Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Hafi » pát pro 15, 2017 14:05

Na hranicni bod jedine na pokladne nebo ve vlaku. Ceny jdou najit na kalkulatoru jizdenek idosu. Alternativu v podobe Bayern Bohmen ticketu, ktery plati uz od Plzne, znas?

Co se tyce vyhod, o ktere rozdelenim prijdes. Napriklad nesmis prerusit jizdu v Beroune (kdybys nahodou chtela) a pokud ti kvuli zpozdeni vlaku do Brna ujede posledni pripoj na Plzen, mas smulu. V opacnem pripade by ti měli zaplatit taxika (je tam nejaky limit, myslim 1000 Kc, za coz se stejne do Plzne nedostanes. Ale mozna by slo nejak vyhadat ubytko v Praze a kazdopadne by se pruvodci vice snazila, aby ten posledni vlak pockal).
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8423
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » pát pro 15, 2017 14:53

Hele, Quido, Tys celou tuto debatu zacal tady, kde jsi psal pouze a jen o jmene na jizdence a nejdrive se psalo pouze o tom a az pote jsi obratil na CD a SZDC a souvisejici ale stale hlavni duraz byl na tom, ze nechapes, proce je traba zadat jemno a ze to mohou uchovavat, atd. Tak mi nepis, ze jsi "tu vec s jizdenkou postavil spise jako otazku" a ze se ja chytnul zrovna toho mene podstatneho.

S to 101-kou pisu "v kontextu s tim, zes to uvedl tady", takze i kdyz myslis mozna na neco jineho, ale navozujes souvislost s CD. No a konec-koncu, dost jsi k teme psal veci v souvislosti s CD, ktere souviseji s timto zakonem.
Quido píše:to je pekna blbost - kdes na to prisel...? to je to posledni, co by CD udelaly
CD to delat musi, vsak ti pisu, ze je to ze zakona (myslim zakon o doprave, musel bych to dohledat, najdes to asi i primo na strankach CD). CD lidi na rezijky zdarma prevazet musi, nesmi je odmitnout nebo nechat platit, toto neni na jejim rozhodnuti. Mam dokonce dojem, ze kdyby RJ nebo LEO vydavali vlastni rezijky, CD by je musela uznat - ale toto si nejsem plne jisty takze to neber jako tvrzeni, nekde se to davneji docela rozebiralo.
Dokonce se zrusil i vysledek jednoho dlouhodobeho tendru na dopravu na nektere trati prave kvuli tomu, ze se CD odvolali s pukazem na nerovne podminky, kdyz musi rezijky uznat a myslim, NSS nebo UOHS to uznal a zrusil trendr. A i kvuli tomu se ted moc nechce ministerstvu vypisovat nove tendry, protoze by dopadly stejne.
A nejsem si jisty, ze by stat nejakym pausalem tyto jizdy zdarma CD kompenzoval. Mozna je nejaky pausal za kazdou rezijku, nestudoval jsem to do techto podrobnosti, ale rozhodne si myslim, ze ten pausal, i kdyby existoval nepokryje naklady.

A prosim Te, nepis mi, ze ja se "rozepisuji o zakone a praktikach, o kterych toho moc nevim, resp. si sam dosazujes" kdyz evidentne o tom vsem vis jeste mnohem mene nez ja (a to si nemyslim, ze jsem na tyto veci odbornik a ze znam to do hloubky).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16553
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Quido » pát pro 15, 2017 15:23

@apujka:
Tve umeni vytrhat veci ze souvislosti a dosadit si tam vlastni pribehy je neuveritelna
#-o
tvl - byla to reakce na něco a pak jsem psal jen: mne treba dosud nikdo nevysvetlil, proc CD pozaduji pri predlozeni ke kontrole jizdenky koupene on-line jeste zkontrolovat osobni doklad...

