Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod grco » čtv kvě 4, 2017 8:14

Hehehe, a ze auto je nepohodlne :) Vsak ti mantaci vlakovy ani neumi prodat jizdenky :D
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » čtv kvě 4, 2017 16:07

Njn, CD, co chces... ale zas tu maji apuku, ktery dokaze jejich blbost a neschopnost skvele okecat :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » čtv kvě 4, 2017 16:28

apuka píše:Chces koupit jizdenku do stanice X v zahranici, kde to zamestnanec nezna, ta stanice JE mezinarodni tarifni bod, tj. da se tam vystavit jizdenka, ale ted z nejakeho duvodu nejde, tak ocekavas, ze pani za pokladnou nebo na informacich (ale i informatik) zacne zkoumat, na jake jine stanice v okoli to jde vystavit a jake ne a ze Ti doporuci si koupit jizdenku do stanice Y :shock:.

Od pani na pokladne to necekam, ale fps psal, ze to s nim resili tri dny (!) po telefonu a mailem a ze to resilo i IT oddeleni. Ti by, na rozdil od nas, meli mit pristup k datum a videt, co se presne deje a kde je chyba. Takze jsou dve moznosti. Bud se na to vykaslali a resil to jen nejaky trouba na informacich nebo to resili a pak jsou uplne neschopni. Nevim, co je horsi.

BTW, nejsi to nahodou ty, kdo pokazde doporucuje resit problemy se zakaznickou linkou CD? Tady mas pekny priklad, jak to funguje :vom: Neni prvni.

apuka píše:Promin, ale toto je naprosto volovina. Vis kolik lidi by ji s tim poslalo nekam?

Proc by je mel nekdo poslat nekam, kdyz dostane jizdenku za stejnou cenu, jen do stanice o kus dal? Misto stupidni rady, aby si jizdenku koupil draz v zahranici.

apuka píše:Koneckoncu, ze to my tak zkousime je dane tim, ze nekdy nekdo nahodou zjistil u jednoho problemu, ze to slo do vzdalenejsi zastavky a to bylo (mozna) proto, ze ta puvodni zastavka nebyla mezinarodnim tarifnim bodem, coz tady neplati. Jinak by to asi nikoho nenapadlo.

Zkousel jsem to proto, ze jsem podobny problem videl uz nekolikrat. Tohle reseni mi predvedla pani u CK CD, kam jsem chodil kupovat mezinarodni jizdenky, kdyz to jeste na nadrazi neslo, nekdy pred 15 - 20 lety. Ona totiz mela mozek, bavilo ji to a vedela, co a jak funguje a jak podobne problemy resit. Parkrat tam se mnou sedela a sama od sebe se snazila najit nejvyhodnejsi variantu jizdenky. Od bezne pokladni nic takoveho necekam, ale od lidi na zakaznicke lince ano. Od toho tam jsou, aby resili problemy a tady byl problem evidentni. Ten osel, co fpsovi poradil, at si koupi jizdenku v Linci, poskodil jak zakaznika, tak sveho zamestnavatele.

Jo a mimochodem, stejne reseni nekolikrat aplikovala i primo pokladni. Do me stanice to neslo, a tak zkusila nekolik dalsich a pak se zeptala, jestli mi to nebude vadit. To fakt neni zadna raketova veda, jen zkusenosti s tim, jak jejich system funguje nebo nefunguje.

apuka píše:U mezinarodnich jizdenek si nemuzes urcit, ze chces jizdenku "tak jak jede nejaky regionalni vlak", jen muzes urcit pruchozi body.

Reagoval jsem na to, co mu napsali z CD. Nemuzu za to, ze to napsali takhle blbe.

apuka píše:Pro cesky usek mas tyto trasy dane [url=<1154>Breclav*(Hodonin/Brno)*Prerov]v tomto predpisu[/url]

Nepovedlo se ti URL.

Mimochodem, vime jiste, ze ty stanice, do kterych to nejde, jsou opravdu mezinarodni tarifni body? Jak jsem psal, ze jsem tam jizdenky kupoval, tak to vzdycky bylo do Selzthalu, ktery je a ktery funguje i ted. Ty ostatni male stanice nevim, ale jejikoz obcas nejaka funguje, tak bych se nedivil, kdyby ty male nebyly a pak by to byla standardni situace, kterou by meli umet standardne resit. Pak by jedine, co je spatne, byl Liezen, pro ktery to nenajde nejkratsi spoj tim regionalnim vlakem, ale smeruje to oklikou pres Salzburg.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod honza83 » čtv kvě 4, 2017 17:54

