Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 3, 2017 20:14

mike ja vychazim z toho, ze kdyz mam inkartu, tak vidi na fotce zda to su nebo nejsu ja. Jako nerikam, ze ty fotky sou kdovi co, ale tak snad pruvodci odhadne podle fotky, ze ses to ty nebo ne. ALe jak rikas, asi by to lidi mohlo nabadat k tomu, ze podobny ksichty by s tim pak operovali podle tvyho prikladu vlastne za jednu slevu, takze jasne, zneuzitelnost by vyrazne stoupla, coz by nakonec nejvic poskodilo zase jen a pouze ty normalni zakazniky... takze asi at si trhaj vlasy zapometlivci, priste nezapomenou a bude :)

scinkk o tom vraceni ani nevim, na to se budu muset podivat, jak to tam je.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9402
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » úte říj 3, 2017 20:21

Chybi ti zlocinecke mysleni :twisted: Dotycna dvojice by si samozrejme udelala IN kartu s fotkou jednoho na obcanku druheho ;-)

Navic mi neprijde, ze by tu fotku pruvodci moc kontrolovali. Mozna by si vsimli, ze na zenskou IN kartu jede chlap ;-)

@scinkk: pro mne to reseni neni, jelikoz poslednich par hodin jdu obvykle non-stop tak, abych byl na nadrazi par minut pred odjezdem. Nemam cas blbnout po ceste s e-shopem, to az pripadne na nadrazi nebo ve vlaku, kdyz prijdeme zaroven. U mne je prichod min, nez 5 minut pred odjezdem, aspon 90 % pripadu. Ja si proste potrebuju koupit standardni jizdenku jako na pokladne a prijde mi to jako rozumny pozadavek. Vzdyt to je prece zakladni vyhoda vlaku proti jinym druhym dopravy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49427
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod scinkk » úte říj 3, 2017 20:29

Hm tak v appce by to melo byt tak na 3 kliknuti to osobne zvladam i za hodne svizne chuze :)
No uvidim, ted to bylo vyslovene zapomenuti, cestou ke konci jsem si nekolikrat rikal ze koupim zpatecni, ale jelikoz jsme vedel, ze mam tentokrat dost rezervu, pac jsem nevymyslel, jak tu trasu o hodinku protahnout, tak jsem si rikal, ze to udelam az v klidu na nadrazi, jenze jsem cestou koupil jidlo, sedl na nadru a zacal dlabat, pak cumel do mobilu a pak teprve vzpomnel ze nemam listek. Navic to byl zrovna pripad, kdy jsem nemel zpatecni, coz mivam mozna casteji, tak jsem na to zvykly, kor z dojizdeni do prace.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » úte říj 3, 2017 20:31

Jenze ja mam mobil vypnuty a zabaleny v batohu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49427
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod budo » stř říj 4, 2017 6:17

ale vzdyt stejne pri koupi pres aplikaci Muj vlak musim zadavat cislo prukazu (OP nebo ridicak) a ten pak chce pruvodci videt s elektronickou jizdenkou. Ne vzdy, ale pravo na to podle podminek ma. A to je taky hovadina. Co je komu na drahach do moji obcanky? Pokud si muzu koupit papirovej listek anonymne, neni spravny nutit mne ukazovat osobni udaje k listku elektronickemu.

Ze je v IN Karte nejakej cip jsem nevedel.
Dodatecne jsem zjistil, ze v aplikaci Muj Vlak ta In Karta vubec neni videt.
Zakladal jsem ji do uctu pres web rozhranni, tam videt je. Ale v aplikaci Muj Vlak nakonec videt neni - coz je taky ujety, kdyz je aplikace prihlasena do stejneho profilu.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Hafi » stř říj 4, 2017 6:43

Mujvlak nemam, protoze to je jen pro nejaky obskurni operacni systemy a na Blackberry to nefunguje ;-)

Ale jinak kdyz mas inkartu tak nezadavas nic, nahrajes listek na inkartu a je hotovo.

