Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » čtv zář 24, 2015 0:00

Neco pro pp. Vlez si sem: http://www.bergfex.com/badhofgastein/webcams/c6820/, dej si Yesterday (nebo 23.9.), nastav si 6:00, pust animaci a sleduj. To te zarucene uklidni a nabudi i bez viagry ;-)

(treba pak da pokoj nebo ho aspon z te euforie klepne ;-))
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod šíp » čtv zář 24, 2015 0:22

Tak jsem se hecla a přes ten jejich doporučovaný kontaktní formulář jsem jim napsala svou odpověď.

Dobrý den,
reaguji tímto způsobem na Vaši odpověď na mou stížnost, evidovanou pod číslem ST15-09-818. Mail, ze kterého mi od Vás dorazila odpověď, byl totiž označen jako neaktivní s tím, že na něj nemám odpovídat a mám použít kontaktní formulář, což činím. S Vaší odpovědí totiž nesouhlasím.
Vlak určitě nebyl posílenou vlakovou soupravou. Na té trati jezdím relativně často. O tomto se ale hádat nechci, a pokud tvrdíte, že tato souprava byla posílena, přijmu to jako fakt a nebudu o tom dále polemizovat.
Se zbytkem Vaši tvrzení ale nesouhlasím.
Ve Studénce nebylo avizováno, že bude nutný mimořádný přestup v Bohumíně do nové vlakové soupravy. Kdyby se tak stalo, tak bychom do vlaku nenastupovali a počkali bychom si na pozdější vlak, kterým byl o asi 20 minut později jedoucí EC, abychom jeli přímo a bez přestupu. Pokud je totiž jeden z cestujících částečný invalida o berlích, upřednostní přímý vlak i za cenu o něco delšího čekání na něj.
Jestli dobře chápu, mimořádný přestup v Bohumíně byl plánovaný, tedy nevidím důvod, proč jste to nemohli ve Studénce ohlásit. A už vůbec mi není jasné, proč původní souprava nemohla pokračovat až do Těšína přímo.
Vůbec jste se mi nevyjádřili k tomu, proč ani v jednom z vlaků nepřišel průvodní a nesjednal pořádek.
Pro jednodušší zařazení, čeho se týká má reakce, přikládám kopii původní komunikace.
děkuji za reakci


Jinak mi právě v mailu přistála opět automatická odpověď z prvního centra, že mi částku opravili na 87 Kč. To jsem tušila. Dívala jsem se do podmínek a peníze se převádějí na účet, ze kterého proběhla platba, až 5. den od uplynutí platnosti lístku.

Jo a netrpím nespavostí. Naopak, spala bych, až bych brečela. Jen mám na cestě z letiště manžela, tak potřebuji zůstat vzhůru.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Sirkka » čtv zář 24, 2015 6:02

Mám In kartu a lístky si kupuju přes net, jízdenky jsou na In kartě, ale pro případ si nechám posílat i sms s kódem jízdenky. Ten jsem použila jen jednou, když jsem neměla ještě novou In kartu.
V neděli na mě průvodčí: Zlatíčko a máš potvrzení o zaplacení? Co máme nové stroje a není někde signál, to bych se načekala do aleluja... :shock: V rozespalém stavu jsem na ní zírala jak puk. O čem to mluví a jaké potvrzení? Novou kartu mám od června, od té doby několikrát použita, bez problémů. Kód ze sms nechtěla, vypadala, že ani neví, že něco takového existuje ](*,). Nic nemám, nic sebou nosit nebudu, jak mi pak bylo doporučeno. Že jí pořádně nefunguje přístroj mě nezajímá.
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod šíp » čtv zář 24, 2015 6:58

Sirkka píše:V neděli na mě průvodčí: Zlatíčko a máš potvrzení o zaplacení?

