Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » stř zář 29, 2021 8:35

ratel píše:Umí někdo popsat pravidla přednosti jednotlivých dopravců? Jej jsem s Regiojetem ,60 min zpoždění a předjel nás jak leotramvaj, tak i cd expres, o pendolinu nemluvím....
Ta prednost je nekde napsana v zakone, ale skutecnost je ponekud jina, uplne se tim ridit neda. Prave Jancura na SZDC tlaci tak silne, ze oni radeji pusti Regiojet - proto se divim, ze Vas predjizdeli. Jinak by meli mit RJ, rj, SC, IC, EC stejne postaveni. Jen kdyz je to zahranicni spoj, tak ma prednost (Jancura si davneji takto i "oficialne" zaridil prednost svych RJ, kdyz je nechal prejit az do ZIliny a nekoncil v Mostech u Jablunkova). Ve Tvem pripade bych odhadoval i nejaky problem primo s Vasim vlakem nebo s konkretni koleji kousek pred Vama, kdy se uz nedal problem obejit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » stř zář 29, 2021 14:31

ratel píše:Nevím co je Babitron ( nějaká elektronka :-) ?

A co je Google vis? :twisted: https://kam.mff.cuni.cz/~babilon/zpmapa mas tam aktualni polohu vlaku pekne na mape a da se to pro konkretni vlaky zjistit i zpetne.

ratel píše:To že někdo nemá někoho rád ještě nemusí resp nemělo by znamenat že nebude dodržovat pravidla.

To byl vtip ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod ratel » čtv zář 30, 2021 19:08

Teď jsem se ze zvědavosti díval na zpoždění, cca to samé jako v úterý.RJ dvojnásobně zpoždění vůči ostatním.
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » čtv zář 30, 2021 19:20

V tom pripade bych cekal, ze problem je pri otocce vlaku v Praze. Ze uz do Prahy prijizdi se spozdenim a nestihaji vlak vycistit a otocit. Ale s tim predtim mel vetsi problem Leo nez RJ.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod ratel » pát říj 1, 2021 9:57

Já tedy radši pojedu neuklizeným vlakem než mít 70 min zpoždění. Odpadky můžou sbírat po cestě.Otáčet se nemusí, stačí preprahnout lokomotivu.
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod oodoow » pát říj 1, 2021 10:16

Tak hlavně by to zpoždění měli zdůvodnit. V tomto připadě by to bylo něco jako čekání na soupravu.
Jinak samozřejmě že neotáčí celej vlak. :D
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » pát říj 1, 2021 10:34

Jo, urcite by to zduvodnit meli - jenze tady je (asi) zase otazka, jak to ma nastavene ve smlouve Jancura se SZDC, co maji hlasit. Resp. co RJ oznami SZDC. Konec koncu, SZDC ani nemusi vedet, ze je to kvuli spozdeni soupravy smerem do Prahy. RJ ma moznost vypravit jinou soupravu a to nahlasit SZDC prakticky v case vypraveni z depa.
ratel píše: tedy radši pojedu neuklizeným vlakem než mít 70 min zpoždění. ... Otáčet se nemusí, stačí preprahnout lokomotivu.
To jsi ale Ty, kdo vi, jak to maji nastavene jini. Vem si jed, ze kdyby pravidelne vyjizdeli z Prahy zabordelovanym vlakem, tak se ozve celkem dost cestujicich. Plus otazka, co na to Drazni urad, pripadne hygiena.

Ono uz jsem davneji zazil, bylo to prave s RJ, ze jen rychle "otocili" soupravu, uklizeci to nestihly dodelat do pristaveni a dokoncivali to v prubehu nastupovani. No... bylo to teda pekne . nastupuje spousta lidi a nekde jeste probihal uklid. Tj. dobre zacpy a nakonec to dopadlo tak, ze uklizeci museli vystoupit a zanechali cast vlaku tak, jak byl - a v RJ kvuli te koncumaci byva(l) nekdy teda pekny bordel.

