Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » pon čer 6, 2022 17:37

:lol: kdo by to byl byval cekal... popis je misty jak z Moji jizdy tramvaji od S&G ;-)

Z jineho soudku. Prijelo k nam TGV. Ale neprijelo samo, vcera jsem ho nahodou videl. Sedel jsem na skale nad Vltavou, trat je na druhe strane. Nesledoval jsem ji, ale furt tam neco troubilo a ono to TGV. Ale ne, jak by ho clovek cekal. Ceska lokomotiva, za ni jakysi nakladni vagon, pak cela TGV souprava a na konci zas nakladni vagon. Ze by tam byly jako pripadne narazniky? :-k :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49385
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Tomas » pát čer 10, 2022 14:51

Na "kontě" u ČD se mi zas nasbíraly nějáké ty jejich body a tak jsem si objednal zdarma in kartu na rok.

"Novou kartu si vyzvedněte od 14. 7. 2022 do 22. 7. 2022 v železniční stanici: Plzeň hl.n."

Což je za pouhých 34 dní a mám týden na to abych si jí vyzvednul na tom daném konkrétním místě.

Flexibilita ČD mě nepřestává překvapovat.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » pát čer 10, 2022 16:34

:D to mi pripomnelo, jak mi pred 4 lety ukradli batoh i nejakyma kartickama. Prazkou litacku jsem dostat novou behem par minut, obcanka byla taky vyrizena rychle, jen na IN kartu si rekli 30 dni a jeste se divili, cemu se divim.

Zas je ale pekne, ze se nektere veci vubec nemeni, ne? :twisted:

Ty 4 dny navic jsou na dopravu z Prahy do Plzne, to je u CD tak akorat :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49385
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Tomas » pát čer 10, 2022 16:56

mike píše:Zas je ale pekne, ze se nektere veci vubec nemeni, ne? :twisted:

Je to tak, Času Dost.

mike píše:Ty 4 dny navic jsou na dopravu z Prahy do Plzne, to je u CD tak akorat :twisted:

Mezi Radotínem a Smíchovem je výluka, proto ty 4 dny navíc.

Docela by mě zajímalo co se stane po 22.7, když si to nevyzvednu. Bůh ví, jestli budu vůbec v ČR. Asi jí pošlou zpět do Prahy a tam jí z bezpečnostních důvodů skartujou.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » pát čer 10, 2022 17:03

A jeste si skartovani nauctuji :twisted:

Potrebujes ji ale vubec? Jestli mas body, tak zrejme pouzivas aplikaci Muj vlak a tam se da karticka zaregistrovat a obejdes se bez fyzicke. Teda, v pripade CD je mozne vsechno a dokud si fyzickou neprevezmes, tak tohle jit nemusi. Ale taky jsem myslim neco nekde zahledl o uplne virtualni CD karte...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49385
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod oodoow » pát čer 10, 2022 18:36

Tomas píše:Mezi Radotínem a Smíchovem je výluka, proto ty 4 dny navíc.

Tam je výluka snad každý druhý týden, nejvíc prokletá trať v okolí. Už jsem tam zažil dokonce i úder blesku do kolejí. Naštěstí tam jezdí busy. :D
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Tomas » pát čer 10, 2022 19:16

mike píše:Potrebujes ji ale vubec? Jestli mas body, tak zrejme pouzivas aplikaci Muj vlak a tam se da karticka zaregistrovat a obejdes se bez fyzicke. Teda, v pripade CD je mozne vsechno a dokud si fyzickou neprevezmes, tak tohle jit nemusi. Ale taky jsem myslim neco nekde zahledl o uplne virtualni CD karte...

Aplikaci používám, body mám, kdysi jsem též viděl cosi o virtuální in kartě, ale něják to není. Nažene tě to tam do formulářů a nutí tě to někde vyzvednou.

