Anketa: jste socialove nebo asocialove?

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

V modelove situaci popsane v prvnim prispevku:

doufate, ze ano, protoze si konecne bude moct s nekym popovidat
3
4%
rikate si, proc ne, uz jste dlouho s nikym nemluvili
14
19%
je vam to jedno, kdyz tam nekdo bude, pokecate si, kdyz ne, tak se nic nedeje
24
32%
rikate si, ze by bylo lepsi, kdyby tam nikdo nebyl, potrebujete si v klidu odpocinout
16
21%
modlite se, aby tam nikdo nebyl, chcete mit soukromi a nejaci cizi lidi jsou to posledni, o co stojite
17
23%
doufate, ze tam nikdo nebude, chcete si odpocinout a ne se tahat s mrtvolama
1
1%
 
Celkem hlasů : 75

Re: Anketa: jste socialove nebo asocialove?

Příspěvekod Zdéňa » stř črc 2, 2014 19:03

Nemáš rád denní světlo nebo se prostě jen vyhýbáš lidem? :twisted:
Můžeš to začít praktikovat v Alpách, pak nebudeš muset řešit tuto anketu, přes den bývají bivaky prázdné :twisted:
Akorát si nejsem jistý, jak dlouho by ti to noční chození v náročném terénu vydrželo :wink:

Je fakt, že teď to jde chodit do večera, ale na podzim je to na nic. Nevadí mi docházet za tmy, ale po cestě rád taky něco vidím a je mi jedno,že tam jdu třeba po desáté :wink:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Anketa: jste socialove nebo asocialove?

Příspěvekod mike » stř črc 2, 2014 19:16

Ziju v jinem casovem pasmu ;-) Obvykle se pohybuje mezi Kalifornii a Havaji 8) V praci to byla celkem vyhoda, jelikoz jsem pracoval nebo spolupracoval s firmama, co sidli prave na zapadnim pobrezi USA.

V Alpach to nejak neni ono, takze si musim sladit sve osobni pasmo s geografickym. Obvykle to delam tak, ze pred odjezdem vubec nejdu spat, balim se tak, ze sotva stiham vlak nebo letadlo, tam padnu, odpadnu, ale moc se nevyspim, v cili jeste par hodin nekam jdu, tam odpadnu definitivne, spim do rana a pak uz jsem presunuty.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49427
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Anketa: jste socialove nebo asocialove?

Příspěvekod sobb » pát črc 4, 2014 20:33

mike loví dušičky, aby mu hlasovaly do ankety, tak se tedy také přidávám, ale je to pro mě těžko hlasovatelné. Do hor jezdíme ve dvou a sólo se nechystám ani k tomu nemám důvod. Takže obecně dávám předposlední variantu, o které člověk přemýšlí pokaždé, když se k nějaké té boudě s vidinou noclehu pod střechou blížíme. A to vůbec nejsem asociál, náhodou (a občas) jsem i docela společenský člověk ... ale k posteli ať se mi nikdo cizí nepřibližuje :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Anketa: jste socialove nebo asocialove?

Příspěvekod mike » sob črc 5, 2014 1:33

Co mam taky delat, kdyz uz jsi natolik asocialni, ze sem jinak ani neprijdes? :smt077

Zrovna ty jsi natolik asocial, jak jen zenska muze byt ;-) Pricem to neni zadna nadavka a ani nic spatneho, proste clovek, ktery lidi nevyhledava a obejde se bez nich a to proti nim nemusi vubec nic mit. Klidne muze byt nahodou a obcas i spolecensky/a. Akorat si to slovo spousta lidi vyklada jako antisocial tj. nekdo, kdo lidi vylozene nesnasi a v horsim pripade jim kvuli tomu i ublizuje.

Hlasovala jsi spravne a bylo mi to jasne predem ;-) Vzpomnel jsem si, jak ses tvarila, kdyz jsem pod Umbalkees navrhl jit prespat na bivak. Vzdyt tam nekdo je :?. To je presne ten pocit, mivam ho taky a moje volba byla samozrejme stejna.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49427
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Anketa: jste socialove nebo asocialove?

Příspěvekod grco » úte črc 8, 2014 8:49

Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Anketa: jste socialove nebo asocialove?

Příspěvekod mike » úte črc 8, 2014 16:15

Ano, tohle je ukazka naproste demence, ale proc si myslis, ze takove veci dela vetsina lidi? Rekl bych, ze je to prave naopak, jen ti retardi jsou holt mnohem vic videt...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49427
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Anketa: jste socialove nebo asocialove?

Příspěvekod flames » úte črc 8, 2014 16:55

To souvisí s celkovou potřebou ´zaznamenávám, tudíž jsem´. Jakoby se to bez nich posralo, kdyby světu chyběla ta JEJICH fotka zrovna, dělají, jak kdyby doma trávili čas nad tisícovkama vyfocených fotek z kdejaké capiny. Tyhle, selfie, osobně nerozumím, je to trendy, všichni jsou kewl s mobilem v ruce.

