Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » úte čer 20, 2017 22:37

:smt023 pro DB, o tom si muzem nechat zatim jen zdat. Kdyz si vzpomenu na tu babu v Decine, kdyz jsem kdysi chtel vratit cast jizdneho pote, co mi kvuli zpozdeni ujel pripoj... byla tak hnusna, ze nakonec malem brecela, protoze funguju jako zrcadlo :twisted:

118 minut bych zaokrouhlil na 120, za pokus to stoji ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » stř črc 5, 2017 21:47

Tak jsem si overil, ze mezinarodni jizdenka uz opravdu plati jen 4 dny. Jeste nedavno to bylo 14 dni, pak tyden. Puvodne dva mesice, pomalu si pripadam jako pametnik... Timhle tempem bude za chvili platit jen par hodin a clovek nestihne dojet ani na hranice :?

Par kuriozit z vlaku do Nemecka:
- DB zaradily stary vagon s mechanickym ovladanim dveri. Dojeli jsme do stanice, u dveri stala zenska s detma. Vlak zastavil a ona se zacala nechapave rozhlizet, protoze nikde nezacalo svitit tlacitko. Tak jsem ji teda dvere otevrel rucne, velice mi dekovala :D Uz z te techniky obcas blbneme.

- pruvodci DB nebyl schopen nacist barcode elektronicke jizdenky z obrazovky laptopu (spolucestujiciho). Furt se ptal na paper, paper nebyl, tak nakonec pokrcil rameny a odesel.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » pon črc 10, 2017 10:44

Jeste k te ceste do Nemecka.
Cestou zpatky jsem jeli den po velkych problemech kvuli bourim (byly uplne uzavrene nejvytizenejsi trate na severu a severozapade Nemecka, napr. Hamburg - Hannover, Hannover - Berlin, atd.). Jeste stale byly trate uzavrene, vlaky se poprehazely a impovizovalo se, jak to slo. Nakonec ve Vidni jsem meli jen cca 50 min spozdeni a stihli pripoj. Ale... v celem ICE neslo Wifi, palubni portal, vypadly informacni tabule/monitory a navic v nasi prvni tride (uplne na konci vlaku, posledni oddil se sesti misty) nefungovala klima, pricemz jinde uplne v celem vlaku fungovala.
Tak jsem napsal na klientsky portal DB, po tydnu prisla odpoved, ze vlak mel technicke problemy, nic, co jsem psal nefungovalo (pdsali i klima)... Nakonec mi dali vucher na jizdenku na 60 EUR na DB.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod GreyMouse » pát črc 14, 2017 11:57

GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Hafi » pát črc 14, 2017 18:00

Posral to Chaps a CD se k tomu postavili celkem fer. Otazka by byla, jak by CD reagovali, kdyby to nebyl novinar, jak by se k tomu postavili, kdyby tam realne vznikla skoda (uleteny let), a jestli nekdo obratem zkontroloval prodane jizdenky na stejny spoj s nastupem z daslsich stanic, prip. jiny den a informoval cestujici.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod fps » úte črc 18, 2017 17:36

jsem se chtěl na začátku záři projít okolo Mont Blancu, a on zrovna v tomto období nejede přímí lůžkoví vůz z Prahy do Curychu, tohle mi odepsali z info@cd.cz

"Bohužel ve vámi uvedeném spojení není možno tuto jízdenku prodat, neboť z důvodu výlukové činnosti ve dnech 18.8. - 10.9.2017 přímé vozy nejsou řazeny."

tohle je fakt neuvěřitelný, takže snad příští záři
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » úte črc 18, 2017 19:47

@fps: Nevim co je na tom "fakt neuveritelne? Proste rakusane opravuji trat a nejezdi jim vlaky od hranic do Linze. To se uplne normalne stava, rakusanum a nemcum uz skonci prazdniny a budou jezdit misto vlaku autobusy. Je to ponekud obtizne vozit lidi z Prahy po hranice jednym luzkacem, potom presednout na bus, potom v Linzi zase na luzkac - a cast noci mas v haji, navic by mohl byt problem, ze nejsou splnene parametry jizdy po hranice.

