Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » ned srp 14, 2022 12:05

Dromedaro píše:Mají říct rovnou, že nejde o úspory ČD, ale o snahu vydělat více peněz
Je nutne do toho zatahovat CD???
V tomto pripade je to uplne mimo - je to zalezitost kraje, dela se to podle vysoutezenych pozadavku kraje. Dokonce i revizori by meli byt z povereni kraje, ne CD i kdyby se jednalo o vlaky CD.
Ale stejne si nejsem jisty, jestli by to dokazali nejak v dohledne dobe udelat - smlouvy jsou na delsi dobu a asi to nejde jen tak za chodu je menit. Slo by totiz (i) o penize, o zmene procesu, atd.
Dromedaro píše:Proč vlastně není IDS pro celou republiku, ale každý kraj a město si to řeší po svém a vlastní aplikací?
Protoze regionalni doprava je otazkou kraje, oni na to davaji sve penize a oni maji rozhodovaci pravomoci. Ministerstvo ma jenom hodne omezene moznosti do toho vstupovat. Navic mas ruzne prepravce.
Umis si predstavit, ze by se techto svych vymozenosti kraje vzdali? (Vcetne vseho na pozadi... - i tech vlastnich aplikaci a toho, komu umoznuje "vstupit" do sveho trhu.)

Republikova uroven "aplikace" by mohla resit pouze "statni" cenu za dopravu. Ta ale existuje jenom pro vlaky, ne pro autobusovou dopravu ani pro MHD. Tzn. zadna integrace by tam nebyla.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod malejjarda » ned srp 14, 2022 14:35

JIhomoravský kraj má uzavřené smlouvy na železnici s ČD do prosince 2024. Potom by měl vlaky v elektrické trakci mít svoje vlastní a bude soutěžit jen toho, kdo s nimi bude jezdit a u nezáviské trakce (diesel) bude vybírat nového dopravce.
Tak uvidíme, jaké blbiny zase páni radní vymyslí do nových smluv.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » ned srp 14, 2022 16:23

apuka píše:Je nutne do toho zatahovat CD???

Nebud hystericky. CD zminuje odkazovany clanek.

Možnost koupit si jízdenku bez přirážky tam, kde na nádraží není otevřená pokladna, dnes běžně funguje. Například České dráhy si 40korunovou přirážku při nákupu ve vlaku účtují pouze tehdy, pokud cestující bez jízdenky do vlaku nastoupí ve stanici, kde byla otevřená pokladna, a kde si tedy mohl jízdenku pořídit předem. Takový stav chce nově ministerstvo dopravy stanovit zákonem.

U Českých drah s výjimkou akčního jízdného rozdíly mezi jízdenkou zakoupenou přes internet a v pokladně nejsou.

A pak taky tohle, ze:
malejjarda píše:JIhomoravský kraj má uzavřené smlouvy na železnici s ČD do prosince 2024.

Takze o CD jde, nez ze ne. To jen ty se vzdycky muzes zblaznit, kdyz nekdo zmini CD v souvislosti s necim negativnim.

Jinak fandim ministertvu. Uzakonit by se to hodilo, aby krajske vynalezce presly roupy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » ned srp 14, 2022 18:57

Ach boze miku... Ja jsem nereagoval na clanek, ale na Dromedara. A z jeho prispevku to vyznelo, ze se to ma tykat (resp. jsou do toho nejak zainteresovani, ze CD usetri - coz je naprosta volovina) vice-mene jenom CD, nikoho jineho ne. Navic ani tak to neni pravda, protoze z pravidel tech objednavek je naprosto jedno, kdo to provozuje.

Ja se nemusim zblaznit, ale neni to jednoduse normalni, ze kdykoliv se cokoliv deje v souvislosti se zeleznici, tak vzdy je tam "CD", i kdyz s tim opravdu nic nemaji spolecneho. Jako napr. v tomto pripade.

A ne, nejde o CD - protoze soucasnou smlouvu si kraj nemuze zmenit a dalsi uz bude nove vyberove rizeni. Navic prepravce dostava vice-mene konstantni castku za prepravu, nezavisle na mnozstvi lidi, co (ne)koupili jizdenky.
BTW
V IDS JMK je začleněno celkem 24 dopravců.

