Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » pát črc 31, 2020 19:56

Mozna byla na jednu sleva, oni je obcas davaji automaticky. To je v te aplikaci taky videt. V tech slevach/akcich aby se prase vyznalo, proste nekdy zaplatis min (a pak mas problemy, kdyz si chces doplatit do jednicky #-o).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Etheric » sob srp 1, 2020 6:39

Jedna se jmenuje "flexi základní jednosměrná" a druhá "flexi zvýhodněná jednosměrná", to jsou jediný rozdílný údaje na těch jízdenkách. Chtěl jsem na pokladně to stejný, fakt nechápu, v čem by ta jedna měla bejt zvýhodněná. Jakože bonus za odvahu vstát na první ranní vlak? Žádnou slevu jsem neuplatňoval, nic.. :((
Si stáhnu tu aplikaci a prostuduju ceník a podmínky..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod GreyMouse » sob srp 1, 2020 10:21

Etheric píše:Chtěl jsem na pokladně to stejný, fakt nechápu, v čem by ta jedna měla bejt zvýhodněná.

Když jsem koukala v e-shopu ČD na různé ceny jízdenek na stejné trase, tak můj dojem z toho byl, že se snaží přilákat cestující do méně obsazených vlaků. Což by ten tvůj první ranní mohl být.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod malejjarda » sob srp 1, 2020 11:10

Zvýhodněná jízdenka je vlastně sleva na určité vlaky nebo trasy. Buď rád, aspoň jsi ušetřil. :)

Na ČD si nestěžuji. Když jsem v týdnu jel Rožmbezkem ze Šumavy, měli jsme zpoždění skoro půl hodiny. Na přestup v Okříškách bylo 10 minut a osobák směr Znojmo na nás 20 minut čekal!

Horší byl výstup z vlaku. V Okříškách je ještě staré štěrkové nástupiště. To by nevadilo, ale tu 20cm vysokou trávu, co na něm roste, by mohla Správa železnic nechat občas posekat. Fakt ostuda.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Etheric » sob srp 1, 2020 11:49

GreyMouse píše:že se snaží přilákat cestující do méně obsazených vlaků.

Slevou 25 korun na jízdenku 192km? Fajn, jedno pivo z Relay na cestu zdarma :D

Chápal bych slevu u jízdenky vázaný na konkrétní spoj, já ale kupoval flexi, takže můžu koupit ráno a jet až večer...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » sob srp 1, 2020 19:14

Etheric píše:edna se jmenuje "flexi základní jednosměrná" a druhá "flexi zvýhodněná jednosměrná", to jsou jediný rozdílný údaje na těch jízdenkách. Chtěl jsem na pokladně to stejný, fakt nechápu, v čem by ta jedna měla bejt zvýhodněná.
"Flexi zakladni" je naproste zakladni jizdne, podle kilometru, zadna sleva, zadne zvyhodneni.
"Flexy zvýhodněná" je v podstatě ta samá jízdenka, co se týče podmínek, ale slevněna podle volných míst v kontingentu pro danou relaci (neexistuje mezi kazdyma dvema stanicema, jen mezi vybranyma, kde se cestuje casteji a jeste jsou dost daleko od sebe, proste spise se mysli cca. jako dalkova jizdenka mezi rychlikovyma stanicema). Nevim, jestli ty kontingenty zavisi pouze na dni a relaci nebo i na vlaku, na ktery si ji zrovna kupujes (u pokladny, kdyz uz, se asi pocita s nejblizsim). Ani bych se nedivil - a na eshopu i v MujVlaku si vybiras konkretni spojeni a to je vytisteno na jizdence, i kdyz muzes pouzit libovolne. Vlastne ted ani nevim, jestli uz zmenili nekdejsi podminku, zes mohl vyuzit libovolny dalsi vlak :-k .

