Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Quido » pon kvě 29, 2023 11:11

to je hnus, velebnosti... kam jsme to dojeli?

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/doma ... rad-231391
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » pon kvě 29, 2023 19:44

mike píše:Samozrejme, ze to plati stale. 40 Kc (pokud nejedes z neobsazene stanice).

Update: zvedli to na 50 Kc. Platil jsem to v nedeli, jelikoz se mi v aplikaci nejakym zahadnym zpusobem podarilo koupit jizdenku na pondeli. Na coz jsem prisel az ve vlaku, kdyz nase mistenky byly obsazene. Jizdenku jsem tedy vratil, ale musel jsem koupit novou od pruvodciho. Nastesti nam prodal dve na jednu jizdenku s jednou prirazkou. Clovek sedi ve vlaku, ma aplikaci, ma penize/kredit a nemuze nic delat. Od te doby co zavedli platnost jizdenky az od odjezdu dalsiho vlaku ](*,) Neni to tak dlouho, co jizdenka platila cely den.

Puvodne jsem jizdenku kupoval doma pres e-shop, ale nedarilo se mi vybrat mistenky. Chovalo se to naprosto debilne, furt mi to tam prihazovalo kola a pak tvrdilo neco o mistech jen pro kola, a tak jsem to vzdal a radej to koupil na mobilu. Jenze mezitim byla pulnoc a asi jsem omylem vybral "zitra", coz uz v tu chvili bylo pondeli #-o U te rezervace na e-shopu mam podezreni, ale automaticke prirazeni nejdriv vybralo ta mista pro kola, protoze byla prvni na rane, a pri zmene uz to zustalo a nedalo se to nijak zrusit. Nemel jsem cas to bliz zkoumat, ale neco tam maji spatne. On ten vlak byl totiz uplne narvany, Nemci meli nejake svatky, a tak vsichni cestovali do Prahy a z Prahy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » pon kvě 29, 2023 20:41

mike píše: te rezervace na e-shopu mam podezreni, ale automaticke prirazeni nejdriv vybralo ta mista pro kola, protoze byla prvni na rane
Toto dela, kdyz uz nejsou jina mista k dispozici. Coz by trochu odpovidalo tomu narvanemu vlaku (ano, nemci maji dnes svatek). No a z mobilu se TI to povedlo, protoze v pondeli tim "nikdo necestuje" :-).
Samozrejme, nevylucuji, ze tam maji neco spatne, to se jim stava rel. casto.
mike píše:Clovek sedi ve vlaku, ma aplikaci, ma penize/kredit a nemuze nic delat. Od te doby co zavedli platnost jizdenky az od odjezdu dalsiho vlaku ](*,) Neni to tak dlouho, co jizdenka platila cely den.
Uz je to docela davnejsi dobu, dobrych par let (a bacha na to, kdybys nahodou chtel v Rakousku, taky to maji nejak podobne). Ale si myslim, ze by se dala koupit - jenze zadna akcni a pod. ale za plnou cenu (max. s InKartou) nebo alespon OneTicket, tam by toto omezeni byt nemelo. Na druhe strane byste pro dva asi zaplatili vice, pokud jsi jel z Decina, jak jsi psal jinde, ze se potrebujes tam dostat, tak vyrazne vice nez tech 50 Kc.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » pon kvě 29, 2023 20:48

apuka píše:No a z mobilu se TI to povedlo, protoze v pondeli tim "nikdo necestuje"

V pondeli byl taky narvany, proto jsem si nevsimnul rozdilu. Oni totiz maji svatek i dneska. Prodlouzeny vikend a podle toho to vcera v Hrensku vypadalo :roll: Ve skalach mimo hlavni tahy nastesti o dost lip.

apuka píše:Samozrejme, nevylucuji, ze tam maji neco spatne, to se jim stava rel. casto.

Par mist ve vlaku bylo, ale nedovolilo mi je to vybrat, protoze to tam porad cpalo ta kola. Ta byla v prvnim vagonu automaticky vybrana, ale nedokazal jsem vybrat mista v jinem vagonu ](*,) Resp. dokazal, ale v poslednim kroku tam zas bylo neco o kolech a nedalo se to potvrdit.

apuka píše:Ale si myslim, ze by se dala koupit - jenze zadna akcni a pod. ale za plnou cenu (max. s InKartou) nebo alespon OneTicket, tam by toto omezeni byt nemelo.

