Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod milarepa » stř úno 17, 2021 8:31

nedávno jsem jel na trek do Jeseníků, a chtěl jsem vystoupit v České Vsi, což je jedna stanice před Jeseníkem, vyjela mi cena 169 kč, nějak se mi to nezdálo, bo týden před tím jsem jel tu samou trasu ze Svinova do Jeseníku za 125 kč, tak jsem zkusil zadat lístek až do Jeseníku, a opravdu to bylo za těch 125, tak jsem si ho koupil a vystoupil o stanici dříve......a ušetřil 44 korun, neuvěřitelné......kdybych týden před tím nejel do Jeseníku, tak mně to ani nenapadne
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » stř úno 17, 2021 8:50

Nevim, jestli to nezrusili, ale vypada, ze ne - predtim byly akcni ceny na spojeni mezi okresnymi mesty (a par dalsich). Asi proto ta sleva, do "posledni vsi" to, samozrejme, nebylo.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16568
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Hafi » stř úno 17, 2021 8:59

relační slevy nezrušili, ale nějak jsem měl pocit, že právě měli automaticky nabízet jízdenku na delší trasu, pokud byla levnější. Evidentně se tak neděje.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8427
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » stř úno 17, 2021 9:24

Ted melo jen ze sve pameti a jeste stare veci, takze se klidne mohu lisit. Nebyly nahodou nejake podminky u relacni slevy, ze se musi prejit cela trasa? Jinymi slovy nesmelo se to (oficialne) ukoncit drive. Ja si neco takoveho pamatuji z dob, kdy jsem se na to koukal, ale bylo to fakt uz davno a klidne se to mohlo zmenit nebo i si to jen blbe pamatuji.

Zase ne zeby to nekdy nekdo kontroloval nebo mel nejakou sanci to zjistit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16568
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Hafi » stř úno 17, 2021 11:21

v tomto směru to tak myslím neplatilo, neb to je nevynutitelné.
Opačně ano - pokud by si pro zpáteční cestu zakoupil relačmní jízdenku z Jeseníku, ale nastoupil až v té první dědině, bylo (je?) to porušení podmínek jízdenky a ta byla neplatná. Neb jízdu není - vyjma přestupů - povolené přerušit v první 100 km trasy, tedy by nemohl argumentovat, že i do té dědiny dojel nějaým dřívějším vlakem.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8427
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Stížnost

Příspěvekod Tomas » sob kvě 1, 2021 16:53

Jel jsem s děckem v pátek s ČD z Plzně do Ošelína - objednáno online, zaplaceno na konkrétní spoj - 48km, 102Kč za oba.

Dnes jsem jel zpět s děckem z Planý u M. L. do Plzně, zakoupeno na přepážce - 64km, 66Kč + 26Kč == 92Kč za oba, Pendolínem (a to mi ta jízdenka platila i pro Plzeňskou MHD).

Pochopit tohle je nad mé síly.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod pavproch » sob kvě 1, 2021 16:59

Sem to přešiboval do "vhodnějšího" oddělení.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28300
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Tomas » sob kvě 1, 2021 17:07

Děkuji :prayer:
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Hafi » sob kvě 1, 2021 21:33

na pokladně ti asi prodali krajský tarif, který je zónový, tedy místy může snadno být levnější. Na to jsou ČD malej pán, a v plzeňském kraji obzvláště.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8427
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Tomas » ned kvě 2, 2021 8:27

Máš pravdu. Budu se na to muset něják přeorientovat.

Zadal jsem to do kalkulátoru IDPK:
Kód: Vybrat vše
Jízdenka jednotlivá přestupní
Odkud: Planá u Mar.Lázní (125)
Kam: Plzeň hl.n. (1)
Tarifní kategorie: Dospělý
Cena: 66 Kč
Počet zón pro výpočet ceny: 6
Platnost: 180 min
Územní platnost: 1, 101, 102, 121, 122, 123, 124, 125

Na webu ČD lze koupit dospělý na stejné trase jen a pouze za 105,-

Navíc jsem se dočetl:
Kód: Vybrat vše
Pro cestování (jízdy) uvnitř Plzeňského kraje vlaky Os a Sp mohou být od 1. 7. 2020 vydávány pouze jízdní doklady IDPK. Jízdní doklady dle Tarifu ČD mohou být vydávány pouze mezi rychlíkovými stanicemi uvnitř Plzeňského kraje a pro tzv. mezikrajské cesty mezi Plzeňským krajem a ostatní kraji ČR. Výjimkou jsou jízdenky dle Tarifu ČD vydané přes eShop ČD nebo mobilní aplikaci ČD „Můj vlak“, které mohou být nadále vydávány i pro tzv. vnitrokrajské relace uvnitř Plzeňského kraje pro vlaky Os i Sp.