Studovat web CD i jejich predpisy muzes jakkoliv dlouho, moc vic toho nezjistis. Kontingent je "promenlivy" a "neverejny", tj. nikdy se nedozvis, kolik je jeste "volnych mist". Navic je sleva "stupnovita", tj. (vsechna cisla si naprosto vymyslim) 10 jizdenek se slevou 20%, 20 jizdenek se slevou 15% a 10 jizdenek se slevou 10%, zbytek za plnou cenu. Zacina to od zacatku prodeje, tj. 2 mesice pred platnosti jizdenky.
Jestli existuje zvyhodnena (flexi) jizdenka a kdyz ano, za kolik se dozvis pouze primo na pokladne nebo na eshopu/aplikaci MujVlak a plati to zvdu jen na aktualni cas. Za minutu to muze byt jinak.

Kdybys vervomoci potreboval mit stale stejny druh jizdenek, na pokladne si urcite muzes vyzadat Flexi zakladni i kdyby Ti nabizeli Flexi zvyhodnenou. Jen pocitej s tim, ze pokladni se Te bude snazit presvedcit, ze je to vyhodne pro Tebe a bude se tvarit hodne divne, ze to nechces. A taky se muze stat, ze bude mit problem Ti to vybrat, protoze nebude vedet spravny proces :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod malejjarda » sob srp 1, 2020 21:01

Na konkrétní vlak máš Vázanou jízdenku. Jestli se dá koupit i v pokladně nevím. Už hodně dlouho kupuji jízdenky buď přes aplikaci Můj vlak nebo v eshopu.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » sob srp 1, 2020 21:34

Ja jsem nemyslel, ze flexi zvyhodnenou si koupis na konkretni vlak a plati jen na ten (to neni "flexi"), ale ze jakoukoliv jizdenku elektronicky kupujes tak, ze si na eshope/MujVlaku vyberes nejaky konkretni spoj - ale jizdenka plati na libovolny spoj. A jak jsem si ted zkusil vybrat na eshopu nahodne jizdenku, tak plati na libovolny, ale pouze od odjezdu toho vybraneho spojeni (vybral jsem s odjezdem 20.8. 12:22):
Platnost: od 12:22 dne 20.8.2020 do 24:00 dne 21.8.2020

Takze pokud si chce nekdo kupovat jizdenku na opravdu jakekoliv spojeni, musi si vybrat uplne prvni vlak.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » čtv srp 6, 2020 10:45

Dnes jsem si kupoval jizdenku do Otztalu. Od vcerejska zvedli ceny :twisted:. Jsem ziral, ze najednou vyskocila cena 1800+ Kc za druhou tridu (no co uz, v sobotu rano jezdi hodne lidi do Vidne, o tri hod. pozdeji je i dnes o 400 levnejsi, jenze mne odjede posledni autobus...). Tak jsem se kouknul a prvni trida je za presne stejnou cenu... Jsem si rikal, ze no holt, v case koronaviru ma vyhodu jednosedadlo a vetsi rozestup mezi sedadlami a vzal tu :-). To kafe, obcerstveni a nejaka ta babovka v Lounge taky neni k zahozeni, pokud stihnu.

Mala rada pro jine - pokud chcete jet z Vidne smer Tyrolsko/Vorarlberg/..., kouknete se na jizdenky z Bratislavy na strankach ZSSK. Tady by to bylo za nejakych 31,5 EUR a jednicka asi o 9,5 EUR drazsi... (Mne se to moc neoplatilo, protoze je drahe se i dostat do Vidne, navic SK jizdenka je na konkretni vlaky a ja potrebuji na nadrazi neco vybavit, takze netusim, co stihnu.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » čtv srp 6, 2020 18:46

apuka píše:Jsem si rikal, ze no holt, v case koronaviru ma vyhodu jednosedadlo a vetsi rozestup mezi sedadlami a vzal tu :-).