Jako se tady casto hani CD, ale uvedene je na OEBB a DB dost caste. A mezi Salzburgem a Innsbruckem taky budou jezdit vlaky oklikou pres Zell am See (pekne zdrzeni), protoze Nemci si opravuji trat - a to klidne uprostred nejvetsi sezony.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » úte črc 18, 2017 20:26

#-o pekny opruz. Diky za upozorneni. Mozna bych mel prehodnotit plany a jet do Rakouska driv, nez tahle akce vypukne...

apuka píše:Jako se tady casto hani CD, ale uvedene je na OEBB a DB dost caste.

Neprehanej. Tohle je prvni takova akce, co za 20+ let, co do Rakouska jezdim, vidim. Myslim akce takoveho rozsahu a delky, mensi vyluky jsem samozrejme zazil. Ale porad jich bylo radove min, nez u CD. V organizaci a kvalite busu je taky dost zasadni rozdil a dost by mne zajimalo, jak to bude tady. Jestli to budou rakouske busy (to by slo) nebo ceske (pruser). Furt je to ale hodina a pul v buse tedy opruz maximalni a navic je bus v Linci o pul hodiny pozdeji a na prestup na RJ jsou jen 3 minuty, coz je nerealne a znamena to prodlouzeni jizdy o 2 hodiny ](*,)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » úte črc 18, 2017 20:31

@fps: zacinam vazne uvazovat nad tim, ze kvuli tomuhle pojedu do Rakouska ted a do Italie az v zari. V tom pripade bys mozna mohl jet se mnou. Koupil by sis letenku do Milana a ja bych te z Prahy doprovodil az do Aosty k busu na Courmayer, kde muzes zacit. Vyzkousel by sis to a priste uz bys to zvladnul sam. Bylo by to letadlo, bus, vlak, vlak, bus, z Prahy rano okolo sedme a na miste odpoledne okolo ctvrte (nechce se mi ted koukat na jizdni rady).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » úte črc 18, 2017 20:48

mike píše:Tohle je prvni takova akce, co za 20+ let, co do Rakouska jezdim, vidim. Myslim akce takoveho rozsahu a delky
No ale to jen proto, ze sledujes prakticky jedinou trat :-). Koukni se na rakouske a nemecke vyluky a uvidis, ze to tak uplne neni.
Jasne, Rakusaci a Nemci maji vyhodu, ze hodne trati se da slusne objet, u nas napr. prave Praha - Linz je v pripade vyluky prakticky bez moznosti objizdky. Viz soucasna (a dlouha) vyluka v D mezi Salzburgem a Kufsteinem, co se da obejit pres Rakousko ( :lol: taky dobry for - vnitrostatni rakousky vlak dela objizdku dlouheho nemeckeho useku pres rakousko). Kdyby na tom byli stejne jako v Cechach, maji pekny pruser. A jeste vice prave vyluka, co se nelibi fps.
No a ze nemeli dlouhe vyluky na hrlavnych tratich, kdyz delali koridor na 200km/h bylo dano pouze a jen tim, ze meli moznost (a penize) si postavit hned vedle uplne novou trat, pricemz celou dobu fungovala stara. Tohle unas na hlavnich tratich vetsinou taky neni mozne - jednak kvuli financim ale taky na mnoha mistech jednoduse nemas kde vest dalsi kolej, ne to celou dvoukolejovou trat, typicky napr. trat Olomouc - Pardubice nebo Prerov - Brno.