Neanonymni listky - nemusi byt OP, staci jakykoli doklad se jmenem a fotkou, klidne srackarta nebo permanentka do lyzarskyho strediska. A modlim se, ze nikoho nenapadne udelat ty jizdenky anonymni, protoze to by zas bylo reseni marginalniho problemu (tvy paranoie) a dusledkem by bylo omezeni platnosti i z druhy strany, protoze listek by mohl platit jen v tom jednom vlaku, na ktery byl koupen.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod budo » stř říj 4, 2017 8:03

Muzes mi vysvetlit, jak "nahrat listek" na IN Kartu?

A na moji paranoiu mi nešahej :D
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mně nejdou :lol:
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » stř říj 4, 2017 9:01

@budo: jizdenku na InKartu "nahrajes" tim, ze si pri koupi zadas svou inkartu :wink:. Na rozdil od aplikaci jizdenky nejsou na Inkartu nahrane ale jsou jen propojene v databazi.
A fakt na jizdenky v eshopu zadavas jmeno nebo cislo inkarty, uz zadne cislo OP (i tehdy jsi mohl zadat cislo jakehokoliv prukazu s fotkou a jmenem).

Ale pokud od Tebe chteli v pokladne Inkartu kvuli poskytnuti slevy, tak si je mel poslat nekoho, tam fakt nemaji pravo od Tebe kartu chtit (kvuli sleve), az ve vlaku pruvodci.

@mike: Mel jsi stesti, fakt je aplikace platna az po nahrani na pokladne, nekde to je i v podminkach. Ono je to trochu kvuli podobnym vecem jako se tady ted resi.

@mawe: Nikdo nekontroluje, jakou fotku na Inkartu davas. Navic, kdyz se podivam na svoji inkartu, tak tam vidim barevny flek, ale ledva rozeznam, ze je tam hlava :-). Proste je trochu sedrena. A to jeste nema ani 3 roky a sedrena (nerozeznatelna fotka) je uz min. dva roky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod scinkk » stř říj 4, 2017 9:43

Ale pokud od Tebe chteli v pokladne Inkartu kvuli poskytnuti slevy, tak si je mel poslat nekoho, tam fakt nemaji pravo od Tebe kartu chtit (kvuli sleve), az ve vlaku pruvodci.


a neresi budo nahodou lanovku? tam asi pruvodci pri jizde nechodi ne? :)
Proste hadam vystavujou jizdenky na zakalde slevy na pokladne, pak uz asi inkartu nikdo kontrolovat nechce :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » stř říj 4, 2017 11:30

Jo, jenze spravne by to meli zkontrolovat pri nastupu, ne pri prodeji. Jinak by na jednu kartu mohl (teoreticky) nakoupit vice slevnenych jizdenek.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Hafi » stř říj 4, 2017 15:28

Uz jsem tam leta nebyl, ale myslim, ze pokladna je zaroven kontrolou pristupu, tedy sice asi muze prodat listek se slevou bez in karty, podat ti ho a nasledne ty ho tam mas podat i s inkartou pro ucely kontroly. Coz samozrejme nedava smysl, tedy se to dela pri jednom.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » stř říj 4, 2017 19:21

Zas by mel budo o duvod navic ke stiznosti. Zenska by mu o okynka prodala jizdenku se slevou, pak by vylezla a u vstupu do lanovky mu rekla, ze je neplatna :twisted:

apuka píše:A fakt na jizdenky v eshopu zadavas jmeno nebo cislo inkarty, uz zadne cislo OP (i tehdy jsi mohl zadat cislo jakehokoliv prukazu s fotkou a jmenem).

Asi tak. Puvodcimu pak dam jen IN kartu a je vyrizeno. Ono neni spatne si nejdriv zjistit, jak to funguje a az pak nadavat ;-) U CD je spousta duvodu ke stiznostem, ale zrovna tohle je celkem OK a dokonce to i dava smysl.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49427
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » stř říj 4, 2017 19:30

apuka píše:@mike: Mel jsi stesti, fakt je aplikace platna az po nahrani na pokladne, nekde to je i v podminkach. Ono je to trochu kvuli podobnym vecem jako se tady ted resi.