Takže jsem na tom doteď prostě prodělavál :roll:
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod pavproch » pon čer 7, 2021 10:19

Musím to sem písnout, na co sem narazil na bmwklubu.cz. To si opravdu může vymyslet jen státní podnik. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28300
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » čtv čer 10, 2021 20:14

Dnes jdu zase pro manzelku na Pendolino. Jsem docela zvedav, jestli se zase bude opakovat situace z minuleho patku. Vlak mel prijit 22:27, ja jsem prijel na nadrazi, zaparkoval hned vedle vychodu, na hodinkach bylo 22:18 a to jdou o dve minuty a asi 3 vteriny dopredu. Sel jsem podchodem na nastupiste, proti mne hromada lidi. Slysel jsem odjet nejaky tissi vlak, rikal jsem si, to je jako Pendolino. Vyjdu na nadrazi, tam uz nikdo a misto Pendolina uz oznaceny Regiojet.
Nakonec vysvitlo, ze ty lidi sli z Pendolina - ten prijel o 10+ minut drive!!! (Manzelka samozrejme vysla druhym podchodem a trvalo asi 7 minut, kym jsme se nasli. :twisted: Ale i tak jsem odjeli o minutu drive nez mel vlak prijit na nadrazi...)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16568
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » pát čer 11, 2021 7:34

Tak to bylo jen o dve minuty drive. Asi v patek uz nepracuji na vyluce...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16568
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » pon zář 27, 2021 1:30

Dneska jsem sel uplne jinam, nez jsem mel v planu. Kdyz se s CD zadari, tak to fakt stoji za to... Puvodne jsem chtel rychlikem do Lovosic, tam prestoupit na osobak smer Ceska Lipa, dojet do Libesic a jit pres Sedlo do Usti nebo Decina. Misto toho jsem si overil, ze i kdyz fakt nejsem ve forme, na Milesovku jeste vylezu (apuko ;-)).

Rychlik mel odjizdet 10:56.
- pred 10:50 jsem na nastupisti spolu s dalsima lidma a nic zleho netusime
- 10:53 prijizdi na nasi kolej vlak, bohuzel nakladni, dlouhy snad kilometr a postupne zpomaluje
- 10:56 vlak zastavuje u nastupiste. Premyslime, jestli mame vylezt na kontejnery.
- 10:59 se ozve hlaseni o zmene nastupiste, a tak vsichni s nadavanim lezeme po schodech dolu a zas nahoru
- 11:00 prijizdi vlak na kolej vedle toho nakladniho, tentokrat cisternovy
- 11:02 prijizdi konecne nas vlak
- 11:05 nebo tak nejak konecne odjizdime, na ceduli je stale 5 minut zpozdeni

Ve vlaku se ptam pruvodci, jestli osobak v Lovosicich pocka. Pry urcite, standardni cekacka je 10 minut a jeste tam zavola, ze ma prestupujici lidi. Navic bychom mohli zpozdeni stahnout. Fajn.

Zpozdeni mezi stanicemi mozna stahujeme, ale v kazde stanici cekame podstatne dyl, nez je v jizdnim radu. V Roudnici snad 5 minut. To vylozene nesnasim. Cestou nas predjizdi EC do Nemecka, co melo 40 minut zpozdeni. V Lovosicich mame neco pres 10 minut zpozdeni. Jdu ke dverim, kteryma jsem do vlaku vlezl, zapasi s nima holka, zkusim to sam a nejde to. Dvere ve vedlejsim vagonu to same. Na dalsich uz je cedule, postupne nabirame lidi, co se taky nemuzou dostat ven. Prolezeme snad 3 vagony, nez narazime na fungujici dvere.

