Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Dromedaro » pon lis 6, 2023 17:42

Aha, tak to jsem ale právě myslel taky a proto jsem tam psal v původnim příspěvku, že tuším proč to tak asi mají a myslel jsem tím právě toto, že by si kupovali jízdenku až by viděli průvodčího a doufali, že třeba pojedou zadarmo. Možná Mike teda citoval špatnou větu. To je jedno.

Jinak v té apce Poseidon ty jízdenky koupit nejdou, i když má vlak zpoždění, to už jsem taky zkoušel. Ale to zase i chápu, že apka nemůže reagovat na každé zpoždění pět minut u všech spojů v kraji.

Dobrý by bylo, kdyby to měli jak v mhd Brno, kde lze při nástupu pipnout kreditní kartu u automatu a při výstupu zase odpípnout a na konci dne se to sečte a zúčtuje a převede na jízdenky, přičemž to vybere tu nejvýhodnější podle délky jízdy za cely den. To je dobrý, to se jim povedlo a prý to má velkou oblibu u lidí, co jsem se dočetl.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » pon lis 6, 2023 22:15

Poseidon je aplikace IDS JMK, ne Ceskych Drah, ty s ni nemaji primo nic spolecneho, "jen" muzes ve vlacich CD pouzivat jizdenky z Poseidonu.

Jinak ale nevim, co se stezujes - zrovna v IDS JMK si muzes koupit jednorazove zonove papirove jizdenky a pouzit je v pripade potreby. Jo, je to papir - ale je to rozumna volba pro nouzove situace.
Navic na linkach S2 a S3 muzes nastoupit do vlaku na oznacena mista a muzes u pruvodci koupit jizdenku bez prirazky. Pokud nastoupis do vlaku - v ramci IDS JMK, ale toto plati i obecne u CD -, tak taky a to pri nastupu kdekoliv. Jen musis "aktivne vyhledat" pruvodci.

Takze nastoupit do vlaku na posledni chvili muzes.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » pon lis 6, 2023 22:29

apuka píše:Nechci mluvit za mika, co on tim myslel, ale nejspise jde o zabraneni tomu, aby si lide mohli ve vlaku koupit jizdenku, az uvidi, ze jde pruvodci

Ano. Platnou jizdenku musis mit v okamziku odjezdu vlaku. Uz jsem teda kupoval primo ve vlaku, ale to kdyz jeste stal ve stanici a stihnul jsem to pred odjezdem. To se obcas stava, kdyz jdu presne na cas 8-[

(To je moje superschopnost, jdu cely den, posledni treba dve hodiny v kuse a dojdu na nastupiste zaroven s poslednim vlakem ;-) Pravda, v posledni dobe ji tolik nevyuzivam, jelikoz pritelkyne je z toho nervozni a chce byt na nadrazi aspon 5 minut pred odjezdem :twisted:)

apuka píše:A taky po pravde receno, mas to podobne u vetsiny evropskych zeleznic (ale u mnoha z nich mas ve vlaku automat na nakup, alespon u nekterych vlaku

Urcite to nekde je, ale ja jsem to v zahranici jeste nepotkal. Zato v Italii to maji naopak, tam se jizdenka musi oznacit jeste na nastupisti, jinak je neplatna.

apuka píše:u nas to taky je v nekterych vlacich CD, ale nejspise jen tam, kde je to soucasti integrovaneho systemu).

Okolo Liberce jezdi vlaky bez pruvodciho a tam je automat ve vlaku. Protoze jsou tam stanice bez pokladny a jizdenku by pak nemel kdo prodat. Zato tam jezdi revizori, kteri kontroluji, jeslti si cestujici jizdenku opravdu koupili.

@Dromedaro: v prazske MHD je to pry jeste horsi. Kdyz si koupis SMS jizdenku, je tam schvalne pauza asi 2 minuty, nez ti prijde. Pricemz do vozu nesmis nastoupit driv, nez ji mas. Takze kdyz vidis prijizdet tramvaj a koupis si jizdenku, tak pak muzes akorat sledovat, jak zas odjizdi. Cetl jsem o skutecnych pripadech, kdy takovy clovek nastoupil, agilni revizor ho okamzite zkontroloval a dal mu pokutu. Duvod je stejny, aby si cestujici nekupovali jizdenky az kdyz vidi revizora resp. aby jim to bylo houby platne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » pon lis 6, 2023 22:46

apuka píše:Pokud si dobre pamatuji, muzes koupit jizdenku - krome nejakych sitovych nebo casovych - jen tak, ze si vyberes konkretni spojeni a jizdenka je platna od (casu odjezdu) toho konkretniho spojeni.

Ano, ale to je jen pomucka na urceni zacatku platnosti. Jinak nema s platnosti jizdenky nic spolecneho.

apuka píše:ale stale tam mas na jizdence uvedene spojeni.

V aplikaci Muj vlak mam u Flexi jizdenky presne tohle a nic vic:
mujvlak.jpg
mujvlak.jpg (23.49 KiB) Zobrazeno 1546 krát

Stejne tak v e-shopu mas tohle:

1x Flexi základní IN 25 jednosměrná, 1. třída, 1 osoba
Nepřenosná – vázaná na osobu
Bez vazby na vlak


Proste je to jizdenka, ktera plati od konkretniho casu na ni uvedeneho az do konce dne. S konkretnim vlakem uz nijak nesouvisi. Fascinuje mne, ze zrovna ty, bytostny byrokrat, ktery si potrpi na slovicka, tohle nechce chapat.

apuka píše:Proto pisu, ze hledas problemy tam, kde nejsou.

