Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » pon říj 10, 2016 8:00

grco píše:Ale inak, dobre, aj ked je ta karta personifikovana, preco to nemoze fungovat nasledovne.

Pridem na nadrazi (alebo hocikam, zalezi o akej karte sa budeme konkretne bavit). Poviem, ze chcem nejaku rocnu kartu. Pracovnik tam vytiahne nejaku plastovu kartu s cipem zo suflika s unikatnym ID. Spyta sa ma teda "co za aplikace tam chci", alebo nejake ine upravy. Dam mu obcanku, strci kartu do terminalu a sparuje ju s mojim OP. Takze karta je personifikovana, plati len po predlozeni toho stejneho OP, ku ktoremu je "registrovana". A vsetko bez tych papierovaciek a byrokratickych komplikacii okolo. Fotku mam na obcanke, tu mam stale so sebou, nepotrebujem mat fotku aj na nejakej dalsej karte.
Ehm, jak bych to asi udelal ja - mam obcanku s platnosti do 2021 a nemam na ni zadny cip; mam si vyridit novou? - zbytecny opruz. Jak by to mel udelat nejaky cizinec, ktery ma jen pas - bez cipu, obcanku si nevyridi. Jak by to melo udelat decko, ktere jeste nema obcanku; nechat mu to udelat? -opruz.

Navic je to presne jak pise mike: obcanka je uredny doklad a pravo si jej od Tebe vzit do ruky maji jenom v zakone zakotvene uredne osoby. Takze napr. aby si pruvodci vzal OP a pipnul si, musely by se zmenit zakony a urcite by s tim nesouhlasil UOOU (coz bybylo podle mne celkem spravne). Moznosti zneuziti jsou nekde o moc radu vys nez s nejakou kartou.
Taky - co kdyz si zmenis obcanku - obehnout vsechny instituce, ktere maji tu starou sparovanou???
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod grco » pon říj 10, 2016 8:21

Vymluvy a vymluvy, furt to iste.

apuka ty zas vobec nechapes co ctes. Ja som nepisal v tom priklade, ze si nahras nieco na cip obcanky (nieco take spominal Miras). Pisal som, ze ti daju nejaku cipovu kartu a len do toho cipu nahraju, ze ta karta patri ku OP cislo 123, takze cizinec moze dat cislo pasu, ked nema obcanku. A co sa tyka decka, tak mam v pici decka. Ked im chces vybavit boha inkartu, tak by si im mohol teda vybavit aj obcanku. Obcanka by mala byt prva.

A zakon ma teda vobec nezaujima a nemusi zaujimat ani CD. Ked letim, tak pri gate ukazujem letenku A OBCANKU. Ta zenska tam tiez nema urcite od zakona pravo ma "legitimovat". Lenze urcite maju v prepravnych podmienkach nieco v zmysle, ze letenka plati len s platnym OP. Takze si mozem vybrat sam, bud jej ho dobrovolne ukazem, alebo NELETIM. Tak isto to moze fungovat vo vlaku alebo buse. Proste ked neukazem OP (kedze mam na to pravo), tak ta karta je neplatna a zaplatim pokutu, ked som taky paranoidny a nechcem nikomu ukazovat svoj OP, lebo tam vypadam jak idiot alebo co.

Fakt nechapem, co mate vy zas za problem niekomu ukazat OP...

Mam v penazenke inkartu a OP, pride typek, vytiahnem penazenku, dam mu inkartu a obcanku, typek sa pozre a jede dal.

Dementni napad je podla mna cela inkarta a vsetky zbytocne prekomplikovane "inteligentne" personifikovane vadne karty za miliardy, len aby si niekto namastil kapsy.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » pon říj 10, 2016 9:29

Dobra, ukazes. Stale je tam ale otazka, prestehuji se do vedlejsiho baraku, musim si zmenit OP:
Taky - co kdyz si zmenis obcanku - obehnout vsechny instituce, ktere maji tu starou sparovanou???