Pokud budete někdo chtít jet na Slovensko, tak rozhodně nekupujte jízdenky přes e-shop, který údajně vyhledá nejvýhodnější cenu...Realita je značně odlišná - teď v sobotu jsem jel Karviná - Kysucké Nové Mesto na malý pohraniční styk za 93 Kč, na tentýž vlak nabízí e-shop cenu 145 Kč. Nejlepší je pro lidi z příhraničí cestující rychlíky a osobními vlaky chtít přímo na dané stanici jízdenku mezi danými body na malý pohraniční styk, peo lidi mimo příhraničí pak trvat na rozdělené jízdence po státní hranici a pak čistě slovenský úsek. Jen pro názornost např. Karviná - Žilina přes web ČD 159 Kč, při dělené jízdence to hrubým propočtem s využitím webu ČD a slovenských drah vyjde na 54 Kč (Karviná - Mosty u Jablunkova z.) a 2,25 eur za slovenský úsek (včetně rychlíkového příplatku) - v součtu tedy nějakých 115 Kč, při cestování na MPS ještě o pár korun levněji (3,80 eur) A třešnička na závěr - pokud si chci koupit např. lístek na vlak do Krpelan, tak mi ho skvělý e-shop ČD pro jistotu vůbec neprodá...A na nádraží mi ho neprodali taky, prý až do Turan (vedlejší stanice).
honza83
účastník
účastník
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon srp 24, 2015 17:39

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » čtv kvě 4, 2017 18:04

mike píše:Nepovedlo se ti URL.
Nepovedla :evil: , Konecne je to snad dobre tady
mike píše:Mimochodem, vime jiste, ze ty stanice, do kterych to nejde, jsou opravdu mezinarodni tarifni body?
]tady je[/url].
mike píše:Mimochodem, vime jiste, ze ty stanice, do kterych to nejde, jsou opravdu mezinarodni tarifni body?
Pokud se Ti stanici povedlo vybrat na eshopu CD pro nakup jizdenky (mysleno ze se Ti po zadani zobrazi na vyber), tak to je tarifni bod, jine nenabizi.
Naposledy upravil apuka dne pát kvě 5, 2017 7:04, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » čtv kvě 4, 2017 18:08

@honza83: Krpelany nejsou mezinarodni tarifni bod, proto si tam nemuzes koupit mezinarodni jizdenku. A jizdenky pro maly pohranicni styk se mohou kupovat jen u pokladny, mam dojem, ze dokonce pouze na stanicich, ktere lezi v okruhu MPS. Takova jsou pravidla, zase je to dane dvojstrannymi mezinarodnimi smlouvami.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod honza83 » čtv kvě 4, 2017 18:41

apuka píše:@honza83: Krpelany nejsou mezinarodni tarifni bod, proto si tam nemuzes koupit mezinarodni jizdenku.

Při výběru spojení na webu ČD mi to Krpelany nabídne. Přímo na pokladně ve stanici jsem si kupoval dělenou jízdenku (jednu po hraniční bod za český úsek, druhou zbylá slovenská část).
honza83
účastník
účastník
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon srp 24, 2015 17:39

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod fps » čtv kvě 4, 2017 18:50

mike píše:Jinak v Linci na nadrazi jsou automaty, tam se da koupit jizdenka snadno a rychle. Platit se da i kartou a myslim, ze berou i bankovky.

budu mít na přestup 50 min., když tedy pojedeme na čas, ale kolikrát mám přestup na čas, takže pak se nestíhá koupit jízdenka na nádraží, kolik je poplatek za koupení jízdenky ve vlaku v Německu nebo v Rakousku? u nás je to 50 kč, jestli se tedy nepletu?

mike píše:Ktera jizdenka plati uz jen 4 dny?

dle mě ty které nejsou včasné nebo akčním, tam a zpátky?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » čtv kvě 4, 2017 19:42

fps píše:budu mít na přestup 50 min., když tedy pojedeme na čas, ale kolikrát mám přestup na čas, takže pak se nestíhá koupit jízdenka na nádraží, kolik je poplatek za koupení jízdenky ve vlaku v Německu nebo v Rakousku? u nás je to 50 kč, jestli se tedy nepletu?

U nas je to 40 Kc. V Rakousku nevim, parkrat jsem ve vlaku kupoval, ale bez prirazky, protoze neslo koupit na nadrazi. Posli dotaz na OEBB.

50 minut v Linci by ti melo stacit, jestli jeste bude pred CB ta pitoma vyluka, tak zpozdeni asi bude, ale ne takove. U automatu mas vyrizeno za minutu a jdes kolem nich (jsou dole v hale).

Proc si nezkusis stezovat na to, co ti provedli, nevratis jizdenky a nekoupis si akcni do Selzthalu? Poskozeny jsi ty, ty jediny si muzes stezovat.

fps píše:dle mě ty které nejsou včasné nebo akčním, tam a zpátky?

