Vi nekdo, kde vas maji hledat, kdyz se nevratite domu?

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vi nekdo, kde vas maji hledat, kdyz se nevratite domu?

Příspěvekod mike » stř srp 5, 2015 20:47

Dobry den, tady je rakouska zachranna sluzba ... :twisted:

Jednou takhle volal k rodicum znamy, doktor v nemocnici. Jelikoz je hrozne dulezity, nechal cislo vytocit sestru (nebo koho). Zvedla to mama a ozvalo se neco jako Dobry den, Thomayerova nemocnice v Praze... a s ni to malem slehlo, jelikoz zijeme s brachou oba v Praze, a tak ji hned napadlo, ze se nam neco stalo. No a on jen cosi potreboval vzkazat a mel jen pevnou linku jeste ze starych casu... pry mu v tom soku pekne vynadala ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vi nekdo, kde vas maji hledat, kdyz se nevratite domu?

Příspěvekod Hafi » stř srp 5, 2015 21:48

no když jsem si kdysi v Kanadě zlomil ruku a naštípnul obratel, tak jsem to radši napsal bráchovi, ať to mámě nějak jemně podá.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Jak o sobe davate z vyletu/vyprav vedet?

Příspěvekod apuka » čtv srp 6, 2015 18:35

mike píše:Kdyz jsem nekde v Alpach v penzionu a chodim na jednodenni trasy, tak rano reknu, co mam asi v planu. Oni to i chteji.
:shock: To se mi za poslednich asi 10 dovolenych v Alpach ani jednou nestalo, ze by se domaci zajimali o tom, jestli nekam jdeme... A na chatach jsem si taky nevsiml, ze by se ve velkem zapisovalo do knihy odjezdu. Nekde ji dokonce ani nemeli. Na Berliner Hohenwegu jsme se zapsali (mohli zapsat) na si ctyrech chatach z celkem osmi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vi nekdo, kde vas maji hledat, kdyz se nevratite domu?

Příspěvekod mike » čtv srp 6, 2015 19:02

Zajimave, ja si zas nevzpominam na pripad, kdy by to vedet nechteli. Mozna to bude typem ubytovani, myslel jsem klasicke rodinne penziony nebo privaty, v hotelech nebo ubytovnach je to jine. Na chatach jak kde, obvykle to chteji hlavne na mensich a prijemnejsich chatach, na velkovykrmnach je jim to jedno, ale tem se spis vyhybam.

Si vzpominam, jak jsme jednou s pritelkyni v Zillertalu prisli az za tmy, tura se nam hodne protahla. Chudaci domaci na nas cekali a dostali jsme skoro vynadano, ze jsme nezavolali z jedne chaty, kterou jsme mijeli, ze by pro nas prijeli. A pod Venedigerem uz jsem parkrat volal domacimu z nejake chaty, ze jsem v poradku a ze nekdy v noci dorazim. Rano se pokazde pta (vsech) na plany, kdyz vim, ze to bude dlouhe, rikam predem, ze prijdu pozde a at si nedela starosti.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vi nekdo, kde vas maji hledat, kdyz se nevratite domu?

Příspěvekod ketrin » pát srp 7, 2015 5:51

jj, dotaz "kam jdete dál" je standardní součást rozhovoru na všech chatách, když se ráno loučíme a odcházíme - nějakej čas jsem si myslela, že jde jen o společenskou konverzaci, než jsem naznala, že na další chatě už o nás často věděli dopředu. Letos se nám ovšem stala jiná nemilá věc, a to že italskej chatař (CAI) byl dost podstatně neinformován o schůdnosti sedla cca 2 hodiny chůze od chaty, na dotaz sdělil že je to v pohodě, ale nebylo a měli jsme tam problém.
Co se týče výdrže telefonů, já mám nechytrý Caterpillar B25, což je obrněnec - cihla, ruční zbraň, olovnice, otvírák lahví, těžítko a mnoho dalších věcí v jednom, nevypínám ho a vydrží mi v horách zhruba týden - pak už většinou je vždy nějaká možnost dobití.
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Vi nekdo, kde vas maji hledat, kdyz se nevratite domu?