Samozrejme, "otocenim" vlaku je mysleno preprahnuti lokomotivy - jenze to se neda udelat primo na nastupisti. Jednak nedostane souprava tolik casu, jednak na to neni hlavak dobre prizpusobeni. Tj. vlak odejde nekde dal na nejake seradovaci nebo jake nadrazi nebo misto, tam se lokomotiva preprahne a az potom muze jet na nastupiste. No a toto nejakou dobu taky trva.

Ale tady nejspise jde o to, ze RJ nema dostatek vyhrazeneho casu na otocku. Probihaji ruzne dlouhodobe a dlouho avizovane vyluky, RJ, co vim, neupravil svuj jizdni rad (napr. nektere Pendolina maji zvyseny cas jizdy o nejakych 20+ minut), takze ma velkou pravdepodobnost spozdeni.
Vcera vecer mel taky Leo 20 min. spozdeni na prijezdu do OV Svinova, oni to maji taky podobne, jen nemusi preprahnout lokomotivu a maji (snad jeste stale) svoje vlastni nastupiste, nikam z nej nejezdi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod aksam » pát říj 1, 2021 10:36

Zpoždění je teď skoro pořád, na koridoru Ova- Pha minimálně 3 velké stavební akce. U RJ je běžné, že má i více minut kvůli obratu soupravy.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod ratel » úte říj 5, 2021 7:40

Neví někdo, proč kiwi.com nenabízí výsledky v kombinaci vlak+letadlo? Ani vlak samotný. Hledám spoj do Francie a TGV to tvrdošíjně ignoruje, přitom předchozí cestu před dvěma roky mi našel spolehlivě ( letadlo + tgv).
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » úte říj 5, 2021 10:33

Mozna to bude tim, ze kiwi vyhledava jen letecke spojeni. S poznamkou, ze pred nejakou dobou zacaly nektere zeleznicni spolecnosti spolupracovat s nekterymi dopravci tak, ze bylo mozne uvest nektere zel. stanica jako leteckou destinaci, tj. vydat letenku do zel. stanice, kde bylo spojeni z letiste do koncove stanice vyberovymi vlaky. Bylo tal urcite v Nemecku (min. s ICE), Francouzsku (TGV) a pokud si pamatuji, tak dokonce Ceske drahy meli smlouvu s CSA (Pendolino).
Predpokladam, ze toto se uz mohlo zrusit, napr. z duvodu covidu a potom se uz neobnovilo. A taky mhlo byt, ze nebyl dostatecny zajem.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod ratel » úte říj 5, 2021 17:56

Nemáš pravdu, už jsem kupoval přes kiwi i autobusové lístky . Rozšířil bych otázku zda se dá zjistit které dopravce prodává?
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » stř říj 6, 2021 7:22

ratel píše:Nemáš pravdu, už jsem kupoval přes kiwi i autobusové lístky . Rozšířil bych otázku zda se dá zjistit které dopravce prodává?
Mam i nemam...

Jsem si jen jako pokus zkusil zadat vyhledani spojeni z OV do Le Mans (tam neni letiste a vim, ze tam jezdi TGV). Nenaslo mi ni, i kdyz - kupodivu - ty mista se mi na strance nabizely. Jak to vypsalo "Nedokazali jsme Vam najit cestu", tak se na leve strane obrazovky objevily moznosti nastavovani spojeni - a tam je i vyber Transport, kde je v zaklade zaskrnute jen "Letadlo". Kdyz jsem zasrtl i "Autobus" a "Vlak", tak mi potom nasel spojeni kombinovanou dopravou.
Hned pod tim "Transport" je cast "Dopravci" - kdyz mas vyse zaskrtnute i jine nez "Letadlo", tak se Ti zobrazi i dopravci, kteri se zahrnuly do vyberu:
2021-10-06 08_03_05-Clipboard.jpg


Jen si nejsem jisty, ze toto jsou opravdu vsechny dopravci nebo jen ty, ktere opravdu vyuzil pro vybrana spojeni. Protoze kdyby tam mel jenom co mam na screenshotu, tak je to teda hodne omezena mnozina.
Edit: zkusil jsem jine spojeni a je tam najednou i CD, Flixtrain a chybi nekteri z predchoziho screenshotu.