Nedala, proste mi to zadnou jinou nenabidlo. Nemuzes vybrat vlak, ve kterem sedis, ten uz ma po odjezdu. Dalsi jede za dve hodiny a tam to nabizelo jen Flexi, zadny vyber, a ta plati od daneho casu. Ptal jsem se pruvodciho a na ten dalsi vlak by ji uznat nemohl.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Dromedaro » pon kvě 29, 2023 21:27

mike píše: Nastesti nam prodal dve na jednu jizdenku s jednou prirazkou.

Mně vždycky přišlo zvláštní, když lidi jako ty (s nadstandartními příjmy), tolik řeší "korunové" položky.

U nás se vždy tedy platilo 50Kč, co si pamatuju.

Mně se nedávno stalo, že jsem nevěděl, jestli stihnu seběhnout na vlak, tak jsem kupoval jízdenku přes Poseidona až ve vlaku. Zbývaly dvě minuty do odjezdu, ale aplikace už mi hlásila, že to nejde koupit. Průvodčí už pomale nastupoval do mého vagonu, tak jsem mu to šel říct, že už mi to nejde koupit. On prý, že se to nekupuje ve vlaku při odjezdu, ale před nastoupením. Říkám, že to vím, ale nevěděl jsem, jestli to stihnu, tak jsem to nechtěl kupovat, aby mi to nepropadlo a že ještě zbývaly dvě minuty do odjezdu. Myslel jsem, že to nejde koupit až tam proběhne ten čas odjezdu. Mi řekl, že si mám koupit na další spoj. Tak jsem ji koupil, ukázal mu to v aplikaci, že je zaplacená a on mi vážně řekl, že neví jestli mi to uzná. Jsem mu řekl, jestli si ze mne dělá srandu. Pak řekl, že mi tu jízdenku přijde ještě naskenovat, protože budu ještě na cestě když další spoj,na který jsem to koupil, vyjede. Ale už nepřišel. Až pak mi došlo, že si myslel, že bych to mohl vrátit, ale to mě ani nenapadlo.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » pon kvě 29, 2023 21:38

Dromedaro píše:Mně vždycky přišlo zvláštní, když lidi jako ty (s nadstandartními příjmy), tolik řeší "korunové" položky.

To nijak nesouvisi s prijmy, ale s povahou a vychovou. Nemam ve zvyku hazet penize z okna, coz je presne tenhle pripad.

Dromedaro píše:U nás se vždy tedy platilo 50Kč, co si pamatuju.

Ja jeste pamatuju 30 Kc, pak bylo 40 a ted holt 50.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Dromedaro » úte kvě 30, 2023 7:04

Tak nejde o záměrné vyhazování peněz z okna. Prostě se nedopatřením stalo. Taky mě to zamrzí, ale do určité částky to neřeším. Od určité částky jsem nasranej, ale to je tak všechno co mohu dělat.

To teď nemyslím k tobě ten příklad, ale třeba u nás na hodech nebo na pouti, tak ti největší podnikatelé a pracháči s obrovskejma barákama, bazénama a třema autama před vratama, tak si od hasičů nechávají za každé pivo do koruny přesně vrátit a pak si tam přijde poslechnout dechovku stará bábka o holi, co žije sama ve starým oprýskaným baráku, koupí si k tomu dvě deci vína a vodu a nemá problém tam dát hasičům pade dýško. Takže o povaze to je, ale nevím jestli je to úplně ctnostná vlastnost.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod milarepa » úte kvě 30, 2023 7:10

dromedaro - mícháš jabka a hrušky
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » úte kvě 30, 2023 8:58

mike píše:Ja jeste pamatuju 30 Kc, pak bylo 40 a ted holt 50.
Vice-mene technicka, hlavne pro Dromedara.

