Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 15, 2019 6:01

pokud mam jizdenku vazanou na konkretni spoj a tento mi ujede chybou zpozdeni jinyho cd vlaku, plati jizdenka na nejblizsi dalsi spoj.

mozna ste to vedeli, ja ne.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » úte říj 15, 2019 7:48

Ano plati, dokonce se o tom tady asi uz i zminovalo.
Navic (myslim) muzes pouzit i spoj vyssi kvality Je tam moznosti vice, treba se kouknout do podminek. Ale bacha - od noveho grafikonu tam v "krajskych spojich" budou platit pravidla JMK, ne CD! Takze to muze byt uplne jinak, to vubec netusim. Toto je dalsi vec, ktera se muze lisit kraj od kraje ](*,)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod lojzmen » čtv lis 7, 2019 21:54

Kolegové jeli ve středu z Prahy do Ostravy osm hodin.
Pendolino srazilo divočáka, něco se vážně poškodilo, došourali se do stanice.
Pod následný rychlík skočil člověk.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod brhel » čtv lis 7, 2019 23:53

Minulou sobotu jsem po obědě jel z Masarycky až do Satalic a hned ve vlaku jsem sežral svačinu na celý odpoledne.
Kdybych jel busem, tak v něm se není a měl bych odpoledne co žrát.
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod karaya1 » pát lis 22, 2019 8:56

Další várka nemilých zpráv: ČD kompletně zruší zpáteční jízdenky a pozlobí mika zavedením levné IN50 pro 1. třídu pro studenty a důchodce :wink:
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 680
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » pát lis 22, 2019 19:54

Tohle snad nebude tak zle. Cena je sice nizka, ale jednak si to clovek musi koupit dopredu a jednak i tak zaplati podstatne vic, nez se slevou pro tyhle kategorie ve dvojce. Takze to udela jen ten, kdo chce jednickou opravdu jezdit a to obvykle nejsou ti, kteri mi nejvic vadi tj. ti, co se neumeji chovat. Navic mam pocit, ze tahle sleva uz byla driv a na cas ji zrusili.

Stve mne spis jiny trend, jednicky ubyva. Treba v rychlikach na trati Praha - Decin jezdival sice stary, ale cely jednickovy vuz a tam jsem mel skoro pokazde kupe pro sebe. Ted ho nahradili modernim nemeckym pulenym, ve kterem jsou sice velka kupe, ale jen 4, takze "vlastni" kupe bez sance v libovolnou denni dobu. Obcas tam neni misto vubec, jelikoz tam nalezou vychcankove z dvojky a zabiraji misto, nez je pruvodci vyhodi :evil: To je taky nevyhoda delenych vagonu, tohle je moc snadne (pomerne casto to delaji skupiny mladych z jednoho statu, ktere jezdi na exkurze do Terezina).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod sobb » pát lis 22, 2019 21:17

mike píše:tam nalezou vychcankove z dvojky a zabiraji misto, nez je pruvodci vyhodi :evil:
Ne všichni patří do této kategorie ;-) Nedávno jel Laďa vlakem, po dost dlouhé době. No a průvodčí mu prý pravil něco jako „z těch červených sedaček si prosím přesedněte do těch modrých“ :-D Prostě ho to vůbec nenapadlo, neřešil to, nevěděl.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » pát lis 22, 2019 21:22

Jasne, zdaleka ne vsichni patri to tehle kategorie. Obcas se bavim tim, ze tipuju, koho pruvodci vyhodi a mam aspon 95 % uspesnost ;-) Nekteri to ale fakt delaji schvalne a klidne se o tom bavi nahlas.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod sobb » pát lis 22, 2019 21:26

U Ladi bys to možná tipnul taky, pěstuju mu totiž momentálně na hlavě slušivý rebelský vikingský "ocásek" :twisted: Ale schválně to opravdu neudělal, prostě si sedl o sedačku vedle, netušil ...
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » pát lis 22, 2019 21:32

