Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod karaya1 » stř říj 2, 2019 7:30

To už vypadá o chlup líp. Nicméně to reálně znamená, že:
- IN25 můžu prakticky zahodit (jezdíme v 95 % případů po JMK)
- IDS JMK neumí zpáteční jízdenky a v mobilu se musí zadat konkrétní vlak (kvůli časové platnosti zónových jízdenek) - pápá flexibilito

Reálně se nám tak cestování vlakem prodraží - zónová jízdenka sice na naší nejčastější trase vychází o něco levněji než základní jízdné ČD, ale už zpáteční základní vychází skoro stejně jako dvě zónové jízdenky. Zběžným přepočtem tak budeme platit o 20 % víc než s IN25. ](*,)

Otázek je víc (a Sůra je zřejmě položil), uvidíme, co z kraje ještě vypadne. A jestli i další kraje to budou mít podobně, nebo s sebou bude cestující muset mít cheat sheet :wink:
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 687
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » stř říj 2, 2019 9:12

karaya1 píše:jestli i další kraje to budou mít podobně, nebo s sebou bude cestující muset mít cheat sheet
Jeste do toho zapocitej, ze nektery kraj ani nema zadny eshop na elektronicky nakup jizdenek (tj. nekoupis je dopredu), nekde potrebujes mistni kartu abys jizdenku pouzil.
A ja stale jeste nevim, jak by to melo fungovat s mezinarodnimi jizdenkami. Napr. trasa Bratislava - Ostrava a zpet pres Breclav/Brno. Ve velke casti pripadu se vlak zpozduje a planovany prestup v Breclavi nebo v Brne (podle konkretniho spojeni na jizdence) nevyjde. Ted jsem si delaval vlastni "optimalizaci" spojeni, takze kdyz jsem mel spojeni pres Brno, vlak mel zpozdeni uz pred Breclavem a odtud se dalo dostat do OV drive (klidne i kdyz mel spozdeni R Brno-BV-OL a ja bych mohl v Prerove stihat puvodni vlak), tak jsem vystoupil. Nebo naopak, nevystoupil v BV ale az v Brne, protoze jsem nemusel cekat 2-3 hod ale jen napr. 20 min. Nekdy pouziju Os nebo Sp do Prerova, bo je to rychlejsi. Ted na to asi musim zapomenout. Predpokladam totiz, ze JMK vlaky nebudou brat mezinarodni jizdenky pri prejizdeni. (A Regiojet, ktery bude provozovat Brno - OV asi taky ne, ale to by byla chyba MD).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod malejjarda » stř říj 2, 2019 16:15

Pokud pojedu v rámci kraje třeba z Lanžhoty do Adamova, a na cestu z Břeclavi do Brna použiju Écéčko, musím mít tři jízdenky. Fakt výhodné.
Stejně tak jako přeprava jízdních kol. Dnes v IDS jede kolo se stejnou jízdenkou jako má cestující. Takže při cestě z Břeclavi do Znojma bych měl zaplatit 71,-. s ČD to bylo jen 40,-.

Jestli takový paskvil zavedou i ostatní kraje, budeme mít v mobilu hafo různých krajských aplikací na koupi jízdenky. :vom:
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Mawenzi » pát říj 4, 2019 5:35

nemate zkusenost, jak dlpuho CD blokuji nepovedenou transakci?

v nedeli nakup listku za 500, opsani cisla ze sms, misto potvrzeni se zobrazila nejaka webova 404 nebo tak nejak. listek neprisel, musela sem si ho poridit znova.
v pondeli rano koupen jeste jeden listek kartou, vse cajk. pondelni listek se zauctoval behem stredy, ale to nedelni petikilo porad visi, mam ho "odecteny" ale nezauctovany, takze predpokladam, ze az tomu systemu nekdy dojde ze nic, platba se vrati. nemate zkusenosti, jak dlouho to tak muze trvat? uz ki to prijde jako fakt dlouho...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9391
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » pát říj 4, 2019 5:41

