Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Dromedaro » stř lis 30, 2022 20:45

Máš pravdu. ČD v tom prsty nemají.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4361
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » úte pro 20, 2022 9:46

Sice ted neni moc aktualni turistika na Ukrajine, ale pro zajimavost.
+804 minut. Vlak RegioJetu od ukrajinských hranic přijel s rekordním zpožděním

Na zpozdeni 24+ hod, co jsem zazil v osmdesatych letech v Budapesti (resp. den pozdeji po prijezdu jinym spojem) u rychliku Mamaia z rumunske Mangalie, myslim do Sczeczina nebo Gdynie - uz si presne nespominam, bylo to tehdy jedinykrat, kdyz jsem jej chtel pouzit - to nema, ale je to pekne. Ale taky na te trase ocekavatelne - obcas kdyz rano stojim na Svinove a nekam jedu, tak vidim ty stovky minut spozdeni na tabuli.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » pon led 2, 2023 13:16

Existuje nejaky zpusob, jak si k jizdence do dvojky dokoupit na pulku cesty jednicku s mistenkou do Pendolina? Pres Muj vlak nebo web. Nebyt te povinne mistenky, tak je to jednoduche, jednicku si proste doplatim ve vlaku. Jenze v Pendolinu potrebuju mistenku predem.

Jednicku na celou cestu nechci, protoze jednak je v tomhle vlaku mizerna (bistrovuz :roll:) a jednak chci vyuzit body. 200 bodu za dvojku je fajn, 400 bodu za jednicku prastene, kdyz normalne je rozdil jen 30 % a tady 100.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » pon led 2, 2023 15:25

No nic, koupil jsem misto ve dvojce. Tichy vuz, snad to pujde.

Zabavna vec se mi ale stala v EC z Puchova. Mistenku do Pendolina jsem vybiral, ale tuhle jsem neresil a vybrala se automaticky. Vlezl jsem do vlaku, nasel pouzitelne misto a jelikoz pribyvaji lidi, napadlo mne se asi po pul hodine kouknout, kde mam vlastne to misto. A zjistil jsem, ze na nem sedim :D Mozna bych mel vsadit Sportku :-k

Jinak teda tohle automaticke pridelovani mistenek v aplikaci je pekna magorina. Vetsina vlaku mistenky a lidi sedi jinde, protoze ani nevedi, ze je maji #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » pon led 2, 2023 17:26

CDWiFi se ucpala. Cestujici zacinaji byt neklidni :D

OF je jediny web, ktery se mi nacte, asi ze je jednoduchy. Nebo ze by HTTP? Pritom mobilni signal normalne jde.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » pon led 2, 2023 21:20

mike píše:No nic, koupil jsem misto ve dvojce. Tichy vuz, snad to pujde.
Pokud ses dostal do jeste nerekonstruovane soupravy (hm, ani nevim, jestli jeste nejaka takova je), tak je rozdil mezi jednickou a dvojkou (alespon v tichem vagonu) vice-mene v barve calouneni - a ze je to ve dvojce lip usporadane, neni to kolem stolku.

Jinak moznost dokoupit doplatek do prvni tridy by byla primo ve vlaku (jak sam pises - jen doporucuji koupit hned v prvnim, ne az v Pendolinu). V eshopu (ani aplikaci) to, myslim na jednu jizdenku nejde. Nejspise kvuli zpusobu/algoritmu vypoctu jizdneho. Bohuzel, toto uplne stejnym zpusobem je problem i u OEBB a DB. Navic tam Ti na konkretni spojeni ani neprodaji jizdenku prvni tridy pokud hoc jen na malem kousku nejede vuz 1. tridy. Teda pokud za posledni dva roky neudelali zmenu.
Mistenku si ale v pohode koupis v aplikaci/eshopu zvlast, bez vazby na konkretni jizdenku, takze zadny problem si ji koupit do jednicky - takze vlastne nevim, co jsi chtel resit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » úte led 3, 2023 2:01

apuka píše:Pokud ses dostal do jeste nerekonstruovane soupravy (hm, ani nevim, jestli jeste nejaka takova je), tak je rozdil mezi jednickou a dvojkou (alespon v tichem vagonu) vice-mene v barve calouneni - a ze je to ve dvojce lip usporadane, neni to kolem stolku.