A nebylo by jednodussi, kdyby kazdemu strhli nejakou fixni castku z platu, poslali dopravnimu podniku v miste bydliste a kazdy by jezdil zdarma, bez karty, bez vseho??? :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod grco » pon říj 10, 2016 9:52

@apuka: jo to by bolo naj

inak stahoval som sa uz asi 5-6 krat a obcanku som nemenil...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » pon říj 10, 2016 9:57

Takze pokud mas ceskou, ji mas neplatnou (pokud jsi nemel trvale bydliste stale na jednom miste, napr. u rodicu a nemenil jsi jen misto k bydleni) :wink: - a mohou Ti naparit na urade pokutu, zes nenahlasil zmenu.

Edit: a pokud mas slovenskou a sel jsi trvale bydlet do Cech/Irska, mel jsi svoji slovenskou obcanku odevzdat a zneplatnit :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod grco » pon říj 10, 2016 10:01

Trvale mam stale na slovensku u rodicu, preco by som ho menil? :P
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » pon říj 10, 2016 17:59

OMG #-o Vymyslel sis "reseni", ktere je radove horsi, nez puvodni pseudoproblem, uplne ignorujes potize, ke kterym by vedlo a rikas tomu vymluvy. Zacinam pochybovat o tom, ze jsi programator ;-)

Jo, zmena obcanky je dalsi z nich. Ona ma totiz omezenou platnost, takze by na to zakonite doslo i beze zmeny bydliste. A uz prvni zmena by vynulovala pozitivni efekt, protoze by kvuli tomu clovek zas musel nekam, kde mu novou obcanku sparuji.

Reseni se dvema doklady je proste kravovina. Jedine pouzitelne by bylo mit to rovnou na obcance a pri zmene by urad musel umet prehrat puvodni aplikace na novou obcanku. Technicky by to realizovatelne bylo, ale co chudaci cizinci?

grco píše:Mam v penazenke inkartu a OP, pride typek, vytiahnem penazenku, dam mu inkartu a obcanku, typek sa pozre a jede dal.

Nebo si typek vezme obcanku a zmizi s ni. Nemam problem ukazat obcanku pruvodcimu v uniforme ani na letisti u prepazky, ale tady by slo i o revizory v MHD a tam bych problem mel. Jednak casto vypadaji jako vagusove a jednak se falesni vyskytuji uz ted. Byl by to docela snadny zpusob, jak prijit k cizi obcance. Nemluve o tom, ze uz ted se vyskytly pripady, kdy si revizori vymysleli prestupky, coz se ve finale muzes dozvedet az od exekutora. Zatim to delali tak, ze zneuzili obcanky u lidi, co uz nejaky prestupek meli. Kdyby meli pristup k libovolne obcance, tak by to meli mnohem snazsi. Oni totiz maji procento z vybranych pokut a tudiz i motivaci. Revizor je pro mne neduveryhodna osoba a obcanku mu rozhodne davat nechci.

grco píše:Dementni napad je podla mna cela inkarta a vsetky zbytocne prekomplikovane "inteligentne" personifikovane vadne karty za miliardy, len aby si niekto namastil kapsy.

To je prazske specifikum. Karet v jinych mestech ani IN karty se pokud vim netyka.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » úte říj 11, 2016 1:22

Zrovna jsem si zazadal o novou Litacku. Pres web a prijde mi postou. Schvalne jsem si to stopnul. Od zadani adresy webu po prijeti mailu s potvrzenim zadosti to trvalo 5 minut a 8 sekund. Coz je minimalne o rad min, nez kdybych musel nekam jezdit a parovat obcanku. Nejak nevidim, kde je problem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod grco » úte říj 11, 2016 8:36

Paneboze, to ta slovencina je taky problem ci co?

Problem je v tom, ze ked budem napriklad na nadrazi a rozhodnem sa, ze chcem nejaku blbu inkartu ci co, tak pridem na prepazku, poviem im, ze chcem blbu inkartu, a chcem aby mi ju zenska HNED DALA a nedavala mi nejake formulare a necakal som na kartu tyzden a este sa musel ist fotit alebo co.