Jako ze normalni zpatecni by platila jenom 4 dny? :shock: Jeste nedavno platila i jednosmerna mezinarodni 14 dni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » čtv kvě 4, 2017 19:47

apuka píše:Nepovedla :evil:

A zase ne ;-)

apuka píše:Pokud se Ti stanici povedlo vybrat na eshopu CD pro nakup jizdenky (mysleno ze se Ti po zadani zobrazi na vyber), tak to je tarifni bod, jine nenabizi.

V tom pripade nevim, co neni tarifni bod. Jsou tam i ty nejmensi stanice a to i ty, o kterych vim, ze tam driv nesla jizdenka koupit.

Jake mas teda vysvetleni pro to, ze nektere stanice na te trase z Lince do Selzthalu funguji a jine ne? Chapal bych, kdyby nefungovaly vsechny, ale vypada to, ze vetsi funguji a mensi ne. Teda, ony jsou vsechny celkem male a nefunguji jen ty nejmensi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » pát kvě 5, 2017 7:19

honza83 píše:Při výběru spojení na webu ČD mi to Krpelany nabídne.
Jo, mas pravdu, uz to nabizi i obce, nejenom stanice. Koukam, ze v tom udelali trochu gulas - do nekterych obci jizdenku koupit muzes, i kdyz to neni oznacena jako stanice, do jinych ne. A vypada, ze alespon na Slovensku jsou tam uvedene vsechny zeleznicne zastavky, i ty v posledni prdeli, kam urcite mezinarodni jizdenku nekoupis. :(( :(( :((
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » pát kvě 5, 2017 7:26

mike píše:A zase ne
Uz jsem to opravil, snad to uz fakt funguje. Kurna, nemam rad praci s tabletem / a vubec, posledni dobou si vypocetni technika kolem mne dela, co chce ona a ne co chci ja :twisted: :twisted: ](*,)

Ohledne tarifnich bodu viz moje odpoved honzovi83. Timto nam to dobre pos...li. :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod fps » pát kvě 5, 2017 19:03

mike píše:Proc si nezkusis stezovat na to, co ti provedli, nevratis jizdenky a nekoupis si akcni do Selzthalu? Poskozeny jsi ty, ty jediny si muzes stezovat.

zítra s tim jdu na Hlavní nádraží v Praze, už potřetí, ale už mě to tedy štve se tím tak dlouho zabývat

mike píše:Jako ze normalni zpatecni by platila jenom 4 dny? :shock: Jeste nedavno platila i jednosmerna mezinarodni 14 dni.

jojo, platnost jízdenky tam a zpátky jen na čtyři dny, to mi řekli když jsem tam byl předevčírem
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » pát kvě 5, 2017 19:09

](*,) tohle naprosto nechapu. V cem jim to jako pomuze? Akorat to nasere nebo odradi zakazniky. Navic prijdou o penize. Driv jsem si kupoval zpatecni od CD, protoze na tyden az dva stacilo. No a ted si koupim jen jednosmernou a zpatecni primo od Rakusaku. A CD prijde o procenta z prodeje.

Fakt tomu nerozumim, na zpatecni do zahranici nebyla zadna sleva ani jina vyhoda krome toho, ze clovek mel jednu jizdenku. Tak proc to sakra takhle nesmyslne omezuji? Uz 14 dni bylo na hrane.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod fps » pát kvě 5, 2017 19:17

taky nechápu, další vylepšení k horšímu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod fps » sob kvě 6, 2017 20:27

dneska ráno jsem byl na Hlavní nádraží v Praze, a u mezinárodní pokladny byla neuvěřitelná fronta, takovou jsem tam snad nikdy nezažil, takže jsem odešel, a budu tam muset jít už počtvrté kvůli jednomu lístku, ještě že to mám kousek, a taky to mám při cestě do práce
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod fps » ned kvě 7, 2017 19:17

- jízdenky jsou konečně vyměněný, akorát koupení včasné jízdenky Evropa u "pokladní přepážky je za poplatek 50 Kč vyjma včasné jízdenky Evropa do Švýcarska", jízdenka Praha - Linz - Selzthal tam a patky je za slušných 1092 Kč
- když jsem zkusil v eshopu ČD kolik by stála včasná jízdenka Evropa co nejblíž k Mont Blanku (Martigny), tak to tedy neodolám, a pojedu se projít v září co nejblíž k Mont Blanku
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » ned kvě 7, 2017 22:44

Delali s vymenou jizdenky nejake problemy?