40 Kc(s) to bylo uz za socializmu a ne jen na posledni chvili pred koncem, tj. min. 35 let, za meho detstvi se opravdu platilo jen 30, ale nepamatuji si presny rok. Nejspise kdyz se zvedaly ceny jizdenek (od nas do Bratislavy ze 6 Kcs na 7), to bylo nekdy kolem 1975,+-3 roky.
Od te doby se 40 Kc platilo do zacatku prosince, zvysilo se az s novym grafikonem.

@Dromedaro: Nemel bys jednodussi si koupit jednu zakladni papirovou jizdenku IDS JMK a tu si nosit pro pripad strycka Prihody? Tu muzes pouzit kdekoli, kde muzes kupovat (stejne jenom jizdenky IDS JMK) v Poseidonu. No a pokud Ti nevyjde az na konecnou, tak si uz ve vlaku koupis "pokracovaci" ze stanice, kam az to plati - no a kdyby tam nefungovala aplikace, tak od pruvodciho, pricemz v takovem pripade Ti nesmi dat prirazku.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Kuba Turek » úte kvě 30, 2023 10:03

Halíře dělají talíře. Proto má babka možná jen otřískaný baráček.
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Dromedaro » úte kvě 30, 2023 10:12

Nabízí se takové pořekadlo, ale o tom to není.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » úte kvě 30, 2023 15:07

Mne prijde, ze jo. Lidi, co maji penize, je obvykle maji proto, ze s nima umi zachazet. Extremy jsou samozrejme spatne a to jak nesmyslne skrbleni, tak rozhazovacnost.

Tady nejde o castku, ale co za ni dostanu. Nemam problem utratit o nekolik radu vic, kdyz o neco stojim. Co ale dostanu taky? Jizdenku. Kterou muzu dostat i bez prirazky, proto jsou to penize vyhozene z okna. A ano, stala se chyba, ale ja jsem na ni prisel zavcas a nemel ji jak napravit. Vsechny technicke prostredky jsem k tomu mel k dispozici, ale u CD to proste nejde, to mi vadi.

Jinak jsem to psal hlavne proto, ze jsem par dni predtim napsal puvodni vysku prirazky a ted jsem si prakticky vyzkousel, ze se zvysila. Coz si myslim, ze za post stalo ;-)

No a kdyz jsme u toho, tohle je nesmysl:
apuka píše:40 Kc(s) to bylo uz za socializmu a ne jen na posledni chvili pred koncem, tj. min. 35 let, za meho detstvi se opravdu platilo jen 30, ale nepamatuji si presny rok. Nejspise kdyz se zvedaly ceny jizdenek (od nas do Bratislavy ze 6 Kcs na 7), to bylo nekdy kolem 1975,+-3 roky.

Za sociku to bylo 10 Kcs, tim jsem si temer jisty, jelikoz jsem to kdysi platil. 40 Kcs mohla byt pokuta za jizdu bez jizdenky, jako prirazka by to bylo nesmyslne vysoke, na dnesni pomery by to davalo 6 - 8 stovek. I tech 10 Kcs bylo az moc. Za jizdenku z Prahy na Valassko jsem tenkrat jako student platil 34.50.

Taky jsem si temer jisty, ze jeste na prelomu tisicileti byla prirazka za nakup ve vlaku tech 30 Kc. Kdy se to presne zmenilo si nepamatuju, ale klidne to mohlo byt az v letech 2005 - 10.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Zdéňa » úte kvě 30, 2023 15:33

A já si myslím, že kolem roku 1998 byla ta přirážka 20 Kč. Tenkrát jako 15 letýmu mi to přišlo strašně peněz.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » úte kvě 30, 2023 15:37

To je klidne mozny, zvedali to postupne. A fakt mam pocit, ze tech 30 Kc bylo jeste v dobe, kdy jsem zacal jezdit kazdou chvili do Rakouska a resil kupovani jizdenek na jizni hranici. Nekteri pruvodci meli problem prodat jizdenku ze Summerau Gr. a mluvili o te prirazce. A to bylo prave nekdy po roce 2005.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » úte kvě 30, 2023 15:48