Nechcem nic objednavat cez nejaky blby net, nechcem sa nikde registrovat, nechcem nic riesit. CHCEM SI TO PROSTE KUPIT V NOVINOVOM STANKU NORMALNE JAK KED SI KUPUJEM CIGY! A takto by to malo fungovat so vsetkym, ci je to blba inkarta, ci je to blba litacka, ci je to blba opencard, ci je to blba billa karta, alebo hocijaka ina zlavova karta...

Hlavne uplne najlepsie by bolo, keby bola jedna univerzalna karta, na ktoru by mi v kazdom obchode nahrali napriklad rocnu salinkartu, billa kartu, shell kartu, rockpoint kartu a podobne sracky...

A ja sa od zaciatku bavim vseobecne o vsetkych moznych trapnych personifikovanych kartach, nie len o vasej trapnej inkarte.

Boha milion kariet, vsetci este chcu pomaly aj rodny list a diplom k tomu, idioti dementny. Vsetci vsade fakt.

Vsetci su kokoti, preto nemam ziadne karty.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Miras » úte říj 11, 2016 8:46

Fandím vám kluci, ještě pár stránek OT tlachání a třeba se na tom dokonalým provedení zákaznických kartiček dohodnete :lol:
I když mě zaráží, že celou dobu ostentativně ignorujete mnou navržené geniální řešení v podobě čipu pod kůži :(( Ten nikde nezapomenete, nikdo vám ho neukradne, aplikace a zákaznické kartičky by se na něj daly nahrávat na počkání, v prostředcích MHD by člověk nemusel nikde pípat, ale čtečka u dveří by prostě zaregistrovala nástup a výstup...
To by přece nemělo chybu, ne? A velkej bratr jakou by měl radost, konečně všechna data na jednom místě :finga:
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod grco » úte říj 11, 2016 9:50

@Miras: Ja som ti hned pisal, ze by to bolo dobre :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod GreyMouse » úte říj 11, 2016 13:56

grco píše:Vsetci su kokoti, preto nemam ziadne karty.
:smt082 :smt082 :smt082

@Miras: Čip pod kůží je hezkej nápad, ale představ si třeba situaci, kdy se člověk nacpe do autobusu tak tak, na další zastávce vystoupí, aby pustil ven vystupující, a pak zase nastoupí. A tohle se může opakovat i víckrát. To ten záznam pak bude vypadat jako Hujerova píchačka, když si při průchodu vrátnicí četl denní tisk. Víš jak by byl velkej bratr uštvanej, kdyby to měl všechno luštit? :D
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod DAV » úte říj 11, 2016 15:32

čipy pod kůží už jsou dávno zastaralá technologie, nyní jde všechno na biometrii
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » úte říj 11, 2016 18:07

grco píše:Vsetci su kokoti, preto nemam ziadne karty.

Soucitim s tebou. Musi byt strasne narodit se na spatne planete, kde ti nikdo nerozumi a vsichni se chovaji jako kokoti :twisted:

grco píše:Paneboze, to ta slovencina je taky problem ci co?

To je slovenstina? :-k Podobnou reci jsem naposled slysel mluvit tohodle pana ;-)

Miras píše:I když mě zaráží, že celou dobu ostentativně ignorujete mnou navržené geniální řešení v podobě čipu pod kůži

To je samozrejme nejlepsi reseni pro grca. Nechal by si nastrelit cip do prdele a pak by ji vzdycky akorat strcil do trafiky, kde by mu nahrali dalsi kartu :twisted:

Miras píše:To by přece nemělo chybu, ne?