Železniční dopravu zajišťují:

České dráhy, a.s.
Železničná spoločnosť Slovensko, a.s.
Regiojet a.s.
Arriva vlaky, s.r.o.
ÖBB
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » ned srp 14, 2022 21:14

apuka píše:A z jeho prispevku to vyznelo, ze se to ma tykat (resp. jsou do toho nejak zainteresovani, ze CD usetri - coz je naprosta volovina)

Vsak on taky nepsal, ze CD usetri, ale ze vydelaji. Coz je pravda, jelikoz by dostaly navic tu 40 Kc prirazku i v neobsazenych stanicich. Kdyby se to udelalo podle navrhu tech trotlu z clanku. O kterem je tu celou dobu rec.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » pon srp 15, 2022 8:39

mike píše:on taky nepsal, ze CD usetri, ale ze vydelaji. Coz je pravda, jelikoz by dostaly navic tu 40 Kc prirazku i v neobsazenych stanicich.
Miku, to mam zase vytahovat Tvuj vychvalovany smysl pro chapani psaneho textu :twisted: ](*,) ](*,) ](*,) ?
Dromedaro píše:Mají říct rovnou, že nejde o úspory ČD, ale o snahu vydělat více peněz, protože plno lidí ten chytrý mobil s daty nemá (a nejsou to důchodci) a na mnoha zastávkách ty jízdenky prostě neprodávají.
Dromedaro spomina uspory CD (i kdyz ve smyslu, ze nejde o to), v tom clanku taky pisu o tom zruseni, ze "dopravcům by to šetřilo peníze (na to psal Dromedaro, ze o to nejde).
No a vydelat na tom nevydelaji CD - by me zajimalo, jak by podle Tebe vybirali tu 40 Kc prirazku, kdyz tam nebudou mit pruvodci a revizori budou z kraje, ne od dopravcu :-k -, ale kraj, protoze to budou jejich penize.

Jinak by bylo docela zajimave zjistit, jak by to bylo s ruznymi predpisy. Protoze doprava v IDS se ma ridit smluvnimi prepravnimi podminkami toho IDS, dopravu ale dela (v JMK) asi 24 dopravcu, kazdy ma jeste svoje SPP, samozrejme odlisujici se od SPP IDS. Dokonce i prirazky a pokuty by se mely (podle mne) spravne ridit SPP IDS a ne SPP konkretniho dopravce. Kazdopadne, pokud ne a pokutu/prirazku ma zaplatit clovek podle SPP CD, tak jak by ji meli vybrat revizori z kraje? Atd, mam dojem, ze tam je dost nevyjasnenych bodu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod malejjarda » pon srp 15, 2022 12:37

Dopravce na tom nevidělá. Příjmy z jízdného, včetně přirážek je příjem kraje. Dopravce je placený za odjeté km podle smlouvy.
A v IDS JMK je poplatek za vydání jízdenky ze stanice z pokladnou 50Kč.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Dromedaro » pon srp 15, 2022 14:40

No, ale jak přesně to má dopravcům šetřit peníze? Oni v tom článku nepíší, že se budou rušit průvodčí. A navíc tam píší, že budou skupiny, kterých se to nebude týkat -důchodci, postižení. To jim bude ve vlaku prodávat jízdenku bez přirážky revizor, když ho náhodou potkají a pojedou ze stanic, kde se neprodávají jízdenky? Asi ne. Takže tam asi nějaký průvodčí, který bude vystavovat jízdenky i bez té přirážky bude. A ten zároveň bude mít tedy u sebe i ten terminál na prodej bez nebo s přirážkou. Takže nevím, kde je ta úspora.

Kdyby chtěli rušit průvodčí, ale zároveň si pak člověk mohl koupit jízdenku ve vlaku třeba přes terminál pomocí karty, jak už to bývá v tramvaji nebo by na stanice bez prodeje instalovali automaty, tak by to bylo o něčem jiném, než že si člověk musí koupit jízdenku jen přes telefon s aplikací a daty a ještě si na ní elektronicky dobíjet kredit.