Sice z jiného soudku, ale na podobné téma:

http://www.silver-rocket.org/inkvizice/32
http://www.silver-rocket.org/inkvizice/97
flames
nováček
nováček
 
Příspěvky: 160
Registrován: pon srp 19, 2013 11:22
Bydliště: ValMez, Pustá Rudná...a jiné konce světa

Re: Anketa: jste socialove nebo asocialove?

Příspěvekod mike » úte črc 8, 2014 17:33

Dalsi level budou Google Glass a tam uz nejspis dojde na rozslapavani a facky. Vlastne se to uz nekde i stalo. Taky nechapu, co s tema tisicema fotek a zaznamu delaji, vzdyt jen vytridit a zpracovat to do rozumne podoby by zabralo strasne casu. Ale oni to vlastne netridi, proste to vyblijou nekam na Net.

Selfie taky nechapu. To jsem delal akorat na horach, kdyz jsem nemel zrcatko a potreboval se kouknout, co se mi to deje na nose ;-) Hnusne zkreslene fotky...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49427
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Anketa: jste socialove nebo asocialove?

Příspěvekod grco » úte črc 8, 2014 17:56

Najlepsie je, ze si mozu stiahnut z netu kua zaznam v HD, ale ne, oni si to musia odfotit sami :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Anketa: jste socialove nebo asocialove?

Příspěvekod flames » úte črc 8, 2014 18:55

A dopadá to pak takhle http://www.youtube.com/watch?v=jLfnl4tqViM , kdy ta nahrávka z koncertu zachycuje jen samotnou atmosféru a zvukovou hradbu asi z pěti procent a i to bych se hádal.
flames
nováček
nováček
 
Příspěvky: 160
Registrován: pon srp 19, 2013 11:22
Bydliště: ValMez, Pustá Rudná...a jiné konce světa

Re: Anketa: jste socialove nebo asocialove?

Příspěvekod mike » úte črc 8, 2014 19:10

NTWL #-o Kdyz jsem si pred nejakyma 30 lety nahraval v kulturaku koncert na kazetak, tak to dopadlo mnohem lip. Dokonce se to dalo i poslouchat. Pro mladsi dodavam, ze tenkrat u nas jeste nebyl ani Net (a web jeste neexistoval), ani CD prehravace a LPcka vydavali jen posveceni a osvedceni, mezi ktere ta kapela nepatrila. Nahravka nejspis znela lip, nez kdyz si dneska mladi na lavicce v parku prehravaji hudbu z mobilu, to mne taky fascinuje. Elektronika je dneska uplne nekde jinde a oni si dobrovolne pousteji takove skreky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49427
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Anketa: jste socialove nebo asocialove?

Příspěvekod flames » úte črc 8, 2014 19:35

Tak, zrovna tahle kapela nikdy nezní .. to.. víc sociálně (http://www.youtube.com/watch?v=rL5Ilyv98c8), spíš sem tím jen chtěl pozkázat na skutečnost (vztaženou k tomu zmíněnému koncertu, neb jsem tam byl), že některé věci zaznamenávat opravdu nemá smysl (třeba selfie z Tour do té kategorie taky patří).
flames
nováček
nováček
 
Příspěvky: 160
Registrován: pon srp 19, 2013 11:22
Bydliště: ValMez, Pustá Rudná...a jiné konce světa

Re: Anketa: jste socialove nebo asocialove?

Příspěvekod mike » úte črc 8, 2014 19:59

:D jo tak, to jsem neznal. No, celkem mi to sedi k tomu, cos psal driv v tomhle vlakne ;-) Jinak souhlas, nema a selfie snad nikdy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49427
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Anketa: jste socialove nebo asocialove?

Příspěvekod flames » stř črc 9, 2014 7:23

http://czech.ruvr.ru/news/2014_06_30/Za ... robu-2015/

:lol:

Sice nepovažuju americké psychology z nějaké asociace za relevantní (podle psychologických výzkumů se dá totiž soudit, že psychicky nemocný je uplně každý), ale pro zasmání dobré.
flames
nováček
nováček
 
Příspěvky: 160
Registrován: pon srp 19, 2013 11:22
Bydliště: ValMez, Pustá Rudná...a jiné konce světa

Re: Anketa: jste socialove nebo asocialove?

Příspěvekod grco » stř črc 9, 2014 7:46

"Psychiatři podotýkají, že v současné době léčení této choroby není možné."

Hahaha, zobrat mobil, zakazat pristup na net :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Anketa: jste socialove nebo asocialove?

