Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Hafi » stř pro 13, 2017 15:38

Quido píše:to je jako bys chtel, abych pri nakupu v obchode rozlisoval, kdo zbozi vyrabi, kdo ho navazi a kdo ho prodava... #-o

To je prirovnani dost vedle. Mas obchodak, kde je hodne obchodu, jeden z nich asi nejvetsi, nejvyznamnejsi v tom obchodaku, nejcasteji hypermarket. A ty remcas na hypermarket, protoze v obchodaku maj bordel na zachodech a outdoorshop v tomtez obchodaku ma zavreno, bo inventura. Opravdu?
Btw ty zachody by nepochybne sly platit i dvoukorunama a byly by cistci, kdybys měl jizdenku Regiojet. Oh, wait...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » stř pro 13, 2017 18:26

GreyMouse píše:Na existenci akčních jízdenek mezi Prahou a některými krajskými městy už jsem si zvykla, ale netuším proč je třeba levnější koupit si na trasu Plzeň - Furth im Wald jízdenky dvě (Plzeň - Domažlice + Domažlice - Furth im Wald) než jednu. Je nějaké pravidlo, že při koupi přeshraniční jízdenky, je to nejlevnější když se jízdenka koupí ze stanice nejbližší hranici nebo to má jiný důvod?

To nejspis souvisi s tim, ze tyhle slevnene jizdenky do zahranici jsou pasmove a ta pasma jsou na obou stranach. U nas i za hranicema a je na to dvourozmerna tabulka, kde mas pro kazdou kombinaci jinou cenu. Driv se dokonce daly u CD najit, ale tusim od letoska uz to nejde, asi to lidi zjistili a ridili se tim :)

Tenhle smer nevim, ale do Rakouska mi to vychazelo nejlip, kdyz jsem si koupil jizdenku z Tabora, jelikoz ten jeste spadal do prvniho pasma od hranic. Plus jizdenku Praha - Tabor. Prima jizdenka z Prahy vychazele znatelne draz, protoze Praha uz byla v druhem pasmu a tam byl skok asi 5 Euro. Nebo 10, uz nevim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » stř pro 13, 2017 18:36

GreyMouse píše:Mnohem zajímavější mi ale přijde to, co nabízejí Deutsche Bahn. Např. u víkendové jízdenky pro jednu nebo dvě osoby je možné sebou vzít libovolný počet vlastních dětí nebo vnoučat do 15 let. Marně dumám, jak se prokazuje, že je dítě vnouče daného cestujícího. To ukazují průvodčímu rodné listy? :-k

Taky predpokladam, ze nijak. Jednak jsou Germani zvykli dodrzovat pravidla i kdyz je k tomu nikdo nenuti a jednak je moznost zneuziti mala. Co se muze stat? Rodina s detma vezme na vylet par deti od sousedu? To je porad v ramci puvodniho zameru tj. rodinny vylet a zadna realna skoda nevznikne (ostatni cestujici budou mit zkazenou cestu tak jako tak ;-))

Pri navrhu zabezpeceni je dobre pouzit Paretovo pravidlo 80:20. Na zabezpeceni 80 % pripadu ti staci 20 % nakladu, ale na zbylych 20 % potrebujes 80 % nakladu. Pricemz naklad je tady i pripadny opruz pro cestujici. Treba nejaka forma prukazu pro deti. Lepsi je tech 20 % pripadu "zneuziti" nechat byt a vytvorit pratelske prostredi, pak je to win-win situace. Dopravce predstira, ze cestujicim veri a cestujici predstiraji, ze se ridi jeho pravidly ;-) 80:20 se neda brat dogmaticky, je to pripad od pripadu, nekde to muze byt 90:10 nebo mozna 95:5, coz bych i tipoval v tomhle pripade.

