Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod malejjarda » úte pro 24, 2019 8:29

Mike, jízdenku na Arrivu koupíš ve vlaku u průvodčího. Ale možná mu nebude fungovat terminál a pokedeš zadarmo. :D
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod scinkk » úte pro 24, 2019 11:12

No tohle me napadlo, uz kdyz se to zacalo resit, pac prestup je bud Vsetin ci Lidec, no a tam je dost pravdepodobny, ze bude mit Arriva pokladnu a tim padem budou chtit za koupeni listku ve vlaku prirazku, mozna ne ted ale treba casem. Jsem si rikal, ze budu treba muset listek Arrivy kupovat na netu predem, ale zatim jsme to nepotreboval zkoumat. Nebo pri prestupu to treba nebudou prirazku uctovat.

A k tomu ted jezdi uz jen Valassky Expres, kde je jednicka napul s bistrem.


No to jsou ale aspon jeste ty vagony, kde je jednicka zcela oddelena ne? ne ta prisernost, kdy je mezi tim je ta polovicni sklo prepazka. A ta jednicka je bud uplne na zacatku ci na konci takze pres ni nechodi lidi do bistra. Snad se to od noveho radu nezmenilo.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » úte pro 24, 2019 12:19

No to jsem teda zvedav... jestli neujede.

Jednicka jak pises, ale stejne zasadni zhorseni. Pulka mista, zadne prepazky a tedy zadne soukromi, z bistra se tahne smrad. Zachod casto nefunguje, takze musis pres bistro, dalsi je pretizeny, takze jeste pres vagon nebo dva... proste dost zasadni zhorseni proti predchozimu stavu.

Sedim v Pendolinu po mnoha letech. Nic moc teda, zlaty railjet. Malo mista, sedacky ne moc pohodlne a WiFi ma vypadky, prestoze je tu jen par lidi. Cely vagon nejak povrzava, je tu vedro... no, za 35 Kc to jde ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » úte pro 24, 2019 23:23

Meli stesti, vsechno jelo na cas. Jediny problem byla nejaka asiatka na nadrazi v Olomouci, ktera v potravinach platila nefunkcni kartou a 4x to cele nechala prodavacku zopakovat uplne od zacatku, nez vytahla druhou, ktera nastesti fungovala. Tlustoch s naruci plnou piv v rade za mnou uz vypadal pomerne zoufale, evidentne se bal, ze cestu vlakem bez zasoby piva neprezije.

Arriva, info od pruvodciho:
- jizdenky se opravdu kupuji na pokladne v Hornim Lidci, ve vlaku s prirazkou
- kdyz ale clovek prestupuje z jineho vlaku, prodaji bez prirazky, je ovsem potreba to dolozit jizdenkou z predchoziho vlaku (mobil staci)
- na zpozdene expresy cekaji, ale maximalne 10 minut

Vlaky maji pekne, prestrikane nemecke, ale na tuhle trat trochu overkill. Podnikatelsky zamer moc nechapu, nejspis vydojit nejake dotace :-k
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod scinkk » stř pro 25, 2019 16:55

- kdyz ale clovek prestupuje z jineho vlaku, prodaji bez prirazky, je ovsem potreba to dolozit jizdenkou z predchoziho vlaku (mobil staci)

ok to je asi to, v to v co jsem doufal, teda pokud bude moznost platit kartou a nemoznost bude jen vzacna.

- na zpozdene expresy cekaji, ale maximalne 10 minut

to uz je samozrejme velke zhorseni cestovani, pac driv se na to pockani asi dalo splehnout, jako 10 min pred SK hranici mi prijde spis pravidlem, ostatne nejake opravy a vyluky na tehle trase lze dosti ocekavat. Tohle urcite mnoho cestujicich oceni behem tech 10 let, aby se svezli nemeckym vlakem s wifi a kraj mohl neco usetrit.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » stř pro 25, 2019 23:54

scinkk píše:Tohle urcite mnoho cestujicich oceni behem tech 10 let, aby se svezli nemeckym vlakem s wifi a kraj mohl neco usetrit.