Příspěvekod apuka » pát srp 7, 2015 7:08

Hotelum se taky vyhybam. Spise to budea asi v tom, ze my se ubytovavame v apartmanech a casto domaci vidime jenom kdyz platime (a to je jeste musime shanet, abychom vubec zaplatili :D ) a Ty se ubytujes v pokoji mozna alespon se snidani, kde se s nimi setkas.
Krome Berliner hutte byly chaty bezne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vi nekdo, kde vas maji hledat, kdyz se nevratite domu?

Příspěvekod mike » pát srp 7, 2015 15:15

To bude ono. Jak pise Ketrin, je to standardni konverzacni tema u snidane. Na chatach jak kde, nekde trvaji na tom, aby se clovek zapsal, jinde to maji na haku. Ale ja v poslednich letech na chatach za tak moc nespim, takze nemam moc prehled.

@ketrin: s italskyma chatarema uz jsem se taky parkrat spalil, jednou vlastne uplne stejne, akorat to sedlo bylo dal, asi tak 5 hodin. Pry v pohode a ja jsem ho tam pak poveseny na cepinu proklinal ;-) Ono vubec chatari nekdy nemaji moc prehled, ale v Rakousku to aspon ferove priznaji. V Italii mi navykladal uplne blbosti i horsky vudce, ktereho mi kvuli informacim zavolali.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vi nekdo, kde vas maji hledat, kdyz se nevratite domu?

Příspěvekod Anik24 » pát bře 10, 2017 9:33

GPS lokátor je inteligentné zariadenie,ktoré ocení každí turista. Skvelá pomoc,keď sa Vám zatúla dieťa alebo kamarát. Je veľmi odolný ,zmestí sa všade a zakupuje sa s vodeodolným púzdrom čo určite oceníte.
Naposledy upravil sobb dne pát bře 10, 2017 10:42, celkově upraveno 1
Důvod: link na e-shop zrušen
Anik24
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát bře 10, 2017 9:21

Re: Vi nekdo, kde vas maji hledat, kdyz se nevratite domu?

Příspěvekod jedik » pát bře 10, 2017 9:40

85 euro? Jestli to nebude krapet levnější přímo ze zdroje :wink:
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Vi nekdo, kde vas maji hledat, kdyz se nevratite domu?

Příspěvekod scinkk » pát bře 10, 2017 10:14

Jedik: dobře ty :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Vi nekdo, kde vas maji hledat, kdyz se nevratite domu?

Příspěvekod pickard » pát bře 10, 2017 13:02

Jen pro úplnost přidám letní zkušenost z Pyrenejí. Ve všech případech podrobné dotazy na úmysly, podání zprávy o aktuální situaci, orientační dotaz na odpovídající vybavení a zkušenosti, po návratu vyžádán raport o podmínkách a postřezích z trasy. Podle mě správně + pochvala.

Jinak u těch knížek na chatách, kam se jde zapsat, mě vždycky překvapuje, že se tam sice hodně lidí zapíše, ale pak se na zpáteční cestě u nevodepíšou. Tak k čemu to jako tyvole je, když tam napíšeš, že jdeš lízt na Schneegipfelberghornspitze, ale už nenapíšeš, že ses vrátil. Mám dojem, že jsem snad jedinej, kdo to dělá... tak si říkám, jestli to nedělám blbě :)
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Vi nekdo, kde vas maji hledat, kdyz se nevratite domu?

Příspěvekod booze » pát bře 10, 2017 13:34

Uplne k nicemu ja se radeji pisu/odepisuji i ve svetskych Krkonosich. V Alpach vetsinou chce vedet chatar/ka kam mame namireno a tak si myslim, ze maji celkem prehled.

Podobne GPS/GSM loggery jsou nadraka, kdyz nemas dva dny GSM signal.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vi nekdo, kde vas maji hledat, kdyz se nevratite domu?

Příspěvekod dudy » pát bře 10, 2017 15:42

U nás to ví sta.. vlastně žena.
Ví že když se nevrátím domů, tak mě má hledat v hospodě.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Vi nekdo, kde vas maji hledat, kdyz se nevratite domu?

Příspěvekod scinkk » pát bře 10, 2017 15:59

A vi i ve ktere? aby se nemuselo hledat v destikach hodspod po celem okrese? Ja to vubec zodpovedne chovani toto?
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Vi nekdo, kde vas maji hledat, kdyz se nevratite domu?