To je tvoje specialita, ja vidim problemy realne. Jednak nastupujes do vlaku s jizdenkou, ktera jeste neplati a jednak muze nastat situace, kdy vlak stahne zpozdeni o vic nez 15 minut, ty do nej nastoupis, pruvodci te zkontroluje a ty pak muzes jizdenku vratit, protoze je jeste 15+ minut do zacatku platnosti. Sam vyse pises, ze by takovych lidi nebylo uplne malo :P

Cele tohle plyne prave z toho, ze pouzili konkretni vlak jako pomucku pro urceni zacatku platnosti jizdenky. Chapu, proc to udelali, ale obcas to zpusobuje problemy. Kdyby byla moznost si nastavit zacatek platnosti podle sve vlastni volby (klidne od aktualniho casu dal), tak by ted nemuseli krkolomne resit zpozdeni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » úte lis 7, 2023 9:05

mike píše:To je tvoje specialita, ja vidim problemy realne.
Miku, ja mohu jen znovu opakovat, co se Ti nelibi - hledas problemy tam, kde nejsou a ze si jizdenku kupujes podle vybraneho spojeni.Pricemz v tom druhem pripade mas k jizdence "prirazeny" ten vlak, podle ktere jsi jizdenku vybral - i v pripade, ze je to Flexi, tj. nevazana na konkretni vlak. Kdyby sis svoji jizdenku kouknul v PDF-ku (v Muj vlak jsou o jizdence jen minimalni nutne informace), mas tam to spojeni vytistene. Ano, je tam informace, ze jizdni rad je pouze informativni a taky, ze mas nastoupit v prvni den platnosti, nejdrive v cas odjezdu vlaku (v tomto pripade uvedenem asi i se spozdenim v case nakupu), ale stale mas doklad, zes to kupoval podle toho konkretniho spoje a proto na ten spoje je jizdenka logicky platna - i kdyby dohnal spozdeni.
Pokud bys takto kupoval jizdenku na rychlik, tak si muzes vzit i mistenku. Myslis, ze bys potom byl cerny pasazer, kdybys nastoupil na to misto ve vlaku, co dohnalo neco ze spojeni? Nebo ze by se tou jizdenkou nejak menily podminky pouziti vlaku?

Koneckoncu, v prepravnich podminkach mas jeden kouzelny bod (Kapitola II, cast A, 4.6.):
4.6. Nástup a ukončení jízdy:

a) s jízdenkou zakoupenou u pokladní přepážky, v jízdenkovém automatu, u pověřeného zaměstnance ČD ve vlaku nebo u jízdenek zakoupených v e-shopu ČD nebo v aplikaci Můj vlak mimo vyhledávač spojení je možno nastoupit jízdu vlakem, který odjíždí dle platného jízdního řádu z nástupní stanice kdykoliv v první den její platnosti, pokud tarif ČD neurčí jinak,
b) s jízdenkou zakoupenou v e-shopu ČD nebo aplikaci Můj vlak přes vyhledávač spojení je možno nastoupit jízdu nejdříve 15 minut před časem, uvedeným na jízdence jako počátek její platnosti nebo kdykoliv později v první den její platnosti,

Aby dohnal vice nez 15 minut, to je krome spozdeni ze zahranici a dlouheho cekani v prechodove stanici skoro nemozne. Z osobni zkusenosti mam maximum dohnani 14 minut u Pendolina, jenze to bylo v case, kdy jeste platil vylukovy jizdni rad, ktery pridaval 10+ minut na jednom useku, ale vyluku ukoncili par dnu pred terminem - a nestihnli zrusit ten vylukovy JR.
Takze Tvoje obavy jsou neduvodne a Tvojhe videni problemu je od realneho mile daleko :wink: (Jen to bys musel nejdrive zjistit, co jak plati. Ty ale radeji nadavas na CD, protoze Ti to vice vyhovuje.)

Jeste jedna poznamka k tomu - nerikej mi, ze kdybys po prichode na stanici zjistil, ze vlak ma spozdeni rekneme 60 minut, tak bys kupoval jizdenku okamzite (presneji v prubehu funeni na nadrazi) a ne az blize ke skutecnemu odchodu. Cizm bys naprosto mohl eliminovat svuj "pseudoproblem".
mike píše:Fascinuje mne, ze zrovna ty, bytostny byrokrat, ktery si potrpi na slovicka, tohle nechce chapat.
Ja Ti nevim... Jednak bys mohl konecne alespon u jednoho pouziteho ciziho slova zjistit skutecny vyznam predtim nez to na nekoho vytahnes (toto je ale u Tebe docela casty problem), ale hlavne v tomto pripade, obzvlaste v tomto svem prispevku jsi Ty ten, kdo Tvoji vlastni definici "bytostneho byrokrata" naplnuje do posledneho puntiku. Ty lpis na slovickach, ja ukazuji, jak to funguje :wink:

Edit: Oprava zelene oznaceneho slova - myslel jsem nejdrive a psal jsem nejpozdeji...
Naposledy upravil apuka dne úte lis 7, 2023 17:13, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod GreyMouse » úte lis 7, 2023 13:23

@apuka: Nechce se mi luštit, co to tu přesně řešíte, ale ten citát z přepravních podmínek, který sis vzal na pomoc, říká opak toho, co jsi napsal, ne?
apuka píše:...mas nastoupit v prvni den platnosti, nejpozdeji v cas odjezdu vlaku

apuka píše:Koneckoncu, v prepravnich podminkach mas jeden kouzelny bod (Kapitola II, cast A, 4.6.):
...
b) s jízdenkou zakoupenou v e-shopu ČD nebo aplikaci Můj vlak přes vyhledávač spojení je možno nastoupit jízdu nejdříve 15 minut před časem, uvedeným na jízdence jako počátek její platnosti nebo kdykoliv později v první den její platnosti,

Aspoň tedy předpokládám, že řešíte, kdy platí konkrétní jízdenka a ne to, že do vlaku, který už odjel, nemůžu nastoupit :-k
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Dromedaro » úte lis 7, 2023 14:28

apuka píše:Jinak ale nevim, co se stezujes - zrovna v IDS JMK si muzes koupit jednorazove zonove papirove jizdenky a pouzit je v pripade potreby. Jo, je to papir - ale je to rozumna volba pro nouzove situace.

Jo, ale to leda tak koupit nějaké celodenní, které platí na všechny zony a koupit i na kolo, protože za kolo se platí taky jako za člověka. Na všechny zony proto, že jezdím z různých míst a na různá místa a někdy by mi třeba čtyři zony nestačily a jindy bych třeba cvakl jízdenku na čtyři zony, kdyby mi stačilo jen na dvě. To už vyjde na stejno, zaplatit si kdyžtak přirážku. Ale zase zaměstnanci u ČD bývají takoví lidový, že se s nimi ve většině případů dá domluvit, záleží na koho člověk natrefí.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » úte lis 7, 2023 17:15

@GM: Jo, diky za upozorneni. Myslel jsem, samozrejme, "nejdrive", to bylo i z dalsiho zrejme, dokonce i mike to tak pochopil, ale napsal jsem "nejpozdeji", coz vubec nedavalo smysl.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » úte lis 7, 2023 17:18

@Dromedaro: Jo, je jasne, ze to neni jednoduche... Ale to jste si tam nastavili sami. IDS JMK chce vlastni jizdenky i ve vlacich, tak musis kupovat v Poseidonovi - CD s tim nema nic spolecneho, stezovat se je treba jinde.