Jj, cestujici az na poslednim miste. Tohle cele je zasadni pruser statu, ktery si to mel pohlidat. Jeste mi muze nejaky Svedek Buresuv vykladat, ze takhle vlada funguje :vom:

Moje dlouholeta zkusenost na tomhle nadrazi je, ze zpozdeni smerem z Prahy spis neni a tech 10 minut by se melo stihat. Zpozdeni byvaji ve smeru ze Slovenska, zvlast v posledni dobe, nekde za Zilinou se neco opravovalo. Vetsinou tak 10 - 15 minut a do Prahy to stahne. Presnejsi a hlavne aktualni udaje ti poskytne Babitron.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod scinkk » čtv pro 26, 2019 13:06

no zalezi ktery expres, ja vetsinou jezdim v patek ex121, kdyz si dam tenhle vlak za poslednich 28 dnu tak vsetin, horni lidec prumerne zpozdeni 12 min, na Karlovice mi to tolik netrpai neb jsem spis jezdil autobusem, navaznost na osobak byla hodina, ale na ten Vlarsky prusmyk jsme busy nezkoumal.
ostatne ted ma ex125 pred valmezem 7 min.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » pát pro 27, 2019 0:13

Asi jo, snazim se jezdit v mene exponovane casy a dny. Z Babitronu bohuzel neni poznat rozlozeni zpozdeni pres jednotlive dny a rekl bych, ze treba patek se asi bude lisit.

Na placeni kartou jsem se neptal, ale nespolehal bych na to. Zrovna takhle trat ale stoji nejvic tusim 28 Kc a tolik drobnych snad najdes ;-) Dalsi moznost je platit pres jejich web, taky jsem nezkousel.

BTW, brachovi pubertaci prijeli vlakem na slevu pro mladez a sami rikali, ze je az trapne, jak malo plati :) (25 % a estebaka kvuli tomu rozhodne volit nebudou)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » ned pro 29, 2019 21:55

mike píše:Sedim v Pendolinu po mnoha letech. Nic moc teda, zlaty railjet. Malo mista, sedacky ne moc pohodlne a WiFi ma vypadky, prestoze je tu jen par lidi.
Ja Ti teda nevim, ale ze by (ve velkoprostoru) v Railjetu bylo nejak vyrazne vice mista, to bych nerekl. Alespon urcite ne ve dvojce. Jednicka je neco jineho (uz jen kvuli typu usporadani v Pendolinu, ctyrky se stolama).
Jeste by mne docela zajimalo, kde Ti vypadavalo WiFi, protoze (nejenom) moje zkusenosti rikaji, ze ze vsech tri provozovatelu na lince Praha - OV je v Pendolinu daleko nejfunkcnejsi WiFi. Ale jsou tam useky, nektere docela dlouhe, kde neni ve vlaku mobilni signal (pravidelne tam padali telefonicke hovory) - ale to ani u jednoho provozovatele. Kupodivu, nekdy na rel. huste zalidnenych mistech, nejenom kolem Orlice :-k
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » ned pro 29, 2019 22:25

V railjetu jsou jednak pohodlnejsi sedacky a jednak tam o trochu vic mista je, mozna jen o par cm, ale rozdil je znat. A hlavne jsou tam ctyrky i ve dvojce, takze kdyz je volno, zaberu si jednu pro sebe a muzu si natahnout nohy.

WiFi mi vypadavalo uz v Praze a asi az do Pardubic, coz jindy nebyva. Mozna to nejak souviselo s tim, ze jsem jel v tichem voze na konci vlaku. Coz bylo fajn, zadne pako s telefonem, ale jen to te doby, nez se jedna piiip rozhodla, ze bude pozirat bramburky v silene sustivych saccich. Sezrala dva sacky a trvalo to aspon pul hodiny. Nekteri lidi nemaji soudnost a nejspis ani mozek.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » pon pro 30, 2019 15:46

Jo, prave v oblasti mezi Prahou a Pardubicemi je prekvapive nekolik docela dlouhych a par kratsich useku, kde mobilni signal vypadava. U vsech a i na mobilu od O2, Telekomu i Vodafone. Podobny zajimavy usek je kolem Ceskeho Tesina, kde doslova projizdi vlak uprostred obytne ho prostoru a signal dlouho neni. A to i nove slovenske vagony.
Spise bych rekl, ze to muze byt lepsim odstinenim nekterych vlaku/vagonu. Podobne jsem mel mnohdy problem vyuzit mobil v ICE jak v A, tak i D. Pravdu mas v tom, ze v Railjetu je to trochu lepsi, ale nejsem si jisty, ze tam nemaji nejaky replikator (nebo jak se to jmenuje) mob. signalu. Toto Pendolino nema (a pred par lety urcite nemel ani Leo a regiojet, nevim, jak ted).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » pon pro 30, 2019 19:54

Po tehle trati jezdim nekolikrat rocne pres 30 let, a tak bych rekl, ze vim, kde normalne signal je a kde neni. Ano, nejake useky mezi Prahou a Pardubicema jsou, ale ted toho bylo vic a hlavne to blbnulo uz v Praze na nadrazi, coz nebyva zvykem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » pon pro 30, 2019 23:54