Bohuzel tohle malokdo chape a pak vznikaji veci jako Estebacka Evidence Trzeb #-o (kdyz uz HO sem dudy pritahnul ;-))
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Quido » stř pro 13, 2017 19:02

Hafi píše:
Quido píše:to je jako bys chtel, abych pri nakupu v obchode rozlisoval, kdo zbozi vyrabi, kdo ho navazi a kdo ho prodava... #-o

To je prirovnani dost vedle. Mas obchodak, kde je hodne obchodu, jeden z nich asi nejvetsi, nejvyznamnejsi v tom obchodaku, nejcasteji hypermarket. A ty remcas na hypermarket, protoze v obchodaku maj bordel na zachodech a outdoorshop v tomtez obchodaku ma zavreno, bo inventura. Opravdu?
Btw ty zachody by nepochybne sly platit i dvoukorunama a byly by cistci, kdybys měl jizdenku Regiojet. Oh, wait...

tak jo, asi se mi ten primer nepovedl, nicmene na vlak musim projit nadrazim, abych mohl nastoupit, pripadne tam pockat na prestup, coz mi ma zprijemnit bufet a wc, kdezto do obchodaku vubec nemusim, takze i to tve srovnani neni uplne koser, i kdyz je mozna blize... to je ale jedno, urcite cast ceny jizdenky jde na provoz nadrazi a zcela urcite tam jde cast dani, jak tu bylo jiz receno, takze jsem tim chtel vyjadrit to, ze cestovani vlakem a ceny za to u nas nejsou primerene, a je mi jedno, ktera cast celeho prcesu cestovani patri CD a ktera SZDC... ze v tom je dost bo###l - tolik muj nazor
Naposledy upravil mike dne stř pro 13, 2017 19:11, celkově upraveno 1
Důvod: opravena citace
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Hafi » stř pro 13, 2017 19:06

GreyMouse píše:Na existenci akčních jízdenek mezi Prahou a některými krajskými městy už jsem si zvykla, ale netuším proč je třeba levnější koupit si na trasu Plzeň - Furth im Wald jízdenky dvě (Plzeň - Domažlice + Domažlice - Furth im Wald) než jednu. Je nějaké pravidlo, že při koupi přeshraniční jízdenky, je to nejlevnější když se jízdenka koupí ze stanice nejbližší hranici nebo to má jiný důvod?
Akční jízdenky jsou vždy takové, že na jedné straně je libovolné krajské město, na druhé libovolné okresní (tedy klidně krajské) město. A minimální vzdálenost myslím 50 km. Tedy kupuješ akční Praha-Plzeň, akční Plzeň-Domažlice a pak normální, která je logicky přepočteno na km dražší než akční.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » stř pro 13, 2017 19:09

Quido píše:...nicmene, jak jsem uz psal, argumenty , co tu padly, nejsou k veci, nebot kontrolu dokladu totoznosti (odhlednu-li od stretu se zakonem) nikdo nikam nezaznamenava, takze co ten doklad resi...? :wink:

Ted fakt nevim, jestli nechapavost jen predstiras nebo chapat nechces. Nic zaznamenavat nepotrebujes, jizdenka je platna jen s dokladem, ktery sis sam (!) zvolil. Doklad tedy resi platnost jizdenky, protoze ten mas u sebe jen ty. Kopie jizdenky budou neplatne, protoze k nim nebude doklad.

Co se stretu se zakonem tyce, zadny neni. Ze si jizdenku sparujes zrovna s obcankou je tvoje volba, kterou zaroven souhlasis s tim, ze ji pri kontrole ukazes. Mel bys pravdu, kdyby nebyla jina moznost, ale ona je. Muzes si koupit papirovou jizdenku, kde zadny doklad nepotrebujes. Muzes tam zadat jiny typ dokladu. Muzes pouzit IN kartu, coz je nejrozumnejsi a nejpohodlnejsi.