Příspěvekod ketrin » stř črc 9, 2014 9:24

taky jsem zahlasovala, pokud by byla možná dvojí volba - dala bych ještě za manžela - tu, že se modlí, aby tam nikdo nebyl. :mrgreen:
Mně lidi nevadí -pokud jich není opravdu moc a nejsou to nějací kreténi -, a nevadí mi ani bejt sama. např.když jsem na jaře měla kulaté jubileum, oslavila jsem ho (kromě konvenční oslavy s nejbližšími) tak, že jsem se sebrala a s batohem na zádech a psem u nohy šla 9 dní rovnou z domova furt dál a dál.
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Anketa: jste socialove nebo asocialove?

Příspěvekod mike » stř črc 9, 2014 15:03

:smt023

Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na těžkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.


Manzelovi muzes zalozit druhy ucet. Hlasovani s vice moznostma se sice udelat da, ale zmena ted by vedla ke ztrate dosavadnich hlasu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49427
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Anketa: jste socialove nebo asocialove?

Příspěvekod pipe » stř črc 9, 2014 16:25

Kruci, přečet jsme oprvní stranu komentů, a i když se bavím, tak to nedočtu...

K anketě, krucinál nevím co mám dát, jsem introvert, samotář, ale po 5ti dnech bych možná i pokec uvítal, jenže bych nejprve doufal, že tam nikdo nebude neb jsem od přírody nedůvěřivý člověk, co se bojí o své věci, pak bych byl nasraty, že tam někdo je, zvlášť na místě které bych si vybral ke spočinutí svojí maličkosti, a nakonec by sme možná solidně pokecali... anebo bych si ráno říkal, že mají štěstí, že je okolí bivaku hodně kameníté, a tudíž by se chujovo kopala ďura pro 4ři otravné lidi.... A včil si vyber že...
pipe
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: čtv lis 11, 2010 10:04

Re: Anketa: jste socialove nebo asocialove?

Příspěvekod mike » stř črc 9, 2014 16:33

mike píše:Modelova situace: jste sami na horach a uz 5 dni jste nikoho nepotkali. Za sebou mate tezsi etapu a v dalce vidite bivak, kde chcete prespat. Napadne vas, jestli tam uz nekdo je. Vyberte prosim v ankete, jaka myslenka by asi nasledovala.

pipe píše:K anketě, krucinál nevím co mám dát, jsem introvert, samotář, ale po 5ti dnech bych možná i pokec uvítal, jenže bych nejprve doufal, že tam nikdo nebude..

Rekl bych, ze tva volba je jasna ;-) V ankete jde o to, co si clovek preje, aby se stalo nebo nestalo. Co se doopravdy stane a jak se to vyvine uz je jina vec.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49427
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Anketa: jste socialove nebo asocialove?

Příspěvekod šíp » stř črc 9, 2014 20:01

Já jsem odhlasovala možnost "rikate si, ze by bylo lepsi, kdyby tam nikdo nebyl, potrebujete si v klidu odpocinout". Nepovažuji se za asociála, naopak, mám povolání, kde pracuji s lidmi a baví mě to. Nedovedu si představit, že bych měla kancelářskou práci ](*,) , kontakt s lidmi by mi chyběl. Ovšem v reálu jsem introvert, popravdě řečeno, hodně těžký introvert, a z toho vyplývá i moje první myšlenka na mikeovu otázku v prvním příspěvku.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Anketa: jste socialove nebo asocialove?

Příspěvekod apuka » stř črc 9, 2014 20:10

šíp píše:Nedovedu si představit, že bych měla kancelářskou práci ](*,) , kontakt s lidmi by mi chyběl.
Rika TI neco "Openspace"? :evil: :twisted: Takovych 50-80 lidi v jedne "kancelari", samozrejme perfektne oddelene pracoviste tak, aby kazdy na kazdeho videl a hlavne slysel... ](*,) toho, kdo to vymyslel bych :axe:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Anketa: jste socialove nebo asocialove?

Příspěvekod šíp » stř črc 9, 2014 20:13

Tak to by mě asi kleplo :shock: , to něco takového fakt existuje?
Já jsem pohromadě v jedné místnosti maximálně s dvěma dalšími lidmi, většinou jen jedním. S několika desítkami dalších bych coby extrémní introvert asi nedala :oops:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Anketa: jste socialove nebo asocialove?

Příspěvekod mike » stř črc 9, 2014 20:30

Interovert nebo asocial, vzdyt je to jedno 8) Tohle uz jsme probirali nekde vys.

