Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » úte kvě 9, 2017 19:54

Ale jo, je to jedna z moznosti. Jen bych rekl, ze je to bug a ne feature a ze se da resit. Fakt jsem si skoro jisty, ze jsem jizdenku do stanice pred Sillianem pred lety koupil normalne. Tj. pres Linz a Salzburg a ted to nabizi jen pres Viden. Bohuzel si je neschovavam, takze uplne najisto to potvrdit nemuzu.

Jasne, ze to s IDOSem tak nejak asi je, ale technicky je to resitelne. Vsechno se to da udelat automaticky. Mel by snad byt zajem vsech zucastnenych, aby to fungovalo a nevypadali jako trubky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod slash1111 » stř kvě 10, 2017 7:51

mike píše:
apuka píše:Vyhledavac spojeni je jedna vec, to Ti najde spojeni a zna (asi) vsechny stanice (mozna kvuli tomu jsou zname eshopu), ale jizdenku pro zahranicni usek si muzes koupit POUZE na trasy, na ktere "DOMOVSKA" ZELEZNICE to UMOZNUJE. Pouze a jen na tyto useky existuje mezinarodni tarif, ktery muze jina zeleznice zucastnena na smlouve o mezinarodni zeleznicni preprave vydat. Pres toto voda netece.

Tak jinak. Zakaznik si najde ve vyhledavaci trasu, vedle ni je tlaciko Kup jizdenku a kdyz na ni klikne, tak mu to oznami, ze to nejde. Jak to potom z jeho pohledu vypada? Presne jak psal grco: Vsak ti mantaci vlakovy ani neumi prodat jizdenky

S tym tlacitkom by som bol trochu opartny, aj tu na fore mozem aj ako neprihlaseny uzivatel kliknut na tlacitko "Odpovedet" (vlavo dole),
Tlacitko.png
Tlacitko.png (2.03 KiB) Zobrazeno 8324 krát

potom som presmerovany na prihlasenie a po prihlaseni zostanem na uvodnej stranke fora, takze odpoved sa tak rychlo nekona :wink: (a ak nemam OF ucet, tak sa nekona vobec :) )
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » stř kvě 10, 2017 8:35

Hafi píše:Otázka je jestli jim to ČD bude poskytovat a aktualizovat (a za jakých podmínek)
Jenze v tomto pripade tuto informaci o stanicich v A ma poskytovat OEBB (a v D DB, na SK ZSSK, ...), ne CD. Jsou to jejich vlastni data a asi by nesly nelibe, kdyby jim to nekdo "cizi" poskytoval treti strane.
mike píše:jsem si skoro jisty, ze jsem jizdenku do stanice pred Sillianem pred lety koupil normalne
Ale to je docela mozne. Ten seznam stanic a povolenych tras muze domovska zeleznice menit prakticky kdykoliv, urcite minimalne kazdym novym grafikonem.
mike píše:Interni smlouvy si vymyslel apuka.
Ne, ty smlouvy nevymyslel apuka, na zaklade takovych smluv funguje mezinarodni osobni preprava, tyto smlouvy jsou dane ramcovymi mezinarodnimi smlouvami vsech zucastnenych zeleznic. Co se primo tyce CD (co vydali oni) i ty ramcove smlouvy, je vsechno k nalezeni na strankach CD, ale seznam zahranicnich relaci neni "jejich" smlouva. (A myslim, ze to same pro OEBB je to k nalezeni na jejich strankach, jen to maji jeste min prehledne jako CD.)
A myslis si, ze problem dat komercnimu IDOSu seznam stanic pro mezinarodni jizdenku je veci CD? Ja si myslim, ze je to otazka podminek a penez, co do toho chce investovat IDOS, nejenom s CD ale se vsemi zucastnenymi stranami - zeleznicemi, autobusovymi prepravci, atd.
mike píše:To co predvedli v pripade fps rozhodne standardni nebylo, ani
S tim plne souhlasim, to meli resit jinak, taky jsem to nikdy nerozporoval.