A, že by se měli rušit průvodčí, o tom jsem neslyšel. A nezdá se mi, že kdyby to mělo být v dohledné době, že by nabíraly nové průvodčí. Na lince, kterou jezdím, v poslední době potkávám docela dost mladých dvojic průvodčích, z nichž jeden je v zácviku.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4341
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » pon srp 15, 2022 15:41

Dromedaro píše:jak přesně to má dopravcům šetřit peníze?
Prece nijak. "Jen" kraj muze zadat, ze se to prodavat bez prirazky nema, rekne, ze timpadem maji o jednu prace min, tudiz jinak receno o jeden bod min, za co platit. A prirazky pri kontrole si vezme na svuj ucet. Podle nich Win-win situace - v realu se pro dopravce o zadnou praci min se nejedna, zato kraj si muze privydelat.
Dromedaro píše:nezdá se mi, že kdyby to mělo být v dohledné době, že by nabíraly nové průvodčí
Ale jo, na mnoha linkach - i v dalkovych vlacich, tj. ne-IDSkovych - je mnoho starych pruvodcich, oni za chvil jdou do duchodu. Sem-tam nekdo mlady se objevi, ale je jich hodne malo a kdyz nebudou novi, tak za kratkou dobu nebudou skoro vubec.

Vsak se nech prekvapit, co si brnensti krajsti radni vymysli.Urcite to bude prekvapeni - a v konecnem dusledku mozna nejvetsi pro ne same :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Dromedaro » pon srp 15, 2022 16:07

Já jsem asi hloupej a nerozumím tomu.

apuka píše:
Dromedaro píše:jak přesně to má dopravcům šetřit peníze?
Prece nijak.


V článku se píše, že se to děje kvůli úsporám:
Pokud by se průvodčí zbavili povinnosti odbavovat cestující bez jízdních dokladů, dopravcům by to šetřilo peníze...
Kolik peněz by povinné odbavení cestujících ještě před nástupem do vlaku mohlo ušetřit, kraj ale spočítané nemá. „Náklady jsme nepočítali. Zatím čekáme, jak se k naší připomínce vyjádří ministerstvo dopravy,

apuka píše:Dromedaro spomina uspory CD (i kdyz ve smyslu, ze nejde o to), v tom clanku taky pisu o tom zruseni, ze "dopravcům by to šetřilo peníze (na to psal Dromedaro, ze o to nejde).
No a vydelat na tom nevydelaji CD - by me zajimalo, jak by podle Tebe vybirali tu 40 Kc prirazku, kdyz tam nebudou mit pruvodci a revizori budou z kraje, ne od dopravcu :-k -, ale kraj, protoze to budou jejich penize.


Pokud by se průvodčí zbavili povinnosti odbavovat cestující bez jízdních dokladů, dopravcům by to šetřilo peníze

apuka píše:Ale jo, na mnoha linkach - i v dalkovych vlacich, tj. ne-IDSkovych - je mnoho starych pruvodcich, oni za chvil jdou do duchodu.

Nevím, jak jinde, ale na lince, kde jezdím v rámci IDS, tak je většina průvodčích ve skladbě cca do 35 let a pak tak cca 45-50let.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4341
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » úte srp 16, 2022 0:09

Dromedaro píše:Já jsem asi hloupej a nerozumím tomu.

Chyba neni na tvem prijimaci. Apuka nediskutuje o clanku, jako vsichni ostatni, ale o nejakych svych predstavach a navic neumi cist. Ale to uz davno vime...

Treba tohle:
apuka píše:by me zajimalo, jak by podle Tebe vybirali tu 40 Kc prirazku, kdyz tam nebudou mit pruvodci

Pricemz v clanku se o ruseni pruvodcich nic nepise a naopak jde ciste o to, ze se prirazka bude vybirat i v neobsazenych stanicich. Takova diskuse je pak k nicemu.

Njn, proste jsi zminil CD v negativnim kontextu, apuka dostal zachvat SJW a placa pate pres devate.

