Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » stř zář 9, 2015 20:20

Proc by to sem nepatrilo? Stiznosti jsou prece jen cast tematu vlakna (Mam to nejak prejmenovat? Prijde mi to kristalove jasne, ale ja jsem programator...)

Verim tomu, ze pres pruvodci to funguje, ti mi v posledni dobe prijdou jako ta nejlip funguji cast CD aspon co se chovani k cestujicim tyce. Ale koukam, ze jsem s jednou zapomenutou veci naprosty amater a pro jine je to rutina ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » stř zář 9, 2015 20:53

mike píše:Ja? scinkk :twisted:
:evil:
mike píše:... bunda muze byt v zasade kdekoliv a nejspis ji nosi nekdo ze zamestnancu CD. ...
(Coz zase nemusi byt vubec zamestnanec CD)
mike píše:Samozrejme to zalezi na tom, ze uklidova ceta nekrade...V civilizaci samozrejmost, u nas vec nahody, na koho clovek narazi.
No jo, rekneme tomu, ze ne dvakrat, ale jeden a pulkrat...

Jasne, mobily a male veci (penezenky,...) se schovaji jednoduse, ale takova bunda se do kapsy vetsinou jen tak nestrci. Jinak jasne, nejsem takovy idealista, ze bych si myslel, ze se nic nestava. Jen si myslim, ze mnohem casteji to vezme nekdo, kdo vystupuje a vsimne si, ze neni nikdo, kdo by se k tomu hlasil (i ja jsem to nekdy delal, napr. casopisy, kdyz to nekdo nechal ve vlaku a jeste davno predtim, jak se zacaly davat zdarma) nez uklidova ceta. Ale casto jeste pred nastupem vlakove cety projde vlak i pruvodci a casto on nachazi zapomenute veci.
Mimochodem, jedna z nej neprijemnejsich veci, co u nas cloveka muze setkat je najit nekde penezenku s doklady a odevzdat to vsechno na prislusne mista...hlavne, kdyz se potom ten, komu to patrilo ozve, ze tam chyby nejaka vyssi castka penez :evil: ... Popravde receno, je mnohem jednodussi zustat u toho a zavolat PCR nebo MP, kdyz neco takoveho clovek uvidi nekde lezet. Alespon tam nejsou moje otisky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod vonkreuz » stř zář 9, 2015 21:07

Nalezenou peněženku jsem řešil jedinkrát - koupil jsem v paírnctví větší obálku+izolepu. Peněženku dal do obálky, pořádně zalepil a poslal na adresu co byla na občance. Protože to byl nějaký student, tak jsem si nevzal ani drobné za poštovné a ty dvě stovky co tam byly mu tam aj nechal.
Takhle mi pár roku zpátky vypadl mobil z boční kapsy batohu v nadhlavním odkládacím prostoru soukromého slovenského dopravce. Zjistil jsem to až večer doma, tak jsem jim napsal a druhý den jsem si telefon vyzvedl u řidiče na BUS stanici. =D>
Tady u nás teď dělají novou trať - napřímení stávající (tunel jak sviňa, protože posouvají trať, kterou posouvali cca před 7 lety kvuli dálnici). Takže ranní osobák má sekeru 10-30minut a já si nestíhám ráno kupovat svačiny. No hrúúúúza. :twisted:
Teď vážně - na trase Považská Bystrica - Žilina je v současnosti běžné spoždění pro Os cca 20min a pro Ex+R cca 10minut.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » stř zář 9, 2015 21:09

@apuka: :D koukam, ze jsi ohledne CD fakt precitlively ;-) Hele, mne je uplne fuk, jestli je to zamestnanec CD nebo uklidove firmy, co si CD najalo. V tomhle pripade to klidne mohla byt uklidova ceta OEBB, jestli ten vlak uklizi, coz fakt netusim. Konci v Linci a pak jede zpatky. Normalne tam vlaky uklizeji, ale tenhle je z CR a ma i vlastni nastupiste separovane od ostatnich. Oni se tech ceskych vlaku viditelne stiti a ja se jim nedivim...

apuka píše:Popravde receno, je mnohem jednodussi zustat u toho a zavolat PCR nebo MP, kdyz neco takoveho clovek uvidi nekde lezet. Alespon tam nejsou moje otisky.