Příspěvekod dudy » pát bře 10, 2017 16:06

My už tu, po EET, máme jenom jednu...
:evil:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Vi nekdo, kde vas maji hledat, kdyz se nevratite domu?

Příspěvekod mike » pát bře 10, 2017 18:45

@dudy: uz se to nekdy stalo? Aby ses jednou nedivil ;-) (ze te hledat nebude)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vi nekdo, kde vas maji hledat, kdyz se nevratite domu?

Příspěvekod scinkk » pát bře 10, 2017 18:50

Clovek by necekal ze zrovna EET bude tak ucinny prostredek v boji proti alkoholismu v CR :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Vi nekdo, kde vas maji hledat, kdyz se nevratite domu?

Příspěvekod mike » pát bře 10, 2017 18:51

pickard píše:Jinak u těch knížek na chatách, kam se jde zapsat, mě vždycky překvapuje, že se tam sice hodně lidí zapíše, ale pak se na zpáteční cestě u nevodepíšou.

Ja taky ne, protoze se obvykle nevracim. Pisu cil, teda, psal jsem, dokud jsem jeste chodil po chatach. Na bivaku obcas taky neco napisu, ale ne vzdycky. Nekdy ani cil nevim, podle situace, kam dojdu.

pickard píše:Tak k čemu to jako tyvole je, když tam napíšeš, že jdeš lízt na Schneegipfelberghornspitze, ale už nenapíšeš, že ses vrátil.

Rekl bych, ze k tomu, aby meli posledni stopu, kdyby te nekdo zacal postradat. Chatar obvykle vi, ze ses vratil a dalsi den se napises znovu.

pickard píše:Mám dojem, že jsem snad jedinej, kdo to dělá... tak si říkám, jestli to nedělám blbě :)

Delas. Plytvas inkoustem :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vi nekdo, kde vas maji hledat, kdyz se nevratite domu?

Příspěvekod booze » pát bře 10, 2017 19:00

mike píše:Na bivaku obcas taky neco napisu

Mily denicku! Pisu pomalu, protoze vim, ze rychle nectes... :twisted:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vi nekdo, kde vas maji hledat, kdyz se nevratite domu?

Příspěvekod booze » pát bře 10, 2017 19:01

dudy píše:U nás to ví sta.. vlastně žena.
Ví že když se nevrátím domů, tak mě má hledat v hospodě.

Chodi si pro tebe? :mrgreen:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vi nekdo, kde vas maji hledat, kdyz se nevratite domu?

Příspěvekod mike » pát bře 10, 2017 19:01

@scinkk: to je jen vedlejsi efekt, pripadne (podle natury) collateral damage, na ktere se v ramci boje za lepsi zitrky a vyssi dobro nehledi ;-)

@booze: :smt023 koukam, ze chodis stejne trasy ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vi nekdo, kde vas maji hledat, kdyz se nevratite domu?

Příspěvekod dudy » sob bře 11, 2017 0:52

booze píše:Chodi si pro tebe? :mrgreen:

Bohužel ne!
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Vi nekdo, kde vas maji hledat, kdyz se nevratite domu?

Příspěvekod grco » sob bře 11, 2017 6:47

pickard píše:Schneegipfelberghornspitze


Hehehehe, najlepsi kopec :D
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vi nekdo, kde vas maji hledat, kdyz se nevratite domu?

Příspěvekod Kolikk » pát srp 7, 2020 10:14

scinkk píše:Clovek by necekal ze zrovna EET bude tak ucinny prostredek v boji proti alkoholismu v CR :)

No ono to není o boji proti alkoholu ale spíš proti podnikatelům a těm co ten alkohol prodávají a nejde jen o alkohol jde o jiné věci jako třeba stankovy prodej třeba na trhach a místní a menší podnikatele já se s tím taky potkám díky xxxxxxxxxxxxxxx službám EET.
Naposledy upravil pavproch dne pát srp 7, 2020 13:40, celkově upraveno 1
Důvod: edit by -pp-: ešče raz a BANán
Kolikk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř srp 5, 2020 11:19

Re: Vi nekdo, kde vas maji hledat, kdyz se nevratite domu?

