Anketa: jste socialove nebo asocialove?

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

V modelove situaci popsane v prvnim prispevku:

doufate, ze ano, protoze si konecne bude moct s nekym popovidat
3
4%
rikate si, proc ne, uz jste dlouho s nikym nemluvili
14
19%
je vam to jedno, kdyz tam nekdo bude, pokecate si, kdyz ne, tak se nic nedeje
24
32%
rikate si, ze by bylo lepsi, kdyby tam nikdo nebyl, potrebujete si v klidu odpocinout
16
21%
modlite se, aby tam nikdo nebyl, chcete mit soukromi a nejaci cizi lidi jsou to posledni, o co stojite
17
23%
doufate, ze tam nikdo nebude, chcete si odpocinout a ne se tahat s mrtvolama
1
1%
 
Celkem hlasů : 75

Re: Anketa: jste socialove nebo asocialove?

Příspěvekod Indy » úte črc 1, 2014 18:56

nevidim jediny duvod proc by asocialove nemohli mit asociaci, srazy a vubec klubovy zivot se vsim co k tomu patri. neutlacuj nas.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Anketa: jste socialove nebo asocialove?

Příspěvekod tuso » úte črc 1, 2014 19:30

Já jsem takový atypický asociální extrovert. Dal jsem předposlední možnost. Naše děti třeba nechodí na koupaliště a na dětské hromadné akce, protože já nesnáším sešlosti, kde je víc jak 10 lidí, které neznám. A s postupujícím věkem se toto číslo snižuje. A přitom by o mně těžko mohl někdo říct, že jsem introvert. :mrgreen:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Anketa: jste socialove nebo asocialove?

Příspěvekod pavproch » úte črc 1, 2014 19:33

takže za pár let sa ťa mám začít bát, dyž ve dvou pojedem na šialpo? :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28315
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Anketa: jste socialove nebo asocialove?

Příspěvekod Indy » úte črc 1, 2014 19:44

a este za par let kdyz v jednom.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Anketa: jste socialove nebo asocialove?

Příspěvekod mike » úte črc 1, 2014 19:49

@pp: nemusis, jako profik to zvladne jednim cistym rezem a ani se o tom nedozvis ;-)

tuso píše:Já jsem takový atypický asociální extrovert.

Takovych tu asi bude vic ;-) Nemyslim si, ze asocial musi byt nutne introvert a extrovert social. Spis ze jde o dve celkem nezavisle vlastnosti, ale to bys spis mel vedet ty, jako doktor bys mel mit aspon semestr psychologie, ne?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Anketa: jste socialove nebo asocialove?

Příspěvekod Indy » úte črc 1, 2014 20:29

heh extrovert dava svoje pocity najevo a introvert ne, se a/socialem to nema primo nic.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Anketa: jste socialove nebo asocialove?

Příspěvekod mike » úte črc 1, 2014 21:13

To je myslim velmi zjednoduseny pohled na vec ;-) Se socialem/asocialem tam bude minimalne korelace.
Basically, an introvert is a person who is energized by being alone and whose energy is drained by being around other people.

Introverts are more concerned with the inner world of the mind. They enjoy thinking, exploring their thoughts and feelings. They often avoid social situations because being around people drains their energy. This is true even if they have good social skills. After being with people for any length of time, such as at a party, they need time alone to "recharge."
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Anketa: jste socialove nebo asocialove?

Příspěvekod Indy » úte črc 1, 2014 21:34

korelace je korelace, pricina je pricina a nezamenovat prosim.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Anketa: jste socialove nebo asocialove?

Příspěvekod mike » úte črc 1, 2014 21:49

Jasne, ale tady neresime pricinu, ale vnejsi projevy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Anketa: jste socialove nebo asocialove?

Příspěvekod Indy » úte črc 1, 2014 22:02

ehm, toz to k*rva ne. to bys mohl rict ze upal a ebola je to stejny
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Anketa: jste socialove nebo asocialove?

Příspěvekod mike » úte črc 1, 2014 22:44

Nemohl, protoze maji jine projevy. Ale to je jedno, tahle diskuse nema smysl. Na zacatku slo o to, jestli asocial musi byt zaroven introvert a social extrovert a ja si myslim, ze ne nutne, ale casto to tak je. Pricemz asocialem nemyslim antisociala.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Anketa: jste socialove nebo asocialove?

Příspěvekod tuso » stř črc 2, 2014 7:33

mike píše:Takovych tu asi bude vic ;-) Nemyslim si, ze asocial musi byt nutne introvert a extrovert social. Spis ze jde o dve celkem nezavisle vlastnosti, ale to bys spis mel vedet ty, jako doktor bys mel mit aspon semestr psychologie, ne?