Jj, tipnul :twisted: Je mi to jasne, v nekterych vlakach to opravdu neni moc poznat a mam pocit, ze se mi to v Italii stalo taky. Osobak a na konci vagonu par sedacek jednicky. Mam pocit, ze ani nemely jinou barvu :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » pát lis 22, 2019 21:38

mike píše:Stve mne spis jiny trend, jednicky ubyva.
To je docela usmevna stiznost... Kam se kouknes se nadavam, ze statni podnik Ceske Drahy hospodari neefektivne, potom ze jsou vlaky (samozrejme v beznych dvojkach dalkovych ne-povinne-mistenkovych vlacich) preplnene. Kolik jizdenek se asi do jednicek v CR proda (tj. odmysli rezijkare, poslance a jinou "zdarmahavet")? Ty sam pises jako skvelou vec, ze se v plnem vlaku muzes rozvalit v prazdnem jednickovem kupe .
No tak CD zacali hospodarit jako "dobry hospodar" a do pulek prazdnych vagonu pousti bezne cestujici smrtelniky. A ted je za toto cepovan. :((

Neboj, az bude tolik prodanych jizdenek do jednicek jako napr. v Nemecku, tak se pridaji mista a vagony.Akurat druha stranka veci by byla, ze by se obsazenost jednicek dostala na nemeckou uroven a to by se Tobe libit uz vubec nemuselo...

Nevim, jak je to v Italii, ale v D a A je casto jen par sedacek jednicek na konci nekterych vagonu. Nekde jsou trochu lepsi nez dvojky, nekde naprosto ty same, stejny prostor kolem - ale ta jedna rada je oddelena od zbytku pruhlednou sklenenou prepazkou a dverma (ve velkoprostoru). Muzu Ti ale rict, ze vubec neni prijemny pocit tam sedet dve hodiny sam a koukat, jak z te preplnene casti cumi na Tebe kady druhy...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » pát lis 22, 2019 21:51

apuka píše:Kolik jizdenek se asi do jednicek v CR proda (tj. odmysli rezijkare, poslance a jinou "zdarmahavet")? Ty sam pises jako skvelou vec, ze se v plnem vlaku muzes rozvalit v prazdnem jednickovem kupe.

To je ovsem tim, kdy jezdim. Poslednim vlakem vecer. V jinou denni dobu to tak neni, treba ECcka do Nemecka mivaji pres den jednicku dost plnou a nekdy jsou tam i dva vagony. Jednou jsem skoncil nedelni trasu az v pondeli rano a ten samy rychlik, kde mam vecer kupe pro sebe, mel jednicku uplne plnou, dost jsem cumel. Predpokladam, ze vetsina byla platicich. Oni i ti rezijkari to vetsinou nemaji zadarmo, musi si priplatit (tusim 5000 na rok?).

apuka píše:No tak CD zacali hospodarit jako "dobry hospodar" a do pulek prazdnych vagonu pousti bezne cestujici smrtelniky. A ted je za toto cepovan. :((

Tak treba vlaky, co jezdi z Valasska. Driv tam byl cely relativne pohodlny vagon, ktery rozhodne nebyval prazdny. Ted je tam pulka s bistrem v druhe, takze to tam pekne smrdi a ke vsemu jsem nekolikrat zazil, ze tam nefunguje zachod a musim pred bistro do dvojky a tam obvykle taky prvni nefunguje, takze pres cely vagon nebo dva. Fakt kultura cestovani prvni tridy :evil: A bez mistenky uz si tam jednicku nekupuju, hadej proc.

apuka píše:Nevim, jak je to v Italii, ale v D a A je casto jen par sedacek jednicek na konci nekterych vagonu. Nekde jsou trochu lepsi nez dvojky, nekde naprosto ty same, stejny prostor kolem - ale ta jedna rada je oddelena od zbytku pruhlednou sklenenou prepazkou a dverma (ve velkoprostoru).

Jo, to jsem uz parkat videl. V mensich vlacich.

apuka píše:Muzu Ti ale rict, ze vubec neni prijemny pocit tam sedet dve hodiny sam a koukat, jak z te preplnene casti cumi na Tebe kady druhy...