Jestli je to normalni blokace, tak tusim 30 dni. CD s tim uz nic nemaji, visi to u banky. Muzes tam zavolat a domluvit se, melo by to jit zrusit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Mawenzi » pát říj 4, 2019 6:04

mike
dik za zpravu, to jeste asi muzu byt dalsi 3 tydny v klidu :D
hlavne sem se napred bala, ze to strhnou a ja budu muset resit slozite reklamaci, ze nemam ani prachy ani listek, takhle je to porad lepsi varianta. kdyz to nezauctovali doted, tak uz snad je teda jen otazka KDY to vrati banka.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9391
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » pát říj 4, 2019 8:53

@Mawe:
FAQ CD píše:Platba proběhla, jízdenku nikde nemám

Je možné, že došlo k výpadku některých bankovních služeb. Platba je pouze ve stavu blokace a bude vám připsána zpět na účet. Pro jistotu ale vždy napište do našeho kontaktního formuláře více informací, případně můžete zaslat zprávu s příznakem "Problém s jízdenkou" přímo z aplikace.

Mike nema plnou pravdu. Tys platbu uz potvrdila a pravdepodobne uz byla zablokovana (v el. bankovnictvi to vidis v Blokacich) ale neudelalo se strhnuti. V tom pripade je to jednodussi si vyridit s CD (se zkaznickou linkou, pres mail nebo kontaktni formular pokud jsi koupila jizdenku primo v eshopu, pres moznost vyse pokud jsi koupila v aplikaci Muj Vlak) aby zrusili blokaci nez reklamovat platbu v bance.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Hafi » pát říj 4, 2019 9:02

Apuka to zas hrotí :-) prostě blokace. Pokud to pro tebe nejsou životně důležité peníze, bez nichž umřeš hlady, tak vydrž. ČD nepožádaj o strhnutí a banka blokaci uvolní. Většinou se vnitrostátní transakce blokují na 7 dní.
Ale samozřejmě to chce hlídat (obecně i po odblokování - to že není blokace neznamená, že nemůžou strhnout platbu...ale u ČD bych to jako problém neviděl), že nedojde ke strhnutí - před pár týdny mi takto neprošel nákup lístků do kina, koupil jsem podruhý, ale strhlo se obojí. Reklamace na dva maily a druhý den jsem měl peníze zpět.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Hafi » pát říj 4, 2019 9:13

Btw. stála se mi taková nepříjemná věc; hrozilo, že teď o víkendu pojedu do Košic, tak jsem koukal (pres aplikaci) na jízdenky na pátek odpo na Pendolino. Byla tam včasná jízdenka do 2. třídy za nějakých necelých 900. Tak jsem zkusil 1. třídu a ta byla za necelých 950 nějaký tarif IRT, kde je zrušení do 15 minut před odjezdem zdarma. Jasná volba.
Z cesty sešlo, tak jsem to chtěl zrušit. Přes shop to házelo chybu. Bylo nutné do zrušit přes aplikaci. Ale především jsem si až u toho všimnul, že mám včasnou jízdenku do 1. třídy, kde je zrušení jen do půlnoci den předem a ještě za poplatek 3 eura. Chvíli jsem se o tom dohadoval s ČD, ale ti vůbec nepřipustili, že by tam mohli mít chybu. Naštěstí jsem to řešil včas, tedy v tom jsem jen za ty 3 eura ne za celou jízdenku.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » pát říj 4, 2019 9:47