Quido píše:to je pravda, ale ja to za ne resit nebudu... [-(

Ono zas tolik moznosti neni a dusledky nekterych by byly horsi, nez soucasny stav. Muzes mit:
- unikatni nezkopirovatelny doklad (tj. papirovou jizdenku)
- elektronicky doklad sparovany s konkretni osobou (tj. obcanka nebo jiny doklad)
- token sparovany s dokladem. To je IN karta a ta muze stacit sama o sobe. Kdyz nekupujes jizdenku na posledni chvili, tak pruvodci rovnou vidi ve sve masince jizdenky sparovane s tvou IN kartou. Jelikoz ji zaroven predkladas jako prukaz slevy (kterou ma snad kazdy pravidelny cestujici), tak je to nejpohodlnejsi moznost, jelikoz staci dat IN kartu a mas vystarano. Mne to tedy prijde uzivatelsky prijemne dostatecne.
- elektronicky doklad plus jina identifikace konkretni osoby. Otisk prstu, sken sitnice, "otisk" obliceje, jak delaji jablecnici... to by se ti asi nelibilo, co?

Nebo to muzes udelat jako RJ, coz by se zas velmi nelibilo mne a predpokladam i vetsine ostatnich cestujicich. Jizdenka na kokretni vlak a misto. Ze to u CD (a jinych velkych dopravcu) neni mi prijde jako naprosto zasadni vyhoda, ktere bych se rozhodne nechtel vzdat kvuli tomu, aby tys nemusel ukazovat obcanku, cemuz se muzes vyhnout jinak. Cestovani vlakem je fajn mj. proto, ze muzes jet libovolnym vlakem a sednout si kam chces. RJ a Leo zavadeji autobusove/letecke moresy na koleje a to se mi velmi nelibi, proto s nima nejezdim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Quido » stř pro 13, 2017 19:12

GreyMouse píše:Ale proč by zaváděli systém, který víc problémů přinese než odstraní? ;-)


to ja nevim - at zavedou neco, co funguje a co nejmene obtezuje zakaznika...
az mi to zaplati, tak jim poradim :-..

GreyMouse píše:Taktéž s odhlédnutím od zákona mi to přijde jako velice jednoduchá kontrola, jestli jízdenku vystavenou na jméno XY skutečně používá cestující XY a ne ještě jeho kamarádi AB, CD, EF a GH. Průvodčí zkontroluje, jestli jsou jména na jízdence a dokladu stejná a nemusí nic zaznamenávat.

ale vubec ne, ja mohu koupit se svym jmenem jizdenku komukoli, se jmenem na jizdence to nema nic spolecneho... a mimo to, kupuju temer vse na netu na pseudonym, nepouzivam sve prave jmeno - a nikdo to ani neporovnaval, jen chtel videt doklad
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Quido » stř pro 13, 2017 19:15

@mike:
nezlob se na mne, to si ted cucas z prstu?
moje zkusenost je uplne jina a nikdo neporovnava - aspon co ja jsem zazil - jmeno na jizdence a jmeno na dokladu... :roll:
konkretne obcanku jsem nezminil, to sis dosadil sam
[-X

edit: prestoze vim, ze to tak maji v podminkach...
Naposledy upravil Quido dne stř pro 13, 2017 19:27, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » stř pro 13, 2017 19:25

Co si jako cucam z prstu?

Jestli to doopravdy porovnavaji nevim, pouzivam IN kartu, jak jsem psal, tu nactou do masinky a hned to vidi. Jde ale o to, ze porovnavat muzou. Co jsem videl, tak minimalne revizor to porovnava. Jestli to pruvodci nedela, tak treba proto, ze ti veri a nemysli si, ze jsi otrly podvodnik, ktery predklada jiny doklad, nez je na jizdence. To ale na veci nic nemeni.

Psal jsi doklad totoznosti, coz jsem bral jako obcanku. Druha moznost je pas. Prukaz do knihovny neni doklad totoznosti.

Quido píše:to ja nevim - at zavedou neco, co funguje a co nejmene obtezuje zakaznika...

Zavedli. IN karta. Uz jsem to psal asi 10x.