Co se tyce busu, urcite to budou rakouske, ponevadz je vyluka od hranic po Linz a jak poznam rakusaky, nasince (busy) tam jen tak nepusti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » úte črc 18, 2017 21:03

Jednu trat v delce pres 400 km ;-) (Summerau - Sillian) Ano, tu pouzivam nejcasteji, ale nejen tu (myslim, ze rakouske koleje mam slusne pokryte). U nas jich pouzivam vic a casto, a tak bych rekl, ze srovnani mam. A je mi celkem jedno, co je mozne a co neni, srovnavam z pohledu cestujiciho a opruz v Rakousku je proste radove nizsi. Zvlast v porovnani s trati pres CB, ta byla extremni i na nase pomery. Pricemz znacna cast opruzu u nas je zpusobena dezorganizaci a setrenim na nepravem miste, o tom jsem tu psal (busy narvane po strechu, vedle stoji nekolik prazdnych, ale dispecer nepovoli je pouzit ](*,))

apuka píše:Co se tyce busu, urcite to budou rakouske, ponevadz je vyluka od hranic po Linz a jak poznam rakusaky, nasince (busy) tam jen tak nepusti.

Taky v to doufam, z hlediska pohodli se to da prezit, protoze busy tam byvaji slusne, ale porad je tu ten prestup, co se nestiha :? Kratke vyluky jsem zazil i na tehle trati a busy byly v pohode, ale i tak mi jednou v Linci pripoj ujel, protoze do busu se cpali nejaci piciklisti a sofer se jim snazil po rakouskem zpusobu maximalne vyhovet, coz nejakou dobu trvalo (u nas by je poslali nekam).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod fps » stř črc 19, 2017 19:47

mike@

do letadla už nevlezu, a ani nevin co bych dělal s kovovými věcmi co vozím, třeba s plynovou kartuší, takže asi pojedu přes Mnichov někam do okolních Alp u Innsbrucku, ale jak tak koukám, tak včasné jízdenky nejsou přes Německo?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » stř črc 19, 2017 21:40

Kovove veci normalne dovnitr batohu, davam tam i cepin. Plynova kartuse je vyjimka, ta se nesmi, takze se kupuje na miste. V Courmayeru by nemel byt problem.

Jak myslis, mas moznost prekonat predsudky a zkusit jiny, IMO lepsi, zpusob cestovani na vetsi vzdalenosti :) (s tim, ze nic neslibuju, zalezi na spouste veci a pocasi, zacatek zari neni idealni termin)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod JardaLodek » stř črc 19, 2017 23:00

V Německu je problém i s nožem, oni tam nesmí mít u sebe nůž delší než tuším 16 centimetrů a ještě to smí být jen kuchyňský nůž.
JardaLodek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř črc 19, 2017 22:47

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » čtv črc 20, 2017 10:17

@fps: Jen tak mimochodem, bacha na plynove kartuse i ve vlaku. Ne vsude musi byt povolena jejich preprava nebo je dost omezena a napr. se 3-ma kartusemi v ruksaku bys asi mohl byt problem. Nevim jak to plati ted, ale napr. ve Francii platilo do 30.6.2015:
Poznámka: V ručním nebo cestovním zavazadle je povoleno mít nebezpečné věci jen pro osobní nebo vlastní profesionální potřebu. Přenosné nádoby s plynem jsou povoleny pro pacienty s dýchacími potížemi v množství nezbytném na jednu cestu.

Se znovaplnitelnymi bys v prirucnim zavazadle problem rozhodne mel, smeji se prepravovat jenom jako spoluzavazadlo - coz nekde uprostred velkeho ruksaku asi splnuje. Ale nemel bys zavazadlo celou cestu vybalovat.
Ale jsou to veci, ktere se tezko dohledavaji. Je na to celoevropsky predpis, jednotlive zeme mohou podminky zprisnovat a nakonec jeste i prepravce muze dat dalsi podminky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » čtv črc 20, 2017 18:52

:roll: to je zas ten tvuj pravni extremismus... Sorry, ale pred cestou vlakem nebudu studovat, co si nejaky EUkreten predstavuje, ze se muze nebo nemuze nosit v batohu. Proste nastoupim a jedu. V letadle je to neco jineho, tam jsou jednak kontroly a jednak, a to hlavne, v tom letadle sedim a bylo by stupidni prevazet neco, kvuli cemuz muze spadnout. Samozrejme nebudu nosit v baglu Semtex nebo obohaceny uran, ale jen to, co potrebuju pro sebe a co tahnu v horach na zadech.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod fps » čtv črc 20, 2017 20:18

