Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod karaya1 » ned zář 4, 2022 20:19

malejjarda píše:Jestli ti to v pátek vyjde časově, vzal bych to přes rozhlednu Žalostiná. Rozhlednička sice malá, ale výhledy z ní jsou parádní

Díky za tip! Pokud bude počasí, určitě zaskočíme (a dolů stejně radši Čertoryjí než asfaltkou, co tam je teď...)

Mawenzi píše:U kamenne budy tekla studanka v pohode a dalo se koupit pivo, limo, parky, utopenci

Vida, ani jsem nevěděl, že po cestě je šance dát si jídlo a pití. Dá se čekat otvíračka i v pátek, netušíš pls?
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 687
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Mawenzi » pon zář 5, 2022 4:50

hm a jeste uz nejsou prazdniny... nejsu si jista zda na ceduli k bufetu nebylo jen o vikendu, ale maji fb jsem zjistila rychlym pohledem, tak muzes napsat...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod malejjarda » pon zář 5, 2022 7:05

Přemýšlel jsem, kde je u Kamenné búdy pramen a občerstvení. A ty myslíš jinou Kamennou búdu. Ne tu pod Javořinou po cestě směr Horní Němčí, ale Búdu po cestě z Mlýnků na Čupy. :P
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Dromedaro » ned zář 11, 2022 8:33

Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4345
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Hafi » ned zář 11, 2022 9:54

ono to máš fuk, stejně se jezdit moc nebude, neb budou bez proudu.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Dromedaro » ned říj 9, 2022 7:56

Štvou mě údajně hluchoněmí lidé, kteří vám ve vlaku strčí před nos nějakou cetku s papírkem, že vybírají na charitu. Před chvílí mi tím náhle drze zakryl mobil, do kerého jsem čučel. Myslel jsem,že už to vymizelo, ale zase se to vrací do "módy". Teď snad každou jízdu chvíli před odjezdem se ve vagonu objeví tmavší spoluoobčan, rozdá papírky s cetkami a vzkazem po celém vagonu a cestou zpět je posbírá a pak rychle zmizí. Zajímalo by mě, jestli jim na to ještě v dnešní době skočí tolik lidí, že se jim to vyplatí. Co jsem teď viděl, tak jim ještě nikdo nic nedal. Zajímo by mě, co by mi na to napsali z ČD, kdybych jim to napsal jako stížnost, že mě ve vlaku otravují cizí podvodní prodejci, kteří se zaštíťují charitou a napsal jim konkrétní linky a časy. Podle mě by to ČD teoreticky řešit měli. Nedovedu si představit, že by něco takového ve svých vlacích trpěl třeba Jančura a jeho Regiojet.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4345
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Etheric » ned říj 9, 2022 8:26

Ve vlacích a nádražích je toto i klasický žebrání zakázaný. Aspoň tak je to psáno, ale víme, jaká je realita..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Dromedaro » stř říj 19, 2022 7:02

České dráhy tedy od 11.prosince zdražují. Když si před tím datem koupím roční kupon za starou cenu, tak by měl normálně platit dál po celý rok, ne? Nebo to mají nějak podchycený, zaznamenal jsem totiž nějaké zprávy, že na takové jízdenky pak člověk může jezdit jen dva měsíce po zdražení, ale nevím přesně.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4345
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Hafi » stř říj 19, 2022 8:21

dle mě když ti to prodaj, už žádný doplatek chtít nebudou. Traťový jízdenky evidentně jdou stále koupit za původní cenu, pokud první den platnosti je před změnou ceníku.
Čemu říkáš roční kupon nevím, pokud IN 25/50/100 tak asi nepůjde koupit s budoucím začátkem platnosti po změně ceníku, tj. dost záleží, kdy ti končí současný.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Dromedaro » stř říj 19, 2022 8:49

Já si kupuji čtvrtletní na zony 100 a 101. Ale říkal jsem si, že bych pořídil před tím zdražením roční. Podařilo se mi dohledat ten článek, který mě znejistil. Nevím jestli tím ale nemají na mysli klasické jednorázové jízdenky, když tam zmiňují to časové jízdenky:

Cestující mohou i po zavedení nového jízdního řádu a také oznámení o zdražení jízdného ušetřit. Musejí ale nakoupit jízdenky s dostatečným předstihem. Současné cena jízdenek Český drah, stejně jako jízdní řád, platí do 10. prosince, a to včetně předprodeje 60 dní. „Cestující si tak může zakoupit příslušné doklady za letošní ceny například na leden a únor. Platí to především pro časové jízdenky s delší platností,“ doporučuje Šťáhlavský.

