Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 21, 2023 9:45

ad regiojet

je to opravdu nejdrive po 5 pracovnich dnech.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod booze » pon srp 21, 2023 10:08

Mawenzi píše:nicmene pred mym nastupem pry steward rekl, ze dostameme kompenzaci za jizdne do 5 pracovnich dnu resit ale me rekl ze nejdrive po 5 pracovjich dnech. explicitne jsem se zwptala, ze 5 pracovni den je teda patek, jestli tam jiy uz v patek nebo az dalsi pondeli a rekl mi dalsi pondeli.

casto, ze klimatizace nefunguje...

Jel jsem s fakanama RJ do Prahy a diky dementum, kteri stoji v ulicce a drzi dvere nefunguje klima. Steward to mel uplne na parku ve vlaku bylo asi 34°C. Zavolal jsem vedouci stewardku, at ty dementnim lidem rekne, at si sednou a nechaji ty dvere zavrene. Neudelala to, ze nikomu nemuze nic narizovat. Sel jsem nasrany mezivagony otevrel mustek na koleje a postavil tam moje fakany. Doslo tam vic lidi, protoze zacalo byt vsem blbe. Ta stewadka (cti svine) za celou cestu do vagonu uz nedosla. Vzal jsem si xy flasek vody a zacal decka polevat. Stejne meli uzeh a byly totalne KO. V Praze jsem to reklamoval u nejvetsiho dementa ze vsech dementu. Ten napsal, ze vlak NEMEL hlasenou zadnou zavadu a nikdo si nestezuje. Penize jsem nedostal spravedlnosti jsem se nedockal. Prestal jsem jezdit vlakem. :finga:

@mike pekne ja jsem v Pardubicich vystoupil na tomto
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Dromedaro » pon srp 21, 2023 15:47

Booze: :D Cestovat s tebou, to taky musí být zážitek.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4384
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » pon srp 21, 2023 16:16

Zvlast pro vlakovy personal :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » pon srp 21, 2023 16:32

milarepa píše:ber to jako fajn zkušenost, něco jako když se jdeš do ZOO podívat na opice

V ZOO uz jsem nebyl hodne dlouho, ale co si vzpominam, tak proti tomuhle byl pavilon opic klidne a prijemne misto ;-)

milarepa píše:Ocenil jsem, že taková velká banda měla vlastní policejní doprovod

Celkem by mne zajimalo, kdo to plati. Policajtu jsme videli desitky, klidne jich mohla byt i stovka tj. zadna mala akce a navic o vikendu. Bylo mi jich celkem lito, v tom vedru navleceni v tezkych mundurech a cast v brneni...

booze píše:pekne ja jsem v Pardubicich vystoupil na tomto

:lol: fajn, beru, ze to muze byt jeste horsi ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » pon srp 21, 2023 16:43

ad RJ a klimatizace. Jel jsem v tom jednou, jelikoz CD mely zpozdeni a EC nepockalo par minut na Pendolino ( :roll:), ale zrovna na tohle jsem narazil. Nebylo az takove vedro, ale klimatizace evidentne nestihala. Prislo mi, ze koupili hodne stare vagony, opravdu pekne je zrekonstruovali, ale klimatizaci nezvladli. Mozna je to dano konstrukci a lip to neslo. Ted to musi byt peklo, to v novejsich vlacich, co pouziva CD, to byva v pohode.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Etheric » pon srp 21, 2023 19:31

Teď když jsem jel byla klimatizace až moc, normálně v tenký LaS mikině tam bylo chladno. Bohužel to nešlo vypnout pro kupéčko a do nastavení celýho vlaku hrabat nebudu.. Ikdyž jeden vagon jsem klidně vypnout mohl, jeli jsme v něm dva a po chvilce tři, ale jel jsem jen půl hodiny, tak to šlo, ale sedět tam hodinu dvě v triku, tak je angína jak vyšitá. Kdybych měl cestovat déle, nejprve se zkusím ohledně klimy domluvit s průvodčím. Když nic, poradim si sám. Pro rejpaly: nehodlám převzít řízení vlaku, ani jinak ohrozit bezpečnost
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod booze » pon srp 21, 2023 21:15

A cim je ted dobre jezdit? RJ, EC, Leo,CD? Ted m aplikace CD pise ze si muzu za body koupit nekde kytky se slevou. 8-[
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » úte srp 22, 2023 0:17

@Etheric: a jak se k tomu dostanes? Byva to v lepsim pripade v zamcene skrince. Nekdy k tomu nemaji pristup ani pruvodci. Stavalo se to ve vlaku z Prahy do Lince, na me opakovane stiznosti pruvodci akorat krcili rameny, ze se to da udelat jen nekde v depu. Nastesti uz tam jezdi novy vlak, ktery to ma nastavene rozumne.