Ze stoji vcasna jizdenka na pokladne 50 Kc navic vime, vsak kdo by ji kupoval jinak, nez pres e-shop ;-)

fps píše:když jsem zkusil v eshopu ČD kolik by stála včasná jízdenka Evropa co nejblíž k Mont Blanku (Martigny), tak to tedy neodolám, a pojedu se projít v září co nejblíž k Mont Blanku

Pres 17 hodin ve vlaku? :shock: Teda, normalni vyhledavac najde i 14 a neco, ale e-shop to nenabizi.

Kdyby ses nebal letadla, tak rano v 7 sednes na letadlo do Milana a kolem ctvrte odpoledne jsi pohodlne v Courmayeru primo pod Mont Blancem. Nemuselo by to vyjit ani o moc draz, mozna i levneji, dobytcakem (Wizz) pres Bergamo skoro urcite. Pres Svycarsko nebo Zabozroutistan by se mozna daly najit jeste rychlejsi varianty.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » pon kvě 8, 2017 0:50

Trochu jsem si hral s CD eshopem a vypada to, ze stejny problem maji i jinde :? Treba trat Lienz - Sillian (- Weitlanbrunn). Pro Lienz i Sillian to najde spravne spojeni z Prahy pres Linz a Salzburg, ale pro ostatni mensi stanice na stejne trati to stejne spojeni nenajde (ano, stejny vlak tam stavi) a misto toho najde jen spojeni pres Viden, ktere je delsi a drazsi. Takze jedine pouzit workaround s kupovanim do dalsi funkcni stanice (Sillian) a kdyby nekdo chtel az do Weitlanbrunnu, tak jedine "zapomenout" v Sillianu vystoupit, protoze dal uz je Italie a tam se jizdenky pres eshop nedaji koupit vubec.

Pricemz nejde o to, ze se tam nedaji koupit akcni jizdenky, ony se tam nedaji koupit zadne. Proste to jine spojeni, nez pres Viden, vubec nenabidne. Nenapada mne, co by to mohlo byt za chybu. Evidentne existuji (mnimalne) dve kategorie stanic, pricemz do jedne se da jezdit normalne a do druhe jen pres Viden :? Jeste bych chapal, kdyby to neslo vubec, ale tohle? Normalni vyhledavac to samozrejme vsechno najde, problem ma jen eshop. Jsem zvedav, jak to apuka vysvetli a obhaji :twisted: Pripadne poradi, jak to s CD poresit a donutit je, aby to spravili.

BTW, CD prejmenovaly vlak odpoledne z Lince do Prahy: R 1546 Váša Příhoda :shock:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » pon kvě 8, 2017 14:38

Apuka nic neobhajuje. A jako jedine "systemove" vysvetleni vidim to - jak jsem psal -, ze stanice, kam se da koupit pouze pres Viden maji v predpisu OEBB stanovene mezinarodni smerovani do CR pouze pro prechodovou stanici Breclav/Hohenau, tj. pres Viden. Sice to nedava moc veky smysl, ale to by odpovidalo zpusobu vypoctu.
Jinak, napr. z Nemecka nejde pres eshop DB vubec koupit zadna jizdenka dokonce ani do toho Sillianu. To by docela odpovidalo tomu, co jsem napsal. Proste se spojenim do Nemec tam asi vubec nepocitaji.

Pokud to tak opradu je, tak muzes nutit CD, kolik chces, oni to nespravi - problem je na strane OEBB. Ale, samozrejme, ja nemohu vyloucit jiny problem, i na strane CD.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » pon kvě 8, 2017 15:50

apuka píše:Sice to nedava moc veky smysl, ale to by odpovidalo zpusobu vypoctu.

To nedava ani maly smysl, protoze vyhledavac to najde. Kdyz si to necham vyhledat a pak dam kup jizdenku, tak mi eshop nahlasi: Pro zadanou relaci a datum jízdy neexistuje spojení, na které by bylo možné v eShop ČD zakoupit jízdní doklad.

apuka píše:Jinak, napr. z Nemecka nejde pres eshop DB vubec koupit zadna jizdenka dokonce ani do toho Sillianu. To by docela odpovidalo tomu, co jsem napsal. Proste se spojenim do Nemec tam asi vubec nepocitaji.

Tve uvaze nerozumim. Pres eshop DB nejde koupit vubec zadna jizdenka, ani z Prahy do Vidne. Nevidim souvislost s aktualnim problemem CD.

apuka píše:Pokud to tak opradu je, tak muzes nutit CD, kolik chces, oni to nespravi - problem je na strane OEBB. Ale, samozrejme, ja nemohu vyloucit jiny problem, i na strane CD.