Proc ne? Jsi houby asocial :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » pát lis 22, 2019 22:01

mike píše:Proc ne? Jsi houby asocial
Protoze vystup je uprostred vagonu, tj. musis pres ty lidi. Takz eradeji zadne posunky a pod. Max. kdyz jsi exhibionisticka/-y/-e hezka/-y/-e mlada/-y/-e holka (nebo muz nebo cokoliv :-k) , muzes se predvadet, to bys asi mel/-a/-o uspech :wink:
mike píše:Ted je tam pulka s bistrem v druhe
To je neco jineho, tento tah je fakt kladivo na vyhnani lidi z jednicek. Asi nejhorsi tah CD za poslednich xx let...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » pát lis 22, 2019 22:06

Ceho se bojis? Ze by te pokousali? To by mohli i tak, zadna zabrana tam neni ;-)

Jake posunky? Proc? Proste si sednu a ignoruju je. Predpokladam, ze oni mne taky. Sednu si tam proto, ze chci mit vic mista, pohodli apod a stoji mi za to si trochu priplatit. To je snad normalni, ne?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod scinkk » čtv pro 5, 2019 20:25

Na idnesu(prakvapive) se jim povedlo celkem prehledne sepsat (pokud uz to tu nepadlo), jak to bude v nekterych krajich po zmene (pokud je vse v clanku spravne)

Ciste za me
Olomoucky - tam (snad!) vse bude bez problemu/zmen

Ustecky - asi taktez, jen tam bude vic useku s jinym dopravcem, takze hledani spoje pres idos, pro me teoreticky nejaka cesta drazsi nez driv. Na druhou stranu mozna nekdy vyuziji obnoveny provoz na Svestkove draze

Zlinsky - no tam je to horsi, ale nejcasteji v kraji vyuzivam cestu do Karlovic a na Vlarsky prusmyk a tam zacne jezdit Arriva, takze zmena tak jako tak bez IN50, doufam ze aspon pujde koupit na tu Arrivu listek pres net predem nebo ve vlaku i ve Vsetine ci Lideci, pac ten krajsky tarif ma jit jen na papiru.

Jihomoravsky a (asi) Liberecky me nastetsi moc nezajima.

Jen do Luzickych a Ceskeho Svycarska budu muset zacit jezdit s Arrivou, takze nejspis nejake zdrazeni. Ale to je parkarat do roka.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » čtv pro 5, 2019 20:49

Mne by zajimalo, jak to ted bude s mezinarodnimi jizdenkami. Napr. OV - Blava. Ta je pres Hodonin/Brno, tj. z Breclavi se da jit na Prerov primo nebo pres Brno. Hodi se to kdyz se prestupuje a (vetsinou) EC na sebe v Breclavi necekaji. Potom podle situace jdu (resp. doted jsem jel) do Brna, tam prestup na rychlik do OV nebo kdyz jela linka Brno - Breclav - OL, tak jsem se ni odvezl do Prerova a tam obcas stihl zpozdeni vlak z Brna. A naopak, kdyz jsem mel jizdenku na spojeni pres Brno ale v Breclavi uz bylo zpozdeni, ze jsem vedel, ze rychlik do OV se nestihne, tak obcas pomohl spoj Breclav - Prerov.
Jenze ted je Brno - Breclav - Olomouc asi taky jihomoravsky integrovany, rychlik Brno - OV asi taky, navic linku dostal jezdi Jancura.

Bohuzel, takovou otazku zatim nikdo nedokazal zodpovedet.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod malejjarda » pát pro 6, 2019 8:50

Koupíš si jízdenku u ČD (provozovatel mezinárodního vlaku v ČR) / ZSSK (provozovatel na Slovensku) a chceš na ni jet s Regiojetem? Proč by ti ji měl uznat, když z toho nemá ani korunu?
Můžeš se jich na to zkusit zeptat.
To je liberalizace železnice, podle pravidel EU a našeho ministerstva dopravy.
Ale zase můžeš jet po novu celou trasu Ostrava - Blava s Regiojetem (přestup v Brně).
Rychlíky R13 Brno - Břeclav - Olomouc jsou integrované v JMK už dávno, to s tím nemá nic společného.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » pát pro 6, 2019 16:25