A ano, samozrejme je potreba se domluvit s pruvodcim.

@booze: tim, co ti jede nejlip ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Etheric » úte srp 22, 2023 5:09

Záleží jak který vlaky, někde se dá ke spoustě věcí dostat úplně jednoduše, návod však dávat nebudu
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » pon srp 28, 2023 16:10

karaya1 píše:
milarepa píše:České dráhy jezdí nejpřesněji za posledních 7 let. Jsou teď spolehlivější než Němci

https://echo24.cz/a/HZuAW/zpravy-domov-ceske-drahy-nejpresneji-spolehlivejsi-nemci

Tuším od letoška je manglement ČD (nebo SŽ?) odměňován mj. dle dochvilnosti vlaků - no a na jaře proběhla jistá vlna nevole, když se jízdní řády po modernizaci páteřní trati "zpomalily", aby měly "fóra". To se to pak stíhá :wink:
No nevim jestli je to tim...

CD byly s presnosti vlaku na tom lepe jako DB nejenom "ted", ale uz dobrych par let. Totiz zrovna DB posledne roky byl spise znackou nespolehlivosti nez presnosti a srovnavat se s nimi neni o nicem. Nerikajic o tom, ze DB si jeste hodne vylepsovala svoje cisla tim, ze se zrusene spoje nepocitaly jako spozdene - a jim nedela(lo) problem nejaky ten spoj zrusit v pripade jakychkoliv problemu, ani posledni spoje. Dalkove spoje jeste jakz-takz (i kdyz - a to se asi mnoha lidem nebude zdat - stale horsi v prumeru nez CD), ale lokalni... Kdyz byl syn rok ve Stuttgratu a kazdy vikend jezdil do Alp (nekdy i dvakrat), tak tech jeho prihod, jak ty vlaky jezdily bylo hodne a ne moc pekne. Navic se mu casto stezovali i mistni lide, ze to je uplne bezne a normalni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod karaya1 » pon srp 28, 2023 19:15

Neměl jsem až tolik na mysli ten dovětek o "dohnání a předehnání" Němců, ale samotný fakt, že ČD jezdí nejpřesněji za 7 let.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 689
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Hafi » úte zář 19, 2023 22:40

Koupil jsem si jjízdenku z Holandska do Prahy na bahn.de. Jízdenka je nějaký supersparpreis na fixní spoj.
Po pár týdnech mi přišel mail:
Due to a timetable change, your journey cannot be carried out as described. Please use the button "Find an alternative connection" to get your next possible connections. You can end the travel assistance for this journey by following the link below.

You can now use your ticket for other trains of Deutsche Bahn.

You can choose a new train connection, e.g. on bahn.de or in the DB Navigator, for the same day and via the same route.


Point je, že se vracím od severu a v danou dobu je výluka údolím Labe přes hranice. Což jsem asi na rozdíl od DB věděl už při koupi, ale tak nějak jsem počítal, že mě akorát z Drážďan do Ústí posadí do autobusu.

Otázka je, co to pro mě znamená.
1) nic jako že bych si v detailech jízdenky prostě vybral alternativní spojení, tam nejde. Jen ho mohu najít, jako bych si ho chtěl koupit, ale to je tak všechno co můžu
2) Můžu jet původní trasou. Paradoxně tu mi to na banh.de vůbec nenajde, ale když ji zadám po kouskách do Berlína a z Berlína, tak to tu variantu s náhradkou autobusem nabídne. Akorát to není úplně návazné a cesta je o 2 hodiny delší, což se mi moc nehodí.
3) nevím, co znamená "via the same route" - zda je to spojení z místa A do místa B, nebo musím dodržet přesné trasování - které mi píšou, že nejde a ani ho to nenajde.
4) pak nevím, co pro ně znamená "other train of Deutche Bahn". Zjevně musím použít na spojení i vlaky nizozemských žeeznic a dejme tomu i ČD. Znamená to, že na těch okrajových úsecích se musím držet jízdenky? Nebo to je libovolný vlak najdutelný na Bahn.de? Celkem by mi tam bodnul Nightjet OeBB z Amsterdamu do Vídně (z nějž bych v Řeznu přestoupil na Prahu a byl tu cca stejně jak dle původního itineráře). Ale je povinně místenkový a samotná místenka se mi zdá, že nejde koupit. Navíc když už to překopali oni, tak bych byl radši, kdyby mi tam přesunuli místenku, kterou mám zaplacenou na původní spojení.