Šak jo. Proto jsem vypsal všechny vlastnosti. A asociál musím být, protože nemám profil na FB. Přes to vlak prostě nejede. A navíc jsem ještě nebezpečný asociál, protože to veřejně přiznávám, což už hraničí s chlubením. :mrgreen:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Anketa: jste socialove nebo asocialove?

Příspěvekod pavproch » stř črc 2, 2014 7:36

:smt023

I like it!

:mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28315
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Anketa: jste socialove nebo asocialove?

Příspěvekod Indy » stř črc 2, 2014 7:40

maji, zvysena teplota, a rozvijejici se sok.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Anketa: jste socialove nebo asocialove?

Příspěvekod ratel » stř črc 2, 2014 9:37

já bych řekl že to je případ od případu, respektive je to úměrné počtu lidí na km2
Třeba jsme se se ženou shodli na tom, že použití GPS značně omezuje komunikaci s domorodým obyvatelstvem , což vedlo dříve k nezapomenutelným zážitkům ( moje školní italština versus jednozubá babička na návsi uprostřed Abruzza , dvojice Rusů v lese bez cest a značek, atd atd.) To jsou chvíle kdy jsem rád sociálem a těším se na kus řeči. Mimochodem ta GPS se pro zamýšlený účel orientace v centrech měst neosvědčila, asi ju předělám na něco jiného :-)

Asocilálem jsem velkých městech, letištích a podobných místech.

Nicméně chybí jemnější členění - něco jako sociál - exhibicionista ( uzivatelé FB ) atd. , asociál světloplachý atd :lol:
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Anketa: jste socialove nebo asocialove?

Příspěvekod pavproch » stř črc 2, 2014 9:39

ratel píše: asociál světloplachý


=D> :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28315
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Anketa: jste socialove nebo asocialove?

Příspěvekod ratel » stř črc 2, 2014 10:02

Richmond z IT Crowd mne inspiroval :-)
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Anketa: jste socialove nebo asocialove?

Příspěvekod grco » stř črc 2, 2014 13:38

Tak, aktualny priklad. Kupil som si zradlo a chcem ho ist zjest v praci do kuchynky. Sedi tam ale typek, a este k tomu sedi na mieste, kde chcem sediet ja. Nebojim sa ho, ale proste siel som prec, a pockam kym vypadne a nebude mi tam zavadzat a pojdem tam neskor. A potom sa tam zavrem a budem v duchu nadavat vzdy, ked tam niekto pride si co i len nabrat vodu :)

Tak co som? Asocial, antisocial, misantrop, ci nieco ine? :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Anketa: jste socialove nebo asocialove?

Příspěvekod Zdéňa » stř črc 2, 2014 13:47

Tak zrovna s kuchyňkou v práci to máme trochu podobně. V celé firmě je jen pár lidí (tak 4 ze 60) s s kterými nemám problém se naobědvat, jak tam je někdo další, tak jdu pryč a přijdu až tam nikdo nebude :mrgreen:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Anketa: jste socialove nebo asocialove?

Příspěvekod mike » stř črc 2, 2014 15:32

Zacinam si tu pomalu pripadat jako normalni clovek 8) V praci jsem mel ten pomer opacny, s naprostou vetsinou lidi mi nevadilo zajit na jidlo. I vetsina kolegu chodi na jidlo hromadne po skupinach, prestoze jsou to vsechno programatori a tudiz typicti asocialove. Nechodil jsem s nima jen proto, ze chodi na obed driv, nez jsem ja chodil do prace :twisted:

grco píše:Tak co som? Asocial, antisocial, misantrop, ci nieco ine? :)

Vsechno dohromady ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Anketa: jste socialove nebo asocialove?

Příspěvekod mike » stř črc 2, 2014 15:37

tuso píše:A asociál musím být, protože nemám profil na FB. Přes to vlak prostě nejede.

Tak. FB je socialni sit pro socialy vytvorena za ucelem pokusniceni na lidech, zatimco OF je asocialni forum, kde se pod zaminkou outdoorovych aktivit asociuji asocialove 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Anketa: jste socialove nebo asocialove?

Příspěvekod Zdéňa » stř črc 2, 2014 15:39

A to nejsem programátor :mrgreen: Nene, ty hromadné obědy mi až na vyjímky vadí a ještě víc, když se při tom řeší práce [-X

A hlavně, čím jsem starší, tím mi to vadí více :twisted:

Ale abych se taky zmínil o venkovních aktivitách, když už jsme to fórum, mám to trošku jako grco, buď jdu sám a nebo se svou skupinou lidí se kterými chodím rád. Ostatní nevyhledávám a vyhýbám se jim :wink:

asociuji asocialove 8)

:mrgreen:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Anketa: jste socialove nebo asocialove?