Hafi píše:Apuka to zas hrotí
Kurna, toto uz me fakt sere :twisted:.
Rekni mi jedine slovo, cim jsem neco hrotil? Ze jsem napsal , ze mike nema pravdu (no nema, protoze v pripade blokace s tim ma CD co do cineni, ona ji muze zrusit, ne banka, ta jen na zaklade reklamace)? Nebo ze jsem tam dal citaci od CD, jak se toto muze resit? Nebo ze jsem radil, ze jak muze CD zkontaktovat?
Kdyz mas zac si do mne rypnout, tak OK. Ale pouzivat me na zaklade niceho na kopani si do mne "jen tak" je pro mne uz pres caru :twisted:.
Hafi píše:Většinou se vnitrostátní transakce blokují na 7 dní.
Ty mas vnitrni info, jak to maji v CD nastavenou expiraci blokace?
Sice je to zahranicni platba, ale stejne to muze fungovat i ve vnitrostatni, pokud vim: Zkus si objednat ubytovani na nektere chate pod Mont Blancem. Z uctu se TI nestrhne prislusna castka, ale zustane Ti viset blokace - az do doby kym rezervaci nezrusis (blokace se taky zrusi) nebo neuplyne den, kdys tam mel byt (castka se strhne). Tj. visi (a ubira cast Tveho limitu na karte) ta blokace po celou dobu, klidne i pul roku.
Stejne to bylo s nekterymi ubytovacimi zarizenimi, co si brali zalohu ale byla moznost stornovat pobyt - castku si nestrhli ale blokovali az do uplynuti terminu moznosti storna a potom si castku stahli a k tomu stahli i zbytek. (Pro grca: byl to i 4* v miste nejlepsi hotel (400+ pokoju) v Nemecku vyuzivany hlavne firemnimi zakazniky.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Mawenzi » pát říj 4, 2019 10:24

v kazdym pripade aspon nejsu nervozni, pac evidentne to nemuzou blokovat vecne a teda caa do 30 dnu nejhur by se to melo pustit, tak za me OK (fakt desne nerada cokoli resim) ale napsala sem zpravu pres appku, tak jeste i uvidime, zda to neurychli.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9391
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » pát říj 4, 2019 10:32

Neznam vnitrni proces v eshopu CD, ale tim dotazem muzes "zaridit" alespon to, aby nestahli castku dodatecne. Mohou mit nejakou kontrolu, ktere castky jsou v blokaci a jeste nestazene a spustit jejich stazeni. Bacha, netvrdim to, ale v nekterych eshopech to maji podobne udelane ](*,) a potom se stane, co Hafimu a je treba to resit dodatecne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Hafi » pát říj 4, 2019 12:33

apuka píše:Rekni mi jedine slovo, cim jsem neco hrotil?

Mám tři slova, jedno by bylo příliš vytržené z kontextu:
apuka píše:je to jednodussi

Reagoval jsem na to doporučení ozvat se ČD a chtít po nich, aby to odblokovali. Přišlo mi nadbytečné doporučit řešit něco, co se časem vyřeší samo. (Připomíná mi to nejhloupější domácí práci, kteroužto je utírání nádobí).
Nemluvě o tom, že fakt není jasné, kde je chyba. Zažil jsem situaci, kdy jsem kupoval letenky pro více lidí za vyšší desítky tisíc. Tahle částka byla blokována. Ve skutečnosti, ale došlo ke stržení více menších částek (každá letenka zvlášť). A kvůli tomu banka nespárovala platbu a držela blokaci. Zrušit to byl administrativní porod, kdy si to obě (vlastně všechny 3, protože tam byl ještě prodejce) firmy přehazovaly a tvrdily, že u nich problém není
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » pon říj 7, 2019 9:25

Hafi, proc tam nenapises ale cely kontext? Ja jsem psal v reakci na to, co psal mike ohledne moznosti vyridit si to s bankou. Proto jsem psal: "V tom pripadeje to jednodussi si vyridit s CD aby zrusili blokaci nez reklamovat platbu v bance. A, promin, ale v tomto kontextu se teda opravdu nic tema slovy nehroti, spise naopak, doporucuji jit pruchodnejsi cestou.
Jinak cele jsem tam psal (a proto jsem se Te ptal, jestli znas vnitrni procesy CD) z duvodu, ze opravdu nikdo z nas netusi, kde technicky doslo k problemu a kdyz to bude na strane CD jestli tam nemaji nejaky automatizovany task, ktery prochazi zablokovane ale nestrzene nakupy - a co se v takovem pripade udela, jestli se ty platby strhnou nebo blokace uvolni. A hlavne netusime,jak dlouho CD blokaci drzi - jak jsem psal, klidne muze byt nastaveny termin jakykoliv.

