Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » stř dub 25, 2018 16:30

Jednu vec je ale treba uznat - na dopravu na letiste v Mnichove je autobus jednodussi, teda pokud tam primo stoji. Sice asi ne ten, kterym pujdou (pokud je ten jediny primy z Brna), protoze stejne budou muset v Mnichove prestoupit a taky priplatit za mistni prepravu, ale to by z vlaku muselo byt taky.

Stejne tak je blbe, kdyz tam potrebujete byt zavcasu (ten bus z Brna tam dojde v 8:00), na ten cas se obtizne shani vlak. Jedine z Vidne NightJetem, to se da na sezeni od 29 EUR (plus cesta do Vidne) a plus z nadrazi na letiste.

Proste tady dobre videt, ze ne vzdy musi byt nejvyhodnejsi nejaka levnejsi letenka z mista v case odletu blbe dostupneho z bydliste.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16564
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » stř dub 25, 2018 17:05

Jj, je potreba pocitat kompletni naklady na cestu z bydliste az na misto. Cenu i cas. Tohle je vyhoda bydleni v Praze, kde je letiste, tam jsou naklady na dopravu jasne. Nic (MHD) nebo par stovek za taxik, kdyz je to brzo rano nebo specham.

Dalsi vec je jistota, ze to stihnu. U vlaku se nemusi stihat prestup, bus se zas muze nekde zasekat, staci nehoda na dalnici. Toho druheho bych se bal vic, ale i u vlaku bych si dal dve hodiny navic pro jistotu, protoze to je takt, ve kterem jezdi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod skutrjohny » čtv dub 26, 2018 7:45

ok, presvedcili jste me, ze pres Prahu se da dostat do Mnichova za srovnatelny peniz vlakem. sice by jsme tam byli min. o 14 hod driv nez leti letadlo, ale mate pravdu. pokud tohle clovek neresi, jde to a asi toho i vyuzijeme a udelame si prohlidku mesta. clovek bude mit alespon casovou rezervu pro pripadne problemy.

jinak jenom tak bokem: ano, do te nasi destinace kam chceme na dovolenou letaji letadla i z Prahy, ale tyhle zajezdy jsou o cca 5tis. na osobu drazsi nez s nemeckou cestovkou, takze i pres vsechny ty problemy se vyplati letet pro nas z hure dostupneho letiste.

proste neni problem se do Mnichova dostat at uz vlakem ci busem, jen me prekvapila cena vlaku pres Viden.
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » čtv dub 26, 2018 9:57

@skutrjohny: Ja jsem svoji poznamku myslel spise tak, ze nekdy je treba poradne promyslet, odkud letet. Vetsina nemeckych cestovek leti napr. i z Drazdan za cca stejnou cenu. Takze pokud mas moznost vyberu, od Brna by asi bylo vhnodnejsi letet z Drazdan nez z Mnichova kvuli dostupnosti - jezdi tam spoje co dve hodiny (vetsinou s jednym prestupem), je to casove bliz, koupis bez problemu levnou jizdenku (od 364 Kc). Jedine je blbe, ze zrusili nocni vlak z Budapesti do Berlina, takze rano prijit vyspany se uplne dobre neda.
Nekdy jsem taky nad necim podobnym premyslel, a tehdy mi vyslo dokonce, ze pro mne je vzhledem k casu odletu nejvyhodnejsi letet z Berlina.

No a holt, jsi v trznim hospodarstvi, takze kdyz chces jezdit tak, jak Ty chces, ne vzdy se setkas s pranim prepravnich spolecnosti. Nebo si musis sehnat kombinaci jizdenek, nekdy i koupit na ruznych mistech.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16564
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod skutrjohny » čtv dub 26, 2018 10:46

v uvodu jsem resil moznost odletu hned z nekolika Nemeckych mest (ty Drazdany, Lipsko, Norimberk a ten Mnichov). chtel jsem jet autem, takze to bylo celkem jedno, protoze ty vzdalenosti jsou +- stejne, teda krom Drazdan, ktere jsou o chlup bliz, ale zas letenka byla drazsi. Vyhral to Mnichov i kvuli tomu, ze me ta trasa lakala a chtel jsem se po tom koute Rakouska a Nemecka podivat. nakonec me od toho odradila cena parkovani, spatna znalost jazyků a hlavne aktualni spolehlivost meho auta :)
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » čtv dub 26, 2018 12:25

