Aktuální haferové zpravodajství

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Aktuální haferové zpravodajství

Příspěvekod pavproch » ned črc 7, 2013 20:21

Hafery = borůffky... :wink:

Asi takle: v předhůří Ta3 (v nadm výšce 700-900mnm) je jich letos víc než loni, ale žádný zázrak... pod lanovkou v bachledovej sme nasbírali ve dvou lidech litr za míň než půlhodinu...

Po cestě ze Slovače sme švagrové v zatáčce před šůtovem (kdo tama jezdí často, zná...) koupili pixlu hafer - kupodivu né z MF (prý sa letos neurodilo), ale z Babiej Hory (kde jich prý je letos hafo)

a neska sem byl vyslám tayd u nás na průzkum, takže sem odpoledne tři hodiny jezdil na bajku po zakopčí a okolí a .... je to bída, hafer je dost hodně málo... jsou místa, kde na 10m2 hafeřiště najdu slovy tři hafery, jinde sa dá nasbírat, ale málo, málo, málo...

jak je to s haferama letos jinde?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aktuální haferové zpravodajství

Příspěvekod oodoow » ned črc 7, 2013 21:04

Na MF fakt nic moc, neviděl jsem nikde nic. V Beskydech teď o víkendu nasbírala kamarádka ve dvou za dvě hodiny 4 litry, prý byly velké, tak to šlo ceklem rychle, takže někde tam budou.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Aktuální haferové zpravodajství

Příspěvekod pavproch » ned črc 14, 2013 16:02

update 1: kolega z práce má chalupu pro lufťáky nad Horní Bečvou - na Kudlačeně (dybyste někdo chtěli pronajmout, dajtě ně SZ), minulý týden se ho jedno žravé saranče optalo na hafery a po kladné odpovědi se sarančata vydala na loupeživou výpravu.... tři báby (3/4, švagrová a tchýně) za 3 hodiny = 2 kýble.... :wink: ...budou knedle aji na vánoce... \:D/


upadte 2: taxem to neska prozkoumal na Rahošči - ze severu aji z jihu - je to silně proměnlivé, někde hafo, někde nic.... v průměru ale nic moc..
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aktuální haferové zpravodajství

Příspěvekod karitapepe » úte črc 16, 2013 16:17

V Kněhyňích pod Pustevnami je hafér dost :D , ještě včera jsem je cpal do huby :lol:
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: Aktuální haferové zpravodajství

Příspěvekod pavproch » úte črc 16, 2013 17:58

kněhyně je dost široký pojem ... kde tam?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aktuální haferové zpravodajství

Příspěvekod karitapepe » úte črc 16, 2013 21:40

mám chatu v kněhynich- komárov, je to od cesty na Pustevny, od hospoda Skokan asi 15. minut pěšký, a zdálo se mi v celém okolí, že je hafer dost, samozřejmě i dost sběračů :D
ps: udělal jsem si malý trek - Prostřední Bečva- Pustevny- Tanečnice - Čertúm mlýn - Kněhyně(sedlo) a zpět, jenom škoda, že je zavřeno na Kněhyně vrchol :? , mohl jsem to riskonou, ale asi těžko bych se oháněl s mou čhs :D
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: Aktuální haferové zpravodajství

Příspěvekod pavproch » stř črc 17, 2013 4:49

jo, v komárově, tam sou skoro dycky...

rek kněhyně.... ta cesta je zavřitá ale houfně sa tam chodí.... asi 2x (vždy o víkendu) sem ta už změzčil zelenýho výběrčího... v týdnu, speciálně dyž je hnusně, tak bez obav...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aktuální haferové zpravodajství

Příspěvekod karitapepe » stř črc 17, 2013 7:54

nějaký litřík hafér jsem nasbíral, ale na zkoušku si chci udělat čučoretkový sen :D (borůvky a rum), ale já je namáčám i v hruškovici(uvidíme za šest týdnů, co z toho bude), běžně děláme černý jeřáb v hruškovici slazený medem. Letos je hrušek dost, ale švestek je poskromnu :cry:

ještě, když se vracím k Kněhyni. Z Kněhyně(vesnice)- Komárov -chodím zkratkou(neznačený chodník) přes lesy, vyjdu na červené a pak zase zkratkou vyjdu na zelené- kolem Tanečnice sedlo a směr Čertův mlýn a sejdu na Kněhyně sedlo. Na Kněhyni vrchol se dá jít i jinou cestou, než přes závoru(vedle památník)?
Jinak jsem chodil docela dost po hřibkách, nějaké praváky a červeňáky jsem našel, jenom velká škoda, že jsou lesy docela dost zaneřáděné(polomy stromů a vývraty), to nikdy tak nebývalo :?
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: Aktuální haferové zpravodajství