Ale Mawe uz by za chvili mohla zjistit, jestli se blokace sama uvolnila.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod FrantaKrajta » pon říj 7, 2019 9:46

"Ústecký kraj možnost zakoupit jízdenku na vnitrokrajský spoj online zatím nenabízí. „Není to naše priorita,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast dopravy a silničního hospodářství Jaroslav Komínek (KSČM)"
zdroj: iRozhlas
Takže veliké díky KSČM, ANO, ANO a Čuníkovi (plus dalším ma#$&ům z ostatních stran v koalicích, co je na těhle krajích drží) :D
Teď tak přemýšlím, jestli se do toho ti #$@#&é z krajů pustili teď, protože za rok jsou krajský volby, nebo naopak proto, aby to stihli dostatečně brzy před volbami, protože voliči mají krátkou paměť :)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod malejjarda » pon říj 7, 2019 10:12

Jinak další vylepšení v Jihomoravském kraji od nového roku:
Zruší se pokladny v menších stanikcích a kdo nebude mít jízdenku musí nastoupit do speciálně označených dveří, kdy bude muset počkat na průvodčího až mu prodá lístek. Pokud nastoupí jinudy bude brán jako černý pasažrt a měl by dostat pokutu.
"Když pojede ze zastávky s uzavřenou pokladnou, prodá průvodčí jízdenku bez přirážky. Pokud bude pokladna na zastávce otevřená, doplatí cestující 50 Kč. Pokud na linkách S2 a S3 nastoupí do jiné části vlaku než určené pro prodej jízdenek, bude při kontrole považován za cestujícího bez platného jízdního dokladu se všemi sankcemi z toho plynoucími."
zdroj: Zdopravy.cz
https://zdopravy.cz/cd-musi-pro-jihomor ... nci-35376/
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 7, 2019 10:16

jeste ze sem na decinsku byla minulej tyden... zas mam na chvili splneno... kokoti

Jinak z cd mi volne a prenesene, aby me nikdo nechytal za slovo, odepsali, ze pokud nedoslo k potvrzeni a navratu po dokonceni platby zpet do aplikace CD (nedoslo, po opsani kodu error v browseru), ke strzeni platby ze strany cd ani nedojde a zavisi na limitu konkretni banky.

dneska se mi uz platba pripsala, tzn. airbank bude mit asi 7 dni.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9391
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Hafi » pon říj 7, 2019 13:16

@apuka: ty jsi chtěl, abych vybral jenom jedno slovo - už takto jsem vybral tři, ale kontext se mi tam fakt nevešel.
Zpátky k tomu nádobí: když ho někdo bude utírat igelitovým pytlíkem, tak mu poradím, ať raději na počká až uschne samo, nebo - pokud je pro něj okamžitě suché nádobí velmi důležité - ať použije utěrku. Ty jsi mu nakázal utěrku rovnou, což mi přišlo zbytečné.

@mawe: ...a kdybys zavolala do AirBank, tak ti řeknou, že to zrušit nemůžou, protože to mají blokované ČD.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 7, 2019 13:28

hafi
mi pripomina story co s cd nesouvisi, neprisla mi vyplata a nestrhlo se sipo. ja vystresovana, ze mi zavrou plyn a vsechno, na cp sem nasla info, ze strhavaj 2x inkaso, v pulce a koncem mesice, kdyz poprve selze, tak volam na cp jak to je. pani z cp ze o tom oni nic nevi, ze to si musim resit s bankou, ze vubec to neni jejich vec.