Už tohle hovoří o profesionalitě průvodčího :evil:
Stran potvrzení: taky nakupuju přes e-shop. Dělám to od té doby, co zrušili bonusy při platbě v automatu. Zapojila jsme se tedy do jejich bonusového systému v e-shopu, kdy sbírám body a pak mám třeba cestu zadarmo. Další výhody jsou místenky zdarma. Běžně takto kupuju lístky i lidem ve svém okolí k oboustranné spokojenosti, kdy výhody jsou na obou stranách. Já mám body za nákup, oni zdarma místenku. Lze totiž koupit lístek i někomu, kdo nemá in-kartu. V tom případě se udává číslo OP a lístek buď musí mít vytištěný, nebo na mobilu číslo transakce.
Když se to kupuje přes jejich e-shop jako registrovaný zákazník, tak přijde automaticky kód transakce na mobil + pdf lístek na mail. Jsou tak 3 možnosti, jak se prokázat /In-karta, mail, sms v mobilu/. Raději si to takto pojišťuji, přestože by teoreticky měla stačit jen ta in-karta. To, že jim systém nejede a nedovede ji někdy načíst, není přece moje chyba nebo starost. Než bych se ale hádala, raději nadiktuji kód či ukážu v mobilu lístek.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » čtv zář 24, 2015 7:23

@mike: Jsem tu :-)... Kdyz jsi kupujes jizdenku, automaticky souhlasis s obchodnimi podminkami. U vsech prepravcu, v cele civilizovane Evrope (i v A a DE). A vsude tam plati, ze kdyz jsi koupil jizdenku elektronicky, zaplatil ji kartou, tak se v pripade reklamace resi prevodem priznanych penez zpet na ucet, ze ktereho se (kartou) puvodni platba delala. Vyjma opravdu vyjimecnych pripadu, kdy dostanes dobropis, ktery muzes vyuzit k nakupu jine jizdenky (nebo Ti primo daji tu jizdenku za snizenou cenu). Ta karta nic neznamena, platby probihaji mezi ucty - a jeden z tech vyjimecnych pripadu byva, kdyz se mezitim ucet zrusi.
@sip: Vidis, nemela sis stezovat, dostala bys vic :-).
Az probehne platba ze strany CD, mela bys dostat dalsi mail, ze platba probehla. Alespon tak to funguje me pri vraceni nebo reklamaci jizdneho.
A bud rada, zes to nekupovala za hotove, to bys musela vypisovat zadost o navratek na pokladne a trvalo by to mnohem dyl.
Ad pruvodci: nevim proc neprisel, jen mohu predpokladat, ze kdyz byl tak preplneny vlak, jak pises, tak se proste pres ty lidi nedostal. Zazil jsem to v Rakousku v EOBB-EC (tehdejsi nejvyssi kvalita vlaku v A) - slo hafo lidi na festival do St. Poltenu, vlak totalne precpany. Pruvodci se snazil kontrolovat jizdenky, za hodinu se dostal asi ke tretimu kupe... Potom to vzdal a v Innsbrucku prakticky odstavili vlak, ze ma kazdy cestujici vystoupit, ktery nema jizdenku, ze je vlak preplneny a takto dal nepujde.
Ad proc se doporucovalo nejit autem - zkus to jednou a rychle zjistis :twisted:. Ja jsem jednom omylem tudyma jel v sobotu rano, nastesti hodne zavcasu rano (pred 6:00), jeste se dalo pres Mosnov prejit, odpoledne zpatky to uz bylo na hodne velkou objizdku, bo silnice se pouzivala jako parkoviste jeste kilometry daleko od Mosnova. Tak jsme byli nastavni, bo jsme si nemohli dat svou oblibenov mosnovskou zmrzlinu (je nejlepsi v sirokem okoli) :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16568
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » čtv zář 24, 2015 7:27

Sirkka píše:Mám In kartu a lístky si kupuju přes net, jízdenky jsou na In kartě, ale pro případ si nechám posílat i sms s kódem jízdenky. ... V neděli na mě průvodčí: Zlatíčko a máš potvrzení o zaplacení?
Toto ma jednoduche reseni - je to jeji problem, v obchodnich podminkach nic o nejakem potvrzeni o zaplaceni neni, takze to pozadovat ani nemuze (ani nevim, kde bych jej vzal, kdyz SMS i zapis na Inkartu dostanu az po zaplaceni.), takze ma smulu. Navic, z Inkarty si to precte, v jejich pristrojech se karty nekontroluji online, ale z pameti pristroje. Ja jsem nikdy nemel problem, nacetli to i tam , kde nebyl zadny signal zadneho operatora.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16568
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod šíp » čtv zář 24, 2015 8:07

apuka píše:@sip: Vidis, nemela sis stezovat, dostala bys vic :-).