Jednu technickou bych videl. Dosah. NFC ma normalne radove centimetry. Da se samozrejme zaridit i vic, ze by i ty dvere fungovaly, ale pak musis mit bud vetsi antenu, coz by pod kuzi nebylo idealni, nebo silnejsi pole a to o nekolik radu. To by nebylo idealni z jinych duvodu a mozna by na to nase civilizace dojela. Vymrit jen kvuli tomu, aby si mohl grco koupit kartu v libovolne trafice, mi neprijde uplne rozumne ;-)

DAV píše:čipy pod kůží už jsou dávno zastaralá technologie, nyní jde všechno na biometrii

Jj, to by bylo super. Kdyby ti pruvodci misto karty skenoval ocni duhovku ;-) Technicky by to jiste zaridit slo a Velky bratr by upadnul do extaze. No, ani bych se nedivil, kdybychom se toho dozili...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » úte říj 11, 2016 18:13

Kdyz uz jsme u toho, tak ta "univerzalni karta" existuje. Pro karty, kde staci carovy kod. Aplikace do mobilu a nafocene karty. Skvely napad, ale ma jeden maly hacek. Nefunguje. Skenery na pokladnach to moc nezvladaji a z leskleho displeje carovy kod neprectou. Videl jsem mnokohrat, jak s tim nekdo zapasi a nakonec skoncili u rucniho opisovani kodu... Coz je skoda, protoze zrovna tohle bych vyuzil. U Billa, M&S a podobnych karet. U karty na MHD a IN karty na rozdil od grca dokazu pochopit, ze jsou v principu jine a proc by to takhle neslo ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod scinkk » úte říj 11, 2016 18:53

ignorujete mnou navržené geniální řešení v podobě čipu pod kůži


ze vsech navrzenych variant je tahle pro me nejhorsi, ne dekuji, radsi si necham v penezence par karticek :)

Jinak pro me by bylo idealni reseni mit samozrejme na vsechno jednu kartu + obcanku. A vubec by dokonce nemusela byt anonymni :) Obcanku zvlast, mnoho duvodu tu padlo.

napriklad na nadrazi a rozhodnem sa, ze chcem nejaku blbu inkartu ci co, tak pridem na prepazku, poviem im, ze chcem blbu inkartu, a chcem aby mi ju zenska HNED DALA a nedavala mi nejake formulare a necakal som na kartu tyzden a este sa musel ist fotit alebo co.


No vidis, kdybys neco takoveho nemusel mit hned tady a ted, tak bys mel mnoho veci jednodussi :) Stejne tak jizdenky ci rocni kupony kupuju dopredu pres net a to i presto, ze kdybych chtel, muzu jit na prepazku a koupit si to hned tady a ted :) Ostatne hodne veci objednavam z e-shopu. Ne vsechno musim mit hned ted atd. :)
Vlastne uz se ztracim, zda ti vlastne nejvic vadi udavat sve udaje, mit na karte fotku, ci ti vadi vyplnovani papirovych formularu ac je to jen jedna z moznost a to ta nejhorsi jak nejakou kartu ziskat na nekolik let, ci ti vadi ze nektere karty pak vytahnes jen tak 2x za rok, misto toho, aby sis pri kazde jizde 2x pipnul.

Slevove karty bych do toho moc netahal, v podsate jeden z duvodu jejich vydavani je ziskani tech osobnich udaju, takze proc se rozcilovat, ze je po me chteji. Ostatne u nekterych, co vydavaji nejake docasne jeste pred registraci to ani nutne neni, pokud ta docasna s sebou nese stejne vyhody pac je vazana na nejake ID. Samozrejme by se to dalo resit jednou cipovou kartou, z ktere ty udaje poskytnu k registraci do slevoveho programu, ci pro nacitani nakych bodu. Jenze to by musel byt nejaky jednotny system a netusim, kdo by k tomu firmy "donutil", oni nic takoveho nepotrebuji a jeste by museli spolehat na reseni treti strany.
Ostatne by se to dalo resit, a tedy asi i resi, tou mobilni aplikaci. Mimochodem to zni rozumne, i kdyby ne vzdy to fungovalo, za to nic nedam to mit a pokud si treba zapomenu vzit kartu do nejakeho konkretniho obchodu, kde o danou slevu opravdu stojim, tak porad je to reseni. Tedy pokud to konkretni prodejce uzna a nebude chtit videt jejich hezkou karticku.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » úte říj 11, 2016 19:04

scinkk píše:No vidis, kdybys neco takoveho nemusel mit hned tady a ted, tak bys mel mnoho veci jednodussi

Jenze on chce mit vsechno tady a hned. A chce a chce a CHCE! :lol:

scinkk píše:Tedy pokud to konkretni prodejce uzna a nebude chtit videt jejich hezkou karticku.

