čem psát - Korona už lidi nudí, zapršelo, takže ani o suchu se moc nepíše, tak se zaměřili na vlaky.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » čtv črc 16, 2020 18:17

Jeste na jednu moznou vec jste zapomeli - koronavirus.

Vlaky dlouho jezdily v hodne omezenem rezimu, na nekterych tratich prakticky vubec, strojvedouci nemeli tolik prace, takze asi casto zustavali doma. No a to je prace, kde "trening" potrebujes, par mesicu vypadku nebo slabsiho provozu otupi smysly a hlavne zacnes zapominat automatizmy. Nespominam si, ze by nekdo nekde delal po znovuobnoveni plneho provozu nejake treningove jizdy pro ne.

Par slovy - vysli z rytmu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Hafi » čtv črc 16, 2020 20:16

Projetí návěstidla je asi 150x za rok. + další drobná nehody. Jako není tu super, ale to je stav. Pokud se nic nestane, tak se o tom nepíše. Teď se sešli cca 3 nehody, kde se něco stalo, tak se píše o každém prdu. Shodou náhod loni nebo předloni v létě byl taky takový černý týden (srážka GW trainu u Krumlova, jízda vlaku bez fíry na Vysočině a ještě něco). Jinak Běchovice byla nepochopitelná chyba fíry, kdy asi couval s vlakem. A Brod bych předpokládal nějaký zdravotní problém fíry už před nehodou. Prý nijak nebrzdil, tedy bych hádal nějaký záchvat / infarkt.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Dromedaro » pát črc 17, 2020 21:47

"Za chvíli nebudeme vlakem ani jezdit, protože všechny vlaky budou rozmlácený." - komentář pod článkem

Mini na Semilsku vjelo přímo pod vlak
https://www.novinky.cz/krimi/clanek/mini-na-semilsku-vjelo-primo-pod-vlak-40330869
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod malejjarda » sob črc 18, 2020 6:44

Letos došlo za první pololetí k 58 nehodám na přejezdech, loni to bylo za stejné období 93. Podstatně horší jsou ale data o mrtvých a zraněných: počet usmrcených stoupl ze 13 na 18, počet zraněných stoupl z 29 na 57.

V roce 2019 zemřelo na dráhách v České republice celkem 247 osob, z toho při střetu vlaku s osobou 194 osob (dost často sebevrazi).
To abys měl představu.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Dromedaro » sob črc 18, 2020 7:00

Jo, já to nějak tragicky neberu. Jen se to nakumulovalo v krátké době, ale asi úplně standardní situace to není, když na to ČD nějak reagují. Možná je to ale pod tlakem novinářů, aby se vlk nažral:

https://www.idnes.cz/ekonomika/doprava/ceske-drahy-zeleznice-vlak-nehoda-vaclav-nebesky-rozhovor-premium-zpravodajstvi.A200717_191920_eko-doprava_mato?zdroj=top
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Etheric » pát črc 31, 2020 18:31

Dneska celkem 144 minut zpoždění a jeden přípoj nečekal a ujel, paradoxně u vlaku, kterej měl sekeru jen 5 minut :evil:
Aspoň že měli na nádraží pivo...

A já asi pochopil cenu jízdenek jako někdo cenu balíků. Stejná trasa tam i zpět, jedna jízda o 25Kč dražší. A to jsem na pokladně řekl stejnou větu "obyčejná jenom tam". Musim prostudovat jak že to teď je...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » pát črc 31, 2020 19:11

Nainstaluj si na mobil aplikaci Muj vlak, uz k pokladne muset nebudes a cenu ti to taky ukaze.

Cena jizdenky se pocita podle delky ujete trasy. Takze kdyz nekde pojedes oklikou, tak nejen, ze to bude trvat dyl, ale taky vic zaplatis. Na nekterych trasach je opravdu vic variant a projevi se to.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Etheric » pát črc 31, 2020 19:49

Teď to byla úplně stejná trasa přes stejný body stejnou sestavou vlaků a identický počet km. I na jízdenkách to je identický. Jedna jízdenka však byla o 25Kč levnější.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Pokec