Pokud dore vim (ale netusim jestli vim dobre nebo ne), mezinarodni zeleznicni preprava je do jiste miry i zalezitost mezinarodnich smluv, nejjenom mezi CD/ZSSK/OEBB... A tu prepravu nejak zastituje i ministerstvo dopravy. No a mezinarodne trasy jsou zalezitosti techto mezin. smluv a ne jenom CD. No a kdyz na te trati ministerstvo poveri RJ jako smluvniho prepravce, tak bych ocekaval, ze soucasti smlouvy bude i plneni povinnosti z tech mezin. smluv. Tot vse. Samozrejme ale RJ by melo dostat zaplaceno za projetou cast.
Brno -BV-OL integrovane sice ted je, ale plati tam i ty mezin. listky, stejne takna osobacich.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » pát pro 6, 2019 16:54

Jeste pro jistotu na upresneni:
RJ na trati Brno -OV nejezdi komercne ale na objednavku min. dopravy, na statni zakazku, nahrazuje tam CD, ktery tam doted vykonava stejnou statni objednavku.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » pon pro 16, 2019 20:49

Je to vtip, ale patri sem ;-)
http://viditelny-macek.cz/public/kapitola.phtml?kapitola=140296&menu=0 píše:"Tak děti, spočítáme si jednoduchý příklad:
Anička pojede o prázdninách z Liberce k babičce do Strážnice.
Z Liberce do Hradce Králové pojede rychlíkem v tarifu ČD.
Z Hradce do Pardubic v tarifu Hradeckého a Pardubického kraje.
Z Pardubic do Olomouce pojede vlakem RJ.
Z Olomouce do Starého Města rychlíkem ČD.
Ze Starého Města do Veselí nad Moravou osobním vlakem v tarifu Zlínského kraje
Z Veselí nad Moravou do Strážnice pak osobním vlakem v tarifu IDS Jihomoravského kraje.
Kolik bude Anička potřebovat jízdenek, kolik Anička celkem zaplatí a kdy Aničku propustí z psychiatrie?"
Přihlásil se Pepíček: "Paní učitelko, a neměli by dát do klece pro idioty ty, kteří tento systém vymysleli?!"
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod scinkk » pon pro 16, 2019 21:59

Mno ja dneska zapatil za jizdenku do prace o 5 % vic - coz je novy priplatek za to, ze muzu mit v apce na kazdou jizdu hnedle dva aztecke kody namisto jednoho :) A to je k nezaplaceni :)
No a ted mi doslo proc jsem dostal 6 bodů misto 7 - pac 2x37 je na body neco jineho nez 1 x 74 - sama pozitiva
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Jary » stř pro 18, 2019 14:35

scinkk píše:Mno ja dneska zapatil za jizdenku do prace o 5 % vic - coz je novy priplatek za to, ze muzu mit v apce na kazdou jizdu hnedle dva aztecke kody namisto jednoho :) A to je k nezaplaceni :)
No a ted mi doslo proc jsem dostal 6 bodů misto 7 - pac 2x37 je na body neco jineho nez 1 x 74 - sama pozitiva

Zdražení u ČD není jen dusledek zrušených zpátečních jízdenek. Nikde to moc nepublikovali, ale zdražili celkově. Jednosměrná Pardubice - Praha nově 160,-Kč, místo 156,-Kč.
To o pár příspěvků výše zmiňovaná Arriva jede za 166,-Kč z Kolína až do Rumburka. Ale pokud nebydlíte přímo v Kolíně, tak vás samozřejmě čeká další "pálka" za cestu do Kolína právě s ČD.
A obecná zkušenost s Arrivou tuto sobotu. Trasa Pardubice - Olomouc, na přijezdu zpoždění 90 minut. Jízdenku lze stornovat jen 30 minut před pravidelných odjezdem (to ještě zpoždění neměli). Naštěstí na call centru uznali, že chtít po někom, aby čekal 90 minut, když mezitím jede šest jiných rychlíku konkurenčních firem, je trochu mimo a udělali storno i po čase pravidelného odjezdu. Plus pro Arrivu. Ale storno je jen formou kreditů na další jízdenku, kterou lze těžko vybrat, když ten samý vlak od neděle zrušili. Minus pro Arrivu
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod sobb » čtv pro 19, 2019 0:48

někde tuším psali o 2,5%

A kdo si počká a vydrží, tak se možná za rok dočká jednotné jízdenky. Pokud se ovšem všichni mezitím raději neodvrátí k individuální dopravě a svým plechovým čtyřkolým miláčkům. Aneb skvělý způsob, jak podpořit automobilovou dopravu ... :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » čtv pro 19, 2019 9:22