No jo, autem je to zase (kdyz neberu v uvahu parkovani, atd.) nejlepsi do Mnichova, to je pravda.
Zase, abys nebyl smutny, prozradim Ti, ze z vlaku nebo auta bys zahledl tak v dalce Schneeberg, par jinych kopecku, k tomu klaster v Melku (z auta z vetsi blizkosti), kousicek tech nizsich nemeckych Alp, ale to nejhezci by Ti zustalo skryte. No a stejne bys neco videl pouze v pripade, ze by bylo krasne jasne pocasi. Napriklad jak jezdime 2-3x do roka z Vidne do Duisburgu (tj. pouze do Lince, jen dvakrat jsme jeli pres Salzburg a Mnichov) pouze jednou se nam postastnilo, ze jsme cestou tam nebo zpet zahledli vice nez par nejblizsich kopecku. Bud bylo zatazeno (a obcas prselo) nebo byly hory v mracich nebo v silenem oparu.
Kdyz chces videt hezke kopecky, je lepsi jit v A az daleko za Salzburg, az nekam skoro do Bregenzu a idealne "starou" trasou pres Zell am See a ne pres nemecko pres Rosenheim. Nebo jet spodem az do Lienze, pripadne dal do Italie, resp. ze Salzburgu dolu smerem na Jih (a tam se napojit na trasu do Lienze).
A na spatnou znalost jazyku se nevymlouvej, v tech krajich se domluvis vsude, i kdyz si nerozumite ani slovu. My jsme leta jezdili do rak. Alp tak, ze moje anglictina byla jen o trochu lepsi nez Tvoje hotentottstina, nemecky jsme se ucil rok na zakladce (v roce 1977 :-D), dokonce jsem uz i rustinu zapomel, manzelka a syn na tom byly jeste hur. Ale vzdy jsme se domluvili a dovolenou si uzili. No a ted se tam da dostat za silene prachy (mysleno za pakatel), ne jako prvnich par let, co jsme jezdili vlakem za nejakych 5+ tisic (za deti do 15 let se na OEBB neplatilo nic) - a to jeste tak, ze jizdenka z OV do Breclavi a z Breclavi do Vidne a pokracovali na jizdenku koupenou v Bratislave na navsteve rodicu, bo tam bylo jedno jak daleko od hranic A/SK jedes nad 250 km, byla stejna cena. Za nejlevnejsi CityStar jizdenku z OV napr. do Otztalu bychom tehdy zaplatili tak dvapulkrat tolik. (Tehdy bylo prumerna mzda tak pulka jako dnes, takze ta uspora byla docela citelna.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16564
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » pát dub 27, 2018 1:00

@skutrjohny: 14 hodin je dost. Koukal jsi ale i na jine spoje? To vyse byl jen priklad, vypadlo mi jich vic za stejnou cenu. Akorat to chce koupit vic dopredu, normalne staci 3 dny, tady jsou ty nejlevnejsi asi driv vyprodane, takze tak tyden.

apuka píše: No a ted se tam da dostat za silene prachy (mysleno za pakatel), ne jako prvnich par let, co jsme jezdili vlakem za nejakych 5+ tisic

Asi tak, lidi jsou hrozne zmlsani ;-) Dneska je to skoro zadarmo, staci se trochu naucit orientovat v CD eshopu. Kdyz jsem zacal jezdit ja, v minulem tisicileti, tak zadny eshop nebyl, nebyly ani vyhledavace, muselo se pekne na nadrazi. Slevy se nedaly nikde dohledat a CD rady prodavaly to nejdrazsi. Az v CKCD mi pani poradila CityStar, ale pravidla jsme zkouseli metodou pokus/omyl, nekdy jsem tam stravil i hodinu. A kdyz prepocitam pomer cen a sveho platu k dnesnim, tak mi vychazi, ze nas to stalo aspon 50x tolik, co dnes.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » pát dub 27, 2018 7:45