...a zatim mi to taky nikdo nevysvetlti, abych uznal, ze je to nevyhnutelne, notabenme ve srovnani s jinymi dopravci - tecka

pak jsem napsal - DO ZAVORKY:
(kolem a kolem, kde kdo pozaduje osobni udaje a ty se vali pak buhvi kde, az je z toho par prusvihu, a na to nastoupi chytre hlavy z unie a vymysli GDPR... kdybychom obecne trochu lepe zachazeli s osobnimi odaji, a to na obou stranach, kdyby u nas fungoval zakon 101 jak ma, asi by dalsi opatreni nebylo treba, ale to uz je dost OT)
a potom jeste:
ale i tak nejak vseobecne mne stve (to muze byt rozsireni na stiznost obecnou) :wink: kde vsude po mne chteji registrace a me osobni udaje, aniz by to potrebovali nevyhnutelne, a pak s tim nastavaji obecnejsi problemy, jak jsem se uz zminil .... to tady ale nechci piitvat

takze nechapu tvou otazku:
mne by fakt zajimalo, proc si myslis, ze by bylo treba - v kontextu s tim, zes to uvedla tady - u CD se prisneji drzet zakonu 101 (o ochrane osobnich udaju)?

=;
Howgh
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Quido » pát pro 15, 2017 15:28

apuka píše:
A prosim Te, nepis mi, ze ja se "rozepisuji o zakone a praktikach, o kterych toho moc nevim, resp. si sam dosazujes" kdyz evidentne o tom vsem vis jeste mnohem mene nez ja (a to si nemyslim, ze jsem na tyto veci odbornik a ze znam to do hloubky).


presne tak, nejsi na tyto veci odbornik - ja se touto oblasti dost zabyvam, ale ty zjevne ne, jen sis o tom neco precetl... a tahas sem neco uplne jineho, prekrucujes ma vyjadreni dle sveho chapani a predkladas veci, ktere tu vubec neresim...
Naposledy upravil Quido dne pát pro 15, 2017 16:52, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod GreyMouse » pát pro 15, 2017 15:34

Hafi píše:Na hranicni bod jedine na pokladne nebo ve vlaku. Ceny jdou najit na kalkulatoru jizdenek idosu.

Díky. Do Idosu nevím co zadat, ale ve vlaku bych se domluvila. Pokud s tím teda nedělají nějaké problémy, protože to třeba lze koupit jen za podmínek, které neznám.

Hafi píše:Alternativu v podobe Bayern Bohmen ticketu, ktery plati uz od Plzne, znas?

Na Bayern-Böhmen-Ticket jsme před pár lety jeli. Když jsem teď v létě narychlo hledala jinou trasu, protože na dlouho plánovanou do Hamburku už nebyly místenky, když jsme konečně věděli, kolik nás pojede, tak jsem si na něj vzpomněla, ale v tu chvíli se mi ho na stránkách DB nepodařilo najít, tak jsem myslela, že to zrušili. Teď se mi to povedlo, ale jen v německé verzi. A já si to tehdy přepnula do češtiny, protože z němčiny si ohledně cestování vlakem pamatuju akorát větu Detr Bahnhof ist gross und modern :oops:. Jak vlakem do ciziny moc nejezdíme, tak mám problém se rychle zorientovat a tady se mi to nepovedlo.

Hafi píše:Co se tyce vyhod, o ktere rozdelenim prijdes. Napriklad nesmis prerusit jizdu v Beroune (kdybys nahodou chtela) a pokud ti kvuli zpozdeni vlaku do Brna ujede posledni pripoj na Plzen, mas smulu. V opacnem pripade by ti měli zaplatit taxika (je tam nejaky limit, myslim 1000 Kc, za coz se stejne do Plzne nedostanes. Ale mozna by slo nejak vyhadat ubytko v Praze a kazdopadne by se pruvodci vice snazila, aby ten posledni vlak pockal).

O žádné odškodnění za zpoždění jsem nikdy nežádala, pokud jedu z domu někam dál, tak většinou vyrážím brzy a poslední vlak mi ještě neujel. V tomhle případě mi ta pojistka pro případ zpoždění v řádu stokorun přijde vysoká a zbytečná. A při návratu nejlevnější jízdenku neřeším, kupuju ji na nádraží, takže mám to případné zpoždění vlastně ošetřené :-). Ale je dobrý mít to při plánování na paměti (jen kdyby ta moje nebyla tak děravá #-o), takže dík za info.


@apuka, Quido :roll:
Myslela jsem, že tahle nikam nevedoucí debata byla ukončena už včera. A to jsem se ve snaze odvést pozornost jinam obětovala a práskla na sebe, že jsem neschopná matka, která není schopná naučit haranty pořádku ](*,)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Hafi » pát pro 15, 2017 16:28

Scinkk apuku vyprovokoval a dvoulety Quido nadale furt dokola mele to samy.