Přesně tak se mi to i jeví. Kdybych si nestěžovala, dostanu 173 Kč. Jelikož jsem si dovolila stěžovat, dostanu 87 Kč. Jednoduché jak facka :mrgreen:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod JohnyFK » čtv zář 24, 2015 8:28

Používám lístky na in-kartě taky a nikdy žádný problém nebyl, ani na menších tratích.

Bavil jsem se o tom když to začínalo s průvodčím, a ten říkal že to není úplně online, ale že se to aktualizuje snad každou hodinu.
Uživatelský avatar
JohnyFK
účastník
účastník
 
Příspěvky: 264
Registrován: pát říj 14, 2011 10:49
Bydliště: Už zase Stověžatá

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod šíp » čtv zář 24, 2015 8:50

Tak už mám oficiální odpověď:

Vážená paní xxx,

děkuji Vám za Vaši reakci.

Složení soupravy bylo opravdu ze dvou jednotek 471, vycházíme ze záznamu o vozidle, který je elektronicky pořizován průvodčím při každé jízdě vlaku. Mimořádný přestup byl nahlášen správci infrastruktury, který má ze zákona informační povinnost vůči cestujícím ve stanicích pomocí audiovizuálního informačního zařízení. Mrzí mne, pokud tak nebylo učiněno. Dle záznamu elektronické pokladny prováděli oba průvodčí kontrolní činnost za jízdy vlaku nepřetržitě, nicméně při množství cestujících na relativně krátkém úseku trati do Vaší části vlaku zřejmě nedorazili.

Popsané nedostatky byly předány organizátorům mimořádných akcí k využití. Za nepříjemnosti se Vám ještě jednou jménem dopravce České dráhy omlouvám. Více Vám však v tuto chvíli k předmětu podané stížnosti sdělit nemohu. Děkuji za pochopení.

S pozdravem


Jarmila Němečková
vedoucí skupiny stížností
KOD-oddělení kvality a kontroly
Generální ředitelství ČD, a.s.


Tak nevím, co si o tom mám myslet. Rozhodně tímto končím s pokračováním reakcí z mé strany a považuji to za ukončené, opravdu nemá smysl reagovat. Navíc to vystihl apuka - kdybych si nestěžovala, dostanu víc peněz, takto jsem byla zkrouhnuta :ú
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Hafi » čtv zář 24, 2015 9:23

apuka píše:Ja jsem nikdy nemel problem, nacetli to i tam , kde nebyl zadny signal zadneho operatora.

Jasně, že nepotřebuje signál na kontrolu, ale musí mít někdy signál na to, aby se to do přístroje nahrálo, že. Když jsem si jízdenku koupil online těsně před nástupem do vlaku, tak ji přístroj samozřejmě neznal, protože ty se jim nahrávají v nějakých datových balících jednou za čas, myslím 30 minut. Tedy buď přišel později to zkusit znovu nebo volal někam na dispečink pro kontrolu.

A jinak ať tu nejsou jen stížnosti omlouvám se pokud už jsem to tu někde psal, jsem sklerotik v létě jsem využil taxislužbu po té co ujel poslední přípoj ten den a ČD bez probléma a s rozumným zdržením vyřešeno. Nakonec jsem byl na místě i dřív než, kdyby mi to neujelo (bo jsem nemusel pěšky 6 km od zastávky).