Aha, klasicky alibismus statnich firem. Ja za to nemuzu, to oni! OK, zkusim ti osvetlit, jak se podobna situace resi v soukromych firmach (z osobni zkusenosti toho, co ji mnohokrat uspesne resil):
- zakaznik ma problem, obrati se tedy na firmu
- firma se na to koukne a zjisti, ze zakaznik ma pravdu, ale problem neni u ni, ale u jine firmy, na jejichz datech, softwaru apod reseni bezi
- firma vysvetli zakaznikovi situaci, omluvi se za potize a slibi, ze problem co nejrychleji vyresi
- firma se obrati na jinou firmu, ktera je zdrojem problemu a dotlaci ji k tomu, aby problem vyresila
- firma se obrati na zakaznika, znovu se omluvi a oznami, ze problem byl vyresen

To je totiz jediny logicky zpusob, protoze zakaznik nema zadny vztah k treti firme a tudiz s ni problem sam resit nemuze. Konkretne tady kupuju jizdenku od CD a OEBB je smluvni partner CD, ne muj.

Jakozto byvaly zamestnanec CD bys nam tedy mohl osvetlit, jak je dotlacit k tomu, aby situaci vyresili spravne. O problemu vedi minimalne pres fps a zatim s nim nebyli schopni nic udelat a mozna se ani nepokusili zjistit, v cem vlastne problem je.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » pon kvě 8, 2017 16:49

Miku, posledni dobou to s Tvym chapanim zacina jit z kopce...
mike píše:Kdyz si to necham vyhledat a pak dam kup jizdenku, tak mi eshop nahlasi: Pro zadanou relaci a datum jízdy neexistuje spojení, na které by bylo možné v eShop ČD zakoupit jízdní doklad.
Vzdyt to celou dobu vysvetluji, mlho.
Vyhledavac spojeni je jedna vec, to Ti najde spojeni a zna (asi) vsechny stanice (mozna kvuli tomu jsou zname eshopu), ale jizdenku pro zahranicni usek si muzes koupit POUZE na trasy, na ktere "DOMOVSKA" ZELEZNICE to UMOZNUJE. Pouze a jen na tyto useky existuje mezinarodni tarif, ktery muze jina zeleznice zucastnena na smlouve o mezinarodni zeleznicni preprave vydat. Pres toto voda netece.
mike píše:Tve uvaze nerozumim. Pres eshop DB nejde koupit vubec zadna jizdenka, ani z Prahy do Vidne. Nevidim souvislost s aktualnim problemem CD.
Jak bys mohl rozumet, kdyz ctes jen pulku. Psal jsem "Z Nemecka" nejde koupit. Je ocekavatelne, ze z Prahy do Vidne Ti neproda, kdyz nic nelezi na uzemi D. S CD to nijak primo nesouvisi, jen to ukazuje, ze podobny problem (ale ze stanic v Nemecku) ma i eshop DB - proste oni taky nemohou vydat jizdenky, kam OEBB neposkytne mezinarodni tarif.
mike píše:Aha, klasicky alibismus statnich firem. Ja za to nemuzu, to oni!
Zase kecas blbosti a pises o necem uplne jinem. Koupe mezinarodni jizdenky se ridi nejakymi psanymi pravidly, ktere neumoznuji (resp. neprimo zapovidaji) udelat neco, co v tech pravidlech neni. Ty chces neco, co jde mimo tyto pravidla a ocekavas, ze kvuli tomu bude spolecnost, na kterou se obracis (a je zucastnena) tlacit na treti (zucastnenou) stranu, aby svoji stranu smlouvy (kterou ma - i podle vyssich pravidel platnych pro veskere zucastnene strany - plne pravo udelat podle vlastnich priorit, do ktere nikdo jiny nema pravo muvit). Ja Te vyvedu z omylu, toto se nedela ani v soukromych firmach (jsem pracoval ve statnim sektoru 1 mesic v - jeste - CSD a dva roky ve skolstvi, jinak zbylych cca 26 let v soukromem sektoru). Problemem totiz neni, ze nemohou vydat tu jizdenku - problemem je, ze se chce neco, co neni povolene. Nebo Ty si myslis, ze kdyz prijdes do autobusu napr. Jancury na lince OV - Brno a budes chtit koupit jizdenku do Breclavi, kam oni nejezdi, tak ze budou nekoho (vlak,CD?) tlacit do toho, aby jim toto umoznil (i kdyz jsou to napr. oni sami, kteri o to vubec nestoji)?
Jo, na prepazkach CD Center nebo infolince (i kdyz primo tam na to vetsinou nemaji cas, ale na vysvetleni proc to nejde, by si jej najit meli) by teoreticky mohli nabidnout reseni, cos navrhoval i Ty - koupit jizdenku do destinace dal. Ale toto je uz na lidech. Jak jsem uz parkrat psal, ja jsem nikdy nemel sebemensi problem neco resit v CD Centru, i slozite zahranicni cesty a dotazy a vzdy byly zenske moc ochotne, dokonce byly rady, ze z meho podnetu se naucily neco noveho. A to i kdyz jsme na tom delali i hodinu, abychom nasli, jak by to slo - jen pripominam, ze to byly veci, ktere nejsou plne standardni CD zalezitosti a na ne se personal neskoli. Na druhe strane vim, ze ve stejnych CD Centrech se stejnymi lidmi melo dost lidi problemy neco resit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod fps » pon kvě 8, 2017 16:50