Jízdné zdraží....
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4345
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » stř říj 19, 2022 9:19

Ale vzdyt to Stahlavsky docela jasne rekl. Muzes si az 60 dnu predem koupit jizdenku i dlouhodobou jizdenku (se zacatkem platnosti az 60 dnu od posledniho dne platnosti starych cen, napr. rocni kupon se zacatkem platnosti od 8.2.2023).
Myslim, ze kdyz uz mas koupenou dlouhodobou casovou jizdenku, tak asi ani zakon neumoznuje na ne vybirat doplatky (za bezne jizdne).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Hafi » stř říj 19, 2022 9:31

ale to je Brno, ne? to s ČD vůbec nesouvisí, ne? Zóny jsou věci krajskýho integrovanýho systému.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Dromedaro » stř říj 19, 2022 9:53

Tak já to chápu tak, že to platí 60dní po změně jízdního řádu. O tom, že mi prodají jízdenku se začátkem platnosti v lednu nebo únoru za starou cenu, pochybuju. Zeptám se ale někde na informacích na přepážce. Oni to mohou mít třeba někde v přepravních podmínkách, že musíš mít jízdenku z aktuálního tarifního ceníku.

Ty 100 a 101 jsou Brno, ale v rámci Brna jde také jezdit vlakem a já to furt kupuju na přepážce ČD, protože tam mě nenutí mít tu elektronickou jízdenku na kartě, jak to zavedli u DPMB. A používám to k jízdenkám do vlaku, že pak kupuju až ty zony za těmi 100 a 101 a prokazuji se zároveň i touto předplacenou průvodčímu. A městská doprava v Brně stejně bude také zdražovat. Teda kromě těch elektronických jízdenek na kartě, aby lidi nalákali to používat.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4345
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » stř říj 19, 2022 10:50

Dromedaro píše:O tom, že mi prodají jízdenku se začátkem platnosti v lednu nebo únoru za starou cenu, pochybuju.
Nepochybuj, prodaji. Kdyz mas predprodej, tak si kupujes jizdenku s aktualnim cenikem. Navic, napr. ted ten cenik jeste ani nemaji, myslis, ze kdyby ted koupil jizdenku na 15.12 ., tak mi ji neprodaji, ze bude nejaka jina cena, kterou ale zatim nevedi?

Jinak proc se tak branis te elektronicke jizdence na jejich karte? Teda krom toho, ze bys mel dalsi karticku. Mas to vyrazne jednodussi, pravdepodobne Ti nekdy vyjde i levnejsi jizdne s prestupem, mozna i bez prestupu. Pokud si myslis, ze Te bude nekde nekdo sledovat, tak bych zrovna toto bral za paranoiu, pokud nechodis za frajerkou a manzelka nepracuje na dopravnim podniku, kde ma pristup k udajum :wink:. Stejne si myslim, ze za chvili i v Brne bude jako v Ostrave a papirove jizdenky uplne zrusi (i predplatne).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod malejjarda » stř říj 19, 2022 11:01

Dromedaro píše:Tak já to chápu tak, že to platí 60dní po změně jízdního řádu. O tom, že mi prodají jízdenku se začátkem platnosti v lednu nebo únoru za starou cenu, pochybuju. Zeptám se ale někde na informacích na přepážce. Oni to mohou mít třeba někde v přepravních podmínkách, že musíš mít jízdenku z aktuálního tarifního ceníku.

Ty 100 a 101 jsou Brno, ale v rámci Brna jde také jezdit vlakem a já to furt kupuju na přepážce ČD, protože tam mě nenutí mít tu elektronickou jízdenku na kartě, jak to zavedli u DPMB. A používám to k jízdenkám do vlaku, že pak kupuju až ty zony za těmi 100 a 101 a prokazuji se zároveň i touto předplacenou průvodčímu. A městská doprava v Brně stejně bude také zdražovat. Teda kromě těch elektronických jízdenek na kartě, aby lidi nalákali to používat.