Za ty body to prostě nabídlo jen tohle. Trochu toho již teď lituji :D

oodoow píše:Tam je výluka snad každý druhý týden, nejvíc prokletá trať v okolí. Už jsem tam zažil dokonce i úder blesku do kolejí. Naštěstí tam jezdí busy. :D

Tam se zvítězit skutečně nedá. Je tam snad poslední rok trvale.
Přílohy
2.JPG
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » pát čer 10, 2022 20:14

Tomas píše:Aplikaci používám, body mám, kdysi jsem též viděl cosi o virtuální in kartě, ale něják to není. Nažene tě to tam do formulářů a nutí tě to někde vyzvednou.

Aplikaci by melo stacit cislo karty, dostal jsi ho nebo az s tou fyzickou? Ja jsem totiz nedavno zjistil, ze tu virtualni mam, aniz bych o tom vedel a neco pro to udelal. Jen jsem uz kdysi zadal jeji cislo do aplikace. Ukazoval mi to pruvodci a opravdu mu stacilo nacist QR kod z obrazovky a videl jak kartu, tak jizdenku.

Funguje to obousmerne, vetsinou staci dat kartu a pruvodci vidi i jizdenky na ni. Kdyz si ji nekupuju na posledni chvili, jak je mym spatnym zvykem, protoze pak jeste nema synchronizovana data v terminalu. Pak mu ukazu mobil a nepotreboval bych ani tu fyzickou kartu.

Druha vec je, ze jedna vec je karta a druha aplikace na ni (tj. treba IN25 na rok). Kdyz uz kartu mas, tak si jen dokupujes aplikace a to je hned. Karta plati tusim 6 let, aplikace podle vyberu.

Tomas píše:Trochu toho již teď lituji

A budes jeste vic :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49385
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Tomas » pát čer 10, 2022 20:20

Číslo karty mám, ale nemůžu si jí do aplikace přidat, protože nemám heslo, což zjevně je až u té fyzické karty.

Za 34 dní ale snad dostanu heslo, pak to tam snad půjde dát nebo se to tam jak říkáš objeví.

V létě až to přijde z Prahy budu vědět víc. :lol:
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » pát čer 10, 2022 20:28

:smt082
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49385
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod karaya1 » pát čer 10, 2022 22:05

S heslem bude ještě zábava. Nejspíš to dostaneš při vydávání karty u okýnka (vytisknou ti ho na samostatný "jízdenkový" lísteček). Pokud ne, hlas se o to. Nicméně pokud budeš jako já a ten následně někam založíš a po letech si vzpomeneš, že ho k něčemu potřebuješ, dá se nechat vygenerovat nové, opět u okýnka. V pokladním systému je to schované někde neintuitivně, paní to hledala pár minut. Potřeboval jsem to pro žádost o vydání pokračovací inkarty. Když mi ta došla, paní mi ji vydala bez hesla - a to staré doma samozřejmě nefungovalo :D Aspoň jsem si už pamatoval, jak na to, a paní u okýnka navigoval, kam má klikat :D
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 687
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod malejjarda » ned čer 12, 2022 18:36

Mě poslední dobou s.re železnice u nás tak nějak celkově. :cry:
Před dvěma lety Břeclav - Hradec Králové vlakem za 2:50 hod., včera 5 hodin,
Ono vůbec dostat je od nás z jihu Moravy někam je docela horor. Brno - Blansko, celý rok bez kolejí, teď i úsek Letovice - Svitavy. Naštěstí jezdí jako náhradní doprava přímý bus z Brna až do Svitav, ale po věčně ucpané I/43 je to v pátek odpoledne šílené.
Břeclav - Přerov: v úterý vyhořely releovky v Otrokovicích a v Tlumačově. Nejde zabezpečovací zařízení, vlaky zpožděné o 30 až 60 minut, někdy i víc. Oprava nejméně 3 měsíce.
Metropolitany z Budapešti do Prahy - díky zavalu trati v Maďarsku se jezdí odklonem. Zpoždění nejméně hodinu, spíš dvě, včera večerní EC celých 153 minut.
Divím se, že vlakem ještě někdo jezdí.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Bruca » ned čer 12, 2022 21:16