Tohle jsem si myslel na zaklade drivejsich zkusenosti, ale ted jsem videl jednicku a vypada jinak. Nova sedadla a prijde mi, ze je tam vic mista. Tichy oddil je jen dvojka. Ten by byl fajn, kdyby burani z Ostravy nerusili ticho svym kaslem #-o Zas jen v Pendolinu a EC z Puchova v pohode a to bylo dost plne.

apuka píše:Bohuzel, toto uplne stejnym zpusobem je problem i u OEBB a DB. Navic tam Ti na konkretni spojeni ani neprodaji jizdenku prvni tridy pokud hoc jen na malem kousku nejede vuz 1. tridy. Teda pokud za posledni dva roky neudelali zmenu.

Tohle bylo u CD donedavna taky, nastesti uz to spravili. Coz docela ocenuju a casto vyuzivam. Na dojezdy lokalkou, kde je jen dvojka.

apuka píše:Mistenku si ale v pohode koupis v aplikaci/eshopu zvlast, bez vazby na konkretni jizdenku, takze zadny problem si ji koupit do jednicky - takze vlastne nevim, co jsi chtel resit.

Tohle. Nevsiml jsem si toho. Ted jsem to hledal a neni to uplne intuitivni, cekal bych tu volbu hned na zacatku (v aplikaci). Kazdopadne dobre vedet.

BTW, WiFi se ucpala nekde pred Ceskou Trebovou. V Pardubicich jsem to rekl pruvodcimu, kdyz sel okolo. Pred Prahou za mnou prisel, ze na tom technik pracuje a jestli pokracuju za Prahou, tak by to za chvili melo jit. Podekoval jsem mu za snahu a vystoupil :) Signifikantni je, ze to neslo spouste lidi, coz bylo videt, a ja jsem byl prvni (a mozna jediny), kdo mu to rekl. Ve vagonu na konci vlaku, ktery predtim jiste prosel cely #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Tomas » pát led 20, 2023 13:45

Mě snad opravdu jebne.

Navíc je to tarifní jízednka tady v Plzeňským kraji co si můžu bez keců koupit na nádraží za ty samý prachy. Na jméno v přihlášeným profilu? To jsem fakt nežral.

Síťová jízdenka na 3h = dospělý 78,- dítě do 15ti 41,-. Cena sedí. Fakt k tomu musím ***** vyplňovat z přihlášenýho ČD profilu ještě jméno?
Přílohy
a.png
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » pát led 20, 2023 14:18

To se tady uz resilo. Delaji to prakticky vsechny zeleznice v EU (rozhodne vsechny, ktere jsem kdy pouzival ja) na online jizdenkach, hlavne kdyz nemas rezervaci mista. Jak bys chtel zkontrolovat (na miste dopravce), ze Tys ten spravny clovek, ktery to jizdenku ma pouzit a ze ji nepouzije jeste nekdo jiny? Ne vzdy se to da zkontrolovat online, navic to by bylo jen OK pro prvniho, dalsi by mel smulu, i kdyby to byl on, kdo si jizdenku koupil. Toto je nevyhoda online jizdenek. Nema to nic spolecneho s tim, ze jsi nebo nejsi prihlaseny - muzes jizdenku koupit na kohokoliv jineho.

Kdyz si jizdenku koupis na nadrazi, dostanes ji vytistenou na specialnim chranenem papire - tady si ji muzes z PDF vytisknout na cokoliv nebo staci si jenom PDF zkopirovat na x mobilu/tabletu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Hafi » čtv úno 2, 2023 23:23

Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » čtv úno 2, 2023 23:41

Njn, to se dalo cekat. Po prosincovem zdrazeni pribyvaly body docela rychle.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » úte dub 4, 2023 1:17

Zase jednou zazitek z Ceskymi drahami. Vraceli jsme se v nedeli z Lovosic do Prahy poslednim vlakem. V Kralupech, coz je posledni zastavka pred Prahou, jsme byli vcas, ale vlak se nerozjel. Misto toho jsme zaslechli vzruseny hovor mezi pruvodcim, bezpecnostni sluzbou a jak se ukazalo, cernymi pasazerkami. Holky pry utekly z pastaku, jizdenku nemely, odmitly vystoupit, zamkly se na zachode a pak v kupe... nakonec prisli policajti a vyresili to. Cast z toho jsme zaslechli, cast nam rekl pruvodci, ktery se prisel omluvit za zpozdeni (sedeli jsme v jednicce).

