Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod scinkk » stř lis 2, 2016 20:57

Praha - Linz 4:05 :smt023 Tak jsme se konecne dockali! Po 20 letech.


prima, tak aspon tak :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » stř lis 2, 2016 21:03

scinkk píše:Zrychleni pro lidi ze 3 stanic, pro zbytek to znamena prodlouzeni cesty pac z Hradcan a Fatry udelali expres misto EC :( Hradcany sice jezdili jako EX zpatky uz ted, ale...

Njn, tohle se jim moc nepovedlo, ale neni to vylozena tragedie, Praha - Horni Lidec se zpomali o 11 minut, ale porad je to 4:01, coz je dobry cas, na VS jsem po stejne trati jezdil za 6 hodin. Ted to bylo 3:50, ale jeste pred par lety tusim 4:05, neni to spatne.

Hafi píše:mika z toho asi jebne, mě to taky sralo, ale pár nových funkcí za nevýhody "dotykově friendly" rozhraní v součtu asi stojí.

:? nestras... Responsive design, kde je minimum informaci na maximalni plose?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Hafi » stř lis 2, 2016 21:09

scinkk - můj vlak netuším, já řešil jen web od tabletu výš.
mike - v principu asi jo, přinejmenším ve směru na epik, ale stejně budeš muset někde na pokladnu, aby se ta transakce objevila na čipu karty. Opačný směr netuším, to už logicky není záležitost webu.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod scinkk » stř lis 2, 2016 21:25

Praha - Horni Lidec se zpomali o 11 minut

Jo tak zas neni to tragoska :) Ale taky Hradcany budou vyjizdet rano par minut drive :) A do Ziliny to nebude mit vliv, pac tam stejne trochu nepochopitelne stoji vlak 20 min v Puchove. A to se nemeni.
Chapu, ze treba lidi z Mohelnice to naopak hodne potesi. Stejne jako me letos potesilo, ze ranni pendolino zacalo stavet v Koline.

Responsive design, kde je minimum informaci na maximalni plose?


ne pokud se to udela spravne, znamena to vsechny inforamce na libovolne plose :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » stř lis 2, 2016 23:20

No prave, pokud ;-) Jeste jsem takovy web nevidel ;-)

Porad lepsi byt v Puchove 20 minut ve vlaku nez cekat v nadrazni budove, to je navrat o 30+ let zpet. Proc to tam stoji nechapu, driv to tak urcite nebylo a z Prahy jsi byl v Ziline za 5 hodin, ted je to o tech 20 minut dyl. Vystupovat v Puchove bohuzel nema cenu, tam nic neni, leda snad dojit na Vrsatec, ale z CR je to peknejsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod vonkreuz » stř lis 2, 2016 23:25

V Puchove to stojí, protože se tam v ten čas krizi rychliky a osobaky vychod-zapad, SR-CR...
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » stř lis 2, 2016 23:28

On tam ale, zda se, stoji 20 minut kazdy vlak z Prahy. Jasne, takt, ale pak je to spatne naplanovane. Jsem si na 100% jisty, ze driv to tak nebylo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod vonkreuz » stř lis 2, 2016 23:57

Možná to má souvislost s Ficovym programem "urobme mladých závislých na štáte už od mladosti". Rozuměj - vlaky zdarma pro mladé. Tim se zvedly počty cestujících a pokud se nepletu, tak právě odpoledne/navečer tam jedou blízko za sebou dva rychlíky KE-BA, do toho EC/Ex Praha-Žilina, osobám Púchov-Lidečko, osobák Žilina-Nové M.n.V, osobák opačný. Není toho málo. Ale je to výhoda, když jedu osobákem a mám 20 minut, tak si dám v IC točené pivo. :drinkers:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » čtv lis 3, 2016 9:05