Hodil jsem to do vyhledavani a vypadl na mne prispevek od vK z roku 2009, ze ktereho plyne, ze jeste tehdy byla prirazka 30 Kc. V historii OF je uplne vsechno :twisted:

(a je to pekny priklad, jeden z mnoha, jak apuka dokaze naprosto suverenne tvrdit evidentni nesmysly a ani mu to neprijde divne...)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Dromedaro » úte kvě 30, 2023 16:59

Tento víkend se mnou jel ve vagonu už starší kluk a podle keců do telefonu jsem jel za někým na otočku z Prahy. Došel k němu průvodčí, ten kluk mu ukázal jízdenku, na kterou mu průvodčí řekl, že je neplatná, protože není označená. Kluk mu řekl, že ji koupil na hlavním nádraží v Brně u okénka, že řekl kam jede a ona mu podala lístek a o nějaké nutnosti označit nic neříkala. Musí se to totiž cvaknout ve žlutým automatě, ale kdo vlakem přes IDS JMK nejezdí, tak to neví a u té pokladny to fakt neříkají. Na jízdence to je psané malym písmem, ale to nikdo nečte. Každý je zvyklý, že se u okénka prodává jízdenka na vlak a tím to hasne. Kluk už se začal trochu vztekat, že si novou s příplatkem kupovat nebude. Ten průvodčí ale byl normální, jen mu vysvětloval,jak to funguje a pak mu to označil podpisem. Tohle mají blbě udělané a dost lidí, kteří jedou vlakem jednou za deset let, se na to nachytá, protože to neznají. To slýchávám dost často tyhle dohady, že řekli na pokladně kam jedou, pokladní jim dá tuto jízdenku a o žádném označovaní nic neříkali. Když to zaváděli, tak jsem se taky nachytal.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod bonatius » úte kvě 30, 2023 17:18

Ten system s oznacovanim kupeneho cestovneho listku na vlak s naslednym oznacenim v automate bud pri pokladni, alebo na nastupisti je aj na Sicilii.
bonatius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 174
Registrován: čtv srp 28, 2014 12:12

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Dromedaro » úte kvě 30, 2023 17:27

A u nás to v jiných krajích není, ne? Třeba někde u Prahy nebo jinde.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Hafi » úte kvě 30, 2023 17:33

V ramci PID ti na nadrazi by default asi prodaj drážní, ne PIDovou jizdenku. Popřípadě prodaj PIDovou ale rovnou označenou. Samozřejmě jde jet i na PIDovou z trafiky a tu je nutné označit... ale to člověk čeká.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Dromedaro » úte kvě 30, 2023 17:53

Ok,dík. Když právě člověk trefí na špatného průvodčího, tak ten jim to neuzná, protože je to napsané na lístku a musí si koupit novou jízdenku od průvodčího s přirážkou.
Jednou na té mé trase byla průvodčí a ta se v tom vyžívala, tohle trestat. Samozřejmě vždy narazila na námitky a odpor cestujících a ta průvodčí se vždycky úplně rozzuřila, nadávala, mlátila dveřmi a řvala. Jednou takhle vyhmátla chudáka starýho pána angličana, který ani neuměl česky a nevěděl, co po něm chce, když má jízdenku. Nějaký student jim tam dělal tlumočníka, aby se vůbec domluvili. Angličan trval na svém, že si jízdenku koupil u okénka a novou si kupovat nebude. Průvodčí už hrozila, že zavolá policii, další cestující (staré báby a nepřející lidi) nahlas fandili průvodčí a žádali uložení pokuty, protože " s náma by se v Anglii taky nikdo nemazal." To byla hrozná ostuda a festival malosti. Ještě, že tomu ten pán nerozuměl. Tuším, že si na zpáteční cestu vzal raději taxík. :)
Ta bába průvodčí asi tak po půl roce zmizela a už jsem ji nikdy v této roli neviděl. Nepřekvapilo by mě, kdyby skončila na psychiatrii, co tam předváděla za hysterické záchvaty. Bylo mi ji trochu líto.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » úte kvě 30, 2023 19:35

bonatius píše:Ten system s oznacovanim kupeneho cestovneho listku na vlak s naslednym oznacenim v automate bud pri pokladni, alebo na nastupisti je aj na Sicilii.