Jinak nekdy pred lety na terminalech pokladen pri vydavani mezinarodnich jizdenek jim pri psani vyskakoval seznam stanic (podle jiz napsane casti jmena), kam lze mezinarodni jizdenku vydat a po vybrani stanice se dali jeste vybirat mozne trasovani. Vsechno z toho, co je podle tech smlouv mozne. Nic jineho nemeli moznost si vybrat. (Jina vec je, ze se museli trefit do formatu nazvu, napr. takovy Sant Anton am Arlberg - jestli je to Snt, Saint, Sankt, jestli psat cely nazev nebo zkratku a jakou, jk to nakonec zkratili pro potreby jizdenek, atd. - to jsme s pani pokladni nasli asi na desaty pokus, az po prohledani papiroveho jizdniho radu OEBB /kvuli zkratce/.) Poslednich par let jsem ale na nadrazi jizdenku nekupoval, takze nevim, jestli to uz nemaji "propojene" s eshopem a jeho moznostmi. Pokud ano, tak mohou byt v naprosto stejne situaci jako kdokoliv jiny na eshopu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16552
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » stř kvě 10, 2017 14:34

Uz jenom pridam, ze mne ani ve snu nenapadlo, ze nekdo vyhledava v IDOSu a kdyz mu nenajde jizdenku po stlaceni tlacitka Koupit (v IDOSu), tak zacne nadavat na CD... :roll: Jsem automaticky predpokladal, ze kdyz chce mezinarodni jizdenku, tak vyhledava na eshopu CD, ktera jedina je opravnena prodavat jizdenky do zahranici (resp. umi to i nektere cestovni kancelare a castecne Student Agency, ktera je "agenturou" na prodavani jizdenek DB, takze muze prodavat i mezinarodni jizdenky od DB, rozsah neznam).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16552
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » stř kvě 10, 2017 18:48

@slash1111: na OF muzou psat jen registrovani (jinak bychom se utopili ve spamu a srackach ala Novinky) a predpoklada se, ze lidi vyuzijou moznost automatickeho prihlaseni, protoze prinasi spoustu vyhod. Ano, bylo by idealni, kdyby te to ve zminene situaci hodilo zpatky tam, kde jsi zacal, ale prijde mi to spis jako nice-to-have nez podstatna funkcnost. Protoze kolik lidi by to realne vyuzilo? No a taky by to vypadalo jinak, kdyby za OF stala firma, pro kterou by generovalo penize, nez kdyz jde jen o amaterskou platformu, o kterou se par lidi stara zdarma ve svem volnem case. Rozdil mezi zakaznikem a uzivatelem (clenem komunity).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod slash1111 » stř kvě 10, 2017 19:25

Uplne OT: to nebola vycitka, ale iba taka paralela k tomu tlacitku na Idos... Je mi jasny rozdiel medzi komercnou sluzbou a tymto forom. Na druhu stranu je to tlacitko asi zalezitostou samotneho phpbb (ci na com OF bezi) a to musi mat miliony uzivatelov, takze ta existencia/viditelnost tlacitka aj pre neprihlasenych/neregistrovanych uzivatelov je podla mna tiez bug (alebo samotne phpbb umoznuje odpovedat/prispievat aj neregistrovanym uzivatelom a potom je vsetko v poriadku :) )...
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » stř kvě 10, 2017 19:31

apuka píše:Jenze v tomto pripade tuto informaci o stanicich v A ma poskytovat OEBB (a v D DB, na SK ZSSK, ...), ne CD. Jsou to jejich vlastni data a asi by nesly nelibe, kdyby jim to nekdo "cizi" poskytoval treti strane.

Marne premyslim, proc by jim to melo vadit. Kdyz uz jim ta data v nejake podobe poskytuji ted (spoje i smerovani).

apuka píše:Ale to je docela mozne. Ten seznam stanic a povolenych tras muze domovska zeleznice menit prakticky kdykoliv, urcite minimalne kazdym novym grafikonem.

Jasne a je naprosto logicke, aby stanice omezovali ;-) Rekni mi, jaky muze byt v roce 2017 duvod, aby se nedala koupit jizdenka do uplne vsech stanic a vsemi smery. Jiny, nez chyba. Driv (pred 20+ lety) by se to mozna dalo vysvetlit objemem dat a naroky na pripojeni, ale dneska? Vzdyt je v zajmu uplne vsech zucastnenych, aby to slo. Tarif je podle kilometru a v pripade vcasnych jizdenek ani to ne.