- napadá někoho proč nejde koupit včasná jízdenka Praha » München » Garmisch-Partenkirchen? ale jde jí koupit Praha » München, a pak München » Garmisch-Partenkirchen
- a ještě mám dotaz na přestup v Mnichově na směr Mittenwald, na přesun je počítáno asi 10 min, a odjez je z München Hbf Gl.27-36, to je na stejném nádrži co přijedu, a nebo se jde někam jinam? byl jsem několikrát v Mnichově na nádraží, ale nevím jestli München Hbf Gl.27-36 není někde mimo jako v Praze Hlavák a Masaryčka?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » pát črc 21, 2017 6:55

@fps: nevim, ale muzes zkusit koupit pres bahn.de (Deutsche Bahn), kdyz pujdes prvni cast autobusem, tak muzes mit od 29,90 EUR. Jen vlaky cca 85 EUR, tam ani Nemci nemaji "Sparpreis", ekvivalent Vcasne jizdenky Evropa. Pokud na ten autobus koupis s prestupem na vlak v Norimberku, nemusis se obavat, bus by mel stat hned pred nadrazim.
A neboj, DB ma sve stranky na nakup jizdenek i cesky, navic si to muzes koupit i v CD Centru (tam ale zadej jizdenku od DB!) nebo stanku Regiojet - oba maji terminal DB.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod fps » pát črc 21, 2017 18:27

žádným autobusem nepojedu, vím že jsou stránky DB i v Čestíně, taky je používám, s Regiojet nechci mít nic společného
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod fps » pát črc 21, 2017 18:47

fps píše:a ještě mám dotaz na přestup v Mnichově na směr Mittenwald, na přesun je počítáno asi 10 min, a odjez je z München Hbf Gl.27-36, to je na stejném nádrži co přijedu, a nebo se jde někam jinam? byl jsem několikrát v Mnichově na nádraží, ale nevím jestli München Hbf Gl.27-36 není někde mimo jako v Praze Hlavák a Masaryčka?

tak je mi to už asi jasný, München Starnberger Bahnhof Gleis 27–36 je ta část mimo tu hlavní halu, viz. fotky příloha
Přílohy
München_Hauptbahnhof_Lageplan.png
57627608.jpg
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » sob črc 22, 2017 3:06

fps píše:s Regiojet nechci mít nic společného

Dalsi predsudek?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod fps » pon črc 24, 2017 19:29

nechci sem tahat politiku, ale nemá to nic společného s předsudkami
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40


Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod karaya1 » pát črc 28, 2017 7:25

Přistihl jsem se, že co zavedli ČD kredit, už jinak jízdenky ani neplatím - buď přes eshop, nebo mobilní aplikaci. Jen se mi teď stalo takové mrzení - kupoval jsem jízdenku ženě, a protože jsem spěchal, zapomněl jsem změnit datum z "dnes" na "zítra" - všiml jsem si toho až pozdě, po zaplacení. Tak jsem hned koupil novou, správnou - a tu špatnou vrátil (kolonka "chybné zadání, nová jízdenka zakoupena") a čekal, kolik mi přijde. Druhý den přišlo PDF s tím, že z ceny jízdenky 20 Kč strhávají 20 Kč a vrací mi nulu :wink: (V podmínkách to je skutečně tak: když vracím jízdenku v den platnosti, tak je storno maximum z [10 %, 35 Kč]. Kdybych vracel před začátkem platnosti, tak je storno nula.)