Jen aby si to nerekli i vsichni ostatni :twisted: Posledne jsem v Praze vlezl do jednicky v EC do Nemecka. Velkoprostor, nasel jsem jedinou volnou dvojsedacku, ale prede mnou byly nejake otravne blbky s mobilama, a tak jsem se sebral, sel do dvojky a tam mel volne kupe pro sebe (starsi Siemens vagon, takze jeste pohodlnejsi).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » čtv srp 6, 2020 22:11

Tak zatim je tam dost prazdno - kupoval jsem mistenku (na OEBB, abych si mohl vybrat misto). Bohuzel, do ticheho oddilu bylo volno jen ve dvousedadle, pricemz je tam takove pekne mistecko, osamela sedacka uplne na konci/zacatku vlaku, hned za stanovistem strojvudce...

Ale stejne, vychazi mi, ze z hlediska penez by idealni cestovani bylo koupit si jizdenku do Breclavi na eshopu CD, tam na pokladne koupit "mistni" jizdenku do Vidne, co se pres eshop neda, z Vidne pouzit jizdenku koupenou na ZSSK a k tomu mistenku kopenou u OEBB (plati se jenom jednou 3 EUR na vsechny vlaky i kdyz se prestupuje)... Proste gulas pro dobrodruhy :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod malejjarda » pát srp 7, 2020 18:01

Pokud by ti z Břeclavi do Vídně stačilo jet osobákem, dá se výhodně koupit jízdenka EURegio. Buď Brno - Vídeň nebo Břeclav - Vídeň (asi 8 Euro). Ale prodává se jen na pokladně nebo u průvodčího ve vlaku.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » pát srp 7, 2020 19:53

Presne to jsem myslel tou "mistni jizdenkou", se mi jen nechtelo hledat nazev.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » sob říj 3, 2020 19:22

Tak CD zase pripravilo peknou "srandicku" - od pristiho tydne (neco od stredy neco od ctvrtka) porusilo spoustu spoju na trati OV-PHA. Jen jaksi "zapomeli" o tom informovat ty, co na ne uz maji zakoupene jizdenky a mistenky na eshopu (tj. je tam email a telefon)... :twisted:
Mozna dodatecne by prisel email, ze vlak nejel, jizdenka se nemohla vyuzit :-k.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » úte pro 1, 2020 18:59

Netradicne pochvalim CD. Aplikace Muj vlak uz umi prodat jizdenku do jednicky i kdyz neni po cele trase. Vyrobi jizdenku do dvojky plus priplatek do jednicky na cast trasy, kde to jde. Hura, konecne uz nemusim otravovat pruvodci s priplatkem :smt023 (bezny stav, kdyz jedu rychlikem a konec trasy lokalkou)

Akorat by jeste mohli zrusit ten nesmysl, ze se jizdenka da koupit maximalne 5 minut pred odjezdem vlaku. Bezne dorazim na nadrazi pozdeji, posledni minuta pred odjezdem vlaku neni nijak neobvykla. Nekolikrat mi ted stalo, ze jsem jizdenku kupoval pri rychle chuzi necely kilometr pred nadrazim ](*,) Stiham to akorat, na to mam v hlavne specialni software, ale ten nepocita se zdrzovanim s aplikaci a bylo by mnohem pohodlnejsi koupit jizdenku az na nastupisti.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod dudy » úte pro 1, 2020 19:40

mike píše:Netradicne pochvalim CD...

:shock:
A do prdele!
Du si nalejt lomcováka...
:mrgreen:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Hafi » úte pro 1, 2020 22:02

??? tohle šlo podle mě už asi 4 roky, ne? resp. ve webovým eshopu určitě, v appce si nejsem jistý, ale jelikož je to víceméně totéž, dost by mi překvapilo, kdyby to nešlo (a i si myslím, že jsem to tak někdy kupoval...)
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » úte pro 1, 2020 22:05

