Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Etheric » ned kvě 7, 2023 10:12

Nemám in kartu, jen aplikaci a v ní body. Nepotřebuju a nevyužiju in kartu vzhledem k tomu jak často jezdim
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8076
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod milarepa » ned kvě 7, 2023 11:13

in karta a aplikace budou s nejvyšší pravděpodobností fungovat na stejném principu, si myslím.........jako vyzkoušej si ten svůj nápad, ale očekávej spíše neúspěch :-)
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Hafi » ned kvě 7, 2023 12:33

tady je nějaké nepochopení. Koupíš si jezdenku pro kolo na nějaké budoucí datum, odečtou se ti body, Vrátíš jizdenku,přičtou se ti body ve stejném počtu, jakýs zaplatil. Body expirují 2 roky po připsání, tj. tím to krokem způsobíš, že body, které ti měly expirovat třeba za týden, můžeš použít i později.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8423
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Dromedaro » ned kvě 7, 2023 12:48

To mají teda dost hloupě vymyšlený. Ale pro zákazníka je to samozřejmě výhoda.

Tak ty body nejsou nic pro mě. Vzhledem k četnosti a vzdálenostem, které jezdím.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4339
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Hafi » ned kvě 7, 2023 17:36

tak body jsou zadarmo, resp. jen za registraci, což tam stejně jsem z jiných důvodů. Využití za jízdenky je jedno z těch méně výhodných...ale samozřejmě záleží, co kdo využije. Zběžně jsem t počítala jako 15 % slevu z jízdného, což mi nepřijde zanedbatelný. Teď s novým ceníkem, to asi bude méně výhodné, ale i tak. Akorát je teda nutný nasbírat aspoň těch 150 bodů za 2 roky, aby si to šlo prodloužit.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8423
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Etheric » ned kvě 7, 2023 17:52

Hafi píše:tím to krokem způsobíš, že body, které ti měly expirovat třeba za týden, můžeš použít i později.

Pokud body fungují stylem FIFO, pak ano. Vyzkoušíme, uvidíme
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8076
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Hafi » ned kvě 7, 2023 18:09

Fungují, Pokud to od podzimu nějak neupravili.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8423
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » úte kvě 9, 2023 15:52

Hafi píše:Využití za jízdenky je jedno z těch méně výhodných...

Co je vyhodnejsi? Myslim z pouzitelnych :) IN25 na rok je vyhodna min, jednicka na tyden taky, celodenni jizdenku nevyuziju...

BTW, uz jsme se o tom asi bavili, ale zapomnel jsem. Jak se pozna, jak jsou ktere body stare? Myslim snadno, nez ze budu prochazet senzam a pocitat. Mam jich zrovna pres 1200 8-[ Vyuziju zanedlouho na dve jizdenky na Moravu a zpet, je teda skoda, ze uz to neni za 200, posledni dobou nabihaji rychleji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49387
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Hafi » úte kvě 9, 2023 17:50

pujcuju kola a chodim s detma do Kralovstvi zeleznic, Oboji bylo drive sleva cca 5 Kc/ bod. Ted je mene.

Na zjisteni expirace existuje nejaky amatersky delany plugin do Chromu. CD tam mesic pred expiraci zobrazuji cervene varovani.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8423
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » úte kvě 9, 2023 23:24

Pravda, ono by se to dalo spocitat z toho, co zobrazuji, jsou tam body a datum. Snadno, kdyby se to dalo vyexportovat do CSV. Ale neda...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49387
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Hafi » úte kvě 9, 2023 23:40

no ten plugin dělá screenscraping po jednotlivých stránkách... a přesně z toho to počítá.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8423
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » úte kvě 9, 2023 23:45

Vsak tak jsem to i myslel :) Ze kdyby to umoznili vyexportovat (coz by bylo trivialni), tak by se clovek obesel bez pluginu, ktery je zavisly na aktualnim zobrazeni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49387
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » stř kvě 10, 2023 7:34

mike píše:Co je vyhodnejsi? Myslim z pouzitelnych
Toto uz docela zavisi od konkretni trate, na kterou chces jizdenku.

Problemem tady je, ze - pokud se neco nezmenilo - musis si "koupit za body" ne moc slevnenou jizdenku, tj. zadna akcni. No a proto se muze lehce stat, ze ve srovnani s aktualni nejlevnejsi akcni jizdenkou to vubec nevyjde az tak vyhodne.
Lepe to vychazi ted u jizdenek 1. tridy, protoze jsem si vsiml, ze jich moc v akcnich cenach neni (pokud vubec, ja jsem pri par zkousenich na ne nenarazil, vsechno bylo za standardni cenu).