volam do banky a v bance mi pani rika , ze to si strhava pres ne cp, ze to oni neovlivni vubec, ale ze ma.pocit, ze za 14 dni by si to meli z cp znova strhnout, at nestresuju zatim.

nakonec se to strhlo samo znova presne podle data napsamyho na cp webu... ale bylo fakt vtipny ze CP vez pani z CP vubec nevedela a pani z banky to mohlo byt u zadele ale pokusila se mi pomoct...

takze jo, souhlas.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9391
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » pon říj 7, 2019 13:30

@Hafi: Ty uz zacinas byt jako mike a nekteri dalsi :evil: Vybirat si slova a obracet je, jak se mi hodi... To je tak slozite pochopit kontext dvou prispevku?
mike: "CD s tim uz nic nemaji, visi to u banky. Muzes tam zavolat a domluvit se, melo by to jit zrusit."
Ja: "V tom pripade je to jednodussi si vyridit s CD aby zrusili blokaci nez reklamovat platbu v bance."
Tj. jinymi slovy vycuc tech dvou prispevku dokopy - pokud to chces resit, muzes zavolat do banky ale je jednodussi si vyridit s CD. Pricemz jsi to same nakonec sam potvrdil timto #-o #-o #-o
Hafi píše:a kdybys zavolala do AirBank, tak ti řeknou, že to zrušit nemůžou, protože to mají blokované ČD.


A taky veta "ukaz mi jedine slovo, cim jsem..." cesky neznamena ze mas vybrat jedno jedine slovo ale ze mas najit alespon jedine slovo, co potvrzuje, co je za "cim jsem..." :twisted: To se fakt ve skole v cestine tak blbe uci???

@Mawe: diky za potvrzeni, takze alespon je ted jasne, ze CD nenastavuje zadny termin blokace.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod tsunami » pon říj 7, 2019 13:48

@apuka: prosím, nezasírej prosím další vlákno handrkováním. Od toho jsou soukromé zprávy. Vím, nejsem tu moderátor, ale to se fakt nedá. Kamkoliv člověk vleze, tak dřív nebo později tam najde tebe jak rozebíráš kdo kde co napsal. Jeden by řekl, že za každou cenu musíš mít poslední slovo…

Abych byl k tématu: netušíte zda ty vlaky co budou spadat do tarifu krajů budou dál k nalezení jako vlakový spoj i na vebu ČD? Jak pak bude člověk hledat spojení A->B - bude to někde v jedné aplikaci?
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 7, 2019 13:50

v ramci idos.cz by to snad porad byt melo, ale jako fakt se tesim...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9391
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Hafi » pon říj 7, 2019 16:39

apuka píše:pokud to chces resit, muzes zavolat do banky ale je jednodussi si vyridit s CD.
ta část kolem slova "pokud" mi právě přišla, že v té reakci zanikla. Neb ta situace byla taková, že v dané fázi, době od platby a částce byl naprostý nesmysl to jakkoli řešit. A ono i kdyby to tam viselo déle, tak bych se nedivil, kdyby bylo snazší dosáhnout vrátky po zaúčtování platby, než zrušení té blokaci.
apuka píše: "ukaz mi jedine slovo, cim jsem..."
ta věta má dva významy v závislosti na kontextu může a nemusí být jasné jak je to míněno. Samozřejmě mi bylo jasné, který máš na mysli, a úmyslně jsem použil ten druhý).
apuka píše: @Mawe: diky za potvrzeni, takze alespon je ted jasne, ze CD nenastavuje zadny termin blokace.