Nasel jsem spek: Stadt Rottenmann. Tam se neda koupit jizdenka vubec. Eshop nenajde zadne spojeni. Pritom to neni nejaka mala stanice, stavi tam IC. Da se tam jet jak pres Linz, tak pres Viden a do okolnich mensich stanic to jde. Koukal jsem na to proto, ze jsem tam v minulych letech jel. Minimalne dvakrat a jizdenku jsem normalne koupil, timhle jsem si jisty. Takze co se stalo? Vymazali stanici z dat, protoze tam jezdili lidi? :twisted: (ja jiste tuseni mam, ale jsem zvedav na tebe ;-))

apuka píše:Ne, ty smlouvy nevymyslel apuka

Apuka si vymyslel, co v tech smlouvach je a co z toho plyne.

apuka píše:A myslis si, ze problem dat komercnimu IDOSu seznam stanic pro mezinarodni jizdenku je veci CD? Ja si myslim, ze je to otazka podminek a penez, co do toho chce investovat IDOS, nejenom s CD ale se vsemi zucastnenymi stranami - zeleznicemi, autobusovymi prepravci, atd.

Nevim a uprimne, je mi to celkem jedno. Ukazuju pohled zakaznika na polofukcni az nefunkcni sluzbu. Jak si zaridi, aby fungovala, je jejich vec.

apuka píše:Pokud ano, tak mohou byt v naprosto stejne situaci jako kdokoliv jiny na eshopu.

Co jsem videl v poslednich letech, tak to tak vypadalo. To, cos popisoval, mela pani v CKCD pred mnoha lety.

apuka píše:Uz jenom pridam, ze mne ani ve snu nenapadlo, ze nekdo vyhledava v IDOSu a kdyz mu nenajde jizdenku po stlaceni tlacitka Koupit (v IDOSu), tak zacne nadavat na CD...

Opet pohled zakaznika. Najde si spoj, vidi tlacitko, rekne si skvele, muzu rovnou koupit jizdenku, klikne na Koupit, hodi ho to na web CD a ten mu napise, ze spojeni neexistuje. Kdo je za debila? ;-) (sam pouzivam eshop nebo nadrazi)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » stř kvě 10, 2017 19:35

@slash1111: jsem to tak i pochopil ;-) Taky si myslim, ze je to spis chyba, ktera vznikla pri vyvoji noveho vzhledu, ale neoveroval jsem to. Jestli jsi registrovany na jinem phpBB foru, ktere jede na standardnich templatech, tak to muzes pro zajimavost zkusit.

edit: phpBB myslim umoznuje psat i neregistrovanym uzivatelum, to zalezi na nastaveni. Takze tlacitko je snad OK a reakce na nej taky, akorat se to pak nevrati tam, kam by melo. Coz si prave myslim, ze je chyba. Ale taky je mozne, ze to proste v phpBB neni dotazene.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Hafi » stř kvě 10, 2017 19:46

Mám vyzkouseno, ze jinde si to "odpovedet" pamatuje, kam se vratit, netusil jsem, ze tu to je jinak, tedy je to error OF.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8423
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » stř kvě 10, 2017 19:49

Puvodne jsem cetl terror OF :twisted: Jo, zrovna jsem to zkusil. IMO chyba noveho vzhledu a neni jedina tohodle typu, kdy to skonci na hlavni strance...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » čtv kvě 11, 2017 9:17

mike píše:Marne premyslim, proc by jim to melo vadit.
:roll: Kdyz uz nic jineho ne, tak to, ze se nakup pote dela pres CD, mozna kdyby IDOS odkazal na shop OEBB... Ale principialne, jak si to Ty, jako informatik predstavujes, ze poskytnes nejaka data partnerovi a on je pote poskytne tretim stranam (bez uplaty Tobe) a tim si pomuze generovat vyssi zisk? Kdybys mel ty data Ty, libilo by se Ti to? Ja si myslim, ze vsem komercnim organizacim moc ne.
Ty data o spojeni IDOSu (resp CHAPSu, ktery jej udrzuje) predava CD povinne a zdarma (a pod hrozbou sankci za neplneni) na zaklade zakona o silnicni doprave a zakona o drahach kvuli Celostatnimu informacnimu systemu o jizdnich radech. Tam ale neni nic o seznamu stanic a relaci pro mezinarodni dopravu. CHAPS jeste asi ziskava nejaka doplnkova data od jinych dopravcu, v EU prakticky vsude se musi jizdni rady poskytovat verejne v strojove zpracovane forme zdarma nebo za par supu - jen v CR, kde by toto mel delat CHAPS je to ponekud "slozitejsi". Ale toto jsou verejna data, seznam trati pro mezinarodni prepravu jsou ale komercni data a ty se nemusi poskytovat verejne.
mike píše:Rekni mi, jaky muze byt v roce 2017 duvod, aby se nedala koupit jizdenka do uplne vsech stanic a vsemi smery. Jiny, nez chyba.
Uz jsem Ti to parkrat rekl - zajem lokalniho prepravce. Ale ja nepremyslim o tom, jaky je to zajem - je to proste jeho vysadni pravo a tecka.
Ten Stadt Rottenmann je asi prave situace s nazvy, kterou jsem uz nastinil- Pokud na eshopu CD zadas jen Rottermann, tak najde spojeni do stanice Stadt Rottenmann i s informaci, kde se muzes informovat o moznostech nakupu jizdenky a cene; primo na eshopu si to nekoupis.
mike píše:Apuka si vymyslel, co v tech smlouvach je a co z toho plyne.
Co kdybys namisto navazovani do mne si sedl a ty smlouvy nasel a otevrel, abys zjistil, ze je to tak, jak jsem psal? Kdybys nechtel vyhledat, kdyz jsem na ne odkazoval, mas tady odkazy zase - u CD, hledej Mezinarodni prepravu, to co tam nemaji, COTIF, CIV,... zde(hledej napr. Seznamy trati), nebo nasledujici vety:

