Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » sob srp 26, 2017 21:26

A proc si ji teda nekoupis na e-shopu? Nemusis nikam chodit a jeste usetris 50 Kc. Problem je, kdyz ji neumi ani e-shop.

(Zrovna jsem jednu kupoval a to tady ani nemam pocitac)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » sob srp 26, 2017 22:09

A navic se klidne muze stat, ze na pokladne doopravdy uz bude vyprodana jizdenka. (Ale muze se stat i naopak.) Mely by byt opravdu dva ruzne kontingenty vcasnych jizdeneke na jednotlive spoje - jeden na pokladny a partnerske mista a druhe na eshop, mobilni aplikaci a myslim, ze sem patri i ten pres telefon.

A jeste predpokladam, ze problem muze obcas byt i tim, ze ten omezeny pocet jizdenek asi bude na konkretni preshranicny spoj, nezavisla na predchozim a dalsim spojeni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16602
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » sob srp 26, 2017 22:25

Zkousel jsem, ze kdyz mi to nenabidne jizdenku z Prahy, tak z jineho mista po ceste (stejnym vlakem) jo. Plati i pro libovolna jina mista na trase. Ceske drahy proste maji sva specifika a kdyz neco nejde, chce si to trochu pohrat s eshopem, jak jsme si tady uz nekolkrat predvedli ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod fps » ned srp 27, 2017 19:48

mike píše:A proc si ji teda nekoupis na e-shopu? Nemusis nikam chodit a jeste usetris 50 Kc. Problem je, kdyz ji neumi ani e-shop.

(Zrovna jsem jednu kupoval a to tady ani nemam pocitac)

protože nejsem blázen abych platil na internetu kartou, a platba převodem z učtu tam není
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » ned srp 27, 2017 20:48

:lol: mame rok 2017 nebo 1997? Zrovna u CD je to udelane docela bezpecne, ale kdyz jsi paranoidni, muzes si na pokladne nabit kredit a platit pak z nej. Plus je, ze se nemusis otravovat s kartou, je to trochu opruz, zvlast z mobilu nebo tabletu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » pon srp 28, 2017 7:12

Asi tak... Kdyz nechces pouzit kartu, nemusis, muzes platit kreditem a kdyby se nahodou nekdo dostal k Tvemu heslu do eshopu a k tomu i k PINu pro kredit, tak prijdes max. o ten kredit.
Navic momentalne je uz si muzes zvolit platby s vetsim zabezpecenim - musis zadat kod, ktery dostanes SMSkou. Popravde receno, mi prijde, ze kdyz mas trochu zabezpeceny pocitac (muzes pouzit odfiltrovany prohlizec pro el. bankovnictvi, napr. ted uz je casto soucasti antiviroveho reseni) a davas si trocha bacha, co delas na webu a hlavne s mailama, tak je placeni kartou pres PC bezpecnejsi nez platba kdekoliv u obchodnika.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16602
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » pon srp 28, 2017 18:03

CD prekvapuji. Pruvodci v pohode nacetla barcode z obrazovky tabletu a to jsem ho ani nemusel zvetsovat. V Rakousku nepomohlo ani zvetseni, jen z papiru. Zas to tam ale moc neresi, vetsinou jen kouknou na jizdenku a nacitat nezkouseji.

Vyzkousel jsem eshop poprve primo ve vlaku. Pri placeni kreditem dobry :) Akorat by si mohli odpustit to, ze jizdenka nejde koupit X minut pred odjezdem vlaku, stejne to nema zadny vyznam a zkomplikuje to posledni spoj. Kolik je X netusim, mel jsem zato, ze 15, ale ted to vypadalo na vic. Zas mel ale vlak zpozdeni a mozna berou (ne)pravidelny odjezd.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » úte srp 29, 2017 7:53

mike píše:V Rakousku nepomohlo ani zvetseni, jen z papiru
Jo, rakousti a nemecti pruvodci mi (a nejenom mne) toto rikali casto primo, ze se kvuli tomu ani nepokouseji nacist kod. Jsem to taky napsal pro vyvojare MujVlaku, kdyz odepsali, ze maji povinnost nacist ten kod... Ale Cesi jim moc neveri, protoze oni kupodivu moc problemu s tim nemaji - asi maji lepsi ctecky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16602
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » úte srp 29, 2017 12:18

Maji uplne jine ctecky, integrovane v tom strojku, co umi vsechno vcetne tisku jizdenek. Rakusaci maji neco jako tablety a ty to nedavaji. Tipuju, ze jim vadi leskla obrazovka, jelikoz z papiru to nacetl v pohode.

