Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Dromedaro » stř črc 6, 2022 19:53

Nevím o tom, že bych ti říkal, že jsi paranoidní. To, že pomocí těch cookies sledují tvé chování na síti je reálná věc. Paranoidní je být přesvědčený o tom, že mě někdo sleduje, aniž by to byla pravda. Mluvil jsem o významu těch informací. A úplně bych nesrovnával dodržování nějaké bezpečnosti při zadávání údajů ke svému účtu, kde mám nějaké úspory a kam mi chodí výplata, s obavami, aby Babiš nevěděl, že Etheric jel vlakem na výlet do lesa na Vysočinu... Tu druhou kartu jsem si objednal hlavně kvůli těm platbám v mobilu, kde jak jsme se tu nedávno bavili, je to riziko větší než na PC.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4257
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » čtv črc 7, 2022 9:17

Etheric píše:Jak se jezdí na ty zatracený jízdenky IDS?? U nás to taky funguje a prej je to levnější, ale nechápu způsob, jakým to funguje, nějaký dělení na pásma či co..
Tak to je dalsi skvely system pro autistu. Kazde IDS ma svoje vlastni pravidla, vcetne vypoctu jizdneho.

Nekde mas oblast rozdelenou na zony, plati se za jednotlive zony, jinde se plati za kilometr a vetsinou je to kombinace zona a kilometr. No a nekde (napr. u nas) je to jeste slozitejsi, bo jizdenka ma "zaklad"+kilometry, ale kdyz prestoupis na MHD, tak se pripocitava zona toho MHD, ale odecte se od toho ten zaklad... No, proste bez kalkulatoru to jednoduse nezjistis....
Jo, jeste musis zjistit, jaci dopravci, resp. jake spoje do nej nepatri, abys neprohloupil... Napru u CD urcite tam nepatri EC, IC, Railjety a Pendolina.

A potom jsou vyslovene chutovky, napr. ja jsem si poridil na ODISku (karta pro nas IDS) rocni jizdenku na MHD Frydek-Mistek, ale pouze na linky provozovane v ramci MHD (tj. neplati pro busy projizdejici mezi zastavkami) - za 1 (jednu) Kc. Bo jedna jizda z FM na Visalaje do Beskyd stoji jednym smerem 20 Kc a proc bych za rok platil nekolik desitek krat 20 Kc, kdyz mohu jednou 1 Kc, ze jo? (Mimochodem, stejna dlouhodoba jizdenka ale mesicni se prodava za normalni tarifni cenu, takz za ni zaplatim nejake - z bricha - stovky...).
Tak kdyz jedu na Visalaje z domu, pipnu si jizdenku v MHD buse, odecte si 25 Kc, prestoupim na mezimesto bus do FM, napocita mi nejakou castku, ktera je o 9 kc za "zaklad" snizena, bo to jsem zaplatil v MHD. V MHD FM uz jen pipnu, ze mam jizdenku. Naopak prijdu z Visalaji do FM normalne zdarma, prestoupim na vlak - ale tam chci ODIS jizdenku, tak mi odectou tech 9 Kc bo prestupuji, v OV prestoupim na MHD OV do 45 min od nakupu jizdenky na vlak, tak cestuji zdarma bo prestup.

Kdyz jsem mel jeste i rocni jizdenku do prace v OV (MHD OV) a nemel jsem tu rocni na MHD FM, tak jsem doma nastupil "zdarma" na MHD, v buse mi dali jizdenku a cenu pocitali od hranic MHD OV, bez "zakladu". Kdyz jsem stihl ve FM prestoupit na MHD FM do 45 minut od prijezdu, tak jsem jej mel zdarma - platil jsem celkem 16 kacek. Zpatky jsem zaplatil 10 Kc (letos zdrazili na dvojnasobek) za MHD FM, vlak jsem zaplatil osekany o oblast MHD FM (jedna zastavka) a oblast MHD OV i o "zaklad", v OV jsem jel na rocni kupon zdarma. Zaplatil jsem celkem cca 25 kc. Pro srovnani, kdyz jsem jednou (to jsem toto jeste netusil) jel busem z OV do Raskovic (tam jezdi z FM ta linka na Visalaje), jsem jen za toto zaplatil (bez slev) 61 Kc... Vyse popsane vyhodnejsi spojeni je stejnym busem do FM. Jen prijdu do Raskovic o par minut pozdeji.