mike píše:A kdyz prepocitam pomer cen a sveho platu k dnesnim, tak mi vychazi, ze nas to stalo aspon 50x tolik, co dnes.
Neco podobneho jsem chtel taky napsat, ale rekl jsem si, ze nebudu provokovat :-D.
mike píše:muselo se pekne na nadrazi. Slevy se nedaly nikde dohledat a CD rady prodavaly to nejdrazsi. Az v CKCD mi pani poradila CityStar, ale pravidla jsme zkouseli metodou pokus/omyl, nekdy jsem tam stravil i hodinu.
Myslim, ze jsem to uz tady nekdy psal, ja jsem taky vetsinou stravil na nadrazi hodinu a pul i vice a to meli o zabavu postarano vsichni v CD Centru/mezinarodni pokladne. Nastesti, byly tam zenske, ktere ty moznosti (ktere jsem je "ucil" ja, ze existuji, protoze je to v zamestnani jeste neucili :-)) opravdu zajimaly. Sranda byla, kdyz se nejaka volba nasla v jejich terminalu/pokladnim systemu, ale netusily, jak se to delat, v sahodlouhe dokumentaci nebylo nic, tak volaly - najdrive nejblizsi nadrizeny, potom dal, atd. az na prazske ustredi, kde po dlouhem prepinani nahoru dolu nakonec nekoho nasli, kdo to znal. A kupodivu, pokladni byly spokojene (ze ani tam v Praze nevedi vice nez ony - skodoradost je prece nejlepsi radost :-D).
Takova koupe jizdenky na nocni vlak z Vidne do Rima zacal na nejakych 8000/os a skoncilo na 19 EUR/os po hodine zkouseni moznosti jejich pokladniho terminalu jako terminalu DB :-).

Dnes je proskolenost personalu v CD Centrech v tomto smeru (alespon v OV) hodne dobra. Bohuzel, stale plati, co vsude a vzdy - ochota a vysledek nejvice zalezi na konkretni osobe, na kterou narazis.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16564
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Hafi » pát dub 27, 2018 8:36

V Praze bývalá na Hlavaku pobočka Wasteels...a tam dělali dva chlapy, kteří věděli vše a jelikož měli pobočky všude možné po Evropě, tak byli schopni zjistit i různá lokální specifika.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8423
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod skutrjohny » pát dub 27, 2018 9:08

mike píše:14 hodin je dost. Koukal jsi ale i na jine spoje?

dival jsem se a nic moc. ono nam to leti 16.5. 13:30 z letiste v Mnichove. klidne muzete zkusit nekdo stesti a neco najit s max. 2 prestupy a za rozumne penize ;) a ciste vlakem, kdyz uz. bus je jasny, snadny.
jinak mezi Rokycany a Nyrany je vyluka, takze zpestreni v podobe autobusoveho spoje
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » pát dub 27, 2018 14:21

Pres Prahu je to tezke... Prs Viden by to ale slo (mam to z Brna, tam se urcite dostanes):
2018-04-27_151411.jpg

Do Vidne si koupis jizdenku u CD za cca 182 Kc, z Vidne na nocni rychlik muzes pres net u DB (vice-mene i cesky, da se navolit jako jazyk, kdybys potreboval poradit jak, napis SZ a ja Ti to poslu mailem krok za krokem se screenshotami) nebo v CD Centru za stejnou cenu (jen kurz je mirne horsi). Viden - Mnichov na sezeni 29 EUR/os, kdybys chtel vice odpocivat, tak od 39 EUR/os na lehatku.
Je to o asi 200 Kc vice nez za bus, ale odpocines si rozhodne lepe.