Na jizdenka.idos.cz/nt.aspx zjistis cenu do hranicniho bodu. Jmenuje se to vetsinou dle posledni ceske nebo prvni zahranicni zastavky s pridavkem "gr.". Zde Furth im Wald Gr.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8423
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod scinkk » pát pro 15, 2017 16:32

Ja za nic nemuzu :)

Jeste k tomu deleni, opravdu neni problem takto delit az na tu gr zastavku pro libovolny vlak, tedy i ten co tam nezastavuje jo?
Ja si tim nebyl jist, tak jsem to parkart radsi treba delil do Trince, ci Horni Lidec.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod GreyMouse » pát pro 15, 2017 16:39

Hafi píše:Na jizdenka.idos.cz/nt.aspx zjistis cenu do hranicniho bodu. Jmenuje se to vetsinou dle posledni ceske nebo prvni zahranicni zastavky s pridavkem "gr.". Zde Furth im Wald Gr.

Dík, já to zkoušela v tom úvodním vyhledávání a tam mi to nešlo.

Hafi píše:Scinkk apuku vyprovokoval a dvoulety Quido nadale furt dokola mele to samy.

Jj, s malejma dětma to někdy není jednoduchý :twisted: (apuka se ovšem asi vyprovokoval sám :-D)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Quido » pát pro 15, 2017 16:58

GreyMouse píše:

@apuka, Quido :roll:
Myslela jsem, že tahle nikam nevedoucí debata byla ukončena už včera. A to jsem se ve snaze odvést pozornost jinam obětovala a práskla na sebe, že jsem neschopná matka, která není schopná naučit haranty pořádku ](*,)


taky tak jsem to pochopil a ve stejne doufal, lec nedokazal jsem ty apukovy “vylety pana Broucka” nechat jen tak viset... :oops:

omlouvam se za nas oba
:prayer:

@apuka:
jestli se chces o 101 ci GDPR neco dovedet, najdi nebo zaloz na to vlakno a tam vznes dotaz :wink: :-#
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » pát pro 15, 2017 18:08

scinkk píše:Jeste k tomu deleni, opravdu neni problem takto delit az na tu gr zastavku pro libovolny vlak, tedy i ten co tam nezastavuje jo?

Neni, ale musis mit pokrytou celou trasu na obou stranach hranice. Coz se nekdy nemusi podarit. Na ceske strane problem nebyva, jizdenky do Gr. v nejhorsim koupis u pokladny nebo u pruvodcicho, ale na druhe nekdy jo a chybi ti treba kilometr, coz se nekterym pruvodcim nelibi.

Kdyz jezdim do skal na severu, tak bezne kupuju jizdenku Praha - Schoena Gr. plus mezinarodni Schoena Gr. - Bad Schandau. Coz je asi 8 km a vyjde to skoro nastejno, jako ta jizdenka z Prahy (s IN 50) #-o

Jinak neni zadny zasadni rozdil, kdyz je prvni stanice za hranicema blizko. Treba jizdenka z Horniho Dvoriste versus Summerau Gr. nekam do Rakouska. Podstatne je, aby ceska strana na mezinarodni jizdence byla co nejkratsi.

GreyMouse píše:Před čím varují? Před využitím slev, které sami nabízejí?

Zavedli slevy, ale lidi je zacali pouzivat :twisted: Nekde jsem na to tema cetl od CD pamflet, ale jsem liny to hledat. V podstate jde o to, co psal Hafi. Kdyz ti nekde neco ujede kvuli zpozdeni.

GreyMouse píše:O žádné odškodnění za zpoždění jsem nikdy nežádala, pokud jedu z domu někam dál, tak většinou vyrážím brzy a poslední vlak mi ještě neujel. V tomhle případě mi ta pojistka pro případ zpoždění v řádu stokorun přijde vysoká a zbytečná.

Jasne, ale nemusi to tak byt uplne vzdycky. Hlavne kdyz jde o ten posledni vlak. Coz se mi stava treba kdyz se vracim z Luzickych hor pres Decin. Uz nekolikrat kvuli mne (a mozna i jinym) volala pruvodci do Decina, at trochu pozdrzi odjezd posledniho EC. Protoze jsem mel jizdenku do Prahy, kdybych mel dve, tak to asi neresi.