Nemáte někdo zkušenost?

Optat se DB jsem samozřejmě zkusil. Dvakrát - na anglický i německý kontaktní mail - ale už je to 3, resp. 1 týden bez reakce (zlaatý ČD...).
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » úte zář 19, 2023 23:18

Zkusenost nemam, ale podle formulace bych to videl na moznost 2. Tj. puvodni trasa, ale povoleny jine vlaky. Via the same route mi prijde docela jednoznacne. Nejspis to bude standardni text, kde se nepocita s tim, ze by puvodni trasa nebyla prujezdna.

Nemaji tam nekde kontaktni formular? Maily muzou skoncit ve spamu, zvlast z ceske adresy. Mozna bych tam zkusil i zavolat.

Pred casem jsem posilal pozadavek na OEBB pres formular a odpovedeli mi presne 30. den. Zrejme na to maji pravidla nebo zakon a vyuzili lhutu na maximum.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Hafi » úte zář 19, 2023 23:39

jo, v obou případech jsem použil formuláře, terminologicky to nerozlišuju.
Jako jazykově tomu taky tak rozumím, ale žádné spojení po stejné trase mi to nenajde (jen když to cíleně rozdělím, což není asi BFU postup) a na daném spojení mi to i bez výluky najde během dne třeba 10 spojení 10 různými trasami za obdobné časy. Tedy omezovat se na konkrétní zrušené trasování je dost nešikovné
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » stř zář 20, 2023 9:58

Hafi píše:4) pak nevím, co pro ně znamená "other train of Deutche Bahn". Zjevně musím použít na spojení i vlaky nizozemských žeeznic a dejme tomu i ČD. Znamená to, že na těch okrajových úsecích se musím držet jízdenky?
a) podivej se na jizdenku, mel bys tammit presne vyjmenovane vlaky, ktere jsou povinne. Ostatne spoje jsou nepovinne, tj. muzes pouzit cokoliv jineho - i pri pouziti povinnych vlaku.

b) pokud je tam vyluka na dane trase a neni tam mozne pouzit zadny spoj, DB umoznuje pouzit jizdenku na alternativni trasu. Trochu problem je, ze spravne by toto meli potvrdit nekde v infokancelari DB na nekterem nadrazi :((. Vubec by pro Tebe bylo idealni mit moznost si zmenu udelat nekde tam - bohuzel to je vetsinou casove hodne narocne, hlavne na velkych nadrazich.
Hafi píše:Celkem by mi tam bodnul Nightjet OeBB z Amsterdamu do Vídně (z nějž bych v Řeznu přestoupil na Prahu a byl tu cca stejně jak dle původního itineráře). Ale je povinně místenkový a samotná místenka se mi zdá, že nejde koupit. Navíc když už to překopali oni, tak bych byl radši, kdyby mi tam přesunuli místenku, kterou mám zaplacenou na původní spojení.
Pozor na to, ze (uz) na NighJety neexistuje bezna mistenka k jine jizdence, koupis tam pouze separatni jizdenku z A do B bez navaznosti (resp. Ti DB nebo OEBB prodaji jizdenku, ktera obsahuje spojeni NJ, ale za ten usek platis plnou cenu). Ono to totiz taky neni bezny sedaci vagon - mas tam i sprchy a o trochu vice mista, lepe se tam spi nez v beznych soucasnych vagonech.
Takze toto bych uplne nevidel jako realnou moznost. Zase - ledaze by Ti na DB infocentru to takto vymenili sami od sebe, i kdyz na Tvuj navrh.
Druha otazka je, jestli bys tam nasel jeste volno - a za kolik...