Konecne venku, osobak ma stat na stejnem nastupisti. Nestoji. Ten v opacnem smeru, se kterym se tam potkava, jo. Ptam se pruvodci, jestli tam volala a pry jo, urcite nekde ceka, nejspis na jinem nastupisti. Neceka. Ukazalo se, ze odjel na cas, o cekani se ani nepokusil. Pokladni rika, ze za dve hodiny jede dalsi. Nejsem na ni sprosty, nemuze za to, ale ze nemam radost pozna a omlouva se. Tak teda vratit neprojete jizdne. Mam elektronickou jizdenku, to nejde, tak musi vypsat papir a ten mam pak naskenovat a nejak vyreklamovat. Nastesti jsou Lovosice jako vychozi misto pouzitelne taky, akorat se musi pres cele mesto. V pohorkach po dlazbe nic moc, pak uz to jde, akorat na Lovosi byl milion lidi. Reklamaci necham na zitra, nebudu si kazit naladu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » pon zář 27, 2021 12:59

mike píše:Kdyz se s CD zadari, tak to fakt stoji za to
Vim, ze to nemas rad, ale proc toto hazes na CD? Vim, pro Vas je vsechno, co se tyce drahy "CD", ale tady muzes nejvice nadavat na absenci nejake ucelene dopravni politiky u nas...
- nastupiste a pristaveni vlaku - CD s tim nema nic spolecneho, to je vez SZDC
- cekani na dalsich stanicich, predjeti spozdenym EC - to je plne vec v rezii SZDC
- zaseknute dvere - to je tak jedine, za co muze CD
- necekani pripoje - to je otazka prave na koordinaci dopravy: Rychlik objednava (a podminky na provoz dava) Ministerstvo dopravy, ten osobak je ale v ramci krajskeho dopravniho systemu, co objednava a podminky dava Severocesky kraj, vcetne pripadnych prestupu, resp navaznosti. Takze pokud ma kraj pozadavek cekat max. (rekneme) 5 minut, nebo necekat na ne-krajske spoje, tak proste provozovatel za kazde "svevolne" cekani plati pokutu kraji. Pruvodci muze volat, komu chce, ale kdyz kraj rekne necekat, tak se vlak jednoduse vypravi, at se to CD libi nebo ne.

Neni to uplne jen ceska specialita. Sam jsem v Nemecku dopadl uplne stejne. Az na to, ze jsem mel podle jizdniho radu na prestup cca 25 min. Jel jsem ICE ze Stuttgartu, pred Norimberkem jsme nabrali 20 minut spozdeni a do Mnichova jsme dojeli tak, ze za 5 min. odjizdel pripojny osobak. Jenze ICE je dlouhe skoro pul kilometru, dojel na jeden konec haly a osobak jel z nejakeho bocniho nadrazi na druhe strane, tj. bylo treba prebehnout vice nez kilometr mezi lidma a s kuframa. Dobehli jsme na prislusne nastupiste a jeste jsme zahledli zadne svetla vlaku. Oni jej dokonce vypravili jeste cca pul minuty pred preskocenim odjezdove minuty na tabuli... Se mnou tam bezel jeste nejaky Nemec, ten taky nadaval pekne.
Problemem zde taky bylo, ze linka Mnichov - Kufstein byla provozovana v ramci krajskeho systemu a pripoje se v celostatnim systemu resili jenom v relaci Mnichov - Innsbruck, coz je sice ta sama linka, jenze za pripoj se brali jenom IC, EC a ICE. Navic se to resilo s ICE ze smeru Berlin a taktove, tudiz z naseho smeru to bylo "koordinovano" tak, ze "pripoj" odjizdel sice ze stejneho nastupiste, jako nas vlak - jenze asi o 4 minuty pred prijezdem vlaku z meho smeru... A dalsi jel za dve hodky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16568
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » pon zář 27, 2021 16:44

To jsem mohl cekat :D Za prve, CD i SZDS pochazeji ze stejne lihne, od zacatku rikam, ze rozdeleni bylo hlavne k tomu, aby se mohli vymlouvat jeden na druheho. Za druhe, byl jsem zakaznikem CD. Od nich jsem si koupil jizdenku a dostal za ni mizernou sluzbu. Je mi naprosto ukradene, jestli za to muzou oni nebo nejaky jejich smluvni partner. Do toho mi nic neni, nemuzu to nijak ovlivnit, smlouvy s nima maji oni a je to tedy ciste na nich. Tenhle alibismus je u nas rozsireny a je to mor.