...to z toho nijak neplyne a osobně jsem přesvědčen, že to není pravda. Tj. ČD nastavilo týden a po týdnu to vypršelo. Jenže platba neprošla, ČD o ní vlastně nevěděli, tedy reagovali logicky odpovědí, že to asi visí u banky.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » pon říj 7, 2019 18:30

FrantaKrajta píše:„Není to naše priorita,“[/b] uvedl náměstek hejtmana pro oblast dopravy a silničního hospodářství Jaroslav Komínek (KSČM)"

:axe: doufam, ze po zmene bude jeho priorita vytahovat si zaseknute boty z prdele :evil:

FrantaKrajta píše:Teď tak přemýšlím, jestli se do toho ti #$@#&é z krajů pustili teď, protože za rok jsou krajský volby, nebo naopak proto, aby to stihli dostatečně brzy před volbami, protože voliči mají krátkou paměť :)

Jestli jsem to spravne pochopil, tak to udelali proto, ze skoncily 10 lete smlouvy s CD a uzaviraly se nove. Tj. za nacasovani nemuzou.

malejjarda píše:Jinak další vylepšení v Jihomoravském kraji od nového roku:
Zruší se pokladny v menších stanikcích a kdo nebude mít jízdenku musí nastoupit do speciálně označených dveří, kdy bude muset počkat na průvodčího až mu prodá lístek. Pokud nastoupí jinudy bude brán jako černý pasažrt a měl by dostat pokutu.

Tohle uz tu padlo. Fakt super vylepseni zvlast pro cizince a lidi z jinych kraju. Skoro by se dalo rict az past. Neco jako v Italii, kde si clovek musi oznacit listek na nadrazi pred nastupem do vlaku, jinak je neplatny. Tam to ale maji celostatne, je to napsane na jizdence a na nastupistich jsou viditelne automaty. Ze vetsina nefunguje je jina vec ;-)

tsunami píše:Abych byl k tématu: netušíte zda ty vlaky co budou spadat do tarifu krajů budou dál k nalezení jako vlakový spoj i na vebu ČD? Jak pak bude člověk hledat spojení A->B - bude to někde v jedné aplikaci?

To zalezi na aplikaci, ne? U CG Transitu a IDOSu to predpokladam (doufam), jelikoz uz to tak maji ted. Data od jednotlivych kraju vcetne mistnich spoju, busy i MHD, tam by se v principu nic menit nemelo. Mozna si ale budes muset oznacit, ktera data chces pouzit, pripadne je stahnout. Ale treba Muj Vlak asi ne, jelikoz pres nej nepujdou koupit.

Furt ale nemam odpoved na zakladni otazku. Kdyz pojedu pres hranice kraje tj. EC/IC/rychlikem z Prahy a nekde (Lovosice, Usti, Decin...) prestoupim na mistni spoj, muzu si koupit jizdenku na celou cestu nebo si budu muset dokupovat posledni usek osobakem u pokladny? U nekterych kraju (Libercky a asi i JM) to pujde, ale co to komunisticke Usti?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » pon říj 7, 2019 18:35

apuka píše:@Hafi: Ty uz zacinas byt jako mike a nekteri dalsi :evil: Vybirat si slova a obracet je, jak se mi hodi... To je tak slozite pochopit kontext dvou prispevku?

Vsichni se proti tobe spikli a nechapou tve prispevky :twisted: Co se takhle zamyslet nad tim, jestli by treba nemohla byt chyba na tve strane? Snad uz i sam tusis, ze mas jiste rezervy se srozumitelnosti svych textu ;-)

Jinak mne tesi, ze ses naucil pouzivat slovo kontext, na ktere jsem te driv upozornoval. Ted ho jeste poradne pochopit ;-)

tsunami píše:@apuka: prosím, nezasírej prosím další vlákno handrkováním. Od toho jsou soukromé zprávy. Vím, nejsem tu moderátor, ale to se fakt nedá. Kamkoliv člověk vleze, tak dřív nebo později tam najde tebe jak rozebíráš kdo kde co napsal.