Příspěvekod pavproch » stř črc 17, 2013 9:39

skoro okolo celého vrcholu Kněhyně jde dokola vrstevnicková cesta (většinou makadam, na serní straně kus jenom hlína a šutry. Od této cesty se dá na vršek Kněhyně asi třemi nebo 4 způsoby... pouze dva ale jsou logické a hlavně výrazně vyšlapané, takže orientačně nenáročné - jeden od pámátníku na v sedle Partyzánská louka a druhý ze sedla mezi kněhyní a velkou stolovou, na obou jsou ale cedule zákaz vstupu....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aktuální haferové zpravodajství

Příspěvekod pavproch » ned črc 21, 2013 12:54

update po nešním bajko-výletu.... ve vrcholových partyjích nad 1100mnm není nikde skoro nic (S i J hřebene EvilsMill-Kněhyně), něco málo by sa dalo nasbírat v lesích okolo hřebene z Martiňáku na EvilsMill, ale teda žádný zázrak to nenisu
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aktuální haferové zpravodajství

Příspěvekod pavproch » sob črc 12, 2014 11:52

neska sem byl ráno připuštěn, teda vypuštěn.... na průzkum.... "dyž teda už musíš na teho bajka, tak ťa pustím jedině pod podmínkou, že sa ně podíváš, kde sú hafery"
:twisted:

takže asi takle: v masivu radhoště to není žádná sláva.... jsou místa, kde sa dá sbírať aji hřebeněm, ale sou taky místa, kde není ní ťuk... speciálně nad 1000mnm, abys haferu lupou pohledal... a kurwa kratke ostravske zobaky byly vyjeté dvuma autama (zlatá fobija I kombi a pižík 305, moh bych aji napsat espézetky, dybych byl sfiňa... :wink: ) sbírať hafery v lese až vysoko nad skaličenou.... :vom:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aktuální haferové zpravodajství

Příspěvekod pavproch » sob črc 12, 2014 14:05

každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán...

právě sem byl odměněn tím, že s ní "můžu" jít sbírat hafery... :twisted:

ti, co sou ve vztahu víc než 1/4 století, vo co ty uvozovky znamenají.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aktuální haferové zpravodajství

Příspěvekod Zdéňa » sob črc 12, 2014 14:21

pavproch píše:ti, co sou ve vztahu víc než 1/4 století, vo co ty uvozovky znamenají.... :mrgreen:

Já myslím, že na to mi stačí 6 let :twisted:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Aktuální haferové zpravodajství

Příspěvekod pavproch » sob črc 12, 2014 16:43

tak na jejím tajném místě je hafer hafo.... v jednom a půl člověkovi za hoďku asi 4 litry... že prý sem tak sotva půlka sběrače, mačkám je, mám tam listí..... :supz:

ale su dobre, sladke... zítra budou filajový howna... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod scinkk » sob črc 12, 2014 18:41

Dneska jsem kolem Ještědu taky cestou zobal. Nevíte někdo o dobrém místě v Českém ráji, nemusí ti být přesně stačí přibližně. Nechce se mi je jet sbírat někam daleko a nějak si nedokážu vzpomenout kam tam na ně :-)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Aktuální haferové zpravodajství

Příspěvekod karitapepe » sob črc 12, 2014 19:10

Jsem se předevčírem přemohl a v Kněhynich pod Pustevnami nasbíral dva litry borůvek, ale doma jsem je zalil rumem a bude z ních čučoriedkový sen :drinkers:
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: Aktuální haferové zpravodajství

Příspěvekod mike » pon črc 14, 2014 3:36

Vcera bylo me indianske jmeno Fialova huba ;-) Saske Svycarsko, byly vsude, i okolo frekventovanych tras. Tolik jsem jich snad v zivote nesnedl a to jsem si vybiral jen zvlast vypasene a zrale. Jeste jsem si tak pul kila privezl a ted mne z toho pekne boli zada :) Na ceske strane nejspis budou taky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální haferové zpravodajství

Příspěvekod ketrin » pon črc 14, 2014 7:08

scinkk - včera mi známá říkala, že jich je hodně v klokočských skalách a prý to tam nikdo nesbírá.
Nejspíš to tento týden nestíhám, ale kdybych se náhodou vypravila, tak mi tam něco nech - stačí tak jednou na koláč a na knedlíky :wink:
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Aktuální haferové zpravodajství