Ale jela se mnou ještě rodina s novorozencem v kočárku, samozřejmě autosedačku sebou vlakem nevezli. Nakonec rodině ani taxikářovi nevadilo jet s dítětem v náručí, což mi trochu zklamalo, protože bych byl zvědavej, jak by to jinak vyřešili - na místě nejspíš žádný taxikář s vhodně velkou sedačkou nebyl, než by dojel, trvalo by to asi docela dlouho, tak nevím, jestli by zaplatili hotel?
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8427
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » čtv zář 24, 2015 11:02

@Hafi: jo, meli by zaplatit. A ano, pokud nenajde jizdenku v pristroji, ma zavolat a zjistit to "online" po telefonu.
@sip: Pokud tam opravdu maly dve jednotky 471 spojene, tak na te trato normalne jezdi po jedne, krome snad nejvetsich spicek typu patek odpoledne. Takze to fakt meli zesilene.
Ale zkus si predstavit - na dnech NATO pises ze bylo 155000, rekneme tomu, pulka prisla autem/busem/pesky/na kole/+mistni, ... druha pulka mozna vlakem, at je to jen 70000 lidi. Do jedne dvojite soupravy se vleze asi 1200 lidi, tj. by museli mit celkem skoro 70 souprav na cestu tam (a stejne tak na cestu zpet). Navic to urcite nebylo stejnomerne rozlozene cely den, takze spise alespon 80. Samozrejme je to To ta trat nemuze zvladnout, par mimoradnych spoju se tam muze pridat, ale trat je i za normalniho provozu vyuzita na hodne pres 100% kapacity (alespon to tak bylo pred par lety). Spojovat vice souprav asi nejde jednak proto, ze to neni schvaleno Draznim uradem a jednak ze by se to neveslo na nektere stanice (viz klasicky Regiojet v Ostrave na Stodolni, v Trinci... "cestujici v zadni casti vlaku NEVYSTUPUJTE, jen z predni casti." - dvere se zavrou, vlak popojede - "cestujici v predni casti vlaku NEVYSTUPUJTE, jen ze zadni casti" bo na nastupiste se vleze jen pulka vlaku).
Reseni by spise bylo jedine udelat z monstrakce pro "milion" divaku normalni akci a omezit pocet prichozich.
A kdo to tam zna, ten vikend se vyhyba cestovani pres ty oblasti veeeelkym obloukem.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16568
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod šíp » čtv zář 24, 2015 13:00

Ano, bylo to šílené. Tolik lidí ve vlaku jsem neviděla. Tak nějak si představuji vlaky v Indii.
Nyní vážně. Mě vadí ten přístup ČD. Nemyslím, že bych byla jediná, kdo reagoval na podmínky, které ve dnech NATO panovaly. Proto mě zaráží ten jejich alibismus. Kdyby mi rovnou napsali "Sorry, vole, přecenili jsme množství lidí, a posílené vlaky fakt nestačily... Nebo něco na ten způsob" vůbec bych to dále neřešila.
Mimochodem, právě abychom se vyhnuli těm davům, jeli jsme v jedničce. Na trase tam to bylo dobře zvolené EC, kdy si průvodní pohlídal, aby mu do vagónu nenalezli lidi, kteří nemají lístek do 1. třídy.
Co jsem si četla nějaké reakce na stránkách oficiální akce, tak to byl humus ve všech vlacích. Například i do Regiojetu, který je povinně místenkový, se cpali lidi bez lístků a místenek. Tam to ale průvodčí řešili a bez pardonu lidi vyhazovali ven. Samozřejmě na zastávkách, ne za jízdy.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » čtv zář 24, 2015 16:00

šíp píše:Tam to ale průvodčí řešili a bez pardonu lidi vyhazovali ven. Samozřejmě na zastávkách, ne za jízdy.

Chyba... :twisted:

šíp píše:Tak nevím, co si o tom mám myslet. Rozhodně tímto končím s pokračováním reakcí z mé strany a považuji to za ukončené, opravdu nemá smysl reagovat.

Ti nevim, asi je celkem jasne, ze jsem tu jeden z poslednich, kdo by se zastaval CD, ale ta posledni reakce mi prijde celkem korektni a skoro maximum mozneho. Omluvili se, predali to dal, vratili penize. Dokonce souhlasim i s Apukou, ze takove mnozstvi lidi se snad ani rozumne vyresit neda. Urcite to v tvem pripade slo lip, kdyby tam treba byl pruvodci navic jen na tu jednicku, ale ex-post uz asi vic cekat nemuzes. Resp. co bys cekala? Ze se ti prijde omluvit generalni reditel osobne a jako kompenzaci ti daji IN100 na rok? ;-)

K tem penezum: furt nevime, jaka castka je vlastne spravne. Z ceho ta cisla vysla?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » čtv zář 24, 2015 16:08

apuka píše:@mike: Jsem tu :-)... Kdyz jsi kupujes jizdenku, automaticky souhlasis s obchodnimi podminkami. U vsech prepravcu, v cele civilizovane Evrope (i v A a DE).