Vim, ze je to otrava, ale od tohodle soukrome zpravy nejsou. Je to komunikace, ktera vznikla ve vlakne a neni na ni nic soukromeho. Samozrejme by bylo idealni, kdyby k ni vubec nedoslo, ale vidis to sam. Obcas to nekomu neda a holt si to s nim musi vyzkouset. Ted uz i Hafi :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » pon říj 7, 2019 18:43

tsunami píše:netušíte zda ty vlaky co budou spadat do tarifu krajů budou dál k nalezení jako vlakový spoj i na vebu ČD? Jak pak bude člověk hledat spojení A->B - bude to někde v jedné aplikaci?
K druhe casti uz Ti odpovedeli.
K prve: Nevim to, ale podle mne to bude stejne jako dnes. Pokud muzes na dany spoj koupit jizdenku (sice mozna jen na pokladne v jejich interni aplikaci), tak se spojeni zobrazi. Pokud ne (tj. v eshopu CD jizdenku na ten vlak nekoupis, ani tu na integrovanou dopravu), tak ne. Podobne to jde dnes napr. s jizdnekou 1. tridy do zahranici s usekem, kam jednicka nejezdi - na eshopu mas jenom moznost "zjistit cenu" s kontaktami, ale na mezinarodni pokladne Ti ji prodaji; mozna jen tu za plnou cenu, kde nemas omezeni, ale jde koupit. Stejne to funguje s vnitro- i mezinarodnimi spoji, kde najde pouze "partnerske" spoje, ve kterych muzes jejich jizdenku pouzivat. Tj. zadny prestup na RJ, Leo nebo v A na Westbahn.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod GreyMouse » pon říj 7, 2019 23:20

mike píše:Fakt super vylepseni zvlast pro cizince a lidi z jinych kraju. Skoro by se dalo rict az past. Neco jako v Italii, kde si clovek musi oznacit listek na nadrazi pred nastupem do vlaku, jinak je neplatny.

No, neoznačili jsme a vyřešilo to "Oh sorry, we didn't know". A průvodčí jako že v pohodě, že to je jen upozornění pro příště a do příslušnýho chlívku dopsala datum a čas ručně. (Já zkontrolovala akorát, jestli jsou jízdenky tam co chceme a jestli mi pokladní rozumněla "due persone e due biciclette" a políčka na validaci jsem si nevšimla.) Třeba to u nás budou řešit podobně, přijde mi, že většina průvodčích se chová slušně a normálně lidsky. Mnohem častějc mě překvapí příjemně než naopak.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » pon říj 7, 2019 23:57

Jsem to tu uz nekolikrat psal, ale ty sis to musela vyzkouset sama ;-)

V Italii bych ani jiny pristup necekal, jsou dost v pohode. Na druhou stranu setri a spousta vlaku jezdi bez pruvodciho a misto nej kazdou chvili hlasi prave neco v tomhle smyslu, aspon jsem to tak pochopil. No a jednou za cas prijde revizor a s tema uz moc rec neni. V Italli by to nejspis cizincum jeste uznali, jelikoz ty hlaseni jsou jen italsky, ale u nas uz bych si na to nevsadil. Na revizora musi byt natura a jestli navic maji procento z pokut, jako v prazske MHD... (u vlaku nevim).

Ono to navic v Italii, na rozdil od nasi planovane blbarny, ma i smysl. Jizdenky maji obvykle platnost 14 dni a muzes jet kdykoliv po dobu platnosti. Neco jako driv u nas mezinarodni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod GreyMouse » úte říj 8, 2019 12:06

mike píše:Jsem to tu uz nekolikrat psal, ale ty sis to musela vyzkouset sama ;-)

Nemůžu si pamatovat desetitisíce příspěvků nějakýho grafomana [-( . A v tu chvíli jsme hlavně řešili jak se dostaneme do cíle, když plánovaný přípoj kvůli stávce nejede.

mike píše:Na druhou stranu setri a spousta vlaku jezdi bez pruvodciho a misto nej kazdou chvili hlasi prave neco v tomhle smyslu, aspon jsem to tak pochopil.