Co se dveri tyce, to se obcas stane, tak holt pouzijes vedlejsi. Ze by nefungovalo nekolik vagonu za sebou jsem jeste nezazil. Navic se mi minuly tyden stalo to same uplne jinde v primestskem vlaku, celkem novem. Vyskakoval jsem zavirajicima se dverma chvilku predtim, nez se vlak rozjel. Doufam, ze to neni nejaka nova moda.

Ze nas predjizdelo EC je v poradku, v poradku ovsem neni tech 40 minut zpozdeni. Vina CD, porucha vlaku, hlasili to. Navic mam podezreni, ze prave to zpusobilo chaos ve stanici a cely retez naslednych udalosti. Protoze se jim tam cpalo v dobe, kdy tam byly jine vlaky a museli s nima takhle cvicit.

Dalsi vina je na pruvodci, spatne mne informovala. Kdyby mi netvrdila, ze tam osobak najisto pocka, tak jsem to mohl resit uz ve vlaku a treba popojet na druhou stranu tim, co cekal. Taky jsem si mohl odpustit pobihani po nastupistich a hledani vlaku, ktery tam urcite nekde stoji, jak mi tvrdila.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » pon zář 27, 2021 17:28

mike píše:Za prve, CD i SZDS pochazeji ze stejne lihne, od zacatku rikam, ze rozdeleni bylo hlavne k tomu, aby se mohli vymlouvat jeden na druheho. Za druhe, byl jsem zakaznikem CD.
Prave tyto dve veci jsou ponekud otocene.

1) SZDC se muselo "vyndat" z CD prave kvuli tomu, aby se mohlo obsluhovat vice prepravcu - stejne, az se neco podobneho stane (kvuli SZDC) napr. LEu nebo SA, hned bude vsem na vine CD. Ted uz ale CD s SZDC fakt nema prakticky nic spolecneho, na tom prave Jancura celkem pracuje (vlastne i na tom, aby u SZDC byl CD na poslednim miste ](*,)).
Navic by sis mohl vsimnout napr. na pripade Nemecka a Rakouska, ze je na takove rozdeleni obrovsky tlak ze strany EU - i v D a A se bude delat oddeleni, oni zatim jen zdarne oddalili termin, popravde receno si s tim az tak moc nevi rady.

2) Ne, Tys' nebyl zakaznikem CD - v rychliku jsi byl zakaznikem Ministerstva dopravy a v osobaku Severoceskeho kraje. CD je v obou pripadech pouze prepravce plnici pozadavky objednatele. Ted vubec nevim, jak to funguje na urovni mezikrajni dopravy a krajske dopravy, ale v nekterych krajich bys mel velkou smulu a i kdyby byl CD v obou pripadech prepravcem, bud bys musel koupit dve oddelene jizdenky (a na osobak by Ti to propadlo, protoze bys asi mel na konkretni spoj a je Tvuj problem, zes na nej nenastoupil vcas), bo kraj nepovoluje prodavat napr. CD ve sve rezii kombinovane jizdenky. Nebo bys musel koupit "jednotnou jizdenku", ktera je drazsi - ale v tom pripade to neni jizdenka prepravce ale mininsterstva.

Proste je pekne, ze si to zjednodusis, ale jsi fakt hodne vedle a si jen chces pro sebe najit jednodussi cestu k vinikovi. Kdyby sis koupil "jednotnou jizdenku" v pokladne na nadrazi z X do Y s trema prestupy a kazdy vlak by byl jineho prepravcu (napr. LEO, RJ, Arriva, Nemci, ale ne CD), taky bys nadaval na CD? (V Nemecku bys na to mohl narazit jeste vice, ale tam alespon s jizdenkama - krome vybranych komercnich spoju - je jednodussi prace, protoze jeste stale je DB jak mistni CD tak i SZDC a dokonce i koordinator dopravy. Jen proto to tam funguje - i kdyz tam je teda taky pekny bordel, ale k tomu tam musis jezdit casteji jako kratce 2-3-krat do roka. Ani v Rakousku to neni moc lepsi. Syn byl rok v D, ted je druhym rokem v A, vlaky jezdi kazdy vikend a furt pripomina, ze zlate CD /predtim jezdil 4 roky do Prahy/ :wink:) Pricemz bys byl ve stejne situaci. Jak pisu, ta absence nejake dopravni koncepce zavazne pro vsechny dopravce tady chybi.