BTW, nemuzes na Poseidonovi koupit jizdenku na konkretni pocet zon, jak potrebujes (vcetne zavazadla, co kolo je) - se zacatim platnosti v case objednani? Kdyz uz mobilni jizdenky tam nejsou mozne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » úte lis 7, 2023 17:28

GreyMouse píše:ten citát z přepravních podmínek, který sis vzal na pomoc, říká opak toho, co jsi napsal, ne?

Takove veci dela uz delsi dobu a v posledni dobe si toho vsimam casteji. Nevim, jestli je to priznak postupujici demence nebo testuje, jestli ty jeho litanie cteme dost pozorne. Nebo proste jen trolluje.

apuka píše:Kdyby sis svoji jizdenku kouknul v PDF-ku (v Muj vlak jsou o jizdence jen minimalni nutne informace)

Pruvodci nacita jen info z Muj vlak a kdyz mu to nejde, tak se koukne na to, co jsem postoval vyse. PDFko prijde mailem, ktery nemusim mit stazeny a nemusi to ani jit.

apuka píše:Pokud bys takto kupoval jizdenku na rychlik, tak si muzes vzit i mistenku. Myslis, ze bys potom byl cerny pasazer, kdybys nastoupil na to misto ve vlaku, co dohnalo neco ze spojeni? Nebo ze by se tou jizdenkou nejak menily podminky pouziti vlaku?

Typicky pseudoargument zcela mimo podstatu veci a jen rozplizavajici diskusi, jak je tvym prisernym zvykem. Mistenka vubec souviset s jizdenkou.

apuka píše:Koneckoncu, v prepravnich podminkach mas jeden kouzelny bod (Kapitola II, cast A, 4.6.)

Bingo. Presne to myslim. Dokonce sis to oznacil cervene :D

apuka píše:Aby dohnal vice nez 15 minut, to je krome spozdeni ze zahranici a dlouheho cekani v prechodove stanici skoro nemozne.

Jednak jsem to zazil i pri normalni jizde a jednak nejsou ty dva "krome" pripady nijak neobvykle, aspon na trati z Decina do Prahy, jelikoz ty vlaky jezdi z Nemecka.

apuka píše:Jeste jedna poznamka k tomu - nerikej mi, ze kdybys po prichode na stanici zjistil, ze vlak ma spozdeni rekneme 60 minut, tak bys kupoval jizdenku okamzite (presneji v prubehu funeni na nadrazi) a ne az blize ke skutecnemu odchodu. Cizm bys naprosto mohl eliminovat svuj "pseudoproblem".

:roll: zase zcela mimo realitu. Chodim obvykle na posledni vlak a tu jizdenku si pred jeho planovanym odjezdem koupit musim. Ted se to zmeni, ale proc bych to delal jinak? Proste prijdu na nadrazi, koupim jizdenku, nadavam a cekam, protoze mi nic jineho nezbyva.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Dromedaro » úte lis 7, 2023 20:27

apuka píše:BTW, nemuzes na Poseidonovi koupit jizdenku na konkretni pocet zon, jak potrebujes (vcetne zavazadla, co kolo je) - se zacatim platnosti v case objednani? Kdyz uz mobilni jizdenky tam nejsou mozne.

Ne, to jsem psal v úvodním příspěvku. Zonové jízdenky tam jdou koupit, ale stejně při tom člověk musí zadat výchozí stanici, ze které pojede, plus jsou o trochu dražší, než když koupím jízdenku na konkrétní spoj.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » stř lis 8, 2023 9:01

mike píše:Takove veci dela uz delsi dobu a v posledni dobe si toho vsimam casteji. ... Nebo proste jen trolluje.
Hele - nevzpominam si, ze bych posledni dobou nekde jinde psal takto. Nepocitam ale pripady, kdy si Ty myslis, ze ano, protoze pritom jaksi "zapominas" nektere "malickosti", co napisu, tj. nereagujes na napsane ale na svoje zkreselne chapani napsaneho. Nebo jen chapes nektera slova uplne jinak nez je jejich vyznam. (Obcas Te na to upozornim, ale vetsinou na to bud radeji nereagujes nebo jen vubec nechapes.) :twisted:.
mike píše:Pruvodci nacita jen info z Muj vlak a kdyz mu to nejde, tak se koukne na to, co jsem postoval vyse.
...
Typicky pseudoargument zcela mimo podstatu veci a jen rozplizavajici diskusi... Mistenka vubec souviset s jizdenkou.
"Skener" pruvodciho nenacte info z Muj vlak QR kod obsahujici odkaz na Tvoji jizdenku. Vidi vice, nez mas v Muj vlak.
Jo, pokud nema Tvoji jizdenku stazenou do terminalu a neni dobre spojeni na server, tak se ridi tim, co vidi - ale pruvodci maji i vlastni hlavu, aby zjistili (resp. si pamatovali), ze vlak, ve kterem oba jste to spozdeni dohnal a o kolik... :wink:
Ten argument s mistenkou neni vubec pseudoargument, ale naopak velice dulezity argument.
BTW, asi taky po sobe nectes, co napises, napsal jsi "cestinem" asi presny opak toho, cos chtel a tim popiras svoji prvni vetu :wink:. Proc mne vycitas, co sam delas? :(( :lol:
mike píše:Jednak jsem to zazil i pri normalni jizde a jednak nejsou ty dva "krome" pripady nijak neobvykle, aspon na trati z Decina do Prahy, jelikoz ty vlaky jezdi z Nemecka.
Docela by me zajimalo, kdys to mohl zazit "pri normalni jizde", pokud to nebyla situace s uz zrusenym omezenim ale jeste s JR platnim pro to omezeni, jako u toho mnou spominaneho Pendolina. Myslim si, ze v jinych pripadech je to hodne vyjimecne, v CR nejsou JR s dostatecnym polstarem na toto. Na trati z Decina do Prahy to urcite za beznych okolnosti nenastane.