mike píše:Delali s vymenou jizdenky nejake problemy?

problém nebyl, ale možná to bylo tím, že tam byla stejná prodavačka jako před tím? jinak je mám zato 35 kč poplatek za vrácení jízdenky?

mike píše:Pres 17 hodin ve vlaku? :shock: Teda, normalni vyhledavac najde i 14 a neco, ale e-shop to nenabizi.

tak to mě tedy vůbec nevadí, ba právě naopak, cestu si užiji, ne jak v letadle, pojedu přes noc, takže většinu prospím na lůžku, a v 11h jsem tam, a mám skoro celí den na první část trasy
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » pon kvě 8, 2017 22:05

Ja si uzivam letadlo. Drajv pri startu a kdyz se zadari a nejsou moc mraky, tak skvele pohledy na Alpy shora. Zkus to nekdy :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » pon kvě 8, 2017 22:31

apuka píše:Vyhledavac spojeni je jedna vec, to Ti najde spojeni a zna (asi) vsechny stanice (mozna kvuli tomu jsou zname eshopu), ale jizdenku pro zahranicni usek si muzes koupit POUZE na trasy, na ktere "DOMOVSKA" ZELEZNICE to UMOZNUJE. Pouze a jen na tyto useky existuje mezinarodni tarif, ktery muze jina zeleznice zucastnena na smlouve o mezinarodni zeleznicni preprave vydat. Pres toto voda netece.

Tak jinak. Zakaznik si najde ve vyhledavaci trasu, vedle ni je tlaciko Kup jizdenku a kdyz na ni klikne, tak mu to oznami, ze to nejde. Jak to potom z jeho pohledu vypada? Presne jak psal grco: Vsak ti mantaci vlakovy ani neumi prodat jizdenky

apuka píše:Psal jsem "Z Nemecka" nejde koupit. Je ocekavatelne, ze z Prahy do Vidne Ti neproda, kdyz nic nelezi na uzemi D. S CD to nijak primo nesouvisi, jen to ukazuje, ze podobny problem (ale ze stanic v Nemecku) ma i eshop DB - proste oni taky nemohou vydat jizdenky, kam OEBB neposkytne mezinarodni tarif.

OK, takze Berlin - Viden se da, Berlin - Linz pres Prahu taky, jeste Salzburg, ale treba Mallnitz uz ne. Pritom CD eshop ho zvlada, takze to asi nebude stejny problem. Nebo ze by snad OEBB poskytovalo jiny mezinarodni tarif CD a DB? ;-)

Zajimave je, ze Berlin - Selzthal jde, ale Liezen uz ne, pricemz CD ho jeste zvladnou, jen jinou trasou.

apuka píše:Koupe mezinarodni jizdenky se ridi nejakymi psanymi pravidly, ktere neumoznuji (resp. neprimo zapovidaji) udelat neco, co v tech pravidlech neni. Ty chces neco, co jde mimo tyto pravidla...

Zasa korculujes (to se mi libi ;-)) :twisted: Sice vubec nevis, v cem je opravdu problem, ale najednou chci ja udelat neco, co pravidla neumoznuji. Ne, ja nejdriv ze vseho chci, aby nasli pricinu problemu a vypada to, ze se vubec neobtezovali.

Jen pripominam, ze uplne stejny problem jsem mel vloni s jizdenkou z Lienze, bude to nekde o X stranek predem. Tam urcite neslo o to, ze by to neumoznovala tva vybajena pravidla, jelikoz Lienz je velka a dulezita stanice (stavi tam i railjet) a vzdycky to tam slo a ted zas jde. Proste byl problem nekde jinde. Kde, to netusim, protoze se mi CD neobtezovaly odpovedet.

apuka píše:Problemem totiz neni, ze nemohou vydat tu jizdenku - problemem je, ze se chce neco, co neni povolene. Nebo Ty si myslis, ze kdyz prijdes do autobusu napr. Jancury na lince OV - Brno a budes chtit koupit jizdenku do Breclavi, kam oni nejezdi, tak ze budou nekoho (vlak,CD?) tlacit do toho, aby jim toto umoznil (i kdyz jsou to napr. oni sami, kteri o to vubec nestoji)?