Kde to hlásí? Na nádraží jsem identifikovala akorát běžné hlášení o příjezdu a odjezdu vlaků a že se nemá vstupovat za žlutou čáru, když se blíží vlak. Pokud by to hlásili ve vlaku a validační strojky byly ty "krabičky" na zdi vedle automatů na jízdenky na nádraží, tak už by to bylo stejně k ničemu i kdybych tomu rozumněla. Leda že by byly ve vlaku další, kterých jsme si nevšimli.

Ony všechny ty strojky a automaty nemusí být problém jen pro cizince. Jednou jsme v Liberci kupovali jízdenky v autobuse u řidiče a nebýt toho, že nás další cestující upozornila, že lístek musíme ještě označit, tak jsme taky jeli načerno. A když jsme jindy nastupovali už s jízdenkou, tak mi trvalo než jsem našla, kde ji můžu označit protože přední část tramvaje byla jako nějaký velín, dispej kam se člověk podíval. A když jsme nedávno kupovali jízdenky v automatu v rakouským vlaku, tak jsme před sebe pustili dvě domorodky, abychom je nezdržovali a mohli od nich okoukat postup. Ani jedna to nedala na první dobrou, obě se párkrát netrefily a vracely zpět než se jim podařilo jízdenku správně zadat a zaplatit.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » úte říj 8, 2019 17:00

GreyMouse píše:Nemůžu si pamatovat desetitisíce příspěvků nějakýho grafomana

Mas si pamatovat to podstatne :P

GreyMouse píše:Kde to hlásí?

Primo ve vlaku, ale jen tam, kde nejezdi pruvodci.

GreyMouse píše:Pokud by to hlásili ve vlaku a validační strojky byly ty "krabičky" na zdi vedle automatů na jízdenky na nádraží, tak už by to bylo stejně k ničemu i kdybych tomu rozumněla. Leda že by byly ve vlaku další, kterých jsme si nevšimli.

Ano, byvaji vedle automatu i na nastupistich a v podchodech k nim. Ty u automatu obvykle funguji, s tema venku je to horsi. Ve vlaku nejsou, to by nedavalo moc smysl (lidi by si pockali, jestli pruvodci prijde). Smysl hlaseni je zrejme podobny jako u nas cedule v MHD Nejedes nacerno?. Italsky temer nerozumim, takze jen odhaduju, co tam rikaji. Myslim, ze neco o pokutach. Muzes na nejblizsi zastavce vybehnout z vlaku a listek oznacit ;-)

GreyMouse píše:Ony všechny ty strojky a automaty nemusí být problém jen pro cizince. Jednou jsme v Liberci kupovali jízdenky v autobuse u řidiče a nebýt toho, že nás další cestující upozornila, že lístek musíme ještě označit, tak jsme taky jeli načerno.

Jj, znam. V nekterych italskych busech je to same, koupis a musis si ho oznacit, ale ridic ti to obvykle ukaze.

Proto by to melo fungovat vsude stejne a ne v kazdem kraji jinak. Fakt demence, zvlast to, co zavadi JMK. Jak ma clovek, ktery se tam dostane poprve, vedet, ze muze nastoupit jen do jednech dveri? Kdyz vsude v CR a vetsine jinych zemi muze nastoupit kdekoliv? A navic je to vsechno CD :roll:

GreyMouse píše:A když jsme nedávno kupovali jízdenky v automatu v rakouským vlaku, tak jsme před sebe pustili dvě domorodky, abychom je nezdržovali a mohli od nich okoukat postup. Ani jedna to nedala na první dobrou, obě se párkrát netrefily a vracely zpět než se jim podařilo jízdenku správně zadat a zaplatit.

Zrovna ty rakouske automaty jsou jednoduche a maji s nima problem spis zaostali domorodci ;-) Pocitacove gramotny clovek to da na prvni pokus. Podobne, jako ty italske. Ty jsou teda trochu otravne, protoze jsou tam zbytecne kroky, aby to pochopil i uplny dement a jeste se to vykecava :roll:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Pokec

cron