Ty otrokovice jsou fakt luxusní. Vlak nějak v Kvitkovicich projede na Zlín a světla klinkaji ještě 10 minut poté. Takže nás jebou i cestující v trolejbusech :D
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 445
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » ned čer 12, 2022 22:21

malejjarda píše:Břeclav - Přerov: v úterý vyhořely releovky v Otrokovicích a v Tlumačově. Nejde zabezpečovací zařízení, vlaky zpožděné o 30 až 60 minut, někdy i víc. Oprava nejméně 3 měsíce.
Metropolitany z Budapešti do Prahy - díky zavalu trati v Maďarsku se jezdí odklonem. Zpoždění nejméně hodinu, spíš dvě
Kdyz se pusti "polsti strojvedouci" (PKP Cargo) na ceske trate, tak to dopadava podobne jako s polskymi ridici kamionu a zel. prejezdy... (nejen prejezd ve Studence by mohl vypravet par pribehu...) :twisted:

Oprava by mela trvat tak do konce srpna (posledni odhad).
V Madarsku se pocita s opravou do pulky srpna, takze to bude cele leto. Snad je napadne posunout odjezd vlaku z Budapesti... Jinak se kouknete na [url]video toho zavalu[/url]. Neni ani tak zajimavy ten "vysledek" (i kdyz o zakladnich problemech v tom clanku nepisou - je durch vymyty cely podklad trate a taky je poskozeny ten zadrzni val na silnici), ale na zacatku videt cely ten svah :shock:. Stejny problem tam byl bez dvou tydnu pred dvema lety a pokud nejak ten svah "neopravi" bude asi u kazdeho delsiho silneho deste. Svah mi silne pripomina nektere "chronicky zlobici" svahy v rakouskych Alpach.
Bruca píše:Ty otrokovice jsou fakt luxusní. Vlak nějak v Kvitkovicich projede na Zlín a světla klinkaji ještě 10 minut poté.
Výpadek zabezpečovacího zařízení způsobuje například nefunkčnost výstražných zařízení na železničních přejezdech, vlaky přes ně musí jet desetikilometrovou rychlostí.
Vzhledem k tomu, jak je ta hlavni trat vytizena a kdo vi kde kolik ceka ten od Zlina, tak je spise maly zazrak, ze obcas prestane blikat cervene...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod malejjarda » pon čer 13, 2022 11:05

Nevím, jak jsi došel na to, že strojvedoucí byl zrovna polák. :lol:
Firma PKP Cargo je sice polská, ale koupila firmu AWT (dříve OKD, doprava), A aby mohl u nás zahraniční fíra na koleje, musí mít jazykovou zkoušku z češtiny a českých železničních předpisů. Není to tak jednoduché, jako u řidičů kamionů. Proto se v pohraničních stanicích osádka vlaku mění.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Dromedaro » pon čer 13, 2022 11:56

Když byl u nás pár roků zpět nějaký problém na dráze, o kterém se psalo v novinách, už přesně nevím o co šlo, tak k němu došlo, že strojvedoucí špatně pochopil info od výpravčiho a dispečinku a ti si zase stěžovali, že mu nerozuměli. Byl to totiž Rumun nebo Maďar, už si nevzpomenu přesně. Vyšlo najevo, že ČD začali kvůli nedostatku strojvedoucích nabírat na výpomoc strojvedoucí z Rumunska/Maďarska, protože prý mají značení na železničních nejvíc podobné našemu. On sice měl nějaké zkoušky z češtiny. Tuším, že vyjel ze stanice ačkoli měl počkat a málem se tam srazily dva vlaky. Ještě se tam řešilo, že k tomu mohlo dojít, protože v jejich kultůře to mají naopak a ne znamená ano a opačně.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4339
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » pon čer 13, 2022 12:29

malejjarda píše:Nevím, jak jsi došel na to, že strojvedoucí byl zrovna polák.
Proto je to v uvozovkach :wink:.