Nový ceník platí od změny grafikonu tj. od 11.12.2022. Ale jízdenku můžeš koupit na dva měcíce dopředu. Takže 10.12. můžeš koupit jízdenku na 10.2. 2023 a budeš ji mít ještě za starou cenu.

A s jízdenkami do zony 100 a 101 nemá ceník ČD nic společného, To je integrovaný tarif jihomoravského kraje a ten určuje, kolik budou stát. ČD je jen dopravce, kterého si JM kraj najal na dopravní obslužnost a prodej přepravních dokladů.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Hafi » stř říj 19, 2022 11:42

no, ale web ČD aktuálně ještě neprodává na období platnosti nového JŘ. Až bude, tak bych se nedivil, kdyby to bylo za vyšší ceny - dle data cesty.

U časových jízdenek je to celkem jasné.

Ad Brno - tam ale platí ceník a podmínky JM kraje. Debata o platnosti jízdenek ČD s tim vůbec nesouvisí. Pokud si v obchodě na nádraží koupíš rohlíky, tak taky ČD nemá žádný vliv na cenu a podmínky spotřeby.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Dromedaro » stř říj 19, 2022 12:17

Máte pravdu, jsem pako, mi to netrklo, že cenu určuje JMK a ne ČD u tohoto. Ale to prý taky bude zdražovat.

malejjarda píše:Nový ceník platí od změny grafikonu tj. od 11.12.2022. Ale jízdenku můžeš koupit na dva měcíce dopředu. Takže 10.12. můžeš koupit jízdenku na 10.2. 2023 a budeš ji mít ještě za starou cenu..

Ano, tak to právě chápu, že to je, že mi to prodají max do toho 10.2.2023

Apuka: V Brně je to taková městská karta, na které má člověk vše, odpady, knihovnu, jízdenku. Já si ji už pořídil, ale mě štvalo, že na té kartě hned nevidím platnost jízdenky, ale musím lézt na internet do účtu, abych se podíval, jak dlouho mi ještě platí. Tak jsem si pak zase začal na nádraží kupovat ty papírové.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4345
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » stř říj 19, 2022 13:07

Dromedaro píše:mě štvalo, že na té kartě hned nevidím platnost jízdenky, ale musím lézt na internet do účtu, abych se podíval, jak dlouho mi ještě platí.
To nemas moznost (alespon v MHD Brno) se podivat na "pipacim" automatu na info o karte a nahranych jizdenkach? Nebo nemate moznost si nastavit automaticke poslani upozorneni na mail pred vyprsenim platnosti?

Ze bychom byli v OV o tolik vepred (pravda, v elektronizaci byla MHD OV prukopnikem). Ne ze by tam nebyly mouchy typu - zmenili jsme svuj interni system, tak jsme "ztratili" nastaveni posilani upozorneni a posleme az si znovu nastavite na novem webu (samozrejme, nikde zadna zminka o tom.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Dromedaro » stř říj 19, 2022 15:33

Na ten automat to asi nefunguje,když je to víceúčelová karta. Nevím, nezkoušel jsem a ani nepátral.
Na ten email upozornění příjde pár dní předem.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4345
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » stř říj 19, 2022 15:46

Dromedaro píše:Na ten automat to asi nefunguje,když je to víceúčelová karta
Mozna to nefunguje, ale to zvyraznene duvodem skoro jiste nebude. Mam dojem, ze v OV muzes mit casovou jizdenku sparovanou i k bezne platebni karte a automat Ti ji zobrazi i na takove karte.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Dromedaro » stř říj 19, 2022 15:54

Ano, u nás to také jde si spárovat s bankovní kartou,ale to jsem nechtěl.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4345
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » stř říj 19, 2022 21:20

Tomu rozumim a ani ja bych to nechtel, jen jsem tim chtel ukazat, ze ta krabicka ve vozidle dokaze zjistit udaje o jizdenkach sparovanych s uplne jinou kartou nez s tou od mistniho dopr. podniku.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » stř lis 16, 2022 17:04