To jen na ukazku, ze si nekdo dokazal vymyslet pry "prehledny a na vypocet jednoduchy" system.

K Vasemu IDS - nevim, jak funguje. Ale co jsem zjistil, tak samotne MHD v Jihlave do nej nepatri ( :(( :(( :((). Pokud ale budes, jak pises "dost cestovat v ramci kraje", tak premyslej taky nad 24-hod sitovou jizdenkou. Mela by stat 140 kacek a plati to 24 hod od zakoupeni na vsechny zucastnene spoje. Teda pokud nebudes cestovat hodne MHD Jihlava, mohlo by se to asi i vyplatit. A jeste mas i zavazadlo a psa zdarma v cene. Kdybys sel s nekym (2 dospeli a max. 3 deti do 18 let), tak je jeste rodinna sitova za 260 Kc.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Hafi » čtv črc 7, 2022 9:58

na to nemusím být autista, aby mi z toho jeblo. Jsem si nedávno v pražské sračkarta appce koupil jízdenky za 30 Kč, neb jsem myslel, že je budu v dohledné době potřebovat. Při pokusu o aktivaci jsem zjistil, že jsem si nedopatřením koupil jízdenky za 30 Kč na 60 minut, které ale nefungují v centru Prahy, ale jen na okraji a ve středočeském kraji. Já potřeboval jízdenky za 30 Kč na 30 minut. U papírových je to fuk a jsou prostě za 30 Kč, ale u elektronických měl někdo velký důvod to odlišit :(( Naštěstí vrácení bylo na 2 maily...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Dromedaro » čtv črc 7, 2022 10:08

Tak kolikrát se mi taky stalo, že jsem měl jízdenku třeba na šest zon a když jsem přesedal z vlaku na bus, tak tam na mě řidič z Ukrajiny čučel, co po něm chci, že tyhle jízdenky u nich neplatí a musel jsem si u něj koupit novou, protože ty linkové autobusy jezdily pro soukromou společnost.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4257
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » čtv črc 7, 2022 10:46

Dromedaro píše:protože ty linkové autobusy jezdily pro soukromou společnost
Hm, ty znas nejaky linkovy autobus (ale i MHD), ktery jezdi pro "ne-soukromou" spolecnost??? :(( Stejne tak vlaky krome CD, ale ve vice krajich delaji prepravu vlakem (alespon castecne) jini dopravci (vlaku).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod pavproch » čtv črc 7, 2022 11:38

Sem neska (po několik letech) jel zase sockou - busem a ... linka provozovaná TQM (ty jejich autobusy potkávám často, zezadu mají nálepky - asi 5 piktogramů - klima, pohodlně, s informačním displejem a co já vím co ještě) a jo, bylo to tak = čuli (taková malá) pochvala.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Dromedaro » čtv črc 7, 2022 12:14

Apuka: Tak napsal jsem to blbě. Linkové autobusy, které nemají smlouvu s krajem nebo jak to je. Já nevím. Prostě by to mělo teda platit pro všechny linky v tom kraji.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4257
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » čtv črc 7, 2022 13:51

Tak ono to vetsinou plati pro vsechny linky v ramci kraje. Ale toto muze byt problem - jakmile je to "preshranicni" linka, uz to uplne nemusi platit.

Proste u nas je prakticky uplne nepropojene ("nezavisle") krajove reseni integrovanych systemu ponekud nepovedene - hlavne pro lidi, co cestuji casto pres hranice kraje.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Tomas » pát črc 8, 2022 7:34

Jedu dnes vlakem.

Z Plzně na Prahu sekera jen slabých 15 minut, zato EC 123 má ještě před Kolínem hlášených už 60. EC113 to vzdala lokomotiva a zablokovalo to ten náš páteřní koridor.

V jídeláku piva ale dost, nějak to na Slovensko zvládnu. A navíc mě vcelku baví babička, kterou mi algoritmus přidělování míst nadělil naproti přes stolek. Místo jsem si vybral sám a jí to přidělilo místo naproti mě v poloprázdném vlaku.

Geniální.

Momentálně už slyším druhé varování, že se soupravou bude posunovat. Jsme totiž po téměř dvou hodinách cesty z Prahy ve stanici Nymburk.