To jako fakt? Se mi tomu nejak nechce verit, proste jsem to nasel, tady to mate a nazdar. Pochybuju, ze by zkoumali otisky a i kdyby, tak jsem se koukal, jestli tam neni nejaky kontakt. Kdyz bude majitel tvrdit, ze tam bylo vic penez tak a) dokazovani je na nem a b) chtel bych videt dokazovani, ze jsem to sebral prave ja. Taky mam pocit, ze existuji schranky PCR, kam to proste hodis a dal se nestaras.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » stř zář 9, 2015 21:14

vonkreuz píše:Peněženku dal do obálky, pořádně zalepil a poslal na adresu co byla na občance.

:smt023 akorat je trochu nebezpeci, ze to ukradne postak, ale furt mensi, nez policajt ;-)

Tohle jsem zazil z druhe strany. Do firmy volala holka, ze nasla kabelku a cislo bylo na vizitce vevnitr. Sefova manzelka ji zapomnela kdyz byla s detma na piskovisti. Vyreseno bylo za ctvrt hodiny, holky tam pockaly, dostaly flasku a vsichni byli happy :)

vonkreuz píše:Teď vážně - na trase Považská Bystrica - Žilina je v současnosti běžné spoždění pro Os cca 20min a pro Ex+R cca 10minut.

Jj, uz docela dlouho, co? Vlaky v Hornim Lidci maji tech 10 minut zpozdeni na prijezdu aspon od kvetna.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod šíp » stř zář 9, 2015 21:19

Taky si přidám svůj negativní názor na adresu ČD.
Že si někdo v Brně spletl dobu a zadal opravu VŠECH vysokorychlostních komunikací a výpadovek z Brna jsem už psala.
Nyní k tomu přistoupily i ČD. Že je někde výluka chápu, že ne vždy je zajištěna náhradní doprava taky chápu.
Proč ale probůh když trčím v 6 ráno v Brně na hlaváku a čekám na vlak 30 minut, ačkoliv by měl jezdit tou dobou co 15 minut? A proč když se najednou zjeví vlaky rovnou dva, nikdo z průvodčích mi není schopen říct, který odjede dřív? Zákonem schválnosti jsem si vždy zvolila vlak, který byl vypraven až jako druhý v pořadí.
Zajímavé ale bylo pozorovat lidi, jak ve snaze chytit ten vlak, co by mohl odjet dřív, přebíhají z jednoho nástupiště na druhé.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » stř zář 9, 2015 21:36

Tak jak jsem prijel v pondeli rano do Dusseldorfu, jel jsem dal do Duisburgo RegionalExpresem. Jeden, co jsem si myslel, ze kvuli spozdeni meho vlaku nestihnu, mel taky spozdeni 20 minut, tak jsem bezel na nej. Odjel mi pred nosem... Rychle beh s kufrem na opacny konec nadrazi (coz tady je docela opruc, protoze je vsude tak 10 nastupist), tesne jsem stihl vlak, co jel nacas (ted je otazne, ty dva naprosto stejne vlaky se stejne rychlym jizdnim radem jeli po stejne trase od zacatku do konce, jen jeden byl linka RE5 a druhy RE3). No a zlaty hreb byl, ze jsme tesne pred Duisburgem predjeli ten uz spozdeny vlak (no, je tam az 8 soubeznych koleji, takze zadny problem), ktery dojel na nadrazi, az ja jsem vystoupil a presel pulku skoro kilometroveho nastupiste na tramvaj. Jo a nadrazi i nastupiste, kam ten spozdeny prijel byly prazdne celou dobu.
Takze prvni vypraveny vlak neznamena prvni i na konci...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod lojzmen » stř zář 9, 2015 21:55

Já mám české dráhy rád, protože přepravují kola, a mají to fakt dobře zmáknuté.

Jo, a který vlak pojede dřív, a kudy, atd. , to řídí dispečer Správy dopravní cesty, a ten často funguje někde daleko. Výpravčí, pokud na tom nádraží ještě zbyl, je jen takový poslíček a dozorce, dneska už plnohodnotně postaru funguje jen na nezmodernizovaných tratích.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1101
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod šíp » čtv zář 10, 2015 4:48

lojzmen píše:Já mám české dráhy rád, protože přepravují kola, a mají to fakt dobře zmáknuté.