Ohledne odpovedi z DB - to se nacekas, to je uplne normalni. Kdybys ale videl, kolik lidi bezne zamestnava uz jen na nadrazich infocentra i kolik problemu DB s vlakmi a spojenimi ma, by ses vubec nedivil. Po zavedeni tech levnych mesicnich sitovych jizdenek se to zhorsilo jeste mozna o rad. Na OEBB to taky neni ze by cekali na posledni den dane pravidly - jsou jednoduse pretizeni, neni to tam o moc lepsi nez u DB. V tomto smeru opravdu "zlate CD".
Doporucuji Ti jeste chvili pockat - poku to jeste jde. Nebo pokud do NL pujdes taky vlakem a nekde budes mit v Nemecku cas, zkus primo to infocentrum.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Hafi » stř zář 20, 2023 10:57

No na tebe jsem teď trochu spoléhal, že mi napíšeš, že ve všeobecných obchodních podmínkách, s nimiž jsem při nákupu souhlasil, je v kapitole XII, bodě 8, písmeno g), odstavec 3 řešena detailně přesně moje situace.
Píše mi to na jízdence, že to platí jen na uvedené vlaky a časy a ty tam mám uvedené pro celou trasu. Ale tato informace už teď dle toho mailu neplatí. Zjevně to platí i pro jiné vlaky stejný den, otázka je, jestli musí být po úplně stejné trase.

Na infocentrum DB se nedostanu - cestou tam letím a začátek cesty je v Nizozemsku.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » stř zář 20, 2023 13:01

Pokud si myslis, ze je takove podminky jednoduche najit, tak jsi na omylu :-). No a kdyz je najdes, tak nakonec zjistis, ze podobne situace se v nich obecne neresi, max najdes tam vetu typu "Dopravce může nabídnout přepravu jinými dopravními prostředky (autobus, metro, taxi atd.)" za jistych podminek.

Ale co by melo platit obecne (ale to je, myslim, zase v nejakem jinem prepravnim radu - DB ma zvlast pro mezinarodni bez povinne rezervace, mezinarodni s pov. rezervaci, vnitrostatni, vnitrostatni pro lokalni dopravu + jeste jine na jednotlive IDS), ze v pripade zpozdeni/odreknuti/zruseni vlaku a nestihani pripoje muzes pouzit nasledujici vlak, pokud je problem na te trase a nejde nic, tak nejkratsi objizdnou trasu vlakem - nebo by Ti meli proplatit bus, jineho dopravce nebo i taxi (viz vyse). Ale porblemem je, ze by to - krome dalsiho spoje - melo byt potvrzene pruvodcim/na nadrazi. Plus k tomu vsemu do toho zasahuji i ty evropske predpisy...

Proto si myslim, ze - pokud mas cas - by bylo nejrozumnejsi zkontaktovat DB s navrhem, jaky jiny spoj a jinou trasu bys mohl vyuzit a at Ti poslo potvrzeni, ze to smis. Nebo se je zeptat, at Ti sami navrhnou reseni a poslou na to potvrzeni.
No a, samozrejme, az prijdes, nech si od pruvodcich vzdy potvrdit spozdeni, odreknuti, atd., doma hned na nadrazi, ze kdy prisel Tvuj nahradni vlak a uplatnit pravo z prepravni smlouvy :-). Jen u toho si asi mozna stale musis stahnout jejich formular - a potom cekat a cekat...

Kazdopadne - Good luck!
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Hafi » stř zář 20, 2023 13:14

No já vím, že to je složitý, proto jsem doufal, že to budeš mít v hlavě :mrgreen:
To že je vhodné je zkontaktovat...ale oni zatím nereagují. No ještě mám cca měsíc, tak treba se ozvou.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » stř zář 20, 2023 13:19

Uz jsem tam 5+let nemel prac. cestu :-). Jsme tyto veci resili, kdyz jsem uvizli v te dobe najvetsi a nejdelsi stavce na DB. Ale ze bych to nosil v hlave, to ne, hlavne kdyz vim, ze taky delaji obcasne pomerne velke zmeny.

Jeste stale mas tu moznost, co psal mike - zkusit jim zavolat (ale taky se obrn trpelivosti).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod irem » stř zář 20, 2023 13:21

Maji anglickou infolinku, pred par lety jsme s nimi resili problemy na sluzebce. Asi dvacet minut cekani na operatora, ale a) vazne mluvil anglicky b) nakonec vazne pomohl.
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » stř zář 20, 2023 14:20

Ze se snazi byt napomocni jak v infocentrech, tak i na telefonu, to mohu potvdit.