Směji se, nic jiného nezbývá.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » pát črc 8, 2022 9:31

@Tomas: Praha - Kolin je ted hodne slabym mistem, viz tady - objizdka objizdky - to je presne duvod, kvuli cemu jsem poslal na CD dve ruzne "pripominky", o cem pisu o neco vyse. Jen tehdy to cele bylo jeste vice slozite z duvodu "pohybu osoby se sebevrazednymi umysly", kvuli cemu nekolik hodin vsechny vlaky jezdili malem krokem a vsude kolem trate spousta policistu. (Mimochodem zvlastni, ze syn mel v Rakousku problem se spozdenim Railjetu vikend predtim taky kvuli pohybu osobu se sebevrazednymi umysly, jen nekde u Grazu.)

Kdyz se na te objizdce (kterou se jednym smerem musi, druha kolej na koridoru nejde) neco stane, tam je fakt pruser... (vlastne ten je trochu i kdyz se tam nic nestane).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Tomas » pát črc 8, 2022 10:28

A to se přesně stalo, 106min zpoždění.

Mnoho času jsem ale byl v bistrovoze a už mi to zpoždění nevadí.

Babička mezitím vytáhla smartphone a sluchátka a tak jsem si vzpomenul na PP.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod lojzmen » pon črc 11, 2022 0:50

Aplikace "Můj vlak"
Nevím, zda to už někdo tady vzpomínal, už dvakrát se mi nepodařilo koupit povinnou místenku na kolo, pravděpodobně proto, že vlak už vyjel z výchozí stanice.
Místo bylo, v jednom případě průvodčí něco ve svém terminálu vykouzlil, v druhém případě jsem si koupil zavazadlo a ač to bylo levnější, průvodčí to stačilo.

A průvodčí si postěžovala, že vlaky ČD z Mnichova jedou špinavé a bez vody a že Němci ve vlaku jsou hrozní, zvláště, jsou-li tam svátky.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Etheric » pon črc 11, 2022 5:59

Povinná místenka na kolo? Co to bylo za vlak? Po mně to nikdy nechtělo, ale je fakt, že s kolem jsem jel jen osobáky. A celou cestu si kolo držel, žádná úschova během přepravy. Ne že bych měl strach, že se kolo ztratí, ale mám strach ze špatný manipulace s kolem..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Dromedaro » pon črc 11, 2022 6:36

Já jsem místenku na kolo také nikdy nepotřeboval a ani mě nenapadlo, že bych něco takového měl mít. Ale také jezdím jen osobáky. A teda občas dostat to z toho závěsného stojanu, to je umění. Ale už jsem si na to našel fígl. Podle mě to tam mají blbě vyřešené. Zadní pneumatiky tam jdou na těsno a přední kolo se mi při vyndávání protáčí a i když jsou tam závěsné stojany čtyři, tak čtyři kola se tam vedle sebe nevejdou. Když jedu na kole, tak jdu dříve, abych tam měl místo. Už se mi to párkrát vyplatilo a pak už jsem jen mohl v klidu sledovat peripetie ostatních cyklistů.

Etheric: Se divím, že na tom kole jezdíš a nemáš jej vystavené doma na zdi :-) Při jízdě se to kolo může poškodit.

To jsem zvědavý, co by ti na to volné stání s kolem řekla angažovaná průvodčí lpící na předpisech, která chodí na mé trase. Minule hnala lidi s kočárkem k sedačkám, že s ním nemohou stát volně v prostoru kvůli bezpečnosti. Nedávno se jí zase nezdálo, že dva cyklisté neumístili svá kola na závěsný stojan protože se jim do těch stojanů nevešli pneumatiky, tak je nechali stát pod těmi věšáky opřené o stojánky, ale podle ní by mohli bránit v případě ohrožení úniku strojvedoucímu z kabiny, protože ta kola byla u dveří a zasahovala do uličky. Takže otevřela a zeptala se strojvedoucího, jestli mu to nevadí. Když mu to nevadilo, tak se jí zase nezdálo, že jsou to elektrokola a že ty nejsou určeny pro přepravu vlakem. Když se jí ten cyklista zeptal, na co jsou ty kola určené, tak mu odpověděla že na ježdění. :D Podle mě měla kliku, že ti dva cyklisté byli slušní lidi.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4257
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Etheric » pon črc 11, 2022 7:00