Holky zrejme mely IQ pokojove teploty, padaly tam vety jako "jizdenku mam, ale vyhodila jsem ji do kose na zachode", ale dost mne zarazil pristup vlakoveho personalu. Hadali se s holkama, vlak stal ve stanici a nabiral zpozdeni. Pres 20 minut. Ze skody na jizdence v radu desetikorum, maximalne par stovek, naskakaly tisice jen na pokute za zpozdeni. Plus problemy cestujicich, kteri tak dorazili do Prahy tesne pred pulnoci a nemuseli se uz dostat domu, nekterym mohl ujet posledni pripoj a CD by jim pak mely platit taxi... nemela by se nahodou u reseni problemu skoda minimalizovat a ne o rad az dva zvysit? Nemelo by mit prioritu prijet zavcas a ne resit, ze nekdo nema jizdenku? V normalni firmy ano, ale tohle byly CD. Jasne, ze to nakonec pujde za holkama, kterym vsechno nauctuji, jenze z nich nic nedostanou. Akorat budou mit na krku (dalsi?) nevymahatelnou exekuci.

A nez prijde apuka a zacne mi vysvetlovat, ze to bylo vsechno v poradku a jinak to neslo, tak slo. Stacilo jet dal do Prahy, tam zavolat policajty na nadrazi, kde by na vlak pockali a vyresili to bez nedobrovolne ucasti dalsich cestujicich.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Etheric » úte dub 4, 2023 4:30

mike píše:nekterym mohl ujet posledni pripoj a CD by jim pak mely platit taxi...

Fakt to takhle funguje? Mně před lety ujel kvůli zpoždění poslední spoj v Jihlavě a tam bejt v noci fakt nechceš.. Naštěstí to bylo jen necelých 50km domů, takže jsem koupil ve večerce sixpack a šel domů pěšky :roll:

Btw díky týhle srandě, co popsal Mike, holky vylezou s dluhy, že naznají, že se jim nevyplatí makat a budou na dávkách. Přitom by pak třeba možná normálně pracovaly.. Jízdenky, odpady a podobný dětský dluhy jen vyrábí další příživníky
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Dromedaro » úte dub 4, 2023 6:32

Zažil jsem něco podobnýho se skupinou nalitých mongolů. Ti byli tak ožralí, že jeden nebyl schopen chodit a ležel v uličce na zemi. Ostatní ho do toho vlaku dotáhli. Než vlak odjel, zmerčil je průvodčí a nařídil jim vystoupit, že v tomhle stavu nepojedou. Ti odmítli vystoupit a začali se hádat, tak průvodčí zavolal MP. Ti na ně naběhli, ti co byli schopni sami vystoupit, tak vystoupili a toho co se tam válel, tak ho za límec vytáhli z vlaku na nástupiště, že se pěkně omlátil o schody vagonu, jak ho táhli a pak i o beton nástupiště. Někteří z těch mongolců začali do těch policistů strkat, což neměli dělat, protože policajti provedli hmaty chvaty a vytáhli pepřáky, že se tam po zemi pak válelo těch mongolců víc. Tak aspoň bylo divadlo a legrace zadarmo.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4361
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » úte dub 4, 2023 10:26

mike píše:A nez prijde apuka a zacne mi vysvetlovat, ze to bylo vsechno v poradku a jinak to neslo, tak slo.
Apuka Ti nerekne, ze "to bylo v poradku a jinak to neslo". Apuka nezna predpisy a zakony v teto oblasti :wink:.

Prvne jsem tam nebyl a mohu soudit vyhradne podle Tveho popisu, ktery je evidentne hodne subjektivni a nejspise k tomu vsemu sam neznas podrobnosti.