mike píše:Porad lepsi byt v Puchove 20 minut ve vlaku nez cekat v nadrazni budove, to je navrat o 30+ let zpet. ... Vystupovat v Puchove bohuzel nema cenu, tam nic neni
Mozna je to retro, jen si nejsem jisty, ze se stanicni restaurace s "vynikajicim" pivem a ochotnou obsluhou a spravne navonany zachod nezachovaly v puvodni superkvalite :evil: Ale pokud ano, tak by ten skanzen za vystoupeni stal. A tech 20 min akurat staci na to, aby toho clovek mel plne zuby :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » čtv lis 3, 2016 9:25

mike píše:Zvlastni je, ze spoj nezrychlili, IC jelo maximalne 160 a RJ tam dava 200...
Ty IC v Rakousku taky dokazou jezdit 200 km/h, alespon nektere soupravy - vagony i lokomotivy toho jsou schopne. Prvnikrat jsem jel 200 uz EOBB EC (z nichz jsou mnohe z vagonu pro soucasne IC) vlakem, predtim nez je vymenili za RJ.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod vonkreuz » čtv lis 3, 2016 10:45

apuka píše:
mike píše:Porad lepsi byt v Puchove 20 minut ve vlaku nez cekat v nadrazni budove, to je navrat o 30+ let zpet. ... Vystupovat v Puchove bohuzel nema cenu, tam nic neni
Mozna je to retro, jen si nejsem jisty, ze se stanicni restaurace s "vynikajicim" pivem a ochotnou obsluhou a spravne navonany zachod nezachovaly v puvodni superkvalite :evil: Ale pokud ano, tak by ten skanzen za vystoupeni stal. A tech 20 min akurat staci na to, aby toho clovek mel plne zuby :lol:
Pánové [-X Puvodní budova nádraží v Púchově byla kompletně srovnaná se zemí a nově postavena. Bufet na odstavné koleji už není. Bihužel ale v nové budově už není ani jedno občersvení, bufet... prostě nic. Psal jsem to pár stran zpátky. Proto se mi líbí, že když jedu do Lidečka na skály, tak si díky 20min prostoji nechám natočit Plzeň v jídelním voze IC nebo EC co jede do Prahy. A pak se s pivem v ruce na slunném nástupišti směju těm zakaboněným xichtum. :mrgreen:

edit: Aha, psal jsem jen o revitalizované budově bez bufetu a pivu na nástupišti. Ale bez určení místa.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Stížnost

Příspěvekod Mawenzi » pon lis 7, 2016 7:53

ita: nevim teda jestli ty dnesni cesi nezijou v dobe kamenne. Sem se ted v diskuzi, navazne na to, ze regiojet nahradi dva spoje CD denne a v diskuzi nekde sem si postezovala, ze muzu jet na CD jizdenku kdykoli ale ta na regiojet mi plati jen na jeden konkretni vlak a kdyz se pak neco stane, ze nestihnu vlak dobehnout, prijdu o penize - argument byl, ze 15 minut predem jde jeste jizdenka zrusit - ptala sem se jak se to dela, zda nejakou specialni sms nebo se musi telefonovat a bylo mi receno, ze dnes je smartphone s internetem STANDART a ze se to rusi pres aplikaci.

O duvod vic regiojetem nejezdit. Ja to proste za standart nepovazuju, za standart povazuju to, ze mas mobilni telefon a muzes volat/psat sms, tak by meli mit nejakou rusici sms nachystanou anebo automat pro zruseni spoje stisknete jedna, pro prehozeni rezervace stisknete 2 nebo co.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » pon lis 7, 2016 8:31

Regiojet se da rusit i pres specifickou SMS, da se to najit nekde na jejich strankach. Ale to stejne nepomaha, kdyz vlak odjizdi z nastupiste, kdyz Ty vybehnes ven :wink: .