Ano, presne tohle jsem cekal ;-) Ja prece netvrdim, ze porusili nejake podminky, ale na to, jak jsou ty podminky nastavene. Nastavuji je oni a ja nemam jinou moznost, nez s nima souhlasit nebo jet jinak. Jde o pristup k zakaznikovi. Kdyz vraceji penize kvuli reklamaci, jde o chybu na jejich strane, kterou sami uznali, a tak by se meli snazit, aby s tim mel zakaznik co nejmin dalsich potizi. Takze kdyz treba nema u sebe kartu, ze ktere se to platilo, tak by mu to meli vratit jinak.

Ono je to lip videt na tech 30 Kc kompenzacich za vyluky, zpozdeni a dalsi veci. Chapu, ze nemuzou davat hotove penize. Proc by to ale nemohli pripsat na IN kartu, kdyz mas elektronickou penezenku? Nebo to rovnou odecist od ceny jizdenky, kterou zrovna kupujes? Stalo se mi, ptal jsem se a nelze. Muzes to pouzit jen na pokladne a je s tim strasny opruz. Pokladni to neumi, trva jim to a to v situaci, kdy clovek specha a/nebo za nim stoji nervozni fronta. Navic si jizdenky kupuju prevazne v automatu, kde je to mnohem rychlejsi a tohle mne nuti jit zbytecne k pokladne. Ve vysledku jich ted mam doma hromadu a jednou budu muset jet na nadrazi o hodinu driv, abych je uplatnil :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod šíp » čtv zář 24, 2015 19:29

Když já vlastně ani nevím, co chci, a jako správná ženská nedám pokoj, dokud to nedostanu :mrgreen:
Nyní vážně: psala jsem už ve svém minulém příspěvku, že z mé strany je diskuze a vyřešena a do další debaty se nepouštím.
Jinak máš pravdu v tom, že samozřejmě a logicky v této kauze nejsem nestranná. Když se člověk cítí ukřivděný, nemá pak takový pohled na situaci, jako někdo z venku. I proto v tom nechci dále pokračovat. Chápu, že nemám objektivní pohled na to, co se vlastně stalo, protože můj náhled je ovlivněn prožitou situací.
K vrácení peněz: představ si, že při uplatnění práva z přepravní smlouvy při reklamaci nákupu přes net je možnost vrácení peněz nikoliv na účet, ze kterého proběhla platba, nýbrž převedení peněz na EPIC na in-kartě. Já tohle samozřejmě zatrhla, že chci raději dobít kredit na in-kartě, přesto mi mailem odpověděli, že mi peníze převedou na účet. Ale to jsou už detaily a to jsem zde vůbec nezmiňovala, kdyby o tom nepsal apuka.
Co se týká cestování vlakem, tak si troufám říct, že málokdo odsud z OF může překonat to, kolik ujedu vlakem. Například jsem si nyní vyjela nákupy za posledních 60 kalendářních dnů /tj. od 24.7. do 24.9./ mám po železnici najeto použitím dopravce České dráhy rovných 3592 km. Nejedná se přitom o vyjímečné 2 měsíce, ale o celkem běžné cestování /do práce, na výlety, k rodině.../. Díky tomuto relativně častému používání vlaku coby dopravního prostředku jsem už zažila leccos, ale masakr, který byl na dnech NATO, fakt ještě ne. A taky doufám, že to bylo naposled.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » čtv zář 24, 2015 19:40

To je v poradku, nemusis byt nestranna, ty jsi zakaznik a mas narok cekat za sve penize jen to nejlepsi ;-) Slo mi ciste o to, co si od toho slibujes a uz je mi to jasne 8)