Co znam, jak to v podobnych pripadech chodi (nejenom u CD, sam jsem podobne zazil na Slovensku, v Rakousku i Nemecku), tak se pri zjisteni takovych problemu se vetsinou uz z vlaku privola policie do nejblizsi zastavky, kde vlak stoji, pokud je problem slozitejsi, tak do nejblizsi vlakove stanice, kde vlak muze mimoradne zastavit a ceka se tam az do prichodu policie, v tom druhem pripade vetsinou se zablokovanymi dvermi. Policie si potom dotycne lidi prebere.
Nekdy vlakovy personal "pouze" ty vytecniky "vykaze" z vlaku a to jim staci. Jenze by je mel ztotoznit, k cemu oni pravo maji, ale dotycnym se ne vzdy chce, tak zase prichazi ke slovu volani policie.

Jenze, kdyz uz se policie vola, tak vlakovy personal musi na ne cekat a podat jim vysvetleni pripadu, nejspise i sepsat protokol, atd., protoze to ma dalsi pokracovani s prepravcem (vymahani pokut a ceny za dusledky).

Tebou navrhovane reseni - zavolat policii az do Prahy - se nedivim, ze nedelali. Ono by totiz mohlo dojit k necekanym jinym problemum - ty holky by mohly zacit delat bordel (zrovna tady asi ne) ale taky by si mohly sami neco udelat, nebo nekomu jinemu, klidne i nechtic. Napriklad se snazit dostat z vlaku za jizdy. Az se Ti to zda ujete, tak nezapomen, byly to holky na uteku z pastaku, asi posledni co si praly bylo dostat se do rukou policie... V podobnem stavu ten detsky mozek (predpokladam, ze to byly pubertacky nebo postpubertacky, tj. u nich jeste vice) mysli uplne jinak nez dospely ocekava.
Pro ten vlakovy personal hlavni prioritou nema byt usetreni financi - ale bezpecnost VSECH cestujicich. I tech cernych pasazeru.
mike píše:dorazili do Prahy tesne pred pulnoci a nemuseli se uz dostat domu, nekterym mohl ujet posledni pripoj a CD by jim pak mely platit taxi
Tak tady by se platit nejspise nemuselo. To nebylo z duvodu problemu na strane prepravce ani provozovatele drahy (SZDC), ale neco jako "vyssi moc", "z duvodu zasahu PCR", atd. a na tyto zalezitosti se nahrady nevztahuji.

@Etheric: Ve Tvem pripade, pokud ke spozdeni doslo "normalne" a ne kvuli podobnemu pripadu, bys nejake naroky mel. Jen to spravne musi odsouhlasit "zodpovedna osoba" v cili Tve cesty, tj. na nadrazi. Coz je nekde nekdy docela velky problem.
V pripade ujeti posledniho pripoje (tj. musi ti byt oficialne pripoj) mas narok na navrat do vychozi stanice zdarma, alternativni dopravu (autobus, jiny dopravce nebo i ten taxik) do mista puvodniho cile nebo by meli zabezpecit primerene ubytovani.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod irem » úte dub 4, 2023 10:45

Ve clanku 108.1. SPPO se o zadne vyssi moci ani Policii CR nepise. Pokud vim, tak CD omezuje naroky na odskodneni pouze, pokud jsou nizsi nez 30kc nebo zpozdeni vzniklo pri dopravnim vykonu mimo uzemí EU. Vlak ma zpozdeni a pokud cestujici diky zpozdeni nestihne spoj, CD to maji povinnost resit. Naklady za zpusobeni zpozdeni se vymahaji dle jejich tarifnich podminek a mely by slouzit prave na pokryti vydaju ze zpozdeni plynoucich.

Na alternativní přepravu má cestující nárok ze stanice ležící co nejblíže cílové stanici, do které se lze dopravit vlakem ČD, po ujetí posledního přípoje nebo odřeknutí posledního vlaku, pokud z ní do 120 minut včetně neodjíždí žádný vlak ČD nebo nelze zastavit projíždějící vlak, kterým by mohl cestující dokončit svou přepravu.
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » úte dub 4, 2023 11:37

No jo, uz jsem se tam davno nekoukal a vidim, ze tam delali i par jinych zmen... Tak se omlouvam za podmineni...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » úte dub 4, 2023 21:41

apuka píše:tak se pri zjisteni takovych problemu se vetsinou uz z vlaku privola policie do nejblizsi zastavky, kde vlak stoji