"Posláním Organizace je především vytvořit jednotný právní řád pro přepravu cestujících, zavazadel a zboží v přímé mezinárodní přepravě po železnicích mezi členskými státy, jakož i usnadnit provádění a další rozvoj tohoto právního řádu.
...
Tratě uvedené v článku 2 § 1 /to je ta predchozi veta/ a v prvním odstavci § 2 /to se tyka jen pristavu, atd. ne nadrazi/, po nichž se tyto přepravy uskutečňují, jsou zapsány do dvou seznamů: seznamu tratí CIV a seznamu tratí CIM."

"Mezinárodní tarify stanoví spojení, pro něž se vydávají mezinárodní přepravní doklady."

"Železnice je povinna přepravit cestující a zavazadla podle Jednotných právních předpisů, jestliže
a) cestující vyhoví Jednotným právním předpisům, doplňujícím ustanovením a mezinárodním tarifům;
b) provedení přepravy je možné pracovníky a normálními zařízeními vyhovujícími pravidelným přepravním potřebám;
c) přepravě nebrání okolnosti, které železnice nemůže odvrátit a které odstranit není v její moci."

Doporucoval bych Ti v pripade pochybnosti zajet na nadrazi v Praze a vyuzit sveho prava (viz tucne) :-):

"Mezinárodní tarify musí být zveřejněny jen v těch státech, jejichž železnice jsou na těchto tarifech zúčastněny jako železnice výchozí nebo cílové. Tyto tarify a jejich změny vstupují v platnost v den oznámený při jejich uveřejnění. Zvýšení cen a jiná opatření, která mají za následek ztížení přepravních podmínek podle těchto tarifů, vstupují v platnost nejdříve šest dní po jejich uveřejnění.
Změny cen za přepravu a doplňujících poplatků stanovených v mezinárodních tarifech podmíněné kursovními výkyvy, jakož i opravy zjevných chyb, vstupují v platnost dnem, který následuje po jejich uveřejnění.
V každé stanici otevřené pro mezinárodní přepravu musí mít cestující možnost nahlédnout do mezinárodních tarifů nebo jejich výtahů, v nichž jsou uvedeny ceny mezinárodních jízdenek tam prodávaných a příslušné přepravné za cestovní zavazadla."

Kdybys chtel ty podminky (mezinarodni tarify a trasovani) najit na OEBB, tak hodne stesti, maji dost neprehlednou stranku podobnou "Cim se ridime" u CD a je jen v nemcine.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16552
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod booze » čtv kvě 11, 2017 20:59

Jelikoz jsem si nechal ujet RJ ](*,) a musel jsem jet s CD, tak fakt nevim, co je na CD vlacich tak super. Navonena bida, nefungovala wifi, nefungovalo WC, smrad jak v prasecaku... :vom: pry jsou zanovni. :lol:
Davam jeste minusove body D1 cesta PRG-BA 7 (sedum) hodin. Rikali kamionaci, ze je to nejvetsi placene parkoviste v CR. Zas zazit piknik u D1 je celkem dobry zazitek.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » čtv kvě 11, 2017 21:09

Cim a kam jsi to jel? :shock:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod booze » čtv kvě 11, 2017 21:25

Rychlik Brno-Praha
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » čtv kvě 11, 2017 21:32

Ktery a co to bylo za typ vlaku? Jezdi tam railjety a ty byvaji v pohode.