BTW, nektera spojeni z OV do Le Mans mi nasel naprosto skvele, napr. z OV do Prahy vlakem, z PHA do Londyna letadlem, z Londyna do Milana letadlem, z Milana do Parize Letadlem a z Parize do Le Mans TDV. Cesta na dva dny :-D.

Druhou veci je, ze vyhledavaci system Kiwi ma docela vyrazne nedostatky. Napr. Priletis do Dusseldorfu a jako dalsi spojeni dal nabizi ICE z Dusseldorf Hbf, poskytne Ti na to 4,5 hod na presun. Jenze na letisti je primo zastavka ICE, kde ten dany vlak stoji, navic tam jezdi v te relaci ICE max. co hodinu. Na nadrazi se dostanes v pohode pesky, kdyby bylo treba, pouzijes vozik na batozinu z letiste. Na Hbf se nejlepe dostanes vlakem.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod ratel » stř říj 6, 2021 7:28

Zvláštní, pustil jsem to ted a už mi to kombinovaný spoj našlo, filtry stejné....
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod obda » stř říj 6, 2021 13:54

mike píše:https://kam.mff.cuni.cz/~babilon/zpmapa mas tam aktualni polohu vlaku pekne na mape a da se to pro konkretni vlaky zjistit i zpetne.


Jen podotýkám, že pokud nepotřebuješ historická data a stačí ti aktuální poloha, je lepší GRAPP, protože tam jsou i další dopravci, ne jen ČD.
Uživatelský avatar
obda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 78
Registrován: sob úno 1, 2014 19:05

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » pon říj 18, 2021 1:13

Tohle jsem prehlid, diky za tip. Historicka data se obcas docela hodi. Kdyz chce clovek zjistit, jakou ma sanci, ze nebude zpozdeni. Kdyz je v jeho stanici cely tyden predtim pul hodina a vic, tak docela malou ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » pon říj 18, 2021 1:17

V Lovosicich maji na nadrazi automat na jidlo a piti, ktery umi karty. Napad dobry, provedeni otresne. Krasny priklad, jak nema vypadat uzivatelske rozhrani. Blbe, pomale, nesmyslne. Pral bych pachatelum, aby se aspon tyden museli zivit jen tim, co si pres tohle koupi ](*,) To by je snad naucilo priste pouzit mozek, pripadne to otestovat na lidech. Pokud by se z toho za ten tyden nezblaznili.

V Usti maji to same a navic pres to nejaky rasista navaril rezavou mriz. Kdyz clovek zadava kod, musi skrz ni. Mam docela dlouhe prsty a stejne tam skoro nedosahnu :roll:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Lipon » pon říj 18, 2021 5:48

Na letišti, T1, u gatů B, je asi ten samý. Naposled u něj fronta, nikomu se nepovedlo koupit kartou, protože byli moc rychlí na jeho instrukce. Mince byly jistota.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod malejjarda » pon říj 18, 2021 7:50

Třeba v automatech od Delicomatu je bezkontakttní platba kartou úplně bez problémů. Mockrát vyzkoušeno, většinou na nádražích nebo máme stejný automat i v práci.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » pon říj 18, 2021 16:52

Nemyslis nahodou tohle? Tak to je ono, ta svine. Ano, funguje to, ale ovladani je otresne. Zvlast kdyz clovek specha a za nim stoji fronta lidi.

Nakup se zahaji tim, ze je potreba na kulatem displeji zmacknout Push to start. Jenze na tom displeji se pri cekani na zakaznika stridaji tri obrazovky a cele kolecko trva mozna pul minuty. A kdyz to zmacknes na zbylych dvou, tak to spadne do chyby a ta se musi manualne zrusit nebo docela dlouho pockat, nez zmizi sama. Jaky ma tohle progrca smysl? Proc to nefunguje stejne na libovolne z nich? Proste prijdu a zmacknu a ne ze musim cekat, az se tam objevi Push to start. Na tech dalsich neni nic duleziteho, jen nejaka reklama ci co. Vcera se mi stalo, ze jsem prisel, bylo tam Push to start a preplo se to tesne predtim, nez jsem to zmacknul, takze chyba ](*,)

Mel jsem asi 4 minuty a podarilo se mi koupit jednu vec, chtel jsem dve. Bylo to vylepsene tim, ze mi to jednu nechtelo vydat, byla tam, kod spravne, ale hlasilo to nejaky nesmysl. A pak musis pockat, nez se to dostane do spravneho stavu.