Quido píše:az mi to zaplati, tak jim poradim

Pri vsi ucte, pochybuju, ze by ti nekdo za rady platil ;-)

Quido píše:ale vubec ne, ja mohu koupit se svym jmenem jizdenku komukoli, se jmenem na jizdence to nema nic spolecneho... a mimo to, kupuju temer vse na netu na pseudonym, nepouzivam sve prave jmeno - a nikdo to ani neporovnaval, jen chtel videt doklad

:roll: samozrejme. Doklad, ktery sis vybral. O ten jde. GreyMouse nepopsala presne aktualni implementaci, ale princip ano. Ze ti takove veci nedochazeji je duvod me pochybnosti vyse ;-)

A prosimte, zkracuj vic ty citace, pridelavas mi praci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Quido » stř pro 13, 2017 19:29

jedu vlakem tak 3x do roka, proc bych mel porizovat in-kartu?

sry, ale pisu z tabletu, uz tak je to nadlidske ty citace editovat :prayer:

to neni nechapani, cti pozorne prosim, popisuju svou zkusenost a mne zase pridelava praci to porad opakovat
:-#
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » stř pro 13, 2017 19:36

Protoze si stezujes, jak te jina moznost, urcena prave pro cestujici tveho typu, strasne obtezuje. Realne pouzitelne moznosti jsem ti popsal vys, druha pro tebe vhodna je papirova jizdenka.

Cela diskuse je o tom, ze sice nevis, jak by se to dalo udelat lip, ale takhle to proste nechces. Sorry, ale to je pak zbytecna diskuse. Duvody jsme ti vysvetlili vic nez dostatecne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod booze » stř pro 13, 2017 19:40

mike píše:Nebo to muzes udelat jako RJ, coz by se zas velmi nelibilo mne a predpokladam i vetsine ostatnich cestujicich. Jizdenka na kokretni vlak a misto.

Nevim jak to maji u RJ poresene, ale nekdy pristupuji cestujici a kupuji si normalne jizdenku od stevardky.
A jak psal dudy u CD se mi stalo, ze na mem miste sedel clovek s platnou mistenkou na stejne sedadlo jako ja.
Stejne tak me jednou vytocila obsluha v prvni tride, ktera na cele trase Ostrava-Brno nechodila z duvodu poruchy voziku. Ale pruvodci delal chytreho, ze sedim na spatnem sedadle v prazdnem kupe.A to jsem si chtel dat pivanka.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Quido » stř pro 13, 2017 19:45

to sis tam za ma vyjadreni dobrou polovinu svych vyjadreni / sveho vnimani / dosadil sam a uplne zmenil vyznam mych argumentu - to, cos ted napsal neni vubec to, na co poukazuju ja - takova diskuze fakt nema cenu...
:roll:
stejne to my dva ani nas par, co tu piseme, nevyresime... tak tomjen shrnu - podle tebe jsou CD a pridrzene sluzby na spici soucasne evropske urovne cestovani, podle mne dost klopytaji tesne pred balkanem, takze se proste neshodnem...

jen mi prosim vysvetli, proc - jak jsem uz uvedl - v mem okoli vice lidi na CD nadava, nez je chvali?
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » stř pro 13, 2017 19:48

booze píše:Nevim jak to maji u RJ poresene, ale nekdy pristupuji cestujici a kupuji si normalne jizdenku od stevardky.

Uplne stejne, jako kdyz kupujes pres Net. Vidi, ktera mista jsou volna, a tak je muze prodat. Stejne tak si v SA busu muzes koupit jizdenku u ridice. Kdyz je volno. Nekdy tam stoji fronta a ceka, jestli nejake misto nezustane volne tj. nekdo se zaplacenou jizdenkou neprijde.

Jednou mi v Rakousku ujel pripoj a na vedlejsi koleji stal vlak Westbahn. Poloprazdny a pruvodci mi nabizel, ze mi jizdenku proda. Jenze ja uz jsem jizdenku mel, na normalni vlak. Takze jsem nejel a musel cekat. Tohle mi presne vadi u Jancury & spol. Chci prijit na nadrazi a jet prvnim, co pojede a ne resit, od ktereho dopravce si koupit jizdenku. Dokud nebude vzajemne uznavani dokladu (jako treba ve Svycarsku), tak je to akorat otrava.

booze píše:A jak psal dudy u CD se mi stalo, ze na mem miste sedel clovek s platnou mistenkou na stejne sedadlo jako ja.