Ano, jenze tady pruvodci misto policie zavolal za jizdy bezpecnostni agenturu, asi tu, co pouziva CD, ktera evidentne nebyla schopna holky vysadit z vlaku. Nejdriv je dlouho premlouvali a diskutovali s nima, to jsme slyseli, a teprve pak zavolali policii. Kdyby to udelal hned, tak misto 22 minut zpozdeni mohlo byt 5.

apuka píše:Jenze, kdyz uz se policie vola, tak vlakovy personal musi na ne cekat a podat jim vysvetleni pripadu, nejspise i sepsat protokol, atd., protoze to ma dalsi pokracovani s prepravcem (vymahani pokut a ceny za dusledky).

Coz se stejne stalo, akorat az po dlouhem dohadovani, kdy naskakovalo zpozdeni.

apuka píše:Tebou navrhovane reseni - zavolat policii az do Prahy - se nedivim, ze nedelali. Ono by totiz mohlo dojit k necekanym jinym problemum - ty holky by mohly zacit delat bordel (zrovna tady asi ne) ale taky by si mohly sami neco udelat, nebo nekomu jinemu, klidne i nechtic.

Jasne, taky mohl vlak trefit meteorit :roll: Kdyz ti lidi z agentury zjistili, ze holky dobrovolne nevystoupi, coz bylo jasne asi tak za dve minuty, tak s nima mohli dal diskutovat za jizdy do Prahy a pritom je pohlidat.

Z toho, co rikal pruvodci mi vyplynulo, ze cely problem byl v tom, ze holky odmitaly ukazat obcanku, tudiz by zpozdeni platil on (coz rikal). Takze ho radej nechal naskakovat dal. Nevim, jestli to bylo jeho spatne rozhodnuti nebo to nejak plyne z predpisu CD, ale vim, ze to bylo velmi spatne reseni situace. Jak jsem psal, zpusobilo vznik skody o dva rady vetsi, kterou nikdo nikdy nevymuze.

Cekani na policii beru v pripade, jak psal Dromedaro, kdyz je potreba vyhodit z vlaku nekoho, kdo dela bordel a muze byt nebezpecny. To tyhle holky nebyly, akorat jely nacerno.

Etheric píše:Btw díky týhle srandě, co popsal Mike, holky vylezou s dluhy, že naznají, že se jim nevyplatí makat a budou na dávkách.

Presne tak... nauctuji jim tak 10 kKc za zpozdeni a dalsi naklady, v exekuci z toho nakonec budou stovky tisic, ktere z nich nikdo nedostane, protoze pracovat se jim nevyplati. Vylozene skodlivy system a zacina to prave stupidnim resenim cerne jizdy u CD.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Dromedaro » stř dub 5, 2023 7:55

mike píše:Presne tak... nauctuji jim tak 10 kKc za zpozdeni a dalsi naklady, v exekuci z toho nakonec budou stovky tisic, ktere z nich nikdo nedostane, protoze pracovat se jim nevyplati. Vylozene skodlivy system a zacina to prave stupidnim resenim cerne jizdy u CD.

Jestli je někdo tak arogantní a tupej, že nedokáže pochopit, že má vystoupit, když nemá jízdenku a přemlouvá je tam průvodčí a sekuriťáci bez nějakého výsledku, že musí nakonec volat policii, tak mi jich moc líto není. S takovým přístupem IQ tykve by na těch dávkách skončili tak jako tak. Vinu bych nejdříve hledal u nich a pak u ČD. Já si třeba nejsem jistý, že by se toto třeba ve vlaku Regiojetu řešilo jinak.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4361
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Lipon » stř dub 5, 2023 8:29

Dromedaro, tys byl vždycky tak moudrej? Nebo už si jen na svou pubertu nepamatuješ
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » stř dub 5, 2023 12:53

@Dromedaro: Byls nekdy v nejakem pastaku? Nebo alespon jsi se dostal mezi deti (nebo alespon do blizkosti), co tam zijou uz delsi dobu? Pokud ty holky byly jeste z nejakeho "lepsiho" pastaku, tak o to je vse "silnejsi".