Opravdu mas pravdu pouze v pripade dveri a pokud opravdu byla zavada na vlaku, tak v pripade spozdeni EC. Ale za situaci na hlavaku muze pouze SZDC, protoze oni tam udelali velke zmeny oproti minulosti (kdy to mel na starosti CD) - nemaji pevne prirazena nadrazi, pousti tam mnohem vice nakladnich vlaku nez predtim (a asi by nemuseli), "minimalizuje" stani vlaku na nastupistich a ke vsemu absolutne nemaji zadne planovani, tam fakt pet minut pred pristavenim vlaku nikdo nevi, kam se pristavi. Na to nadavaji vsichni dopravce - krome LE, ktere ma prakticky pronajate na furt jedno nastupiste (teda pokud to stale plati).

Pokud chces na nekoho nadavat nebo jeste lepsi, se stezovat, obrat se na naseho superministra...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16568
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » pon zář 27, 2021 17:58

Koupil jsem si jizdenku od CD v CD aplikaci Muj vlak. Byl jsem tedy zakaznikem CD a nic dalsiho nemusim resit. Plus oba vlaky byly CD. Ano, alibisti jako ty maji tendenci veci silene komplikovat, aby se odpovednost zamotala, ale z hlediska zakaznika je to jasne. Reklamovat neprojete jizdne budu taky u CD. Jestli ma CD problem s ministrem, tak at si to vyridi s nim, velci jsou na to dost. Ja jsem ty neschopne debily nevolil.

Chaos nebyl na Hlavaku, ale na Holesovicich. Tam je to celkem jednoduche, vlak prijede od Hlavaku a pusti ho na nekterou kolej u jednoho ze tri nastupist. EC normalne stavi na stejne koleji, jako ten rychlik, jede pred nim. Proto mam podezreni, ze chaos zpusobilo jeho zpozdeni, ktere zmenilo poradi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » pon zář 27, 2021 20:41

V pripade Holesovic je to jeste vice blbe udelane.

Mne vzdy fascinuje, ze kdyz je to o necem, co "neni Tvuj oblast zajmu", tak si vsechno pekne zjednodusis jako tady a "Tebe nic zajimat nemusi". Ale jakmile je to neco napr, z IT, kde se v tom vyznas, tak potom kazdeho "usmernujes" ze je to jinak...

Jo, jasne, ze jizdenky, atd resis s CD, to jsem Ti ani nerozporoval - ale to ostatni neni moje komplikovani veci, ale ten skutecny stav. Takze na Tobe je, jestli chces zit ve sve iluzi jednoduchosti nebo chces videt skutecny stav. Toto vse.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16568
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » pon zář 27, 2021 20:58

Popsal jsem svou prihodu a CD jsem zminil v jedine vete Kdyz se s CD zadari..., coz je naprosta pravda, zadarilo se s CD. Tys reagoval nesmyslnou litanii na tema, ze za to CD nemuzou, ac jsem ani nenapsal, ze muzou. A ja ti znovu opakuju, ze mym smluvnim partnerem jsou CD, s nikym jinym jsem nejednal a jednat nemuzu. Jak si to se svymi smluvnimi partnery CD vyridi uz neni moje starost. Kdyz reklamujes diru v botach, tak to taky neresis s dodavatelem prodrene latky.

Aby to aspon k necemu bylo. Mam v ruce Potvrzeni o zpozdeni a chci zpatky penize za usek trati, kterou jsem neprojel. Jak to mam udelat? Na prvni dobrou jsem nic nenasel. Na pokladne to vyridit neslo, pokladni mi tvrdila, ze za elektronickou jizdenku mi dat penize nemuze a dala mi tohle. Pry to mam naskenovat a nekam poslat. Kam? BTW, tohle je taky vizitka CD. Proc se to sakra neda vyridit vsechno na miste? Ja jsem poskozeny zakaznik a mel bych to mit co nejjednodussi :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » pon zář 27, 2021 22:26

Melo by to jit tady. Pokud na jejich eshopu mas ucet, tak by se Ti meli primo zobrazit Tve jizdenky a tam si to muzes vybrat.

