Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » čtv zář 1, 2022 16:41

Jasne, kdokoliv pricetny si po kratkem zamysleni rekne, ze je to blbost. Ale tady je rec o CD :D

Ono i s tou expiraci je to takova vachrlate. Tady jde jeste o bonusove body a jejich pravidla, ale takovy Rohlik ma pulrocni expiraci i na kredity za vracene flasky a to je IMO pres caru a u soudu by narazili.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Hafi » čtv zář 1, 2022 17:03

hmm, Košík má v případě vratných obalů neomezenou. Ale v případě různých jiných kreditů dříve měli delší, teď už jen měsíční. Souhlasím, že by měli dávat na obaly neomezenou, ale hádám, že tam dali "dlouho" a kdyby to někomu propadlo a ozval se, tak mu to rádi oživí, rozhodně nepůjdou k soudu kvůli zálohám na lahve.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Etheric » čtv zář 1, 2022 18:00

V kamenným obchodě, když vrátíš lahve, můžeš ten lístek uplatnit taky jen omezenou dobu, řádově týdny
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod milarepa » čtv zář 1, 2022 18:04

nechci vám vstupovat do vaší vysoce intelektuální diskuse, jen napíšu, jak to chodí na praktické úrovni - před mnoha léty jsem si pořídil v akci IN25 na léto, za 100 korun na 3 měsíce, trochu jsem pocestoval a celkem rychle nasbíral přes 400 bodů, za ty jsem po konci expirace aplikace si ji bezplatně prodloužil na už roční IN25, no a takhle to dělám asi 7 rokem......pokud se mi tam občas nějak nahromadí výrazně nad 400 bodů, tak si za 200 nebo kolik pořídím celodenní lístek, když zrovna jedu někam daleko, a mám s expirací vystaráno, no a těch 400 tam mám vždy odložených na novou kartu.........když člověk trochu jezdí vlakem na výlety, tak těch 400 bodů na novou roční IN25 kartu je docela snadné nabrat........byla to tehdy dobře investovaná stokoruna :)
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Dromedaro » čtv zář 1, 2022 19:02

Etheric píše:Takovou dálku autobusem už nikdy ani zadarmo. Ani tím s WC. Raději vlak, byť za násobky ceny

Tak z Brna do Prahy autobusem není nic hrozného. Ale na východ Slovenska jsem jel autobusem plným uřvaných Romů naposled. Příště raději připlatím za vlak.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Etheric » čtv zář 1, 2022 19:11

Dromedaro píše:Tak z Brna do Prahy autobusem není nic hrozného.

Je na tom hrozný právě úplně všechno. Nerad cestuju po silnicích, nemám nervy na to, že to furt někde stojí..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Dromedaro » čtv zář 1, 2022 19:15

Tak ještěže s vlaky nikde nestojím a nečekám na opožděné spoje, případně mi kvůli jejich opoždění neujedou spoje navazující...
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Etheric » čtv zář 1, 2022 19:34

Já s vlaky takový problémy nemám, u nás a tam kde jezdim maj zpoždění tak RJ, každodenní pravidelný, zato ČD žádný problém. U nás jsou rozkopaný silnice, železnice ne
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Dromedaro » čtv zář 1, 2022 19:51

Na té mé 30km trase dokážou ČD často nabrat i půl hodiny. Deset minut už je takový standard.
Zase u autobusu se dost často dostanu tam kam chci přímým spojem, aniž bych musel přesedat. U vlaků bych to měl s přestupy a tak raději volím přímý spoj busem, kdy nemusím hlídat přestupy a můžu do cíle spát. Všechno má své pro a proti.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » čtv zář 1, 2022 20:14

milarepa píše:celkem rychle nasbíral přes 400 bodů, za ty jsem po konci expirace aplikace si ji bezplatně prodloužil na už roční IN25, no a takhle to dělám asi 7 rokem

To neni optimalni pristup. IN25 na rok je 450 Kc a na tri roky 990, tj. 330 Kc za rok. Za 400 bodu je lepsi poridit dve jizdenky na dlouhou cestu, pak za ty body dostanes vic. Obvykle za to beru jizdenku z Prahy na Valassko a za 400 bodu mam dve jizdenky za skoro 8 stovek. Ale samozrejme zalezi na tom, jak daleko clovek jezdi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » čtv zář 1, 2022 20:19

Hafi píše:hmm, Košík má v případě vratných obalů neomezenou. Ale v případě různých jiných kreditů dříve měli delší, teď už jen měsíční.