Jednou jsem v Rakousku zazil vypadek na hlavni trati ze Salcburku do Lince. Asi dve hodiny vsechno stalo a nestihl jsem posledni vlak do Prahy. Musel jsem tam prespat a OEBB mi zaplatily hotel, asi 60 Euro, coz bylo vic, nez cena jizdenky. Kdybych mel jizdenku jen do Summerau a druhou do Prahy, tak bych mel smulu, protoze do Summerau bych se ten vecer jeste dostal. Jenze co tam? Je to dira v polich a mohl bych leda prespat na lavicce na nadrazi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » pon pro 25, 2017 23:00

Zazil jsem vcera takovou zvlastni vec. Vystupoval jsem z vlaku v Hornim Lidci. Prede mnou vystupoval nejaky cizinec, co to tam neznal a vylezl na spatnou stranu vlaku. Byl jsem rozespaly, vylezl za nim a teprve venku mi doslo, ze jsme blbe, ze se pres vlak na nadrazi nedostaneme a ze stojime na uzkem nastupisti mezi kolejema a kdyby po te vedlejsi jel vlak, tak to bude dost neprijemne.

Pisu to proto, ze jsem si myslel, ze se takova vec nemuze stat. Vagon byl moderni, dvere ovladane tlacitkama a myslel jsem, ze se vzdycky odblokuji jen na te spravne strane. I proto mi to nedoslo hned, kdyz dvere otevrel, tak to prece muselo by spravne...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod booze » úte pro 26, 2017 10:50

V modernich vlacich by to melo fungovat jen na stranu, kde je peron a druha zustane zavrena. Myslim, ze to ovlada masinfuhrer. =D>
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » stř pro 27, 2017 0:53

To jsem si prave myslel taky. Melo, ale evidentne nefungovalo, daly se otevrit obe :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Hafi » stř pro 27, 2017 8:31

Nebyla to konečná? Dokážu si představit, že kvůli posunu tam fíra odblokuje vše.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8423
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod scinkk » stř pro 27, 2017 9:55

Zajimavy, ne ze bych chtel zastupovat apuku, ale v tomto smeru bych urcite napsal CD o vyjadreni.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » stř pro 27, 2017 19:07

@Hafi: nebyla. Posledni zastavka v CR, ale vlak jeste pokracuje do Ziliny. Specificke na tomhle nadrazi je, ze nastupiste jsou mezi vsema kolejema a ne jako normalne ob jednu. Takove uzke betonove chodnicky a navic sikme, coz je skvele, kdyz namrznou :)

@scinkk: myslis zeptat se obecne, jestli tenhle predpoklad plati?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod dudy » stř pro 27, 2017 19:25

mike, jenom technická, ta díra se jmenuje Horní Lideč a je to ta a ne ten Horní Lidec...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » stř pro 27, 2017 19:33

:D ja odtud pochazim. Vsichni mistni rikaji ten Lidec a co je horsi, tak bezna fraze je Jedes do/z Lidca? ;-)

Taky se zasadne rika na Vsetin a ne do Vsetina. Proste nareci, ale furt srozumitelnejsi, nez to, co pouziva pp ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod dudy » stř pro 27, 2017 19:36

mike píše:...Vsichni mistni rikaji ten Lidec...


Sem myslel, že je to na hranici Čech se Slovenskem a ne v Tatarstánu.
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » stř pro 27, 2017 19:43

Tatarstan je kousek na sever, ale nebudu sem davat souradnice, to by se pp nemuselo libit ;-)

BTW, na tradicich neco je. Taky se zasadne rikalo Zlin, prestoze ho komousi prejmenovali na Gottwaldov.

dudy píše:Sem myslel, že je to na hranici Čech se Slovenskem

A tohle tu v zajmu vlastniho zdravi nikdy nerikej ;-) Zasadne Moravy se Slovenskem, Cechy jsou kdesi daleko na zapade a zijou tam zli Prazaci, ktere mistni patrioti fakt nemaji radi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod scinkk » stř pro 27, 2017 20:03

@mike: no ja bych do CD poslal to, co si psal sem, tedy popis situace a dotaz na kolik je to bezne ci zda slo o nejake pochybeni, prepdokaldam, ze u nich by to nekdo mel vedet :) pokud to radsi nezametou pod stul :) pripadne na nejakou drazni inspekci zda neco takoveho existuje :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod booze » stř pro 27, 2017 20:08

dudy píše:...ta díra se jmenuje Horní Lideč a je to ta a ne ten Horní Lidec...