Dokazete nekdo v CD e-shopu koupit jizdenku Horni Lidec - Ceska Trebova - Letovice - Ceska Trebova - Praha s odjezdem z HL ve 14:33? Mne to jde ve 12:33 a 16:33, ale na 14:33 ho nepresvedcim. Koupil jsem 12:33 s tim, ze pojedu o vlak pozdeji, ale ma to sve nevyhody (mistenky, vraceni). Jde mi samozrejme o to, aby to byla jedna jizdenka (platim body). To zas bude zabava s pruvodcima, kteri nebudou jizdenku chapat :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » úte pro 31, 2019 15:49

TVL, CD eshop... koupil jsem jizdenku vyse. Sedl jsem si do jednicky s tim, ze si usek do Ceske Trebove doplatím. Prisel pruvodci a pry mi musi prodat doplatek na celou trasu, protoze mam zvyhodnenou jizdenku. Jak zvyhodnenou? Byly tam jen dve volby, vazana na konkretni vlak za 407 Kc, tu jsem nechtel, a druha za 464. Koukam na to a mel pravdu. Ta druha je zvyhodnena. Normalni jizdenka tam neni, nakonec jsem ji nasel pod nenapadnym linkem dalsi moznosti. Stoji 490 a cena mi byla jedno, jelikoz jsem platil body. Doplatit rozdil nejde, jen vydat novou. A tak jsem se musel prestehovat do dvojky. Kokoti.

Aplikace Muj vlak je na tom jeste hur. Jsou tam jen ty dve moznosti a koupit normalni jizdenku nejde :-/
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » úte pro 31, 2019 15:58

No a ta jednicka... krasny novy vuz, pohodlne sedacky, kam se hrabe Pendolino. Akorat ze je to bistrovuz, navic bez dveri a pripojeny na opacnem konci vlaku bistrem u lokomotivy, takze vsichni musi projit pres jednicku a pak zas zpatky. Pruvodci taky rikal, ze jim to nedava smysl... byt tam dvere a byt vuz opacne, tak by se to celkem dalo, jelikoz jednicka je vetsi, nez u tech, co jezdily predtim. Proste kokoti.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Hafi » úte pro 31, 2019 16:21

jde to úplně stejně i 14:33, u platby to i nabízí uplatnění bodů (zkouším na pozítří, nepředpokládám, že to na dnes bylo jinak).
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » úte pro 31, 2019 16:33

Nepredpokladas spatne ;-) Na pozitri mi to jde taky, na dnesek neslo. Naslo to nejaky spoj pres Breclav, ktery mozna pozitri nejede.

Hmm, zkousim ruzne dny a jde mi to pro vsechny. Jen dneska to neslo #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » úte pro 31, 2019 16:41

Zkus si to, jeste porad to jde zadat. Najde EC 105 Hranice na Morave Breclav a neprescedcim ho, aby to vzal pres Ceskou Trebovou do Letovic.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod scinkk » stř led 1, 2020 15:51

Tichy oddil je fajn, ac to nefunguje vzdy, tva zkusenost je z te krutejsi kategorie :) Do budoucna se nabizi videotutorial jak situaci resit :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod scinkk » čtv led 2, 2020 19:53

No dneska mi doslo, ze v ramci zruseni zpatecni jizdenky se samozrejme rusi i nejvyhodnejsi utraceni bodu, tedy zpatecni za trista, ted uz i dvoudenni akce vyjde na 400 b. Ach jo, od prosince na draze opravdu jedna lepsi novinka za druhou.
Jak to funguje s tou jednosmernou? clovek nak naklika start-cil-start ale to musi vest po trochu jine trase?
Da se nak resit treba Kolin-Horni Lidec?
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » čtv led 2, 2020 20:17

Musis ho nejak presvedcit, aby tu trasu vzal a vedl ji, jak chces. Simulovat zpatecni jsem jeste nezkousel, lomena se da zaridit pres prujezdni mista, ale nekdy je to docela magie. Mozna jsou jeste nejake triky, co neznam a rad se poucim :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » čtv led 2, 2020 21:53

Ze srandy jsem si to zkusil a prekvapive to jde uplne v pohode. Akorat nemuze byt stejna pocatecni a cilova stanice. V tvem pripade zadas treba Kolin - Praha pres Horni Lidec, coz pokryva celou tvou trasu. Platis body, takze je ti jedno, ze je jizdenka drazsi. Ve vysledku to mas za 200 bodu, takze levnejsi, nez zpatecni. Pocitej s pruvodcimi nechapave zirajicimi na terminal :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » čtv led 2, 2020 21:56

... a modli se, abys nenarazil na nervaka s obuskem ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Hafi » čtv led 2, 2020 22:43

mike píše:Ze srandy jsem si to zkusil a prekvapive to jde uplne v pohode. Akorat nemuze byt stejna pocatecni a cilova stanice.