To jsem si ani nevsiml. Asi bych mel neco reklamovat a kouknout se :twisted:

Hafi píše:Souhlasím, že by měli dávat na obaly neomezenou, ale hádám, že tam dali "dlouho" a kdyby to někomu propadlo a ozval se, tak mu to rádi oživí, rozhodně nepůjdou k soudu kvůli zálohám na lahve.

Taky si myslim, nemeli by sanci. I ty kredity jsou vachrlate, protoze te v postate nuti znovu nakoupit a tohle je zaloha tj. penize, ktere by ti meli vratit. Nelibi se mi ale jejich pristup, zkusime zakaznika ojebat a u nekterych to projde.

Etheric píše:V kamenným obchodě, když vrátíš lahve, můžeš ten lístek uplatnit taky jen omezenou dobu, řádově týdny

Ano, ale flasky ti muzou doma lezet roky. Listek si muzes nechat proplatit hned u pokladny i kdyz nic nekoupis, zatimco u vyse zminenych mas kredity, ktere musis utratit za dalsi nakup.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Hafi » čtv zář 1, 2022 22:15

já myslím, že kredity jsou výhodnější (především jednodušší) pro všechny. Zvláště když platíš předem. Když bys platil u dveří, tak by to asi kurýr mohl odečíst. A kdybys extra toužil to proplatit cash (např. stěhuji se do zahraničí, už u vás nakupovat nebudu), tak by to i cash vrátili. To že na něco nemaj tlačítko, neznamená, že to neuměj.
Btw. asi maj pravidlo, že vybraný lahve musej ten den vrátit na sklad, jednou mi kurýr, když jsem byl asi poslední zákazník, dal cash peníze ze svého, aby nemusel se vracet a mohl rovnou domů.

ad proplacení lístku...no jsou obchody, namátkově kaufland, kde s tím dělaj dost cavyky, pár krát tvrděj, že to nejde, až když vedoucímu vysvětlíš, že to musí jít, tak vytáhne odněkad prachy, aby se tě zbavil.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » čtv zář 1, 2022 23:43

Jednodussi je to urcite. V podstate bych nemel nic proti, nebyt omezene platnosti na pul roku, to je proste spatne. Dalsi stripek do mozaiky, proc je mi Rohlik nesympaticky a radej nakupuju u Kosiku. Mimochodem, zas se mi tenhle tyden stalo, ze jsem se vyjimecne rozhodl pro Rohlik, naklikal pulku nakupu a pak radej presel na Kosik a objednal tam. Tak mne ten jejich web sr*l.

Hafi píše:jednou mi kurýr, když jsem byl asi poslední zákazník, dal cash peníze ze svého, aby nemusel se vracet a mohl rovnou domů.

Zajimave. Vetsinou objednavam na vecer, flasky vracim skoro pokazde a jeste se mi to nestalo.

Hafi píše:jsou obchody, namátkově kaufland, kde s tím dělaj dost cavyky, pár krát tvrděj, že to nejde

Taky se mi jeste nestalo :) Zas je ale pravda, ze tohle jsem mockrat neudelal, vetsinou jsem sel zaroven na nakup. Ted uz nechodim, flasky odvazi Kosik/Rohlik. Billa kvuli sve neschopnosti prisla uz o sestimistnou castku. Zacal jsem s on-line nakupama proto, ze v Bille prestali objednavat nealko Lobkowicz a blbec vedouci mi arogantne rekl neco ve smyslu, ze Birell mi prece musi stacit. Nemusi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Dromedaro » pát zář 2, 2022 10:20

mike píše:blbec vedouci mi arogantne rekl neco ve smyslu, ze Birell mi prece musi stacit.

:lol:
Penny a Billa jsou obchody kam chodím nerad. Jsou mi něčím nesympatické a přesně nevím čím.
Ale mám dojem, že ten typ zaměstnanců, jak jsi popsal v tom vedoucím, tyhle dva obcody přitahují.
S nejlepším přístupem k zákazníkům mám v Lidlu.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod karaya1 » pát zář 2, 2022 11:10

Tak jsem zase zjistil, proč je náš nejskvělejší a v dopravě nejprogresivnější JMK kraj občas k uzoufání. Kupuju jízdenku na třídenní přechod Bílých Karpat, "tam" je to v rámci kraje - takže žádná skupinová sleva, žádné místenky v ČD rychlíku. Zpět to je již ze Zlínského kraje (ale stejným rychlíkem jako "tam"), takže ČD skupinová sleva, místenky po celé trase - není problém. Vítejte v progresivní gubernii :axe:
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 680
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Hafi » pát zář 2, 2022 12:15

není levnější/lepší to koupit do první stanice za hranicí?
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod karaya1 » pát zář 2, 2022 12:37

Bohužel, je tam přestup a rychlík jede ještě nějakou dobu krajem, než přejede.. No nic :wink: Cena vychází asi i mírně líp krajská než ČD, ale štvou mě hlavně (bezplatné) místenky. Holt budu spoléhat, že v pátek v 6 ráno nikdo moc z Brna nepojede (nás pojede deset) :wink:
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 680
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod jony800 » pát zář 2, 2022 12:41

Dromedaro píše:Penny a Billa jsou obchody kam chodím nerad.
Ale mám dojem, že ten typ zaměstnanců, jak jsi popsal v tom vedoucím, tyhle dva obcody přitahují.
S nejlepším přístupem k zákazníkům mám v Lidlu.