Az na takove malickosti, jako ze kdyz mam mezinarodni jizdenku na ICE se spojenim dal s EC, ktery mi ale kvuli spozdeni ujel, tak mi nasli nejblizsi spojeni za 4 hodiny. Tak jsem si sedl do DB Luonge, dal si tam (zdarma) obed a kafe, pritom jsem si kouknul na vyhledavac spojeni - a za hodinu jsem sedel v osobaku, odkud jsem prestoupil do dalsiho osobaku a potom do jeste jednoho osobaku. Ale byl jsem v cili "pouze" o dve hod a 2 minuty pozdeji nez bych tam mel byt - a hlavne jsem v pohode stihal posledni autobus do Soldenu. Jinak by to bylo na hodne drahe taxi, ktere by mi neproplatili, bo uz je to nasledna cesta....
Proste kdyz mas spojeni vlaky vyssi kvality, tak je ani nenapadne hledat a nabidnout spojeni s vlaky nizsi kvality...


Proto doporucuji se v pripade telefonatu nejdrive docela pripravit, co se tyce moznosti spojeni a kdyz nenabidnou sami neco z toho, co je pro Hafiho pouzitelne, tak jim predlozit sve "nalezy"...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Lipon » stř říj 4, 2023 20:07

Čerstvá zkušenost s Arrivou a vracením jízdného

Před 14 při návratu z cyklovýletu z Bezdězu jsme před cestou koupili přes web vč. kol, do Prahy s přestupem v Mladé Boleslavi
na příjezdu měl vlak 60 min zpoždění kvůli skokanovi někde u Lípy
pominu, že podupávání ve 12 stupních v cyklohadrech úplně pohodlné nebylo, bylo nás tam asi 15 cyklistů
napřed přišel někdo, že přijede náhradní bus, ale pobere jen osoby, pak přijel vlak zkrácené linky z druhé strany (po hodině)

samozřejmě přípoj ujel, museli jsme s ČD
požádal jsem o vrácení nevyužitého přípoje vč. kola

napřed chtěla Arriva jízdenku jiného dopravce, optal jsem se k čemu, tak se omlouvali, že vlastně v mém případě nepotřebují

pak že mi náleží za cestu MB-PHA 32 Kč - přitom celá jízdenka stála 165 Kč vč. 75 za kola, za cestu MB-PHA jsem platil 2 kola (50 Kč)
znovu jsem jim psal, jak na částku přišli

v dalším mailu Arriva píše, že vlastně mi náleží 57 Kč a že mi to dají na kreditový účet

tak jim píšu znovu, ať mi pošlou podrobný rozpis ceny, že 7 Kč za 57 km po odečtení kol mi nepřijde úplně košer

tak dneska další mail, že se spletli a pošlou 65 Kč za jízdné a 50 za kolo


proti ČD má soukromý přepravce výhodu asi tak akorát rychlejší reakce
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » čtv říj 5, 2023 16:09

V utery mne mile prekvapily CD. Vraceli jsme se z Alp a jelikoz nahore nebyl signal, kupoval jsem jizdenku asi pul hodiny pred odjezdem. K memu prekvapeni mi aplikace Muj vlak nabidla vcasnou jizdenku, ktera byla (pro dva) asi o tisicovku levnejsi, nez standardni mezinarodni dvojka. Doted jsem si myslel, ze vcasne jizdenky se musi kupovat aspon den dopredu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod oodoow » čtv říj 5, 2023 18:36

Myslím, že je to tak, že včasných jízdenek je nějaké množství. Takže když se nevyprodají, můžeš je koupit i v den jízdy.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » čtv říj 5, 2023 20:05

Asi jo, ale driv to urcite bylo tak, ze se musela koupit den predem. Aspon u tech mezinarodnich. Tohle je ovsem zmena k lepsimu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » pon říj 23, 2023 2:16

Cekali jsme v nedeli na rychlik do Lovosic a ke stejnemu nastupisti prijelo pres 20 minut zpozdene EC do Nemecka. Za jednickou, kterou obvykle konci, byly pripojene tri stare vagony, ktere se k modernimu EC vubec nehodily, s napisem BANIK na dverich. Plne ozraleho dobytka a policajtu. Koukali jsme, co se deje a v Teplicich se hral fotbal Teplice - Ostrava. EC do Teplic nejede, takze asi ty tri vagony musely v Usti odpojit a dotahnout do Teplic necim jinym. A vubec bych se nedivil, kdyby tech 20+ minut zpozdeni na odjezdu z Prahy (odkud vyjizdi) bylo kvuli prepojovani tech dobytcaku.