Je v cele Italii. Plati ale pro vsechny listky a ve vlaku neustale hlasi, ze neoznacena jizdenka je neplatna. Proste mistni zpusob, kteremu se clovek musi prizpusobit. U nas je to ale nastavene jinak a jestli je neoznaceny listek neplatny, meli by na to upozornovat. Zvlast jestli jsou s tim problemy bezne. Mne by to taky nenapadlo a male pismo na jizdence bez bryli neprectu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » úte kvě 30, 2023 20:02

mike píše:Hodil jsem to do vyhledavani a vypadl na mne prispevek od vK z roku 2009, ze ktereho plyne, ze jeste tehdy byla prirazka 30 Kc. V historii OF je uplne vsechno :twisted:

(a je to pekny priklad, jeden z mnoha, jak apuka dokaze naprosto suverenne tvrdit evidentni nesmysly a ani mu to neprijde divne...)
Jo, zkontroloval jsem si to ve starych jizdnich radech a ve zrusenem starem zakone.
10 Kc/Kcs se platilo od r.1964 do 30.6. 2000, tehdy se zrusila vyhlaska o Zeleznicnim prepravnim radu (vyhlaska c. 132/1964 Sb.). Potom se platilo 20 Kc a nekdy az po r.,2006se to zvedlo na 30 Kc od prosince 2007, zvednuti na 40 Kc se mi uz hledat nechtelo, ty stare jizdni rady jsou doma tezko pristupne.
Ja jsem si to zamenil (a transformoval o rad, bo to jsem vedel, ze to melo na konci nulu)se vstuoenkou na nastupiste, to stalo 4 Kcs.

K te Tve priblble poznamce o mne jenom tolik, ze je hodne zajimave (ale pro Tebe typicke), ze kdyz se Ty podobne zmylis ve svem "suverennim tvrzeni", tak Ti to prijde, ze ses jen blbe pamatoval a ze to je nic, to se stava. Napriklad o spani v Grand Paradiso jsi "suverenne tvrdil" neco a kdyz uz jsi nemohl dal predstirat, ze to tak je kvuli memu primemu linku na platny predpis, tak jsi dal tvaril, ze je vse v naprostem poradku, protoze kdyz jsi tam Ty byl a zjistoval (pred mnoha lety), tak to tak bylo, takze jsi to rekl spravne, Ti. Ze jsi to ale nekomu "suverenne tvrdil" (a potom nekolikrat dal zopakoval) v pritomnem case, cimz jsi dotycneho uvedl v omyl, Ti ani v nejmensim nevadilo.
Jak to, ze u sebe Ti to tehdy neprislo divne?

A to zdaleka nebyl jediny podobny pripad s Tebou...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » úte kvě 30, 2023 20:16

Normalni clovek by napsal sorry, spletl jsem se, je to takhle nebo se aspon chytnul za nos a zamyslel se nad tim, jestli na te "priblble poznamce" nahodou neco neni. Ne ze bych od tebe neco takoveho cekal :P
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » stř kvě 31, 2023 10:10

Miku, ja to tam mam napsane, ze jsem si to zamenil s necim jinym. Ale tu Tvoji poznamku bys nechtel aplikovat i na sebe? Napr. co jsem dal priklad, to jsi vlastne az do konce nepriznal, ze ses zmylil, jen "jsi posunul" pravdivost Tveho tvrzeni do minulosti :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » stř kvě 31, 2023 15:33

Jo, ale bez omluvy a s bitim cernochu.

Moje poznamka byla o necem jinem, ne o tom, ze obcas nekdo neco napise spatne. O tom, ze naprosto suverenne pises do oci bijici nesmysly a vubec ti to neprijde divne. Tady to bylo tuplovane. Jednak je naprosto nepravdepodobne, ze by CD drzely ten poplatek tak dlouho nezmeneny a jednak je totalni nesmysl, ze by to za sociku stalo 40 Kc, protoze to tenkrat nebyly uplne male penize a mohls za to projet pul republiky.