Ja zase moc doufam, ze CD zavede ten svuj CD Kredit nebo jak se to ma jmenovat nejenom v aplikaci MujVlak ale i na eshopu... Bo at je to jak si kdo mysli, pro mne je stale nejjednodussi a nejrychlejsi si koupit jizdenku pres klasicky(!!! ne mobilni) web, eshop. Uz nerikajic o tom, ze nemam sebemensi zajem si do mobilu zavest ruzne mobilni zpusoby plateb a bankovnictvi - ne kvulineake paranoie, ale radeji mam troska vetsi prehled, co delam a na displeji mobilu je toho vetsinou pro mne zobrazeno prilis malo informaci. ANi nerikam, ze cim mam dostupnejsi platby, tim vic utratim za zbytecnosti (proc se asi zavedli platebni karty a ted dokonce bezkontaktni platby :evil: ?).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod malejjarda » pon lis 7, 2016 8:49

Hlavně aby mi ČD nezrušili kvůli Jančurovi IC574 Fibich. Jede půl hodiny po a půl hodiny před jeho vlaky.
S tím jezdím dost často, a hlavně BERE KOLA. Což Jančura NEUMÍ.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Stížnost

Příspěvekod Mawenzi » pon lis 7, 2016 9:50

apuka jestli nekdy pojedu regiojetem, tak si to prostuduju, ale su nestastna. Jako zlaty CD. Jo a plati mi k vancurovy inkarta? neplati. Takze jako ja si koupim slevovku na vlaky cd a oni je nahradej jinejma na ktery mi neplati, paradicka :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » pon lis 7, 2016 10:32

Vzdyt o to jde, ne? Koupis si slevovou kartu a potom ji nemuzes pouzit. Takze nadavas. Samozrejme, podle Jancury (i) za to mohou pouze a jen CD, takze nadavat bys mela na CD... Jsi nejaka divna, ze nadavas na nej :wink: :lol: ](*,)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod Mawenzi » pon lis 7, 2016 15:11

tak divna, to ja su :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pon lis 7, 2016 18:46

apuka píše:Regiojet se da rusit i pres specifickou SMS, da se to najit nekde na jejich strankach.

Jj, tohle maji i na busy.

apuka píše:Ja zase moc doufam, ze CD zavede ten svuj CD Kredit nebo jak se to ma jmenovat nejenom v aplikaci MujVlak ale i na eshopu...

Taky tak, nevidim duvod, proc by to nemelo jit. Klidne to muze byt svazane s IN kartou, kterou tam stejne mam. Pro mne je to ten zlomovy moment, kdy eshop zacnu standardne pouzivat, doted je pro mne pohodlnejsi platit elektronickou penezenkou v IN karte. Idealne v automatu, tomu se eshop muze maximalne priblizit.

Ad soukromnici: taky mne soucasny stav stve. Nejen u nas, ale i v Rakousku. Ujede mi IC kvuli zpozdeni v CR, na nastupisti stoji soukromnik, co jede za chvili stejnym smerem a mne je to houby platne, protoze jizdenku neuznaji. Tak at si trhnou, dokud tohle nebude fungovat, jezdit s nima nebudu, jelikoz nejedou po cele me trati. Uz to melo byt davno vyresene :evil:

edit: presunuto do lepsiho vlakna.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod scinkk » pon lis 7, 2016 19:48

Tak CD kredit by mel byt na webu urcite, Hafi tu prece psal, ze to testoval.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » pon lis 14, 2016 21:41

Ted jsem si vsimnul:
Zjistěte si polohu tohoto vlaku i formou SMS:

v síti T-Mobile odešlete SMS ve tvaru "POZ 6667" na číslo 4616
v síti O2 odešlete SMS ve tvaru "ZPO 6667" na číslo 999888
v síti Vodafone odešlete SMS ve tvaru "POZ 6667" na číslo 7755

Muze se hodit, ale proc to je u kazdeho operatora jinak? #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod scinkk » pon lis 14, 2016 21:52

jj to jsme pred mnoha lety pouzival :) Dokonce jsem hledal nejakou miniaplikaci, ktera by mi ty sms odesilal na jeden klik ci v urcity cas :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » pon lis 14, 2016 21:55

Sis ji mohl napsat, ne? ;-) Proc pred mnoha lety? Kdybych o tom vedel, tak jsem to mohl pouzit vcera a na tu Jedlovou dojit. Ale stejne by se mi asi nechtelo vybalovat mobil a navic by vlak mohl zpozdeni stahnout... ten vcerejsi z muzea teda ne, ale to jsem nemohl vedet.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod scinkk » pon lis 14, 2016 22:15