V eshopu ano, v aplikaci prave ne. Az od nove verze, ktera se mi nainstalovala tusim nekdy v zari, ale jiste to nevim. Vloni to jeste urcite neslo, to jsem prave kvuli tomu parkrat kupoval pres eshop, ale to delam nerad.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod fps » sob pro 5, 2020 11:50

díky soukromým dopravcům na železnici je to všechno pěkně v háji, dostat se třeba do moravské hor trvá i o hodinu déle než kdysi, vlaky různých dopravců na sebe vůbec nenavazuji, čekaní mezi různými dopravci na návazný spoj když má byť jen několik minut zpoždění vůbec nehrozí, a to že člověk musí kupovat několik lístku na různých místech ani nemluvě, od nového jízdního řádu 13. prosince to bude třeba se spoji ještě horší, třeba Praha - Ramzová (Hrubý Jeseník, Králický Sněžník, Rychlebské hory) to jede v 6:40, to ještě k tomu tento spoj jede přes Olomouc, a ne přes Zábřeh na Moravě, nebo až pak v 9:08, to je až uvěřitelné, raději zatím ani nekoukám na to, jak to bude jezdit do Alp, toho kdo umožnil vstup soukromým dopravcům na železnici bych věšel
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Stížnost

Příspěvekod aksam » sob pro 5, 2020 12:58

IC a expresy jsou teď omezené díky nouzovému stavu a ranní spoje nejezdí a Slovácky expres nestaví v Zábřehu. Tohle bude trvat dokud neskončí nouzový stav a neobnoví se standardní provoz. Na Ramzovou z Prahy jet už den předem odpoledne a první noc zabivakovat někde poblíž a pak si druhý den dáš tůru jako obvykle:-)
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod pavproch » sob pro 5, 2020 13:21

Sem to přešiboval
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » sob pro 5, 2020 17:50

@fps: za to nemuzou soukromi dopravci, ale jednak covid a jednak ten, kdo dela jizdni rady. Vstup soukromych dopravcu na zeleznici byl celkem zasadni plus, ktery konecne pohnul CD a zpusobil zmeny k lepsimu, ktere uz ti dneska prijdou samozrejme, ale nebyly. Ze se to udelalo blbe, jak je ostatne v Blbakove zvykem, je jina vec. Treba jednotna jizdenka, kterou ted zavadeji, mela fungovat od sameho zacatku.

Jazykova vlozka: mate oba spatne slovo "diky". To se pouziva jen v pozitivnim vyznamu, za negativni veci se nedekuje. Tam se pouziva "kvuli" nebo "vinou". Spravne je to takhle: Diky OF jsem zacal jezdit do Alp, ale kvuli covidu to ted nejde.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod pavproch » sob pro 5, 2020 17:53

Jazyková: quli se píše s kvé. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » sob pro 5, 2020 17:56

Vem za ruku apuku a bezte hledat svou tatarskou pravlast :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » sob pro 5, 2020 20:18

fps píše:díky soukromým dopravcům na železnici je to všechno pěkně v háji ... od nového jízdního řádu 13. prosince to bude ještě horší.. to je až uvěřitelné, raději zatím ani nekoukám na to, jak to bude jezdit do Alp, toho kdo umožnil vstup soukromým dopravcům na železnici bych věšel
@fps, zda se mi, ze jsi hodne mimo realitu...

Ano, mozna bude neco horsi, ale nevim, proc do toho tahas soukrome/statni dopravce. Uvedom si par veci, ktere ani v nejmensim nesouvisi s tim, jetli je dopravce soukromy nebo statni.
1) Mezinarodni spoje jsou otazkou domluvy mezi nekolika zeleznicemi vlaky (Kosican, Sobiesky, ...). Neplati to pro komercni linky Regiojetu, Lea a Arrivy.
2) Dalkove vlaky v CR (krome prime linky Praha - OV a myslim i Praha - Brno, ktere jsou na komercni bazi) se objednavaji Ministerstvem dopravy, vcetne casovych poloh
3) Regionalni vlaky objednavaji jednotlive kraje (krome par soukromych trati), vcetne casovych poloh, navaznosti na hranicich kraje je otazkou domluvy mezi kraji - tady se to tyka smluvniho prepravce, at je to kdokoliv