Příspěvekod sobb » pát pro 11, 2020 23:33

Vzpomněla jsem si na tohle vlákno. Normálně se z výletů hlásíme jednou za čas a zcela nepravidelně, takže lidi, kterým na nás záleží, naši delší neaktivitu prostě neřeší. Je to oboustranně výhodné, neboť my se nemusíme zaobírat nedostatkem signálu či šťávy, oni se zas příliš nestrachují, protože ví, že se prostě časem ozveme, jako vždy. Možná máme trochu výhodu v tom, že jsme začli cestovat v době, kdy snadné spojení u nás ani ze zahraničí ještě nebylo takovou samozřejmostí. Třeba za půlrok na Zélandu jsme tehdy poslali pár mejlů a několik pohlednic a taky to stačilo ... muselo stačit :twisted:

Letos ovšem přibyla další zkušenost. Poprosili jsme naši rosničku a informátora v jedné osobě ( :prayer: ), aby nám při zimním výletu do švédských hor posílal předpovědi. Nebylo to tak poprvé. Netušili jsme ovšem, že signál je tam blízký nule. Byla to sice naše chyba, že jsme to nevěděli, ale na obranu nám budiž řečeno, že jsme tento výlet vůbec pro tento rok neplánovali a tou dobou jsme měli dle původního plánu lýžovat někde ve Finsku nebo Norsku :)
Zkrátím to. Předpověď počasí hlásila dost nepříjemný větýrek a vysokou lavinovku. My pár dní uvěznění v horách ve stanu a bez signálu. Signál předtím ani potom nebyl ani v sedlech a na dostupných kopcích, celkem tak dva týdny. Po nějaké době se jakási jedna nepatrná čárka chytla někde na převěji, kde jsem posléze předváděla akrobatické výkony a málem mi u toho umrzla ruka. Naše odpověď, že žijem se bohužel odeslat nepodařila, ale příjemce měl naštěstí nastavené potvrzení přijetí SMS, takže věděl, že jsme vstali z mrtvých :mrgreen:
Další týden už zas bylo "volání do tmy" (cituji ze SMS :) )
Nepříjemné to bylo asi pro obě strany, naštěstí je naše rosnička IT zdatná, takže si našla, že v tamní oblasti signál nelze očekávat, takže byl snad celkem v klidu.

Už dřív jsme toto téma navzájem diskutovali a došli k závěru, že nejlepší je v našem případě asi prostě "nedělat nic". Berem to tak, že se z případnýho průseru nějak musíme zkusit dostat sami.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Vi nekdo, kde vas maji hledat, kdyz se nevratite domu?

Příspěvekod mike » sob pro 12, 2020 0:04

sobb píše:... takže byl snad celkem v klidu.

Hluboce jsem se zamyslel, zvazil pravdepodobnosti a moznosti a dosel k tomu, ze nic rozumnejsiho, nez cekat, se stejne udelat neda. I kdybyste pomoc potrebovali, tak by vas v tom marastu stejne nikdo nenasel a nejspis by se o to ani nepokusil.

Normalne by nebylo moc co resit, neni signal, to se stava. Ale tohle byla asi nejhorsi predpoved, co jsem kdy videl. Lavinovka 4 - 5, silny az velmi silny vitr, snezeni, mlha. Opravdu jen nekam zalezt a tam to preckat.

Hodi se k tomu motivacni citat: Bože, dej mi klid, abych přijímal věci, které změnit nemohu, odvahu, abych měnil věci, které měnit mohu, a moudrost, abych je uměl od sebe odlišit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vi nekdo, kde vas maji hledat, kdyz se nevratite domu?

Příspěvekod Kuba Turek » pon pro 14, 2020 2:13

Vždycky je dobrý se napsat, když je kam. A vždycky je dobrý dát vědět někomu, kam jdu a kdy se asi tak vrátím.

Jednou jsme byli se ženou v pátrání v rakouském Gesäuse. Chytla nás strašná bouřka, nemohli jsme se vrátit na chatu, a tak to skončilo mým mírným podchlazením a nocí v gasthausu pod horami a jejím přespáním v autě na parkáči, kde jí ráno našli policajti na upozornění chatařky. Prý kdyby nenašli, tak by nás hledal vrtulník. Prostě jsme zapomněli zavolat na chatu, kde jsme a oni na nás spustili pátračku.