Stesti? Pruvodci to kontroloval na terminale a tvaril se, ze v pohode. Driv to tak asi bylo, ale nezmenilo se to nahodou? Kdyz kupuju jizdenku, prijdou mi vzdycky podrobne instrukce. Tady prislo potvrzeni a instrukce, ze ho mam mit 5 dni u sebe pro kontrolu. Coz jsem mel, v mobilu, ale nebylo potreba. Kdyby platilo az po nahrani na pokladne, tak to tam snad napisou. Zkousel jsem to hledat a nikde nenasel. Mam pocit, ze vloni to v instrukcich bylo, ale uz si to presne nepamatuju.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49427
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod budo » stř říj 4, 2017 20:32

Na ty lanovce nas myslim pri vstupu stran jizdenek kontroloval stejny clovek, ktery pak lanovku nejak ridil...

apuka: rozumim tomu spravne, ze kdyz pri koupi (at u okynka nebo pres web nebo pres Muj vlak) zadam cislo svy IN Karty, tak pak nemusim ukazovat jizdenku, ale staci In Karta, pruvodci ji nacte a ten jeho prirucni terminal mu ukaze, ze jizdenku mam?
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » stř říj 4, 2017 20:40

Pres web nebo aplikaci, u okynka ne. Akorat to nemusi fungovat vzdycky, treba kdyz si koupis jizdenku chvili pred odjezdem. Terminaly se synchronizuji jednou za cas (15 minut?). Pak holt ukazes jeste jizdenku na obrazovce.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49427
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Hafi » stř říj 4, 2017 21:05

Příp. ten 6místný kód. Nicméně i ten i QR kód se průvodčímu budou zdát neplatný, dokud se mu nesynchronizuje ten jeho terminál. Většinou to buď neřeší, nebo se zeptá, kdy vystupuješ a přijde tě zkontrolovat někdy později, nebo může myslím zažádat o synchronizaci (ale to i tak pár minut trvá, navíc musí být signál), nebo může zavolat někam, kde mu platnost potvrdí.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » čtv říj 5, 2017 7:55

Jo, Hafi to presne popsal. Jen pridam, ze (teoreticky) se da koupit jizdenka na konkretni InKartu i u okenka, kdyz tam prilozis svoji Inkartu - ale netusim, jestli se sparuje automaticky nebo pokladni to musi udelat rucne. Minimalne zahranicni mi takto uz prodali - ale je to uz par let zpatky.
A jeste Ti urcite staci pouze InKarta kdyz si jizdenku koupis v automatu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » čtv říj 5, 2017 17:42

Jizdenky kupuju s kartou vzdycky, jelikoz pouzivam elektronickou penezenku. Nikdy se mi nestalo, ze by pruvodci nechtel jizdenku i kartu a to jak z pokladny, tak z automatu. Na pokladne se to na nic nepta ani nic nenabizi. Pravda, obvykle davam oboji najednou, muzu to priste zkusit jen s kartou. Ale celkem o tom pochybuju, pruvodci prohlizi oboji.

Kdyz jsme u tech automatu, pridam stiznost. Pro mne je to uplne nejrychleji zpusob, jak koupit jizdenku, stiham i to pri behu na vlak, otazka 10 - 15 sekund. V Praze Holesovicich jsem to tahle stihal z metra, co prijizdelo minutu pred odjezdem vlaku a neni to uplne blizko. No a oni ten automat zrusili #-o Netusim proc, pokladni taky nevedela, proste ho odvezli a novy pry nebude ](*,)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49427
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod scinkk » čtv říj 5, 2017 19:01

Nicméně i ten i QR kód se průvodčímu budou zdát neplatný, dokud se mu nesynchronizuje ten jeho terminál.