Ty dva "krome" pripady to je jeden pripad, ktery ma dve soucasne platne nutne podminky :wink:. Ta druha - dlouhe stani (podle JR!) na prechodove stanici - tam nenastava. Pet minut neni "dlouhe stani" a vzhledem k nutnosti prebirani vlaku vlakovou cetou se moc zkratit ani neda - jsem myslel alespon 15 minut, to se stava v Bohumine u vlaku z Polska, nejvice nocni vlaky, ktere tam (ale i v Breclavi) mohou cekat i vice nez hodinu.
Navic na Tebou spomenute trase je posledni (primy) vlak z Decina do Prahy, prijizdejici z Nemecka je Berliner s odjezdem z Decina 20:02. Zadny dalsi neprijizdi z Nemecka. Tak si, prosim, nevymyslej.
mike píše:Bingo. Presne to myslim. Dokonce sis to oznacil cervene
Teda nevim, co si myslis... Oznacil jsem to cervene, protoze Ti to vyvraci Tve pseudoargumenty o nastupu do vlaku, kdyz dozene neco ze spozdeni - opakuji, dohnat 15 minut na "Tvych" vyletnich trasach je natolik vyjimecne, ze je prakticky vyloucene. Z Tve reakce plyne, ze Ty myslis, ze potvrzuje presne Tvoje pseudoargumenty.
mike píše:zase zcela mimo realitu. Chodim obvykle na posledni vlak a tu jizdenku si pred jeho planovanym odjezdem koupit musim. Proste prijdu na nadrazi, koupim jizdenku, nadavam a cekam, protoze mi nic jineho nezbyva.
Zvyknes psat, ze kupujes na posledni chvili bezic na nadrazi - co Ti brani si ji nekoupit v tom behu, kdyz vidis, ze ma hodinu spozdeni?
Zbyva - zmenit poradi cinnosti. ... Prijit na nadrazi, nadavat, cekat - a nejakou kratkou dobu pred prijezdem vlaku koupit jizdenku.

Pokud jdes na posledni vlak - jak dlouho asi pred nadrazim vis, ze pujdes nim, ze se uz nerozhodnes na jiny spoj, na jine nadrazi/bus? Ja jen, jestli v case rozhodnuti nemuzes koupit jizdenku na predchozi spojeni - cimz bys uplne vyresil svuj problem... Navic si fakt myslis, ze nejaky pruvodci by Ti neco rikal (ne to jeste dal pokutu), kdyz mas jizdenku evidentne koupenou na posledni spoj, jen ten v nastupni stanici dohnal par minut spozdeni???

Zajimave je, ze Ty mi zvyknes vycitat, kdyz poukazu na nesrovnalosti a mozne problemy - vetsinou vyrazne vetsi nez v tomto pripade- nekde a potom se tady zaseknes na tomto pseudoproblemu, ktery zadnym problemem neni a je tym citovanym bodem v prepravnich podminkach prakticky vyreseny. Kdybych to napsal ja, by sis na mne smlsnul jedna radost :wink:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » čtv lis 9, 2023 2:58

apuka píše:Hele - nevzpominam si, ze bych posledni dobou nekde jinde psal takto.

Zato ja si vzpominam a upozornoval jsem te na to. Treba ve vlakne o membranovkach, kdys daval odkazy tvrdici opak toho, co jsi psal. To delas celkem casto. A ne, nehodlam to tady znovu rozebirat, uz jsi to i tak priserne zaspamoval svym s tematam nesouvisejicimi litaniemi.

apuka píše:Obcas Te na to upozornim, ale vetsinou na to bud radeji nereagujes

Ano, nehodlam forum zasirat neplodnyma hadkama s nekym, kdo neumi cesky a neni schopen si to priznat. Staci jedno upozorneni.

apuka píše:"Skener" pruvodciho nenacte info z Muj vlak QR kod obsahujici odkaz na Tvoji jizdenku. Vidi vice, nez mas v Muj vlak.

A co presne? Odkaz prosim, ne tve vymysly. Ono to ale stejne neni podstatne, platnost jizdenky je jasna a s konkretnim vlakem nesouvisi.

apuka píše:Ten argument s mistenkou neni vubec pseudoargument, ale naopak velice dulezity argument.

Coz jsi dokazal opakovanym tvrzenim :D

apuka píše:BTW, asi taky po sobe nectes, co napises, napsal jsi "cestinem" asi presny opak toho, cos chtel a tim popiras svoji prvni vetu :wink:. Proc mne vycitas, co sam delas?

Nenapsal jsem presny opak, vynechal jsem sloveso. Chybu obcas udela kazdy, nekdo jich ovsem dela vic, nez vsichni ostatni dohromady.

apuka píše:Docela by me zajimalo, kdys to mohl zazit "pri normalni jizde"

Nevzpominam si presne, bylo to na jedne z trati Praha - Decin, Praha - Zilina/Kosice, Praha - Linz. Muzes si vzit Babitron, prochazet jednotlive vlaky za predchozi den na delsich tratich a behem par dni nebo tydnu na neco narazis (je tam zpozdeni v jednotlivych stanicich, takze staci najit rozdil vetsi nez 15 minut do minusu). Kazdopadne to neni podstatne, ta situace proste nastat muze.

apuka píše:Na trati z Decina do Prahy to urcite za beznych okolnosti nenastane.

Nevim, co jsou to bezne okolnosti, ale zrovna na tehle trati stahuje rychlik zpozdeni bezne. Nasedame se zpozdenim a v Praze je bud presne nebo s mensim. Coz zrejme bude tim, ze je nastavena na rychlejsi EC a pomalejsi rychlik tudiz polstar ma.

apuka píše:Zvyknes psat, ze kupujes na posledni chvili bezic na nadrazi - co Ti brani si ji nekoupit v tom behu, kdyz vidis, ze ma hodinu spozdeni?
Zbyva - zmenit poradi cinnosti. ... Prijit na nadrazi, nadavat, cekat - a nejakou kratkou dobu pred prijezdem vlaku koupit jizdenku.

Proc bych to delal? Jizdenku kupuju, kdyz vim, kterym vlakem pojedu a ze ho stiham. Tady je to jasne. Takze koupim jizdenku hned a mam vyreseno. Podle tebe bych mel furt kontrolovat, jak se v aplikaci zmenilo zpozdeni a kupovat na posledni chvili, cimz bych riskoval, ze to najednou nepujde. Ja totiz CD neverim, ze tam nebudou mit chyby.

apuka píše:Pokud jdes na posledni vlak - jak dlouho asi pred nadrazim vis, ze pujdes nim, ze se uz nerozhodnes na jiny spoj, na jine nadrazi/bus? Ja jen, jestli v case rozhodnuti nemuzes koupit jizdenku na predchozi spojeni - cimz bys uplne vyresil svuj problem...

Proc bych kupoval jizdenku na predchozi spojeni, kdyz bych se tim pripravil o moznost vratit jizdenku 15 minut pred zacatkem platnosti v pripade, ze by se neco pokazilo? Nebo zmenilo. To se nikdy neda vyloucit.

apuka píše:Navic si fakt myslis, ze nejaky pruvodci by Ti neco rikal (ne to jeste dal pokutu), kdyz mas jizdenku evidentne koupenou na posledni spoj, jen ten v nastupni stanici dohnal par minut spozdeni???