Ze stejneho duvodu muze vyjit docela vyhodne i ten casovy doplatek na 1. tridu - plati to na tyden. Uz kdyz nekdo pujde pres celou republiku v pondeli tam a v patek zpet a jeste na akcni jizdenky do 2. tridy, tak je to vyhodne. Ne to jeste, kdyz napr,. tyden jezdis krizem krazem (napr. dovolena). Jedinym problemem je, ze v podstate ztracis narok na mistenku zdarma do 1. tridy. Resp. ja jsem zatim nevidel moznost, jak ji uplatnit s timto doplatkem.

Taky je jeste treba brat do uvahy, jestli pri vyuziti bodu pouzivas InKartu a pokud ano, jakou. Proste s In50 mas uplne jine ceny nez bez InKarty, platic plne ceny.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » stř kvě 10, 2023 14:55

Ptal jsem se Hafiho, co je vyhodnejsi, nez jizdenka. Jak je to s jizdenkama vim :)

A ne, jednicka nevychazi lepe, jelikoz jizdenka do jednicky je za 550 bodu, zatimco do dvojky za 300. To je 83 % prirazka, zatimco normalne je 30 %. Donedavna to bylo jeste horsi, 400 versus 200 bodu tj. 100 % prirazka.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49387
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » stř kvě 10, 2023 15:23

mike píše:izdenka do jednicky je za 550 bodu, zatimco do dvojky za 300. To je 83 % prirazka, zatimco normalne je 30 %.
Nemnas vubec pravdu, nemuzes to pouze takto pocitat. Precti si znovu, co jsem napsal. Srovnavam nejenom dvojku za body s jednickou za body ale taky dvojku za penize a jednicku za body, bez jakekoliv InKarty - bo nekdy se Ti nevyplaci kupovat tu dvojku za body.

Priklad (a to jeste ne ten nejjasnejsi) - jizdenka z OV Svinova do Prahy Hl.n. na pristi ctvrtek, na EC Silesia:
- dvojka primo - 369 Kc
- dvojka Flexi zvyhodnena (ta by snad mohla stacit na uplatneni bodu) - 549 Kc/300 bodu
- jednicka Flexi zakladni - 807 Kc/550 bodu

Tj. pokud srovnavas, jestli se Ti oplati koupit jizdenku 2. tridy za penize nebo za body za jednicku, tady se dvojka kupovat neoplati. Samozrejme, je to mysleni cloveka, ktery cestuje casteji a kupuje jizdenky kratce pred jizdou - pro nej se oplati uplatnit body za tech 549 Kc (ale klidne i za 599 Kc), coz je v soucasnosti na teto trati uplne bezne na prime a zrychlene spoje (kdo by chtel jet EC, co stoji na kazdem rohu a spousta lidi je pouziva i na jednu zastavku, tj. je tam velka fluktuace lidi, neni klid ani na praci ani na odpocinek) den predem, na vytizene spojeni i nekolik dnu predem.
Taky proto jsem jeste uvedl i to, ze hodne zavisi i od pripadne InKarty, protoze slevy na ni pomery zase docela meni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » stř kvě 10, 2023 15:40

1. v zivote jsem nekupoval jizdenku tyden dopredu. Maximalne 3 dny kvuli velke sleve v Rakousku a i to mi prijde moc.

2. nezajima mne, kolik usetrim proti nejlevnejsi moznosti, zajima mne, kolik skutecne utratim. Penez i bodu. Takze v tvem pripade muzu za jednicku zaplatit 300 bodu + 186 Kc nebo 300 + 250 bodu. Co je vyhodnejsi je snad jasne na prvni pohled (bod pod 1 Kc je nevyhodny).

3. mam IN25 a samozrejme pocitam ceny s ni, jelikoz ji povazuju za standard, co ma vetsina cestujicich. Tam ty pomery vyjdou jeste lip pro dvojku + doplatek do jednicky proti ciste jednicce.

edit: tve "uvazovani" mi pripomnelo stary vtip: Skotské dítě přiběhne vesele domů a chlubí se: "Dneska jsem ušetřil dvě pence, neboť místo toho abych jel tramvají, celou cestu ze školy jsem běžel za ní." Otec chlapce seřezal a křičí: "Kdybys běžel za taxíkem, ušetřil bys libru!"
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49387
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » stř kvě 10, 2023 15:57

Jenomze Ty nemas "standardni" uvazovani...
mike píše:Maximalne 3 dny kvuli velke sleve v Rakousku
Hm, pokud kupujes i kvuli "velke sleve", mel bys i v Rakousku kupovat vice dopredu. 3 dny dopredu mas nejakou alespon trochu citelnou slevu pouze na malo vyuzivanych tratich a vlacich.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » stř kvě 10, 2023 16:04

apuka píše:Jenomze Ty nemas "standardni" uvazovani...