Tak ono to zas tak nutny nebylo :) Asi jsem pak pouzival znovuodeslani sms :) A pak uz jsem asi mel datovy tarif, tak jsem to zjistoval pres idos ci jinou apku. Takze bych si na ty sms uz ani nevzpomnel :)
Blby je ze musis znat cislo vlaku :) Takze jsem to pouzival jen v ramci dojizdeni do prace.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » pon lis 14, 2016 22:19

Mne ta SMS prijde sikovnejsi, muzes si ji nachystat predem a pak je to okamzite. Nez se tam proklikas v aplikaci... plus to, ze data jsou v kopeckach pomala nebo zadna, SMS je posledni, co prestava fungovat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Hafi » úte lis 15, 2016 0:09

když na to máš lístek koupený online, tak si tam jde zdarma nastavit sms x minut před odjezdem vlaku, což se občas hodí. Ale o těch SMS vím ... ale musíš si pamatovat tvar, číslo, kam to poslat a ještě vědět číslo vlaku. Myslím, že to se mi nikdy nepovedlo zároveň.

Jinak mi teď žena říkala, že to uměla už služba Peagas info v její starý 3310 (kterou používala nějak do loňska, včetně těchto technologických vychytáávek z konce 90. let). :D
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » úte lis 15, 2016 2:10

X minut pred planovanym odjezdem nebo pred skutecnym?

Muzes si zalozit kontakt s cislem a do SMS napsat vzorovou a pak ji kopirovat. Cislo vlaku mam v jizdnich radech, ktere bych stejne pouzil. No a kdyz mam v planu jet vecer zpatky nejakym vlakem, muzu si uz na ceste tam pripravit SMS a v pripade potreby ji poslat. Furt mi to prijde o neco rychlejsi, nez to hledat s mizernym signalem na webu.

Ha! Ted koukam, ze Smartrady to umi samy od sebe. Najdu si spojeni a v menu mam volbu Poloha vlaku. Akorat to nejak nefunguje :? Tvari se, ze SMS posilaji, ale nevypada, ze by nejaka odesla (mam nastaveno potvrzeni o odeslani) a taky nic neprijde... Mozna se od posledniho updatu neco zmenilo (cislo? format?). Rucne to ale funguje.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » pon lis 28, 2016 22:30

To je ale blby napad znacit na odjezdovych tabulich RJ jak RegioJet, tak railjet... Vylezl jsem z vlaku, kouknul na ceduli, vsechno zpozdeni a na prvnim miste byl RJ cosi se zpozdenim 25 minut a mel prijet za chvili. Rikam si aha, Jancura, tim nejedu. Teprve kdyz prijel, tak jsem z hlaseni pochopil, ze to neni Jancura, ale railjet, ale kdyz jsem dobehl na nastupiste, tak uz byly dvere zablokovane a smula ](*,) Mohl jsem byl doma o pul hodiny driv, muj planovany mel 15 minut zpozdeni.

Ze to tak opravdu znaci jsem videl za chvili, kdyz jel Jancura v opacnem smeru. Taky RJ. Aspon jsem ale slysel zabavne hlaseni ... vlak RegioJet bude na odjezdu 5 minut opozden z duvodu zasahu policejni hlidky :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Hafi » pon lis 28, 2016 23:19

mike píše:To je ale blby napad znacit na odjezdovych tabulich RJ jak RegioJet, tak railjet...

Bo Jančůrák. Spíš mě překvapuje, že to od tý doby nějak nevyřešili.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » pon lis 28, 2016 23:28

Aha, diky. Grrrr ](*,)

Odlisit to trochu jde, ale prisel jsem na to az ex-post. Jancurak ma RJ velkymi, zatimco railjet je rj malymi. Koho by to ale napoprve napadlo, ze...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod dudy » úte lis 29, 2016 7:07

Proč by to měl bejt, v tomhle případě, JanČŮRÁK, když, podle článku, mu zkratku přikleplo SŽDC?
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

PředchozíDalší

Zpět na Pokec

cron