Ad open space: ano, existuje a ano, je to na zabiti. Uplne mi stacilo, kdyz jsme byli par tydnu na sluzebce v jeden korporaci, kde meli klasicke cubicly. Tj. jedna obrovska misnost a pracoviste oddelena papundeklovyma stenama asi tak do vyse hlavy. Nejake soukromi tam je, ale malo. Nema to dvere a zvuky se samozrejme prenasi mnohem vic, takze se pak pracovni porady radej delaly v kresilkach na chodbach, pripadne v kuchynce nebo u zachodu #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49427
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Anketa: jste socialove nebo asocialove?

Příspěvekod pipe » pon črc 14, 2014 18:39

Jo open space je peklo, vymysleli to údajně pro zefektivnění práce, ale pravda je ta, že to vymysleli jen proto, aby ušetřili na zdech, požárních hlásičích, hasičácích a pár dalších pro ně podstatných výdajích a snaží se to maskovat...
pipe
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: čtv lis 11, 2010 10:04

Re: Anketa: jste socialove nebo asocialove?

Příspěvekod sobb » pon zář 22, 2014 17:42

vytahuju tohle pěkný vlákýnko a anketu pro ty, kterým přes prázdniny utekla, ať si můžou taky zahlasovat :D

ještě tam mohla být varianta odpovědi: "Jestli tam někdo bude, tak tam nepůjdu" - takhle už to s náma taky párkrát dopadlo :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Anketa: jste socialove nebo asocialove?

Příspěvekod mike » pon zář 22, 2014 17:53

sobb píše:A to vůbec nejsem asociál...

:lol: pomalu nacase si to priznat :P

Anketa se pta na tve prani a tohle pokryva predposledni varianta, kterou jsi spravne zvolila ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49427
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Anketa: jste socialove nebo asocialove?

Příspěvekod sobb » pon zář 22, 2014 18:04

ale kdepak ... zatloukat, zatloukat, zatloukat :wink: :mrgreen:

Se mi zdálo, že se ptá na to, co se Ti honí v hlavě ohledně přítomnosti jinejch lidí, a ta mnou zmiňovaná varianta je taky docela zajímavej stupeň. Vlastně mi to vnuknul Laďa, jsme totiž Tvou anketu diskutovali i s kolegy na letošní Summer School, docela je výsledky u česko-slovenských outdórníků zajímaly :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Anketa: jste socialove nebo asocialove?

Příspěvekod mike » pon zář 22, 2014 18:23

Proc? ;-)

Puvodne jsem to myslel jako odpoved na otazku, co si prejes, ale napsal jsem to tak, ze i tva odpoved by sedela. Neni tam mj. proto, ze neresi prani, ale spis naslednou krutou realitu ;-)

Snazil jsem se, aby moznosti odpovidaly normalnimu (Gaussovu) rozdeleni a jelikoz vysledky neodpovidaji, znamena to, ze podmnozina outdoorniku na foru neni normalni :twisted: Coz jsme asi vsichni tusili, ale ted to mame potvrzeno 8) Podobna anketa na Facebooku by nejspis dopadla opacne ;-) Tj. odchylkou na socialni stranu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49427
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Anketa: jste socialove nebo asocialove?

Příspěvekod sobb » pon zář 22, 2014 18:50

matení nepřátel a tak vůbec :wink:

Jen by bylo zajímavý vidět, kdo to má taky tak. Ale je fakt, že tohle by bylo asi výrazně ovlivněno i jinými faktory jako je počasí a možnost bivakování okolo.

Ale mám pocit, že se to oproti prvotním výsledkům, začalo víc překlápět na společenskou stranu, není to tu zas tak marný :mrgreen:
Můžeš se konečně na FB přihlásit a zkusit to tam :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Anketa: jste socialove nebo asocialove?

Příspěvekod mike » pon zář 22, 2014 19:08

Jen jestli nemates sama sebe ;-)

Prave. Taky na tom, kolik by tam bylo lidi a mista, jak by se ti jevili apod. Kdyz jsem v cervenci dosel na jeden popularni bivak (pro 10 lidi), byli tam tri lidi a vypadali docela fajn. To bych jeste mozna skousnul. Pak prisli dalsi dva, taky fajn (Anglani) a to uz bylo na hrane. Kdyz dorazila dalsi dvojka, tak uz jsem byl na odchodu. Cestou dolu jsem potkal dalsich pet a navic Talianu a s predstavou, jak se tam stosuji do vrstev, se mi hned slapalo lip 8) Na dalsi bivak (900 m dolu, 600 nahoru) jsem dorazil v devet vecer a byl jsem asocialne rad, jelikoz tam nikdo nebyl. Minibivak pro 4 lidi, realne dva, a bylo tam fakt prijemne.

Ti nevim, ale aktualne 26% socialu, 30% neutralu a 44% asocialu mi prijde docela vychylene ;-) Mam pocit, ze zpocatku to bylo podobne, jen to kvuli mensim absolutnim cislum na prvni pohled vypadalo jinak.

FB az po tobe 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49427
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Pokec