A to ma byt jako argument proti vypoctu, ktery jsem napsal? Unika mi, cos tim chtel rict. Resime, jestli je vyhodnejsi koupit jednicku za body kompletne nebo jako dvojku s doplatkem.

(a ne, nemam standardni uvazovani, mam nadstandardne dobre :P)

apuka píše:Hm, pokud kupujes i kvuli "velke sleve", mel bys i v Rakousku kupovat vice dopredu. 3 dny dopredu mas nejakou alespon trochu citelnou slevu pouze na malo vyuzivanych tratich a vlacich.

Na aktualni slevy jsem nekoukal, psal jsem o tom, co bylo. Pred lety se dalo jet za nejakych 360 Kc pres cele Rakousko, podminka byla prave ty tri dny (+ konkretni vlak pres hranice).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49387
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Hafi » stř kvě 10, 2023 19:05

doplatek do 1. třídy ale jde normálně koupit a kurz kč/body tam není výhodný
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8423
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » stř kvě 10, 2023 19:43

No vsak, presne to myslim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49387
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Hafi » stř kvě 10, 2023 19:55

sorry já asi měl v telefonu otevřenou stránku od rána, až teď jsem to četl a nerefreshnul před reakcí
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8423
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » čtv kvě 11, 2023 9:50

mike píše:A to ma byt jako argument proti vypoctu, ktery jsem napsal? Unika mi, cos tim chtel rict.
Jo, to unika...

Takze znovu zopakuji, jen trochu obsirneji - nelze tak generalizovat, jak jsi to udelal ve svem puvodnim prispevku Ty. Kazdemu muze byt vyhodnejsi neco jineho. Ty pocitas, ze kazdy (rozumny) clovek ma In25 - opravdu nema a pro nektere (ne casto opakovane) trate ani nema proc jej mit. Taky, jinak bude uvazovat (presneji bude mit jiny pohled na vyhodnost vyuziti bodu) nekdo, kdo cestuje z Mostu u Jablunkova do Ase a kdo cestuje z Prahy do Benesova. Jinak se budou zdat vyhody v max. frekventovanych casech a jinak v malo frekventovanych. Jinak bude uvazovat ten, kdo hleda uplne nejlevnejsi reseni a jinak ten, kdo hleda nejrychlejsi s nejmensim poctem zastavek.

Ted konkretne k tem jizdenkam prvni tridy - ja jsem nenasel moznost, jak si koupit v eshopu CD (tj. ne v MujVlaku, nevim jestli tam jde, tam nic nekupuji) standardni doplatek (za penize, ne za body) do 1. tridy k jizdence druhe. Tj. predpoklada se koupit to u pokladny nebo u pruvodci. Ale zase je tu ten problem, co jsem uz psal - kdyz si koupis jizdenku 2. tridy+doplatek, nemas mistenku zdarma, tj. mas dalsi vydej, nekdy ne uplne zanedbatelny, takze celkove uz vychazi vypocet jinak.

Navic jsem tam psal, ze kdyz jdes delsi trasu v prubehu tydne tam a zpet, tak ten doplatek za prvni tridu na tyden za 400 bodu se uz jevi jinak. V pripade, ze za ten tyden mas vice cest, tak jeste jinak.
No a pokud bys jel uz jen OV - Praha (nebo jeste delsi trasu) tam a zpet za jeden den, tak si muzes za 500 bodu mit celodenni jizdenku (v cene 699 Kc), coz je nesjpise jeden z nejvyhodnejsich nakupu - a nejsi ani vazany na konkretni vlak.
Plus kombinace poslednich dvou moznosti, v pondeli pujdes z OV do Plzne, ve stredu do Decina a pres vikend si udelas vylet do Jizerek nebo na Sumavu...
Atd., atd.