Mas pravdu, ze to neni tak jednoduche byt strojvedoucim u nas. Ale ja jsem to psal hlavne proto, ze PKP Cargo ma, no, jak bych to rekl, nekdy ponekud divny pristup k lidem (i na masinach) a jejich praci. Uplne nadseni z te koupe bezni AWT-aci nebyli.

Mimochodem, jsem spomenul Studenku a hned na druhy den na mne vybaflo co? Zase dalsi Polak (pro jistotu - pravdepodobne auto s polskou znackou) tam zustal viset...

@Dromedaro: Byli to Bulhari (bylo takovych vice), kterych dopravce prijal. A jen mimochodem - nebyly to Ceske Drahy ale Arriva. :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Dromedaro » pát črc 1, 2022 15:59

Jsem si říkal, že bych si udělal trip k moři za ty prachy, protože to je zadarmo Cesta z Česka k nejbližšímu moři tam i zpátky za 230Kč, ale tohle se mi teda podstupovat ani trochu nechce Vítejte v devítieurovém pekle. Slevu chce každý, německé vlaky nezvládají nápor
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4339
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » pát črc 1, 2022 16:10

:D jsem se kouknul do komentare a hned prvni to vystihuje: Povinná lekce z ekonomiky pro všechny levičáky. To je presne ono, je to levne a stejnou myslenku, jako ty, maji spousty lidi.

A ne, nechces, Nemci ve vlaku nejsou nic moc a cim vic jich je, tim hur. Protoze i kdyz je vetsina slusnych a v pohode, tak se mezi nima vzdycky najdou hlucni, otravni a ozrali kreteni (ne nutne vsechno dohromady) a s mnozstvim jich bude vic. Ja uz docela nerad jezdim ECckama, co jedou do Nemecka, protoze tam ani v jednicce neni klid. Byva docela plna, sice tam neni ozrala mladez, ale nekteri jsou fakt hlucni, proste mluvi tak, ze jsou slyset na cely vagon. A takovi taky nemaji problem celou cestu telefonovat a do toho rvou jeste vic. No a dvojka, to uz je uplne Saigon.

Plus to, ze Balt je docela studeny a nebyva tam nijak skvele pocasi. Za sociku jsme tam jezdili s rodicema, jelikoz se jinam nesmelo a kdyz to srovnam se Stredozemnim morem... nebe a dudy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49385
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Dromedaro » ned črc 3, 2022 9:53

Takový cestující se ale asi najdou všude. Zrovna včera jsem jel s kolem vlakem, takže jsem byl v té části se stojany pro kola a kvůli kolu jsem teda ani nemohl odejít jinam. A po cestě bohužel nastoupila početná rodina (idioti se nejvíce množí) se dvěma kočárky, takže byli také v místě určené pro kola a kočárky. Ti měli to své IQ50 vepsané ve tvářích a chování a v této kategorii to byl výběr z hroznů. To bylo něco neskutečného, takže ještě, že jsem měl sluchátka do mobilu, jinak bych byl asi ve zprávách. Průvodčí, když jim zkontrolovala lístky, tak na mě hodila soucitný pohled, odešla a už se tam neukázala.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4339
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » ned črc 3, 2022 18:53

Jasne, ze najdou, ale nekde jsou to vyjimky, jinde pravidlo. U nas burani, to je proste smula, ale mezi Nemcema jsou hlucni i ti "slusni". Jak jsem psal, jsou otravni i v jednicce a tam burani nejezdi (a kdyz tam ve sve tuposti vlezou, tak je pruvodci rychle vyhodi, protoze platit navic samozrejme nechteji).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49385
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Dromedaro » ned črc 3, 2022 21:40

Aha, to jsem blbě pochopil.