To je ovsem chyba, ne vlastnost. Ze maji CD spoustu chyb snad nikdo nezpochybnuje.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod scinkk » stř pro 13, 2017 19:49

Tak aspon to potvrzuje domnenku, ze si skoro vzdy na (nejen) CD nejvice stezuji ti, co jejich sluzeb vyuzijou tak jednou do roka, ale automaticky pocitaji s nejakym problem, pac jedna pani povidala, no a samozrejme to dopadne tak, ze i za tu jednu cestu na sebe pritahnou tech problemu nekolik, to proste tak funguje :)
Tim nechci rici, ze me CD parkrat nenastvaly, ale jako jejich letity a pravidelny zakaznik to dokazu rekneme vyhodnotit skoro bez predsudku :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » stř pro 13, 2017 19:52

Quido píše:stejne to my dva ani nas par, co tu piseme, nevyresime... tak tomjen shrnu - podle tebe jsou CD a pridrzene sluzby na spici soucasne evropske urovne cestovani

:shock: to jsem nekde napsal? Cela tahle diskuse je reakce na tvou puvodni poznamku:
Quido píše:mne treba dosud nikdo nevysvetlil, proc CD pozaduji pri predlozeni ke kontrole jizdenky koupene on-line jeste zkontrolovat osobni doklad...

A tak jsme ti to vysvetlili, ze to nechces chapat, je jina vec.

Quido píše:jen mi prosim vysvetli, proc - jak jsem uz uvedl - v mem okoli vice lidi na CD nadava, nez je chvali?

Co na tom chces vysvetlovat? Neznam je. Krome toho na CD taky nadavam, staci si projit tohle vlakno. Tady se ale bavime o konkretni veci, ktera podle mne funguje spravne. Dokonce souhlasim i s apukou, ze to tak funguje i v jinych zemich.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod dudy » stř pro 13, 2017 20:01

mike píše:...Tohle mi presne vadi u Jancury & spol. Chci prijit na nadrazi a jet prvnim, co pojede a ne resit, od ktereho dopravce si koupit jizdenku. Dokud nebude vzajemne uznavani dokladu, tak je to akorat otrava.



Aha, Tebe štve, že Jančura neuznává jízdenky ČD, ale neštve Tě na ČD, že neuznávají jízdenky RegioJetu?
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » stř pro 13, 2017 20:04

Pisu vzajemne uznavani dokladu. Co jsem zaznamenal, tak dohodu blokuji hlavne CD a ano, stve mne to. Bohuzel to nic nemeni na tom, ze aktualni stav je spatne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » stř pro 13, 2017 20:04

@Quido: Kdyz v eshopu CD kupujes jizdenku, nikde nezadavas zadne cislo dokladu (uz to davneji zrusili), jen jmeno, na ktery bude jizdenka vystavena. Muzes tam dat libovolne jmeno, jen ten, kdo ji pouzije musi mit nejaky doklad, ktery ma fotku a je tam jeho jmeno - libovolny vydany statnim orgranem, vcetne skol, instituci, atd. nebo jakymkoliv dopravcem. Takze klidne muzes kupovat jizdenku komukoliv.
A pruvodci doopravdu zvykne kontrolovat shodu jmena na dokladu a jizdence. Delaji to jaku u nas, tak v Rakousku i v Nemecku. Ne vzdy, vsude je to tak pul na pul.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod dudy » stř pro 13, 2017 20:09

mike píše:Pisu vzajemne uznavani dokladu.


To jo, ale taky píšeš:

mike píše:Tohle mi presne vadi u Jancury & spol.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » stř pro 13, 2017 20:15

Nebud puntickar ;-) Vadi mi, ze neni dohoda a ze na jednu jizdenku nemuzu jet libovolnym vlakem. Coz je hlavne problem statu. Kdyz pustil na trate alternativni dopravce, mel zajistit i tohle.