Tady je to tak evidentni, ze ses radej podival sam. Jinde jsi ale schopen se hadat na nekolik stranek a psat nekonecne litanie na podporu svych nesmyslu (vzpomenme treba na migreny, ze). Povazuju tuhle tvou cinnost za velmi skodlivou pro forum i nahodne ctenare, ktere to muze splest. Prave proto, jak suverenne to prezentujes.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » čtv čer 1, 2023 3:59

Chci koupit jizdenku pro dva lidi za CD body. Je nejaky zpusob, jak to udelat? Jak v aplikaci Muj vlak, tak v CD eshopu mi to pri placeni nabidne jen pouziti 300 bodu (tj. za jednu jizdenku) a zbytek doplatit. Chci pouzit 600 bodu za obe.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Hafi » čtv čer 1, 2023 8:32

afaik ne, krom tech variant, kdy vemes vikendovou sitovou pro rodinu.
Ale jakou ma nevyhodu koupit to zvlast? Krom hypoteticke sance, ze ti nekdo v mezicase vykoupi sousedovu mistenku.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod irem » čtv čer 1, 2023 9:02

Nakup jizdenek je v tomhle pripade potreba zadat oddelene. Pri koupi jizdenky pro dalsiho cestujiciho je ale treba v moznosti Identita cestujici osoby zmenit udaje na jmeno osoby, ktera jizdenku vyuzije (jsou-li jizdenky vazane na IN kartu na jmeno).
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 263
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » čtv čer 1, 2023 10:13

Jo, jde to jenom nakupem dvou samostatnych jizdenek, tj. ne jedne pro dva lidi. Rekl bych, ze i v jednom nakupu by to mohlo nabidnout body pro oba, ale vyzkousene to nemam. Koupit, resp. !platit" kazdou zvlast je jistota.
mike píše:Jinde jsi ale schopen se hadat na nekolik stranek a psat nekonecne litanie na podporu svych nesmyslu (vzpomenme treba na migreny, ze).
Diky, ze jsi tu "migrenu" sam vytahl. Jak si jiste spominas, ja jsem tam debatu nedokoncil, bo jsem sel na dovolenou. Uz jsem to chtel nekolikrat, ale jsem si rikal, ze byste me zase ukamenovali, ze vytahuji stare tema. Takto sis to vytahnul sam. Mozna zitra, az budu cestovat, najdu na to cas :wink:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » čtv čer 1, 2023 15:11

Hafi píše:Ale jakou ma nevyhodu koupit to zvlast? Krom hypoteticke sance, ze ti nekdo v mezicase vykoupi sousedovu mistenku.

Jednak ty mistenky a jednak je s tim docela opruz, prave jsem to zkusil. Kdyz normalne kupuju jizdenku pro dva, tak proste jen zmenim pocet cestujicich a zaplatim. Tady by to slo uplne stejne, ale nabidne mi to jen tech 300 bodu a doplatit zbytek #-o

irem píše:Pri koupi jizdenky pro dalsiho cestujiciho je ale treba v moznosti Identita cestujici osoby zmenit udaje na jmeno osoby, ktera jizdenku vyuzije (jsou-li jizdenky vazane na IN kartu na jmeno).

Njn, to je prave ten opruz... a navic mi prijde, ze to jde jen na eshopu a ne z aplikace.

apuka píše:Rekl bych, ze i v jednom nakupu by to mohlo nabidnout body pro oba, ale vyzkousene to nemam.

A proc to teda pises? Vzdyt na to se presne ptam a ptam se proto, ze mi to nejde.

apuka píše:Jak si jiste spominas, ja jsem tam debatu nedokoncil, bo jsem sel na dovolenou.

OMG :roll: Debata byla ukoncena, protoze jsi dostal odkaz na clanek, ze ktereho jasne vyplynulo, zes celou dobu psal nesmysly. A ne, rozhodne to nechci znovu otvirat, zminil jsem to jen proto, ze to byla asi nejstupidnejsi debata, kterou jsi tu kdy vedl. Slusny clovek by se omluvil, normalni by zalezl a doufal, ze se na to zapomene. No a ty... :roll:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Pokec