To jde, mas IN50? Nebo se ti vyplati i IN100? Jestli chces zazit neco nestandardniho, tak jed z Prahy do Budejovic. Jako dny NATO to sice nebude, ale i tak si uzijes ;-) Vyluky, zmateni cizinci, narvave busy, bordel... vsak uz jsem to tu psal. Ale priste se zaridim podle tebe a taky poslu stiznost.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod šíp » čtv zář 24, 2015 19:46

Jj, mám IN50. Ta se mi vyplatí nejvíc, počítala jsem to.
Praha - ČB může být ještě horší masakr, než Brno-Budapešť? 1. třída plná Asiatů, kteří nechápou smysl místenek a nepřekáží jím absence lístku do 1. třídy. Tehdy jsme se tím ale nemuseli zabývat, průvodčí to vyřešil poměrně rychle. Co mě tehdy překvapilo, tak oni měli nějak divně lístky - do Břeclavi 1. třídu, ale z Břeclavi už 2. Bylo jich asi 30 a díky tomu, že 1. třída byla plná díky místenkám, měli privilegium tam stát. Jen do Břeclavi, to se pak přesunuli stát pro změnu do 2. třídy. Mimochodem, na mezinárodní trase je nutné mít lístek vytištěný a oražený ještě v ČR, buď u přepážky před odjezdem vlaku, nebo u průvodčího. Důvod nechápu, ale jelikož jsem tohle věděla, lístek, kupovaný přes net, jsem si vytiskla a preventivně nechala orazit ještě v Brně. Dobře jsem udělala, průvodčí na české straně lístky nerazítkoval a chlápek vedle nás měl problém za hranicemi, odmítli mu uznat platnost lístku, protože mu chybělo to blbé razítko.
Víte někdo důvod tohoto nařízení? Celkem by mě to zajímalo.
Jen na okraj, kdybych si měla stěžovat na každou blbost, kterou jsem s ČD zažila, tak nedělám nic jiného.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod scinkk » čtv zář 24, 2015 19:52

Podle me potrebuji, aby strana, ktera ten listek prodala, aby nejakym zpusobem overila platnost a pravost, min starosti pro ne, takhle by teoreticky museli znat jizdenky vsech statu. Ale to je jen ma domenka, taky se nacham poucit :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod šíp » čtv zář 24, 2015 19:54

Vidíš, tak jednoduché vysvětlení mě nenapadlo :prayer: , prostě v jednoduchosti je síla :oops: . A já v tom hledala kdovíjaký zádrhel :shock:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » čtv zář 24, 2015 20:00

To nevim, tam skoro nejezdim, ale na trati do CB to nedelaji cestujici, ale CD (a ted prijde apuka... ;-))

Zajimave a dobre vedet, zatim pres Net nekupuju. BTW, v Italii si zas clovek musi na nadrazi orazit jizdenku sam v takovem strojku, jinak je neplatna. Cizinci to nevi a navic Taliani setri a misto pruvodciho akorat cosi hlasi o tom, ze clovek musi mit platnou jizdenku. A jednou zac cas prijde revize. Letos jsem potkal Sveda cestou tam i zpet, co to samozrejme taky nevedel. Nahodou mne napadlo se ho pred odjezdem zeptat a vyhnal jsem ho zpatky ke strojku, docela se probehl. No a nahodou zrovna prisla revize, mel docela stesti :)

Taky jsem s CD na leccos zvykly, obvykle nekam jedu kazdy tyden, ale nekdy to holt presahne meze.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod šíp » čtv zář 24, 2015 20:02

Já kupuju jen přes net, lze takto koupit i mezinárodní jízdenky. Výhoda je, že sbírám body v tom jejich bonusovém programu, takže třeba nyní jsem jela z Brna do Těšína pouze za 19 kč, zbytek šel z nasbíraných bodů.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » čtv zář 24, 2015 20:05

Kolik bych musel najezdit, aby se mi zaplatila tiskarna? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod šíp » čtv zář 24, 2015 20:09

Na co tiskárna? Tisknout musíš jen mezinárodní lístky. Zbytek se Ti nahraje na in-kartu.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » čtv zář 24, 2015 20:11