A takovych veci je tam vic, pritom by nebyl problem to udelat rozumne a zrychlit nakup mozna i o rad.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » pon říj 18, 2021 17:05

To mi pripomina jeden automat na jizdenky v Duisburgu. Vedle sebe tri automaty, jeden mensi, oznaceni neco jako "zjednoduseny prodej". Hm... Sel jsem na nocni bus, meli jsme tam ve fabrice akci s podporou 24/7 a za pet minut mi mel jit autobus. Za 4,5 minuty jsem nebyl schopny vybrat, ze chci jizdenku pro dospeleho na jednu jizdu. Automat umel anglicky, v nemcine problem nebyl. Proste bud preskakoval do uplne jinych nabidek, nez jsem vybral nebo kdyz uz konecne jsem se dostal, kam chtel, tak na konci misto vyzvy k zaplaceni cely system spadl...

Tak jsem za zbyvajici pulminutu vedle na "slozitejsim prodeji" bez problemu koupil jizdenku za asi 20 vterin vcetne placeni petieurovkou a vraceni. (Az na to, ze na tech automatech byly vyobrazene bankovky 5, 10, 20, 50 Eur pri vstupni sterbine, ale jak jsme zjistili pozdeji, vsechny tyto automaty v celem meste braly jen 5 a 10 EUR a mince.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » pát říj 22, 2021 11:51

Vcera se manzelka vracela vecer z Prahy. Popisovala mi situaci na hlavaku. Na informacnich tabulich spousta vlaku, spozdeni u kazdeho v rozmezi 40-100+ minut (kvuli vetru). Ale kvuli tomu doslo k situaci, ze se na tabuli nevesly aktualne odjizdejici vlaky, takze nikdo nevedel, kam se pristavuji a jestli uz tam jsou. Jedina moznost byla probehnout se v podchode a koukat na "lokani oznamy" u jednotlivych nastupistich.
Kdyz clovek prijde 3 minuty pred odjezdem vlaku, je to celkem neprijemna situace.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Lipon » pát říj 22, 2021 12:02

odjezdová tabule na mobilu - načíst, zadat stanici
používám už v metru a jdu rovnou k nástupišti
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » pát říj 22, 2021 12:57

Bez dat v mobilo toho moc nezjistis :wink: :(
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Lipon » pát říj 22, 2021 13:05

V 21. století?
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod apuka » pát říj 22, 2021 14:30

Jo. Nekde jeste stale pouziva mobil hlavne k volani a SMS, resp. aby byl dostupny. Plus nejake offline aplikacie typu Mapy.cz.

Zda se TI to divne?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » pon říj 25, 2021 1:17

Dneska jsem si zas uzil s CD. Rano 10 minut zpozdeni nabranych na prvnich 20 km kupodivu dohnal. Vecer posledni rychlik, az do Kralup v pohode, pak zastavil nekde pred Rezi a zustal stat skoro hodinu. Stalo vsechno, takze asi nejaky problem na trati, ale nulova informovanost. V Rakousku kdyz zastavi i osobak na par minut, tak uz pruvodci hlasi, co se deje. Tady se vubec neobtezoval.

Zkousel jsem alternativni metody. Aplikace Muj Vlak nejdriv tvrdila, ze je vlak bez zpozdeni a kdyz vyprsel cas prijezdu do cile, tak drze prohlasila, ze vlak uspesne skoncil jizdu ](*,) Pravda, kdyz jsme se konecne rozjeli, tak se po case vlak objevil znovu uz se skutecnym zpozdenim. Odjezdova tabule, kterou odkazoval vyse Lipon, nejdriv naskakovala klasicky po 5 minutach a pak vlak proste zmizel a uz se vubec neobjevil. Babitron akorat ukazoval, ze vsechno stoji.