Když si kolo zničím já, tak ho holt zničím. Jde o to, že svoje věci, obzvlášť takto drahý, prostě nesvěřuju nikomu. Už vůbec ne dopravcům.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Dromedaro » pon črc 11, 2022 7:11

Nevím jakými vlaky jezdíš,ale já si kolo do stojanu dávám sám a jsou tam i sklápěcí sedačky, takže si u něj i sednu.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4257
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » pon črc 11, 2022 9:06

Etheric píše:Povinná místenka na kolo? Co to bylo za vlak? Po mně to nikdy nechtělo, ale je fakt, že s kolem jsem jel jen osobáky. A celou cestu si kolo držel, žádná úschova během přepravy. Ne že bych měl strach, že se kolo ztratí, ale mám strach ze špatný manipulace s kolem..
Nejspise mezinarodni EC nebo Pendolino. Nebo specialni cyklovlak. V techto pripadech je ta rezervace povinna, ale mozna existuji i jine vlaky.

Jinak je docela presne dano, ze kde se v jakych vlacich smi kolo prepravovat jako spoluzavazadlo (tj. manipulujes s nim Ty a davas si na nej pozor sam). Pokud jsou vagony s misty pro kola (vetsinou na zaveseni), tak musis pouzit tyto mista, jinde se kolo prepravovatt nesmi. Navic musis vyuzit ten "stojan", zadne drzeni si kolo na podlaze. S podminkou, ze do vlaku se smi vzit celkove pouze tolik kol, kolik je urcenych stojanu - proto si muzes (nejspise jenom do ne-osobaku) koupit mistenku na kolo do konkretniho vlaku.
Kdyz ve vlaku neni vagon s misty pro kola, tak
Dále je tato přeprava /kol/ povolena i v osobních vlacích, spěšných vlacích, rychlících, rychlících vyšší kvality a expresech, pokud v nich není deklarována služba přepravy spoluzavazadel nebo úschovy během přepravy (viz dále) – a to na prvním a posledním představku soupravy v prostoru nástupních dveří, kde mohou být umístěna vždy nejvýše dvě jízdní kola, není-li to z technologických důvodů nebo z důvodu bezpečnosti vyloučeno.
Taky pouze v max poctu podle popisu - tj. ctyri kola.

No a nesmis prepravovat kola ve vlacich, ktere jsou oznacena symbolem preskrtnuteho kola.

Samozrejme v nekterych vlacich to muzes podat do "uschovy behem prepravy" a potom se o to staraji zeleznicari.

Trochu vice o tom mas tady na strankach CD.

U ostatnych prepravcu jsou podminky jine, to si musis najit sam.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod malejjarda » pon črc 11, 2022 10:15

Dnes mě pobavila v motoráku reklama na Endiaron. Asi aby se člověk z toho věčného zpoždění nepos.al. :P
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod lojzmen » pon črc 11, 2022 20:42

Etheric píše:Povinná místenka na kolo? Co to bylo za vlak? ...


EC z Mnichova do Pha, v mém případě z malé díry Holýšova do Plzně. Čtyři háky na kola.
V Regionově do Holýšova je místo pro čtyři kola, jelo šest. Dvě elektrokola byly dole, dámy to nedokázaly uzvednout a měly tuze široké gumy. Strojvedoucí jel, co to dá, ani nevybíral peníze za jízdu, aby ten EC stihl.
Asi špatně nastavený jízdní řád.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Etheric » úte črc 12, 2022 4:05

V životě jsem nejel EC a v blízkých letech ani nepojedu, to mě trápit nemusí :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod malejjarda » úte črc 12, 2022 6:23

Povinná rezervace na kola není jen ve vlacích EC a IC ale i v některých rychlících např, Vysočina (Brno - Havl. Brod. - Praha) nebo Svitava (Brno - Svitavy - Praha) a i u rychlíku Regiojetu Brno - Ostrava. Je to kvůli omezené kapacitě na přepravu kol. U všech rychlíků by mělo jít rezervovat místo na kolo (pokud kola berou), u osobních a spěšných vlaků rezervace nejde.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Etheric » úte črc 12, 2022 6:51

Ani rychlíky s kolem nepojedu. Maximálně osobákem a jestli jinak, bude to něco, co nebylo v plánu, takže buď mě průvodčí nechá jet, nebo mě vyrazí, jiná možnost neni :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Dromedaro » sob srp 13, 2022 15:56

To je zase nápad :roll:
Navíc není žádná povinnost mít u sebe chytrý telefon s datovým připojením.