Tu diru odvolas arm4 :mrgreen:
Minimalne dvoje jatra jsem propil v Lidéčku na Čerťákoch a zasadne se jezdilo z/do Lidča. :smt023 a ty holky z Lidča. :tonqe:

Edit: nejak jsem nostalgicky oslepl a psal to uz mike. #-o
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » čtv pro 28, 2017 0:11

@booze: :smt023 jen mala korekce: Lidečku. Kratce. Co te do nasich koncin vlastne privedlo? Vzdyt to mas celkem daleko. Certaky jsou docela male, abys kvuli nim jezdil takovou dalku, mas lepsi a bliz.

@scinkk: kdyz ja nejsem apuka a nechci udelat pakarnu nejakemu masinfuhrerovi, ktery mozna udelal na Stedry den chybu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod scinkk » sob pro 30, 2017 22:03

MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » sob pro 30, 2017 23:15

Zajimave, ze by si pred casem precetli budovu stiznost? :-k :twisted:

Nic proti, ale stejne budu vozit i tu plastovou: In Karta v telefonu neobsahuje elektronickou peněženku (EPIK).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod scinkk » ned pro 31, 2017 10:27

To ja nejspis taky, dat karticku je v podstate pohodlnejsi nez je nechat skenovat neco z mobilu, pro sebe vidim jinou vyhodu, na treky vozim UL dokladovku, ale do prace jeste navic klasickou penezenku a v ni mam inkartu pac se z nic lepe lovi, takze inkarta je jedina vec, kterou prohazuji mezi penezenkou a dokladovkou, takhle se nebudu bat ze ji zapomenu vzit s sebou a nebo ji an treky nejspis nebudu brat vubec. EPIK uz skoro vubec nepouzivam.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod JoseD » ned pro 31, 2017 13:32

mike píše: In Karta v telefonu neobsahuje elektronickou peněženku (EPIK).


noo, pokud se nic nezměnilo tak peníze na inkartě jsou reálně nějaké číslo uložené kdesi v nějaké EEPROM/flash na kartě, to kvůli offline transakcím. Takže zatímco inkarta je jako aplikace v zásadě triviální (v podstatě konstantní identifikátor osoby/karty, nejspíš podepsaný nějakým klíčem a převedený do aztéckého kódu), u EPIK by se muselo sáhnout na koncept platebního systému.
JoseD
nováček
nováček
 
Příspěvky: 93
Registrován: ned lis 4, 2012 1:15

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » ned pro 31, 2017 14:56

Samozrejme, to nebyla stiznost, ale konstatovani ;-) Na druhou stranu, existuje CD kredit a kdyby se z nej dalo platit u pruvodciho, tak neni cip potreba. Pruvodci by ale musel byt on-line.

@scinkk: zrovna jsem z EPIKu platil doplatek do jednicky. Jizdenka do dvojky za body a jednicku chci jen na cast trasy. To eshop neumi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Hafi » ned pro 31, 2017 17:48

V tvém případě vlastně umí. Když si koupíš doplatek za cenu s in100 pro 2. třídu, tak dostaneš přesně to co chceš (platí v tvé situaci, kdy máš in50).
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8423
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » úte led 2, 2018 19:51

Koukam, ze mas pravdu :) Opravdu logicke misto, kde by to kazdy hledal :twisted: Celkem ale nevidim duvod to vyuzivat, casto se rozhoduju az ve vlaku, kam si sednu a kdyz do jednicky, tak uz doplatek necham na pruvodcim.

Pouzil jsem poprve lomene jizdne. Za 200 bodu 452 km a dva dny, to je 2.26 km za bod. Byla docela sranda s pruvodcima. Zvlast ten prvni; cetl ve svem strojku jizdenku trikrat nahlas a furt nemohl pochopit, ze mam jizdenku do Prahy a sedim ve vlaku, co jede z Prahy :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Pokec