Kdyby nebyly ty vcasne jizdenky tak levne, tak to primo vybizi ke zfalsovani PDFka ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » úte srp 29, 2017 14:09

mike píše:Rakusaci maji neco jako tablety
To je zajimave. Ted v lete kazdy nemecky a rakousky pruvodci, ktery se snzil nacist kod mel neco hodne podobneho ceskym cteckam, resp. mnohoucelnym zarizenim. I ty Nemci a Rakusane tam meli obrazovku, ctecku, tiskarnu. A to dokonce i v lokalce mezi Innsbruckem a Oetztalem.
Ale taky je mozne, ze kteri nezkousely, meli jak pises a proto si je ani nevytahli.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16602
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » úte srp 29, 2017 14:13

Divne. Co jsem koukal pri jizde tam i zpet (celkem asi 6 vlaku), tak vsichni meli ten multifunkcni bazmek a k nemu jeste mensi tablet, kterym se to nekteri pokouseli nacist. Asi jen dva, ostatni to ani nezkouseli a jen koukli na jizdenku. A to i kdyz jsem ji mel cestou zpatky vytisklou.

BTW, cestujici mladi Nemci, to je dilo... Jel jsem vcera bohuzel ze Spittalu vlakem do Frankfurtu a dostal jsem blby napad, ze vlezu do prednich vozu, protoze tam bude malo lidi. Dve dvojky za lokomotivou, pak dve jednicky a pak jidelnak, a tak jsem cekal, ze vsichni pujdou dozadu. Chyba lavky. Prvni dva vozy byly ze Zahrebu a narvane mladasama z Nemecka, co tam doslova bivakovali. Nebylo tam misto ani na stani, pocitam, ze jeli od more a ty dva vozy k vlaku pripojili uz plne. Musel jsem dozadu a dost jsem nadaval na CD, ze mi nedokazou prodat vcasnou jednicku, ta byla prazdna.

Navic mel vlak 20 minut zpozdeni a podle vseho prave kvuli tem dvema vozum, rikali, ze ceka na pripoj :evil: Nastesti mel v Salzburku zpozdeni i railjet, takze jsem ho stihnul. Nejak nam OEBB upada.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » úte srp 29, 2017 17:38

Jo, stehujici se Nemci je sila. A kupodivo, uz od vychodnich za socializmu, kdy jezdivali na Balaton, do Rumunska, Bulharska k mori. Jsem si uz tehdy s nimi parkrat dost uzil...

Co se tyce zpozdenych RJ a pod. vlaku, tak OEBB dost zavarili DB tim, ze jim uplne uzavreli zkratku pres Rosenheim. Ta min. hodina navic se blbe nahrazuje pri otaceni. Navic je v Rakousech dost jinych vyluk.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16602
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Miras » stř srp 30, 2017 7:51

Chtěl jsem minulý pátek jet z Prahy do Bad Schandau, mám IN 25, jízdenku jsem kupoval ten samý den:
Přímá jízdenka Praha->Bad Schandau: 327Kč
Rozdělení na dva úseky Praha->Děčín a Děčín->Bad Schandau: 119Kč (včasná jízdenka) + 146Kč. Úspora 62Kč fajn, ale za ten kousek z Děčína je to pořád nějak moc, nešlo by to levněji?
No vida, že šlo! Jízdenky pro Trať 083 Děčín – Bad Schandau – Sebnitz – Dolní Poustevna (linka U28) v rámci Malého Pohraničního Styku (MPS), cena pro daný úsek 2,30€, přepočteno aktuálním kurzem 61Kč. Dalších 85Kč dolů, fajn :)
Jízdenky MPS lze koupit jen na pokladně, na e-shopu nikoliv. Krátké pátrání ukazuje, že to ale nebývá vždy snadné, jízdenky se kupodivu nevystavují jako mezinárodní, ale jako vnitrostátní, což pokladní často nevědí a místo tohohle prodají člověku běžnou mezinárodní jízdenku. Vyzbrojen informacemi vyrážím na pokladnu ČD, jdu k vnitrostátní pokladně. Paní mě po vyslechnutí, že chci do Německa, posílá k mezinárodní pokladně, ale naštěstí se nehádá, když jí vysvětluju, že tuhle jízdenku mi má v rámci MPS vystavit ona na pokladně vnitrostátní. Takže po chvilce s jízdenkou úspěšně odcházím...
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » stř srp 30, 2017 15:13

Proc to delis v Decine? Zasadne na hranici, abych po CR zbytecne neplatil mezinarodni jizdne. Takze Praha -> Schoena Gr. a Schoena Gr. -> Bad Schandau. Prvni je podle naseho tarifu a druha mezinarodni a stoji tusim 2.90 Euro, posledne jsem platil neco pod 80 Kc (78?). Uznavam, ze ta MPS vyjde jeste o kousek levneji, ale jak pises, vypada to na opruz u pokladny, s mym postupem problem nemaji. Paradoxni je, ze s IN50 vyjde mnohem delsi cesky usek skoro nastejno s tema par km po Nemecku, ale co nadelas...