Ono to nebude typem zaměstnanců ale spíš výškou mzdy.
jony800
nováček
nováček
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned dub 10, 2016 6:21

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Dromedaro » pát zář 2, 2022 17:12

mike píše:prestali objednavat nealko Lobkowicz.

Jo a jinak je hodně dobrý nealko pivo Bakalář. Bylo myslím i vítězem Dtestu. Chuťově se podle mě, z toho co jsem pil, nejvíce blíží klasickému pivu.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » pát zář 2, 2022 22:40

Jo, ten je taky dobry. Klidne bych ho kupoval, ale aspon tady se blbe shani, potkal jsem ho jen parkrat. Tohle a Lobkowicz jsou za mne dve nejlepsi nealko piva u nas. Jinak viz pivni vlakno, tohle uz se tam probiralo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Dromedaro » sob zář 3, 2022 6:02

mike píše:Klidne bych ho kupoval, ale aspon tady se blbe shani.

Prodává se v Kauflandu. Alespoň tady u nás.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » sob zář 3, 2022 19:14

Do Kauflandu se neodvazim (a mozna jsem tam ani nikdy nebyl). To je bitevni arena bojovych duchodcu :twisted: Uplne staci, kdyz vidim, co tam vystupuje a nastupuje na zastavce. To i Lidl je proti tomu zoologicka zahrada ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Dromedaro » sob zář 3, 2022 19:40

pamatnik-bitvy-u-kauflandu.jpg
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » sob zář 3, 2022 19:41

:lol:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod lojzmen » ned zář 4, 2022 0:23

Důchodci vyrážejí do boje v deset dopoledne a pak po obědě. Stačí se přizpůsobit. Nechodím tam.
A v Lidlu ten personál se sluchátky interkomu je jaksi nepřítomný, žije v jiném světě :-)
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Mawenzi » ned zář 4, 2022 5:42

ja byla jednou v kauflandu ve vyskove za poslednich par let cestou na nejakej vylet a nebyla tam ani noha, hlavne meli fakt docela zajimavej vyber bezlepkovych veci, nejen chleba ale fakt suchary, babovku, susenky... dost sem cucela. nekdy se tam budu muset jit podivat ale v brne ho mam tak totalne mimo, ze si ty maslovy walkers susenky asi dokazu odpustit :D skoda ze tenkrat sem nemela misto v batohu :D

karaya
kdybys mel trasu pro inspiraci udelas mi radost, diky :)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod karaya1 » ned zář 4, 2022 8:56

Mawenzi píše:kdybys mel trasu pro inspiraci udelas mi radost, diky

Namyšleno to mám takto: pátek https://mapy.cz/s/nupucucogo, sobota https://mapy.cz/s/noharohedo a neděle buď https://mapy.cz/s/kojekatava anebo https://mapy.cz/s/manudasuza Páteční část jsem (s mírnými změnami) šel před asi osmi lety a bylo tam krásně, hlavně na Čertoryji se těším. Jen je škoda, že paštikář blokuje celou velkou oboru po cestě.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 680
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod malejjarda » ned zář 4, 2022 10:45

Jestli ti to v pátek vyjde časově, vzal bych to přes rozhlednu Žalostiná. Rozhlednička sice malá, ale výhledy z ní jsou parádní
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Mawenzi » ned zář 4, 2022 11:51

karaya dekuju

majejjarda
v sobotu minulou sem ji s chuti vynechala ze skoda ze zatazeno a spatna viditelnost, vypadalo to tam jinak ze by ty vyhledy za to stat mohli... takze priste
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Mawenzi » ned zář 4, 2022 16:17

karaya
peknou trasu mas, tak nejak sem to chtela jit taky ale nakonec sem misto dovolene sedela celej den u pohovoru :( tak sem sla jen pa vecer + so velka nad velickou - sudomerice. U kamenne budy tekla studanka v pohode a dalo se koupit pivo, limo, parky, utopenci, bral i czk ale nevracel, tak to chce pripadne nemit s sebou jen velky bankovky.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Pokec