Výběr aku nářadí

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Výběr aku nářadí

Příspěvekod budo » pon črc 20, 2015 16:50

Už mě nebaví doma na každou číčovinu vytahovat vrtačku s prodlužovákem. Vždycky jsem chtěl mít na domácí použití v baráku aku vrtačku (vrtací šroubovák - jaký je v tom ohledně specifikace vlastně rozdíl?) s rozumným poměrem cena/výkon vzhledem k povaze a četnosti použití. Ruční nářadí (vrtačky, šukací pilka, elektrický hoblík, mafl,...) mám nakoupené levnější kusy z řady Extol Premium. Například tohle.

O aku nářadí nic nevím, krom toho, že mám doma aku šroubovák B&D, který jsem si přinesl kdysi z práce při rušení jednoho provozu a je naprd, protože když ho jednou za čas potřebuju, baterka je vybitá a nabíjení trvá neúměrně dlouho.

Požadavky na aku vrtačku pro domácí občasné použití:
- baterka s nízkým samovybíjením a solidní kapacitou (jakou roli hraje napětí baterky - čím větší, tím vyšší kapacita? ; jakou technologii - Li-Ion nebo NiMH a proč? - čekám, že Li-Ion bude lepší, ale poraďte)
- rychlé nabíjení a ideálně i dvě baterky
- brzda (při vypnutí zastaví ihned hlavu vrtačky)
- dvourychlostní
- přísvit by se hodil
- příklep by byl prima plus, ale netrvám na něm
- nějaké další důležité prvky?
- cena do 1500 (max. do 2k)

Prosím o radu, díky.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Příspěvekod komin » pon črc 20, 2015 17:05

Za tu cenu nic poriadneho nezozenies zaklad co nieco vydrzi zacina tak na 120euro. Inac cim vyssie napatie tym lepsie a na priklep zabudni ten ma zmysel len u profesionalnych v cenach okolo 350eur.
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Re: Výběr nářadí

Příspěvekod budo » pon črc 20, 2015 17:23

Doporučil bys něco konkrétního?
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Příspěvekod komin » pon črc 20, 2015 17:35

Konkretne nie ale pozeraj bosch, makita, devalt. U kazdej poriadnej su 2 baterky standard.
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Re: Výběr nářadí

Příspěvekod dudy » pon črc 20, 2015 17:49

Tvůj dotaz je ze soudku syntetický spacák s váhou do půl kila komfortem okolo mínus patnácti? Cena do 1000,-Kč.
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr nářadí

Příspěvekod pavproch » pon črc 20, 2015 17:53

jedině makita profi řada tj. 18V (3 Ahod)

mám jich ve firmě i doma asi 8 (s příklepem i bez) a je to fakt profi nářadí se vším všudy.... mám i aku flexu téže značky a parametrů...

vrtačka je řada 456, s příklemem 458

ke každé jsou dvě, někdy i tři baterky, systainer, rukojeť, nabíječka...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Výběr aku nářadí

Příspěvekod budo » pon črc 20, 2015 19:28

komin: diky, zvazuju prave Devold - EDIT: koukám, že jsem si popletl tématicky Devold a DeWalt

dudy: prave proto to pisu sem, páč spoleham, ze nakonec nekdo neco najde a doporuci :mrgreen:

pp: makita se mi libi, ale to bude mimo cenove, to uz je moc profi ... kamarad si ji nechal dovezt onehda z USA a vysl ho na pakatel, zatimco tady uz je dost draha

diky
Naposledy upravil budo dne pon črc 20, 2015 19:56, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr aku nářadí

Příspěvekod revid4 » pon črc 20, 2015 19:48

Nerozumím na co je u vrtačky nutná brzda ....
Pokud vrtám tak se vrták zastaví v podstatě hned ...
Pokud šroubuji . na to není přece vrtačka, ale rázový utahovák
kdo si zkusíl 14 dni v tahu něco šroubovat - už jej to z mnoha důvodů nenapadne šrubovat vrtačkou, ale utahovákem- ale to Vám prozradí každý řemeslník, co jej nářadí živí.