Opravdu ti to jde? Mě to sice nabídne, že mi to prodá jednosměrnou jízdenku, ale nejdou uplatnit ČDbody. Někdy v mezičase utáhli pravidla, už v létě jsem na to narazil, když jsem potřeboval zpáteční Praha - Sokolov a chtěl jsem to jako jednosměrnou (dokonce i odlišnou trasou - tam přes Plzeň a Cheb, zpátky přes Ústí, návrat samozřejmě na jiné nádraží nebo i někam mimo Prahu) a nešlo to, musel jsem koupit zpáteční za 300b (a musel jsem i zpět přes Plzeň, za což jsem nebyl rád v okamžiku koupě, neb mi to časově nevyhovovalo, ale pak to bylo lepší, neb někde padly troleje a severem tam byl mnohahodinový sekery). Prostě evidentně jakmile je trasa nějak znatelně delší než nejkratší, tak to využití bodů nenabídne (to, co přesně znamená "znatelně" jsem zatím nevypozoroval, např. Praha - ČB - Strakonice nejdou uplatnit, Praha - ČB - Protivín jdou).
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » pát led 3, 2020 0:41

Aha, to mne nenapadlo. Myslel jsem, ze kdyz se mi podari jizdenku navolit, tak je vyhrano :? Nemuzu to ted vyzkouset, jelikoz jsem body spotreboval, mam jen 140.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod malejjarda » pát led 3, 2020 0:56

Pokud bys stihl zpáteční cestu ten samý den, tak za 350 bodů je celodenní jízdenka.
Případně za 300 bodů skupinová víkendová.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod scinkk » pát led 3, 2020 15:44

OK, treba to nekdy zkusim, ono to vlastne stejnak resi jen jednodenni akce a to bych mohl vyuzit nekdy tu vikendovou, nebo aspon tu celodenni, to uz je jen 50 utracenych bodu navic. Naivne jsem si myslel ze vikendova bude platit oba dny :) takze by to resilo ty body za zpatecni, na druhou stranu dvoudenaky soboto-nedele skoro nejezdim. Takze budu body pro dlouhou trasu utracet bud za jednodennaky nebo u vicedennich akci :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Hafi » úte led 7, 2020 18:18

Jel jsem koncem roku od Lipna do Prahy vlakem, do ČB GWtrainem. Koupil jsem si jízdenku v tom jejich automatu ve vlaku. Platil bezkontaktní kartou a vyhodilo to nějakou chybu, jízdenka nevydána. Druhý pokus, platba jinou kartou. Prošlo, mám jízdenku, vše OK.
Dnes jsem si ale spíše náhodou všimnul, že zaúčtovány byly platby na obou kartách. Tak jsem udělal pdf potvrzení o platbách a z krátkým komentářem poslal prosbu o vrácení duplicitní platby na nějaký kontaktní mail z www. Čekal jsem přinejmenším nějaký pokus o výjeb typu, že se vyjádří za měsíc, pak po mě budou chtít dodat originál té platné jízdenky a nakonec se pokusí mě odpálkovat s tím, že jsem v těch dvou transakcí určitě koupil jízdenky pro dva lidi a mám dokázat, že ne (což je technicky nemožné).
Za 3 minuty mi přišla velmi slušná odpověď s omluvou za nepříjemnosti a informací, že to do konce týdne vrátí. Ještě teď mě bolí spodní čelist, jak mi upadla na zem (když mi obratem přišla reakce, tak jsem čekal, že jde jen o automatické potvrzení přijetí).
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » pon led 13, 2020 23:09

Ne nejlepsi zprava - Vcasne jizdenky Evropa zdrazily :evil:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » pon led 13, 2020 23:49

Njn, standardni vyvoj. Zavedli slevu, ale lidi ji zacali pouzivat :?

Vypada to, ze to nejak rozpasmovali. Tabor - Spittal-Millstättersee je porad za 364 Kc (3 dny dopredu), ale Tabor - Lienz za 884 Kc. To uz se vyplati koupit tu prvni a ze Spittalu do Lienze rakouskou, stoji 12.80 Euro. Do tri dnu je to jeste horsi, 884 versus 1664 Kc, pricemz standardni stoji 1830 Kc.

edit: je to jeste lepsi. Za 364 Kc se da dojet az do Oberdrauburgu a odtud je to do Lienze 5 Euro :-..

Hodila by se ta tabulka s pasmy, jestli jste ji nekdo nekde potkal. Driv existovala.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Pokec