mike píše:a kdyz tam ve sve tuposti vlezou

:D
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4339
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » ned črc 3, 2022 21:45

By ses divil, kolik takovych je. Nekdy se bavim tim, ze hadam, koho pruvodci vyhodi. Mam asi 99 % uspesnost :D

Mano, koukej, tady jsou lepsi sedacky! :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49385
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod irem » pon črc 4, 2022 13:15

Vcera byla na nadrazi v Decine otevrena 1, slovy jedna, prepazka. U ktere se o dva zakazniky prede mnou nekdo deset minut dohadoval o nejvyhodnejsich spojich na dovolenou pro mnohaclennou rodinu #-o

Chapu, ze prijit na nadrazi osm minut pred odjezdem vlaku (ktery jako na potvoru odjede na cas) je v podstate opovazlive spolehani a tedy neco jako smrtelny hrich, ale kdyz vyslo najevo, ze dalsi spoj ma asi pul hodiny zpozdeni, nepotesilo me to. A particka zdatne popijejicich ceskych studentiku tentokrat hlasitosti trumfla veskere dalsi osazenstvo vagonu :roll:
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Tomas » pon črc 4, 2022 13:44

Koupit jízdenku online, lepší rešení není, bohužel.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » pon črc 4, 2022 20:05

V Decine jsem myslim vic nez jednu otevrenou prepazku nikdy nevidel. Njn, holt to chce jit s dobou, jak pise Tomas. Poridit si smartfoun a aplikaci Muj vlak. Usetri ti to cas a nervy ve frontach a nakonec i penize, za kazdy nakup mas body a ty muzes casem promenit za jizdenku, IN kartu apod. Koukam, ze uz se mi tam od lonska nasbiralo pres 500 bodu, to jsou dve jizdenky klidne pres celou republiku, pripadne IN25 na rok.

Vlak bych si teda ujet nenechal. Bud bych to dohadovani o dovolene prerusil s tim, ze sorry, ale jede mi vlak, nebo bych nastoupil bez jizdenky a koupil ji od pruvodciho ve vlaku. V nejhorsim bys zaplatila 40 Kc prirazku, ale kdybys za nim zasla hned s tim, ze pokladna nestiha, tak by ti ji mozna prodal i bez ni. Mne posledne aplikace nefungovala, vedel o tom a prodal mi jizdenku bez prirazky.

Osm minut pres odjezdem je vic, nez dost, to by mi dohromady stacilo tak na pet vlaku ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49385
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Dromedaro » pon črc 4, 2022 20:20

mike píše: V nejhorsim bys zaplatila 40 Kc prirazku

Jen drobnost - je to 50Kč. Ale mám zkušenost, že nad tím někteří výpravčí mávnou rukou a neúčtují to.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4339
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » pon črc 4, 2022 20:39

Ehm.... technicka. Vypravci nad tim urcite ani nemavne rukou a hlavne nebude vymahat. Vypravci vypravuje vlaky v stanici (s tou placackou) a do vlaku nenastupuje. Pokud se nim veze, tak nejspisepo nebo pred praci :wink: .
Platit bys mel pruvodcimu nebo vlakvedoucimu. V nejhorsim revizorovi.

Edit: opravil jsem "preklep v mysleni"...
Naposledy upravil apuka dne pon črc 4, 2022 21:08, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Dromedaro » pon črc 4, 2022 20:46

apuka píše:Platit bys mel vypravcimu nebo vlakvedoucimu.

:D
Jen technická, platit by se mělo průvodčímu. (Ano, popletl jsem to)
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4339
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » pon črc 4, 2022 21:10

Vidis, jsi uplne popletl i mne. Samozrejme jsem chtel napsat prave, ze pruvodcimu ale jsem se asi kouknul na Tvoj prispevek a napsal, co jsem tam videl. Nojono... staci parkrat se nevyspat a clovek ma takto pozde pozornost v haji.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Pokec