At se ti to libi nebo ne, CD jsou default, jednak historicky a jednak pokryvaji naprostou vetsinu trati. Takze Jancura & spol. je ten, kdo narusuje stav. Ze to ma i pozitivni dusledky nepopiram a jsem za ne rad. CD potrebuji konkurenci jak prase drbani. Tahle konkretni vec ale komfort cestovani zhorsuje (protoze trate jsou plne a kdyby nejel Jancura, kterym jet nemuzu, tak jede vlak CD a tim bych jet mohl).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Quido » stř pro 13, 2017 20:16

mike píše:
Quido píše:A tak jsme ti to vysvetlili, ze to nechces chapat, je jina vec.


praveze nevysvetlil - to, co popisujes, v realu nefunguje...


mike píše:
Quido píše:jen mi prosim vysvetli, proc - jak jsem uz uvedl - v mem okoli vice lidi na CD nadava, nez je chvali?

Co na tom chces vysvetlovat? Neznam je. Krome toho na CD taky nadavam, staci si projit tohle vlakno. Tady se ale bavime o konkretni veci, ktera podle mne funguje spravne. Dokonce souhlasim i s apukou, ze to tak funguje i v jinych zemich.


znova, nadavam na to prave proto, ze moje zkusenost je, ze nefunguje...
a ted prijde mne, ze ted zase ty nechapes, ci nechces chapat mou otazku...
btw: vyjadreni, ze dokonce souhlasis s apukou, neni argument :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » stř pro 13, 2017 20:20

Co ze to teda nefunguje?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Quido » stř pro 13, 2017 20:23

apuka píše:@Quido: Kdyz v eshopu CD kupujes jizdenku, nikde nezadavas zadne cislo dokladu (uz to davneji zrusili), jen jmeno, na ktery bude jizdenka vystavena....
A pruvodci doopravdu zvykne kontrolovat shodu jmena na dokladu a jizdence. Ne vzdy, vsude je to tak pul na pul.


[-o<
smarja, po dvacateosme - ja vim co vyzaduji CD PRI NAKUPU PRES NET, dyt pisu ze to nechapu a povazuju to za opruz proto, ze ma zkusenost je, ze to nekontroluji...
ano, libovolny doklad s podobenkou, a stejne je to k nicemu
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Hafi » stř pro 13, 2017 20:33

Quido evidentně si koupí jízdenku na jméno Ferda Mravenec, průvodčí si vyžádá doklad, ale nezkontroloval to, protože prostě nečekal, že by mu to někdo nadrzo podstrčil. Já si pamatuju, jak mi takhle párkrát nalili v hospodě než mi bylo 18 - prostě jsem drze předložil OP a předpokládal, že to nebude nikdo počítat. Většinou to vyšlo především v roce, kdy mi ještě bylo 17, ale mělo mi být 18 v tom samém kalendářním roce. Já věděl, že to dělám a proč to dělám. Quido na základě toho usoudil, že je zcela správně když mu v hospodě nalijou v 17 a když jezdí na "cizí" jízdenku. Já to nikdy asi nezkoušel, takže nevím, jak pečlivě to kontrolujou. Ale nepozornost se děje, kdysi kamarád takto odletěl do Gruzie na letenku na špatné jméno, zjistilo se to až cestou zpět.
@mike: na vzájemné uznávání jízdenek se netěš. Předpokládám, že bude jednotný tarif dle kilometru nadřazený všem. A jednotliví dopravci budou nadále mít své komerční nabídky (IN 50, akční jízdenky, atp.), který budou platit jen pro daného dopravce. Zcela potlačení cenotvroby daného dopravce (alá Švýcarsko) je nesmysl, to by zmizla konkurence, zvýšii se ceny. A tím pádem budeš moct si koupit (možná výrazně) dražší univerzální jízdenku, nebo levnější na daného dopravce.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Quido » stř pro 13, 2017 20:38

no kdyz myslis... :wink:
ale ma stiznost puvodne byla na neco jineho 8)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » stř pro 13, 2017 20:43

On by se mozna Quido divil, kolik pruvodcich zkontroluje shodu mrknutim oka, aniz by to zaznamenal. Rika se tomu cvik. Rozhodne to ale kontroluji revizori, to jsem nekolikrat videl. Ve vlakach, kteryma jezdim do Jizerek, totiz chodi revizor pravidelne, jsou bez pruvodciho. Ke konci zimy jsem se s nim uz zdravil :D

Myslel jsem, ze se jedna o tom, ze si budou uznavat aspon plosne slevy tj. IN 50 apod. Akcni jizdenky asi ne, tam zustane prostor pro konkurenci.