Pruvodci jsou ruzni a taky obcas jezdi revizori, ze.

Nicmene, tys to jako obvykle cele nepochopil. On je to totiz hlavne problem CD. Ze za jistych okolnosti muzu vratit jizdenku jeste po kontrole pruvodciho. Coz je cely smysl tech puvodnich 15 minut, aby to neslo.

Na zbytek blbosti v tom postu nehodlam reagovat, soudny clovek, kterych je tady predpokladam naprosta vetsina, si udela obrazek sam a ty se chces stejne akorat hadat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » pát lis 10, 2023 10:27

mike píše:Zato ja si vzpominam a upozornoval jsem te na to. Treba ve vlakne o membranovkach, kdys daval odkazy tvrdici opak toho, co jsi psal.
Ano - a jak je obvykle, pravda to neni, protoze si vezmes jen neco z celku :wink:. Stejny usmevny pripad je, ze kdyz Te nekdo upozorni, ze nejake slovicka (a vetsinou nejde o bezne ceska ale odborna s jasnou definici) pouzivas spatne, tak se vytasis argumentem, ze ten druhy neumi cesky a ze nechces zaplevelit diskuzi :lol:. Jakto, ze nevahas tu diskuzi zaplevelit, pokud se Tobe zda, ze ja neco chapu jinak nez Ty (coz vubec neznamena, ze spatne)?
mike píše:A co presne? Odkaz prosim, ne tve vymysly. Ono to ale stejne neni podstatne, platnost jizdenky je jasna a s konkretnim vlakem nesouvisi.
Presne nevim. Jen vim, ze se podle QR kodu stahne zaznam z databaze - a ten obsahuje vice udaju nez se zobrazi v Muj vlak, vsechno co mas v PDF jizdence plus asi i neco navic. Napriklad i to, podle jakeho vlaku sis jizdenku vybral. Jednou jsem s pruvodcim prave resil neco (uz si nevzpominam presne co), protoze mu nesel skener. Tehdy rikal, ze pri nacteni by to videl i kdyz v Muj vlak to nevidi - a kdyz jsem mu ukazal PDF s jizdenkou, tak tam nasel, co chtel.
mike píše:Nevim, co jsou to bezne okolnosti, ale zrovna na tehle trati stahuje rychlik zpozdeni bezne. Nasedame se zpozdenim a v Praze je bud presne nebo s mensim. Coz zrejme bude tim, ze je nastavena na rychlejsi EC a pomalejsi rychlik tudiz polstar ma.
"Bezne okolnosti" znamenaji, ze neni vylukovy jizdni rad, tj. casy nejsou ovlivnene ocekavanym spozdenim.
Z Usti n. Labem mas dva rychliky - Krusnohor od Chebu nebo Labe od Decina. Ten prvni ma stejny tratovy cas nez EC Berliner, druhy o 14-16 minut mensi. Rozdil je dany jednak zastavkama navic a vozy, ktere s max. rychlosti 140 km/h, tudiz nemohou vyuzit max. tratovou rychlost 160 km/h na vetsine trati. Tj. fyzicky nema na to, zby dohnal oproti EC 15 minut.
Pokud tam "dobehne" neco, tak to bude bud malo - nebo je tam "vylukovy jizdni rad" a vyluka zrovna neni platna.

BTW, schvalne jsem se tam kouknul na Babitron - za poslednich 28 dnu tam neni zadna moznost, ze by se zmensilo spozdeni o vice nez 5 minut, spise naopak. To same na vybranych vlacich Praha - Bohumin - tam pouze Pendolino obcas max 10 min dozene (a potom zase nabere) v mistech, kde nestoji. To je ale dane stale jizdnim radem upravenym kvuli nekolika vylukam.
mike píše:Nicmene, tys to jako obvykle cele nepochopil. On je to totiz hlavne problem CD. Ze za jistych okolnosti muzu vratit jizdenku jeste po kontrole pruvodciho. Coz je cely smysl tech puvodnich 15 minut, aby to neslo.
Mam silny dojem, ze to je jen Tvuj (pseudo)problem, nic jineho...
Zajimave je, ze jinde, kdyz ja napisu, ze neco muze nastat a je to ocekavatelne v 1-2, ale nekdy i 5% pripadech, tak se vzdy ozves, ze jsem byrokrat a lpim na nepodstatnych hloupostech a moznostech. Kdyz ted Ty tak lpis na tomto pseudoproblemu, ktery muze nastat v tisicinach, spise min nez desetitisicinach pripadu, tak vymyslis neskutecne pokroucene moznosti, jak k tomu muze dojit. A podle Tebe ja jsem ten, kdo se chce hadat???

BTW, po kontrole jizdenky pruvodcim uz NEMUZES vratit jizdenku, uz je v databazi oznacena jako pouzita. Je uplne jedno jestli je to (v teoretickem pripade) 15+ minut pred odjezdem. Takze i Tva uvaha, ze umozneni nastupu max. 15 min. pred odjezdem je tam kvuli tomu je uplne mimo.
Stejne tak nechapes, ze ty mistenky je hodne dulezity argument, ktery se neda jen tak odbyt - vetsina (rozumnych) lidi, kdyz si koupi jizdenku do rychliku, hlavne na tratich, kde jezdi hodne lidi, si necha k jizdence dat i mistenku zdarma. Ze to Ty tak (asi) nedelas je Tvuj problem.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » pát lis 10, 2023 20:55

apuka píše:BTW, schvalne jsem se tam kouknul na Babitron - za poslednich 28 dnu tam neni zadna moznost, ze by se zmensilo spozdeni o vice nez 5 minut, spise naopak.

Az na to, ze tohle z Babitronu videt neni. Jedine kdyby byl v kazde (casove) kategorii prave jeden vlak a ono tam 28 kategorii neni. Pro tyhle ucely se to da spolehlive pouzit jen jeden den nazpet, pak je videt jeden konkretni vlak a jeho zpozdeni v kazde stanici.

apuka píše:Mam silny dojem

Na tve silne dojmy kali Alik.

apuka píše:A podle Tebe ja jsem ten, kdo se chce hadat???

Jiste, ja jsem to napsal jako moznost a ty se od te doby hadas :P Muzes si spocitat, kolik slov mela moje puvodni poznamka a kolik tva odpoved.

apuka píše:BTW, po kontrole jizdenky pruvodcim uz NEMUZES vratit jizdenku, uz je v databazi oznacena jako pouzita.