To jako fakt? S kolem jezdím docela často a nezdá se mi. U mnoha rychlíků zrušili nákladní vagón, takže se vejde mnohem méně kol, prostor na kola i v nových vagónech neodpovídá realitě, odpovídá šířce řídítek tak 40 cm. V některých osobácích, "Honeckerova pomsta", se kola ukládají do míst, kde jsou sklopné sedačky, a VŽDY zaberou jednu půlku dveří. Že tohle všechno prudí lidi je více než jasné, o průvodčích nemluvě. U tohoto typu vlaku navíc při nástupu překáží ta logicky umástěná střední tyčka ve dveřích.
Ono někdy stačí cestovat s kolem jinde pro porovnání. Letos jsme takto jeli 5x nebo 6x ve Finsku a rozdíl byl znát. Jednak chování průvodčího, který nám tam automaticky šel pomoct s nakládkou a vykládkou, bezbariérový vjezd, lépe využitý prostor. Například háky na zavěšení kol jsou v různé výšce, takže se vedle sebe kola vejdou a nepřekážejí si řídítky. Ty háky mimochodem jsou výsuvné, takže na rozdíl od našich háků tam kolo zavěsím i já.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » čtv zář 10, 2015 5:17

Ja jsem to pochopil jako obzvlast jedovaty sarkasmus ;-) Prepravu kol v rezii CD obcas sleduju a o zmaknuti nemuze byt rec.

Preprava kol vlakem je specialita v udoli Dravy. Taliani prejedou hranice u Sillianu a jedou z kopce do Lienze, pripadne az do Spittalu. Tam sednou na vlak a jedou zpatky. Zazil jsem tam jednou vyluku, kdy se misto vlakem jelo busem a neveril jsem, narvali do busu snad 30 kol, byla vsude. Celkem luxusni bus a vubec se s tim neparali. Myslm vevnitr, do zavazadlovych prostor jsem nevidel, ty byly taky plne. Nejlepsi bylo, kdyz nejaka rodinka vystupovala v pulce cesty a kola mela samozrejme nejdal od dveri...

No a kdyz jsem ted jel pres Lienz, zrovna stal na nadrazi cyklovlak (smer Sillian/San Candido). Myslim 3 vagony jen na kola a u pokladny neuveritelna fronta rvoucich pavianu v buziobleckach a s koly. Nekolik stovek jich bylo. Cekal jsem tam skoro hodinu na bus a za tu dobu je jeste nestihli vsechny odbavit a kola nalozit. Cyklisticke peklo. Byl jsem natolik konsternovan, ze mne nenapadlo si to vyfotit #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » čtv zář 10, 2015 19:23

Koukam na spojeni v druhe pulce zari do Alp a zjistuju, ze vlak do Lince jede o 20 minut dyl, coz kompletne rozbije navaznost a takt. Nestiha se zadny pripoj, coz znamena skoro dve hodiny cekani v Linci ](*,)

Opet za to muze vyluka, ale tentokrat prekvapive na rakouske strane. Usek Summerau - Pregarten. Na rozdil od CD to ovsem OEBB zahrnuly do jizdniho radu a to i za cenu rozbiti taktu. Tak nevim, na jednu stranu mne to stve, na druhou aspon clovek vi, na cem je a ne jako kdyz CD jizdni rad necha a pak ma zpozdeni a stejne se pripoje nestihaji.

No ale tohle uz je moc, asi budu muset vyzkouset ten Westbus...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Vachon » pát zář 11, 2015 7:07

mike píše:Taky mam pocit, ze existuji schranky PCR, kam to proste hodis a dal se nestaras.


Nepleteš si to s babyboxama?
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » pát zář 11, 2015 15:12

Rikaji tomu schranky duvery. Duveryhodnost PCR je ovsem takova, ze by to asi bylo lepsi hodit do toho babyboxu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Vachon » pát zář 11, 2015 15:31

Naopak. Vejde se do schránky důvěry zlobivé dítě? Tím by se daly děti strašit.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » pát zář 11, 2015 15:33

Vejde. Po castech. Tim by se straseni vylepsilo ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Vachon » pát zář 11, 2015 15:34