S tou jednotnou jizdenkou to zase nebude az tak uplne OK - povinne to maji mit pouze prepravci na linkach objednavanych statem nebo krajem. Tj. napr. mezi OV a Prahou bude pripojeni CD, LE, RJ na jejich dobre vuli... :evil:

Jinými slovy - zase kockopes.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod fps » ned pro 22, 2019 9:58

jsem chtěl jet vlakem z Prahy do Harrachova, jako vždy přes Tanvald, ale díky soukromím dopravcům to už bez mnoha přestupů a několika hodin cesty navíc nejde, to je tedy pěkný vánoční dárek, Praha - Tanvald by měli jet po novu zločinci z Arrivi, ale na jejich stránkách žádné spojení není, tak to je tedy velká paráda
P.S.
za puštění soukromích dopravců na železnici, by měl někdo viset!
Naposledy upravil fps dne ned pro 22, 2019 10:17, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod fps » ned pro 22, 2019 10:10

začínám se děsit toho, že nejenom do Jizerských hor a do Krkonoš se díky tomu že umožnili přístup soukromím dopravcům na železnici vlakem už normálně nedostanu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod FrantaKrajta » ned pro 22, 2019 12:17

Hmm, jsem to zkousel (ne tvuj odkaz, ale zadat znovu z arriva.cz) a normalne mi to naslo spoje kazdy dve hodiny do Tanvaldu, 11:20 a dal. Tvuj odkaz nefunguje, to jo. Mozna nejaka chybka, a uz to opravili?

Tak nevim, kde je chyba - nezadal jsi neco spatne? :)

Jinak vyhledavac typu jizdnirady.idnes.cz ti to taky normalne najde, a dokonce pres nej muzes kompletni jizdenku i s prestupem v Tanvaldu koupit rovnou.

Jasne, kupovat x listku pres x ruznych webu/aplikaci je opravdu opruz a idiocie na vsech stranach, to souhlasim.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » ned pro 22, 2019 20:48

fps píše:za puštění soukromích dopravců na železnici, by měl někdo viset!

Za tohle ne, to bylo naopak dobre, jen diky tomu se zacaly v CD veci trochu hybat. Viset by meli za zpusob, jak to udelali. Proc se poucit ze zkusenosti v zahranici, kde postupne dospeli k funkcnimu stavu (Svycarsko), kdyz muzeme vyzkouset vsechny slepe ulicky, ze #-o Vzajemne uznavani jizdenek mela byt podminka od uplneho zacatku. No a to, co udelaly letos kraje, uz je uplny extrem.

Nerozumim ale tomu, proc jedes do Jizerek vlakem. Cesta z Prahy je priserne pomala, lepsi je busem do Liberce nebo Jablonce a na vlak presednout az tam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » úte pro 24, 2019 0:45

TVL! Chtel jsem koupit jizdenku na Valassko jako kazdy rok. Spojeni neexistuje. WFT? Poslednich 7 km jede nove Arriva, takze jizdenku nekoupim ](*,) Mozna bych ji mohl koupit u Arrivy, ale na prestup je par minut a kdo mi zaruci, ze pripoj neujede? U CD vzdycky pockal, ale tady fakt nevim. Takze to budu resit az na nadrazi. Navic jsem jizdenku koupil za body, kde na vzdalenosti nezalezi, takze budu platit to, co driv ne a jeste blbou sazbou. 16 Kc za 7 km, to se vyplati. Ne ze by mne to vytrhlo, ale na tehle zmene neni jediny plus, same minusy.

Zopakujeme si: "Paní učitelko, a neměli by dát do klece pro idioty ty, kteří tento systém vymysleli?!"

A k tomu ted jezdi uz jen Valassky Expres, kde je jednicka napul s bistrem. To je fakt kultura cestovani. Jsem si radej dal do Olomouce Pendolino, ktere jede o neco pozdeji a "expres" v Zabrehu predjizdi. Jestli se neco posere a v Olomouci budu muset dve hodiny cekat, tak asi zabiju nejakeho ajznbonaka :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod booze » úte pro 24, 2019 7:28

V Olomouci jsou krasne vanocni trhy. Projdi si to tam :P
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

PředchozíDalší

Zpět na Pokec