Tim si si jist? To by pak moc nedavalo smysl, casto se mi stane, jelikoz kupuji na posledni chvili, ze kontrolou pruvodci na inkrate jizdenku "nevidi", coz by odpovidalo tomu preodkladu, ze ty masinky periodicky synchronizuji z databazi, ale pokud mu v ten moment ukazu a klidne minutu po nakupu, coz jsme taky udelal, tak pokud se mu podari ten kod naskenovat, je spokojen.
Predpokaldam, ze ten kod obsahuje mimojine i nejaky unikatni klic, dle ceho overuji, ze je jizdenka platna, nebo proste jim staci, udaje ktere prectou z toho kodu, pac preci jen, kdo by ten aztec kod falsoval, ono to asi ani moc nejde, nejsou v nem zrejme textove citelne informace.
Leda by ta synchronizace byla mozna i okamzita pri cteni kodu, ale to by mohli delat i s inkartou.
Jen jednou se mi stalo, ze pruvodci nekam volala a diktovala ten textovy kod, ale tusim ze se ji nepovedlo nacist ten aztec kod.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » čtv říj 5, 2017 19:14

Taky si myslim. Navic ten QR kod pouzivaji v zahranici, kde data z CD nemaji. A ano, overuji pres telefon, kdyz QR kod nenactou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49427
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod budo » čtv říj 5, 2017 19:53

Jo, situaci, kdy jsem koupil jizdenku pres mobil nebo jsem zavolal domu a zena mi ji koupila pres comp a pak to pruvodci nemel v masince jsem zazil. Byl v klidu, rekl, ze musi pockat, az se mu to nacte na nejakem dalsim nadrazi nebo co a vratil se az za chvili... V pohode.
Vyhoda elektronicke penezenky? - Ze nemusim myslet na prachy a na karte je proste mam? - Ovsem zase s nevyhodou, ze mam treba pěťo nebo litr z rodinnyho rozpoctu blokovanej zbytecne u ČD? Nebo to ma jeste dalsi rovinu?
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod scinkk » čtv říj 5, 2017 20:01

Spis to bylo o dost rychlejsi, jak platba na pokladne, ale hlavne platba ve vlaku. Dneska s bezkontaktni platebni kartou ej to jedno, ale i tak je to rychlejsi, pac plat karta se musi nechat schvalit ci je vetsi sance neajek chyby cestou.
No a ve vlaku jendoznacne, v podstate zkontroluje inkartu a rovnou s ni zaplatis, jen ti vytiskne listek.
Tak castka je blokovana ale je na tobe kolik tam mas a i ta tisicovka snad nikoho v rozpoctu nerozhodi.
Kazdopadne podle me je dneska daleko lepsi kupovat pres appku a pres CD kredit, podle me to nema chybu. Malou castku mam stale na karte prave pro nejaky ten pripad ze neco klekne ci bych musel kupovat ve vlaku ale to se uz nejaky ten rok nestalo. Teda naposled v sobotu ale tech 8 kacek jsem nakonec dal hotove :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » čtv říj 5, 2017 20:02

Muzes kupovat v automatu, byvaji na vetsich nadrazich. Nemusis resit drobne, kdyz kupujes u pruvodcicho ve vlaku, coz se mi stava celkem casto, jelikoz obvykle dojdu na nejake male nadrazi bez obsluhy. I na pokladne je to rychlejsi. Muzes se zpetne kouknout na pohyby, takze vis, kolik jsi projezdil (coz se hodi, kdyz resis, jestli koupit IN25 nebo IN50).

Penize samozrejme blokovane jsou, jestli resis petistovku, tak to pro tebe asi neni.

Cast vyhod se ted zmensila, kdyz na e-shopu zavedli kredit, ktery se chova podobne. Takze uz tam nemusis zadavat kartu, coz byl sileny opruz. Staci jednou za cas nabit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49427
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod scinkk » čtv říj 5, 2017 20:09

Podle me taky velka nevyhoda penezenky je, ze za ne neziskavas vernostni body, coz je prekvapive skoda, pac musim rici, ze se jim ten vernostni progam (kor po asi treti aktualizaci) povedl. Driv za platbu byla aspon 3% sleva na jizdne.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » čtv říj 5, 2017 20:18

Souhlasim. Jsem to nedavno pocital a ona je ta sleva pres body docela slusna (takze ji nejspis brzo zrusi ;-)). Kdyz ji pouzijes na delsi cestu, jizdenka za 200 bodu a ja na ni projedu skoro 400 km. Takze aspon vetsi platby (treba tu IN50), delam pres e-shop. Mam totiz jeste porad mobil s WM, na ktery aplikace neni a nebude a blbout s webem na malem displeji se mi nechce. Navic ty moje obvykle prichody tesne pred odjezdem vlaku... tady ma zas elektronicka penezenka vyhodu, ze i na pokladne je hodne rychla.