Proste, znova zopakuji - neni nic, co je ve vseobecnosti nejvyhodnejsi, jak to Tvuj puvodni prispevek naznacoval.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Hafi » čtv kvě 11, 2023 12:55

boha jeho, přesedni si. Ano, doplatek do 1. třídy může být výhodný, ale jelikož stojí 350 Kč nebo 400 bodů, tak se ho nevyplatí koupit za body, neb je většinou výhodnější způsob jak body utratit.
Dtto jízdenka do 1. třídy se nevyplatí za body, protože i když pojedu daleko, je výhodnější si koupit za body jen 2. třídu a doplatek zaplatit Kč (ať už online formou časového doplatku, nebo jen pro danou jízdu - což jde jen fyzicky a to uznávám, že by mohl být důvod to takto nedělat).
Jinak ohledně té místenky - tam jde při nákupu samozřejmě nastavit "mám časový doplatek do 1. třídy" a pak se koupí místenka na správné místo.
edit: jinak drobným hackem jde koupit v eshopu i ten doplatek do 1. třídy jen na danou trasu
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8423
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » čtv kvě 11, 2023 15:23

Hafi píše:boha jeho, přesedni si.

To nepomuze. Sedi si na vedeni uz tak dlouho, ze se z toho uz nevzpamatuje. Bohuzel je to videt snad v kazde diskusi...

Hafi píše:edit: jinak drobným hackem jde koupit v eshopu i ten doplatek do 1. třídy jen na danou trasu

Sem s nim :)

Hafi píše:nebo jen pro danou jízdu - což jde jen fyzicky a to uznávám, že by mohl být důvod to takto nedělat

On je to opruz hlavne pro pruvodci, kteri to tam musi naklepat. Da jim to prekvapive dost prace, ale to at si vyridi s CD. Ja pak jednoduse zaplatim penezenkou na IN karte. Mozna uz to jde i platebni kartou, mam pocit, ze jsem nekoho takhle kupovat jizdenku ve vlaku videl.

Bylo by fajn, kdyby se to dalo navolit primo v aplikaci. Nemelo by to byt tezke, ona to v zasade umi. Uz nejakou dobu se da koupit jizdenka do jednicky i na trasu, kde je na nejakem useku jen dvojka. Vygeneruje to jizdenku do dvojky plus doplatek na cast pokrytou jednickou. To jsem docela ocenil, odpadla mi tak naprosta vetsina doplatku, krome diskutovane situace, kdyz si koupim dvojku za body.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49387
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » stř kvě 24, 2023 0:51

O vikendu jsme jeli z Liberce do Jablonneho v Podjestedi. Aplikace Muj vlak mi nabidla jen OneTicket, to jsem jeste nevidel, ale jelikoz jsme spechali, odklepnul jsem to. Na nastupisti se ukazal duvod, Arriva, to jsem v aplikaci nejak nevidel. Pak prisel pruvodci a rikal, ze jsme si mohli koupit jizdenku od nej levneji. Vychazi to takhle (pro dva):

OneTicket: 136 Kc
Pruvodci: 112 Kc
Pokladna na nadrazi: 100 Kc
Web/aplikace Arrivy: 94 Kc

To uz jsou docela slusne rozdily, skoro 45 % navic proti nejlevnejsi moznosti. A to jeste koukam, ze mi za to CD drahy ani nenacetly body... Hmm, celkem bych chapal 10 - 15 % prirazku za nutnost preuctovani mezi dopravci, ale tohle? No nic, holt si nainstaluju aplikaci Arrivy a budu sledovat, ktery vlak patri kteremu dopravci :roll:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49387
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Hafi » stř kvě 24, 2023 6:09

celkem nerozumím rozdílu mezi průvodčím a pokladnou, tam bych čekal, že ti nabídne asi to samý. Jinak na dost trasách samozřejmě budeš mít stejnou situaci i ve vlacích ČD. Můžeš mít drahý OneTicket, levnější základní jizdenku, kterou ti daj i na pokladně, ještě levnější vázanou včasnou a vedle to nějakou krajskou IDS jízdenku, jejíž cena se počítá úplně jinak, tedy na konkrétní trase může být levnější i dražší
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8423
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » stř kvě 24, 2023 9:16

mike píše:To uz jsou docela slusne rozdily, skoro 45 % navic proti nejlevnejsi moznosti. A to jeste koukam, ze mi za to CD drahy ani nenacetly body... Hmm, celkem bych chapal 10 - 15 % prirazku za nutnost preuctovani mezi dopravci, ale tohle? No nic, holt si nainstaluju aplikaci Arrivy a budu sledovat, ktery vlak patri kteremu dopravci
Konecne jsi se probudil a zjistil "stav veci". Pisu o tom, jak je to ted v CR tezko uchopitelne uz davno... Hafi to castecne popsal, i kdyz jeste mohou byt "lokalni" dalsi moznosti, nekde zase nemuzes ani pouzivat nic jineho nez jizdenku IDS (i kdyz Ti ji vyda pokladna nebo pruvodci). Proste - vitej v modernim konkurencnim bordelu, pardon, chtel jsem napsat v realite!