Az tam vyberes jizdenku/zadas kod, tak by se mela zobrazit stranka, kde si vyberes v casti Vraceni jizdenky duvod "Ztrata pripoje / ukonceni cesty pred cilovou stanici", upresnis duvod, muzes nahrat potvrzeni o zpozdeni (to bys ani nepotreboval), vyberes zpusob vraceni penez a das Odeslat.

Jeste Ti prozradim, ze bys mel normalne pravo na vraceni cele castky cestovneho, dokonce by Ti meli zaplatit i cestu zpet do vychozi stanice, ale to bys musel zazadat uz v Lovosicich a pozuzit hned prvni spoj zpet. Ale asi bys plnou cenu dostat mel. Nemusis jim napsat, zes sel na vylet jinam.
mike píše:Popsal jsem svou prihodu a CD jsem zminil v jedine vete Kdyz se s CD zadari..., coz je naprosta pravda, zadarilo se s CD. Tys reagoval nesmyslnou litanii na tema, ze za to CD nemuzou, ac jsem ani nenapsal, ze muzou
Hele, toto je presne ukazka toho, co Ti obcas vycitavam, ze delas - nenapises neco primo, aby Te nikdo nemohl chytit za slovo, "pouze" velice silne naznacis, aby kazdemu bylo jasne, jak jsi to myslel (a kazdy, kdo to precte si to taky tak mysli). Ale az se nekdo ozve, ze to neni pravda, tak se mas jak vymlouvat, ze Ty nic, Ty muzikant... :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16568
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » pon zář 27, 2021 23:53

Diky, to je ono :smt023 Odeslano. Napsal jsem akorat, ze mi kvuli zpozdeni ujel pripoj. Zadny vyber tam neni, takze by mi asi meli vratit cele jizdne. To jsem teda zvedav. Zrovna prislo mailem PDFko "Potvrzeni o prijeti prava z prepravni smlouvy (reklamace)". Prijeti prava? To psal nejaky Hotentot? Navic jeste Hotentot z nejakych mne nepochopitelnych duvodu zakazal v PDFku kopirovani :roll:

Jo, ze by mi vlastne meli zaplatit i cestu zpatky mne taky napadlo, ale to uz by mi prislo nefer. Podminky studovat nebudu, nejblizsi spoj by byl logicky.

Vypada to rozumne, az na Vaši žádost se pokusíme vyřídit co nejdříve, nejpozději do 3 měsíců. To jako pro CD neplati zakony a 30 dnu na vyrizeni reklamace?

apuka píše:Hele, toto je presne ukazka toho, co Ti obcas vycitavam, ze delas - nenapises neco primo, aby Te nikdo nemohl chytit za slovo, "pouze" velice silne naznacis, aby kazdemu bylo jasne, jak jsi to myslel (a kazdy, kdo to precte si to taky tak mysli).

Jj, moc pekna ukazka, ale tve strany. Rika se tomu projekce :twisted: Vidis neco, co tam neni, je to jen v tve hlave. Podle sebe soudis mne a dokonce i vsechny ostatni. Opravdu je to "kazdemu jasne"? O tom silne pochybuju. Mas smulu, do me hlavy nevidis a zbytecne to komplikujes, jako ostatne skoro vsechno. Jsem v zasade velmi jednoduchy clovek, pisu to, co si myslim, jednam primo, nelzu, protoze je to blbost a navic bych si to musel pamatovat atd. Ano, obcas s tim narazim, ale prave u lidi, co toho schopni nejsou a neumi si to ani predstavit ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Etheric » úte zář 28, 2021 6:54

mike píše:To jako pro CD neplati zakony a 30 dnu na vyrizeni reklamace?

Na to bys je mohl dostat, potvrzení o přijetí reklamace máš, tak je za měsíc (pokud to do tý doby nevyřeší) konfrontovat.
Teda jestli není nějakej rozdíl v reklamaci zboží a reklamaci služeb, to nevím, ale neměl by ne?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » úte zář 28, 2021 8:32

Kluci, toto ale neni reklamace, je to fakt "pravo z prepravni smlouvy". V obcanskem zakoniku se to resi jen asi dvema kratkymi odstavci ve smyslu, ze rozsah a zpusob nahrady skody zpusobene cestujicim neprovedenou dopravou vcas se dela podle prepravnich radu, ktere je dopravce povinny mit. Podrobnosti ma stanovit jiny pravni predpis, pripadne "pouzitelny predpis Evropskeho spolecenstvi". Je to dusledek narizeni EU, prakticky doslova prevzaty do narodnych legislativ, jen prepravci maji moznost poskytnou neco navic, ne min. V Obc. zakoniku je to Dil 7 - zavazky ze smluv o preprave.