Vecne pripominky k tematu ma malejjarda, za coz mu dik :smt023
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Olchor » čtv zář 1, 2022 8:28

Dali jsme vandřík po Bílých Karpatech a Javornících, z Valašských Klob. obloukem přes Slovensko a do Velkých Karlovic, moc pěkné. Ale - busem Brno - Val. Klobuky 138km 132kč, zpátky z Velkých Karlovic do Blanska vlakem něco přes 200km 433kč !! Jednoduchá jízdenka, bez příplatků. No to mě docela dostalo. Jak nemáš slevu, je jazda vlakem docela darda. Takže pro příště už hledám spoje busem, vyjde to 2x levnějc.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1003
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Dromedaro » čtv zář 1, 2022 8:53

Jo, autobusy oproti vlaku vychází levněji a ten rozdíl často nebývá malý.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4341
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Hafi » čtv zář 1, 2022 14:25

1) něco přes 200 je 278 km, tedy to není 2x dražší
2) koukám, že je to cena oneticketu, kterou nabízí i ČD, tedy tam asi je nějaký úsek s jiným dopravcem. Většinou je výhodnější to rozdělit a koupit přímo u dopravce je dané úseky
3) přes Brno je to výrazně kratší a levnější
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8424
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » čtv zář 1, 2022 15:12

Olchor píše:Jak nemáš slevu, je jazda vlakem docela darda. Takže pro příště už hledám spoje busem, vyjde to 2x levnějc.

Nebylo by lepsi si pro priste poridit IN25? Vyplati se velmi rychle.

Jinak teda z Valasskych Kloubouk jezdim do Prahy a platim asi tak stejne kdyz jedu jednickou ;-) Kdyz teda nepouziju body nasbirane v aplikaci Muj vlak; pak je to zadarmo (pripadne jen doplatek za jednicku).

Vlaky jsou drahe pro ty, kdo se nezajimaji a koupi prvni, co je na rane.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Etheric » čtv zář 1, 2022 15:29

Kdo moc často nejezdí, tomu se ani ta IN25 nevyplatí, počítal jsem své cesty a vychází to nastejno, plus mínus desetikoruny..

Ty body v aplikaci maj nějakou trvanlivost že? Mám pocit, že než dosbírám na jízdenku zdarma, začnou ty první propadávat
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » čtv zář 1, 2022 15:33

Dobra otazka. Doufam, ze neomezenou, ale jisty si nejsem :-k
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Hafi » čtv zář 1, 2022 15:35

body maj dvouletou platnost, klasická jednosměrná ve druhé třídě je za 200 bodů, tj. cca 2000 utracených Kč. Ale jakmile máš aspoň 100 bodů, není problém platnost bodů libovolně prodloužit.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8424
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » čtv zář 1, 2022 15:37

Dva roky je pouzitelne. Pokud se s nima teda pracuje zpusobem FIFO. Kde se daji prodlouzit? Kouknu se :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Etheric » čtv zář 1, 2022 15:41

Mám 165b, dva roky od prvních to bude následující jaro, takže bych možnost prodloužit uvítal, teď opravdu moc cest nebude..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » čtv zář 1, 2022 15:43

Hmm, moznost prodlouzeni jsem nenasel... Jen tohle:

Je platnost bodů nějak omezena?

Platnost každého bodu je 24 měsíců po prvním dni platnosti dokladu, za který byly body přičteny. Body starší 24 měsíců jsou z účtu automaticky vymazány. Smazané body nelze následně využít.


Napada mne leda za body neco koupit a pak to vratit :-k

Jinak to podle historie na FIFO vypada, nic mi nikdy neexpirovalo a pouzivam je tak jednou az dvakrat za rok. Typicky kdyz jedu na Valassko.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Dromedaro » čtv zář 1, 2022 15:46

mike píše:Vlaky jsou drahe pro ty, kdo se nezajimaji a koupi prvni, co je na rane.