@Quido: neni ti divne, ze vsichni pochopili tvou stiznost jinak, nez jsi ji myslel? Pricemz mne treba porad neni jasne, jak, protoze se zdraham uverit tomu, co mi vychazi ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Hafi » stř pro 13, 2017 20:45

nevím, na co máš pocti, že sis stěžoval, ale tohle je tvůj první příspěvek k této diskusi:
Quido píše:mne treba dosud nikdo nevysvetlil, proc CD pozaduji pri predlozeni ke kontrole jizdenky koupene on-line jeste zkontrolovat osobni doklad... :rolleyes:

a to jsme se ti vysvětlit snažili, bohužel ty máš svou zaručeně správnou zkušenost, z níž si usoudil v rozporu s přepravními podmínkami něco jiného, ačkoli je to prosté přehlédnutí/flákání/schovívavost personálu ČD.
@mike: je možný, že stát vytvoří nějaký alternativní systém pro časté cestující, třeba umožňující si koupit nějaké alternativy k IN100 či IN50 vedoucí k zlevnění toho státního tarifu. Samozřejmě těžko říct, co vymyslí, ale já tam prostě dobré řešení nevidím.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » stř pro 13, 2017 20:51

Hafi píše:na vzájemné uznávání jízdenek se netěš. Předpokládám, že bude jednotný tarif dle kilometru nadřazený všem. A jednotliví dopravci budou nadále mít své komerční nabídky (IN 50, akční jízdenky, atp.), který budou platit jen pro daného dopravce. Zcela potlačení cenotvroby daného dopravce (alá Švýcarsko) je nesmysl, to by zmizla konkurence, zvýšii se ceny. A tím pádem budeš moct si koupit (možná výrazně) dražší univerzální jízdenku, nebo levnější na daného dopravce.
Nemyslim. Bude to znamenat jednotny system jizdenek, ktery bude dokonce vest jeden subjekt, vcetne rezervaci - jinak by to ani neslo.
Do toho se zahrnuje cely system slev, tj. pokud je sleva, plati u vsech prepravcu.
Tak to to funguje v Nemecku. Nevim, jestli existuji zvlastni slevy jednotlivych prepravcu, ktere mohou davat podle veho uvazeni, ale pokud ano, tak ta slevnenou jizdenku bude mozne koupit na kazdy vlak. Je ale taky pravda, ze tam je to spise tak, ze kazdy prepravce obhospodaruje danou trat a tam vypravuje veskere "lokalni spoje". Coz ale neznamena, ze jiny dopravce nemuze cast te trate "sdilet" pro svoji jinou trat ani to, ze tam nemohou byt dalkove a meziregionalni spoje jinych dopravcu. Na vsech ale plati stejna jizdenka - teda pokud kupujes zakladni. Kdyz kupujes akcni, tak je to na konkretni spoj - a neda se pouzivat na libovolny dalsi jako u CD, jen na ten dany. Je jedno kdo jej provozuje.
Plus ale jezdi tam vlaky mimo, jako Jancura ktere maji vlastni jizdenky uplne mimo system.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Quido » stř pro 13, 2017 21:00

to byl spise dotaz, a muzes si rikat co chces, kdyz jinou (opakovanou) zkusenost nemam, vychazim z ni, ta ma pro mbe vyssi vahu, nez teorie ci zprostredkovane informace, a taky na podobny nazor nejsem sam...
kazdopadne, pokud je kontrola formalni, miji se ucinkem; dle meho nazoru ale takova kontrola neni treba a nikomu ve vlaku nic neni po tom, jak se jmenuju
:roll:
stiznost byla na ceny, potazmo ceny vs. kvalita ci uroven sluzeb, bylo mi pouze receno, ze to nejsou jen CD, ale i SZDC...
nicmene obhajobu nekvality tim, ze to dela (formalne) jiny subjekt, neprijimam
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

PředchozíDalší

Zpět na Pokec