Zasa korculujes :twisted: Problem neni ani vzdalene to, co pises. Problem je, ze muzu koupit jizdenku do nejake stanice, ale do stanice pred ni, kam jede uplne stejny vlak, to nejde.

apuka píše:Jak jsem uz parkrat psal, ja jsem nikdy nemel sebemensi problem neco resit v CD Centru, i slozite zahranicni cesty a dotazy a vzdy byly zenske moc ochotne, dokonce byly rady, ze z meho podnetu se naucily neco noveho. A to i kdyz jsme na tom delali i hodinu, abychom nasli, jak by to slo - jen pripominam, ze to byly veci, ktere nejsou plne standardni CD zalezitosti a na ne se personal neskoli. Na druhe strane vim, ze ve stejnych CD Centrech se stejnymi lidmi melo dost lidi problemy neco resit.

Vyborne. V tom pripade jsi ten nejlepsi clovek, ktery muze aktualni problem vyresit. Jdi do toho, udelas sluzbu spouste lidi, protoze jestli problem "nezmizi sam", jako ten muj s Lienzem, tak na tom bude o prazdninach spousta lidi jako ted fps.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » úte kvě 9, 2017 12:43

miku, Ty jsi fakt nechapave jelito ](*,). Jsi velice podobny jednomo nejmenovanemu ceskemu ministrovi financi, jen kricis "Mam problem, mam problem, reste MUJ problem, me nezajima, ze chci neco, co se neda,hlavne reste muj problem, udelejte, jak to chci ja, ja, ja, JA a vsichni ostatni se z toho poserte, ze jsem to JAAAA!"...

Cos mel Ty problem s jizdenkou do Lienze, byl uplne jiny. Tam byl problem v datech nekterych vlaku OEBB, kdy se v databazi (ne u CD ale te celoevropske u DB) oznacovali jako by nejakou dobu nejezdily. Proste to rakusane zmenili nebo prave ze nezmenili nebo poslali blba data.

Ted je ale problem skoro jiste v tom, ze neexistuje pro spojeni mezinarodni tarif, neni to mezinarodni stanice nebo pod. A Ty nechces pochopit, ze do takove stanice cizi zeleznice NEMUZE prodat jizdenku, leda ze by mel pristup do zeleznicniho systemu domovske drahy (jako napr CD maji pristup do systemu DB a mohou prodavat jejich jizdenky - ale je to mozne jen z terminalu na pokladnach CD, ne z eshopu, pres nej pristup nemaji; jestli jen neumoznuji nebo to maji od DB zakazane, to nevim). Takze Ti urcite nikdo nedokaze pomoct, abys na eshopu CD koupil jizdenku do stanice, do ktere to domovska zeleznice neumoznuje.
mike píše:Problem neni ani vzdalene to, co pises. Problem je, ze muzu koupit jizdenku do nejake stanice, ale do stanice pred ni, kam jede uplne stejny vlak, to nejde.
Toto je prave ta ukazka, jak to nejsi ani ochotny ani schopny pochopit, ze chces neco, co nejde. Tim jsme totiz zase u toho, ze kdyz chces vyuzivat nejakou sluzbu (koupi mezinarodne jizdenky), mel by ses sesznamit s podminkami, ktere musi byt splnene, aby se jizdenka vydat mohla - a to Ty nejen ze jsi neudelal ale ani to udelat nechces a chces, aby si druha strana, kde kupujes jizdenku upravila podminky podle Tvych pozadavku, i kdyz jsou to podminky vyhradne jeste strany treti.

S jednou veci souhlasim, ze by eshop mohl pri vyhledani spojeni vylepsit a upresnit zobrazeni tlacitka "Koupit" tak, aby se nezobrazila v momente, kdy se na konkretni spojeni nejde zadnou jizdenku koupit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Hafi » úte kvě 9, 2017 14:19

Tak tlacitko "koupit" je dzob idosu, ne CD. A idos zas dost dobre nevidi (a mozna nemuze videt) do internich smluv mezi CD a OeBB.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » úte kvě 9, 2017 18:37

apuka píše:Jsi velice podobny jednomo nejmenovanemu ceskemu ministrovi financi, jen kricis "Mam problem, mam problem, reste MUJ problem, me nezajima, ze chci neco, co se neda,hlavne reste muj problem, udelejte, jak to chci ja, ja, ja, JA a vsichni ostatni se z toho poserte, ze jsem to JAAAA!"...