Dorazili jsme se zpozdenim 54 minut, takze nemam narok ani na zadnou kompenzaci. Nastesti jsem chytnul posledni denni tramvaj (po pulnoci ) k nam na kopec a s pomoci CG Transit, ktery jediny funguje spravne, si naplanoval, jak chytnu posledni bus. Na prestup tam, kde se potkavaji, byla minuta, tomu jsem nedal sanci a dobre udelal, jelikoz tramvaj mela taky 3 minuty zpozdeni. Prebehnout mezi dvema zastavkama predtim, mel jsem na to mit 5 minut, mel 2 a neco, jelikoz bus samozrejme jel vcas. Stihnul jsem to. Skoro 500 m, v pohorkach a se 40 km v nohach #-o

Nemate nekdo zpusob, jak v takove situaci zjistit, co se sakra deje a jak dlouho to asi muze trvat?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » pon říj 25, 2021 1:37

Sel jsem pres Male Chvojno. Je tam stara zvevastovana stanice na trati, ktera byla dlouho zavrena. Trat se zrejme chystaji obnovovat, okoli rozbite budovy uklidili a je kolejim postavili velkou ceduli s nazvem stanice. Pod ni jsou smery Decin a Oldrichov u Duchcova. Docela jsem na to ziral a premyslel, jestli se mi nepletou svetove strany, podle hvezd jsem usoudil, ze ne. Pak jsem si rikal, ze se tam trat mozna divne toci, ale ted koukam na mapu a ne. Fakt to maji presne naopak :D Decin na jih a Oldrichov na sever. Zrejme pokus o zmateni nepritele a kdo je nepritel? https://www.youtube.com/watch?v=_Wlsd9mljiU&t=253s :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod AlexBeck » pon říj 25, 2021 3:09

mike píše:Nemate nekdo zpusob, jak v takove situaci zjistit, co se sakra deje a jak dlouho to asi muze trvat?


Já už vláčkem nejezdím... Ale dřív to bylo na nějaké http://www... Asi zde přímo na stránkách ČD: mimořádnosti
https://m.cd.cz/aktualne/prehled-omezeni.html#smartTabsMimo

:-) Aktuálně :

Počátek: 25.10.2021 03:30 Příčina: porucha vozidla
Plánovaný konec: 25.10.2021 06:30 Stav: probíhající

Poznámka:

Nedostatek provozuschopných vozidel.


To Já kdysi, když byl ještě svět normální (před chřipečkou) Sedím na nadru a čekám na posledni noční vláček do Asie (SK) a z 30minut bylo 60...a tak dále až SMS:

Vazeni cestujici, bohuzel spoj LE1367 stoji pred stanici Ceska Trebova z duvodu namrazy. V danem useku je doprava zastavena. Vyse zpozdeni neni zatim znama. Omlouvame se za komplikace a dekujeme za pochopeni, Vas Leo Express

Po hodině...
Vazeni cestujici, spoj LE1367 z duvodu nesjizdne trati nemuze pokracovat v ceste a musi vyckat na zlepseni podminek pro jizdu. Predpokladane zpozdeni spoje bude 7-8 hodin. Vsem se omlouvame za komplikace a dekujeme za pochopeni. Vas Leo Express
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Etheric » pon říj 25, 2021 4:07

mike píše:Nemate nekdo zpusob, jak v takove situaci zjistit, co se sakra deje a jak dlouho to asi muze trvat?

Ale jistě, volal jsem už několikrát na jejich dispečink nebo jak se to jmenuje, číslo jsem našel na netu. Jen nesmíš zrovna stát v tunelu, v takovým případě je snad jediná možnost hodit batoh na záda, projít vlak, odchytit průvodčího a zeptat se ho.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 25, 2021 5:29

vetsinou by to pruvodci mel vedet. v sobotu nekde zas sundal vlak nekoho v kolejisti, takze do brna zas super cesta ale objevila sem aplikaci - hru minesweeper tak mi to bylo fuk:D

jinak nejak to zjistit jinak nez u informovamych zamestnancu nelze
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Pokec