Ten, kdo provozuje nasmlouvanou prepravu, prakticky nemuze zasahovat do casovych poloh, to vyhradne urcuje objednavatel. Ne(navazovani) spojeni je taky otazka domluvy objednavatelu - napr. CD si nemuze sam od sebe dovolit posunout odjezd "pripojneho" vlaku o pet minut, protoze prijel druhy vlak o par minut pozdeji. Kazdy provozovatel musi vykazovat presnost jeho spoju a pokud objednavatel vyslovne nevyzaduje navaznost a pockani (do nejake doby), tak "svevolne" pockani se promitne do zpozdeni a ve vysledku muze vest i k pokutam pro provozovatele.

Takze mike ma jistym zpusobem pravdu - udelalo se to blbe. Neni zadny "celostatni koordinator", ktery by to trochu utrepal. Ta jednotna jizdenka je jen jeden maly krok.
Ono ta nenavaznost neni jen v relaci vlak - vlak, ale taky vlak - autobus (a opacne), dokonce i kdyz bus i vlak jedou v ramci stejneho kraje v ramci stejneho "integrovaneho" systemu.
aksam píše:IC a expresy jsou teď omezené díky nouzovému stavu.... Tohle bude trvat dokud neskončí nouzový stav a neobnoví se standardní provoz.
Ne, fps pise o novem jizdnim radu od pristiho vikendu a ten ani v nejmensim nesouvisi s nouzovym stavem nebo covidem.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod aksam » sob pro 5, 2020 21:40

Apuka omezení dálkových spojů platí i v novém jízdním řádu. ČD to dokonce píší na svých stránkách
https://www.cd.cz/info/aktuality/-34553/
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » sob pro 5, 2020 23:57

Jj, treba vecerni vlaky z Decina stale nejezdi i kdyz zakaz vychazeni uz neni a nic se nemeni ani po 13.12.

@apuka: jednotna jizdenka je jedna z veci, ktera se mela udelat okamzite. K tomu navaznosti a jednotne cekani na pripoje s pripadnou kompenzaci mezi dopravcema. A ano, vcetne busu. Uplne stacilo prevzit system odnekud, kde to funguje (treba Svycarsko), ale ne, v Blbakove si musime slepe ulicky proslapat sami :? Vsak co, oni jsou blbaci zvykli.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » pon pro 7, 2020 8:25

aksam píše:omezení dálkových spojů platí i v novém jízdním řádu
Ano to plati, ale to je "omezeni dopravy" a navic "docasne" - asi to nebude jako s docasnym pobytem "na vecne casy". Fps psal, ze "od nového jízdního řádu 13. prosince to bude třeba se spoji ještě horší", tj. nepsal o aktualnich omezenich.

Ale jo, v pristim jizdnim radu budou pozdeji jeste velke omezeni az zacne rekonstrukce trati kolem Usti nad Orlici. Predpokladam, ze co muze, pujde oklikou nebo nahradnim autobusem a co nemuze bude jezdit s velkym spozdenim, resp. "s upravenou jizdni dobou". Ale ten upraveny jizdni rad jeste neni znamy.

Jinak ale to "docasne covidove omezeni" CD je uplne na hovno, to jezdi z OV do Prahy snad tri vlaky. Samozrejme, byvaji "dost plne". A CD vyhlasi, ze i potom, jak zacinaji chodit do skoly, uvolnuje se a omezuje Home office, zacinaji i sluzebky, tak ze "to staci"... :twisted: :axe:

Edit: Tady je neco vice o chystanych vylukach.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » čtv pro 24, 2020 11:53

Teda, toho vola, co vymyslel jednicku s bistrem uprostred, bych nakopnul s rozbehem :evil: I celkove provedeni je vymakane. Zachod jen na jednom konci, samozrejme tom spatnem, a snad nejmensi, co jsem kdy videl. Dvere elektricke, ale na tlacitko. Samozrejme velkoprostor. To i ty muzealni Acka jsou lepsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27


PředchozíDalší

Zpět na Pokec