Na domácí žvýkání je to pochopitelně jedno.

za 2 tisíce ... to mám tak jednu baterii :-))
ach jo to je to kde seženu pivo 12 stupňů do skla za 3 koruny jěště s obsluhou nahoře bez
....
mne zajímá co mi vše na tu baterii pojede a že toho mám hodně

Obrázek
revid4
nováček
nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: pát kvě 4, 2012 14:32

Re: Výběr aku nářadí

Příspěvekod revid4 » pon črc 20, 2015 19:52

A na mechanický příklep taky zapomeň - jedině elektriké penumatické vrtací kladivo, minimálně na 18V raději ještě víc Voltů
revid4
nováček
nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: pát kvě 4, 2012 14:32

Re: Výběr aku nářadí

Příspěvekod budo » pon črc 20, 2015 20:04

S tím příklepem, nevím co furt máte, píšu přece "- příklep by byl prima plus, ale netrvám na něm" - takže ho vůbec není třeba řešit.

revid4: vidíš, a já jsem 2 roky šrouboval japonským vzduchovým šroubovákem, dvěma různýma aku šroubovákama a hromadou ručních a samozřejmě nejlepší byl vzducháč. Ještě tady mám 4ks v garáži. Stály každej desítku. Kdybyste někdo chtěl, nechám za rozumnou cenu. Třeba PP do tý svojí nový fabriky :mrgreen: Jinak brzdu považuju za, pro mne, užitečnu, protože mě často dost štvě děsne dlouhej dojezd hlavy u mojí stávající vrtačky. Holt ne vždycky dělám věci, kde se to nechá zastavit tak, že nechám vrták v díře.

A na tu poznámku "ach jo to je to kde seženu pivo 12 stupňů do skla za 3 koruny jěště s obsluhou nahoře bez" - zas nepřeháněj :wink: , psal jsem, že to je na občasný domácí použití.

Zatím jste mi nikdo neodpověděl jak s baterkou. Je lepší ta Li-Ionka? Bude trpět nižším samovybíjením, že?
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr aku nářadí

Příspěvekod dudy » úte črc 21, 2015 5:47

A co hobby verze od DeWaltu Black&Decker?
http://www.naradi-dewalt.cz/aku-vrtacka ... -1434.html
Kdysi sem od nich něco měl a některý věci jedou do teď.
Pro hobíkování je lepší NiCd, protože se nedá dlouhým skladováním podvybít, není tak náročná na údržbu a těch pár gramů doma v dílně neřešíš.
A ten příklep?
Na ten bych se fakt vyprd.
I nejsilnější XRP je tak do cihel, když sou měkký. To je tak pověsit si vobrázek na šestku hmoždinku, ale ne v paneláku. Sice to vyvrtá i dvanáctku díru do betonu, ale je to dřina a doba a navíc musíš mí kvalitní videák a sada slušnejch stojí tolik, kolik chceš dá do vrtačky.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr aku nářadí

Příspěvekod revid4 » stř črc 22, 2015 13:10

Co takhle toto pro občasné domácí použití!!

Co jsem pochopit tak samovybíjení 0%


http://www.amazon.com/Fisher-Price-Dril ... B00CQHZ0FU
revid4
nováček
nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: pát kvě 4, 2012 14:32

Re: Výběr aku nářadí

Příspěvekod budo » stř črc 22, 2015 14:52

"Co jsem pochopit tak samovybíjení 0%"

Ok, moc pěkná sada. Jak ty s tím být spokojen? :mrgreen:

...........

Tak jsem dneska měl v ruce tohle http://www.fieldmann.cz/akumulatorova-v ... fdv-1001-a

Má to jednu 14,4 Li-Ion, je to bez kufru, jednu rychlost, ale intenzita zmáčknutí spínače regujule rychlost a max. se zdá být celkem dostatečná, zastavuje se to rychle bez dojezdu, hlavu to má do průměru 10, na krámě to stojí 13 stovek, Fieldmann jsou dva týpci, co odešli z Mountfieldu a nechávají si to dělat v číně, do ruky to sedí dobře a jeví se to celkem bytelně. Cápu, že z pohledu řemeslníka (dudyvole) je to nepřijatelná šunka, ale na home použití by to asi stačilo.