Ha! České dráhy spustily recenze vlaků. Kvalitu budou hodnotit cestující v aplikaci

Minus pet hvezdicek za to, ze obsluha minibaru sedi v jednicce a protoze se nudi, tak pul cesty s kymsi nahlas a "inteligentne" telefonuje :roll:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Dromedaro » čtv lis 17, 2022 5:55

Na tenhle článek jsem také narazil a hned mě napadlo, že někteří outdoorforáci se tam vyřádí :twisted:
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4345
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » čtv lis 17, 2022 21:44

Nejen outdoorforaci :D Nedivil bych se, kdyby to po par tydnech pro velky uspech zrusili ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » úte lis 22, 2022 14:23

Dalsi dobra sprava.

České dráhy začnou automaticky vracet lidem peníze za zpoždění - pokud se jizdenka koupi v aplikaci Muj Vlak.
Další novinkou u vnitrostátních online jízdenek ČD bude zrušení cenového limitu pro uplatnění odškodnění. Doposud byla minimální cena jízdenky k odškodnění 360 Kč (nad 60 minut), resp. 180 Kč (nad 120 minut). Nyní mají cestující nárok na vrácení 25 % ceny jízdenky při zpoždění 60–119 minut a 50 % při zpoždění nad dvě hodiny.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Dromedaro » úte lis 29, 2022 13:06

Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4345
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » stř lis 30, 2022 16:18

Tak jsem zvedav, jak dopadne reklamace jizdy/jizdenky 25.11., kdy Pendolino zustalo stat v Polomi, nastesti na nadrazi, pred a za nim vsechny vlaky. Dalsi jizda se pro vetsinu z nich uplne zrusila. V nejhorsi dobu v nejvetsi spicce pro dalkove vlaky. Trocha podrobnosti tady. Duvod dvojnasobne strhnuti trakcniho vedeni Regiojetem, ale cele nacate uz vlakem pred nim.
Nahradni doprava nejdrive jednym busem, pozdeji se povedlo sehnat dalsi 3 - pro vsechny vlaky dokopy!!!

Pro jistotu je jeste v prestavbe (byvala) ctyrproudovka NJ.- Hranice a to tak, ze kdyz se prijede privadecem z D1, tak se na stranu na nadrazi, ktere je kousek od silnice neda odbocit, jen s velkou objizdkou se tam dostat jinak. K tomu vsemu na mistnich komunikacich tretina (zrovna ta potrebna) uzavrena, samy zakaz vlezdu a slepa ulicka. Tresnickou na dortu bylo pouziti jedine navigace, co jsem na mobilu mel - mapy.cz ](*,). Naprosta uleva, kdyz zahlasi "zabocte vlevo a tadaaa, jste tam", ukazuje nejakych 100 m od nadrazi - jenze vlevo je cesta rozbourana, tak ctvrthodinova objizdka ve tme v mlze na silnicich sirky 2,5 m... ](*,). Normalne by se po dalsnici tam dalo byt za 20-25 minut, takto to trvalo asi 50 minut.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Dromedaro » stř lis 30, 2022 16:27

Mě nasraly ČD, když jsem si včera přečetl, že v roce 2024 bude trať směr Třebíč opět snad celý rok uzavřena v rámci modernizace, kdy se tam dělá dvojkolejka, aby vlaky v Tetčicích nemusely čekat, až projede vlak v protisměru. Takže budu mít utrum s kolem, bo budou zase narvané busy a převoz kola bude záležet na ochotě řidiče a ještě k tomu bude náhradní doprava úplně jinde než je nádraží, bez laviček a bez záchodů. A po této modernizaci budou vlaky jezdit jen jednou za 2hodiny... Nyní jezdí každou hodinu a ve špičce každou půl hodinu. Nemluvě o plánovaných úpravách některých zastávek podél trati, kdy malá nádraží, na která se v pohodě už teď dostane i vozíčkář, tak se budou dělat předimenzované úpravy s nástupními betonovými ostrovy a podchody s výtahy pro vozíčkáře.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4345
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod malejjarda » stř lis 30, 2022 18:24

Proč zrovna ČD? To s tím nemá nic společného.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

PředchozíDalší

Zpět na Pokec