WTF? To si jako nekdo muze pronajmout vagony a CD je pak pripojuji k nahodnym vlakum a zpusobuji tim zmatek a zpozdeni? Nereknu, kdyby to byla nejaka lokalna, ale mezinarodni EC? A kdo sakra plati ty policajty?

Na druhou stranu ocenuju, ze dobytek je oddelen od normalnich cestujicich, vypadalo to, ze do EC se neda projit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Dromedaro » pon říj 23, 2023 3:45

mike píše: A kdo sakra plati ty policajty?

My všichni. Což taky nechápu, tohle by mělo jít na účet těm fotbalovým klubům.

Nedávno jsem nastoupil do vlaku a vagon úplně prázdný. Super, říkám si. Ale jen do doby, než do toho vagonu nalezlo asi deset nalitých Poláků, kteří, jak jsem z jejich řečí pochopil, slavili narozky jednoho z nich. Řev, zpěv, otvírání oken a křik z těch oken. Průvodčí je zkontrolovala a pak už se tam raději neukázala. Něco jim říct, tak bych si nejspíš vykoledoval hromadný útok té smečky, tak jsem si přesedl do prostoru k záchodům, což jim přišlo neuvěritelně zábavné a povzbudilo je to ještě k většímu bordelu a křiku. Ke své smůle jsem tu samou smečku potkal ještě na cestě zpět ten samý den večer. Ale protože vagon už byl plně obsazený, tak stáli u schodů a dělali bordel tam, což trochu tlumily dveře.

Kolikrát mě napadlo, jak je asi placená práce výpravčího na stanici a nedávno jsem na jedné zapadlé vlakové stanici na Vysočině viděl vylepený inzerát, že dělají nabor na výpravčí do konkrétních lokalit (většinou malé vlakové zastávky v okolí Brna) a základni plat nabízeli 45tisíc plus benefity jako měsíc dovolené, stravenky, cestovaní zdarma pro celou rodinu, příspěvky na zdravotní pěči, sporty a podnikové rekreace. Na zastávky, kde projede pár vlaků za den, mi to nepřišlo špatné. Záleží, co vše ta jejich práce obnáší, kromě toho, že jednou za tři hodiny vylézou a mávnou placačkou. Většinou ti výpravčí působí, že tam mají pohodu. Na druhou stranu nevím, jak moc velkou zodpovědnost mají a jak moc je to jištěné elektronikou, jestli může dojít k tomu, že proti sobě pošlou dva vlaky.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4384
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Dromedaro » pon říj 23, 2023 4:47

mike píše:WTF? To si jako nekdo muze pronajmout vagony a CD je pak pripojuji k nahodnym vlakum a zpusobuji tim zmatek a zpozdeni?


Tak toto je myslím o tom, že stejně jako nějaká velká skupina lidí, třeba školní třída, by měla dopravci ohlásit, že pojede konkrétním spojem, aby na to byl dopravce připraven, tak oni prostě dají vědět ČD, že pojedou ten den v tuto hodinu na fotbalový zápas a budou jich desítky/stovky, tak jim ČD připojí vagony, aby ten spoj měl dostatečnou kapacitu.

Hlavně zdejší uživatelé z Prahy a okolí by měli zbystřit:
Cesty vlakem zkomplikují s novým jízdním řádem hlavně drhnoucí přestupy
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4384
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod irem » pon říj 23, 2023 7:22

mike píše:To si jako nekdo muze pronajmout vagony a CD je pak pripojuji k nahodnym vlakum a zpusobuji tim zmatek a zpozdeni?


Muze. Tedy, je mozne si pronajmout vagon(y). O tom, ze by pro jejich pripojovani a prepojovani vznikalo zpozdeni a zmatky se v obchodnich podminkach nepise :D
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

PředchozíDalší

Zpět na Pokec