Tady je s příklepem http://www.fieldmann.cz/akumulatorova-v ... fdv-1002-a
Na webu je za 1800

A tohle bych viděl jako strop, teď to maj v akci http://akusroubovaky.heureka.cz/black-d ... e/#section
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Výběr aku nářadí

Příspěvekod komin » stř črc 22, 2015 16:52

Daj si ako podmienku aby tam boli 2 aku, nic ta nenasere viac ako ked sa ti to aku vybije a nemas druhu na vymenu.
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Re: Výběr aku nářadí

Příspěvekod Jimm22 » pát črc 24, 2015 9:46

Koupil jsem si kdysi šunt za litr a na hobby bohatě stačila, ale spadla z lešení a nedala to :)
Co mě na ní nejvíc štvalo bylo nabíjení které se samo nevypne a nevíš kdy je to nabity, občas zapomeneš a aku šel srat
Tej Fieldmann bych se nebal, na hobby bude dobra
Uživatelský avatar
Jimm22
účastník
účastník
 
Příspěvky: 225
Registrován: čtv pro 18, 2008 9:24
Bydliště: Letovice

Re: Výběr aku nářadí

Příspěvekod revid4 » sob črc 25, 2015 11:38

@ budo

já tu hobby sadu nemám jen mne napadlo, že by mohla na doma stačit
Jedná se o hračku která není na baterie - proto 0% vybíjení

jak už jsem jednou psal
já doporučuji dewalt ... ale určitě jít do té nové řady, protože toto je už neperstektivní


Obrázek
revid4
nováček
nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: pát kvě 4, 2012 14:32

Re: Výběr aku nářadí

Příspěvekod pavproch » sob črc 25, 2015 15:14

já vím, že na makitu není rozpočet,a le musím... proste musím....

neska sem celý den makitoval... na jednu jedinou baterku 18V 3Ahod sem vyvrtal 96 děr 6.5mm (bez předvrtání, enem odůlčikování) do jeklu stěna 3 a 4mm a následně na tutéž baterku těch 96 děr ozávitoval M8.... jja, halt profi těchnika... vrtačka byla žhavá tak, že se na ni nedala udržet ruka...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Výběr aku nářadí

Příspěvekod mike » sob črc 25, 2015 21:25

Njn, ale tolik der nevyvrta normalni clovek za cely zivot ;-) Pro domaci ucely je profi vybaveni overkill.

Mam doma taky Makitu, maly vrtaci sroubovak. Vubec jsem netusil o co jde a myslel jsem, ze je to nejaka slovenska firma :twisted: Dostal jsem to od taty, ktery mel opravarenskou firmu a tohle zrejme vyrazovali.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr aku nářadí

Příspěvekod booze » ned črc 26, 2015 20:15

To myslis Makytu Púchov :lol:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr aku nářadí

Příspěvekod mike » ned črc 26, 2015 23:33

Ne, tuhle Makytu. Tam obcas chodim a proste mi to zni slovensky ;-) Naposled jsem tam sedel nekdy koncem roku v -20 a primrzl k lavici :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr aku nářadí

Příspěvekod budo » úte lis 10, 2015 11:48

Tak jsem to zatím odložil, ale leží mi tady nevyužitý aku šroubovák Black&Decker s mrtvou baterkou. Jinak je ale funkční. Chci koupit na nějakém china shopu akumulátory nebo rovnou celý akupack a šroubovák zprovoznit. Na dost těch úkonů mi bude stačit. Podle mne by to šlo rozchodit za pár kaček. Aku pack jsem vyndal. Podle toho Cd na něm soudím, že to jsou Ni-Cd články. Na šroubováku je uvedeno napětí 3,6V. Dalo by se nahradit to Li-Ion článkama, který budou asi výhodnější, ale mají každý jeden 3,7V? A jak by musely být zapojené? Nebo je to blbost? Dík za radu.
https://goo.gl/photos/NvdF1fvJzyWKBH8t9
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr aku nářadí

Příspěvekod S4TYR » úte lis 10, 2015 11:59

DeWALT, MAKITA ano, ale od Bosch bych uz nechtel nic.. krom levnejsich komponent maji hodne mizerne prevodniky.

[edit] to pouziti mi uniklo, tak by ti mel v pohode stacit nejaky EXTOL 14,4V :) sam jsem mel min. 5 let od EXTOLU priklepovku a funguje uz sice na chate, ale dodnes bez poskozeni. Jen je teda tezka jako prase :D
Naposledy upravil S4TYR dne úte lis 10, 2015 12:10, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Výběr aku nářadí

Příspěvekod budo » úte lis 10, 2015 12:08

Tak jsem doufal v radu k tomu aku ... :-(
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr aku nářadí

Příspěvekod Eshama » pát srp 2, 2019 9:36

Dobrý den,

narazil jsem na toto forum a rád bych vás poprosil o radu. Rozmýšlím také mezi Akuvrtačkou Makita. Konkrétně pak touhle Makita HP457DWE. Druhou alternativou je pro mě Dewalt DCD795D2. Vyplatí se dat větší částku za tu druhou. Považuji totiž Makitu za lepší značku a jsem překvapen z celkem přijatelných cen.