Příspěvekod mike » stř črc 2, 2014 16:06

Zdéňa píše:Nene, ty hromadné obědy mi až na vyjímky vadí a ještě víc, když se při tom řeší práce [-X

Vylozene hromadne jsem taky nemusel, uz jen proto, ze to pak v hospode trva dlouho. Ale ve dvou, trech nebo ctyrech lidech, proc ne. Pracovni zalezitosti taky nevadily, nam byla prace konickem ;-) A kdyz prestala a stala se praci, tak jsem s ni skoncil.

Zdéňa píše:A hlavně, čím jsem starší, tím mi to vadí více :twisted:

To je normalni. Cim starsi, tim horsi ;-)

Mne obcas vadil kolega v kanclu. Kdyz tam trcel do vecera. Normalne odchazel okolo seste nebo sedme, ale kdyz nestihal terminy, byl tam treba do desiti. Ne ze by delal neco spatneho nebo nejak rusil, ale jak jsem byl zvykly, ze jsem tam vecer sam, tak mi vadila jen jeho pritomnost.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Anketa: jste socialove nebo asocialove?

Příspěvekod pavproch » stř črc 2, 2014 16:14

jj, to znám..... po víc než 1/4století vztahu dyž sem s ní v jedné místnosti, taxi většinou navzájem vydýcháváme vzduch... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28315
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Anketa: jste socialove nebo asocialove?

Příspěvekod mike » stř črc 2, 2014 16:18

To sem netahej, manzelku sis vybral sam, kolegy si obvykle nevybirame ;-)

A s tvym pristupem se spis divim, ze te davno nezabila :twisted:
pavproch píše:taky mi nádobí v umyvadle nevadí, naopak, s radostí do něj kydnu logr, aby ten, kdo to bude mýt měl ještě vetší radost... :mrgreen:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Anketa: jste socialove nebo asocialove?

Příspěvekod apuka » stř črc 2, 2014 16:23

grco píše:Tak, aktualny priklad....Sedi tam ale typek, a este k tomu sedi na mieste, kde chcem sediet ja...
To mi pripomina babky v tramvaji (skoro prazdne) v Bratislave. Na zastavce babke ledva presla dva kroky za pul hodiny, jak byla nepohybliva a nemocna, ale jakimle se (tak za minutu ) vysoukala do tramvaje, tak o palickach "trielila" k tomu "svemu" sedadlu klidne pres pul prazne tramvaje a kdyz nebylo tam volno, tak pustila krik na celou tramvaj, ze jak jsou lidi nevychovani, ze straou nemohouci babku nepusti si sednout, atd. atd. A kdyz se nekdo (a nemusel to byt mladoch, i 50-ti lety chlapek) jemne ozval, ze ve cestou tramvaji presla minimalne pri 15-ti volnych mistech, z toho pulka pro invalidy (to misto nebylo pro invalidy), tak byla ochotna pouzit palicky jako zbran.
A ze takovych babek (i dedku) za mych studii bylo... Obcas se dokonce normalne pobili palickama v tramvaji, bo dva nebo vice z nich mela stejnou oblibenou zidli. TO se potom trasla cela tramvaj, jak se vsichni smali :-)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Anketa: jste socialove nebo asocialove?

Příspěvekod Zdéňa » stř črc 2, 2014 18:13

mike píše:Mne obcas vadil kolega v kanclu. Kdyz tam trcel do vecera. Normalne odchazel okolo seste nebo sedme, ale kdyz nestihal terminy, byl tam treba do desiti. Ne ze by delal neco spatneho nebo nejak rusil, ale jak jsem byl zvykly, ze jsem tam vecer sam, tak mi vadila jen jeho pritomnost.

To mám přesně obráceně. Bývám v kanceláři první (cca kolem sedmé) a do půl 9 je tam krásný klid. Udělám toho víc jak za celé zbylé dopoledne. Když ale náhodou někdo přijde také brzy, tak jsem nesvůj.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Anketa: jste socialove nebo asocialove?

Příspěvekod mike » stř črc 2, 2014 18:27

Ano, druhy kolega se taky citil nesvuj, kdyz prisel v 6 rano do prace a ja jsem tam jeste byl :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Anketa: jste socialove nebo asocialove?

Příspěvekod Zdéňa » stř črc 2, 2014 18:39

Nechápu, jak pak můžeš o víkendu normálně fungovat. Vyrážíš odpoledne na výlety a vracíš se prvním ranním vlakem ne? :twisted:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Anketa: jste socialove nebo asocialove?

Příspěvekod mike » stř črc 2, 2014 18:55

Presne ;-) Muj posledni GPS zaznam zacina 12:53:22 PM a konci 4:41:55 AM. No, normalne se vracim poslednim vlakem, idealne mezi devatou a desatou vecer, pozdeji uz bohuzel nejezdi. Vcera jsem se sel ve tri rano provetrat a prekvapilo mne, kolik uz je venku lidi, oni snad chodi do prace nebo co ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Pokec