Edit: V Mnichove na letiste jsem spojeni nepocital, tam musite tak ci onak, da se tam i vlakem, trva to asi 40-45 minut primym osobakem za 11,60 EUR/os nebo si koupit denni jizdenku za 13 EUR/os a muzete se na to vozit i MHD po meste, coz Vam umozni kouknout si tam vice. Pokud mate i dite do 14 let, pro nej je jednotliva jizdenka za 1,40 EUR a denni za 3,20. Nebo skupinova denni jizdenka pro az 5 dospelych (2 deti se pocitaji jako 1 dospely) za 24,30 EUR.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16564
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » pát dub 27, 2018 17:05

@Hafi: jj, ale az o hodne pozdeji, kdyz uz celkem nebyl problem ani u CD, aspon po blizke Evrope.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Hafi » pát dub 27, 2018 22:30

Hmm, holt jseš starší ;-) já pamatuju časy, kdy jsem to řešil tak krátce po roce 2000 a to mi tehdy právě někdo doporučil tohle, netuším od kdy to tak mohlo být.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8423
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » pát dub 27, 2018 22:39

Radej bych nebyl, ale jak vidis, uz i z tebe je pametnik ;-)

Tak nejak to mohlo byt, v te dobe uz jsem byl zvykly to resit s pani z CKCD, kterou to celkem bavilo a snazila se mi najit nejlepsi variantu. Ve Wasteels jsem myslim byl taky, ale uz si to moc nevzpominam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem V NOCI

Příspěvekod lojzmen » ned dub 29, 2018 10:18

Vlaky v noci.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1096
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod skutrjohny » pon dub 30, 2018 7:38

apuka píše:Do Vidne si koupis jizdenku u CD za cca 182 Kc, z Vidne na nocni rychlik muzes pres net u DB

jojo, na ten spoj jsem se dival (teda ne z Brna, ale ze Stareho Mesta) a prave ten poptaval u CD, kdy mi rekli tu desivou cenu:) Popremyslim o te variante. Ty jsi pre DB jizdenku takto nakupoval? Jde to bez problemu a nemuzou tam byt nejake dalsi poplatky, kteryma by me zaskocil pruvodci ve vlaku? Je moznost bezplatneho storna? Nejak jsem to tam nenasel
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » pon dub 30, 2018 8:45

Ja jsem tak uz pomerne dostkrat nakupoval jizdenky jak na dovolenou tak i na sluzebky (sice pres "firemni" ucet, kvuli lepsim cenam, ale podminky jsou jinak stejne), syn zase domu a do Stuttgartu. Zadne dalsi poplatky nikde nejsou - jen si musis davat bacha, ze jizdenka je platna pouze do uvedenych spoju. Samozrejme, kdyz nestihnes nekde pripoj z vlaku, kterym na tu jizdenku cestujes, tak Te bez reci pusti i dalsim, jen je dobre si to nechat potvrdit od pruvodcich nebo na stanici - to ale neni pripad nocniho primeho spoje.
Kdyz to chces koupit, tak si spust ceskou verzi stranek a po vyberu spojeni si zvol moznost "Digitalni jizdenka", to Ti poslou PDF-ko, to si vytiskni a pouzijes jej jako jizdenku. Za 4,90 by Ti jizdenku poslali i postou :-). Jinak si klidne nakupuj bez registrace, kdyz nemas jejich kartu, jedina vyhoda registrace je prehled jizdenek.
Ale muzes zkusit zajit taky do CD Centra a oni by meli mit moznost Ti tam primo prodat tu zlevnenou jizdenku na nocni vlak, primo papirovou mezinarodni jizdenku jako z terminalu DB. Jen se jim musi chtit, resp. se nesmis nechat odradit :-). Mozna nebudou vedet, co je to tam za volba - je to, myslim, "Spar-Night" nebo celym jmenem "Globalpreis Spar-Night", pred mnoha lety to byla, pokud si dobre pamatuji, volba c. 66, ale krk na to nedam).

Co se tyce storna, tady najdes podminky. Nemecky, ale lehce prelozitelne. U toho spoje by to melo byt "GlobalPreis SparNight" a posledni sloupec (na konci "MAV Nachtzuge"). A tam vidis, ze, bohuzel, bez moznosti storna (to je dan za tu nizkou cenu). Kdybys mel tu jizdenku, co Ti asi nabidli u CD tak bys mel podminky jine ("GlobalPreis Normal"): do 1 dne pred odjezdem 20%, minimalne 5 UER/misto, v den odjezdu 50%, min. EUR/misto. Neco jako ceska verze storna je v oblasti FAQ zde v casti o Sparpreis, ale neni tam to storno pro nocni vlaky MAV. Na druhe strane, pri trose stesti by to v CD centru mohlo projit za 19 EUR :-).
Jen si to dlouho neodkladej, protoze ty ceny nejsou stale, je na to urceny pocet jizdenek a kdyby je vykoupili pred Tebou, tak je budes mit drazsi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16564
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod skutrjohny » pon dub 30, 2018 8:56