Díky.
Naposledy upravil sobb dne pát srp 2, 2019 12:09, celkově upraveno 1
Důvod: zrušeny linky
Eshama
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát srp 2, 2019 9:29

Re: Výběr aku nářadí

Příspěvekod budo » pát srp 2, 2019 10:22

Tak když už to vyplavalo, za sebe doplním, že je podstatný, na jaký použití to chceš a že já si na doma koupil vrtací šroubovák Ryobi s 2x aku 18V 2,5 Ah a nabíječkou za čtyřku.

A mike si ohodnotí první post vs odkazy.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr aku nářadí

Příspěvekod ratel » čtv dub 8, 2021 8:46

tak akuvrtačka pomalu odchází do věčných lovišť. Pořizuju novou a zajímá mne, zda se dá najít (aku 12-18V, střední třída tak do 5000 CZK, 13mm skličidlo) s možností uchycení do stojanu - objímka ideálně 43mm.
Hledal jsem pilně ale našel jen jednu, nic moc parametry.

Ve stojanu mám ještě nesmrtelnou mdrou 220v NAREX, ale ta taky nebude žít věčně.
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Výběr aku nářadí

Příspěvekod dudy » čtv dub 8, 2021 17:31

S uchycením do stojanu bude dost problém.
To moc středních tříd nemá.
Ale...
Je to teda dost nad limit, ale zase je to opravdu odolné hovado, s výkonem převyšujícím vrtačky na 220V (820W), elektronickou spojkou, bezuhlíkovým motorem, otáčkama 2000 (příklep dokonce 2250), krouťákem 95 Nm, třema rychlostma, s dvouma pětkama baterkama, nabíječkou a kufrem to, myslím, nemá za tu cenu konkurenci.
Všechna konkurence je min přes deset. To bylo teda tohle původně taky asi za patnáct, ale DW přechází na Bluetoothem řízené baterky a Flexvolt, takže tohle je skoro výběhový model a už nikde moc (za tyhle prachy) není...
Dokonce její bezpříklepová ségra DCD991 je dražší...

Akorát to umí zlomit ruku.

https://www.izomat.cz/naradi%7C1/elektr ... ewalt.html

Předchůdce DCD995 jsem měl pět let na tvrdou práci bez ztráty kytičky, co kytičky, okvětního lístku a upgradoval jsem jen proto, že 996 má o 200W vyšší výkon...
Šestnátky díry do íček (samo s předvrtáváním) samozřejmostí (ale s momentem, to už se bojím o ruce i když mám pocit, že tady spojka vypíná i na vrtání), dokonce šestnáctka průraz skrz šedesátku cihlu (když si někdo zapomene aku SDS doma)...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr aku nářadí

Příspěvekod dudy » čtv dub 8, 2021 20:15

Jenom dodám, že za posledních pět let se technologie posunula tak brutálně, že dneska je u mě výraz prodlužovák sprosté slovo...
Li On, Brusheless...
Dneska už dělají aku křoviňák, nebo horkovzdušnou pistoli, STIHL dělá pily na aku srovnatelné s motorovkami...

Jenom ten Babiš to Lithium do těhle baterek, za které zastřelil Sobotku, furt státně netěží...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr aku nářadí

Příspěvekod ratel » pát dub 9, 2021 9:58

dudy píše: ale zase je to opravdu odolné hovado, s výkonem převyšujícím vrtačky na 220V (820W), elektronickou spojkou, bezuhlíkovým motorem, otáčkama 2000 (příklep dokonce 2250), krouťákem 95 Nm,

diky za tip, takove monstrum asi neuživím při domácím kutění. Ale našel jsem její slabší sestru za cca polovic, podle fotky má taky prostor na objímku.
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Výběr aku nářadí

Příspěvekod Semo » pát dub 9, 2021 13:15

Tu mas nieco, co ma parametre skoro ako ten mega Dewalt a aj s dalsim 4Ah aku sa vojde do 3800 Kc https://www.lidl-shop.cz/p/parkside-per ... p800000050

A ak ho strhas, tak ziadne kecy s reklamaciou.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Další

Zpět na Pokec

cron