Uzna, resi to pokladni a ta potrebuje jen kod do systemu, aby ji dovolil a spocital slevu. Nekde (RP, Alpsport, Hanibal...) jsou dokonce ochotni dohledat kartu podle jmena. Mobilni aplikace by byla idealni, ale fakt to nefunguje. Zatim vzdycky, kdyz jsem to videl nekoho pouzivat, tak neuspesne. Nebo je tu nekdo, komu to opravdu funguje?

Kdyz to nefunguje, tak ani nepotrebujes aplikaci, staci seznam s cisly karet. Hudy kartu takhle pouzivam uz roky, tam je nastesti cislo kratke.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Miras » úte říj 11, 2016 19:11

mike píše: Mobilni aplikace by byla idealni. Nebo je tu nekdo, komu to opravdu funguje?

Jak kdy a jak kde, ale většinou fakt spíš ne. Mám nainstalovanou Portmonku, ty mají pár "garantovaných" partnerů, kde s mobilní verzí kartičky uspěješ nabeton, ale jinde je to loterie. Obecně je vcelku slušná pravděpodobnost, že ten kód z displeje přečteš takovou tou ruční čtečkou, skenery integrovaný do pokladen s tím mívají větší problém. Nezkoumal jsem proč, ale očividně je to tedy hlavně problém technického rázu, který by se dal řešit.
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod brhel » úte říj 11, 2016 19:12

mike píše:Kdyz to nefunguje, tak ani nepotrebujes aplikaci, staci seznam s cisly karet.
Decathlon a DM Drogerie funguje a pokladní si oskenuje čárový kód přím z displeje mobilu. V Burešově aplikaci je seznam obchodů, kde by s načtením karty neměl být problém a v seznamu je i Hudy karta.
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » úte říj 11, 2016 19:26

Koukam na to a ctu to tak, ze garantuji akceptaci, ne to, ze se podari precist kod z mobilu. Asi jsem mel doted smulu a vzdycky jsem videl, ze to nefungovalo ani rucnim skenerem. Urcite je to technicky problem. Toho skeneru, jelikoz neni delany na displej, ale na tisteny kod. Asi to bude zaviset i na konkretnim mobilu.

Jinak dobry, urcite to muze byt uzitecne, jelikoz spoustu karet odmitam ciste proto, ze se mi je nechce tahat v penezence. Mam jen ty, kde nakupuju casteji.

Co mi pije krev je ten web. Frikulinsky ton (jasavy blb), tykani... :vom:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod scinkk » úte říj 11, 2016 19:27

Nekde (RP, Alpsport, Hanibal...) jsou dokonce ochotni dohledat kartu podle jmena.


tak tak, ostatne, karticky od nich jsem snad ani nikdy nebral (uz proto, ze minimum veci kupuju na prodejne, stylem tady hned a ted. Vetsinou si na to udelam objednavku pres net i kdyz si to chci vyzvednout.

Kdyz to nefunguje, tak ani nepotrebujes aplikaci, staci seznam s cisly karet.

No to jo ale porc nemit obe. Porad zkusit ten kod je mensi opruz nez je rovnou nutit tam bouchat cislo.
Kazdopadne me to zaujalo, stylem proc to nemit. Jako mam treba kartu do billy na to bych se vybod, ale treba ten decathlon a tak (pac treba u nich veci "na karte" berou jako uctenku pri reklamaci)
Jinak verim ze ty rucni budou fungovat spis, podle me je to tim, ze maji mnohem uzsi soustredeny skenovaci prostor a jsou tedy presnejsi, respektive se nechaji tolik rozhodit "vecmi kolem".
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod scinkk » úte říj 11, 2016 19:31

Tu ctecku urcite rozhodi odlesky. Takhle mi na slovensku skenovala jizdenku z mobilu, nak se tomu nechtelo, nez me napadlo, ten mobil jinak natocit a vzalo to hned. A to mozna ty aztecky kod jdou porad lip nez barcode pac maji zachytny body.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » úte říj 11, 2016 19:35

scinkk píše:No to jo ale porc nemit obe. Porad zkusit ten kod je mensi opruz nez je rovnou nutit tam bouchat cislo.
Kazdopadne me to zaujalo, stylem proc to nemit.