Tím bys možná vystrašil i ty policajty.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod fps » sob zář 12, 2015 10:56

apuka píše:To je ted moda vsude. Opravuje se ve velkem i v Rakousech, Nemcich, jen o tom az tolik nepisou, nemluvi, ale taky maji hezke seznamy. A taky spozdeni

tohle taky potvrzuji, výluka do 14.9. Regensburg - Neufahrn, zpožděný příjezd do Mnichova cca 20 min, a nazpět měl vlak zpoždění na hranicích cca 30 min
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Mawenzi » ned zář 13, 2015 12:56

prekvapi nekoho vytrhany koleje na zastavce, zakaz vjezfu aut a nulova informace, co se deje? v obci o 500m dal na krizovatce prenosna zastavka s radem obou smeru a sitoko daleko zadny dalsi oznaceny misto. ptam se pana za plotem a zastavka na pardubice naproti u neoznaceny lavicky prej... no nastesti sedim v buse ale ksm jede...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Vachon » ned zář 13, 2015 20:19

Po Maďarech dneska Němci, tuším, že ve středoevropském regionu už na cestu vlakem přes hranice můžeme zapomenout...
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » pon zář 14, 2015 0:42

Konec Schengenu v primem prenosu... Bylo to pekne, jen trochu kratke. Stezky na hranicich jeste nezarostly, akorat uz po nich nebudu chodit ja, ale zas pohranicnici... Chjo, ze ti Nemci vzdycky dokazou vymyslet zpusob, jak rozjebat celou Evropu (nemyslim tohle, to je jen logicky dusledek, ale to predtim).

OK, dost politiky, zpet k tematu. Nesnasim, kdyz se zenu jak kkt, abych stihnul vlak, na nastupisti jsem minutu pred odjezdem a pak musim 10 minut cekat kvuli zpozdeni :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Olchor » pon zář 14, 2015 9:43

Včera jsme se vrátili z Rumunska ( šli jsme Tibles a jeho podhůří, poloniny, horské vesničky, pěkné). Měli jsme kliku, uprchlíky z Keleti odvezli těsně před námi, takže na něj začali pouštět vlaky asi hodinu před naším příjezdem. Pár desítek jich tam ještě bylo, ale víc tam bylo TV štábů a fotografů. Kdo si stěžuje na ČD, měl by zkusit dráhy v Maďarsku a Rumunsku. Ne že by nefungovaly, ale cestovní rychlost tragická, tak 30km/h.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1003
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod karaya1 » pon zář 14, 2015 11:08

Olchor píše:Kdo si stěžuje na ČD, měl by zkusit dráhy v Maďarsku a Rumunsku. Ne že by nefungovaly, ale cestovní rychlost tragická, tak 30km/h.

A před přejezdem vždycky vlak zastaví a pak jej přejede krokem ](*,) Přitom jsou šraňky dole... Ale o kus dál, v jižním Srbsku (trať Bělehrad-Sofia) je k vidění ještě systém táhel na šraňky a návěstidla - a na výhybných stanicích se dá zažít nádražáka, jak do stanice pustí jeden vlak, přehodí výhybku a kluše pár set metrů vedle vlaku, aby jej mohl ve stanici pustit dál (a pak pustit i protější, už čekající vlak) :wink:

Já jsem s ČD v rámci možností spokojen - služby se zlepšují, v rámci omezeného rozpočtu se na kolejích objevují i vlaky nové, ne jen ty s krizí středního věku - a tam, kde jezdím, je spojů dost (i když teď jsou některé dočasně odvolány kvůli rekonstrukci trati).

Ještě kdyby tak u nás existovaly i VRT.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 687
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Mawenzi » pon zář 14, 2015 11:15

no me to vcerejsi prekvapko dost prekvapilo, na to jak mam jinak fakt dobry zkusenosti, tak sem aspon kamaradum psala, aby uz vedeli az pujdou a tem se tak nepostestilo jak me, ze dojeli hned kam chteli :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » pon zář 14, 2015 14:56

Olchor píše:Kdo si stěžuje na ČD, měl by zkusit dráhy v Maďarsku a Rumunsku.