Tohle je prvni tvuj relevantni argument v tehle diskusi. Nejspis platny, jenze terminaly nejsou on-line a synchronizuji se jen obcas. Zazil jsem i pripady, kdy to nebylo jeste desitky minut po mem nastupu. No a ja tu jizdenku muzu vratit hned po kontrole.

Pak je jeste jeden pripad, kdy vystoupim z vlaku jeste nez prijde pruvodci a pokud mam stale 15 minut do zacatku platnosti jizdenky, muzu ji vratit (to byl nejspis duvod, proc tech 15 minut puvodne zavedli). Tohle se obcas deje i jinak, videl jsem babu, jak do osobaku nastoupila ve stanici bez pokladny, zaplula primo na zachod, tam trcela nekolik stanic a pak z nej primo vystoupila ven :vom:

apuka píše:vetsina (rozumnych) lidi, kdyz si koupi jizdenku do rychliku, hlavne na tratich, kde jezdi hodne lidi, si necha k jizdence dat i mistenku zdarma. Ze to Ty tak (asi) nedelas je Tvuj problem.

Delam to, kdyz to ma smysl. U jizdenky do jednicky v poslednim vlaku do Prahy to smysl nema, protoze byva cely vagon prazdny. Argument to ovsem neni ani smykem, protoze mistenka platnost jizdenky nijak neovlivnuje a daji se koupit uplne separatne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » pon lis 20, 2023 4:18

V sobotu WTF s CD. Jeli jsme do Ceskeho Stredohori, navrat standardne z Lovosic poslednim vlakem ve 22:20. Jelikoz jindy jezdime v nedeli, radej jsem se kouknul na spojeni a misto vlaku tam byl nahradni bus ve 22:14 do Bohusovic, coz je dalsi stanice. Rychlik z Decina tam ovsem byl, akorat v Lovosicich ne.

Bus mel jet z Usti ve 22:04, v Lovosicich mel byt ve 22:14 a v Bohusovicich ve 22:24. Coz vypadalo jako nesmysl na prvni pohled, jelikoz z Usti je to pres 20 km (a planovace tomu davaji 20 minut). Odhadoval jsem 10 minut zpozdeni, ale to jsem se seknul, mel 17 (takze to jel 27) :? Takze jsme na nej cekali venku a mezitim projel Lovosicema bez zpozdeni nas vlak, aby za 5 minut v Bohusovicich zastavil a pres 20 minut na nas cekal. Opravdu jen na nas, nikdo jiny nenastupoval.

Ptali jsme se pruvodci, co to jako melo byt a nevedela. Pry jim nikdo nic nerekl, info o vyluce nedostali a pak nasledoval pomerne dlouhy monolog na tema, jaky je u CD bordel a jak tam nic nefunguje. Domu jsme dorazili az po pulnoci, ten den nas CD pripravily o 30 minut zivota (zpozdeni bylo i dopoledne) :evil:

V Lovosicich se teda uz asi mesic rekonstruuji nastupiste, ale jine vlaky tam v dobe, kdy jsme cekali na bus, normalne stavely. Proste WTF... Mozna k te opicarne nejaky duvod byl, ale pak bych cekal, ze ho cestujicim vysvetli a omluvi se za komplikace. Vubec nic.

(v Lovosicich to v sobotu vecer zije, tolik divnych opilcu jsem uz dlouho nevidel...)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Olchor » pon lis 20, 2023 7:23

JJ, to mi na ČD hodně vadí - zpoždění jak prase, ale nikdo nic neví, chaos, žádné vysvětlení. Zpoždění celkem pochopím, může se stát. Ale ten nedostatek komunikace a základní úcty k cestujícím nemá omluvy.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » pon lis 20, 2023 15:51

Vypada to, ze nejen k cestujicim, ale i k vlastnim zamestnancum. Tezko ti nekdo muze dat nejake info, kdyz sam nic nevi. Duch socialismu kraci dal ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Hafi » pon lis 20, 2023 16:16

Mě naopak ve čtvrtek mile překvapily - manželka měl jízdenku s přestum z rychlíku na osobák, čas na přestup dle JŘ 2 minuty, osobák jel v opačném směru než rychlík, tj. se vracel. Rychlík jel dlouho načas, ale nakonci chytnul asi 5 minut zpoždění...a voila, osobák počkal (pro kontext je nutné říct, že šlo o dvojkolejnou trať, tedy počkat nemusel). Tak nějak jsem měl pocit, že jsem kdesi četl, že protisměrné spoje nejsou vnímány jako přípoje.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Olchor » pon lis 20, 2023 17:34

Ale jo, osobáky na rychlík většinou pár minut počkají. Obslouží tak i zastávky, kde rychlík nestaví. Já taky musím v něčem ČD pochválit - nasadili u nás v JMK nové vlaky ( pojmenované po odrůdách vína - třeba Frankovka, Ryzlink vlašský a tak :) ) a je to jiné poježděníčko - žádný hluk a drncání, skoro nevíš, že jedeš.
No - ty vlaky prý pořídil JMK ve vlastní režii, takže to asi zásluha ČD moc není.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » stř led 17, 2024 3:57

Starnu. Vadi mi cestovani s blbci. Sedeli jsme 4 hodiny ve dvojce, jelikoz jednicku znicili a udelali z ni bistrovuz. Ze je to tam nepohodlne jeste preziju, ale ti blbci... Blbka vezme mobil, zvuk naplno, ruku pred sebe a kouka spolu se svym blbcem na nejake rvouci klipy. Na cely vagon. Kdyz to neprestava, tak teda vstanu, dojdu tam a pozadam je, jestli by si to nemohli pustit do sluchatek. Oba se tvari naprosto tupe a pak blbka pronese "A vam to jako vadi?" a tvari se pritom strasne ublizene a urazene. TVL, jak muze byt nekdo takovy kreten? #-o

Bohuzel to neni vyjimka a moda velkoprostorovych vozu tomu fakt nepomaha :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Dromedaro » stř led 17, 2024 10:06

Já to mám stejně a není to stárnutím. Hodně lidí ve vlaku (ale i tramvaji a autobuse ) jsou svým chováním bezohlední k ostatním. Jelikož jezdím lokálkami, tak to zažívám často. Nejhorší je, že jim na jejich chování nepřijde ani nic divného. Já si kvůli nim beru do vlaku sluchátka k mobilu nebo mám špunty do uší. Po té jejich reakci, kterou jsi popsal, bych asi vybuchnul a vyhodil jim ten mobil z okna. Proto jsem přistoupil k tvému návrhu, jak už jsme se o tom zde jednou bavili, že když mě svým chováním bude někdo srát, tak řeknu průvodčímu, ať to vyřeší. Koneckonců je tam od toho a nebudu se rozčilovat s blbci já.