Jo. Za mne ciste proto, ze bych si musel koupit novy mobil ;-) Aplikaci pro WM uz nikdo neudela :?

scinkk píše:Tu ctecku urcite rozhodi odlesky.

Pravda, kdyz mi posledne v Rakousku pruvodci nacital barcode z tabletu, tak to taky docela trvalo...

Zas cim to bude rozsirenejsi, tim bude vetsi tlak na vylepseni technologie, takze za par let uz by to nemusel byt problem :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Hafi » úte říj 11, 2016 20:11

Kedysi jsem někam jel pornoexpresem a jelikož tehdy měli celkem výraznou slevu na zákaznickou kartičku, kterou dávali zdarma (ale bylo nutnéji mít fyzicky), tak jsem se u nich zastavil a nabídli to ve formě QR kódu na nálepce, tak jsem ji nalepil na plastovou kartu od Studenta a od tý doby se tomu smějou jedni i druzí, když to viděj.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod grco » stř říj 12, 2016 8:23

@scinkk: Vadi mi komplikace pri vyrizovani, vseobecne.

Anonymni kartu mozu mat na pokladne, pridem, zaplatim a da mi ju, a hned ju mozem vyuzivat. Ked ju stratim, alebo sa prestahujem do inej krajiny/mesta, tak ju zahodim a kupim si v inom meste novu, znova rovnako jednoducho, bez vyplnovani formularu, bez objednavania, bez posielania cohokolvek, kamkolvek.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » stř říj 12, 2016 19:21

mike píše:Zrovna jsem si zazadal o novou Litacku. Pres web a prijde mi postou.

Abych jen nechvalil. Dneska mi prislo:
Dobrý den,
Jejda. Vaše žádost byla z následujícího důvodu odmítnuta: "Prosím doplňte diakritiku. Děkuji"
Můžete ji však upravit z Vašeho profilu a na tomto odkazu https://www.litacka.cz/opravit-zadost/<censored>
S pozdravem,
Lítačka

Jejda #-o At jdou do <censored> s diakritikou. Opraveno, dalsi pokus.

@grco: celou dobu se tady bavime o tom, ze nektere karty (IN karta, MHD) jsou personifikovane z dobrych duvodu #-o Bez toho by byly drazsi nebo min funkcni. Normalni clovek dokaze zvazit plusy a minusy jednotlivych moznosti a kdyz uz neexistuje idealni reseni, vybere si nejmensi zlo. Autista to ignoruje a trva na sve jedine moznosti, protoze ji CHCE :P
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod scinkk » stř říj 12, 2016 19:40

Hm ze bych to vyjimecne vyplnoval s diakrtikou? :) Asi jo pac jsem nic neopravoval
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Hafi » stř říj 12, 2016 19:52

Jako žes napsal vše bez diakritiky? Vč. jména a příjmení? To se zas nedivím, že ti to hodili na hlavu.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » stř říj 12, 2016 19:54

Prijmeni, ulice. Celkem 3 pismena. Pisu to tak vsude, vcetne danoveho priznani, a tohle je poprve, co to neproslo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Hafi » stř říj 12, 2016 20:27

Pro nějaký vložení do databáze je takovýhle bojkot celkem oser, může být snazší to doplnit, než vrátit uživateli. U příjmení je to jasný, ale u ulice to hypoteticky nemusí být zjevné, jak se jmenuje a různým umístěním diakritiky může vzniknout jiná adresa.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

PředchozíDalší

Zpět na Pokec