fakt moc diky. nam prave budou teprve ten let cca za tyden a neco potvrzovat, takze vaham co s tim. radeji bych jel timto vlakem, i kdyz je to o neco drazsi, ale jak rikam, let je jeste nejisty. sice asi male procento, ale je tam.
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » pon dub 30, 2018 9:16

Tak hlavne, at Vam to vyjde.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16564
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod skutrjohny » pon dub 30, 2018 12:47

tak nakonec jsem to vymyslel, ze vlakem pojedeme jen ze Staraku do Prahy s tim, ze v Olomouci presedneme na Pendolino a z Prahy uz busem s moznosti vystoupit i primo na letisti. zakoupil jsem to az do centra s 8 hod. predstihem at mame otevrene vratka i na nejakou zrychlenou prohlidku centra mesta, kdyz se nam a hlavne teda zene, bude chtit :) proc to neudelat slozite, kdyz to jde jednoduse :)
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » pon dub 30, 2018 12:56

No jo, kdyz se do toho vlozi zena... :lol:... V Mnichove jsem byl jenom jednou, pamatuji se jenom na docela hezke, ne moc velke centrum. Resp. ja jsem na nej mel jenom hodne kratkou dobu (asi pul hodiny :-)). Ale nevim, jak daleko je to od nadrazi/autobusove zastavky. Pod centrem ale vede podzemka. Kazdopadne si zkontrolujte spojeni na letiste, neni to jizda na 10 min.
A jeste si davejte trochu bacha, at mate rezervu se dostat v Praze na bus, i kdyby se Pendolino spozdilo nebo jste jej nestihli.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16564
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod skutrjohny » pon dub 30, 2018 13:58

V Praze budeme mit hodku a pul na prochazku a protazeni se. Spis v Olomóci to bude relativne na tesno s 13min., ale jedeme Slovackym expresem, ktery startuje v Luhacovicich a nema moc moznosti se zpozdit, tak snad to vyjde. Vymyslim ale jeste nejaky alternativni plan :) Jinak dopravu z centra na letiste uz mam prokoumanou a snad to dame v dobrem case :-)
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Michal82 » pon dub 30, 2018 15:17

A jakým busem do Německa z Prahy jedes?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod skutrjohny » pon dub 30, 2018 17:36

FlixBus 23:55
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Michal82 » pon dub 30, 2018 18:34

Jo FlixBus mám rád jezdím s ním často ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod scinkk » pon dub 30, 2018 18:35

Vsak to taky vi kazdy aktivni clen OF :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Michal82 » pon dub 30, 2018 19:11

A proto jezdíte všichni vlakem co :D
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » pon dub 30, 2018 19:52

Uz je to hodne davno, co jsem cetl Parkinsonovy zakony, ale jedna vec mi zustala v pameti. Psal o cloveku, ktery se vzdycky ve vsem pletl. Na prvni pohled by to mohlo vypadat, ze pracovat s nekym takovym je strasne, ale on ho videl jako nesmirne cenneho. Stacilo se toho cloveka zeptat na nazor a pak udelat pravy opak.

Jaky je tvuj nazor na spekulace s kryptomenami a ktere akcie bys koupil? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Michal82 » pon dub 30, 2018 20:29

Mike - OT?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod sobb » pon dub 30, 2018 21:21

Lze eshop ČD nějak přesvědčit, aby mi prodal zpáteční lístek na stejnou trasu jako je cesta tam? Potřebuju trať Česká Třebová - Lichkov - Wroclaw. Tam to jde - za 182 káčé, ale zpátky to hrne kdesi přes Katowice. Cena vícenásobná a čas jízdy na houby.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

PředchozíDalší

Zpět na Pokec