Booze, z tebe taky dostat nejake informace #-o :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod booze » čtv kvě 11, 2017 21:47

nejsem soutos. 8)
RJ 78 Johann Strauss.
Jo a jeste za kavu z termosky chtel pan pres 40kc. Se asi pos.al v kine, takovy shit nazvat kavou. :vom:
Neuzil jsem si cestu, ale zas lepsi nez dalnice. :ú
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » čtv kvě 11, 2017 21:52

Soutos? :-k

To je blbe, cekal bych, ze se aspon o railjety budou trochu starat :evil: WC je tam nastesti vic, nektera nefuncni jsem zazil i Rakousku v EC (ke konci cesty). WiFi mi posledne fungovala... klimatizace taky.

booze píše:smrad jak v prasecaku

:-k nesundal sis nahodou boty? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod booze » čtv kvě 11, 2017 22:00

Šotouš
mike píše:nesundal sis nahodou boty?

Me nohy nesmrdi ani po mesici. Proste nechutny zapareny smrad.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » pát kvě 12, 2017 0:47

apuka píše:Kdyz uz nic jineho ne, tak to, ze se nakup pote dela pres CD, mozna kdyby IDOS odkazal na shop OEBB...

Proc? Myslis snad, ze kdyz mezinarodni jizdenku proda CD, tak z toho OEBB nic nema? Na nejakem sotouskem webu jsem naopak cetl, ze dostane celou svou cast a navic jako mezinarodni jizdne, takze draz, nez kdyby to zakaznik koupil u nich jako vnitrostatni (a CD zas dostava to, co se koupi v Rakousku).

apuka píše:Ale toto jsou verejna data, seznam trati pro mezinarodni prepravu jsou ale komercni data a ty se nemusi poskytovat verejne.

Tolik reci, proc to nejde a jit nemuze a oni pritom ta data dostavaji :twisted: Viz tarifni kalkulator jizdneho CD, ktery provozuje CHAPS. Dej si najit nejake spojeni a pak si vpravo rozklikni vice....

apuka píše:Uz jsem Ti to parkrat rekl - zajem lokalniho prepravce. Ale ja nepremyslim o tom, jaky je to zajem - je to proste jeho vysadni pravo a tecka.

Ano, to jsem si vsimnul, ze jako spravny byrokrat nepremyslis ;-) Ja bohuzel jo, a tak mi unika, jaky by mel lokalni prepravce zajem na tom, aby si zakaznik nekoupil jizdenku do nekterych jeho stanic (a do jinych jo).

apuka píše:Ten Stadt Rottenmann je asi prave situace s nazvy, kterou jsem uz nastinil- Pokud na eshopu CD zadas jen Rottermann, tak najde spojeni do stanice Stadt Rottenmann i s informaci, kde se muzes informovat o moznostech nakupu jizdenky a cene; primo na eshopu si to nekoupis.

He? Eshop to nenajde ani v jednom pripade. Zato vyse uvedeny kalkulator to zvladne jak pres Viden, tak pres Linz:
Kód: Vybrat vše
30225    CZ    321    Praha*(havbrod/c.treb)*brno*Breclav(Gr)
10717    A    71    Breclav(Gr)*Wien
11739    A    236    Wien*baden*bruckm*trieb*Stadt Rottenmann

Kód: Vybrat vše
31838    CZ    227    Praha*tabor*veseli nluz*c.budej*Summerau(Gr)
10180    A    198    Summerau(Gr)*linz*Salzburg Stadt
10821    A    155    Salzburg Stadt*radst*Stadt Rottenmann

Chyba tedy asi nebude v datech, co?

apuka píše:Co kdybys namisto navazovani do mne...

Sorry, ale s tebou se navazovat fakt nebudu. Kdybych spadnul do trhliny, tak misto, abys mne vytahnul, budes hodiny vykladat o tom, proc to nejde :twisted:

apuka píše:...si sedl a ty smlouvy nasel a otevrel, abys zjistil, ze je to tak, jak jsem psal?