Mně začíná vadit, že kvůli sytému kontrolu jízdenek přes průvodčí, část cesty na mých trasách nemohu hned po nasednutí spát. Protože musím čekat, až ke mně dojde průvodčí. Jak postupuje vlakem, tak se zakecává s cestujícími a do toho obsluhuje na zastávkách, takže se to často protáhne a musím čekat s nachystanou jízdenkou.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » stř led 17, 2024 15:10

Dromedaro píše:Po té jejich reakci, kterou jsi popsal, bych asi vybuchnul a vyhodil jim ten mobil z okna.

V EC se okna otvirat nedaji a kdybys ho oknem prohodil, tak asi vlak dal nepojede ;-) Ja nastesti nejsem cholerik, tohle mne ani nevytocilo, jen udivila ta priserna tupost. Blbka byla navic jeste tlusta a oskliva. Ve vysledku to ale zabralo, pak uz slyset nebyli.

Stve mne ovsem, ze okolo sedi spousta dalsich lidi a aspon nekterym, jestli ne vetsine, to urcite vadi taky. Stejne ale nic neudelaji a nechaji tupce pokracovat v obtezovani a musim to byt ja, ktery to jde resit :?

Dromedaro píše:Proto jsem přistoupil k tvému návrhu, jak už jsme se o tom zde jednou bavili, že když mě svým chováním bude někdo srát, tak řeknu průvodčímu, ať to vyřeší. Koneckonců je tam od toho a nebudu se rozčilovat s blbci já.

:smt023 jenze tady uz pruvodci prosel a mne se nechtelo pochlouchat ty skreky, nez si udela dalsi obchuzku. Stejne to mam ale ve zvyku resit sam, pricemz uspesnost vysledku se blizi 100 %, ale otravuje mne to a ocenil bych, kdyby se zapojili i ostatni...

Dromedaro píše:Mně začíná vadit, že kvůli sytému kontrolu jízdenek přes průvodčí, část cesty na mých trasách nemohu hned po nasednutí spát. Protože musím čekat, až ke mně dojde průvodčí.

Proc bys musel cekat? Proste si sednu, usnu a az pruvodci dorazi, tak mne vzbudi. Takhle to bylo vzdycky. Kdybych cekal, tak se nevyspim, obcas vecer nedorazi vubec.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Dromedaro » stř led 17, 2024 18:31

mike píše:Stve mne ovsem, ze okolo sedi spousta dalsich lidi a aspon nekterym, jestli ne vetsine, to urcite vadi taky. Stejne ale nic neudelaji a nechaji tupce pokracovat v obtezovani a musim to byt ja, ktery to jde resit :?

Jo, tohoto jsem si taky všiml. Přisuzuji to něčemu jako stádní bojácnosti. Něco obdobného je možné pozorovat i v pracovním kolektivu.
Nedávno jsem jel tramvají a začal se tam hádat nějaký chlap s důchodcem - starý pán s hůlkou na chození. Co jsem pochopil, tak tomu důchodci vadilo, že ten chlap do něj asi šťouchá jak se vrtí nebo něco takového. Ta hádka začala nabírat na intenzitě a ten chlap začal být dost nasranej a sprostě tam tomu důchodci nadával a vyhrožoval nahlas na celou tramvaj, že jestli nepřestane, tak mu jednu vrazí, tak jsem tu situaci pozoroval. Většina lidí dělala, že tam nejsou. Ten důchodce taky nebyl moc rozumný, protože do toho vytočeného rapla furt ryl. Jemu nakonec ruply nervy, vstal a dal mu tam dvě solidní děla pěstí na tělo. Naštěstí ne na hlavu. Jako jediný jsem vstal, šel k tomu chlapovi a řekl mu, ať se laskavě uklidní a nechá ho být. On už toho pak nechal a sedl si. Pak jsem přemýšlel nad tím, jestli bylo ode mě rozumný se mu tam takto stavět do cesty. Fyzicky byly síly mezi námi dvěma asi vyrovnané, ale člověk nikdy neví s kým má tu čest a co má schované pod bundou. Zase ležet v nemocnici kvůli mně neznámému důchodci... nevím no. Ale na druhou stranu mě štve ta lhostejnost druhých a takový být nechci, jako třeba ti lidi v tramvaji, kteří dělali, že to nevidí. Já takové lidi nemám rád, co si hlídají jen svůj píseček.

mike píše:Proc bys musel cekat? Proste si sednu, usnu a az pruvodci dorazi, tak mne vzbudi. Takhle to bylo vzdycky. Kdybych cekal, tak se nevyspim, obcas vecer nedorazi vubec.

Tak čekat nemusím, ale zase mi pak trvá, než vylovím mobil, odemču jej, pak odemčít aplikaci a pak teprve ukázat jízdenku, plus ještě vylovit kartu, kde mám brněnské zony. Kdybych s tím spal v ruce, tak to pustím na zem. A taky já dost často jezdím spíše lokálkami okolo Brna tak do hodiny a i když nastoupí hned do mého vagonu, tak se prostě zakecává, loví drobné, hledá informace, mezitím zastávky, takže odbíhá a třeba těch 10minut to zabere, kdy tam čekám, než dojde ke mně.
Naposledy upravil Dromedaro dne stř led 17, 2024 18:40, celkově upraveno 3
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » stř led 17, 2024 18:31

mike píše:Bohuzel to neni vyjimka a moda velkoprostorovych vozu tomu fakt nepomaha
No a jeste lepsi je, kdyz se Ti to same stava v tichem vagonu. Coz neni vyjimka. No a stava se to stejne i u kupecek.

Problemem je, kdyz nekdo je tak tupy, ze mu ostatni vubec jsou nekde, nepomaha ani kdyz prijde pruvodci a ten ho upozorneni, upozornenim spolucestujicich se jen vysmyva. Bohuzel, uz jsem davno neslysel, ze by nekdo kvuli podobnemu chovani dostal pokutu, ne to jeste ze by byl jednoduse vykazany z vagonu.

Jinak je docela bezne, ze napr. v Pendolinu (i v Railjetu, pokud je tam tichy vagon) toto lidi delaji a az zahlednou, ze jde (na druhem konci pruvodci), tak zastavi, tvari se, ze spi az az se zavrou dvere, jde to dal.