Mozna by ses mel vykaslat na ty analogie, vubec ti nejdou. A diskutovat k veci. Ministr krici, ja ne, ja ne, to oni, ten naopak zadny svuj problem resit nechce. Ja si chci jen koupit jizdenku od tech, co jizdenky prodavaji. Vlastne ani to ne, chci jen vedet, proc to do jedne stanice jde a do druhe ne.

Mel bych ale taky politicke prirovnani. Delas tu CD Ovcacka :P

apuka píše:Cos mel Ty problem s jizdenkou do Lienze, byl uplne jiny. Tam byl problem v datech nekterych vlaku OEBB, kdy se v databazi (ne u CD ale te celoevropske u DB) oznacovali jako by nejakou dobu nejezdily. Proste to rakusane zmenili nebo prave ze nezmenili nebo poslali blba data.

Jak muzes vedet, ze to neni stejny problem? Co kdyz Rakusaci opet posilaji blba data nebo to u CD nejak zprznili? Nevis nic, nevi to ani CD, ale mas jasno, ze je to urcite neco jineho.

apuka píše:Ted je ale problem skoro jiste v tom, ze neexistuje pro spojeni mezinarodni tarif, neni to mezinarodni stanice nebo pod.

Puvodne jsi sam psal, ze nevis a ted je to najednou skoro jiste. Ja jsem si zas skoro jisty, ze jsem minimalne do jedne z tech stanic (pred Sillianem) jizdenku pred nekolika lety uspesne koupil.

apuka píše:A Ty nechces pochopit, ze do takove stanice cizi zeleznice NEMUZE prodat jizdenku...

V tom pripade by to byla standardni situace a tu by meli umet standardne resit. To co predvedli v pripade fps rozhodne standardni nebylo, ani na pokladne ani pozdeji, kdyz to 3 dny (!) resilo mj. IT oddeleni. Nebo si snad myslis, ze jsou takovi idioti, ze by tohle nevedeli?

apuka píše:Toto je prave ta ukazka, jak to nejsi ani ochotny ani schopny pochopit, ze chces neco, co nejde. Tim jsme totiz zase u toho, ze kdyz chces vyuzivat nejakou sluzbu (koupi mezinarodne jizdenky), mel by ses sesznamit s podminkami, ktere musi byt splnene, aby se jizdenka vydat mohla - a to Ty nejen ze jsi neudelal ale ani to udelat nechces

Fajn, tak mi najdi, kde je tohle presne v tech podminkach a vysvetli, jak mam zjistit, do ktere stanice se jizdenka koupit da a do ktere ne. Kdyz to nezvladli ani zamestnanci CD za tri dny.

apuka píše:a chces, aby si druha strana, kde kupujes jizdenku upravila podminky podle Tvych pozadavku, i kdyz jsou to podminky vyhradne jeste strany treti.

Chci si koupit jizdenku. Od CD. S treti stranou nemam nic spolecneho, dohoda je na nich. Navic sis tohle vsechno vymyslel, vubec nic nevis a klidne to muze byt chyba v datech.

Jeste jinak. Chci reseni. Prijdu na prepazku CD a chci koupit jizdenku. Ocekavam tedy, ze mi ji prodaji nebo, kdyz to z nejakych duvodu nejde, tak nabidnou jinou moznost. Treba koupit jizdenku o kousek dal. A ne tu trapnou komedii, co predvedli s fps.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » úte kvě 9, 2017 18:40

Hafi píše:Tak tlacitko "koupit" je dzob idosu, ne CD. A idos zas dost dobre nevidi (a mozna nemuze videt) do internich smluv mezi CD a OeBB.

Interni smlouvy si vymyslel apuka. Kdyby to tak bylo, tak by snad nebyl problem dat IDOSu seznam stanic, kam se mezinarodni jizdenka koupit da. Vzdyt je rok 2017 a ne 1997, kdy by se to jeste dalo omluvit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Hafi » úte kvě 9, 2017 19:33

apuka to vede až do extrému, ale principielně může mít pravdu. Prostě pro stanici X je jediným možným vstupním bodem A. Pro stanici Y jsou uvedené možné vstupní body A a B. Idos tohle neřeší, ten prostě vytvoří odkaz, který ČD eshopu vnutí data v nějakém formátu a ČD eshop nic nenajde. Regiojetu vnutí obdobná data v jiném formátu. Tam nebude nějaký standardní komunikační protokol. Myslím, že tohle je práce Idosu a ne vše můžou z veřejných informací poskládat. Otázka je jestli jim to ČD bude poskytovat a aktualizovat (a za jakých podmínek). Druhá varianta by byl robot, který by ty dotazy prostě zkoušel.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

PředchozíDalší

Zpět na Pokec

cron