Příspěvekod JohnyFK » pon črc 14, 2014 7:12

karitapepe píše:... doma jsem je zalil rumem a bude z ních čučoriedkový sen :drinkers:


To neznám :roll: Jí se pak ty borůvky nebo jen pije ten rum? Nebo oboje? :-)

Nebo se to upravuje ještě nějak jinak ?
Uživatelský avatar
JohnyFK
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: pát říj 14, 2011 10:49
Bydliště: Už zase Stověžatá

Re: Aktuální haferové zpravodajství

Příspěvekod scinkk » pon črc 14, 2014 19:29

ketrin: diky, jsme z opacneho konce tak jsme zkusili naslepo jen do Prachovskych, ale spis bida, neco malo jsme nasbirali, priste zkusime ty Klokoccske ci Hruboskalsko. Musim si na pristi rok vytipovat nejake dobre misto :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Aktuální haferové zpravodajství

Příspěvekod ratel » stř črc 16, 2014 10:08

Ondrejnik - videno ze sedla - nic moc.

To je oficialni message pro luftaky :P .
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Aktuální haferové zpravodajství

Příspěvekod pavproch » stř črc 16, 2014 14:32

ratel píše:Ondrejnik - videno ze sedla - nic moc.

To je oficialni message pro luftaky :P .


:mrgreen:

taky neska budu (muset) hřešit... bo je hic a snich nenisu, na prkna sa nedá, tak bude bajk.... :oops:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aktuální haferové zpravodajství

Příspěvekod ratel » stř črc 16, 2014 20:38

karitapepe píše: běžně děláme černý jeřáb v hruškovici slazený medem.


recept ?
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Aktuální haferové zpravodajství

Příspěvekod ratel » čtv zář 4, 2014 19:02

JIžní svahy MF mezi Chebom a Malym Krivanem: hafo čučoriedok, dost to narušuje pochodovou moralku. V podhuri neuveritelne mnozstvi hub.
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Aktuální haferové zpravodajství

Příspěvekod scinkk » ned čer 28, 2015 17:54

jsem v sobotu zobnul par polskych, ale jeste par dni to chce :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Aktuální haferové zpravodajství

Příspěvekod mike » čtv črc 23, 2015 20:34

Tusite, jestli jsou letos jeste nekde boruvky? Pani u stanku, kde jsem je kupoval jeste v patek, rekla, ze uz nejsou a nebudou :? Koupil jsem na zkousku kanadske a nechutnaji mi. Jsou moc sladke a chybi jim typicka chut.

Zajel bych treba do Saskeho Svycarska, tam normalne byvaji, ale pry letos dozraly kvuli horkum strasne rychle. Jde mi ciste o vlastni spotrebu, proste je mam rad; vic nez litr jich nenatrham.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální haferové zpravodajství

Příspěvekod Zdéňa » čtv črc 23, 2015 21:05

O víkendu jsem je trhal ve Schladmingských Taurách :twisted:
Ne teď vážně, i tam jich bylo celkem málo a přišlo mi tam dost sucho. Určitě budou někde na Šumavě, někde v hlubších lesích, ale info nemám. Kanadské mi taky nechutnají, ani do koláče nejsou dobré.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Aktuální haferové zpravodajství

Příspěvekod Simi » pát črc 24, 2015 7:45

Borůvky jsou. V Českým ráji byly v první půlce července. Jak teď nevím. Na severu v okolí Tisý a Ostrova jich je místama mraky, místama míň.
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Aktuální haferové zpravodajství

Příspěvekod Mawenzi » pát črc 24, 2015 9:08

pred 14ti dny severni cast ceskosaskyho svycarska (oblast brniky, krasna lipa, a tam). jestli uz je po nich netusim, orvany to bylo jen kolem znacek, po cestickach kousek dal uz byla pastva, i pres to sucho, byly takovy mensi (ale nevim, zda tam nejsou takovy prtavy dycky)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Aktuální haferové zpravodajství

Příspěvekod mike » pát črc 24, 2015 15:07

Diky vsem :) Asi si v nedeli udelam vylet do Hrenska nebo Bad Schandau, podle predpovedi ma byt do 20 stupnu, coz zni jako zazrak. Znam tam mista, kde byva boruvek spousta a lidi zadni 8-[
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Další

Zpět na Pokec