Dromedaro ale ma pravdu, ze je to cim dal, tim beznejsim jevem prakticky ve veskerych dopravnich prostrecich a lidem to prestava byt divne.
Dromedaro píše:Jak postupuje vlakem, tak se zakecává s cestujícími...
nebo resi takoveto cestujici :wink::
Dromedaro píše:když mě svým chováním bude někdo srát, tak řeknu průvodčímu, ať to vyřeší.
Souhlasim s mikem - proc nespis hned, vzbudi Te.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » stř led 17, 2024 20:14

Dromedaro píše:Ale na druhou stranu mě štve ta lhostejnost druhých a takový být nechci, jako třeba ti lidi v tramvaji, kteří dělali, že to nevidí.

:smt023 michat se do ciziho konfliktu primo nemusi byt zdrave, ale aspon je okriknout muze kdokoliv.

apuka píše:No a jeste lepsi je, kdyz se Ti to same stava v tichem vagonu.

Tam zas mas aspon nejakou paku a jsi jasne v pravu.

apuka píše:No a stava se to stejne i u kupecek.

Jenze ob kupecko to uz neslyslis, ve velkoprostoru je to na cely vagon.

apuka píše:Problemem je, kdyz nekdo je tak tupy, ze mu ostatni vubec jsou nekde, nepomaha ani kdyz prijde pruvodci a ten ho upozorneni, upozornenim spolucestujicich se jen vysmyva.

Mne se snad stalo jen jednou, ze toho dotycny hned nenechal. Obcas maji nekteri kecy nebo se tvari blbe, ale jinak to funguje. Dotycna byla paradoxne v tichem vagonu v raijletu v Rakousku. Sedela primo za mnou a furt zvanila. Kdyz jsem ji upozornil na to, ze je v tichem vagonu a zvanit muze jinde, tak pry takhle to u nich nefunguje. Nakonec se ale zvedla a odesla zvanit jinam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Dromedaro » čtv led 18, 2024 13:42

mike píše:Jenze ob kupecko to uz neslyslis, ve velkoprostoru je to na cely vagon.

U těch kupéček je ta výhoda, že kdyžtak můžeš přesednout jinam, kde už máš klid. Já zase ale nerad cestuju v kupé, když jede moc lidí, pak jsou kupéčka narvaná a nerad sedím namačkaný s cizími lidmi v jednom kupé.

Ale na ten otevřený vagon je fakt, že stačí jeden kvalitní blbec, aby otrávil jízdu celému vagonu.

Kvůli té nevychovanosti už mě i přestalo bavit chodit do sauny. Tam by taky měl být klid, ale hodně lidí si tam z toho dělá hospodu a vykecávají tam nahlas na celou saunu.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Dromedaro » čtv bře 21, 2024 8:49

Od prosince už se, na některých linkách, u nás na Moravě zavedou vlaky bez průvodčích. Zrovna těmito linkami jezdím na jednodenní výlety, ale i přes Brno. Ty jezdí tak často, že je to lepší než šalina, když má člověk kousek k nádraží. Narozdíl od šalin je to klidnější a pohodlnější a nejsou tam uřvané tlupy tmavých lidí.

Konec průvodčích ve vlacích přes Brno. Budou chybět, upozorňují České dráhy
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » čtv dub 11, 2024 2:58

Ceske byrokraticke drahy :roll:

V zime nam pri navratu ze sneznic zrusili posledni vlak a po jistych peripetiich, ktera mozna popisu jindy, nam schvalili pouziti taxi s tim, ze nam ho proplati (limit 1500 Kc). Kdyz jsem se pak ptal, jak to udelat, tak pres web to nejde, jen na osobni pokladne, dolozit cislo povoleni, jizdenku a ucet za taxi. Takze jsem to odlozil a ted jsem se pro jistotu zeptal znovu. Odpoved:

Vážený zákazníku,
žádost o proplacení alternativní přepravy můžete podat u pokladní přepážky ČD , kde je třeba předložit jízdenku, účet za taxi a číslo povolení k jeho použití, které Vám bylo vydáno.


Takze jsem napsal kratky dopis s popisem situace a vsemi udaji, vytisknul jizdenku, prilozil ucet a dal to pritelkyni, at se tam cestou z prace stavi. Zasla v Praze na hlavak, vystala frontu na info a reklamace, a kdyz to predlozila, tak takhle pry ne, musi vyplnit formular, jinak to zamitnou. S pomoci pracovnika na prepazce formular vyplnila, coz nebylo jednoduche, protoze je tam spousta kolonek, ktere v tomhle pripade nedavaji smysl. Dotycny pak vzal formular a rucne ho prepsal do pocitace, aby nakonec slavne vyjel potvrzeni o prevzeti. Cele to zabralo asi 20 minut. Mezitim tam vznikla fronta lidi, kteri pritelkyni vrazdili pohledem, protoze na te prepazce byl jen jeden clovek...

To je jak za Rakouska-Uherska. Naprosto jednoducha situace, kde by stacilo vzit jizdenku a cislo potrvzeni, jelikoz to uz nam schvalili predem, a proplatit ucet za taxika. Jednoduchy webovy formular, kam by clovek zadal potrebne udaje a uploadoval doklady a on v zasade i existuje. Za 5 minut to mohlo byt vyresene. Ale ne, u CD se to musi osobne a spotrebovat cas s vetsi hodnotou, nez je castka, o kterou jde (8 stovek). A to jeste cekam, ze s tim budou delat problemy... dali si na to 3 mesice.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » stř dub 24, 2024 15:07

CD prekvapily a prekvapive prijemne. Zadost je vyrizena uz po 14 dnech:

Na základě Vaší žádosti Vám s omluvou poukazujeme prostřednictvím ČSOB a.s. Praha částku 800,-Kč za využití alternativní přepravy z důvodu zpoždění vlaku.

To uz je podruhe v posledni dobe. Podaval jsem jeste stiznost na chovani vlakoveho personalu (obsluha minibaru by nemela delat bordel v jednicce a mit konflikt s vlastni ochrankou) a na tu taky prisla odpoved uz po 9 dnech. Prekvapive podrobna a rozumna vcetne toho, jak pitomce poresili.

Bylo by sice lepsi, kdyby k podobnym situacim vubec nedochazelo a clovek s CD nic resit nemusel, ale i tohle vnimam jako zmenu k lepsimu. Takze CD po dlouhe dobe :smt023
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Předchozí

Zpět na Pokec