OneTicket neni o nejake "prirazce za nutnost preuctovani mezi dopravci", protoze se to nijak mezi dopravci nepreuctovava, ale je to univerzalni tarif platny ve vlaku jakehokoliv prepravce - a jeho vysku urcuje Ministerstvo dopravy. Zase, v nejake forme mas to same v A i v D - taky tam mas "univerzalni tarif" se kterym muzes jet jakymkoliv dopravcem a k tomu nekteri dopravci jeste maji vlastni. Typicky v A je to Westbahn, v D je to precejen trochu vice integrovane.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » stř kvě 24, 2023 15:51

Hafi píše:celkem nerozumím rozdílu mezi průvodčím a pokladnou, tam bych čekal, že ti nabídne asi to samý.

Mozna chteji lidi motivovat, aby kupovali na pokladne. Pruvodcim to da vic prace a nemusi stihnout projit cely vlak do prvnich zastavek. Kazdopadne takhle nam to rekl pruvodci.

apuka píše:Konecne jsi se probudil a zjistil "stav veci".

:roll: proste jsem poprve koupil OneTicket, protoze jsem si nevsiml, ze ten vlak provozuje Arriva. Jinak kupuju listek od jinych dopravcu ve vlaku nebo na pokladne. Prislo mi zajimave sem napsat ty relace, kdyz uz jsem je mel.

apuka píše:OneTicket neni o nejake "prirazce za nutnost preuctovani mezi dopravci", protoze se to nijak mezi dopravci nepreuctovava, ale je to univerzalni tarif platny ve vlaku jakehokoliv prepravce

Jiste, ale chces snad rict, ze Arriva ty penize, ktere jsem za listek zaplatil CD, od nich nedostane?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49387
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » stř kvě 24, 2023 17:59

mike píše:ale chces snad rict, ze Arriva ty penize, ktere jsem za listek zaplatil CD, od nich nedostane?
Urcite dostane, ale nejak predpokladam, ze bud primo pres ministerstvo nebo ministerstvo ma zavazna pravidla, ktera urci jak to prevest a kolik si zato nechava ten, kdo to vystavil. V obou pripadech nejspise souhrnne za nejake delsi obdobi, mozna i se vzajomnymi zapoctami, pokud jsou.
Ale presne to nevim, nestudoval jsem a ani nechci studovat prislusne zakony a vyhlasky. Mne slo o to, ze ta zvysena cena vubec neni za to, cos napsal.
mike píše:Mozna chteji lidi motivovat, aby kupovali na pokladne. Pruvodcim to da vic prace a nemusi stihnout projit cely vlak do prvnich zastavek.
No vidis, ze nekdy dokazes i premyslet :-). Pokud si vzpomenes, nekdy i u CD to bylo tak, ze pokud sis koupil jizdenku az ve vlaku, tak jsi platil za to prirazku (vlastne ani nevim, mozna to plati stale).
Ale v tomto pripade si myslim, ze cena na pokladne, u pruvodci a v(e vlastni Arriva) aplikace je urcena smluvnimi prepravnimi podminkami Arrivy. Takto ale pracuje i RJ a Leo. Ani radeji nechci vedet, na kolik prijde si koupit jizdenka na Leo primo ve vlaku od stewarda :twisted:, je to ale jejich zakladni tarif - alespon mne takto pekne oskubali v skoro prazdnem vlaku. S RJ zkusenosti zatim nemam.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » čtv kvě 25, 2023 0:16

apuka píše:Pokud si vzpomenes, nekdy i u CD to bylo tak, ze pokud sis koupil jizdenku az ve vlaku, tak jsi platil za to prirazku (vlastne ani nevim, mozna to plati stale).

Samozrejme, ze to plati stale. 40 Kc (pokud nejedes z neobsazene stanice).

apuka píše:Ale v tomto pripade si myslim, ze cena na pokladne, u pruvodci a v(e vlastni Arriva) aplikace je urcena smluvnimi prepravnimi podminkami Arrivy.

Obrázek
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49387
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Pokec