Na ty mezinarodni listky ;-) Ale to nahrani na IN-kartu se mi libi, kouknu na to.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod šíp » čtv zář 24, 2015 20:15

Akorát bacha, po registraci na ČD si ještě musíš spárovat svou in-kartu se svým účtem, není to automaticky. A není ani automaticky sbírání bonusových bodů, též se tam musíš zaregistrovat. Já takto prošvihla první koupi lístků, kdy jsem si myslela, že registrací sbírám body automaticky, a ono prd, velebnosti. Jestli to nyní změnili, nevím, ale když systém spustili, tak se muselo ještě zvlášť kliknout na sbírání bonusových bodů.
Výhoda je, že můžeš koupit lístek komukoliv z okolí a čerpáš za to bonusové body. Tohle je oboustranně výhodné, jak jsem již psala. Já dotyčnému koupím lístek a mám za to body, a jemu pořídím místenky zdarma, které jsou zdarma jen při pořízení přes net. Ten, komu lístek kupuješ, vůbec nemusí mít in-kartu.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » čtv zář 24, 2015 20:24

Diky, nijak mne to u CD neprekvapuje ;-) Stoji ty bonusove body za to? Kolik priblizne za rok "vydelas"? Taky jsem mel pocit, ze se daji pouzit jen nejak nesmyslne a od te doby jsem to nezkoumal. Mistenky mne neberou, nevzpominam si, kdy jsem ji naposled pouzil.

Asi by se to hodilo na nakupovani pres mobil, ale to bych si musel poridit novy :? Nemusel bych tak resit jizdenky pres hranice, posledne mi pruvodci nauctoval 40 Kc, jelikoz jsem jel z hranicni stanice...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod šíp » čtv zář 24, 2015 20:31

Já to nesleduju, takže nevím, za jak dlouho jsem si vydělala na cestu do Těšína za 19 Kč. Ale mohlo to být tuším za +- půl roku. Zkusím to prozkoumat, pokud by byl zájem, zkouknu historii nákupů a přidělení bodů. V zásadě to až tak špatné není, tady máš věrnostní program. Zajímavé to začíná být až na konci seznamu. Tady máš obecná pravidla. Moc jsem to nestudovala, ale rychlým pohledem mám dojem, že 1 bod je +- 10 km.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Hafi » čtv zář 24, 2015 20:40

šíp píše:Akorát bacha, po registraci na ČD si ještě musíš spárovat svou in-kartu se svým účtem, není to automaticky. A není ani automaticky sbírání bonusových bodů, též se tam musíš zaregistrovat. Já takto prošvihla první koupi lístků, kdy jsem si myslela, že registrací sbírám body automaticky, a ono prd, velebnosti.

Jo, to mi taky naštvalo, přišel jsem o 100 bodů za tříletou inkartu.

@mike: uplatnění reálně jenom na ty jízdenky. Ať už víkendový síťový nebo normálně klasický jízdenky na trasu dle výběru. Pro delší cestu je to pěkná sleva (ale určitě se nevyplatí to nějak hrotit a prostě občas něco spadne...na 90% slevu na jednosměrnou jízdenku libovolně po ČR musíš projezdit 7000, což není málo).
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8427
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » čtv zář 24, 2015 20:41

No nadhera... aneb jak to zakaznikum co nejvic zkomplikovat. Driv to bylo jednoduche a jasne, 3% v automatu a 3% za platbu pres EPIK. Na tohle se muzu vykaslat, vysla by mi tak jedna jizdenka za rok a to, co je nejzajimavejsi tj. mezinarodni jizdenky je smesne (10 bodu za jednu). Jestli takhle budu nakupovat, tak z jinych duvodu, tohle teda nic moc.

Muzes pres e-shop platit EPIKem?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod šíp » čtv zář 24, 2015 20:45

Ne, pouze kartou či pay-sec či něco podobného. Já platím jen kartou. A přijde mi to výhodněji, než u přepážky - nemusím čekat, načtou se mi body do systému, mám místenku zdarma. Ta se hodí na profláklé trasy, kdy 1. třídu zaplní nádražáci.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Pokec