scinkk píše:pac musim rici, ze se jim ten vernostni progam (kor po asi treti aktualizaci) povedl

No, povedl... porad tam je jednoducha jizdenka ve dvojce za 200 bodu a v jednicce za 400 #-o Pricemz realny rozdil v cenach je 30 % a ne 100. Takze si holt koupim za body dvojku a doplatim jednicku, coz mi prijde dost dementni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49427
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod scinkk » čtv říj 5, 2017 20:31

Me jednicka nijak nechybi, a to jsem kdysi v ni najezdil docela dost.
Mozna to berou tak, ze lidi co chteji jezdit jednickou ten vernostni system moc zajimat nebude :)
Vic bych ocenil treba v ex hradcany aby pridali jeden vagon jako tichy oddil :) Vubec nechapu proc tenhle vlak jezdi jen se ctyrma vagonama :)

jinak ja to pocital a s tim vernostnim programem bych mel usetrit (respektive uz usetril) pres 10 % z jizdneho, to je celkem slusny k tem 50 s in50
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » čtv říj 5, 2017 20:44

Kdyz to jde, tak jezdim zasadne jednickou, s IN50 je rozdil minimalni. Bohuzel si uz i ostatni vsimli, ze rozdil je jen 30 % a jednicka uz nebyva uplne prazdna :?

Kdyby to tak brali, tak tam nejsou ty vyhody pro jednicku ;-) Mas tam i tydenni (myslim) doplatek. Spis to vypada, ze si nekdo "logicky" myslel, ze lidi, co jezdi jednickou, neumi pocitat ;-)

Vis k cemu je tichy oddil? Aby ses mohl hadat s nejakym kokotem, co tam dela bordel :evil: Nefunguje to ani v Rakousku, lidi jsou proste debilni. Proto mj. jezdim jednickou, tam tolik debilu nebyva. S vyjimkou ajznbonaku, co tam IMO nemaji co delat, a ochranky, co si tam rada seda, nechava otevrene dvere kupe a hlasite vede prudce inteligentni reci ](*,)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49427
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Hafi » čtv říj 5, 2017 21:08

Pod 1,50 Kč/bod nejezdím, kolem 2 bodů naprosto běžně. Myšleno čistého, tj. i po započtení nezískaných bodů za jízdenku koupenou za body. Tj. tak 15 % úspora. Zvláště víkendové skupinové jízdenky (regionální i síťové) tam vyjdou za dobré ceny. Jednosměrky jedině, když to dobře vyjde na dobré fakt dlouhé trasy, ideálně pro někoho, kdo nemá žádnou slevu. Zpáteční jdou dle mě vždy koupit jako jednosměrky.

Co se týče QR kódu a jeho načtení, když to ještě průvodčí nemá synchronizovaný - tak tím si jistý nejsem, ale dle mě je QR kód snadno podvrhnutelný, je to v podstatě jen čárový kód, akorát se tam vejde více informací, předpokládám, že je čitelný jakoukoli čtečkou a jsou v něm schovány info o jízdence (kód, jméno, trasa, platnost). Tedy vytvoření je jen o zadání vhodných údajů do generátoru. Ale možná se mýlím...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » čtv říj 5, 2017 21:28

Njn, jenze ja kdyz jedu dal, tak se obvykle druhy den nevracim. Cimz pada zpatecni i ty tve okruhy. Zato jezdim obcas k rodicum na Moravu, coz je skoro 400 km a tam je jizdenka za 200 bodu fajn. S IN50 by mne stala 252 Kc, coz je 1.26 za bod. Vychazi mi to taky kolem 10 %, jako scinkkovi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49427
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » čtv říj 5, 2017 21:37

Chtel jsem si spocitat, jestli se mi vloni vyplatila IN50 a ted koukam, ze na karte mam jen transakce od 5.3.2017 ](*,) Mate to taky tak? Driv tam bylo vsechno, historie uplne od zacatku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49427
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Pokec

cron