Kdyz ja bych radej srovnaval se zapadem a ne s vychodem ;-) Ano, vzdycky to muze byt horsi, nakonec, nekteri z nas pamatuji drahy za sociku a proti tem je zlepseni zasadni (Praha - Horni Lidec 4 hodiny misto 6). Ale kdyz se vracim z Rakouska a dokonce i z Italie, tak je to civilizacni sok.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod oodoow » pon zář 14, 2015 14:59

@mike: Srovnej taky ceny, za které se jezdí. :wink:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » pon zář 14, 2015 15:02

Myslis se socikem? Podstatne levneji ;-)

Bydlet v Rakousku, tak si koupim slevovou kartu za 99 Euro a jezdim za 50% ceny jako vsichni tam a pak uz to neni tak strasne. To v Nemecku, tam maji ceny ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » pon zář 14, 2015 15:08

A proc si ji vlastne nekoupis? Jezdis do Rakous casto, jizdenku od hranic (vlastne i z Cech) muzes jednoduse koupit pres Internet a to s tou slevou (i mezinarodni), slevu mas i na vetsinu busu....

Jinak si nemyslim, ze s 50% slevou je to na srovnatelne urovni s CR.
A v Nemecku je to hrozne drahe na kratke vzdalenosti (napr. Oberhausen - Duisburg, 6 min jizdy osobakem, sousedni nadrazi, 5,50 EUR :twisted:), zato na delsi se da sehnat jizdenka na ICE docela slusne od 19 do 29 (sem-tam 39) EUR napric celym statem. A lokalni (zemske) jizdenky za 22 EUR na cely den v rehionalnich vlacich+mistni doprave a busech pri te urovni obsluznosti je pohodicka...)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » pon zář 14, 2015 15:17

Protoze jsem to pocital a vychazi mi to +/- nastejno. Nekdy by se vyplatila, jindy ne. Kdybych jezdil jen do Rakouska, tak jo, ale ja to stridam s Italii. Do Rakouska si muzu koupit CityStar a mam 35% slevu, sice z mezinarodniho jizdneho, ale pak uz ten rozdil neni tak velky, aby se za rok zaplatilo tech 99 Euro.

Nerikam, ze je to cenove srovnatelne, ale pomer cena/vykon mi prijde lepsi. Do vykonu pocitam i rychlost, takze 200 km/h na trati Linz - Salzburg.

Jj, kratke trate jsou sila. Schoena Grenze - Bad Schandau ani ne 8 km a chteji skoro 3 Eura (uz po 25% sleve) #-o Akcni samozrejme najdes, ale jde mi spis o nahodneho cestujiciho, ktery prijde na nadrazi a chce se dopravit jeste ten den do konkretniho mista.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » úte zář 15, 2015 17:38

mike píše:Zkusil jsem tedy Rakousko, jelikoz vlak koncil v Linci a bundu mohla najit uklidova ceta tam. Bez problemu jsem nasel formular, ktery maji dokonce v English a obsahuje vsechno, co by mohlo byt potreba (stejne veci jsem posilal CD). Formular jsem vyplnil, ale blbe jsem zadal provincii (kraj?), jelikoz jsem se na debilnim iPadu bal prepnout tab, aby mi obsah formulare neznicil. Odpoved prisla az za 3 nebo 4 dny, kdyz uz jsem byl na ceste zpatky. Ze se omlouvaji, ale mou bundu nemaji. Prislo to z Vidne, a tak jsem se zeptal, jestli to plati i pro jine casti zeme, protoze jsem blbe zadal ten kraj. Odpoved prisla za 5 dni (mezitim byl vikend) a databaze je pry celostatni. Takze smula. Mezitim jsem poslal formular jeste jednou, tentokrat se spravnou casti zeme, odpoved jeste neprisla.

Odpoved na druhy formular prisla dneska tj. po 7 dnech :roll: Bundu nenasli, takze game over. No, aspon nebudu muset resit, co s ni. Byla to ta vetrovka od Rabu z Pertexu EQ, ktera mi profukovala a byla mi v ni zima. Vzal jsem si ji rano cestou na vlak, abych nesel jen v tricku a jak se pak dopoledne oteplilo, tak jsem na ni zapomnel a nechal ji viset v kupe.

Ovsem na rozdil od CD mi to aspon napsali, od CD jsem dostal akorat cislo a od te doby nic.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod axi12 » úte zář 15, 2015 17:42

@mike: jsi měl říct dřív, že nevíš, co s ní... bych te ji klidně zbavil.. ](*,)
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

PředchozíDalší

Zpět na Pokec