Tak mně přijde normální, aby si člověk na přepážce koupil jízdenku, která bude za normální cenu, aniž by člověk musel studovat a znát různé tarify a vlastnit slevové karty.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4341
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Hafi » čtv zář 1, 2022 15:49

FIFO samozřejmě. Oficiálně prodloužit nejdou, neoficiálně to jde. Mike to trefil. Proto i ten limit 100, neb tam není nic levnějšího, co jde vrátit.
V posledním měsíci platnosti tam svítí po přihlášení upozornění na expirující body, tedy není špatné to prodlužovat až v té době, neb u toho vidíte, že se vám to povedlo, když varování zmizí.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8424
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » čtv zář 1, 2022 15:54

Samozrejme u normalni spolecnosti, ale rec je o CD :twisted: Fajn, jestli to dokonce sviti, tak je to prekvapive user friendly, to ma CD plus. Ze se vracene body omladi uplne samozrejme neni, mozna je to dokonce chyba, ale dobre tak ;-)

@Dromedaro: ja bych tomu taky dal prednost, ale vitej v realite ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Hafi » čtv zář 1, 2022 16:03

Já myslím, že to chyba není. Určitě na to neupozorňují, ale nejspíše je to rozhodnutí s nejjednodušší implementací - jak právní, tak funkční.
Protože si vem, že si koupíš jízdenku na dobu po konci platnosti bodů, následně ji mezi datem expirace a datem cesty stornuješ (to dle podmínek jízdenky není problém) a oni ti sice vrátí body, ale rovnou ti je znemožní využít.
Tj. bys musel něco použít něco z tohoto: zakázat storna za body koupených dokladů, dát expirovaným vráceným bodům třeba měsíční platnost, znemožnit nákup na datum po expiraci bodů, či něco obdobného. A navíc hlídat, kterými konkrétně body byl daný doklad zaplacen.
Řešíme v práci velmi podobnou situaci s využitím bodů a možným stornem toho využití, řešíme to jinak, a taky bych řekl blbě, ale nevidíme univerzálně lepší řešení.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8424
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » čtv zář 1, 2022 16:09

Jo, pak jsem se zamyslel jako programator a dosel k tomu, ze bych se na to taky vykaslal ;-) Uz jen tohle by mi stacilo: hlídat, kterými konkrétně body byl daný doklad zaplacen. To by bylo nutne i bez pripadneho vraceni po expiraci, protoze si muzes koupit jizdenek za body vic a pak vratit treba jen tu prvni.

Mne to napadlo v souvislosti s tim, ze jsem kdysi zaplatil u CD kartou, pak mi vraceli penize a trvali na tom, ze to musi vratit stejne tj. bez te karty to nepujde. Koncila ji platnost, ale nastesti jeste expirovana nebyla, to bych nechtel videt :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Dromedaro » čtv zář 1, 2022 16:15

Tak ono je to smůla ČD, že přijdou třeba v mém případě o peníze (určitě jim to strašně vadí). Když jsem jezdil občas do Prahy, tak jsem rozklikl na ČD jízdní řád, tam mi to ukázalo cenu 400Kč, tak jsem rozklikl Regiojet a tam jsem viděl cenu 200Kč. Tak jsem jel autobusem.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4341
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Etheric » čtv zář 1, 2022 16:29

Takovou dálku autobusem už nikdy ani zadarmo. Ani tím s WC. Raději vlak, byť za násobky ceny
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » čtv zář 1, 2022 16:33

Asi tak. Bus je za trest a vic nez hodina v nem je peklo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Hafi » čtv zář 1, 2022 16:36

mike píše:Uz jen tohle by mi stacilo: hlídat, kterými konkrétně body byl daný doklad zaplacen.

jj, je to oser. Navíc, tam může být v tom balíku víc různých expirací. Navíc by někdo mohl čekat, že když si koupím více jízdenek za body a tu první vrátím, tak se ty nejstarší body aplikují na druhou jízdenku a zůstanou mi body s expirací těch, které jsem použil na druhou jízdenku. Tj. výsledkem by byl ekvivalent stavu, že vrátím obě a koupím druhou znovu. Reálně to je cesta do pekel.
Jediná rozumná alternativní možnost by byla, že by prostě řekli, že jízdenky za body jsou nevratné.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8424
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

PředchozíDalší

Zpět na Pokec

cron