Pořád je co zlepšovat.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 687
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » pát črc 28, 2017 7:43

Muzes byt rad, ze ti nestrhli jeste dalsich 15 Kc z kreditu :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Hafi » pát črc 28, 2017 10:24

Nekde jsem cetl, ze by od podzima melo fungovat vraceni jizdenek za 0 i v den odjezdu a s vraceni penez hned. Ale mám z toho spise obavy - jelikoz jizdenka plati cely den, tak lze mi nenapada jak tu moznost nastavit tak, aby to mohlo fungovat a bojim se aby nezrusili tu celodenni platnost jizdenek. Takze hadam/doufam, ze tam pri nakupu bude volba: plati jen na konkretni vlak a jde vratiti kdykoli pred odjezdem/plati cely den a jde vratit den pred odjezdem.

Ad kredit - taky vyuzivam hojne, jen skoda, ze to jeste neimplementovali do mobilni verze webu, tedy tam musim furt kartou.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod karaya1 » pát črc 28, 2017 11:37

Nevidím úplně do vnitřností systému, ale nepřijde mi to jako problém - elektronická jízdenka se vždycky musí nějak u průvodčího validovat (z Inkarty, přes QR kód, kód transakce apod.), takže by mělo být jednoduché ověřit, jestli byla nebo nebyla ten den použita. Pokud by se chtěly vracet peníze hned a ne až druhý den, tak se dá jízdenka i okamžitě zkontrolovat na použití a zneplatnit - je tam sice nějaké časové okno, než se to průvodčím zesynchronizuje, ale to už by bylo moc divoké toho zneužívat.
Otázka je, jestli jsou data do terminálů průvodčích jednosměrná, nebo jestli se z nich zkontrolované jízdenky posílají i nazpátek.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 687
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » pát črc 28, 2017 21:28

Spis jde o pripad, kdy pruvodci jizdenku nezkontroluje. Neprijde, nevsimne si te... To se stava, vloni jsem takhle jel parkrat zadarmo do Lovosic. Nastupuju v Podbabe, kde se jizdenka koupit neda, a tak kupuju ve vlaku. No a za celou hodinu nikdo neprisel. Je to celkem vyjimecne, ale na kratsich vzdalenostech neni pravdepodobnost uplne mala. Navic jsou v tomhle Cesi docela vynalezavi a hrali by s pruvodcim hru na schovavanou. Coz by mohlo vest k nedostupnosti zachodu a to by se mi nelibilo (Jednou jsem videl nastoupit postarsi pani, ktera okamzite zaplula na zachod. Vydrzela tam asi ctrvt hodiny, nez vlak znovu zastavil a pak rovnou vystoupila).

Vidim to jako Hafi a doufam, ze kvuli tomu celodenni platnost jizdenek nezrusi, to by byla zasadni zmena k horsimu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod zonn » pát črc 28, 2017 23:24

Minuly tyden na Lipne jsme jeli 2 stanice, pri nastupovani jsme se ptali pruvodciho, jestli si listky kupujeme u nej, pry ano. Sedli jsme si na prvni lavici a za 2 stanice jsme vystoupili. Pruvodci stal celou dobu v "predsini" vagonu a nemel snahu nam listky prodat.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » ned črc 30, 2017 10:10

mike píše:Navic jsou v tomhle Cesi docela vynalezavi a hrali by s pruvodcim hru na schovavanou. Coz by mohlo vest k nedostupnosti zachodu a to by se mi nelibilo (Jednou jsem videl nastoupit postarsi pani, ktera okamzite zaplula na zachod. Vydrzela tam asi ctrvt hodiny, nez vlak znovu zastavil a pak rovnou vystoupila).
Bohuzel, to neni jen ceska vynalezavost. Parkrat jsem to zazil i v Nemecku, v lokalkach se naprosto bezne nastupuje/vystupuje do/z hajzliku, dokonce jsem si to vsiml uz i v ICE. Jednou dotycny vzdy rychle "dostal behavku", kdyz se na druhem konci vagonu objevil(-a) pruvodci a byl tam dost dlouho a vystoupil po nekolika hodinach jizdy. Jednou si nekdo nastoupil dokonce do prvni tridy, odlozil si kufr a sel na zachod - i s "cafe to go" :roll: . Po hodine a pul ze zachodu vysel, vzal kufr a vystoupil o 350 km dal.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Pokec