Tolik reci, tolik reci, skoda, ze uplne k nicemu. Svym zpusobem je to fascinujici, tenhle byrokraticky pristup. Pro mne nepochopitelny, holt jsem jen programator, ktery byl vzdycky placeny za to, aby vymyslel, jak neco udelat a ne aby vysvetlil, proc to udelat nejde.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » pát kvě 12, 2017 10:20

mike píše:Sorry, ale s tebou se navazovat fakt nebudu. Kdybych spadnul do trhliny, tak misto, abys mne vytahnul, budes hodiny vykladat o tom, proc to nejde

Ja mam spise dojem, ze kdybys by se mnou navazany na ledovci, tak bys za chvili zacal aktivne vyhledavat co nejvetsi trhliny a s velkou radosti a ulevou do te nejhlubsi sam skocil abys nemusel dal poslouchat, jak do Tebe hustim, co slyset nechces :wink: :lol:

mike píše:He? Eshop to nenajde ani v jednom pripade.
Ale najde... Mas tam vsechny info, co potrebujes, abys to dokazal vyhledat.
2017-05-12 10_50_09-Spojení tam _ České dráhy.jpg

mike píše:holt jsem jen programator, ktery byl vzdycky placeny za to, aby vymyslel, jak neco udelat
Jako programator bys nejlepe mel vedet, ze i kdyz se rozkrajis, nemuzes svym programem poskytnout data, ktere tam nejsou. Respektive obcas bys mohl, ale nesmis (kdybys mel opravneni svym programem pristoupit jen k casti dat) a bylo by to hodne hrube poruseni smlouvy, kdybys to udelal.

A o CHAPSu radeji nemluv...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16552
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » pát kvě 12, 2017 20:32

apuka píše:Ja mam spise dojem, ze kdybys by se mnou navazany na ledovci, tak bys za chvili zacal aktivne vyhledavat co nejvetsi trhliny a s velkou radosti a ulevou do te nejhlubsi sam skocil abys nemusel dal poslouchat

To mas dojem naprosto spravny, akorat uz to staci takhle :twisted: Abych te nemusl dal poslouchat. A myslim, ze bych nebyl sam ;-)

apuka píše:Ale najde... Mas tam vsechny info, co potrebujes, abys to dokazal vyhledat.

:roll: myslel jsem, ze se bavime o jizdenkach. Ano, eshop spojeni najde, tim je to horsi (uz se nemuzes ani vymlouvat na to, ze je to vec IDOSu). Neda se koupit jizdenka. Vzdyt to na svem screenshotu primo mas. Tam, kde je normalne cena a muzes dat jizdenku do kosiku, tak tady mas akorat vyber z toho, kde se na ni zeptat. Stary eshop rovnou vyhlasi, ze se koupit neda.

edit: chtel jsem byt zlomyslny a zkusil dat zjistit cenu E-mailem. CD jsou ale jeste zlomyslnejsi, misto formulare mi to napsalo akorat Agent done #-o Fakt kvalitni eshop.

apuka píše:Jako programator bys nejlepe mel vedet, ze i kdyz se rozkrajis, nemuzes svym programem poskytnout data, ktere tam nejsou. Respektive obcas bys mohl, ale nesmis (kdybys mel opravneni svym programem pristoupit jen k casti dat) a bylo by to hodne hrube poruseni smlouvy, kdybys to udelal.

Nekde na zacatku jsem ti psal postup, jak se takove veci u slusnych firem resi. Primo z me praxe a delal jsem to mnohokrat. Kdyz je zakaznik chce a jeho pozadavek dava smysl, tak udelam vsechno proto, abych mu je mohl dat. Kdyz to zavisi na treti strane, tak se s ni holt nejak dohodnu. Bud sam nebo to predam nekomu, kdo s nima jedna. Kdyz je problem ve smlouve, smlouva se zmeni. Musi to samozrejme davat smysl i treti strane, coz tady dava. Zakaznik chce koupit jejich jizdenku a nemuze.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod fps » sob kvě 20, 2017 8:38

před čtyřmi lety když jsem jel Praha hl.n. - Linz Hbf - Selzthal trvala cesta 7:12, a teďka je to 5:46, celkem slušné zkrácení času
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » pon čer 19, 2017 19:14

Vsechny levicove extremisty bych nechal 900km tlacit plny vlak lidi..... (abych nerekl, ze bych je :smt070 :axe: ...