Jinak uplne nejlevnejsi spojeni do Saskeho Svycarska je vlakem do Decina a odtud busem do Hrenska. Kdyz vystoupis na nabrezi (to je tusim 27 Kc), projdes se asi 2 km okolo Labe a dojdes do Schmilky a odtud nahoru do skal. Je to bliz, nez z Bad Schandau, jen dojdes trochu jinam a nedostanes se k Falkensteinu. Zato muzes dojit primo ke dvema nejtezsim stiege. Taky muzes dojet ke Trem Pramenum nebo do Mezne Louky a odtud ilegalnimi prechody do Nemecka ;-)

Nevyhoda busu je v pripade, ze ma vlak zpozdeni. Bus celkem slusne navazuje, ale EC jsou bohuzel v posledni dobe zpozdene a pak nemusis stihat. Posledne jsem to mel o fous. Jinak to stridam podle toho, kam chci jit. A zpatky se obvykle vracim busem do Decina a pak navazujicim EC. Busy v poslednich letech vylepsili, takze jezdi v rozumne casy az do vecera.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » stř srp 30, 2017 15:22

BTW:
Dne 31.8.2017 dojde k vypnutí starého eShopu ČD. Jízdenky si můžete zakoupit v nové verzi webu na http://www.cd.cz, kde pro vás nyní připravujeme zjednodušení vracení a výměny jízdenek.

R.I.P. :?

A: Revoluce u Českých drah: Jízdenku už vrátíte snadněji. Přibude i wi-fi a výhody v první třídě
Bližší detaily zveřejní České dráhy týden před platností nových pravidel, tedy v první polovině září. Současně zřejmě dojde ke zpřísnění podmínek. Tím by se mělo zabránit zneužití. Pokud by totiž průvodčí nestihl označit jízdenku, mohl by ji cestující ve zbytku dne vrátit a tvrdit, že nakonec nikam nejel.

Podle informací v časopise "ČD pro vás" začnou jízdenky z e-shopu platit až od času odjezdu vybraného spoje. Když bude cestující chtít využít dřívější spoj, než si původně vybral, musí vrátit jízdenku (nejpozději 15 minut před začátkem její platnosti) a koupit si novou. Možnost využít pozdější spoj v daný den zůstane, už ji pak ale nepůjde vrátit.

O tom jsme se tu bavili pred casem. Vubec mne to netesi. V zivote jsem nemel potrebu vracet jizdenku, ale tohle akorat zkomplikuje situaci. Ted, kdyz kupuju jizdenku par minut pred odjezdem, tak mi to nedovoli, ale muzu si koupit jizdenku na dalsi spoj. Kdyz teda nejedu poslednim. Podle textu vyse uz to nepujde, jizdenka nebude platit a musel bych jet az tim dalsim :evil: Ledaze by to stupidni omezeni zrusili a jizdenka sla koupit az do odjezdu vlaku.

Idealni by bylo, kdyby pridali moznost koupit jizdenku bez omezeni na vlak. Tedy to same, jako u pokladny. Samozrejme bez moznosti vraceni v den platnosti, ale to v popsane situaci neni potreba.

Njn, jenze jsme u CD a jak to asi dopadne? Stupidni omezeni zustane a pribude vyse popsane, takze clovek, ktery bude chtit koupit jizdenku tesne pred odjezdem bude mit smulu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Miras » stř srp 30, 2017 16:04

mike píše:Proc to delis v Decine?