Zrušte nákup jízdenek ve vlacích bez přirážky, žádá kraj. Lidi už umí s mobilem
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4257
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » sob srp 13, 2022 16:28

Se posrali v kine. Uz zas.

Nejlepsi je na tom tohle: Kolik peněz by povinné odbavení cestujících ještě před nástupem do vlaku mohlo ušetřit, kraj ale spočítané nemá. „Náklady jsme nepočítali. Prijdou s hovezim napadem a nespocitaji si ani to nejdulezitejsi. Co je v JmK progrca za lidi? Mam silne pochybnosti, ze by se neco zasadniho usetrilo, pokud vubec neco. Pruvodci je ve vlaku tak jako tak, holt se nebude flakat, ale prodavat jizdenky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod malejjarda » sob srp 13, 2022 17:00

mike píše:Se posrali v kine. Uz zas.
Pruvodci je ve vlaku tak jako tak, holt se nebude flakat, ale prodavat jizdenky.


Jenže Jihomoravský kraj uvažuje, že by nové krajské vlaky mohl provozovat bez průvodčích. Jen by občas jezdili revizoři.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » sob srp 13, 2022 17:07

Takhle to maji u nekterych vlaku v Libereckem kraji. Vyresili to tak, ze ve vlaku je automat na jizdenky, ktery bere karty, elektronickou penezenku na IN karte i hotove penize. Driv jsem ho pouzival, naprosto bez problemu, zvladne to i duchodce elektronikou nepolibeny. Ted pouzivam smartfoun a Muj vlak, coz je pro stale cestujici lepsi, ale tady jde o ty prilezitostne.

Mimochodem, v Rakousku maji automaty v neobsazenych stanicich. Minimalne v tech vetsich.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Dromedaro » sob srp 13, 2022 17:10

Taky nechápu smysl té úspory, když tam plánuji výjimky pro důchodce a postižené lidi, takže stejně některé cestující bez přirážky odbavovat budou, takže stejně tam ten průvodčí bude, jak píšeš a stejně v tom svém terminálu bude mít pořád možnost té ceny bez přirážky. Mají říct rovnou, že nejde o úspory ČD, ale o snahu vydělat více peněz, protože plno lidí ten chytrý mobil s daty nemá (a nejsou to důchodci) a na mnoha zastávkách ty jízdenky prostě neprodávají.

P.S. Komentáře pod článkem stojí za to :)

EDIT: malejjarda: O tom ale v článku nic není.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4257
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod lojzmen » sob srp 13, 2022 20:49

mike píše:Takhle to maji u nekterych vlaku v Libereckem kraji. Vyresili to tak, ze ve vlaku je automat na jizdenky, ktery bere karty, elektronickou penezenku na IN karte i hotove penize.
Mimochodem, v Rakousku maji automaty v neobsazenych stanicich. Minimalne v tech vetsich.


Na Karlovarsku v blízkosti řeky Ohře byl na vedlejší trati ve vláčku automat. Uspěšně úmyslně ucpaný papírem, takže nic nevydal. Chybná konstrukce.
Čekal jsem, že někde na stanici takový automat bude. Nebyl. (Asi by nepřežil. Víte, jak znehybníte automat na cokoli? Napustíte ho nějakou škvírkou stavební pěnou.)
Na hlavní trati prodával průvodčí.

A k mému překvapení, v Broumově, pro mne konec světa, byl výpravčí a byla pokladní. Mladá, hezká, radost pohledět.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » sob srp 13, 2022 21:11

Zajimave, ze na tom liberecku funguje automat roky, jezdivam stejnym vlakem do Bileho Potoka. Asi tam nejsou takova hovada. Revizor tam jezdi celkem casto, na konci sezony uz se s nim zdravim :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Dromedaro » ned srp 14, 2022 5:37

Proč vlastně není IDS pro celou republiku, ale každý kraj a město si to řeší po svém a vlastní aplikací?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4257
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

PředchozíDalší

Zpět na Pokec