Uz jsem mel sedet na hotelu v Duisburgu a prave prijizdime ve Frankfurtu k letisti vlakem.... V Norimberku problemy jak delo, pulka ICE vlaku smer do/z Mnichov nejela, ostatni mely/maji zpozdeni az 190 min (myslim, ze jo to prvni zastavka od Mnichova, vychozi stanice). My uz tgaky jsme skoro na dvou hodinach... No, alespon tech 120 minut by se mohlo dosahnout... Alespon vyzkousim, jak funguje u DB odskodneni cestujicich. Stejne dnes byla jizdenka o vice nez pulku drazsi nez jindy a to jsem ji kupoval skoro dva a pul mesicu v predstihu a jako "velky firemni zakaznik" s citelnou slevou. Holt minuly ctvrtek pulka Nemecka mela svatek a v patek hodne jich do prace neslo a dnes to melo byt plne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16552
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » pon čer 19, 2017 19:19

Jaka je souvislost s levicovymi extremisty? Ve zpravach zatim nic nevidim...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » pon čer 19, 2017 20:07

Zatim, samozrejme, nic jisteho neni, ale prozatim vsechno smeruje k nim. I podle nemeckych vyjadreni a vysetrovani policie.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16552
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » pon čer 19, 2017 20:10

OK, ale co se vlastne stalo? Na nasich webech vazne neni vubec nic a zahranicni se mi prolezat nechce.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » pon čer 19, 2017 22:02

Na mnoha mistech zkusili v noci zalozit pozary, vetsinou u kabelu, resp. pri rozvodech kabelu. Samozrejme tam, kde doslo az k horeni a poskozeni potom vypadly asi zabezpec. zarizeni nebo rizeni vyhybek, navestidel, atd. Takze se to muselo resit rucne, nekde to neslo vubec. Proste si predstav neco jako bylo ne tak davno v Bohumine, jen samozrejme v mnohem mensi mire, zato na mnoha mistech.
Ze co bylo nasledne za chaos v doprave v prepojenem Nemecku a to prvni den po prakticky hodne prodlouzenem vikendu, si asi umis predstavit.

Edit: Jo, nakonec jsme dorazili se spozdenim 118 min. Tj. vetsim nez 60 min, tj. 25% odskodneni. O 2 min vice, tak je to odskodneni 50% ](*,) :twisted: Teda pokud se mi povede vsechno vybavit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16552
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » úte čer 20, 2017 0:06

Diky, podle toho uz jsem to nasel. Holt nepodstatna zprava, ktera musela ustoupit tem dulezitejsim. Jako treba ze sosani nevzali zpatky Paroubka ](*,)

Jj, pekna hovada a neprijemna situace, nezavidim.

Komu jinemu, nez tobe, by se to melo povest vybavit? ;-) Vubec bych se ale nedivil, kdyby meli vyjimku pro podobne pripady. V pojistkach byva.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod booze » úte čer 20, 2017 9:52

Tvl dobre travy nacelniku. :shock: kdyz dite skrtne zapalkou co se nestane ohen zaplane... :twisted:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » úte čer 20, 2017 19:33

mike píše:Vubec bych se ale nedivil, kdyby meli vyjimku pro podobne pripady. V pojistkach byva.
Ale tady hned po odjezdu z Norimberku pruvodci rozdavala formulare DB pro odskodneni s potvrzenim zpozdeni vice nez 60 min. Samozrejme, vcetne obalky s natistenou prislusnou adresou a "postovne hradi prijemce".

Jen me sere, ze zpozdeni nakonec bylo 118 minut. Prece jen je rozdil tech 25% z 300 EUR.

Jo, a jeste v predchozim vlaku (jeste presnem) nas, vlastne cely vagon otravoval hodne dlouho (od Linzu az po Norimberk) chlapek od DB, chtel vyplnit nejaky dotaznik, jake typy vlaku jak casto pouzivame a ci co. Jenze my nerozumime nemecky, od anglicky jen o neco vice nez my dva dokopy nemecky, takze jsme nevedeli co se ma vyplnovat, proc a tak. Tak jsme se na to vykaslali. A to pritom vsem, co dotaznik vyplnili daval neco, pokud jsem z utrzku dobre pochopil, bud dobropis DB v cene jizdenky, co meli nebo voucher na volnou jizdenku (asi 1. trida, kdyz otravoval v te). Tak jsem si mohl za tuto cestu vybavit cestovani na "zvlastni samostatnou" dovolenou a jeste neco kapesneho :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16552
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Pokec