Protože do Děčína jedu na Včasnou jízdenku, což vyjde výhodněji, jak jízda na hranice za běžný tarif. A navíc ten MPS tarif je takový zvláštní, jízdenka do Bad Schandau stojí z hranic stejně, jako z Děčína.
Nešlo vloženě o to dostat se tam co nejlevněji, na pohodlí taky trochu záleží. Navíc jsem vyrážel v pátek po práci a tma už je celkem brzo, tak mi víc vyhovovalo být v 18:15 v Bad Schandau, než v sedm ve Schmilce.
Zpátky do Děčína jsem šel pěšky :wink:
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » stř srp 30, 2017 16:07

Jasne, zalezi na situaci. Co mam IN50, tak nejake dalsi slevy u nas neresim, rozdily jsou minimalni :) (a navic stejne obvykle jedu jednickou, kde nejsou)

Pesky do Decina jsem sel jednou, kdyz nejel posledni bus. Pekna otrava, uz bych to znovu nesel (leda jako vylet po leve strane Labe).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Miras » stř srp 30, 2017 18:08

IN 50 by se mi nevyplatila, tolik toho momentálně nenajezdím... A s IN 25 či bez slevy je vždycky nejvýhodnější dělit cestu tak, aby to vyšlo na nějakou Včasnou jízdenku :)

Neříkám, že by ten kus do Děčína byl nějakej úžasnej, ale na sobotu jsem si toho naložil celkem dost na Německý straně mimo turistický trasy, tak mi v neděli procházka mírnějším terénem nakonec přišla i celkem vhod :) I když jsem si říkal, že příště asi do Čech nepolezu radši vůbec...
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » stř srp 30, 2017 18:58

Jj, tim se ridim, na ceskou stranu vlezu az vecer, kdyz sestupuju na bus :) Teda, neni od veci si ji projit, ale jednou staci.

Nejsem si uplne jisty, jestli se mi IN50 vyplatila, budu to muset spocitat. Mam ji poprve pokusne na rok, vyprsi asi za mesic. Ocenuju skvely psychologicky efekt, jizdenky jsou vsechny levne a doplatek do jednicky skoro nestoji za rec, takze to vubec neresim. Ted jsem jel do Rakouska a mel vcasnou jizdenku z Tabora, protoze je pasmova a cena je stejna jako od hranic. Stejne jsem si z Prahy koupil jednicku az do Budejovic, abych mel pohodli, protoze rozdil v cene byl nepodstatny a v CB vystoupi vetsina buranu a pak uz se da i dvojkou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod scinkk » čtv srp 31, 2017 20:17

Nejaky ten clanecek

mimojine k omezeni moznosti zrusit jizdenku 15 min pred odjezdem

Bližší detaily zveřejní České dráhy týden před platností nových pravidel, tedy v první polovině září. Současně zřejmě dojde ke zpřísnění podmínek. Tím by se mělo zabránit zneužití. Pokud by totiž průvodčí nestihl označit jízdenku, mohl by ji cestující ve zbytku dne vrátit a tvrdit, že nakonec nikam nejel.

Podle informací v časopise "ČD pro vás" začnou jízdenky z e-shopu platit až od času odjezdu vybraného spoje. Když bude cestující chtít využít dřívější spoj, než si původně vybral, musí vrátit jízdenku (nejpozději 15 minut před začátkem její platnosti) a koupit si novou. Možnost využít pozdější spoj v daný den zůstane, už ji pak ale nepůjde vrátit.


To mi prijde rozumne a v Cesku skoro urcite nutne
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » čtv srp 31, 2017 20:22

:D na to jsem daval odkaz uz o kousek vys. Ta citace je doslova stejna, akorat je z jinych "novin". Ze by Aktualne a iHned bylo to same? Nebo (s)proste opisuji stejny zdroj? :-k

No, rozumne... ma to neprijemne vedlejsi efekty, viz vyse. Kolikrat jsi v zivote vracel jizdenku a kolikrat jsi kupoval jizdenku min, nez 15 minut pred odjezdem? U mne je pomer nekonecny. 0 versus velmi casto... resp. skoro pokazde.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod scinkk » čtv srp 31, 2017 20:54

A jo, to jsem nejak prehledl, pritom ostatni prispevky jsem cetl :)

No ale ja v tom hacek s nakupem jizdenky nevidim. Chapu to tak, ze proste koupim jizdenku 5 min pred odjezdem (coz je tusim ten limit v aplikaci) a za 5 minut zacne byt ta jizdenka platna a jedu a uz ji nebudu moci vratit, coz by mi nemelo vadit.
Vidim maximalne potencial opruzu pokud bych opravdu chtel jet driv, ale to se mi asi nestava, uz proto, ze radsi kupuji jizdenky kratce pred odjezdem.
Me teda to vraceni taky netrapi, nikdy jsme to nepotreboval, kor ted, kdyz kupuji pres telefon a to dost kratce pred odjezdem, kdy uz je celkem jistota, ze budu chtit a hlavne budu moci odjet. A nekolikrat jsem ji kupoval az ve vlaku.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » čtv srp 31, 2017 21:11

Jizdenku jsem ted kupoval ve vlaku a limit je rozhodne vetsi, nez 5 minut, tipuju aspon 15, jelikoz mi to spravnou nedovolilo koupit a musel jsem koupit na dalsi vlak. Mel jsem jizdenku do Tabora a pokracovaci do Prahy jsem kupoval jeste hodne pred Taborem a dopadlo to takhle.