Bylo to takhle: https://www.horydoly.cz/horolezci/nadob ... chtor.html

Jednou jsem byl v pátrání české policie. Absurdně jsme se navzájem ztratili s jednám známým na horním toku Vlašimské Blanice. Já v kajaku jsem myslel, že je debil a ujel mi, a on v kanoi si myslel že jsem zůstal pozadu a utopil jsem se. Asi 20x mi volali policajti, ale já pádloval údolím, kde nebyl signál. Velitelka Vlašimské policie proto rozestavila hlídky na každý most, aby našli aspoň plavající mrtvolu, ale absurdně jsem se jim také náhodou vyhnul. Dostaly mě nakonec dvě BTS proti sobě na vjezdu do Vlašimi a ve Vlašimi si pro mě už přijela sama velitelka. To bylo omlouvání... ona říkala, že to je jejich práce, ale že se o mě fakt báli, protože o rok před tím jim tam opravdu proplavala vodácká mrtvola.
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Vi nekdo, kde vas maji hledat, kdyz se nevratite domu?

Příspěvekod apuka » pon pro 14, 2020 10:28

Tak trochu k tematu - a taky jako ukazka, ze kdyz neni nekde signal jednou, oplati se zkouset i jindy a opakovane. Poucne ale i jinak.

Jak nasli ztraceneho turistu u Dachsteinu po peti dnech
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vi nekdo, kde vas maji hledat, kdyz se nevratite domu?

Příspěvekod sobb » pon pro 14, 2020 18:49

Dík za zajímavý link. Krasových hor se právě z tohoto důvodu po trochu větším sněžení docela bojím.

Škoda, že to se signálem nemají popsáno trochu podrobněji. Píšou, že signál neměl a průběžně ho zkoušel. Takže by bylo zajímavé vědět, co mohlo způsobit, že po pěti dnech mu slabý signál naskočil. Často to mívá souvislost s počasím, ale to tam bohužel už dál nepopisují. Nebo můžou být ještě jiné důvody?

Taky mě zaujalo, že nouzové volání bylo zachyceno, aniž by se mu podařilo dovolat, z textu nevyplývá, jestli to (i na jeho straně) vyzvánělo nebo ne. A jestli tedy mohl aspoň doufat, že o něm už vědí a pokusí se jeho mobil lokalizovat.

V našem případě, popsaném výš, v celé oblasti pokrytí signálem není. My to ale nevěděli, tak jsme to tvrdohlavě zkoušeli :D To, co jsem po dvou týdnech náhodou zachytila (a znovu už se to nepovedlo), byl nějaký odraz z bočního údolí, kde leží Kebnekaise Fjällstation. Tam pokrytí signálem mají směrem od Nikkaluokty. V dalším týdnu jsme pak potkali skialpinisty, kteří říkali, že chytli signál na některém z vysokých kopců.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Vi nekdo, kde vas maji hledat, kdyz se nevratite domu?

Příspěvekod mike » pon pro 14, 2020 21:28

sobb píše:Krasových hor se právě z tohoto důvodu po trochu větším sněžení docela bojím.

Jj, tyhle pasti jsou snad horsi, nez trhliny v ledovci. Ty se aspon obcas daji odhadnout nebo vysledovat, ale takova dira ne a ze jich tam je.

sobb píše:Takže by bylo zajímavé vědět, co mohlo způsobit, že po pěti dnech mu slabý signál naskočil. Často to mívá souvislost s počasím, ale to tam bohužel už dál nepopisují. Nebo můžou být ještě jiné důvody?

Nikdo ti nerekne, co konkretne to zpusobilo. Jak jsou v tom vlny, tak je to ducharina. Ruzne se ohybaji a odrazi od uplne necekanych veci. Treba od nizke oblacnosti nebo od hranice inverze. Coz muze byt i minus, zafunguje to jako poklicka. V takove dire mel fakt stesti, mozna nad ni zrovna preletalo UFO :)

Jinak to delal naprosto spravne, vzdycky par pokusu a telefon vypnout. Zmena obvykle zalezi na pocasi a to se tak rychle nemeni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Pokec