Jo, mozna by mohl mike zkusit resit i pres reklamaci, ale to bych mu zapral hodne stesti, aby vymyslel pouzitelne paragrafy mimo ty vyse nacate a jeste vylucujici jejich pouziti

Ale CD to vetsinou resi celkem rychle (na rozdil od DB :twisted:). I kdyz ja jsem vzdy resil jen vraceni bodu na CD kredit, ne penize na ucet.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16568
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » úte zář 28, 2021 15:55

Neminim to hrotit, pro mne je to zanedbatelna castka. Jen mne to zarazilo. Ale predpokladam, ze to nejak podlozene maji. Zas ale jestli maji podobne schopne pravniky jako ty, co dokazou napsat potvrzeni o prijeti prava... :twisted:

Jo a taky jsem dal vraceni na CD kredit, jina volba tam ani nebyla. Na to uz jsem narazil kdysi davno, kdyz mi cosi vraceli a trvali na tom, ze jim musim dat kreditku, kterou jsem to puvodne platil, aby to na ni mohli vratit :roll:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » úte zář 28, 2021 20:26

mike píše:Na to uz jsem narazil kdysi davno, kdyz mi cosi vraceli a trvali na tom, ze jim musim dat kreditku, kterou jsem to puvodne platil, aby to na ni mohli vratit
Toto je v posledni dobe v mode - vracet presne tak, jak jsi to zaplatil, vcetne toho, ze se vrati na kreditku. Sice jsem jeste nenarazil na eshop, kde by chteli ode mne cislo kreditky (na to asi ani nemaji narok, hlavne kdyz jsem zaplatil pres nejakou platebni branu, tj. oni nedostanou info o me kreditce pri placeni. Ale uz i v obchodech se veci vraci primo na kreditku (napr. Decathlon, Alpsport, Sportisimo, co si pamatuji, mam dojem, ze uz mi to delali i v RP, ale tojsem si neni uplne jisty). Proste oni na pokladne natukaji vratku, na terminalu se objevi castka, kterou Ti vraci, prilozis kartu a dostanes dve potvrzeni - jedno od nich o vraceni a druhe primo z terminalu, abys videl, ze to bylo vraceni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16568
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » úte zář 28, 2021 21:20

To je v poradku, je to tak nejjednodussi a kdyz ti to vyhovuje, jakoze obvykle jo, proc ne. Jenze CD s tim tenkrat vraceni podminovaly, pry to jinak nejde, coz je spatne, mela by to byt tvoje volba. Navic to bylo po delsi dobe a co kdyby puvodni karta uz byla expirovana? Podle mne na takovou podminku nemaji narok, reklamace uznana a maji ti to vyplatit tak, jak se to hodi tobe. BTW, uz je to fakt dlouho, mozna 15 let.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod ratel » úte zář 28, 2021 22:06

Nevíte co se děje mezi Prahou a Kolínem? Všecky vlaky 30 a vic minut zpoždění.
Umí někdo popsat pravidla přednosti jednotlivých dopravců? Jej jsem s Regiojetem ,60 min zpoždění a předjel nás jak leotramvaj, tak i cd expres, o pendolinu nemluvím....
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » úte zář 28, 2021 22:25

Divne, Babitron nic takoveho neukazuje...

Jancuru nema nikdo rad, a tak jede posledni :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod ratel » stř zář 29, 2021 8:31

Nevím co je Babitron ( nějaká elektronka :-) ? Ale realita je na příjezdu ve čtvrtek i odjezdu včera nabráno cca 30 minut, plus výjezd se zpožděním už z Prahy.
To že někdo nemá někoho rád ještě nemusí resp nemělo by znamenat že nebude dodržovat pravidla. Na ty se ptám. Jistě historické vazby ČD a SŽDC chápu:-(.
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

PředchozíDalší

Zpět na Pokec