Bohuzel, uz par dnu, ne to tydnu, mesicu nebo i let pobytu tam dokaze hoodne, opravdu hodne zmenit jak nahled na svet, na (i vlastni) zivot a jeho soucasti ale i samotny zpusob mysleni.

Takze nemusi to byt jen IQ, muze v tom byt i to vyse. Ja bych se je podle takto kratce a subjektivne popsane udalosti nedovolil nijak soudit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Dromedaro » stř dub 5, 2023 13:25

Ze života MHD Brno. Milá stížnost :D
Screenshot_20230405_141608_Facebook.jpg
Screenshot_20230405_141608_Facebook.jpg (160.67 KiB) Zobrazeno 759 krát


Zdroj: FB
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4361
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Dromedaro » stř dub 5, 2023 14:07

Apuka: Teď si nevybavuji, že bych někdy někoho takovýho potkal. Zato jsem potkal lidi, pro které by byl pasťák vysvobozením, než žít ve vlastní rodině.

Jen mě rozčiluje tohle chování, kdy někteří lidi svým vědomým chováním dostanou do problému i ostatní.

Jinak teda, aby to bylo jasnější, ty likvidační exekuce kvůli jízdenkám a podobně, to neobhajuji a jsem proti tomu.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4361
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Hafi » stř dub 5, 2023 18:56

Jedu do Prahy od jihu. V 18:30 v Benešově nám přišel průvodčí říct, že vlak před námi najel do stromu a že stojíme a zatím nic dalšího neví. Pak se obejvilo na webu, že cca 19:20 lze očekávat náhradní autobusovou dopravu do Čerčan a ukončení omezení cca v 21h.
Tak jsme kolem čtvrt žáčli pátrat u průvodčího, jaký je stav. Říkal, že nic neví, ale náhradka určitě nebude. Přijel Jižní expres. Tak jsem spekulativně nahodil, že by mohl jet dřív. Prý možná, ale bůhvíkdy. V tom jsem postřehl, že před nádražím stojí bus nadepsaný náhradní doprava ČD. Šli jsme k němu a prý ano, jede jako náhradka do Čerčan, ale na nádraží to jaksi nikdo neřekl. V Čerčanech sice hned jel osobák, ale ještě před ním projel ten expres od ČB: -/ Tj. správné řešení bylo přestoupit do něj. Náš vlak stále stojí v Benešově, ale nevím, jestli lidi z něj např. nepřistoupili do expresu...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » čtv dub 6, 2023 2:43

:D na tehle trati jsem pri cestovani do Alp zazil podobne zabavnych situaci s nahradni prepravou mraky, takze mne to vubec neprekvapuje. Ona se totiz snad 20 let opravovala, postupne ruzne useky a ty nahradni busy byly peklo. Totalni neschopnost to zorganizovat, domluvit se s cizinci z mezinarodnich vlaku, ktere jsme jako Cesi museli zachranovat, proste CD bordel v ryzi podobe. Mam podezreni, ze na tuhle trat presouvaji ty nejvetsi pitomce za trest ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » čtv dub 6, 2023 8:56

Jen tak na okraj - neni doprava v te oblasti (krome vlaku vyssi tridy, ktere do PID nejspise nespadaji, to teoreticky mohlo byt i duvodem, proc se nemohlo presednout) v gesci PID (po hranici StC kraje)? No a pokud ano, neni nahodou nahradni preprava tak v jeho (resp. ROPIDu) gesci a ne samotneho prepravce? Resp. taky se do toho nejakym zpusobem muze "montovat" SZDC, kdyz je mimoradnost na jeho strane (coz tam spadnuty strom spada).

To se jen ptam, netusim, jaka jsou pravidla.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » čtv dub 6, 2023 16:17

Jen tak na okraj se opet snazis vymyslet konstrukce, proc za svou neschopnost CD nemuzou :lol: Na to snad musi byt nejaka diagnoza.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod lojzmen » čtv dub 6, 2023 18:54

Základem je, že pachatel nesmí zvítězit (dojet do cílové stanice).
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1104
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod lojzmen » čtv dub 6, 2023 20:52

Slovenské železnice, ničí vlaky a způsobují zpoždění.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1104
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Dromedaro » sob dub 8, 2023 15:10

Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4361
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

PředchozíDalší

Zpět na Pokec

cron