No a v tom je prave ten problem. Prijdes na nadrazi po limitu, budes chtit koupit jizdenku a ono ti to uz nedovoli. Ted muzes koupit na dalsi vlak, kdyz nejedes poslednim. Po zprisneni uz to nepujde, leda bys jel az tim dalsim vlakem. Takze aktualni problem posledniho vlaku bude ted na vsechny vlaky.

K tomu pridej zpozdeni. Prijdes na nadrazi a zjistis, ze vsechny vlaky jsou hodinu zpozdene (zazil jsem) a muzes jet tim, ktery uz mel byt pryc. Jenze limit se (zrejme) pocita podle pravidelneho odjezdu, takze jizdenku muzes koupit az na dalsi vlak a tim zpozdenym proste nepojedes, protoze ti nebude platit.

Jinymi slovy, aby vyresili problem s vracenim, ktery nas skoro (vubec) netrapi, vyrobili novy a mnohem horsi problem s nakupovanim :? Jestli to teda nejak rozumne neporesi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod scinkk » čtv srp 31, 2017 21:22

Ted muzes koupit na dalsi vlak, kdyz nejedes poslednim. Po zprisneni uz to nepujde

No jo sakra :-k

muzes jet tim, ktery uz mel byt pryc. Jenze limit


hm to nezni dobre, ale tady bych se toho uz tolik nebal, rekl bych ze to nebude problem ukecat, obecne kdyz nastanou problemy se zpozdenim tak jsou pruvodci ochotnejsi, navic zde by ti ta jizdenka porad mela zacit za "5 minut" platit. No uvidime...
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » čtv srp 31, 2017 21:25

Kdyz ja bych radej systemove reseni nez neco ukecavat. Jak jsem psal vys, moznost koupit jizdenku nevazanou na konkretni vlak a bez moznosti vraceni. Proste ekvivalent jizdenky u pokladny. V tenhle situaci to neni problem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod scinkk » čtv srp 31, 2017 21:42

Jetse jsem to zkousel a ten limit v appce by mel opravdu byt 5 min. Leda by se to lisilo u nekterych konkretnich vlaku ci co...
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » čtv srp 31, 2017 21:52

Hmm, on ten vlak mel zpozdeni, mozna to bylo tim, na presne casy jsem se nekoukal. 5 minut je lepsi, nez dratem do oka, ale furt je to pod muj standard, bezne prichazim na nastupiste zaroven z vlakem a to aniz bych se poslednich X kilometru zastavil ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Hafi » čtv srp 31, 2017 22:10

naposledy v Ostravě mi nešla online koupit místenka už asi půl hodiny předem (a nebylo to tím, že by bylo plno).

Řešení by bylo moci si koupit i jízdenku na vlak,který už mi dle jízdního řádu ujel. Ale bez toho je to dosti oser změna.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Hafi » čtv zář 21, 2017 18:37

](*,) na delší cesty ČD nabídnou denní síťovou jízdenku, pokud je levnější než běžná. Což je super. Po nové úpravě platnosti jízdenek rázem i u celodenní síťově začíná platnost až s odjezdem vlaku, na který ji to nabídlo, ale možnost vrácení je stále jen do 24:00 předcházejícího dne. Síťová jízdenka jde i přes eshop koupit nezávisle na spoji, pak platí normálně celý den.

Tak jsem jim napsal, že tam asi maj chybu u té jízdenky koupené přes vyhledávač spojení, že nedává smysl omezit platnost a neprodloužit možnost vrácení, předpokládal jsem, že jde jen o chybu zobrazení eshopu. Tak mi odpověděli (ten samý den!), že to chyba není a přijde jim to úplně v pohodě vlastnost.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » čtv zář 21, 2017 20:38

:roll: vysvetlili to nejak bliz? Chybu muze udelat kazdy, ale jen blbec na ni trva...

Mne teda ta vazba na vlaky dost stve i u normalnich jizdenek :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Pokec